CDA wil meer weten over r Amro-filiaal maakt plaats voor gloednieuw bankgebouw t haalbaarheid projecten 3 Meer warmte minder kosten ik 1 kort ijmondnicuws - O i Voor de samenstelling verlanglijstje SLOOPWERKZAAMHEDEN BEGINNEN BINNENKORT Uitslag viswedstrijd ALLEEN STRUCTURELE WIJZIGINGEN ZOUDEN OPLOSSING BIEDEN Bezinningsbijeenkomst Leerhuis IJmuiden Turnsters behalen tweede prijs Deel postzegelcollectie na diefstal opgevist uit Noordzeekanaal Werkgroep VOV wil ledental drastisch uitbreiden IJK M TJ V formaten offsetdruk tot $0*70 cm INSTALLATIEBEDRIJF 5 VELSEN-IJMUIDEN OKTOBER 19 7 8 2 4 DINSDAG _4 p» 1 !S (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN. Tijdens een be spreking over de problemen van de overgang van het lager onder wijs naar het voortgezet onder wijs heeft de raadscommissie voor onderwijszaken maandag avond slechts kunnen conclude ren welk een moeilijke zaak het hier betreft. In de commissie werd van gedachten gewisseld op basis van vier rapporten, notities ge noemd, die zijn samengesteld door de Brugklas Coördinatie commissie Algemeen Voortgezet Onderwijs en Lager Beroepson derwijs (BCAL). Uit deze commis sie waren gemeentelijk onderwij- sinspecteur en voorzitter P. Wiel aard, F. H. van der Klugt van Gymnasium Felisenum, F. Huij- boom van de Flevumschool (afde ling voortgezet onderwijs van de Mivoschool) en Th. M. de Leeuw van de Willem de Zwijgermavo aanwezig. Uit de gevoerde ge sprekken bleek dat het naar mening van velen goede werk van de BCAL plaats heeft in op verschillende fronten beper kende omstandigheden. drukkerij schmitz bv - offset klein-offset boekdruk so jaar metaalfoliedruk Brugklas Coördinatiecommissie (ADVERTENTIE) V (ADVERTENTIE) KUIPERS 1 Raadsleden kritisch tegenover imen n ge- For- »r de van enin- ■t de zaak itelij- iisch ar de 'ond- •acht dlege ir ge- Als grote problemen die zich bij de over- gang van het lager naar het voortgezet onderwijs voordoen noemde de heer Wiel aard drie punten. De aansluiting is moei lijk door de beduidend andere manier van lesgeven in het voortgezet onderwijs en daar aan voorafgaand zijn er problemen bij het bepalen van een passend schoolty pe voor het kind en de selectie daarna op grond van onderzoeken en gesprekken met ouders voor een bepaalde school. In de gemeente Velsen was sinds het begin van de zeventiger jaren al een brug klas coördinatiecommissie actief die zich uitsluitend met het algemeen voortgezet onderwijs (mavo tot en met gymnasium) bezig hield. De BCAL is opgericht toen de behoefte ontstond aan contacten met het IJMUIDEN. In de bovenzaal van de Bethelkerk aan de IJmuidense Lariks straat begint 2 november om acht uur de eerste van drie bezinningsbijeenkomsten van het „Leerhuis IJmuiden”. Het Leer huis biedt joden en christenen van de diverse kerkgenootschappen de gelegen heid tot verdieping in de boodschap die in de bijbelteksten van het Oude Testament is vastgelegd. In de eerste bijeenkomst wordt nader ingegaan op de voorspellingen van de pro feet Ezechiël. De deelnemers aan het Leer huis bezinnen zich op de betekenis en strekking van tekstgedeelten handelend over het volk Israel, Jeruzalem en de tem pel. Aanmelding voor het nieuwe Leer huisseizoen is mogelijk op het adres La riksstraat 16, IJmuiden, telefoon 02550- 11669 (Dominee L. J. Bel). IJMUIDEN. De jonge keurgroep van de afdeling gymnastiek van Turnvereni ging IJmuiden (TVIJ) heeft deelgenomen aan de langematwedstrijden de Bever wijk, georganiseerd door de Turnkring Noord, rayon Kennemerland. De meisjes- groep van TVIJ behaalde daarbij een tweede plaats. In totaal namen acht groe pen van verenigingen uit Kennemerland deel aan deze wedstrijden. De uitslag luid de als volgt: 1. Bato uit Haarlem met 33.65 punten, 2. TVIJ met 33.25 punten en 3. Heemstede met 32.90 punten. Als geslaagd voorbeeld noemde de heer Wielaard dat in Velsen in twee vaksecties gewerkt is aan de gelijkstelling van het leerplan op alle scholen en wel de sectie Nederlands en biologie. Voor met name de biologielessen is er nu een leerplan voor zowel het lager beroeps- als het algemeen voortgezet onderwijs. „Maar”, aldus de heer Wielaard, „daar is wel een jaar aan gewerkt, omdat de verschillende docenten moeilijk op een lijn te krijgen zijn. Want het zijn allemaal individualisten”. Binnen de BCAL echter is over de haalbaarheid van leerstofafspraken geen eensgezind heid. Verschillen in denkbeelden, zo verklaar den zowel de heer Wielaard als voorzittend wethouder H. J. Scheeper, bepaalden ook het probleem om vanuit het lager onder wijs één of meer vertegenwoordigers te krijgen. Waarbij weer een praktisch pro bleem is dat voor het werk in de commissie geen taakuren beschikbaar zijn. Ter afsluiting van de informatieve bij eenkomst van deze raadscommissie vroeg het PvdA-raadslid C. Kleijwegt extra aandacht voor de volgende zaken, opdat deze niet in het slop zouden raken: een echte brugperiode met betere leerstofaf- stemming waardoor in die brugperiode eenheid kan komen, zoeken naar georga niseerd overleg met het lager onderwijs en tevens het streven naar dusdanige acti- veringsprogramma’s dat de naar zijn zeggen gewenste driehoek ouders, school en wijk, met als middelpunt het kind, gestalte kan krijgen. VELSEN. Twee 16-jarige inwoners van Velsen hebben maandag tegenover de Velsense politie bekend afgelopen zater dag bij een insluiping in een woning aan de Stationsweg in hun woonplaats twee postzegelalbums te hebben ontvreemd. (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. Het Amro-bankgebouw aan de Kennemerlaan in IJmuiden zal geheel worden gesloopt. Op dezelfde plaats zal een gloednieuw kantoor verrij zen dat in het derde kwartaal van 1980 gereed moet zijn. Gedurende de werk zaamheden, die eind van dit jaar begin- nen, zal het personeel gehuisvest zijn in een noodvestiging nabij het Moerberg- plantsoen. In dit noodgebouw kunnen ook de cliënten terecht om zaken af te hande len. Het nieuwe gebouw zal bestaan uit drie verdiepingen. Op de begane grond worden de bezoekers ontvangen, de eerste verdie ping zal dienen als werkruimte voor het personeel en de tweede verdieping is be stemd voor opslag van archiefmateriaal. In de kelder worden de kluizen gebouwd. De nieuwbouw van het Amro-filiaal voorziet in een uitbreiding van het activi teitenpakket, en mogelijk ook van het per soneelsbestand. Bij de bank werken mo menteel negentien mensen. Het pand zal worden gebouwd naar een ontwerp van architectenbureau prof. ir. P. H. Tauber BV te Alkmaar. De aanbesteding is op dit moment nog niet verricht zodat niet be kend is welk aannemingsbedrijf het pro ject zal uitvoeren. VELSEN. De werkgroep Vormings- en Ontwikkelingswerk voor Volwassenen in Velsen wil vaart zetten achter de lo pende activiteiten door uitbreiding van het aantal medewerkers. Dit punt komt aan de orde in de vergadering van de werkgroep die woensdagavond om acht uur begint in het Cultureel Centrum aan het IJmuidense Moerbergplantsoen. ir De Amro-bank aan de Kennemerlaan die over enkele maanden met de grond gelijk wordt gemaakt. De werkgroep heeft een voorbereidende en adviserende taak. Op basis van een educatief plan waaraan op dit moment hard gewerkt wordt, staat een vormings programma op stapel voor volwassenen in de gemeente Velsen. Het educatief plan en het daaraan gekoppelde programma is be doeld als basis voor een nieuw subsidi- eringsbeleid van het ministerie van CRM. De werkgroep geeft een opsomming van de cursussen, werkgroepen, praatgroepen en andere volwassenenactiviteiten die in aanmerking zouden moeten komen voor subsidiëring door het rijk wat helemaal via de gemeente gaat lopen. De Velsense gemeenteraad krijgt het laatste woord bij de uiteindelijke vaststelling van de lijst met subsidiabele activiteiten in Velsen. telefoon 02510 23207 wijkerstraatweg 160 velsen-noord ;ken- i die k tot t Ha tt een Het gt op trek- 1, o Ja dat kan. Als warmtespeciallst bij uitstek geeft vakman Kuipers U alle noodzakelijke informatie om deze - en de volgende winters - optimaal gebruik te maken van warmte tegen minder kosten. Kuipers weet alles over vloer verwarming, lokale en centrale verwarming. Kuipers Gasservicedlenst zorgt er o.a. voor dat U probleemloos het héle jaar door gebruik kunt maken van uw C.V. dan irste- i ver ende ijwel it zij voes- »eerd chter e be sten. i dat s het edes- rster- bare izijn Izijn i- ’s »e it k De afwezigheid in de BCAL van mensen uit het lager onderwijs ontmoette in de raadscommissie enige kritiek. Ook wer den vragen gesteld over het feit dat de brugklassen in het lager beroepsonder wijs en de brugklassen in het algemeen voortgezet onderwijs nauwelijks of niet op elkaar aansluiten, zodat doorstroming van het ene schooltype naar het andere zoals dat als bedoeld in de Mammoetwet plaats zou moeten kunnen hebben prak tisch niet gebeurt. Die kloof, zo meenden meerdere commissieleden, zou kleiner moeten worden. Hierbij werd de kantte kening geplaatst, door commissieleden dat dit een structurele wijziging zou be hoeven, terwijl de heer Wielaard daar tegenover stelde erkennend dat zich hier de meeste probleemgevallen voor doen dat dat de werkopdracht van de BCAL niet was. Hij stelde te weten dat die kloof er is, maar legde uit dat men zich op dit moment specifiek bezig houdt met het welzijn van de kinderen in de brugja- ren. x XX Op aanwijzing van de jongelui, die als vroegere „vrienden” van een zoon des hui zes wisten van de aanwezige verzameling in het huis aan de Stationsweg, kon een deel van de buit maandag uit het Noord zeekanaal worden opgevist. De jeugdige insluipers zaten duidelijk omhoog met het nog niet verkochte deel van de buit en gooiden die in het kanaal. Terwijl de bewo ners afwezig waren verschaften de postze- geldieven zich zaterdag toegang tot de woning aan de Stationsweg door een klim partij over een tuinschutting aan de ach terzijde. Via een openstaand raam op het balkon kwamen zij tenslotte binnen. De albums vertegenwoordigen een waar de van circa drieduizend gulden. Een deel van de kostbare postzegelverzameling was in het weekeinde al in Amsterdam verhandeld voor een bedrag van duizend gulden. Voorafgaand aan dit plan geven de raadsleden aan welk belang zij toekennen aan een reeks wensen en verlangens die in deze gemeente leven. Bij deze zogenoemde prioriteitenbepaling is echter vaak te wei nig bekend over de mogelijkheid tot uit voering van het project op korte termijn. De Boer noemde als voorbeeld de bouw van een viaduct over de Santpoortse Dreef. „Als we vorig jaar geweten hadden dat de Velserbroekpolder toch bebouwd kan worden, zouden we aan dit project misschien een hogere prioriteit hebben toegekend”, aldus De Boer. Ir. G. A. Schoonkind, fractievoorzitter van de WD, zei dat bij veel raadsleden de neiging bestaat om alle plannen die moei lijk realiseerbaar zijn, onderaan de ver langlijst te plaatsen. Daardoor ontstaat een enigszins vertekend beeld, want B. en W. en het ambtelijk apparaat kunnen dan uit de gegevens niet meer afleiden wat de raadsleden het liefst verwezenlijkt zouden zien. Vandaar dat Schoonkind zich voor stander toonde van een, wat hij noemde, puur politieke prioriteitstelling. De directie van de Amro-bank heeft tot deze vernieuwing van de hoofdvestiging in IJmuiden besloten omdat het gebouw sterk verouderd is. Het voldoet in geen enkel opzicht meer aan de moderne eisen die worden gesteld aan een bankfiliaal. Het nieuwe pand wordt opgetrokken vol gens de huidige bouwvisie. Het exterieur zal gekenmerkt zijn door veel ruimtelijke werking, dat wil zeggen grote oppervlak ten glas en veel licht. Ook de inrichting zal beantwoorden aan de hedendaagse stijl. Uitgangspunt daar bij is de persoonlijke benadering van de cliënt. Daarom is gekozen voor een open balie in plaats van met kogelvrij glas uitge ruste loketten. Om de veiligheid van perso neel en cliënten toch te waarborgen, zal de kassier in een aparte ruimte worden on dergebracht. Hij staat met het balieperso- neel in verbinding via een buizenpost. Voorts zullen er op de begane grond vijf zitbalies worden ingericht en enkele spreekkamers. Deze faciliteiten zijn vooral bedoeld voor het afhandelen van zaken die wat meer tijd vragen. dijk zegde de raadscommissie toe de ver langlijstjes van de fracties in de vergade ring van B. en W. te behandelen en te voorzien van een reactie. Aan de hand daarvan kunnen de fracties overwegen of zij de suggesties van het college overne men en hun verlanglijstjes bijstellen. Daarna volgt de definitieve prioriteitenbe paling in de raad. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. CDA-fractieleider H. A. de Boer heeft gistermiddag in de vergadering van de raadscommissie voor algemene zaken gepleit voor meer duidelijkheid over de praktische haalbaarheid van allerlei projecten, die bij de gemeente Velsen op het verlanglijstje staan. Hij maakte deze opmerking bij de bespreking van de procedure voor de behandeling van het meerjarenplan door de gemeenteraad. en nog altijd voor uw familiedrukwerk ir Een van de verdiensten van de Brug klas Coördinatiecommissie is verbetering van de begeleiding van leerlingen in de brugklassen van het voortgezet onder wijs. Op de Vissering Scholengemeen schap wordt geëxperimenteerd met me thoden om het welzijn van de leerling in de peiling te houden. Ten eerste bestaat de commissie uitslui tend uit vertegenwoordigers uit het voortgezet onderwijs en dan van de open bare scholen (met uitzondering van de LTS) en is het lager onderwijs daarin niet vertegenwoordigd. Ten tweede werkt de commissie aan verbetering van de aan sluiting naar het voortgezet onderwijs en de brugperiode op basis van de bestaande situatie in Velsen. Dit terwijl naar de visie van enige aanwezigen slechts bij een structurele verandering van het voortge zet onderwijs het gewenste resultaat een gelijkheid van brugklassen op alle scholen te bereiken is. Globaal werden verder als punten van kritiek aangedragen dat de ouders van de leerlingen er in alle voorgestelde plannen te weinig aan te pas kwamen, dat er onvol doende wordt gedaan aan de begeleiding van buitenlandse kinderen en dat de alge mene voorlichtingsavond voor kinderen en ouders zo moet worden gepland dat deze valt in de periode dat de ouders met de schoolhoofden in overleg zijn over een definitieve schoolkeuze. Hierover, zo stel de de heer Wielaard, zal overleg komen, al is een eventueel vervroegen van deze bij eenkomst dat seizoen niet meer mogelijk. Bestuurswijziging. Bij de voetbalafde ling van de sportvereniging KIC in Velsen- Noord heeft het bestuur sedert de laatst gehouden bestuursvergadering een wijzi ging ondergaan als gevolg van de gehou den verkiezingen tijdens de algemene le denvergadering. Voorzitter is de heer Jac. Davidson, H. van Tunen uit Beverwijk is secretaris en penningmeester is J. Lem pers uit Velsen-Noord. De overige be stuursleden zijn H. Keur, vice-voorzitter en zaterdag-seniorencommissie; H. Duin, zondag-seniorencommissie; P. Abbink, voorzitter jeugdcommissie; B. Al, tweede secretaris en G. Dekker, vertegenwoordi ger van de kantinecommissie. Klaverjasdrive. Vrijdag 27 oktober houdt de voetbalvereniging VVB (Brees- aap) weer een grote open klaverjasdrive voor haar leden, donateurs en A-junioren en staat tevens open voor leden en vrien den van de handbalvereniging IJmond. Als gewoonlijk zijn er weer vele fraaie prijzen te winnen. Deze ontspannings avond wordt gehouden in paviljoen Ko ningsveld op het sportpark Rooswijk en begint om 20.00 uur. Kom eens praten. Doe het nu, nog voor de winter komt. KENNEMERLAAN 52, IJMUIDEN, TELEF. 02550 -10745 voor dakbedekking, riolering, gas/waterinstallaties, sani tair, vloerverwarming, lokale verwarming en C.V. kook- apparatuur e.a. •installaties VELSEN. De wedstrijdvissers van de verenigingen Het Snoekje, de IJmondvis- sers en Hengelsportvereniging Velsen heb ben zaterdag een wedstrijd gehouden in het Noordhollands Kanaal. Ondanks de gunstige weersomstandigheden bleek de vangst niet bijster groot te zijn. Na het meten en tellen konden de volgende resul taten worden genoteerd: in totaal werden er door de vijftig deelnemers honderd maatse vissen gevangen. De tien beste deelnemers waren: 1. Spek 469 pt., 2. A. Jongbloed jr. 262 pt., 3. J. Beliën 125 pt„ 4. A. Schaaper 117 pt., 5. J. Smeets jr. 103 pt., 6. H. Otte sr. 98 pt., 7. T. Breedijk 90 pt., 8. J. Smeets sr. 88 pt., 9. v. Loon 67 pt., 10. mevr. Schoorl 62 pt. Op zaterdag 4 n’ovember wordt weder om een visfestijn gehouden, dit keer in de omgeving van Middenmeer. PvdA-woordvoerder A. Schiltmeijer meende dat de verlanglijstjes van de raadsleden moeten worden voorzien van een toelichting. Hij achtte een motivatie van de voorkeurbepaling noodzakelijk om de uitkomsten op hun waarden te kunnen beoordelen. Burgemeester mr. P. J. Molen- lager beroepsonderwijs, omdat de aanslui tingsproblemen algemeen waren. Zo werd in een eerste notitie vastgelegd waarover men zich zou moeten beraden. In een twee de notitie werden de reacties van de deel nemende scholen opgenomen en werden praktische plannen gepresenteerd, waar onder het houden van een algemene voor lichtingsavond over het voortgezet onder wijs, bedoeld voor zowel vijfde- als zesde- klassers van de openbare lagere scholen. Notitie nummer o drie gaf een werkplan aan voor betere begeleiding van brugklas leerlingen en hun docenten, terwijl het onlangs uitgebrachte vierde een aanzet moet worden tot de voorlichting aan ou ders, van lagere scholen naar het voortge zet onderwijs toe en andersom. I

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 5