- commissie was even op bezoek Rock en country-muziek in jongerencentrum Donkey Shot IE Met PEN-winst niet gaan potverteren Concert werkgroep Jazz Sextet van Charles Green in De Jansheeren politienieuws Hernieuwde kennismaking met Aeolus Kwintet i veilingen, beverwijk „Goed en Goedkoop” ir aj E ra kort ijmondnieuws Met de Bintangs en de RawhaeWèy||y A- rt;' 2 3 I Vrouwen in de VVD SOCIAAL CAFE den K3 Kagerweg afgesloten Ledenvergadering SSS-gymnastiek Voorleeswedstrijd in bibliotheek JAZZ IN ADRICHEM Geen spreekuur Huisvrouwenloon IIf» - 9 BEVERWIJK-HEEMSKERK 19 7 8 OKTOBER DINSDAG 2 4 an: Geduputeerde Uff: Concert in Lutherse kerk HF il Munnikenwegbuurt rekent op 3,7 ton subsidie spreekuur te houden. 1. Donderdagmorgen Ivonne van Baarle uit Amsterdam. Men 708 Of kunnen talrijke wensen van de bewoners worden ingewilligd. (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. Gedeputeerde Staten van Noord-Holland voelen niets voor de suggestie van het VVD-statenlid drs. A. M. Bom om de winst van het Provinciaal Electriciteitsbedrijf van Noord-Holland (PEN) op korte termijn in een prijsreduc tie om te zetten. Het voorstel om het hele overschot blijvend terug te geven aan de afnemers zou volgens gedeputeerde IJff het gevaar kunnen betekenen, dat later weer drastische tariefsverhogingen zou den moeten worden ingevoerd. GS staan een stabiliteit in de tarieven voor. De overschotten gaan wel te zijner tijd naar de afnemers terug, maar volgens de weg van de geleidelijkheid. BEVERWIJK. De bewoners van de Munnikenwegbuurt die maandagmiddag in de foyer van de Nieuwe Slof de bijeen komst van de commissie Goed en Goed koop bijwoonden, waren dik tevreden. Iedereen was er rotsvast van overtuigd dat binnenkort de vier mille subsidie per woning af zal komen. Met het geld, in totaal 372.000 zullen diverse kostenver hogende zaken in de 93 nieuwe woningen in de saneringsbuurt worden bekostigd. is een peuteroppas voor kinderen vanaf 2 jaar. HEEMSKERK. Trompettist Charles Green is de spil van het Charles Green Sextet, dat zaterdagavond voor de werk groep Jazz optreedt in De Jansheeren aan de Heemskerkse Kerkweg. BEVERWIJK. De gymnastiekvereni ging SSS houdt op donderdag 26 oktober de jaarvergadering in de aula van de Petrusschool aan de Anjelierenlaan 6. Bij de bestuursverkiezing zijn aftredend en niet herkiesbaar secretaris J. C. Voogt en de wedstrijdsecretaresse mej. L. Lub bers. Het bestuur stelt voor in deze vacatu res te voorzien door benoeming van mej. Lia Burger tot secretaresse en de heer P. v.d. Zon tot wedstrijdsecretaris. Uit het jaarverslag blijkt, dat het leden tal van de vereniging is teruggelopen van 561 in augustus 1977 tot 479 in augustus 1978. Met name de gymzaal aan de Am- stelstraat krijgt minder toeloop. het verbreden van de vensterbanken, 125 voor degelijker materiaal bij de keukens- en kastenkeuze, 100 voor het aanbrengen van een lichtpunt en stopcontact in de schuur en 750 voor het aanbrengen van een vaste trap naar de zolder, zodat daar later een slaapkamer gemaakt kan wor den. Smalfilmclub. Bij de smalfilmclub Y’88 in het koffiehuis aan de Meerstraat 56 te Beverwijk gaan vanavond de nieuwe leden hun eerste filmprodukten laten zien. Het zijn films die naar de mening van de maker de toets der kritiek kunnen door staan. Meerestein. Klaverjasclub Meeres- tein organiseert woensdagavond in een van de zalen van de Vredevorstkerk een open kien- en klaverjasdrive. Aanvang 20 uur. Speelgoedactie. In het gebouw „Op Hoop van Zegen” in de Beverwijkse Popu lierenlaan houdt de VARA-speelgoedactie zaterdag 28 oktober een kienavond. Aan vang 20 uur. Koude keuken. De cursus koude keu ken is een van de kookcursussen die in buurthuis Wijk aan Duin worden gegeven. De cursus duurt zes weken en staat onder leiding van een deskundig docent. Elke dinsdagavond van half acht tot half tien kan men in het buurthuis terecht om aan de cursus deel te nemen. Kosten 57,50. Kienen. De donderdagavondwerk- groep van buurthuis Wijk aan Duin orga niseert donderdag a.s. weer een kiena vond. Zaal open half acht. Commissie. De raadscommissie voor financiën van de Beverwijkse gemeente raad vergadert donderdagavond 26 okto ber in het Stadskantoor. De agenda ver meldt o.a. een advies inzake de vaststelling van de tarieven van de onroerend-goedbe- lasting. Het Aeolus Kwintet, elf jaar geleden voortgesproten uit het Amsterdams Symp- honie-orkest „Con Brio”, kent de volgende bezetting: Karel Suring, fluit; Christiaan Hamaker, hobo; Bert Hampe, klarinet; Co Jorde„ hoorn en Frits Rodrigues Pareira, fagot. De leden beoefenen de muziek als hobby. Zij hebben elk een volledige „niet- muzikale” dagtaak en komen één keer per week samen om te repeteren. Het ensem ble trad al eerder in de om z’n fraaie akoestiek bekend staande Evangelisch Lu therse Kerk op. Hun repertoire bleek toen in het kerkje zo goed tot z’n recht te komen, dat besloten werd het Kwintet voor een vervolgconcert uit te nodigen. De leerlingen zijn ook nu weer in twee categorieën ingedeeld, namelijk de klas sen 1 en 2 en de hogere klassen. Naast een kinderjury zullen de presta ties worden beoordeeld door een jury van volwassenen. De finale begint om twee uur. Voor de lagere klassen komen in de finale uit Saskia v.d. Meij, Karin Schweit zer, Margaret Meester en Davie de Meijer. Aan de finale voor de hogere klassen ne men deel: Carolien Geerling, Ellen Her- laar, Jacqueline Sneekes, Yvonne de Ja ger, Linda van Ras en Marjan Vos. BEVERWIJK. Woensdagochtend 20 oktober om 10 uur organiseren de Vrou wen in de WD, afdeling Beverwijk/Wijk aan Zee, een koffiebijeenkomst bij Dona Louisa in de Begijnenstraat. Het onder werp is de VOS-cursus, waarover eerst een lezing wordt gehouden waarna er gelegen heid bestaat tot het stellen van vragen. BEVERWIJK. Evenals in voorgaan de jaren heeft de Commissie Culturele Vorming ook nu weer een voorleeswed strijd georganiseerd voor de leerlingen van de lagere scholen in Beverwijk. De halve finales zijn al gehouden op 11 oktober en de finale is op 25 oktober in de centrale bibliotheek aan de Kerkstraat. BEVERWIJK. Donderdagmiddag wordt in de sociëteit van De Nieuwe Slof het sociaal café gehouden met als thema „Blijf van m’n lijf”. Het sociaal café duurt van 4 tot 6 uur. BEVERWIJK. In Hoeve Adrichem maakt vanavond het Latin American Quintet van Jos van Beest z’n opwachting. Vanaf 21.30 uur zijn de opzwepende latin- ritmes te horen in het jazzcafé aan het Adrichemlaantje. Van het uit Castricum afkomstige quintet maken naast naamge ver Jos van Beest (piano) deel uit Bert Baars (tenor saxofoon), Paul Hoek (elek trische gitaar), Roscoe J. S. Stallworth (bas) en Frans Hendriks (percussie). Het repertoire van de groep omvat naast be staand werk eigen composities van gitarist Paul Hoek en pianist Jos van Beest. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. In het zo fraai geres taureerde Lutherse kerkje aan de Ko- ningsstraat concerteert zaterdagavond 28 oktober het Aeolus Kwintet. Het ka- mermuziek-programma vermeldt werken van Ibert, Reicha, Sweelinck, Bentzon en Farkas. Het concert begint om 20 uur. Kaarten zijn vanaf 19.30 uur aan de kerk- zaal verkrijgbaar. 7 7800, 4950, 4950, 4650, 3750, 7500, Wensen die bijna alle liggen op het ter rein van de inrichting van de woningen, zoals bijvoorbeeld 500 voor de verlaging van de huur, 250 voor voorzieningen in het dierenverblijf door het doortrekken van de daken van de bergingen, 350 voor Maandagmiddag half vier kwamen twee leden van de commissie Goed en Goed koop, ingesteld door het ministerie van Volkshuisvesting, naar de Nieuwe Slof om van de woningbouwvereniging St. Willi- brordus èn de bewoners van de buurt te vernemen wat er tot nu toe op het gebied van inspraak door de toekomstige bewo ners is verricht. Middels een dia-serie over de buurt en de nieuwe woningen verstrek te de heer Waterlander van St. Willibror- dus heel wat informatie over het bouw plan, dat alle bouwkundige en subsidie- technische drempels is gepasseerd en al leen nog de hindernis van de Goed en Goedkoopsubsidie moet passeren. Vrijdag a.s. zal deze commissie de beslissing ne men of het project Munnikenweg voor subsidie in aanmerking kan komen. Onaf hankelijk van deze al of niet toe te kennen zal eind februari, begin maart met de nieuwbouw kunnen worden begonnen. „Vele bewoners zien, door omstandig heden gedwongen, deze start verlangend tegemoet”, aldus de heer Waterlander. Met de subsidie van vier mille per woning „Wij willen geen winst maken”, aldus IJff, „maar ook niet als een onzorgvuldig huisvader gaan potverteren”. De gedepu teerde wees er op, dat in de voorgaande jaren eerst de aanzienlijke tekorten van een voorbije periode moesten worden in gelopen. Bovendien hoefde er in de becij feringen maar een kleine verandering te komen in de aannamen, en er was al weer sprake van verlies. Ook zei de gedeputeer de, dat er al een aantal tariefsverlagingen waren doorgevoerd. De heer Bom had berekend dat er wel 15 a 18 miljoen gulden op jaarbasis zou kunnen worden gerestitueerd. De winstmarge van het PEN lag volgens de heer Bom boven de vijf percent. De groot ste Nederlandse bedrijven denken in hun stoutste toekomstdromen aan een cijfer van de helft van hetgeen het PEN in deze jaren overhoudt. Alleen Koninklijke Olie komt in de buurt van het winstpercentage van het PEN, als de rekening in ponden sterling wordt uitgedrukt”, aldus de heer Bom. De vergelijking PEN-Koninklijke Olie was wat ongelukkig gekozen, vond de heer IJff. De couponnetjes van Koninklij ke Olie gaan namelijk naar de aandeelhou ders en niet naar de afnemers. De over schotten van het PEN komen daarentegen terug bij de afnemers of anderszins ten goede aan de gemeenschap. Het PvdA- statenlid G. J. t. A. Persoon wees in dit verband op de mogelijkheid om het geld nuttig te besteden, door bijvoorbeeld .het onder de grond brengen van bovengrond se leidingen, wat het landschapsbeeld ten goede zou komen. Praatavond. In de vaste verenigings- ruimte in het PEN-centrum aan de IJmui- dense Kanaalstraat begint donderdag avond om acht uur een praatavond voor leden van de volièrevereniging Fauna Feli- sena. Ook niet-leden zijn welkom. BEVERWIJK. De noteringen aan de veiling van maandag: andijvie 20-41, bleekselderij 14-23, bloemkool 60-97, boe renkool 22-61, bospeen 65-89, selderij 17- 38, breekpeen 14-36, Chinese kool 31-35, groenekool 37-42, knolselderij 38-55, kom kommer 45-107, peterselie 21-58, postelein 89-125, prei 55-78, pronkbonen 155-220, rode kool 18-25, schorseneren 60-118, snijbonen 525-605, sperziebonen 430-500, spinazie 180-265, sla 32-64, spitskool 15-37, tomaten 330-600, uien 18-44, waspeen 28- 53. Bloemen: anjers 20-61, trosanjers 200- 320, chrysanten 230, jaarrond 66, per stuk 78, dahlia 125, freesia 10-34, lelies 20-26, nerinen 20-46, witte nerinen 140, crispa 26, omthogalum 16, roos 40-80, baby roos 20- 36, statice 155-200, cyclamen 250-600. BEVERWIJK. Maandag 30 oktober is wethouder F. Kaebisch verhinderd zijn De „Bintangs”, die vrijdag vanaf 21.30 uur in het jongerencen trum aan de Heemskerkse A. Verherentstraat te horen zijn, behoeven nauwelijks nadere introductie. De van oorsprong Be verwijkse groep draait al tientallen jaren in het vaderlandse popwereldje mee, heeft onlangs een nieuwe langspeler uitge bracht en staat daardoor momenteel weer volop in de publiciteit. Van de „Bintangs” maken deel uit Frank Kraayeveld (basgitaar en zang), Albert Schierbeek (gitaar), Guus Pleines (zang, dwars fluit en mondharmonica), Harry Schierbeek (drums) en Jack van Schie (slaggitaar). De „Ramshackle Stringband”, telt drie leden: Nout Grupstra (gitaar, fiddle en mandoline), Peer van der Burgh (gitaar, accorde on en fiddle) en Giel Hekkes (banjo). Het repertoire van de band omvat blue grass, old time country en ballades. Hun optreden begint zaterdag om 21.30 uur. Zondag wordt in Donkey weer een film vertoond, aanvang zoals gebruikelijk om 21 uur. 6900, 8750, 6950,- 4500,' 18.500, ' 15.000,- 11.950, ' 6250,- 17.900, - 14.450,- 11.900, - 10.500, - 8750,- 10.700,- 6450,- 10.500,- 9950,- 8950,- 10.950, - 9950,- 8750,- 7750,- 6500,-I 9950,- 7650,- 10.900, - 9750,-1 Het concert begint om 21 uur en kaartjes kunnen worden gereserveerd bij de Nuts- spaarbank aan de Deutzstraat in Heems kerk, bij reisbureau Oosterom in Bever wijk, Café Nijman in Heemskerk, de Heemskerkse progress Sociëteit, en bij het secretariaat van de werkgroep aan de Prof, ten Doesschatestraat in Heemskerk, tel. 02510-33950. Een jaar geleden formeerde de uit Ame rika afkomstige trompettist (zie foto) zijn sextet, waarvan naast de naamgever deel uitmaken Keshavan Maslak (tenorsax, alt sax, klarinet en fluit), Fred Leeflang (te nor-, sopraan-, alt- en baritonsax, fluit en piccolo), Willem Kühne (piano), Jacques Schols (bas, basgitaar) en Max Bolleman (slagwerk, percussie). Met z’n drie blazers produceert de groep een geheel eigen geluid. Het repertoire omvat naast arrangementen van onder meer McCoy Tyner, Ron Carter en Horace Silver veel eigen composities van Charles Green, die net als z’n groepsleden z’n spo ren in het nationale en deels internationale jazzwereldje zo langzamerhand wel heeft verdiend. Diefstal. Een 33-jarige automobilist uit Heemskerk deed maandag bij de poli tie aangifte van diefstal van een accu uit zijn auto. De wagen stond geparkeerd op de Kerkweg, nabij de sporthal. Heup gebroken. Bij een botsing met een personenwagen op de kruising Maere- laan-Beethovenstraat heeft een 17-jarig meisje uit Heemskerk haar heup gebro ken. Het meisje reed op een bromfiets en stak plotseling over naar de andere kant van de weg. Een achter haar rijdende auto kon haar niet meer ontwijken. Van bed gelicht. De politie lichtte gisteren een 26-jarige Heemskerker van bed. De man werd door de justitie gezocht omdat hij nog een gevangenisstraf had uit te zitten.. Hij was al een half jaar voort vluchtig. Zakkenroller. Een Beverwijker raak te zaterdag in de nieuwe HEMA aan de Breestraat zijn portemonnee kwijt aan een zakkenroller. In de portemonnee zaten een tientje en een bankpasje. Overbelading. De politie bekeurde maandag de chauffeurs van drie vracht wagens die hun wagen hadden overbela den. In een geval wees de weegschaal 8500 kilogram meer aan dan was toegestaan. 3200,- 3750,- 1950,- 750,- 1150,- 2500,- HEEMSKER. Donderdagmorgen wordt er in het Vrouwencafé in buurthuis De Zandkraai gepraat over huisvrouwen loon. De bijeenkomst wordt ingeleid door Ivonne van Baarle uit Amsterdam. Men begint om half tien. Entree een gulden. Er ir Neerlands oudste popformatie, de Beverwijkse Bintangs. HEEMSKERK. Twee concerten komend weekeinde in jon- geren-centrum Donkey Shot: vrijdagavond eigentijdse rock and roll met Neerlands oudste popformatie „Bintangs”, een dag later gevolgd door een swingend optreden van de Leidse country- groep „Ramshackle Stringband”. O- Munnikenweg en omgeving en de leden van de commissie Goed en Goedkoop ontmoetten elkaar in de foyer van de Nieuwe Slof. Inzet: f 370.000 de inrichting van de omgeving tot woon erf, 450 voor het aanpassen van de wo ningen aan het karakter van de omgeving, 650 voor een uitgebouwd entreeportaal, 550 voor een hoge variatiegraad in het bouwplan, 100 voor beter hang en sluit werk, 75 voor bevestigingspunten in vloeren en plafonds i.v.m. de verplaats baarheid van sommige wandjes, 100 voor BEVERWIJK. In verband met werk zaamheden aan de wegverharding zal de Kagerweg tussen de Kanaalweg en de Vuurlinie met ingang van maandag 30 oktober t/m vrijdag 10 november a.s. voor alle rijverkeer worden afgesloten. De we- gomlegging zal ter plaatse met borden worden aangegeven. - |F 4 .Z, - wat S 4..: 1 3

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 9