VEEL ANIMO VOOR BIJBELSCHOOL Zes bewoners Driehuis rs burgerlijke stand r I A richten wijkcomité op nt FOLDERS VANDAAG VERSPREID Alleenstaandencentrum houdt rommelmarkt GEMEENTEREINIGING EEN MILIEUBEWUST BEDRIJF Sportclub KIC houdt klaverjaswedstrijd Vijftien mille schade bij slaapkamerbrand Brand aan boord van opgelegde vissersboot Dierenarts te gast bij NVV-Vrouwen I AFVALSTOFFEN Tranen Hekel Regie Uit een wandeling langs de geheel en gedeeltelijk gevulde containers blijkt in derdaad dat „sorteren” belangrijk is. Af val in diverse variaties. Soort bij soort. De kranten gaan apart. De autobanden ook Er is een grote bak voor het glaswerk en een tank voor afgewerkte olie. Ook chemi caliën en medicijnen worden gescheiden gehouden en éénmaal per week afgevoerd. Wat zaterdags aan afval wordt ontvangen gaat maandags direct naar de verbranding in Zaandam. Dat blijkt een lading te zijn die de moeite loont. „Door elkaar hebben we zaterdags zo’n stuk of zes containers met elk zo’n zeven a acht kuub.” BEPERKTE HOEVEELHEDEN HÜISHOUÖEUJKE öóor inwoners van GEMEENTE VELSEN ■B VELSEN-IJMUIDEN 19 7 8 OKTOBER 2 1 Z A T E R DAG Z HIER ALLEEN GELEGENHEID TOT STORTEN VAN 10 00 UUR TOT 15.00 UUR -di we zijn nu een paar uur bezig en in die bak liggen al een stuk of acht TV's.” ZATERDAGS VAN (E.E.A. ONDER 0E DAARVOOR GELDENDE VOORWAARDEN.) (Van een onzer verslaggevers) ,,Ik zeg altijd, mensen die moe ten trouwen kunnen hun spulle tjes hier zo bij elkaar zoeken. Zijn in één dag klaar. Willen ze het in éen kleur hebben, dan kost het ze hoogstens twee dagen. Nee me neer, eerlijk, je houdt het niet voor mogelijk wat de mensen alle maal weggooien. Maar ik zeg er gelijk bij dat we er blij mee zijn hoor. We hebben hier tijd en gele genheid om het uit te sorteren en af te voeren. Dat is belangrijk voor het milieu. Er wordt steeds minder overbodige huisraad zo maar ergens weggegooid. De mensen laten het halen of komen het brengen. We hebben ook veel vaste klantjes. Weet U wat gek is? Soms heb je dagen dat er zomaar een aantal gasfornuizen wordt ge bracht of wasmachines. Vandaag is het duidelijk televisiedag. Kijk, - ÖASELUKS VAN ÖZ30 UUR TOT 12.00 UUR ■andweer u. postze- 0 „Caba- Zat. 10- De ruimte tussen af gedankte TV-toestellen wordt opgevuld met puin en tuinvuil (Van een onzer verslaggevers) I - n, Behulpzaam aan de achterdeur van onze welvaartmaatschappij uur lur ndag 14 aarlem. jlein 35) aard”. jsstr. 11) de) Zon wie zou alle leef- enen 14- 9-21 uur. 2.30 uur, >-17.30 en 'at. 19 en y”; zo. 14 Onder de aantrekkelijke prijzen is onder ■meer een mooie fiets. De wedstrijd begint bm acht uur De zaal gaat open om kwart over zeven. Naast de verwikkelingen rond de bouw van een burgemeesterswoning in Driehuis en de verkeersproblematiek op de Van den Zaterdagochtend een uur of twaalf. Al le gemeentelijke diensten zijn gesloten maar de poort van het terrein van de reinigingsdienst van Velsen staat wagen wijd open. Een constante stroom van par ticuliere auto's draait vanaf de Amster- damseweg dat terrein op. Achter de ge bouwen, die grotendeels schuil gaan ach ter bomen en struikgewas, staan een stuk of tien vuilcontainers en een vuilniswa gen. Uit autokoffers maar ook van imperi aals en uit aanhangwagens komen zaken die de mensen kwijt willen. Veel afval zoals puin en tuinvuil maar ook overtollig huisraad. Soms kapot of versleten. Heel vaak ook slechts licht beschadigd of nog bruikbaar.Overbodig! Vondellaan, die reeds uitgebreid in onze bladen aan de orde zijn geweest, zijn er nog een aantal aktuele zaken waar het wijkcomité zich voor in wil gaan zetten. Zo wil het comité, dat er geen woningbouw meer bijkomt in Driehuis omdat het een groene bufferzone moét blijven tussen IJ- muiden en Santpoort, wil zij het toch al kleine winkelbestand minimaal handha ven en zoekt zij een oplossing voor de problemen die ontstaan als gevolg van het grote aantal loslopende honden. Ook wordt gezocht naar een oplossing voor de overlast die wordt ondervonden door de paarden van de maneges, zij steken vaak onverwacht over en lopen vaak op de voetpaden hetgeen gevaar kan opleveren voor spelende kinderen en wandelende bejaarden. De rommelmarkt duurt van negen uur 's morgens tot zes uur 's avonds. te in de J. P. Coenstraat in Umuiden de hele week heeft georganiseerd voor kinde ren van zes tot twaalf jaar, is een groot succes geworden. Elke dag waren er onge veer honderd kinderen, die werden bezig gehouden met zingen, een verhaal, teken-, knip- en plakwerk, gebaseerd op het gege ven uit het verhaal en spelletjes. Boven dien werd een vervolgverhaal verteld, el ke dag een gedeelte, om de kinderen te overreden de volgende dag weer terug te komen teneinde het hele verhaal te kun nen horen. De bijbelschool, die elke mor gen van tien tot twaalf uur werd gehou den om de kinderen tijdens de herfst vakantie bezig te houden, werd dit jaar voor de tweede keer georganiseerd. De interesse was duidelijk toegenomen in vergelijking tot vorig jaar, toen gemid deld zestig kinderen de school bezochten. Reden voor de Baptistengemeente vol gend jaar opnieuw een bijbelschool te beginnen in de herfstvakantie. lag 11.30 Amster- 14.30 u.: .Harleki- VELSEN-NOORD De supportersver- eniging van sportclub KIC organiseert vrijdagavond 27 oktober een open klaver- jasdrive in de voetbalkantine op het sport park Rooswijk Peter en 21.15 u.: g4) 14.30 e kabou- >end van 16.45 u. andweer lantsoen 1.30-17 u. i. 10-12.30 119-21 u, d Smith- uur. ■rkstraat Spreeku- Jr, di. en en”. Zon- 14.30 u. ivoy”. zondag g 14.15 u. GEBOREN: V. H. Lemming-Doets, z., Maasstraat 101, Umuiden. A. A. G. van Rijkom-Durge, d., Kwekerslaan 9, Santpoort. A. de Vlugt-van Goethem, z., Trompstraat 188, Umuiden. H. G. van Oosterhout-Binkhorst, d., Schip- laan 426, Umuiden. M. K. M. de Vries-Van den Bosch, z., Kerklaan 57, Haarlem. T. Piersma-Stiemma, z., Spaarnestraat 121, Umuiden. C. M. Hammerstein-de Boer, z., Dr. Kuyperlaan 31, Velsen-zuid. OVERLEDEN: M. A. M. Bijl, 88 jr., weduwe van P Borst, Rijnstraat 4, Umuiden. M. Schuiten, 77 jr., weduwe van C. Visser, Keizer Wil- helmstraat 1, Umuiden. C. M. van Balen, 43 j., echtgenoot van S. W. Sterk, Van Maerlantlaan 10, Driehuis. B. W. Hoh mann, 85 jr., weduwe van M. Barzilay, Brederodelaan 54, Bloemendaal. GEHUWD: B. F. Korf-C. A. Schol, Umuiden, Plein 1945 nr. 31. K. M. Bouwer-A. D. W. F. den Bouwmeester, Umuiden, Bennekoplaan 281. IN ONDERTROUW: H. J. A. van Wezel, Huijgensstraat 34, Umuiden en M. W. M. Koster, Kon. Wilhel- minakade 16 rd, Umuiden. T. A. Son en Breughel, Pallaspad 37. J. H. C. van Schooten. JP Coenstraat 45, Umuiden en J. M. Spliet, JP Coenstraat 45, Umuiden. A. P. J. van Berkom, K. Zegelstraat 20, Umuiden en J. Koffeman, Bramenvlak 8, Umuiden, ta. Umuiden, K. Zegelstraat 20. A. Bakker, Velserduinweg 235, Umuiden en J. Gerding, Huijgensstraat 23, Umui den, t.a. Alkmaar, Melis Stokelaan 432. H. J. C. Spoelstra, Georgebos 72, Umuiden en V. G W Stuifbergen, Georgebos 72, Umui den. VELSEN-NOORD. Vrijdagmiddag om kwart over twee, is brand uitgebroken in de Wijkeroogstraat 170 in Velsen-Noord. De brandweer was snel ter plaatse en werd het vuur in'korte tijd meester. De slaapka mer, waar de brand ontstond, is geheel uitgebrand. De brand is vermoedelijk ver oorzaakt door een brandende kaars, de schade wordt geschat op vijftienduizend gulden De bewoonster moest in overspan nen toestand naar het ziekenhuis gebracht worden. laag en Zeerstr.) [esloten, „In 80 en 21.30 13.30 u.: The man i u.: Luc hthotel". Operette Kathea- s van de se groot- i u.: Paul wordt het een rommeltje. „Hallo me vrouw. die tijdschriften in deze bak graag. Wat zegt U mijnheer? Tuinvuil? Ja, daar achteraan. Ja dank U wel hoor. Die spiralen zetten we in de slaapkamer. Die oude fiets mag U bij die vloerbedekking gooien. Jongeman wil je die TL-buizen niet in de container gooien maar voor zichtig in de vuilnisauto leggen. Ja hoor, zet U dat tafeltje en die stoelen daar maar neer. DRIEHUIS. De initiatiefgroep Wijkcomité Driehuis stopt vandaag ongeveer 1000 folders in de brievenbussen van de bewoners van het dorp, waarin hen gevraagd wordt of zij het voorstel, een wijkcomité op te richten, willen steunen en of zij genegen zijn zich beschikbaar te stellen voor een bestuursfunctie of een inbreng willen hebben in een van de op te richten werkcommissies. De zes initiatiefnemers zorgen er voor dat dinsdag en woensdag de folders persoonlijk worden opgehaald bij de mensen. Afhanke lijk van de respons gaan de initiatiefnemers verder met de oprichting, in de week van 31 oktober is de eerste vergadering gepland, waarna de inwoners medio november hun wijkcomité kunnen kiezen. In dat geval moeten minstens 300 positieve reacties op het initiatief binnenkomen. Krijgen de mannen van de reiniging nooit de neiging om spullen die nog waar de hebben mee te nemen? Leen en Griekspoor moeten lachen om het idee. „Ach weet je wat het is”, zegt Griekspoor, op een bepaald moment is voor ons alles afval geworden. Maar als je er bij stilstaat dat er echt nog wel goede dingen bij zitten dan krijg je inderdaad wel eens tranen in je ogen bij de gedachte dat mensen dat zomaar weggooien. Neem nou bijvoorbeeld die TV’s. Opeens moet iedereen kleur hebben. Die zwart-wit toe stellen hebben dan gelijk geen waarde meer. Vooral als ze al een paar jaartjes oud zijn. Hupsakee, kleurenteevee er in en de zwart-witkast er uit. Zo gaat dat. Laatst”, zo gaat Griekspoor verder, „was er een oud vrouwtje. Dat mens had een knots van een koelkast. Ze wist er zich eigenlijk geen raad mee. Nog een erfstuk van de tijd dat ze een groot gezin thuis had. Het ding was prima maar aan de straatste nen niet te slijten. Nou ja, wat moet zo’n mensie hè. Ik ben een gewone jongen die op een flatje woont met beneden een klein schuurtje. Meenemen dat zijn we al verge ten. We proberen alles zo goed mogelijk weg te stouwen en natuurlijk te sorteren.” lair uitsteekt. De plastic zakken, het ver pakte vuil, verdwijnt in de gapende bek van de vuilnisauto. „Ja, je moet orde op zaken houden”, vervolgt -Griekspoor en deponeert een geknakte schemerlamp in een container waar een degelijk gemold kinderfietsje uitsteekt. Een uitgediende wasdroogmolen wordt er meedogenloos aan toegevoegd. Uit de koffer van een glimmende limousine komt een partij do zen. Ze bevatten een uitgebreid assorti ment lege verfblikken, hengeldelen, afval hout en ouwe kranten. „Iemand die zijn schuur heeft opgeruimd”, weet Griek spoor met grote zekerheid te vertellen. De stroom gevarieerd overtollig allerlei gaat vrijwel zonder onderbreking door. UMUIDEN. Gistermiddag brak rond half een brand uit aan boord van de VL 112 Bets en Gerda, een opgelegde vissers boot aan de Kotterkade. De brandweer was snel ter plaatse en kon het vuur in korte tijd blussen. Na een onderzoek bleek dat er een matras, in een van de voormali ge kooien in het vooronder, in brand had gestaan. Vermoed wordt dat de brand is aangestoken. Buiten het verbrande matras liep het schip verder geen schade op. VELSEN. Dinsdag 24 oktober is in gebouw Velserduin een bijeenkomst van de Vrouwenbond NW Tijdens deze ver gadering zal dr. Th. C. Winkel een lezing houden over zijn praktijk als dierenarts De bijeenkomst begint dinsdag om half tien :s 20 u. s", 16 j. atje", 16 looper”, in heet Ook leven er bij het comité bepaalde ideeën over de aanleg van een kabelnet voor stonngvrije ontvangst van radio en tv, de aanleg voor woonerven waarvoor Driehuis huns inziens bij uitstek geschikt is en een oplossing voor het parkeerpro bleem in de nauwe straten, waardoor bij calamiteiten openbare diensten als politie en brandweer ernstig in hun werkzaamhe den belemmerd kunnen worden. Inwoners van Driehuis, die wel geïnteresseerd zijn, maar bij toeval geen folder hebben ont vangen kunnen er alsnog een aanvragen bij een van de zes initiatiefnemers: K. Brinkman, P. C. Hooftlaan 69; J. Dunsel man, J. Catslaan 19; P. Heerkens, Busken Huetlaan 9; H. Hesseling, J. Catslaan 10; R Ooms, Van Lenneplaan 34 en J. Roosen- stein. Van Maerlantlaan 15 ze afwisselend met hun collega’s Kees Dam, Herman Wetering en Jan Rosmalen altijd weer met plezier ter hand nemen. De pauze was van korte duur. Vier auto’s rijden achter elkaar het terrein op. Terwijl het lossen in volle gang is komen er nog twee bij. Ben Leen en Piet Griekspoor helpen een handje en houden intussen een oogje in het zeil. De regie moet goed zijn anders 20.15 u.: en Jaap u.: Con- nbollen-1 Barok- gamba 5 Midge- ie) 21 u.: ïi- „Voor ons is alles af val geworden maar toch krijg je soms tranen in je ogen'. u.: „The s”,16j. Ibehalve j. Zater- onturen n maan- ij Het wijkcomité heeft zich tot doel ge steld de belangen van de wijk’ op het gebied van kuituur, wonen, verkeer en recreatie in relatie tot het gemeentebe stuur zo goed mogelijk te behartigen. De gedachte van een wijkcomité is geboren na de hoorzitting van 16 februari van dit jaar in het Missiehuis te Driehuis, waar naar het gevoel van een aantal bewoners vele vragen uiterst onbevredigend beantwoord werden. Het algemene gevoel dat na die vergadering overheerste was: „Het stad huis regelt alles op eigen houtje, zonder inspraak van de betrokken burgers”. Als de belangstelling groot genoeg is om te komen tot een gekozen wijkcomité, willen de initiatiefnemers na verloop van tijd «verder gaan in de richting van een wij kraad. De vijftigjarige Piet Griekspoor en zijn achtendertigjarige maat Ben Leen hebben eigenlijk nauwelijks tijd voor een praatje. Hoewel zij blij zijn met de Velsenaren die hun overtollige zaken en afval komen aan dragen, weten zij dat hun milieubewuste klantjes zo snel mogelijk van hun vracht jes verlost willen worden. Wanneer er één of twee auto’s moeten worden „gelost” geeft dat geen problemen. Maar plotseling staan er vijf of zes wagens. Dan loopt het gemakkelijk uit de hand. Gaan de mensen zelf sjouwen met plastic zakken, tuinvuil, autobanden of afgedankt meubilair. Wer pen dat zonder vragen in de dichtst bij hen staande container. Dat laatste is het enige waar de immer behulpzame mensen van de reinigingsdienst een hekel aan hebben. Midden in een uiteenzetting over de vari atie in het uitgebreide assortiment afval ontstaat zo’n situatie. Ben Leen is bezig een huisvader te assisteren bij het legen van een paar emmers puin. Piet Griek spoor heeft net een paar bundels oude kranten terzijde gezet (”die worden straks gehaald door een mannetje dat kranten spaart voor een vereniging”). Een man wil tuinvuil deponeren in de puinbak. „Hallo mijnheer. niet daar maar hier alstu blieft”, roept Griekspoor die tegelijkertijd met armgebaren een andere- man met een paar bedspiralen naar een bak manoeu vreert waar soortgelijk slaapkamermeubi- Van een rustig moment hebben de beide reinigingsmannen gebruik gemaakt een indruk te geven van de zaterdagse klus die Op de markt worden allerlei spullen te koop aangeboderf zoals serviesgoed, gram- 'mofoonplaten, boeken en kleding. Ook verzamelaars van postzegels, lucifersmer ken en suikerzakjes kunnen er iets van hun gading vinden Als bijzonderheid zal er een personenauto worden verkocht aan de hoogste bieder. VELSEN-NOORD. In het Alleen staandencentrum aan de Wijkerstraatweg 119 te Velsen-Noord wordt woensdag 25 oktober een rommelmarkt gehouden. De opbrengst is bestemd voor de financie ring van de activiteiten in dit ontmoe tingscentrum.

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 5