Bezwaren tegen laatste partij STERKE START IN COMPETITIE Zwitserse schaakbond sportpuntiqj *5 M) Basketbalsters Damiate Pers Telstar-fans bleven thuis Krachtsport centraal op manifestatie naar het WK Per spoor heel Nederland door Voor de halve prijs op reis Fi protesteert bij FIDE 3 r V HOOGEVEEN VEILT ■KMI I Op zaterdag 4 november 1978 of zondag 5 november 1978 ■HMi II O 29 28 19 7 8 OKTOBER 2 6 DONDERDAG 1 3ooi. eken t be- laar- itatie •r; pt J In samenwerking met de Nederlandse Spoorwegen kunnen wij onze abonnees weer een unieke „Spoordag” aanbieden. Een dagkaart 2e klas kost u nu slechts f 17.50 (i.p.v. f 35.- een kinderkaartje (4 t/m 9 jaar) f 8.75 SPORT V sa p? Veranderingen deden VCIJ goed (Van onze volleybalmedewerker) (ADVERTENTIE) Zie veilingaankondiging vrijdag november in Alkmaar wordt gehouden. 5 5 Kleine Beurs overtuigend (ADVERTENTIE) op kop in het zaalvoetbal (Van een medewerker) 5 1 (ADVERTENTIE) (Van onze sportredactie) N.S.-Stationsloketten. VELSEN. Het initiatief van de onlangs opgerichte supportersclub van Telstar om via een contact-avond de aanhang van de Velsense club eens kennis te laten maken met het bestuur, trainers en selectiespelers, is minder aangeslagen dan was verwacht. Gisteravond althans liet die achter ban het op deze informele bijeenkomst volledig afweten. Slechts een handje vol supporters had de moeite genomen om zich over de situatie bij de club te laten informeren. Om die reden kwam het niet tot forumdiscussie en bleven alle overige activiteiten beperkt tot een loterij. Bestuurslid Nico Born: „We proberen de vereniging zoveel mogelijk op te bouwen rondom mensen met ervaring”. Morgenavond om 20.30 uur verdedigt VCIJ zijn koppositie in sporthal „Zee wijk” tegen runner-up Sigma/Delft. „Een gedegen ploeg met veel routine”, aldus coach Jan Stichter, die zijn formatie on danks de uitstekende klassering morgen niet als uitgesproken favoriet van start ziet gaan. (Van een medewerker) BEVERWIJK. De krachtsportver- eniging DOK is er in geslaagd een interessant programma samen te stel len voor de sportmanifestatie 1978 die door de Beverwijkse sportraad aan deze club is toegewezen. Aanvankelijk was de organisatie van dit jaarlijkse sportgebeuren in handen gegeven van de jubilerende voetbalvereniging De Kennemers (de club bestaat in decem ber 60 jaar), maar door werkzaamhe den aan het sportpark Adrichem, dat wordt gerenoveerd, heeft men daar tenslotte toch van moeten afzien. Voor DOK is deze sportmanifestatie, die volgende week vrijdag en zaterdag in de Beverwijkse sporthal wordt afge werkt, een goede gelegenheid de ver schillende onderdelen van deze sport op een breed front te presenteren. Stichter: „Door die eerste plaats wordt ons natuurlijk wel een favorietenrol opge drongen, maar wijzelf blijven nuchter. Het huidige basisteam verschilt nogal wat van dat van vorig seizoen en ik ben eigenlijk nieuwsgierig hoe dit team tegenslagen kan incasseren. Tot nu toe hebben we namelijk nog geen echte tegenslag gehad. Wel is het zo dat onze wedstrijdmentaliteit ten goede is veranderd. De spelvreugde is terugge keerd en waar vroeger nog wel eens ge kankerd werd, worden nu stimulerende aanwijzingen gegeven”. Debet aan die teruggekeerde spelvreug de is wellicht ook de gewijzigde trainings- aanpak van Jaap Faber: „De combinatie speler-trainer ligt altijd moeilijk. Ten op zichte van vorig seizoen ben ik nu meer speler dan trainer geworden. De groep is niet meer zo groot als voorheen, zodat ik zelf mee kan trainen. Hierdoor ontstaat de situatie dat de spelers elkaar min of meer trainen, wat zich in de wedstrijden open baart in het geven van veel onderlinge aanwijzingen”. Voorts heeft Faber tijdens een trainingsstage in Roemenië kennis ge maakt met andere trainingsmethodes. „In Roemenië zijn de trainingen veel arbeids intensiever ingericht. Veel oefeningen zijn gericht op vergroting van de springkracht. VCIJ zal morgenavond gehavend op de vloer komen, zodat de IJmuidenaren van Sigma een serieuze aanval op het ongesla gen record kunnen verwachten. Naast de langdurig geblesseerden Jan Kunst en Jan Stichter, is nu ook speler- trainer Jaap Faber zélf door een kniebles sure uitgeschakeld. Coach Jan Stichter heeft derhalve morgen de beschikking over precies zes fitte basisspelers. Ged. Oude Gracht 82 - Haarlem (Centrum! Soendaplein - Haarlem (Noord) Californiëplein - Haarlem (Schalkwijk) Raadhuisstraat 60 - Heemstede Lange Nieuwstraat 427 - IJmuiden Zeestraat 18 - Beverwijk het kampioenschap dat van 29 april tot 13 mei 1979 in Zuid-Korea wordt gehouden. Nederland dat zich niet direct had ge plaatst via het Europese kampioenschap in Polen, dankt zijn uitnodiging aan het terugtrekken van een aantal Oost-Europe- se landen. Net als bij de wereldkampioen schappen schieten, die onlangs in Seoel werden gehouden, hebben de Sovjet Unie, Bulgarije, Tsjechoslowakije en Roemenië geen gebruik gemaakt van het recht van deelneming. IJMOND. In de hoofdklasse van het zaalvoetbal slaagde ook Carillon Boys er niet in om koploper Kleine Beurs beide punten afhandig te maken. In de eerste helft wist de Beverwijkse formatie de achterstand tot 2-0 te beperken, in de tweede helft liep Kleine Beurs tot 4-1 uit. Dat werd woensdag in Zürich bekendge maakt nadat bestuursleden van de Zwit serse bond vier uur met Viktor Kortsnoi hadden gepraat. De Zwitsers zullen vra gen om overspelen van de 32e partij. Het Ben Velthuis is de grote afwezige bij het toernooi om het Nederlands kampioen schap bandstoten dat van 16 tot en met 19 protest zal toegespitst zijn op overtreding van de regels door de Sovjetrussische dele gatie. Bij de laatste partij verscheen ineens weer de parapsycholoog Zoekar op de voorste rijen hoewel hem in een eerder stadium te verstaan was gegeven zich ver re van het podium te houden. Kortsnoi weigerde na zijn nederlaag het wedstrijd- formulier te tekenen en bleef ook weg bij de sluitingsceremonie. Er worden ook veel duurtrainingen geven. Die verhoogde intensiteit heb ik nu ook zoveel mogelijk bij VCIJ willen doorvoe ren”, aldus Faber. VIKTOR KORTSNOI .tegenactie. Groot en Huipen 6-4, Verhorst Boys 6-4, Graetz 5-3, Club’12 5-3, Geldermans 4-2, Nihot 4-1. UTRECHT (ANP). Het Nederlandse dames-basketbalteam zal voor het eerst in de geschiedenis deel nemen aan het toernooi om het wereldkampioenschap. De internationale basketbalfederatie (FI- BA) heeft Nederland uitgenodigd voor Op de dag van afstempeling kunt u op dit kaartje zoveel sporen als u maar wilt (onderbreking van de reis is toegestaan) door geheel Nederland. KUNST - ANTIEK - MEUBILAIR Tine Zwaan is in de tweede ronde damesenkelspel van het internationale tennistoernooi in Plattenhardt bij Stutt gart uitgeschakeld. Ze verloor in twee sets van de Italiaanse Sabina Simmonds: 6-7 4- 6. Ook in het damesdubbelspel werd Tine Zwaan een halt toegeroepen. Met haar Engelse partner Joyce Fayter, verloor ze in drie sets van het Tsjechisch/Zuidafri- kaanse duo Tomanova/Cuypers: 6-3 3-6 1- 6. Verhorst Boys is geheel van slag. Na twee achtereenvolgende nederlagen moest de ploeg van coach Jan de Bruin nu weer met 3-1 het onderspit delven tegen Score Advertising. Jan Groot en Huipen, met Fred André in de gelederen, liet in een spannende wedstrijd de punten aan Car rousel (2-1). Kleine Beurs-Carillon Boys 4-1 (2-0). Krijn van Grootveld 1-0, Stef van Groot- veld 2-0, Krijn van Grootveld 3-0, Jan Hoogewerf 3-1, Herman van der Schrier 4- 1. In de wedstrijd tegen Kleine Beurs trad Carillon Boys aan zonder Wim van Don gen, Ron Weysters en Harry Dekker die van AZ’67 geen vrijaf konden krijgen. Ondanks dit verlies kreeg Carillon Boys, via Wim Spil, de eerste kans om de score te openen, maar alleen voor keeper Alfons van der Velden treuzelde hij te lang waar door de achterhoede van Kleine Beurs voor opruiming kon zorgen. Carillon Boys speelde daarna te individualistisch om ge vaarlijk te worden en de ploeg moest het afleggen tegen de collectiviteit van Kleine Beurs. Na tien minuten maakte Karei Is raël een kostbare fout door foutief terug te spelen op doelman Henk Bouvré. Krijn van Grootveld was er als de kippen bij om dit misverstand af te straffen. Na deze treffer werd Wim Spil wegens spelbederf voor twee minuten aan de kant gezet. Ondanks een numerieke minderheid kreeg Carillon Boys, via Jan Hoogewerf een uitstekende kans om de gelijkmaker te laten aantekenen maar zijn lob verdween over het domein van keeper Alfons van der Velden. Voor de rust had de ploeg van coach Rusman de score verder opgevoerd door een treffer van Stef van Grootveld op aangeven van Herman van der Schrier. Na de hervatting probeerde Carillon Boys wat meer rust in het spel te brengen door de bal rond te spelen maar werd hierdoor geheel niet gevaarlijk. Uit een goede aan val van de Hillegomse formatie doelpuntte Krijn van Grootveld voor de derde keer in deze wedstrijd. Even leek het erop dat Carillon Boys terug zou komen door een tegentreffer van Jan Hoogewerf maar het laatste antwoord kwam van Kleine Beurs dat via Herman van der Schrier de eind stand op 4-1 bracht. Score Advertising-Verhorst Boys 3-1 (0- 1). Peter van Bellen sr. 0-1, Jos van der Meij 1-1, Henk van Ingen 2-1, Jos van der Meij 3-1. In een aantrekkelijke wedstrijd is Ver horst Boys er wederom niet in geslaagd een overwinning te behalen. In de eerste helft begon de ploeg van coach Jan de Bruin iets behoudend, waardoor Score Voorzitter Dick Kuypers over het niet aantrekken van een nieuwe trainer: „Na tuurlijk zijn we wel degelijk druk in de weer geweest een nieuwe trainer aan te trekken. Het is ons echter gebleken dat de markt in Noord-Holland, zeker gelet op ons beperkte financiële budget, vrij schaars is. Er zijn wel contacten geweest, doch nimmer in een serieus stadium”. Dit betekent echter niet dat VCIJ als vereni ging afkerig is van een prestatiegerichte sportbeoefening. Dick Kuypers: „In het verleden is wel eens de indruk gewekt dat wij ons louter op recreatief niveau wens ten te begeven. Daar zijn we inmiddels duidelijk van afgestapt. Als onze taak zie ik het de volleybalsport in al zijn geledin gen te bevorderen. Zowel mini-pupillen, recreanten, als prestatiegerichte volleybal- lers(sters) moeten zich bij VCIJ kunnen thuisvoelen”. VCIJ besteedt juist in deze fase van zijn bestaan dan ook veel aan dacht aan de structuur van de vereniging. Door deze onverwachte wending begon het eerste team vrij laat aan de voorberei ding op het derde achtereenvolgende sei zoen in de nationale tweede divisie. Van een mogelijke degradatiekandidaat ont wikkelde VCIJ zich echter binnen drie weken tot een plotselinge favoriet. Over winningen op respectievelijk Volendam (3- 0), Edam (3-2) en Interlance 2 (3-1) bezorg den Faber c.s. een met debutant Zeven klappers gedeelde koppositie. De kaartjes zijn uitsluitend verkrijgbaar bij onze kantoren: Haarlems Dagblad: IJmuider Courant: Beverwijkse Courant: Deze speciale kaartjes zijn dus NIET verkrijgbaar bij de ir Het begeleidingsduo, verantwoordelijk voor de plotselinge successen van VCIJ: trainer-speler Jaap Faber (links) en coach Jan Stichter. De Oldenzaler, die zich vorige week op wierp als leider van de spelers die in opstand kwamen tegen de selectiecriteria van de biljartbond bij de samenstelling van de ploegen voor het Europees kampioenschap vijfkamp voor landen ploegen, is er niet in geslaagd zich via de voorwedstrijden te kwalificeren voor de finale. In zijn plaats speelt de Castricum- mer Dekker. De deelnemers aan het nationale kampioenschap bandstoten zijn: titelhou der Sundquest, Vultink, Van der Smissen, De Kleine, Bessems, Havermans, Vet en Dekker. Velthuis fungeert als reserve. ZÜRICH. De Zwitserse schaakbond zal het plan een officieel protest bij de wereldschaakbond (FIDE) in te dienen tegen de omstandigheden tijdens de laat ste partij voor de tweekamp om de we reldtitel in Baguio Stad doorzetten. Programma voor de komende week: donderdag 26 oktober, Spaamehal: Graetz-Club’12 19.45 uur en IJmond’73- Geldermans 21.35 uur. Maandag 30 okto ber, Sporthal-Hillegom: Nihot-Wilms Floet 19.45 uur. De loting voor de 23e schaakolympiade is uitgesteld, omdat acht van de drieënze ventig deelnemende landenteams nog niet in Buenos Aires waren gearriveerd. Na een twee uur durende vergadering besliste het organisatiecomité, dat de loting ver schoven werd. De Engelsman Buster Mottram, die als tweede is geplaatst in het internationale tennistoernooi van Tokio, heeft zich via de Amerikaan Mike Cahill van een plaats verzekerd in de derde ronde. Setstanden 6- 4 en 6-3. Ook de Australische veteraan Tony Ro che kwam een ronde verder. In de eerste set moest Roche zijn meerdere nog erken nen in de Japanner Fukui (5-7). Zijn routi ne gaf toch de doorslag. De twee volgende sets won hij spelenderwijs: 6-4 en 6-1. Kabeljauw op z’n Frans MB^öOOgi. kabeljauw filets, 1 citroen, uitjes, Ibieslook, peterselie, spijsolie, boter of margarine. De fijngesnipperde uitjes, de bieslook en de peter- selie in een vuurvaste schotel leggen. Daarop de filets. Schijfjes met olie bevochtigde citroen aan toevoegen. Met paneermeel bestrooien, klontjes boter bijdoen en 25 min. stoven in de oven Een delicatesse! k Doe meer met vis, omdat’t zo lekker is. Produktschap voor Vis en Visprodukten, 's-Gravenhage IJMUIDEN. Vier weken geleden ging de nieuwe volleybalcompetitie van start. Voor het eerste herenteam van VCIJ waren de toekomstperspectieven niet bepaald gunstig. Tevergeefs had het bestuur van de IJmuidense vereniging gepoogd een nieuwe trainer voor de herenselectie te contracteren, waardoor opnieuw een beroep gedaan moest worden op Jaap Faber, die ook vorig jaar als speler-trainer fungeerde. DOK is na de turnvereniging Turn- lust een van de oudste Beverwijkse sportverenigingen. DOK werd in 1916 opgericht, maar moest in de jaren ’50 worden opgeheven vanwege het sterk teruglopende ledental. In die tussenlig gende periode kreeg de Beverwijkse club landelijke bekendheid door het feit, dat drie leden werden uitgezonden naar de Olympische Spelen. Zo nam de legendarische worstelaar Jan Muys in 1916 in Helsinki en in 1920 in Parijs deel aan dit evenement, terwijl de gewicht- heffers C. Tabak en W. Tholen in 1928 in Amsterdam acte de presence gaven bij de Spelen. In 1971 werd DOK door een aantal krachtsporters uit Beverwijk en omge ving weer opgericht. Aanvankelijk slaagde men er in de beschikking te krijgen over een trainingsruimte in het gebouw De Oude Slof, maar inmiddels heeft het bestuur, dat bestaat uit voor zitter Joop Reijnen, secretaris Lau Koopman en penningmeester Henk Stengs, beslag weten te leggen op een garage aan de Heemskerkerweg, die voor trainingsdoeleinden geschikt is gemaakt. De clubleiding is overigens al weer op zoek naar een andere lokaliteit, waarin ook competitiewedstrijden kunnen worden gehouden. Tot dusver was spe len in competitieverband verder nog onmogelijk omdat er geen complete wedstrijdploeg kon worden samenge steld. DOK, dat op dit moment circa 50 leden heeft, heeft voor vrijdag 3 no vember achtereenvolgens demonstra ties van gewichtheffen, body building en powerlift op het programma staan. Zaterdag 4 november komt het worste len (Grieks-Romeins en vrije-stijlwor- stelen) aan bod. Er zijn voor deze on derdelen onder meer ook wedstrijden voor de jeugd gepland. Aan deze sportmanifestatie, zal ver der nog worden meegwerkt door SSS uit Alkmaar en Hercules uit Amster dam. Advertising een veldoverwicht bezat. Toch kwam Verhorst Boys het eerst toe aan een treffer via Peter van Bellen sr. op aange ven van Leo Schenk. Score Advertising bleef druk uitoefenen maar wist geen ope- ningen te forceren. Na de hervatting bleef de wedstrijd het aanzien ten volle waard. Vijftien minuten voor het einde kwam Verhorst Boys vast te zitten en moest de ploeg toezien dat Score Advertising de 1-0 achterstand in een 3-1 voorsprong wist om te zetten. De laatste vijf minuten probeer de Verhorst Boys nog terug te komen maar de Beverwijkse formatie kwam niet verder dan twee schoten tegen de lat van Wim Stoker en Frans Bakker. Jan Groot en Huipen-Carrousel 1-2 (0-1). Frans van der Meij 0-1, Peter van Oevelen 1-1, Frans van der Meij 1-2. In een spannende wedstrijd is Jan Groot en Huipen er niet in geslaagd de goede resultaten van de twee voorgaande wed strijden voort te zetten en moest de ploeg van coach Van der Zon met 1-2 haar meer dere erkennen in Carrousel. In de eerste helft speelden beide ploegen beneden hun kunnen en kwamen daardoor zelden tot goed voetbal. In de tweede helft begon Jan Groot en Huipen verwoed aan te vallen om de achterstand weg te werken wat na tien minuten lukte door een treffer van Peter van Oevelen. Jan Groot en Huipen rook zijn kans maar wist de vele mogelijkheden niet in treffers om te zetten. Carrousel bleef hierdoor iets meer in de verdediging hangen om via counters een zege te be machtigen. Twee minuten voor tijd had deze taktiek succes omdat Siem de Graaf de bal verspeelde aan Frans van der Meij die alleen op Koos van der Watering kon afstevenen en hij beheerst scoorde. Stand: Kleine Beurs 6-12, IJmond’73 5- 10, Score Advertising 6-8, Carillon Boys 6- 6, Carrousel 6-6, Wilms Floet 5-5, Jan yt Harry Franssen (Score Advertising) haalt vernietigend uit maar zijn schot zal geen doel treffen. Peter van Bellen sr. (geknield) komt te laat. Frans Bakker kijkt gespannen toe. F A 3

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 29