rond de losplank bel 319053 knelpunten voor op \x/eqen een abonne ment Bel voor groentjes uitsluitend 023 - 31 92 72 Kwaliteitskontroleur van ITS-niveau gratis proef- Eerste paal nieuwe Leao gevonden voorwerpen de grond in leeftijd 30 tot 45 jaar Jantje Beton in aantocht gebouwdvoor ons klimaat Met de aanschaf van een Volvo 66 hoeft u niet te wachten tot VOLVO l stel dat er geen krant was kort ijmondnicuws Wijkcomité Oud- IJmuiden komt woensdag bijeen V DAMIATE EXTRA maandag t/m vrijdag van 8.30-17.00 uur NAM B.V. NAM B.V. Voorverkoop gestart (023) Jaarvergadering wielervereniging Geen spreekuur Dixi Pappa’s in Adrichem Hoeve ■■I 2 8 OKTOBER 19 7 8 6 ZATERDAG Z n Voor deze reis kunt u uitsluitend boeken bij: tekening lezen, algemene luchtvaartkennis, kennis van lijmproces en meetgereedschap en uit enkele praktijklessen. Meteen vanaf de opleiding wordt men volledig uitbetaald. Nauwkeurigheid en technisch gevoel helaiigrijker dan opleiding. Wij zijn op zoek naar een kandidaat die LTS heeft, hoewel enkele jaren LTS voldoende kunnen zijn. Belangrijker dan een bepaalde opleiding is het feit, dat men nauwkeurig kan werken en gevoel voor techniek heeft. Leeftijd 30 tot 45 jaar. dan wist U niet welke apotheek er open was Passagetarieven: Bij de prijs is inbegrepen: Niet inbegrepen is: Als u belangstelling heeft kunt u schrijven aan Fokker-VFW, Personeelszaken nr. 100/78/HD. Postbus 7600, 11 17 ZJ Schiphol-Oost. RIJNCRUISE MET HET MS RIJNPOORT 10 t/m 12 NOVEMBER 1978 (V< E me eer oof uit) is c org linj Toi ker dat we jufc leg v ver1 Oef Alb was 4 n bijz bes! gele plo< der de den ,3 „eei mer ben dat digt en lede aflo elke wat voo opr cris V V Belangrijke konstruktiedelen van een vliegtuig, zoals vleugel en romppanelen, worden opgebouwd uit verschillende op elkaar gelijmde plaatdelen. Na een aantal voorbehandelingen door de afdeling Metaallijm worden’de plaatdelen in de autoclaaf onder hoge druk en temperatuur samengelijmd. De kwaliteitsmedewerker kont roleert vervolgens deze samengelijmde onderdelen. Benodigde documenten: het mooi weer wordt. Plaatwerk, lakwerk, de coating van de onder kant, alles waar ons gure klimaat aan kan vreten, wordt bij de Volvo 66 afdoende beschermd. Wij demonstreren u graag de kwali teiten van de Volvo 66. U kunt dan bovendien op eigen gelegen heid een proefrit maken. LAAT U ’NS N WEEKEND VERWENNEN OP DE RIJN Het reisschema is als volgt: r (A12-RW. AV101 18.30 uur 5 Dierenbescherming. De in de eerste week van oktober gehouden collecte voor de dierenbescherming heeft in Heemskerk 4291 en in Beverwijk 4312 opgebracht. In Velsen haalden de collectanten 23.076 op. De op brengst wordt gebruikt voor de ex ploitatie van het Kerbert Asiel. Wijk aan Duin. In het Beverwijkse buurthuis Wijk aan Duin aan de Wil- genhoflaan kan men dinsdagmiddag van 13.30 tot 15.30 uur terecht voor de cursus haken, breien en borduren. De Zandkraai. Honderd gulden kosten de twintig weeflessen in buur thuis De Zandkraai in de Heemskerk se Handelstraat. Docente is Coby Reynders. De cursus begint donder dagmorgen 2 november om kwart over negen. Amersfoort-Zwolle (A28-RW. 28-E35) Tussen Nunspeet en Harderwijk moet het verkeer tot eind oktober 1978 reke ning houden met rijbaanverleggingen en - versmallingen. In beide richtingen zijn De andere helft wordt landelijk gebruikt voor het verstrekken van startbij dragen en renteloze leningen ten behoeve van tien tallen projecten zoals kinderboerderijen, nieuw- en vernieuwbouwprojecten van al lerlei jeugdgroeperingen en speeltuinvere nigingen. 17.00 uur 20.30 uur Twee-persoons hut met warm en koudstromend water Twee-persoons hut met privé douche/toilet Luxe twee-persoons hut met privé douche/toilet Éénpersoons hut met douche/toilet het vervoer per bus van Haarlem (Frederikspark) naar Emmerich en van Nijmegen naar Haarlem. volledige verzorging aan boord. levende muziek aan boord. premie reisongevallen- bagageverzekering. drankjes aan boord een annuleringskostenverzekering de excursie in Düsseldorf alle uitgaven van persoonlijke aard aankomst in Düsseldorf ontbijt-mogelijkheid om op eigen gelegenheid de stad te bezoeken, koffie-complèt uitgebreide lunch - aansluitend mogelijkheid tot het maken van stadsrondrit (niet bij de prijs inbegrepen) diner - avond ter vrije beschikking vertrek uit Düsseldorf koffie-complèt bittergarnituur VELSEN. Voor het tweede Noord- hollands Filmfestival, zoals zich dat het weekend van 3 en 4 november onder meer in het Filmhuis Velsen gaat afspe len, zijn met ingang van vandaag passe partouts verkrijgbaar bij het Witte Te- jater aan de Kanaalstraat, het VVV- gebouwtje aan het Marktplein en bij het bureau van de Velser Gemeenschap aan het Moerbergplantsoen. Het door lopend toegangsbewijs kost 12,50, voor CJP-houders 10. Het Velser fes- tivalprogramma komt volgende week in deze krant nog uitvoerig aan de orde. Rotterdam-Breda (A16-RW.16-E10) Tussen Dordrecht en de Moerdijkbrug moet het verkeer op de rijbaan in de richting Breda rekening houden met werk zaamheden en rijbaanversmallingen. Er geldt een snelheidsbeperking en een in- haalverbod. De werkzaamheden zullen tot augustus 1979 duren. heden is de inhaalstrook afgesloten. Er blijven voor het verkeer twee rijstroken beschikbaar. De werkzaamheden zullen tot eind december 1978 duren. Hoorn-Den Oever (A7/N7-RW. 7-E10) Tussen Wieringerwerf en Den Oever worden drie viaducten gebouwd. In ver band daarmee moet het verkeer in beide richtingen rekening houden met rijbaan versmallingen en -verleggingen. Hierbij geldt een inhaal verbod en een maximum snelheid tot 70 km per uur. Den Oever-Heerenveen (A7-RW. 7/43-E10) In verband met werkzaamheden aan de noordelijke brug aan de kop van de Af sluitdijk bij Kornwerderzand is deze tot medio november afgesloten voor het ver keer. Het verkeer in beide richtingen wordt nu over de zuidelijke brug geleid, waarbij het in beide richtingen een rij strook ter beschikking heeft. Heerenveen-Groningen (A7/N7-RW. 43) Ter hoogte van Drachten moet het ver keer rekening houden met werkzaamhe den in verband met de aanleg van een onderdoorgang voor het verkeer op de weg Drachten-Beetsterzwaag. Utrecht-Arnhem-Zevenaar 12-E36) Op deze autosnelweg moet het verkeer rekening houden met werkzaamheden tus sen de IJsselbrug bij Zevenaar en Arn hem. Hierbij kan in e e n of beide richtin gen een rijstrook afgesloten zijn. Deze werkzaamheden duren tot eind 1979. Hoogeveen-Assen (A28-RW.36-E35) Op deze autosnelweg moet het verkeer richting Assen, tussen Pesse en Beilen rekening houden met werkzaamheden aan de middenberm. Er is een algemeen in- haalverbod voor motorvoertuigen en een aftellende snelheid tot 70 km per uur van kracht. Deze werkzaamheden zullen tot ongeveer 15 december 1978 duren. ’s Hertogenbosch-Arnhem (A50-RW.50-N50) Tot eind oktober moet het verkeer op beide rijbanen ter hoogte van Geffen, Nu land en Rosmalen rekening houden met werkzaamheden. Een snelheidsbeperking en een inhaalverbod is van kracht. Deze werkzaamheden duren tot eind oktober. ’s Hertogenbosch-Utrecht (A2-RW.2-E9) Tot 1979 moet het verkeer ter hoogte van Hagestein op beide rijbanen rekening hou den met werkzaamheden. Deze werkzaam heden worden uitgevoerd op de vlucht stroken en zullen overdag afgesloten zijn voor het verkeer. Sollicitatie. U kunt ook telefonisch een sollicitatieformulier aanvragen: 020-5443800. D een gini trol jart gen het Een mo< ma: voe ste« den lev< van BEVERWIJK. Wielervereniging BRC Kennemerland belegt op dinsdagavond 7 november de algemene jaarvergadering in de kantine op het sportpark Adrichem. Bij de bestuursverkiezing is de heer A. Kelder niet herkiesbaar. Hij treedt af. Wel her kiesbaar zijn Gerda van der Ham en me vrouw Kaandorp. H. Burgering staat kan didaat voor de voorzittersfunctie. De ver gadering begint om 20 uur. IJMUIDEN. Woensdag 1 november vergadert in buurthuis De Brulboei het wijkcomité Oud-IJmuiden. Tijdens deze vergadering wordt de beantwoording van vragen door het college van B. en W. nabesproken. Tevens wordt gesproken over het proceduresvoorstel van de ge meente. De vergadering begint om acht uur en is voor iedere belangstellende toegankelijk. 220,- 255,- 280.- 280,- D prei Joh gesi opg Gal die nee het rinj roll „Kt voe gen wijl zori ma: ziel Dri tijd dat geti eeu Leidsevaart 592 (hoek Randweg) Haarlem,tel. 023-248141. Trompstraat 9-11. Ijmuiden, tel. 02550-11848. 27.500,-, wat voor een veertiendaagse reis lang niet toereikend is om lonend te kun nen werken. Voor het overige moet wede rom vastgesteld worden dat er wel wat meer platvis aan de markt had kunnen komen want de aanvoer hiervan bleef we derom ver beneden de daaraan gestelde verwachtingen. Hierdoor waren er wede rom veel bestellingen elders geplaatst. Zo zag men ook deze week weer vrachtwa gens geladen met platvis achter de diverse pakhuizen hun lading lossen. Aan de woensdagmarkt waren slechts enkele Overzicht van de werkzaamheden op de Nederlandse autosnelwegen van 28 okto ber tot en met 3 november 1978. Amsterdam-Amersfoort (Al-RW. 1-E35) Ter hoogte van Muiden worden op de rijbaan richting Amersfoort werkzaamhe den uitgevoerd. In verband daarmee moet het verkeer rekening houden met een rij- baanversmalling. Er geldt een maximum snelheid tot 70 km per uur en een inhaal verbod voor vrachtauto’s. Tijdens de spits uren zijn twee rijstroken voor het verkeer beschikbaar. De werkzaamheden duren vermoedelijk tot medio december 1978. Maastricht-Weert (A2-RW. 75-E9) Het verkeer in de richting Weert moet ter hoogte van Meerssen rekening houden met een rijbaanversmalling over een afstand van 2 km. Er geldt een maximumsnelheid van 70 km per uur en een inhaalverbod voor vrachtauto’s. Tijdens de werkzaam- >twee versmalde rijstroken beschikbaar. Het verkeer naar Amersfoort heeft een rijstrook op de eigen en e e n rijstrook op de rijbaan naar Zwolle. VELSEN. Wethouder K. W. Bijl van ruimtelijke ordening houdt op maandag 30 oktober geen spreekuur. Gorinchem-Breda (A27-RW. 27-E37) Bij de brug Keizersveer moet het ver keer in beide richtingen rekening houden met een rijbaanversmalling. Voor elke richting is maar een rijstrook beschik baar. Deze werkzaamheden duren ver moedelijk tot het eind van dit jaar. Gorinchem-Breda (A27-RW.27-E37) Het verkeer richting Breda moet reke ning houden met werkzaamheden ter hoogte van de Merwedebrug bij Gorin- chem. Hierbij kan overdag een rijstrook voor het verkeer afgesloten zijn. Deze werkzaamheden zullen tot 7 november 1978 duren. BEVERWIJK. Dinsdagavond 31 okto ber treedt in de Adrichem Hoeve Dixie Pappa’s op, een van de oudste dixielandor- kesten in ons land. Het orkest, dat al zo’n dertig jaar bestaat, wordt gevormd door beroepsmuzikanten die de dixieland als hun hobby hebben. VELSEN. Over de periode van 20 tot 27 oktober 1978: Ring met 6 sleutels, 1 b.b., poederblusser „Salva”, gele brom fietshelm, bril met goudkl. montuur, keu kenmes, quartzhorloge met metalen band, knipportemonn. met inh., ring met huis en autosluitels (Citroën), kater grijs/wit, bril met zilv.kl. montuur, waterman-vulpen, ring met 8 sleutels, huissleutel, blauwe werkbroek, ring met 2 sleutels, gouden oorring, rode halsband penn. 570206, ring met 3 autosleutels, groen schooletui, leren hanger „Bert” met 7 sleutels, rood leren Datsun-hanger met 3 sleutels, houten lad der 6 m., doublé dameshorloge, leren bal (wit), bruine kinderschoen mt. 20, Rabo bank- eurocheque t.n.v. Jansen, ring met 8 sleutels, nagelknipper pincet, zilv.kl. kinderkettinkje met hanger (2 visjes), bril met zwart/grijs montuur in zwart etui. Afhalen gevonden voorwerpen iedere dinsdag en vrijdag van 16.30 tot 17.30 uur. Inlichtingen dagelijks aan het hoofdbu reau van politie alhier. Kijkdag fietsen elke zaterdag van 11.00 tot 12.00 uur. Zondag 12 november 08.30-10.00 uur ontbijt 09.00 uur 11.00 uur 12.00 uur 14.00-16.00 uur afscheidslunch 16.30 uur ontscheping in Nijmegen-Waalkade aansluitend vervoer per bus naar Haarlem Zaterdag 11 november 0.400 uur 08.30-10.00 uur 11.00 uur 13.00 uur BEVERWIJK. Vrijdagmiddag even over twaalf is op het bouwterrein aan de Hoflanderweg de eerste paal geslagen van de Kinheim-leao-school. Deze school is nu nog gehuisvest in noodgebouwen aan de Brink, tegenover de brandweerkazerne. Omdat door de bouw tevens een tweede sporthal mogelijk is geworden, is deze week de voorbereidingscommissie „bouw 2e sporthal” geïnstalleerd. In de werk groep zitten namens de gemeente wethou der Bodewes, J. W. Ham en G. van Geffen, namens de leao-school D. van Staveren, J. Mol en H. Machielse en namens de Stich ting Sporthal Th. Reijnders en R. Schaap. BEVERWIJK. Van 30 oktober tot en met 4 november wordt ook in Beverwijk en in een gedeelte van Wijk aan Zee de nationale jeugdcollecte gehouden, meer en meer bekend als de actie van Jantje Beton. De opbrengst van de collecte is voor de helft bestemd voor de jeugd- en jongeren groepen die meedoen. In Beverwijk zijn dat: de Gereformeerde Jeugdcentrale, speeltuinvereniging Randwijck, wandel- sportvereniging De Zwervers, scouting groep Banjaart, scoutinggroep M’Hlala Panzi, Youth for Christ, speeltuinvereni- ging Kindervreugd, jeugddrumband Die woensdagmarkt waren slechts enkele Wijckers en drumband De Bevers, kustvissers present, wat ook van de don- 1 derdagmarkt moet worden vermeld. Pas vrijdag kon er van een behoorlijke aan voer worden gesproken. Opmerkelijk was wel de vangst van enkele schepen die de spanvisserij weer zijn gaan uitoefenen. Dit waren tot nu toe de UK 17 met DK 48 en de schepen UK 141 en UK 271. Deze sche pen konden besommingen maken die rond de 20.000,- opbrachten, wat in schrille tegenstelling staat tot de resultaten van de schepen die nog als solovisser opereren. Hiervan konden de meeste eenheden niet meer boven water halen dan een kleine ƒ2.000,- per nacht. Een fractie van de uitkomsten van de genoemde spanvissers. Onrust is er bij de handel wel ontstaan door de moeilijkheden die de exporteurs op Italië deze week wederom ondervonden bij de diverse grensoverschrijdingen. En kele wagens werden zelfs niet toegelaten en moesten met hun vracht weer terug naar hun afzenders, wat de nodige zorg en ook verlies opleverde. De ladingen die per wagon verzonden zijn werden geen moei lijkheden in de weg gelegd. De grote vries- trawlers kondén ook deze week weer prachtige ladingen binnen brengen en zijn allemaal weer vol goede moed naar de visgronden vertrokken. De afzet van deze kleine makreel kon ook deze week weer ongestoord plaats vinden. In de vissersha- ven is deze week een vrieskuster geladen voor Nigeria eri aan de steigers van de papierfabriek kon een schip geladen wor den voor Roemenië. Ook voor de komende week staan weer schepen op de nominatie om voor exportladingen. Hiervan zal er zeker één in Scheveningen geladen wor den. Zwolle-Hoogeveen (A28-RW.32/37-E35) Ter hoogte van Staphorst moet het ver keer rekening houden met een rijbaan versmalling. In beide richtingen is maar een rijstrook beschikbaar. Getracht wordt dit wegvak eind 1978 open te kun nen stellen voor het verkeer. (Van een medewerker) Deze week kwamen er wel een vijftal noordboten aan de markt, maar de hoe veelheid vis had net zo goed door slechts twee schepen binnengebracht kunnen worden. Weinig gunstige weersomstandig heden waren er de grootste oorzaak van dat de schepen met deze minimale ladin gen binnenkwamen. Eén schip stak met kop en schouders boven dit alles uit. De IJM 57 „Zeehaan” was aan de maandag- markt present met een lading die nog goed was voor 85.000. Hiervoor was dit schip slechts negen dagen van huis geweest. De overige schepen, die voor hun reis veertien dagen nodig hadden, kwamen elk met hooguit 500 bakken vis aan de markt. Ondanks de hoge prijzen die er voor de koolvis betaald werden konden deze sche pen toch niet aan een lonende besomming komen, want de basis waarop een reis gemaakt moet worden ontbrak ten enen male. De koolvis vier, waar het grootste deel van de lading wéér uit bestond, bracht het van ƒ74,- tot ƒ68,-. Alleen aan de maandagmarkt is er wat koolvis vier ver kocht voor beneden de ƒ60,00. Dit werd veroorzaakt door het enorme kwaliteits verschil wat goed waarneembaar was. De besommingen van de vier overige schepen varieerden dan ook van 43.000,- tot Geldig paspoort of een paspoort dat niet langer dan 5 jaar verlopen is of een geldige toeristenkaart. Steelband. In Alpha verschijnt zaterdagavond een steelband op het toneel, n.l. de Allegria Steelband. Het optreden begint om 21.30 uur. I Reis- en Passagebureau Hoyman Schuurman, Gedempte Oudegracht 82 (in Stadskantoor Haarlems Dagblad), HAARLEM, (tel. 023-313150) Geopend van 13.00 uur tot 17.00 uur. de bussen staan voor u klaar bij het „Sportfondsenbad”, Fredenks- park, Haarlem. vertrek naar Emmerich, inscheping en afvaart. uitgebreid koud buffet met aansluitend gezellige avond. In samenwerking met het Reis- en Passagebureau HOYMAN SCHUURMAN presenteren wij, op veler verzoek, ook dit jaar weer zo’n fantastische, geheel verzorgde Rijnreis naar Düsseldorf. Gun u een weekend op het ms Rijnpoort, een 80 meter lang en 10 meter breed schip met eerste klas accommodatie voor 134 passagiers. Alle hutten zijn centraal verwarmd, zoals bijna elke ruimte. '4 Kwaliteitskontroleur afdeling Metaallijm. Met behulp vaneen elektronisch apparaat wordt via een tester de gelijmde verbinding in trilling gebracht. De kwaliteit van de verbinding wordt op een meter afgelezen, waarnaast tevens het samenbouwën van de juiste delen aan de hand van tekeningen gekontroleerd wordt. De nieuwe kwaliteitsmedewerker zal dit kontrolewerk uitvoeren. Om dat te kunnen is een interne opleiding nodig van 6 weken. Deze opleiding bestaat uit Vrijdag 10 november 16.30 uur

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 6