Twee gewonden bij caféruzie ►et HDEVRIES Toon Toonen Afscheid van rs Slaapwandelaar valt uit raam „Kwaliteit is maatgevend voor positie staalbedrijf” ZOO int en” BEZOEKERS FORUM ZEEWEG ZIEKENHUIS UNANIEM ACHTER CONCEPT-TEKST Hoogovens-directeur over concurrentiestrijd: >etes Wederopbouw I Hinderwet I 1 Verlotingsavond van Leger des Heils Autoclubs organiseren oriëntatierit in Velsen M®® r 5 VELSEN-IJMUIDEN 4 DONDERDAG OKTOBER 19 7 8 ai Proficiat Lipstick mode Als u toch van plan bent de 2-delige te kopen, doet het dan voor 1 november MANK boatmeKe I 2 6 5 voor ƒ180,- daarna ƒ185,- (Van een onzer verslaggevers VELSEN. Het coördinatieco mité „Het Zeeweg Ziekenhuis moet blijven” stuurt de minister van Volksgezondheid en de vaste Kamercommissie op korte ter mijn een verklaring waarin zij tot uitdrukking brengt dat de gang van zaken, waarbij de minister via de wet Wijziging Ziekenhuis voorzieningen zonder overleg met de direct betrokkenen kan ingrij pen met betrekking tot zieken huisvoorzieningen, ondemocra tisch is en niet in deze tijd past. Bovendien is een eventueel te rugschroeven van het aantal zie kenhuisbedden in deze regio niet te rijmen met de bezuinigingen in eerste-lijnszorg, het voorzienin genpakket zou daardoor onvol doende worden. De ongeveer 180 belangstellenden, die de informa- tie-avond over de problematiek rond het Zeeweg Ziekenhuis gis terenavond bezochten gingen unaniem akkoord met de concept tekst van deze verklaring. i (ADVERTENTIE) Coördinatiecomité wijst sanering I af in verklaring van minister gen. cronjéstraat 96-102 en winkelcentrum schalkwijk-haarlem (ADVERTENTIES) i 4 f ■■■WW van den broek uur uur eer oud Van de nerdink rrmaligi A, Boog kabinet 1 de boe- met olie s zich uit -lidmaat- dat bin- rage aan moment men. i stelt het n gezegd itspraak e andere n enkele eft gele- t advise- dgenoot- üt te hel- ierland”, mt. Deze defensie- .■eld moe- aarlijkse end jaar i de FWZ ers af te J schepen bemand ider Itali- honderd i, zullen, ervangen angekon- plannen Chevron ek van de hem nog r inkrim- lerlandse Tijdens een bestuursvergadering van de WV IJmuiden is woensdagavond officieel afscheid genomen van de heer A. Toonen, voorheen directeur van het Velsense WV De heer Toonen, die nu directeur van het Streek-VW is ge worden, heeft vijftien jaar in Velsen gewerkt. De heer Maes opperde nog een mogelijk heid het aantal bedden terug te dringen, en wel door de poliklinische hulp te verbete- De internist dr. Lampe haalde een con gres aan dat onlangs is gehouden, en dat de nadruk had gelegd op de mogelijkhe den die zelfhulp en de zogenaamde man- telhulp (niet-proffesionele hulp) konden bieden. „Dat wij moeten bezuinigen is dui delijk; er zijn echter zoveel mensen met vrije tijd, misschien dat die iets kunnen doen. Als wij maar van het idee afkomen dat alle werk onmiddellijk met harde munt betaald moet worden”, aldus dr. Lampe. W. Hoogervorst antwoordde daar tenslotte op dat dat ook grote problemen zou geven. „Als een groot aantal werklo zen dat werk gaat doen, komt de werkgele genheid van een aantal proffessionele eer- ste-lijnswerkers op de tocht te staan. Het gevolg daarvan kan zijn dat zij op den duur werkloos worden en dan in het kader van de mantelhulp hetzelfde werk doen bij dezelfde bejaarde maar in plaats van een salaris een WW-uitkering krijgen. Die ont wikkeling zullen zij zeker niet als zinvol ervaren, aldus Hoogervorst. te kijken op de jaren die hij in Velsen werkte. Zoals de heer Roos ook memo reerde, heeft de heer Toonen naast zijn functie in het WV-gebeuren zitting gehad in een aantal culturele vereni gingen. Als opvolger voor de heer Toonen is de heer Rob Joosten in dienst getreden. SANTPOORT. Een 27-jarige bewoner uit de Santpoortse Surinamestraat is van nacht na een val door het raam op de eerste verdieping van zijn woning opge nomen in het Zeeweg Ziekenhuis. De man is tijdens het slaapwandelen door het raam van zijn slaapkamer gelo pen én vervolgens circa drie meter naar beneden gevallen. De slaapwandelaar is met diverse snijwonden en vermoedelijk een armbreuk door de Ongevallendienst naar het ziekenhuis gebracht. VELSEN. De automobielverenigin- gen ASV Victory uit Alkmaar en De Rij- monders uit IJmuiden, organiseren zater dag, 28 oktober, een 80 kilometer lange oriëntatierit, die gehouden wordt in de gemeente Velsen. De rit, die voor de derde maal wordt gehouden, is uitgezet op basis van routebeschrijving. De startenden worden onderverdeeld in twee groepen, de A- en B-categorie. De eerste equipes starten om een uur ’s mid dags vanaf paviljoen Schoonenberg aan de Minister van Houtenlaan in Velsen- Zuid. Het inschrijfgeld bedraagt vijftien gulden per equipe, leden van een der orga niserende automobielverenigingen heb ben 2,50 korting. Als prijzen zijn een aantal bekers beschikbaar. VELSEN. Op de vierde afdeling op het stadhuis, ter gemeentesecretarie, ligt ter inzage een verzoek ingevolge de hin derwet van het auto-servicebedrijf Post en Booms om vergunning tot uitbreiding en wijziging van de werkplaats met een inrichting voor het conserveren van au to’s in het perceel Heerenduinweg 56 te IJmuiden. (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. „Op een staalmarkt waar de prijzen door de Davignon-maatregeien tijdelijk gelijkgetrokken zijn, zal de kwaliteit van het produkt bepalend zijn voor wie de order krijgt. Daarom moet Hoogovens niet goed, maar de beste zijn. De keuze van de klant zal hiervan afhangen”. In een terugblik op de jaren die achter Hoogovens liggen, onderscheidde de direc teur een tweetal perioden die kenmerkend van elkaar verschillen. De eerste periode begint in de vijftiger jaren en eindigt onge veer in 1965. Het bedrijf was toen nog klein. Iedereen kende iedereen. Centraal stond de wederopbouw. Er heerste een pioniersmentaliteit, die zorgde voor een geweldige motivatie van de medewerkers. Het was onder deze omstandigheden dat Breedband en Hoogovens een reputatie opbouwden als kwaliteitsbedrijf. De tweede fase, die duurt van 1965 tot nu, kenmerkte zich door een grote groei. Er werden tal van nieuwe fabrieken in bedrijf genomen. Ieder jaar groeide de produktie en daarmee werd ook de organi- Amsterdam Van Baerlestraat 84, tel 020-711042 Haarlem Barteljorisstraat 5, tel. 023-320425 i gezag- ien kun- gen van 25.000). IJMUIDEN. Het Leger des Heils houdt vrijdagavond een bijzondere avond ten bate van het muziekkorps. De avond, die wordt gehouden in het gebouw aan de Edisonstraat 14, begint om zeven uur. Er wordt onder meer een grote verloting ge houden en ook het Rad van Avontuur zal draaien. Verder is er gezorgd voor eten en drinken, er is onder meer koffie en warme worst verkrijgbaar. Deze avond is voor iedereen toegankelijk. Vanavond gaat in de Stadsschouwburg het nieuwe toneelstuk van Dimitri Frenkel Frank „LIPSTICK" in première met Pteuni Touw en Hugo Metsers in de hoofdrollen. Het verhaal gaat over een vrouw, gespeeld door Pleuni Touw, die alles heeft van een lipstick tot een bontmantel van Frank Bontmode. Chris heeft een onuitputtelijke honger naar luxe en die moet door drie heren gestild moet worden. De gevolgen kunt u dan ook het best overzien van uit een plaats in de zaal. Frank Bontmode wenst dan ook veel kijkplezier bij dit ouderwets gezellig >rd gaat, gste vijf i). Tank- st varen kunnen de toe- een mil- :ns de Fe- saties in legenheid iteins en Chevron De aanvraag is voorzien van alle vereiste bijlagen. Woensdag 8 november kan iedereen die bezwaren heeft tegen deze uitbreiding, deze bezwaren mondeling kenbaar maken op het stadhuis om tien uur ’s ochtends. Schriftelijke bezwaren dienen binnen vier weken ingediend te zijn, doch slechts de appellanten die mon deling bezwaar aangetekend hebben, kun nen later in beroep gaan. diep geworteld is in de woongemeenschap van Velsen. Als bewijs hiervoor haalde hij een opmerking aan van een patiënt, die na een specialistische behandeling onder gaan te hebben in een universiteitskliniek in Amsterdam voor herstel terug mocht naar het Zeeweg Ziekenhuis. „Zo, ik ben weer terug in mijn eigen ziekenhuis en ren. Practisch was dat echter nog niet haalbaar, omdat de ziekenhuizen hun in komsten voornamelijk hebben uit de ver- pleegdagen. Als geen opnamen plaatsvin den, dan zijn er onvoldoende inkomsten. Om bij een vermindering van het bedden bestand een uitbreiding van de poliklini sche hulp toch rendabel te kunnen blijven draaien zijn tariefswijzigingen noodzake lijk. De verklaring werd voorgelezen en aan genomen aan het slot van de burgemees ter P.J. Molendijk voorgezeten bijeen komst. Alleen de VVD had zich van tevo ren van de tekst gedistantieerd, deze par tij viel met name over het woord „on democratisch” in de verklaring. Na het voorlezen van de verklaring door voorzit ster Adèle Meijer van het coördinatieco mité wierp gedeputeerde mr. drs. H. W. Korte, die ook in het Forum zat, nog tegen dat de term „ondemocratisch” te ver ging omdat een dergelijk ingrijpen tegen de geest van de nieuwe wet die binnenkort door de Eerste Kamer behandeld wordt, is. Hij achtte het dan ook uitgesloten dat een dergelijk eenzijdig ingrijpen in Vel sen of elders plaats zal vinden. daar moeten ze met hun handen vanaf blijven”. Nadat vervolgens de heer Korte de be stuurlijke kant van de zaak had toegelicht, kwamen achtereenvolgens nog de Amster damse huisarts W. Hoogervorst, tevens se cretaris van de LOVEL (Landelijk Overleg Eerste-Lijnswerk) en dr. C. Galesloot, voorzitster van het LAK (Landelijk Aktie Komitee Gezondheidszorg) aan het woord. Zij gingen vooral in op de verhouding eerste-lijnszorg en tweede-lijnszorg, de in houdelijke kant van de Wet Wijziging Zie kenhuisverordeningen en het bezuini gingsbeleid van deze regering waardoor de gezondheidszorg sterk onder druk komt te staan. De heer Korte had al eerder, tijdens zijn betoog voor de pauze, gesteld dat de nieu we wet voldoende waarborgen biedt tegen eenzijdig ingrijpen van de minister met betrekking tot de ziekenhuisvoorzienin gen. „Volgens artikel 18A van de nieuwe wet kan hij de beslissing een ziekenhuis te sluiten pas nemen na advies ingewonnen te hebben van Gedeputeerde Staten. GS op zijn beurt moet de betrokkenen de gelegenheid geven bezwaren tegen een voorgenomen sluiting naar voren te bren gen tijdens een hoorzitting", aldus Korte. Als eerste spreker kwam de humanis tisch raadsman van het Zeeweg Zieken huis, J. de Lege, met een betoog over de menselijke aspecten van de zaak. Hij be toogde dat het voortbestaan van het zie kenhuis levensnoodzakelijk is voor de be volking van Velsen, omdat het ziekenhuis De opkomst was groot op de Forumavond over de problematiek rond het Zeeweg Ziekenhuis, er waren ongeveer 180 mensen. Er was veel personeel, zowel artsen en specialisten als verpleegkundig- en para-medisch personeel. Op de achtergrond het forum. IJMUIDEN. Vannacht zijn twee ge wonden gevallen bij een caféruzie in de Kanaalstraat in IJmuiden. Twee IJmui- denaren van respectievelijk 38 en 20 jaar, beslechtten hun ruzie uit het café op straat. De jongeman liep hierbij een steekwond op, terwijl de ander met ern stig schedelletsel is opgenomen in het ziekenhuis. De 38-jarige man had bij de vechtpartij zijn tegenstander in het been gestoken. De jongen gooide hierop een steen naar het hoofd van de vechtersbaas. Deze is aan vankelijk met een deuk in zijn schedel opgenomen in het Zeeweg Ziekenhuis, maar moest later met spoed worden door vervoerd naar het Wilhelmina Gasthuis in Amsterdam. Hilversum Winkelcentrum Hilvertshof, tel. 035-47326 Als bestuursvoorzitter luidde de heer M. Roos zijn voormalige directeur uit. Als afscheidscadeau kreeg de heer Toonen een aquarel van het strand, gemaakt door Peter van Warmerdam. Met dit cadeau toonde de heer Toonen zich in zijn afscheidswoord zeer ver heugd. Tevens zei hij met plezier terug satie ingewikkelder. „Het werd steeds moeilijker je weg te vinden in het scala van regels en procedures. Het snel en efficiënt regelen van zaken werd hierdoor zeker niet gemakkelijker. Velen kregen het ge voel meer te moeten vechten tegen de procedures dan voor de zaak”, aldus De Heer. Vervolgens sprak G. P. Zwaneveld, chef buitendienst Kwaliteitsafdeling Warm- band-, Koudband- en Blikproduktie. Hij benadrukte vooral dat service-verlening een voornaam onderdeel moet vormen van het streven naar kwaliteit. Hij merkte op dat veel beschadigingen van staalproduk- ten worden veroorzaakt door nonchalan ce. Duidelijk werd dat bij de verwerking en transport van de eindprodukten niet altijd voldoende voorzichtigheid wordt be tracht. Tenslotte kreeg F. P. M. Burmanje, di recteur verkoop, het woord. Hij stelde dat het bij de kwaliteit niet alleen afhangt van de fabrieksarbeiders, maar ook van kan toorpersoneel, laboranten, onderhouds- technici en vele andere medewerkers. „Want zij allen scheppen de voorwaarden waaronder die zo belangrijke kwaliteit van onze produkten kan worden gele verd”, aldus Burmanje. Dit zei B. de Heer, directeur Produktie van Hoogovens, woensdagmiddag tijdens het kwaliteitsappèl 1978, dat gehouden werd in het cultureel centrum De Schouw in Velsen-Noord. Hij waarschuwde de cir ca 450 aanwezige kaderfunctionarissen voor de concurrerende staalbedrijven die op de loer liggen om allerlei interessante orders in de wacht te slepen. „Hoogovens heeft nog steeds een goede naam, maar de concurrentie is ook niet blijven stilzitten. Ook haar staal is goed, want slecht staal wordt niet meer gemaakt. Hij zal eveneens knokken voor zijn orders”. De Heer wees erop dat het beleid er op is gericht om voor een ieder maximale zeker heden te verschaffen, nu en in de toe komst. Dit kan alleen maar in een bedrijf dat werkt met een grote veiligheid, een goede kwaliteit en een lage kostprijs. „Al leen een onderneming die aan deze voor waarden voldoet kan in de huidige markt waar gevochten moet worden om de orders het hoofd goed boven water houden”, aldus De Heer. Hij achtte het hoogst noodzakelijk dat de klant vertrouwen heeft in Hoogovens. „Die klant moet weten dat wij hem het juiste materiaal voor zijn toepassing kunnen le veren en dat wij bij eventuele problemen voor hem klaar staan. Kortom, de klant moet kunnen rekenen op een goede servi ce. Een laatste punt, dat ik zou willen toevoegen aan het eisenpakket dat aan onze produkten gesteld mag worden”. Toch relativeerde De Heer zijn betoog ook. „Ik wil namelijk niet de indruk vesti gen dat het op dit moment zo belabberd gaat met onze kwaliteit. Wel is het zo dat kwaliteit en levertijd bepalend zijn voor de continuïteit van ons bedrijf en de werkge legenheid”. Na de pauze was er gelegenheid tot vra gen stellen, de aanwezigen konden ingaan op wat voor de pauze verteld was en wat verder ingaan op de specifieke problemen voor het Zeeweg Ziekenhuis in relatie tot die problemen. Daaruit bleek dat zowel de mensen, die voor de pauze al een betoog hadden gehouden, als een aantal andere forumleden (waaronder de internist dr. Lampe, wethouder Meijer en economisch directeur van het ziekenhuis drs. J. A. M. Maes) in principe niet tegen een verminde ring van het aantal ziekenhuisbedden wa ren, mits daartegenover stond dat de eer- stelijnszorg (huisarts, wijkverpleging, maatschappelijk werk) uitgebreid zou worden. In Bestek ’81 laat de regering echter duidelijk uitkomen dat ook daar het mes grondig in gezet wordt. een ver innen de g op de et partij- die het Die com- ilijk ver- rur twei blijspel. Tevens wil Frank Bontmode alle akteurs en verdere medewerkers van harte feliciteren en sukses wensen met de première van „LIPSTICK". >uituurltk beter!

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 5