Expeditiechef gehuldigd Haarlemmer met Vlaamse reus kampioen Kennemerlandshow jrs J CDA-jongeren voor opheffing spoorlijn Santpoort-IJmuiden Weggedeelte bij Duinvlietstraat naar oud-raadslid vernoemd al ant BRIEF MET STANDPUNT NAAR FRACTIE FELICITATIEDIENST VOLGENDE MAAND OFFICIEEL VAN START DRIE JEUGDPRIJZEN NAAR DEZELFDE INZENDER Voetbalclub VVB houdt kienavond en verloting voor jeugdafdeling Mr. G. B. J. Hiltermann houdt voordracht rie” Carillonklanken 1 5 VELSEN-IJMUIDEN 19 7 8 OKTOBER 2 8 ZATERDAG 4 I Uniek 0 m W' i: (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. In een snel vergrij zende gemeente als Velsen zijn de hoogbejaarden in sociaal opzicht de meest kwetsbare groep. Door het wegvallen van vrienden en generatiegenoten komt het gezel- ligheidsleven op gevorderde leef tijd al heel snel op een laag pitje. Het totale isolement is dan een reële dreiging waar het Diensten centrum Zee- en Duinwijk iets te gen doet door het instellen van een felicitatiedienst. 1 November is als officiële startdatum gesteld voor deze nieuwe service die tot de bewoners van 7 5 jaar en ouder van alleen Zee- en Duinwijk be perkt blijft. Rijke sortering (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Het Christen Democratisch Jongeren Appel (CDJA) Velsen is vóór opheffing van de spoorlijn Santpoort-IJmuiden omdat handhaving van deze lijn geen optimaal openbaar vervoer in de gemeente Velsen waarborgt. Bovendien moet het openbaar vervoer in de gemeente Velsen nader bekeken worden en moeten er betere busverbindingen uit alle hoeken van de gemeente inclusief in de toekomst de Velserbroekpolder komen naar Haarlem en Amster dam. Ook moet het busvervoer beter afgestemd worden aan het openbaar vervoer op langere afstand, het CDJA denkt hierbij aan het inzetten van zogenoemde „snelbussen” naar spoorwegstations in de omgeving waar intercity-treinen stoppen. Dit schrijft het CDJA in een brief aan de CDA-fractie van de gemeenteraad van Velsen. VELSEN. De raadsleden uit de commissie openbare werken hebben zich vrijdagmiddag akkoord verklaard met collegevoorstellen over straatnaamveranderingen in Velsen-Noord. Verandering van straatnamen was noodzakelijk geworden nadat het stratenplan in Velsen-Noord door de aanleg van het Gildenspoor was gewijzigd. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Een haaskleurige Vlaamse reus staat te boek als „beste dier” op de kleindierenfen- toonstelling die komend weekein de in Zaal Zomerlust in Sant- poort-Noord wordt gehouden. De inzender, de Haarlemmer F. H. Rovers mocht vrijdagavond di rect na de opening van de exposi tie door wethouder H. J. Scheeper van Velsen de bokaal in ontvangst nemen die voor de bezitter van het beste tentoonstellingsdier was uit geloofd door de organiserende sportfokkersvereniging „Zuid- Kennemerland tl Dienstencentrum haalt bejaarden uit isolement >nd Daarna kregen alle aanwezigen de gele- X m tarlem. on een in ons inheim eet met lewijk- :onder- - even- aarlem wl. 00 uur 10 uur Een deel van de vaste vrijwilligsters- groep heeft inmiddels ervaring opgedaan met de verjaarsvisites die tot nu toe bij alle betrokken in goede aarde bleek te vallen. De dames van het dienstencentrum bellen bij de jarigen aan voor een handdruk met „van harte proficiat” met daarachteraan een gezellig praatje. De bezoekadressen worden opgediept uit een kaartenbak waarin de verjaardags- data van de ouderen in de wijk genoteerd staan. In Zee- en Duinwijk wonen volgens de meest recente gegevens 265 ouderen van 75 jaar en daarboven. Met dat aantal kunnen de vaste vrijwilligsters circa twin tig maal per maand voor het afleggen van een verjaarsvisite op stap. Wijkpostleider J. Buddingh betracht bij het beheer van het persoonsregister voor deze nieuwste wijkactiviteit de nodige discretie. „Geen informatie om overal te laten slingeren”, zegt hij over de verzamelde gegevens die voor de gerichte huisbezoekjes onontbeer lijk zijn. Het dienstencentrum biedt met de De wijkcommissie die het dienstencen trum beheert heeft uit het vaste vrijwilli gerskorps achttien dames gerecruteerd voor het nieuwe dienstbetoon. Zij trekken bij toerbeurt aan de bel bij wijkbewoners die qua leeftijd tot de hoogbejaarden kun nen worden gerekend. Het doorbreken van het voor deze groep vaak dreigende felicitatiedienst een brok hartelijkheid dat bij de betrokkenen uitstekend overkomt. Hoe weet u dat zo precies, waar hebt u mijn verjaardagsdatum opgedoken? Het zijn de gangbare vragen bij de bliksembe- zoekjes die de afgelopen weken al bij wijze van proef bij hoogbejaarden in de wijk zijn af gelegd. De dames van het dienstencentrum ver schijnen niet met lege handen. De felicita tie gaat met een klein presentje gepaard. Daarvoor wordt geput uit een bedrag hier- feliciteren, waarna men nog geruime tijd bijeen bleef. De foto toont het moment waarop mevrouw Kochx haar man het gouden horloge omdoet. Rechts kijkt di recteur Van Appeldoorn toe. Van Appeldoorn noemde met name de continuïteit die door jubilaris Kochx in het werk is gebracht, een uiterst waardevolle zaak. Chef van de afdeling Inkoop be vrachtingen, T. F. J. Pronker, overhandig de het echtpaar Kochx de gratificatie. Eer der al was het insigne met briljant, alsme de het gouden horloge uitgereikt. „Teveel bejaarden leven in hun eigen enge kringetje. Hebben er vaak geen notie van dat wij erop uit zijn om juist hen gezelligheid te bieden. Als zij niet onze richting uit komen draaien wij de rollen nu eens een keertje om”, aldus een enthou siaste heer Buddingh. De heer Rovers is als tentoonstellings- secretaris heel nauw betrokken bij de expositie die door „Zuid-Kennemerland om het jaar in „Zomerlust” wordt gehou den. Het bekroonde konijn, een vrouw- tjesdier, dat donderdag bij een nauwge zette beoordeling als prima donna uit de verf kwam is ook op het eerste gezicht een fraaie vertegenwoordiger van dit groot ste Nederlandse konijnenras. dienstencentrum maakt zich bekend bij een leeftijdscategorie die de deur in het centrum aan het Zeewijkplein nou niet bepaald plat loopt. lust inschreef. De IJmuidenaar D. Bakker (lid kleindiersportveremging „IJmond”) en de Beverwijkse J. H. Kruize sleepten beiden in de categorie dwerghoenders een ereprijs in de wacht. Eerstgenoemde met een jonge krielhen van het ras Wyandotte. Mevrouw Kruize zag haar ingezonden krielhaan van het Aziatische reuzenras brahma bekroond. De erebeker, hier uitgereikt door wethouder H.J. Scheeper van Velsen was voor de heer F.H. Rovers wel een heel onverwacht eerbewijs voor een van de drie- door hem ingezonden konijnen. IJMUIDEN. Mr. G. B. J. Hiltermann, commentator en publicist, houdt dinsdag avond 31 oktober een lezing in hotel Royal in IJmuiden. Hij spreekt er tijdens een bijeenkomst van het Koninklijk Neder lands Ondernemersverbond (KNOV), af deling Velsen. Het thema van de voor dracht is „Nederland en de rest van Euro pa in de Nieuwe Wereld”. Niet alleen leden van het KNOV, maar ook andere belangstellenden zijn van har te welkom. De bijeenkomst begint om acht uur. Na de inleiding van mr. Hiltermann bestaat gelegenheid tot het stellen van vragen. exemplaar van door clubleden ingezonden jonge dieren. Peter Ruis uit Beverwijk, jeugdlid van de kleindiersportveremging KPB in zijn woonplaats, bracht maar liefst drie jeugd- prijzen op zijn naam met drie van de vier door hem ingezonden lotharingers, konij nen met zwart-wittekening die onder de „grote rassen” in de catalogus vermeld staan. Een wonderlijke speling van het lot en volgens tentoonstellingssecretaris F. H. Rovers uniek in de geschiedenis van de organiserende vereniging. Voor de provinciale tentoonstelling, de „Kennemerlandshow” werd ingeschreven door amateurfokkers van de organiseren de vereniging en verder door leden van AVES (Alkmaar en omstreken), ORNIS (Amsterdam), Ons Aller Belang (Nieuw- Vennep), het Beverwijkse KPV, Fauna (Krommenie), OPKV (Zaandam), „Den Helder en Omstreken”, „Ons Genoegen” (Koog aan de Zaan), De Eendracht (Heem stede), „Nut en Sport” te Heiloo en ten slotte „IJmond” met IJmuiden als vesti gingsplaats. g: tarbi II, groo idel ton mg tw( 153, grif abeljau' '4-88, ka ijf 96-61 106, scha ting dn twee 4j 65, scha’ 14, tong -26, rodi -60, kral >uzzel 6 IEREN luidde: EN ER 1 30.306 KW 211 UK 41 10; UK 71 2 ƒ5.906 verde tezamei ..graat 101 k 19 kisti 14 kistf i marke X q o m x z o o m 5 z o De aangelegde weg tussen de Gildenlaan en de Duinvlietstraat zal vernoemd wor den naar Hendrik Andrea (1895-1974), oud-raadslid van de gemeente Velsen. Het nieuwe op de Wijkerstraatweg aan sluitende weggedeelte wordt Duinvliet straat genoemd. Het fietspad tussen de nieuwe Andreaweg en de Rijk de Waalweg zal, als verlengde van de Beecksanghlaan, gelijknamig worden. VELSEN. De Velsense stadsbeiaar dier Hein de Ligt bespeelt zaterdagmiddag tussen vier en vijf uur weer het carillon van liet Velsense stadhuis. Het program ma ziet er als volgt uit: 1. Variaties uit „Je ne puis éviter” (P. de Vois). 2. Twee Neder landse volksliedjes: ’s Nachts rusten meest de dieren en ’t Haasten; 3. Hemony Suite (A. de Klerk), delen prélude, étude, Sicili ans en toccata, 4. Twee Franse volkslied jes: Auprès de ma blonde en Monsieur vous êtes jeunhomme, 5. Variaties uit een oud Nederlands liefdeslied (C. Ree), 6. Tweede sonatine voor beiaard (S. van Bal kon), delen andante, allegretto, adagio, al legro en andante, 7. Twee Engelse volks liedjes: The miller of the Dee, The Minstrel Boy, 8. Foccatune, adagio en scherzo (L. 't Hart). Tijdens een gezellige bijeenkomst in het ontvangstcentrum van Hoogovens is don derdag het veertigjarig dienstverband ge vierd van P. H. Kochx uit Schoort. Deze medewerker van Hoogovens is al die tijd onafgebroken werkzaam geweest bij de expeditie. Directeur Inkoop, drs. H. van Appeldoorn, gaf tijdens de viering van het jubileum een overzicht van de carrière van de jubilaris. Deze is in de loop der jaren opgeklommen tot groepschef be vrachtingen. voor op de onlangs goedgekeurde begro ting 1979 van het dienstencentrum. De heer J. Buddingh coördineert de nieuwe activiteit en spreekt na enkele weken proefdraaien al van een initiatief dat zijn bestaansrecht heeft bewezen. De onaange kondigde verjaarsvisites komen maar heel zelden ongelegen bij de bejaarden die hun verjaring op hun huisadres vieren. Voor het dienstencentrum snijdt het mes aan twee kanten. De bezochte bejaarden wor den terecht in het zonnetje gezet wanneer ze „weer een jaar ouder worden” en het gwood- er San- I isolement is hoofddoel van het initiatief. ersma- mille. is ruim opge- richting verlengd tot aan de vooromschre- I ven begrenzing van de Rijk de Waalweg. Het fietspad tussen de Rijk de Waalweg en de grens van Beverwijk zal de naam Holland op z’n Smalst krijgen. Het fiets- I pad tussen de Breedbandweg en de Rijk de Waalweg, gelegen aan de noordzijde van de Wenckebachstraat, wordt als deel van de Wenckebachstraat opgenomen. Gezien de leeftijd (anderhalf jaar) durf de de heer Rovers echter nauwelijks op een topplaats te rekenen. Begin vorig jaar geboren konijnen die inmiddels jongen hebben geworpen zijn naar fokkersbegrip pen rijkelijk oud voor deelname aan ten toonstellingen. Zeker als gewedijverd moet worden met leden van elf zustervere nigingen zoals op de provinciale show in „Zomerlust”. Hier waren met 295 inge schreven dieren, waarbij maar liefst 206 konijnen, hoofdereprijzen en ereprijzen te winnen per rasgroep en daar bovenop nog eens rasprijzen. VELSEN-NOORD. Vrijdag 3 novem ber wordt door de voetbalvereniging WB (Breesaap) ten bate van de jeugd en het jeugdwerk weer een grote kienavond ge houden. Deze avond is toegankelijk voor leden, donateurs, A-junioren, bestuursleden, jeugdleiders en hun vrouwen maar vooral voor de ouders die in staat worden gesteld tijdens deze bijeenkomst contact te heb ben met de verschillende leiders. Op deze kienavond is weer een schat aan prijzen te winnen, bovendien is er eeri grote verlo ting. Na afloop is er gelegenheid tot dan sen. De avond begint om 20.00 uur in het paviljoen Koningsveld op het sportpark Rooswijk. Bij de categorie hoenders werd de hoofdereprijs toegekend aan de Castri- cummer C. Th. Tromp, lid van de klein- diersportvereniging AVES te Alkmaar. Bij de cavia’s, met negen inzendingen een onopvallende groep, was die eer wegge legd voor de Nieuw-Venneper H. Ippel (lid van de Haarlemmermeerse vereniging „Ons Aller Belang”) met een zeug (vrouwtjesdier) van de variëteit zwart gladhaar. Vanwege het forse aantal inzen dingen waren bij de dwerghoenders (57 kooinummers) en de konijnen twee hoofd ereprijzen te verdienen. De prijs voor het fraaiste konijn en „het mooiste exemplaar op een na” gingen achtereenvolgens naar eerdergenoemde tentoonstellingskampi- oen F. H. Rovers, en H. Bood uit Badhoe- vedorp die als veraf wonend lid van „Zuid- Kennemerland” voor de show in Zomer- Voor de toppers van de tentoonstelling waren bekers, schalen en medailles te win nen. Voor de lager geplaatste dieren kon worden geput uit een rijke sortering luxe en gebruiksvoorwerpen. Gewoontege trouw kwam een groot deel van die prij- zenovervloed van een aantal gemeen tebesturen in het gebied waar de organise rende vereniging leden heeft en ook uit de zakelijke hoek. „Zuid-Kennemerland” had voor de eigen leden een apart prijzenklas- sement ingesteld. De witte Vlaamse reus die H. Bood uit Badhoevedorp een hoofd ereprijs opleverde kwam eveneens in aan merking voor de vriendschapsbeker van „Zuid-Kennemerland” voor het fraaiste nieuwe e week II woord- tionale zenden ’iro (zie ■en van :er. Bo- oel van i Kind” Het CDJA is het niet eens met de argu menten in het studierapport van het Geïn stitutionaliseerd Overleg Openbaar Ver voer (GOOV) waarop het advies de lijn te sluiten is gebaseerd. Het rapport wordt veel te eenzijdig genoemd, de financiële kant van de zaak legt teveel gewicht in de schaal terwijl te weinig aandacht wordt besteed aan de consequenties voor het openbaar vervoer in Velsen. De alternatie ven, die in het GOOV-rapport worden aan gedragen, vindt het CDJA verre van vol doende om de situatie van het openbaar vervoer te verbeteren Ook bij die alterna tieven spelen financiële argumenten een te belangrijke rol. De voornaamste argumenten om de lijn op te heffen was het feit dat de lijn al jaren niet rendabel meer was. Al in 1968 is er door de Nederlandse Spoorwegen een lijst opgesteld van onrendabele lijnen waarop ook de lijn Santpoort-IJmuiden voor kwam. In het verleden was de lijn, vooral door het vervoer van vis, een „gouden lijntje” voor de NS, in de loop der jaren is echter zowel het personen- als het goede renverkeer meer en meer overgegaan van trein- naar wegvervoer. Als alternatief stelt het GOOV voor de lijn vanaf Sant poort om te buigen in de richting van Beverwijk, zodat de frequentie Haarlem- Beverwijk wordt opgevoerd. In dezelfde vergadering is bij besluit vastgesteld dat de Olga van Götscblaan Daarna kregen alle aanwezigen ue gele- in Santpoort definitief zonder umlaut zal genheid de jubilaris en zijn echtgenote te worden geschreven. De juiste schrijfwijze van deze laan, die in 1940 werd vastge steld, is achterhaald via huwelijks- en overlijdingsakten. Zeker is nu dat het Olga van Gotschlaan moet zijn. Mensen op leeftijd. Een teruglopende vitaliteit gaat vaak gepaard met vereenzaming. Vanuit het IJmuidense dienstencentrum wordt daar iets gerichts tegen ondernomen. De aanpassingen zijn als volgt. Het ge deelte van de Schulpweg ten oosten van de Gildenlaan is vervallen. In verband hier- mee wordt de benaming van Schulpweg t voor dit gedeelte ingetrokken. De ligging van de Rijk de Waalweg is sterk gewijzigd en eindigt nu bij de oostzij- de van de spoorwegovergang in het ver- lengde van de Wenckebachstraat. De Wenckebachstraat wordt in oostelijke

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 5