volgend jaar Strak prioriteitenschema voor Onthulling vignet en eerste publikatie Bureau voorlichting gemeente Heemskerk officieel van start Marco Bakker Boekje open over Heemskerk Kinderen maakten in boekenweek kranten voor de burgemeester Voorbereidingsgroep bundelt inspraak inzake streekplan i bij „Animo” 4 ■■I Gezamenlijk bezwaarschrift in november stel Jazz in Alpha itart >t en 7 6 BEVERWIJK-HEEMSKERK 19 7 8 OKTOBER 2 1 Z ATERDAG n (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De Beverwijkse verenigingen en instellingen blij ven ook volgend jaar de aandacht van het college van B. en W. opei sen. Op de begroting van 1979, die sluit met een totaal van ruim 75 miljoen gulden, is 5,3 miljoen gereserveerd voor de tientallen verenigingen en instellingen die gezamenlijk 555.163 meer krij gen dan vorig jaar het geval is geweest. r m .1 ''I Beverwijk stopt 4 miljoen in onrendabele voorzieningen serveerd 132.000) voor het liquidatiever- lies CAIJ). (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. In het Heemskerkse raadhuis is vrijdagmorgen officieel het „Bureau Voorlichting en Kabinet” inge steld met als chef de heer J. Vosselman Bosch en als zijn rechterhand de heer Nic. Rozemeijer. t over optee- □oort. lan de ’ie als iet he- orden J en als nader lag om rwede- geho ti ll aan is: Wat i Geeft mij le- zat de in deze eleven ter uit dt ver- :16 uit me de Ier dat leiden Igende ruiken ktver- li nog negen izelfde ag eni- apstel- gebeu- t voor 5EA de is van trische sternen In de begroting voor volgend jaar heeft het college nu een aantal onrendabele za ken die in 1977 en 1978 uitgevoerd hadden moeten worden, naar de prioriteitenlijst van 1979 verschoven. Dat zijn: de vervan ging van de Noorderschool, achterstallig onderhoud Vuurlinie, diverse uitgavèn voor de brandweer, het schilderen van lichtmasten, de bouw van een gemaal bij het stationsplein, de aankoop van een zout- strooier, voorzieningen t.b.v. de oudheid kamer in Scheybeeck, groot onderhoud aan de oude Slof in de Moensstraat, de bouw van een aula voor de Tweemaster, voorzieningen speeltuinwerk en de ver vanging van de zittribune op sportpark Adrichem. Totale investering ƒ1.067.800. Maar daarmee is men er nog niet want de prioriteitenlijst voor 1979 omvat nog heel wat meer zaken die moeten worden uitgevoerd en uit de permanente dekkings- middelen betaald worden. Voor de meeste voorzieningen/activiteiten zijn nog geen concreet uitgewerkte plannen op tafel ge komen. Het toaal aan onrendabele investe ringen bedraagt ƒ3.187.000,-, bestemd voor de volgende (belangrijkste) zaken: mobilofooninstallatie politie, portofoons rampenbestrijding, brandweer uitrusting ongevallen gevaarlijke stoffen, perslucht apparaten, brandweerverbindingseenhe- den, Breestraat renovatie, verkeer stellers, extra onderwijskredieten, bouw tweede sporthal, restauratie Grote Kerk, vervan ging afrastering St. Aagtendijk-Hoflan- derweg, verbouw en uitbreiding tafelten- nisgebouw Eenhoornlaan. Naast deze prioriteiten willen burge meester en wethouders ƒ495.000,- beste den aan nieuwe zaken zoals uitbreiding personeel secretarie, het gewoon onder houd van schoolgebouwen, extra subsidie stedelijke muziekschool, subsidie t.b.v. de Kennemer Oudheidkamer voor de educa tieve functie van deze kamer, uitbreiding peuterspeelzalen en subsidie Stichting Theater. Voorts is een groot bedrag gere- „Door het afwegen van de wenselijkheid en noodzakelijkheid van de gedachte voor zieningen wordt het mogelijk prioriteiten te bepalen, rekening houdende met techni sche, financierings- en budgettaire aspec ten”, zo is er in de begroting 1979 te lezen. In gewone taal: kiezen wat je volgend jaar wilt aanpakken en wat nog wel een jaartje kan blijven. Het Beverwijkse gemeentebestuur wil het woon- en leefklimaat in de stad op peil houden. Dat kan men niet bereiken door de verenigingen en instellingen wat geld toe te stoppen, maar door het geld wat een gemeente binnen krijgt welover wogen te verdelen. Beverwijk doet dat al vele jaren lang aan de hand van een investeringsplan dat voor de wethouders en de raad een onmisbaar hulpmiddel is om in het „beleidsbos' de juiste keus te maken ter voorziening in de (groeiende) lokale behoeften. ir Voor de tweede sporthal trekt de ge meente Beverwijk een bedrag van 1.3 mil joen gulden uit. De permanente ruimte voor 1979 be droeg 1.160.258, welk bedrag door bo vengenoemde voorstellen is onderver deeld in: nieuwe uitgaven 495.000, nieu we investeringen (jaarlasten) 483.050 en verschoven prioriteiten 190.583. Het te kort van 8375,- wil het college ten laste brengen van de onvoorziene uitgaven. De wethouder van financiën, Fedor Kae- bisch jr. verwacht geen problemen om de voorgestelde investeringen ook werkelijk in 1979 te plegen. „Wat de financiering betreft, bestaat bij ons, aan de hand van de in de afgelopen 3 jaren opgedragen erva ringen, wederom gerede verwachtingen dat in 1979 geen belemmeringen zullen worden ondervonden", deelt hij mede. De burgemeester kreeg nog een cadeau, namelijk een metersgrote tekening op heel sterk papier, die middag door een groep kinderen gemaakt in „De Schuilhoek". „Misschien kan die een plaatsje krijgen in het nieuwe raadhuis”, was de daarbij uit gesproken wens en burgemeester Kok be loofde plechtig, dat deze tekening in elk geval op de openingsdag in het nieuwe raadhuis zal komen te hangen. Met de kroning door de burgemeester van de boekenkoning en de boekenkonin- gin kwam er een einde aan een zeer ge slaagde feestmiddag waarvoor een groot Belanghebbenden en belangstellenden hebben tot 15 december 1978 de tijd hun bezwaren te formuleren en hun bezwaar schriften in te dienen. november op zo groot mogelijke schaal worden verspreid. Op dinsdag 21 november aanstaande wordt er een vergadering belegd in „De Nieuwe Slof" aan de Kerkstraat in Bever wijk. Daar krijgt een ieder de gelegenheid bezwaren te uiten of op- en aanmerkingen te maken. De voorbereidingsgroep bestaat op dit ogenblik uit leden van de Aktiegroep Leef baar Wijk aan Zee, Dorpsraad Wijk aan Zee, Overlegorgaan Beverwijk, PvdA en CPN. De groep wordt bijgestaan door het Provinciaal Opbouworgaan Noord-Hol- land en de Beverwijkse Sociaal Culturele Raad. Voor nadere informatie over het ont- werp-streekplan, de inspraakprocedure en de voorbereidingsgroep kan men zich wenden tot de BSCR, Velserweg 2, tele foon 27647 in Beverwijk en met name tot Gerard van Tiggelen of Hans Zonneveld. BEVERWIJK. In de Alpha-sociëteit treedt zaterdagavond 21 oktober The New Herring Jazz Band op; een zevenmans formatie uit Amsterdam met tuba, piano, drums, trompet, trombone en wasbord en muziek in oude stijl. De vaste bezoekers van Alpha konden al eerder kennis maken met deze band. Bij deze gelegenheid werd tevens het door de heer Rozemeijer ontworpen vignet onthuld, waarmee het bureau voorlichting zich naar buiten toe zal presenteren. Het wordt gebruikt op alle brieven en publika- ties van het nieuwe bureau. Het is een gestyleerde omvang van de gemeente, waarin verschillende symbolische ideeën zijn verwerkt en met als linker begrenzing de zee. Men kan dit vignet meteen herkennen op de eerste uitgave van het bureau, een han dige brochure met alle namen, adressen en telefoonnummers van gemeentelijke be stuurders, bureaus, diensten, bedrijven en afdelingen. Dit boekje wordt verspreid via deze gemeentelijke adressen en onder meer de Gemeenschapsraad. Burgemeester J. H. Kok ging bij de eer ste presentatie even in op de lange voorge schiedenis die het bureau voorlichting al heeft, want al in 1971 drong met name de PPR-fraktie in de raad al aan op nieuwe vormen van gemeentelijke voorlichting. ’ember Hier- perso- cursus duren- :elkens idhuis, s. er per- i tot en de van n, tele- In het ontwerp-streekplan staat een aan tal onderwerpen die voor de IJmond en de gemeente Beverwijk van groot belang zijn, zoals de uitbreiding van Hoogovens, de westelijke randweg, recreatie en werkgele genheid. Een aantal organisaties in Beverwijk wil aktief gebruik maken van de inspraakmo gelijkheid. Op initiatief van het Bever- wijks Overlegorgaan van Huurders- en Belangenverenigingen wordt nu getracht die inspraakaktiviteiten in Beverwijk te bundelen. Daartoe is een voorbereidings groep gevormd, die zal proberen een geza menlijk bezwaarschrift op te stellen. Ver volgens wordt getracht zoveel mogelijk steun voor dat bezwaarschrift te verwer- vèn in Beverwijk en de IJmond. Het op te stellen bezwaarschrift zal in de maand 'olgens Dorstu- lieuwe en van in Ne- EA BV dse fa- levert, ikomst ervices an het ich). ëreni- ag 23 in dit H. P. onder iderne I Uitgevoerd worden fragmenten uit La Traviata en de Fledermaus. Als solisten treden op de sopranen Sonja Poot en Thea van der Putten, de tenor Adr. van Limpt en de bariton Marco Bakker. Het gewestelijk orkest van Zuid-Holland zorgt voor de muzikale ondersteuning. Het geheel staat onder leiding van Piet de Reuver met als tweede dirigent Dick Kuis. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. De samenwerkende buurthuizen in Heemskerk hebben met de bibliotheek in de herfstvakantie een omvangrijk programma afgewerkt in het teken van de kinderboekenweek. De slotmanifestatie is vrijdagmiddag gehouden in het buurthuis „De Schuilhoek” en burgemeester J. H. Kok kwam daar op bezoek om een heel pak kranten in ontvangst te nemen, gemaakt door de kinderen in de buurthuizen tijdens de boekenweek. De bedoeling is dat het college van burgemeester en wethou ders die kranten ook echt leest, want er staan heel wat wensen en klachten in verwoord van de kleine burgertjes, die anderzijds toch ook heel veel fijne dingen in Heemskerk opsommen. deel van de kinderen en de buurthuissta ven gecostumeerd waren gekomen. Met volop aktiviteiten konden de kinderen zich deze uren vermaken, want als men alle leiders en leidsters van de buurthuizen de registers van hun inventiviteit open laat trekken rond thema’s als het boek en stad en land dan gebeurt er zo’n middag een heleboel en kan men de variété-artiesten wel thuis laten. Die werden overigens be kwaam vervangen door onder meer Henk Engel van „De Schuilhoek” en Gérard Noben van „De Zandkraai’ die zelf een programma op het podium brachten waar alle kinderen in de zaal zich duidelijk zeer bij betrokken voelden. Een foto van zo’n spelscène publiceren we hierbij en met enige moeite zal men de buurthuisstafle den er toch duidelijk in kunnen herken nen. zijnde 'andaag in en op is, affi- kaarten woning en Haag ictiedag 1 onder een af- >uw en betaal- de be- ima. Op aan on- wisseld iten. Na de dag inenhof de vas- Volks- ng. Ter gelegenheid van de „geboorte” van dit bureau werden beschuiten met muis jes rondgedeeld in een gezelschap van burgemeester en wethouders en alle hoofden van diensten en chefs van de andere gemeentelijke afdelingen, alsme de de commandant van de brandweer en de korpschef van de gemeentepolitie. si- Burgemeester J. H. Kok onthult het vignet van het bureau voorlichting en kabinet. Links de „bemanning” van het bureau, de heer J. Vosselman Bosch en de heer Nic. Rozemeijer. Wethouder A. F. M. van Herpen ging nader in op de taak van het nieuwe bu reau, waarbij hij voorop stelde dat het er vooral om gaat via meer informatie en voorlichting een betere communikatie te bewerkstelligen tussen de burgerij en het gemeentebestuur om daardoor tot meer begrip over en weer te komen. „Maar verwacht u niet direct wonderen van dit bureau”, aldus de heer Van Herpen, die vaststelde, dat nu pas een eerste stap kan worden gezet op een lange ladder, die stellig steeds breder zal worden. Zowel de heer Vosselman Bosch als de heer Rozemeijer is geen nieuweling in de gemeente. De heer Van Herpen vond de combinatie van een „secretarieman" en een technisch ambtenaar uitstekend. Bei den zijn informeel al lange tijd op dit terrein werkzaam. Bij de presentatie van het bureau wer den ook „geboortekaartjes” naar eigen ontwerp uitgereikt als eerste openbare presentatie. De heer Van Herpen had als persoonlijke attentie „buttons” ontworpen voor de gemeentelijke voorlichters met het nieuwe vignet. Het nieuwe bureau is gevestigd op de eerste verdieping van het raadhuis. Tijdens deze eerste bijeenkomst reikte de heer Vosselman Bosch ook de eerste perscommuniqués uit, die voortaan steeds na elke vergadering van het college van bugemeester en wethouders zullen worden opgesteld. Deze worden tevens toegezon den aan alle raadsleden. van de en wa- stand m, een artike- ruwge- t geval lubliek ztie op lek dat fficiële markt >ezorg- BE VERWIJK. Het opera- en operette- koor „Animo” gaat op zaterdag 11 novem ber het tienjarig bestaan vieren met een concert in „De Nieuwe Slof” met mede werking van bekende solisten. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. In Beverwijk wordt een voorbereidingsgroep gevormd met de bedoeling de inspraakaktiviteiten over het ontwerp-streekplan Amsterdam- Noordzeekanaalgebied (ANZKG) zoveel mogelijk te bundelen. Dit ontwerp-streek plan ligt op het ogenblik ter visie en ook de inspraakprocedure is van start gegaan. Boekenfeest in „De Schuilhoek” met clowneske scènes op het podium van de buurthuisleiders Henk Engel en Gerard Nobben en dolle pret in de zaal. ...s Vier jaren geleden werd de raad een voor- lichtingsnota voorgelegd, maar het heeft toen nog geruime tijd geduurd, voordat het bureau voorlichting via interne ver schuivingen ter secretarie bemand en gexnstalleerd kon worden. ,<‘7 1

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 7