s rond de losplank in de vishcil burgerlijke stand gevonden voorwerpen fefe*ÖER "Ergcbeuren hier dingen In de buurt waar |e in de landelijke Kranten nooit over leest n VERKEER GESTREMD DOOR BANK 1 Actie in Velsen voor landelijke dag woningnood U bent voor crematie? Wordt dan lid van de Koninklijke Vereniging voor Facultatieve Crematie. Verkeerscursus van start Adelbert Vereniging houdt discussie over moderne theologie I I Zweeds bedrijf gaat samenwerken met Estel Gemeente Velsen stuurt marktkooplui nadere richtlijnen Bijzondere kerkdienst in Petrakerk IJmuiden PIET SCHOL HERBERGH 'T BOECKANIERSNEST BEVERWIJK c Miele service 023-314181 I it De Marinierskapel der Koninklijke Marine s s s RADIOGEMEENTE DS TOORNVLIET „HET LOONZAKJE” „U komt er echt wel uit....” De nieuwe góden roepen! Protestantse Begrafenisvereniging Begrafenissen, Crematies en Transporten Aanspr.: J. MEYER, Fanzantenlaan 3 Umuiden (Oost)-Telefoon 14576 ZATERDAG 6 2 1 OKTOBER 19 7 8 Z Ml GEERTRUIDA BUISMAN MEVROUW LIEN WESTERWAL ERKEND LPG-INBOUWSTATION J J '<±TE 24 5-3*L— Zandvoortselaan 187 Telefoon 02507-2401, Zandvoort Recepties, Diners, Buffetten, Evenementen, Offshore Parties Zij was instructrice voor de majorettes bij onze vereniging. Wij wensen de nabestaanden veel kracht en sterkte om dit verlies te kunnen dragen. IJmuiden, 20 oktober 1978 Bestuur en leden Show- en drumband „Voorwaarts” IJmuiden Uitvoerder P. C. Uitendaal Want in feite is de regionale krant een dubbele krant met landelijk èn plaatselijk nieuws. Nieuws waar u dagelijks bij betrokken bent. Vanaf heden bouwen wij de nieuwe C4 Vialle electronic verdampergasdrukregelaar in met standaard buitenvuller Stationsplein 3 - IJmuiden West Tel. (02550) - 16615 (Privé 17577) Erkend dealer Vialle autogas-apparatuur. specialiteiten-restaurant en Party Service/Catering f o.l.v. kapitein der Marinierskapel J. J. Koops presenteert op WOENSDAG 25 OKTOBER in het Concertgebouw Haarlem haar traditionele NAJAARSCONCERT Aanvang 20.15 jjut - U bent van harte welkom a.s. zondag 22 okt. om half elf in „DE LINGE” te HAARLEM-N (Lingestraat 1). DS. G. TOORNVLIET zal spreken over: Zondagavond ^'7, 7.30 uur spreekt t Ds. C. v. d. VELDE E te Haarlem over: Begr. ver. „St. Joseph” IJmuiden VOOR BEGRAFENISSEN EN CREMATIES Muz. medew.: „LEEN TOORNVLIET, orgel ANKIE FEYTEN, soliste Er is een aparte kindersamenkomst Na een langdurige ziekte is van ons heenge gaan onze schoonzuster, tante en nicht weduwe van Dirk Over de Linden op de leeftijd van 80 jaar. Uit aller naam: G. M. Kersten-De Best IJmuiden, 19 oktober 1978 IJsselstraat 57 Corr.adres: Nieuwediepstraat 15 Den Haag Gelegenheid tot afscheid nemen dinsdag van 13.30.-13,45 uur in een der rouwkamers van het Zeewegziekenhuis (ingang Velserduin- weg) te IJmuiden. De begrafenis zal plaatsvinden dinsdag 24 oktober om 14.00 uur op de begraafplaats „Duinhof” te IJmuiden-Oost. Met grote verslagenheid delen wij mede dat na een ernstige ziekte van ons is heengegaan In de landelijke kranten leest u bijvoor beeld niet wat er in de gemeenteraadsverga dering besloten is. Evenmin vindt u in de landelijke bladen de bioscooptijden, kerkdiensten en de advertenties waarin koopjes in uw omge ving worden gevraagd en aangeboden. Of huizen. Of personeel. In de regionale krant leest u die dingen wel. Plus al het wereld en landelijk nieuws^__- 44 CO«T» I Heeft u direkt I hulp nodig? IBSWI r HDC i Naam. r i Oranjestraat 25, Haarlem, tel. 023-324486 Deze week zijn er weer enige spannen gevormd door enkele Urkers. Men hoeft nu geen span samen te stellen om naar haring te gaan vissen, want er mag gewoon niet naar haring gevist worden. Maar de mogelijkheid is er wel om een spokkie pilchards of een spokkie sprot buit te maken, waar men in handelskringen heus wel raad mee zal weten. Aan de donderdagmarkt kwam weer eens de Deense Texelaar met een leuke lading platvis, ruim 350 bakken schol, 35 bakken tarbot en een goede twintig kisten varia maakten de lading uit, hiervoor werd 48.000,- besomd. De prijs die voor de VELSEN. In de week van 13 tot 20 oktober is bij de gemeentepolitie van Vel sen aangifte gedaan van de volgende ge vonden voorwerpen: Grijs konijn, bruin ribfluweel jack, wiel dop, Timex horloge met leer bandje, hon- deketting met penning 77284, portemon nee met inhoud, plastic bal zwart/wit, blauw nylon jack, tas met 3 vismolens, gouden armband met naamplaatje, gou den pennetje (onderdeel oorknop), beige pet, Daf sleutels, bruine sjaal, zw. leren shagetui, 1 b.b., bankpasje t.n.v. Grift Haarlem, ring met 2 sleutels, zwarte bou vier, portemonnee (soort zeehondenleer) met inhoud, helm zwart/groen, groen ny lon regenjack, bruin leder kindertasje met inhoud, bruin etui met 3 sleutels, 2 b.b., blauw kunstleren kinderjack met stickers, ring met 1 sleutel, rood gebloemd kinder jack met capuchon, donkerblauw shetland trui, bril met metalen montuur, gouden kettinkje met fotomedaillon. De gevonden voorwerpen kunnen elke dinsdag en vrijdag, tussen 16.30 en 17.30 uur, afgehaald worden op het politiebu reau. Inlichtingen zijn dagelijks op het bureau te verkrijgen. Elke zaterdag tussen elf en twaalf uur is er kijkdag voor fietsen. Ondertrouwd: W. M. Boerebach en M. A. Zoontjes, A. G. J. vari der Kolk en P. C. M. Grapendaal, W. G. Joosse en E. P. van Luijn, M. C. F. J. Siersma en J. Seegers, P. J. W. Trieling en J. W. C. van der Meij, H. F. Rutten en C. C. van Rixel. Gehuwd: P. J. de Ridder en T. M. van Eersel, A. de Bruin en M. M. TzVerduijn, J. van Ess en I. F. Visser, F. A. M. Schram en L. H. B. Wilbrink, M. G. Seignette en C. Dijkstra, G. J. M. Spanjaard en M. J. Beentjes, E. C. Blommaert en A. A. Joos- ten, C. M. van der Meulen en M. A. Winkel huizen. Overleden: D. Singeling, 84 jaar. E. Bleeker, 89 jaar. C. C. Boersen, 80 jaar ev. Numan. P. A. J. de Vreeze, 76 jaar. schol werd betaald bleef wel even beneden de verwachtingen, maar dit werd (o, spe ling van het lot) veroorzaakt door aanbie dingen die binnen gekomen waren bij de verschillende handelaren vanuit Dene marken. Daarvandaan werden de diverse scholsoorten aangeboden voor een prijs welke beduidend lager was dan die welke aan de maandagmarkt hier gegeven wer den, waar de Denen natuurlijk van op de hoogte waren. Verder waren er enkele schepen vanuit de zuid present zodat de aanvoer aan de donderdagmarkt nog niet eens zo erg tegenviel. Aan de vrijdagmarkt viel de aanvoer beslist niet mee, de verwachting was dat er meerdere maandagklanten wel present zouden zijn, maar dit is niet het geval geweest. SANTPOORT. De Adelbert Vereni ging Kennemerland houdt maandag 23 oktober de eerste bijeenkomst van dit seizoen. Bij deze gelegeheid zal drs. H. P. Huisman een inleiding verzorgen onder de titel „De plaats van God in de moderne theologie”. IJMUIDEN. ASEA, een Zwwedse fa briek die elektrische uitrustingen levert, heeft een samenwerkingsovereenkomst getekend met Estel Technical Services BV te IJmuiden, een onderdeel van het Estel-concern (Hoogovens en Hoesch). Schotfsingel 2 - Haar lem - Tel 023-256198* Th. Stam Lindestraat 55 Tel. 17433 Tevens kunt u bij ons goedkoper tanken LPG - MERKBENZINE - DIESEL Reeds vrijdagmorgen vroeg werd be kend dat de IJM 57 die pas een paar dagen geleden vertrokken is aan de maandag markt present zal zijn met 1200 kisten grote koolvis. Als men de melding mag geloven is de kleinste koolvis een koolvis drie. Wanneer het schip zondag in de loop van de dag mag binnen komen dan heeft de uit- een thuisreis slechts negen etmalen geduurd. Dit staat wel in een grote tegen- steling tot de reizen die deze week afgeslo ten zijn, waar ook reeds een grote ver scheidenheid was waar te nemen. Alle drie de schepen waren zo goed als even lang weggeweest. Maar in de hoeveelheid vis was een meer dan gewone verscheiden heid te constateren, wat in de besomming wel was waar te nemen. Zo besomde de KW 123 „Holland” ƒ90.000,-, de KW 141 „Willy 64.000,- en de KW 15 „Rijnmond 1” moest met een uitkomst van 23.500,- ge noegen nemen. De koolvis schijnt zich momenteel ook in scholen op te houden. Van de KW 123 is bekend geworden dat er bij voortdurend vissen drie trekken waren gedaan waarin ruim 1000 bakken scheep konden worden gezet en de overige vangst met mondjesmaat werd binnen gehaald. Als je dus zo’n spok mislegt moet het net bijna ledig boven komen. Voor een visser man een heel nare zaak. H het pei doe gel, wa wo, vel inv en om ma lok en i ziei te t sch ten In i wil kar Aan de maandagmarkt waren de gebrui kelijke eenheden weer normaal present, alleen waren er nu kotters bij die reeds een keer in de daaraanvoorafgaande week een keer aan de markt kwamen en dus bedui dend minder vis aanbrachten dan diegene welke de gehele week aan het vissen gesla gen waren. Van deze schepen die midden in de week aan de markt kwamen moesten er wel een viertal, voordat aan de hallen afgemeerd werd, eerst een ritje naar de haringhaven maken om de geslonken hoe veelheid ijs aan te vullen welke totaal verbruikt was. Men dorst het niet aan om de vis onafgedekt met ijs in de ruimen achter te laten tot aan de lossing Van de maandagmarkt. Het ontbreken van kool vis aan deze markt gaf voor de aanvoer ders van een beetje rondvis het voordeel dat velen die om filets verlegen zaten nu deze moesten maken van de aangeboden gullen, waardoor de prijs van deze vis goed gehandhaafd kon blijven. Door de bijzonder verslechterde weers omstandigheden is er van varen maandag niet veel gekomen en zijn er enkele sche pen dan ook, na toch vertrokken te zijn, terug gekomen, om doelloos aan de kant te blijven liggen. Gelukkig klaarde het weer wat op en ging de wind wat liggen en kon er dinsdag wel gevaren worden. Door dit alles zijn er midden in de week geen sche pen de aanvoer komen aanvullen. Alleen de KW 185 kwam aan de woensdagmarkt met een niet geringe hoeveelheid wijting en wat gullen naar binnen en zag dit alles beloond met een besomming van ruim 13.000,-. Ii het ker mo var gin one voc licl het str< kar aai boi voc var Ad k de het uit; mii vo< cor koi rin vo< me rai on; ap] del exl spi gin dei nis I me dei pei ho ste Ke tie pe Th Geboren: Kristen J. d.v. J. Brakenhoff en J. H. Hoeks, Fiona, d.v. J. A. M. van der Lee en E. M. Kuijl, Dennis, z.v. R. N. Nieuwenhuijs en M. T. P. Lek, Jorieke C. d.v. E. van der Pol en B. D. L. M. Wijnands, Martin z.v. P. J. van Helden en J. M. Limburg. I vei vei va: sei slu mi gei vei ge; gei ge1 M Reparatie binnen 48 uur (Van een medewerker) Wat is het toch te betreuren dat er nog steeds geen mogelijkheid gevonden is om tot een verantwoorde marktspreiding te komen. Ook deze week bleek dit weer duidelijk. Aan de dinsdagmarkt werden maar liefst drie schepen gelost welke van uit de noordelijke Noordzee met hun vangst aan de markt kwamen. Deze opéén- hoping van vis, welke weer in hoofdzaak uit kleine koolvis bestond, is voor de prijs vorming nu ook weer niet bevorderlijk en wordt ook door de handel niet zo heel erg gewaardeerd. VELSEN. Directeur J. ten Cate van de gemeentelijke dienst gas, reiniging en wa ter, heeft de marktkooplui die een stand hebben op de weekmarkt in Velsen, een brief gestuurd met het verzoek de artike len uit het marktregelement meer nauwge zet op te volgen dan tot nog toe het geval was om overlast voor collega’s en publiek te voorkomen. De brief is een reactie op klachten van marktkooplui en publiek dat een aantal kooplieden voor het officiële tijdstip van sluiting (vier uur) de markt verlieten en daardoor veel overlast bezorg den. De heer Ten Catre legt met name de nadruk op dit punt, en schrijft verder dat niet naleven van deze bepaling kan leiden tot het verbod twee achtereenvolgende marktdagen de standplaats te gebruiken of zelfs tot intrekking van de marktver- gunning. Verder wordt de kooplui nog verzocht op tijd aanwezig te zijn - negen uur ’s morgens - op straffe van dezelfde sancties. Tenslotte worden er ook nog eni ge opmerkingen gemaakt over het opstel len van de koopwaar, dat zodanig gebeu ren moet dat het geen last oplevert voor het publiek of collega’s. De grote schepen die naar haring en makreel aan het vissen zijn, zijn deze week na een betrekkelijk korte reis weer naar binnen gekomen. Meerdere schepen had den in hun laatste trek zoveel vis gevangen dat men de hele hap nog niet eens wegge vroren had voordat men binnen kon lopen. Wie in het bezit was van een verrekijker kon de schepen bezuiden de pier aan an ker zien liggen. Vele uren is men daar blijven liggen om al hetgeen men aan boord had weg te hebben, een enkeling haalde zijn anker al op als de laatste vis in de frosters zat en ledigen van de frosters overliet aan de walploeg om het tijdstip van opnieuw uit te varen in de gaten te houden. (Aankruisen wat gewenst wordt.) IJmuider Courant Beverwijk**? Courant Stuur mij 14 dagen gratis uw krant ter kennismaking Daarna neemt u kontakt met mij op om te horen of ik een abonnement neem Ik neem direkteen abonnement en ontvang de eerste vier weken uw krant gratis. Noteer mij voor een Jaarabonnement Kwartaalabonnement Door deze overeenkomst krijgt ASEA de beschikking over de proceskennis van Hoogovens op het gebied van elektrische uitrustingen en automatiseringssystemen voor warmband-walsen. De samenwerking voorziet volgens ASEA tevens in het maken van voorstu dies voor diverse ontwerpen van nieuwe warmband-walsen of het modificeren van bestaande installaties. ASEA wordt in Ne derland vertegenwoordigd door ASEA BV te Apeldoorn. 1874 1978 IJMUIDEN. Onder de titel „Ik nader mijn God tot U” wordt zondagmiddag om vijf uur in de Petrakerk aan de Merwede- straat, een bijzondere kerkdienst gehou den. Tijdens deze dienst zal vooral aan dacht worden besteed aan vragen als: Wat heb ik persoonlijk aan dat geloof en Geeft het antwoorden op vragen die bij mij le ven. Uitgangspunt is de vraag wat de waarde van het christelijk geloof is in deze tijd, toegespits op het persoonlijk beleven ervan. Voorganger is ds P. C. Koster uit Aalten, muzikale medewerking wordt ver leend door het jongerenkoor Rom 1:16 uit IJmuideh. Plaats: Naam: Adres: Bon in envelop zonder postzegel opsturen Of neem contact op in uw regio met: Chr. Barends, Haarlem, tel. 023-241733. Mevr. M. C. Schmitz-van Helden, Beverwijk, tel. 02510-26563. v Vraag een folder met inlichtingen aan Kon. Ver. voor Facultatieve Crematie, Antwoordnr. 1394, Den Haag. K Adres: X Woonplaats J Stuur de bon in open envelop zonder postzegel aan: Damiate Pers I Antwoordnr 416.2000 VC Haarlem SAMENZANG met A ADRIAAN VERSCHOOR aan het orgel JL HARTELIJK Kk WELKOM Mevr. Leering Groeneweg 10 Tel. 16123 Jezus begon tot hen te zeggen: Zie toe, dat niemand u verleide. Velen zullen komen onder Mijn Naam en zeggen: Ik ben het, en ze zullen velen verleiden. Markus 13 5 en 6 De gevaren van de bewegingen van Mozes David, de voormalige Hindoemonnik, Maharishi Yogi met zijn transentendale meditatie, en de nieuwe Mes sias de Noordkoreaner San Myung Mun, verleiden vele miljoenen, meestal jonge mensen. Doch Jezus heeft gezegd. Ik ben de weg, en de waarheid en het leven. Joh.. 14 6 Over dit onderwerp spreekt evangelist Jac. Zee- gers, zondagavond 19.00 uur in de Elinkapel: Park- laan 17, nabij Kruisweg Haarlem. Na de dienst koffie en gelegenheid tot het stellen van vragen. Toegang is vrij. VELSEN. De in oprichting zijnde huurdersvereniging Velsen zal vandaag tussen 2 en 5 uur op het Marktplein en op het Zecwijkplein stickers, buttons, affi ches, actiekaarten en toegangskaarten verkopen, voor de landelijke actie woning nood die zaterdag 28 oktober in Den Haag wordt gehouden. De landelijke actiedag heeft het motto: „Heel Nederland onder dak" en kent als eisenpakket Geen af braak van de sociale woningbouw en huurbescherming, maar goede en betaal bare woningen, zeggenschap voor de be woners en eeirhoger bouwprogramma. Op het programma van de actiedag staan on der meer een aantal sprekers, afgewisseld door het optreden van diverse artisten. Na afloop wordt het resultaat van de dag tijdens een demonstratie op het Binnenhof overhandigd aan de voorzitter van de vas te Tweede-Kamercommissie voor Volks huisvesting en Ruimtelijke Ordening. (Van een medewerker) IJMUIDEN. Aan de vrijdagmarkt werd aangevoerd: 8445 kg tong; 86 kisten tarbot en griet; 1409 kisten kabeljauw; 1270 kisten wijting; 702 kistën schol; 278 kisten schar; 305 kisten makreel en 181 kisten diversen. Prijzen in guldens. Per 1 kg.: tarbot 16,26-1^,60; grote tong 17,18-16,00; groot- middel tong 16,28-15,59; kleinmiddel tong 10,64-10,35; tong één 8,37-7,72; tong twee 7,73-7,44. Per 40 kg: tarbot 498-153; griet 268-124; kabeljauw één en twee 184-162; kabel jauw drie 134-92; kabeljauw vier 114-84; kabeljauw vijf 90-58; schol één 134-126; schol twee 120-110; schol drie 96-78; schol vier 90-60; wijting drie 61-34; makreel één 42-40; makreel twee 30-21,60; makreel drie 19,20; schar 78-31; bot 34-24; horsmakreel 42-33; steenbolk 26-15; krab 31-28; rode poon twee 128-120; rode poon drie 96-48; tongschar 170; haai 76. De besommingen waren: KW 167 9930, KW 173 12.890, KW 137 18.800, KW 185 1600, SCH 256 9050, IJM 207 15.140, IJM 154 13.710, IJM 14 3000, IJM 19 4700, Urn 20 1940, IJm 25 800, IJM 27 3400, GO 4 3400 UK 272 5160, UK 18 16.600, UK 23 2400, UK 78 5200, UK 159 1400, UK 272 UK 141 10.880, UK 17*+ UK 48 15.100, VD 19 14.900; verder waren er acht Texelaars met een totale besomming van 183.200. VELSEN. Op donderdag 9 november start in Velsen een verkeerscursus. Hier aan kan worden deelgenomen door perso nen van 18 jaar en ouder. De cursus omvat vier lesavonden en wordt geduren de vier achtereenvolgende weken telkens op donderdag gehouden in het stadhuis, van half acht tot tien uur ’s avonds. De kosten bedragen vijf gulden per per soon. Belangstellenden kunnen zich tot en met 4 november opgeven bij de bode van het stadhuis, Plein 1945 te IJmuiden, tele foon 02550-19000, toestel 119. Huisman zal aandacht schenken aan de presentatie van de moderne theologie als bijdrage tot een verheldering van het he dendaagse denken. Aan de orde worden gesteld de opvattingen van theologen als Bonhoeffer, Tillich, Sölle en Küng. De samenkomst begint om kwart over acht ’s avonds en heeft plaats in Voloptee- Spaarneberg, Wüstelaan 80 te Santpoort. Z Een verbindingsweg bij het Moerbergplantsoen in IJmuiden, in het verlengde van ae Stephensonstraat, is voorlopig voor alle verkeer afgesloten doordat daar een houten noodgebouw van de AMRO-bank is geplaatst. Dit gebouw neemt zoveel ruimte in beslag dat niet alleen motorvoertuigen, maar ook fietsers en voetgangers een andere route zullen moeten zoeken. Het gebouw is er geplaatst omdat het AMRO-kantoor aan de Kennemerlaan ingrijpend verbouwd wordt. Met deze verbouwing is anderhalf a twee jaar gemoeid; zolang zal ook de verbindingsweg gestremd blijven. Het crisiscentrum staat'dag en nacht voor u open - «-■

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 6