PvdA-Beverwijk zoekt voorzitter PEN-huizen” in Westertuinen de buurt waar je in de landelijke r y vragen over sluipverkeer burgerlijke stand kranlen nooit over leest” J. Reijkers stelt veilingen beverwijk "Er gebeuren hier dingen in 1 r VOORZITTER JUBILERENDE TONEELSTICHTING KDO: r LIJKE KEUKEN HENK VAN ROSSUM STAPT OP Sportmanifestatie in sporthal Zonnebloemetjes voor zieken en gehandicapten BEVERWIJK D’66 KIEST BESTUUR In de lift 1 „Gemengd” spelen PI fl Ja ■fl Leescommissie 7 BEVERWIJK-HEEMSKERK 6 19 7 8 OKTOBER 2 8 ZATERDAG 5 5 en aangeboden. Of huizen. Of personeel. In de regionale (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. „Sommige mensen zeggen: hoe durf je ’t aan, een stuk te spelen dat momenteel ook door het beroepstoneel wordt uitgevoerd. Nou, de complete cast is onder leiding van regisseur Ge orge Janssens naar de voorstel ling van „Alles voor de tuin” door Toneelgroep Theater wezen kij ken en zonder te willen beweren dat onze versie beter is, geloven we toch dat we met onze jubileumuitvoering eer in kunnen leggen”. dubbele krant met landelijk èn plaatselijk nieuws. Nieuws waar u dagelijks bij betrokken bent. In de landelijke Want in feite is kranten leest u bijvoor- de regionale krant een beeld niet wat er in de gemeenteraadsverga dering besloten is. Evenmin vindt u in de landelijke bladen de bioscooptijden, kerkdiensten en de advertenties waarin koopjes in uw omge- IHM ving worden gevraagd i krant leest u die dingen wei. Plus al het wereld en landelijk nieuwsfcj__„--‘i 5oV I k (ADVERTENTIE) VAN PURE LIEFHEBBERS jubileumvoorstelling gekomen. Daarnaast telt onze spelerskern (het be- eriks- s%! Jken. i van snaar negen Naam: geldige Adres: Woonplaats: BEVERWIJK. Voor de tijd van het jaar is er nog een heel groot assortiment van verschillende zomer- en wintergroen ten. Over het algemeen konden de 27 verschillende groentensoorten die vrij dag aan de markt waren heel vlot ver kocht worden. gaat ondanks het zachte weer vlot weg tot 66 cent per kilo. Trouwens alle koolsoorten lopen goed. De komkommers kwamen de ze week boven een gulden per stuk, terwijl ook de tomaten weer aantrokken en tot goed acht gulden per kistje noteerde. Nu de buitenbloemen snel het veld rui men, worden de aanvoeren aan de bloe menveiling wel wat minder, maar toch staat men nog weer versteld waar al de handel vandaan komt. De handel had een vlot verloop zonder nu extreem duur te zijn. Er wordt vooral naar kwaliteit gekeken. De chrysanten spelen een grote rol. Een goede bos tros- chrysanten liep op tot bijna drie gulden per bos, de jaarrond noteerde van 30 tot 65 cent per tak. De geplozen chrysanten gin gen voor goede prijzen weg die opliepen tot 85 cent per stuk. Fresia blijkt goed te verkopen; vooral de ballerinen werd best betaald, met een prijs tot 35 cent per stuk. Er waren in het begin van de week nog wat dahlia’s, die blijven komen tot het gaat vriezen. De gladiolen zijn nu op. Anjers liepen in prijs op tot 65 cent per stuk en bij de rozen zag men de Baccera tot 84 cent per stuk gaan. Lelie’s waren ook nu niet duur en kwamen de 35 cent per tak niet te boven. De aanvoer van Rubrum is voorbij. Bij de potplanten de cyclamen die tot 750 cent per stuk noteerden en ook weer azalea’s in kleine pot waarvoor rond de twee gulden per stuk werd betaald. schip armd, Voorzitter J. Noordermeer van de Be- verwijkse Toneelstichting „Kunst -door Oefening” ziet de opvoering van Edward Albe’s komedie „Alles voor de Tuin”, waarmee het amateurgezelschap zaterdag 4 november in De Nieuwe Slof luister bijzet aan de viering van het veertigjarig bestaan, met vertrouwen tegemoet. Hij gelóóft in de capaciteiten van de spelers- ploeg, die in eerdere voorstellingen (on der meer van Hugo Claus’ „Een bruid in de morgen”) al bewees, best met het mo derne repertoire uit de voeten te kunnen. Ter gelegenheid van de opening van De Nieuwe Slof voerde KDO de „lm weissen Rössl- show” op. Terwijl op het podium de spelers, aangevuld met de Wijkerboertjes en oud- voorzitter Jaap Vink en echtgenote het publiek danken voor hun bijval, vraagt KDO- voorzitter J. Noordermeer (voorgrond) nogmaals om applaus. Stuur de bon in open envelop zonder postzegel aan: Damiate Pers Antwoordnr 416 2000 VC Haarlem BEVERWIJK. Twee belangrijke, specifiek Beverwijkse sportevene menten staan deze maand centraal in het programma van de sporthal. mulans betekent om erop uit te gaan”. Neemt de populariteit van KDO nog meer toe, dan zal de vereniging binnen niet al te lange tijd de voorstellingen over twee speelavonden moeten gaan spreiden. Waar de Beverwijkse amateurtoneelvereniging als één der laatste in deze regio nog drie produkties per seizoen uitbrengt, betekent dat voor de spelerskern een aanzienlijke extra belasting. Toch prakkizeert voorzit ter Noordermeer er niet over, terug te schakelen naar twee uitvoeringen per jaar: „Zoiets kunnen we ten opzichte van onze donateurs doodgewoon niet maken. Achter het Beverwijkse sportfondsenbad, in het Heemskerkse gedeelte van Westertuinen, is het Alkmaarse bouwbedrijf De Moei BV begonnen met de bouw van de 60 zogenoemde PEN- huizen. De woningen dienen ter vervanging van de panden aan stuur meegerekehd) zevenentwintig leden, en dat levert ons voldoende mankracht genoeg op om drie voorstellingen per jaar te kunnen bezetten. Alleen worden die drie produkties onze vaste regisseur George Janssens wat teveel. Daarom hebben we afgesproken, dat hij in de toekomst steeds twee voorstellingen voor zijn rekening neemt, terwijl we voor de derde een gastre gisseur aantrekken”. Dit jaar is dat Paul van Ginkel”. nelies Biesma voor het pen ningmeesterschap en Betty Middelburg als opvolgster van Gerrie van Delft (con- tactvrouwe van de Rooie Vrouwen). De huidige be stuursleden Chris Kroon, Jan de Ridder en Jens Sip- kes stellen zich wederom herkiesbaar. Annelies Biesman zat reeds in het bestuur. Is het uw college bekend, dat de bewo ners van het Heemskerkerduin veel hinder ondervinden van en actie voeren tegen deze hinder van het sluipverkeer, dat aan zienlijk schijnt toe te nemen? Is het juist, dat dit sluipverkeer zou kunnen worden tegengegaan door het plaatsen van slechts een zeer gering aantal verkeersborden („linksaf” en „rechtsaf” verooden), danwel door het treffen van eenvoudige andere maatregelen? Is het juist, dat door het gemeentebe stuur van Heemskerk bij uw college is aangedrongen om voorzieningen tegen dit sluipverkeer te treffen, bijvoorbeeld o.m. door het plaatsen van bedoelde borden, teneinde gevaar en hinder voor de omwo nenden te voorkomen? Is het juist, dat uw college hieraan geen medewerking wenst te verlenen? Indien vraag 4 bevestigend wordt beant woord, is uw college dan bereid deze wei gering tot het nemen van zeer eenvoudige en af doende maatregelen te motiveren? Zijn deze eventuele motieven ook reeds medegedeeld aan het gemeentebestuur van Heemskerk? Indien de vragen 3. en 4. bevestigend moeten worden beantwoord, is uw college dan niet van mening, dat deze gang van zaken een slecht voorbeeld is van samen werking tussen beide gemeenten en zelfs in strijd met de verkondigde principes t.a.v. het streven naar een goede samen werking, derhalve niet in het belang van de bevolking van beide gemeenten en dat dus o.m. terzake van de onderhavige kwes tie naar verbetering moet worden ge streefd? Voor meer informatie: Decorette Antwoordnummer 6 Sassenheim IL L IMAN orgde - „De laatste jaren gaat het”, aldus de heer Op vrijdagavond en zaterdagavond, 3 en 4 november, organiseert de Be verwijkse Sportraad de jaarlijkse sportmanifestatie. Ditmaal staat de krachtsport centraal en daarmee ook de Beverwijkse Krachtsportvereni- ging DOK. Door middel van een aan trekkelijk programma, waarin o.a. op de zaterdagavond het nationaal kam pioenschap Grieks-Romeins worste len vrije stijl, worden alle facetten van deze aantrekkelijke sport gede monstreerd. Haltertraining, gewich theffen, body-building, powerlift be horen tot de te demonstreren onder delen. Op beide avonden beginnen de programma’s om 20.00 uur. Op 23 november een in ere herstel de Beverwijkse sportgebeurtenis, n.l. het Beverwijks Turnkampioenschap tussen de verenigingen SSS, Hercules en Turnlust. Ondanks grote verschil len in turnopvattingen belooft dit kampioenschap, net als vorig jaar een spannende aangelegenheid te wor den. De wedstrijden beginnen om 19.30 uur. (Van een onzer verslagge vers) BEVERWIJK. De le den van de PvdA-afdeling Beverwijk zullen woens dagavond 1 november tij dens de ledenvergadering in het lokaal Sien van de Rooie Vrouwen in het ge bouw C. H. Moensstraat 5 (de oude Slof) een bijna ge heel nieuw bestuur moeten kiezen. BEVERWIJK. Het raadslid J. W. G. Reijkers (D’66) heeft het college van B. en W. schriftelijke vragen gesteld over het sluipverkeer naar en van Hoogovens over de wegen in het duingebied. 220,- 255,- 280,- 280,- >rd- het der ;pe- sse- Te- /V- bij aap >or- ,50, fes- eek de. GEBOREN. Susanna, d.v. J. Jerphanion en E. A. M. Schuijt; Seeta J„ d.v. J. B. Rajani en S. V. Drone; Marieke M., d.v. H. Zwaan en M. Beeksma; Esther, d.v. W. Mulder en J. G. W. M. Stet; Michael, z.v. V. P. Henriquez en S. Driesten; Miranda J., d.v. R. J. Bakker en E. M. J. Burger; Angélique, d.v. D. A. van der Heide en A. J. van der Meij. ONDERTROUWD: A. Nieukoop en B. C. Dijkstra; T. H. Moolevliet en P. J. Muijs; L. Hoogeland en H. C. van der Pluijm; S. W. Brakenhoff en E. C. Jong. GEHUWD: F. J. M. Kint en H. J. van Brakel; H. A. Feenstra en B. M. P. Miedema. OVERLEDEN: A. H. van Huijssteden, 34 jaar; A. Pools, 50 jaar; J. de Rue, 81 jaar; P. Wagenaar, 63 jaar; P. A. Jahn, gehuwd geweest met J. H. Kuiper; L. Weckseler, 51 jaar. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. D’66 IJmond-noord vergadert donderdagavond 2 november in De Vrijburcht te Heemskerk. Er zal een compleet nieuw bestuur gekozen moeten worden. Kandidaten zijn: voorzitter Niek Scholten uit Heemskerk; penningmeester Henk Broekhuis uit Beverwijk; Wim van Vliet uit Uitgeest, Rien Burger uit Heems kerk, Niek v.d. Goes uit Beverwijk en Frank Baas uit Heemskerk. Tot het begin van de vergadering, die om 20 uur begint, kunnen er nog andere kandidaten worden voorgedragen. De democraten behandelen voorts het ontwerp streekplan Amster- dam-Noordzeekanaalgebied. Ik neem direkteen abonnement en ontvang de eerste vier weken uw krant gratis. Noteer mij voor een: Jaarabonnement Kwartaalabonnement (Aankruisen wat gewenst wordt.) IJ muider Courant. Beverwijkse Courant Stuur mij 14 dagen gratis uw krant ter kennismaking. Daarna neemt u kontakt met mij op om te horen of ik een abonnement neem. „Wij zijn”, aldus de heer Noordermeer, „een vereniging van pure liefhebbers, van mensen die wat voor hun hobby over heb ben. Dat geldt voor de acteurs en actrices; dat geldt voor de bouwgroep die alle beno digde décors in eigen beheer vervaardigd en dat geldt ook voor bijvoorbeeld die leden, die de Beverwijkse middenstand aflopen op cadeaus voor de verloting bij elkaar te krijgen. KDO omvat mensen, die wat willen doen, en die mentaliteit heeft er voor gezorgd dat de vereniging sinds z’n oprichting nooit in een serieuze bestaans crisis is beland”. Noordermeer, die na de voorzitters Bra kenhof en Vink bij KDO nu alweer zo’n twaalf jaar de scepter zwaait, „met ons weer erg goed. Het amateurtoneel zit flink in de lift. KDO telt zo’n vijfhonderd dona teurs, wat betekent dat er weer gespeeld kan worden voor uitverkochte zalen. Dankzij de gemeentelijke subsidie, de steun van het zakenleven en onze loterijen kunnen we ons in financieel opzicht goed redden. Ook van buiten de vereniging stijgt de belangstelling voor onze voorstel lingen. Daarin speelt de bouw van De Nieuwe Slof naar onze mening een belang rijke rol. We zijn ervan overtuigd, dat deze accommodatie voor veel mensen een sti- De koploper is de najaarsandijvie die wel wat in prijs aantrok, maar toch tot de goedkoopste groenten behoort want men betaalde van 32 tot 65 cent per kilo. Spina zie is een bladgroente die goed aan de prijs is, maar er komt weinig meer binnen. In het begin van de week lagen de prijzen tot 265 cent per kilo. Sla doet het goed; er werd tot 65 cent per krop betaald maar de aanvoer van de koude grond sla speelt geen rol meer. Bospeen probeerde toch weer tot een gulden per bos te komen hetgeen lukte. Dan is de prei wel een hoofdartikel met een wat matige prijs die van 35 tot 75 cent per kilo noteerde. De eerste spruiten kwamen aan de veiling en deze primeur leverde de tuinder een prijs van 84 tot 91 cent per kilo op. Boerenkool 4 t V de Wenckebachstraat te Velsen-Noord waar grond nodig is voor de uitbreiding van de PEN-centrale. Heemskerk bood in Wester tuinen vervangende bouwgrond aan. De woningen in Westertui nen worden gebouwd in opdracht van Huizenbezit Breesaap bv. BEVERWIJK. Maandagmiddag zes november gaan 500 zieken en gehandicap ten uit Beverwijk, Heemskerk, Velsen-noord en Wijk aan Zee genieten van een amusementsprogramma in De Nieuwe Slof, dat door Zonnebloem is geor ganiseerd. Alle vijfhonderd kaarten zijn reeds vergeven, hetgeen niet zo vreemd is want het programma vermeldt namen als Johnny Kraaykamp, Conny Vandenbosch en John Woodhouse. KRO-radio-mede- werker Hans van Willigenburg praat het programma aan elkaar. De Katholieke Toneelstichting KDO (het predicaat „katholiek” is in de tijd dat Paus Johannes de 23-ste de oecumene predikte geschrapt) werd op 16 september 1938 opgericht door de heren Van Baar, Van Galen en Brakenhof. Beverwijk kende in die dagen al wel een katholieke amateurto neelvereniging, maar in dit „Amicitia” was het gemend toneelspelen taboe. Om opvoe ringen waarin zowel mannen als vrouwen rollen vervulden mogelijk te maken, werd „Kunst door Oefening” opgericht. De uit voeringen van de nieuwe vereniging sloe gen van meet af aan erg in bij het Bever wijkse publiek. Gedurende de oorlog ver zorgde het jonge KDO geen voorstellingen, maar in 1945 presenteerden de amateurs zich weer met het door Ferd. Hünsche uit Driehuis geregisseerde „Het lied'van alle tijden”. De voorstelling was zo’n succes, dat Hünsche als vaste regisseur werd aan getrokken, welke positie hij een kwart eeuw zou blijven bekleden. De na-oorlogse jaren luidden voor KDO een periode van grote bloei in. De vereni ging boekte een enorme ledenwinst en trok telkenmale volle zalen. In de zestiger jaren kenterde het tij. De televisie werd gemeengoed, het publiek bleef thuis en het ledenbestand liep onrustbarend terug. Een tiental amateurtoneelverenigingen moest in die periode worden opgeheven, maar hoewel ook KDO de recessie danig voelde, slaagde het gezelschap er toch steeds in het hoofd boven water te hou den. Momenteel zit er in het verenigings leven een duidelijk opgaande lijn, waar van ook KDO de vruchten meeplukt. Als nieuwe bestuursle den worden Hans Brooge en Wim Postma kandidaat gesteld. Ook voor het fede ratiebestuur voor de afde ling Beverwijk/Wijk aan Zee geldt deze bestuursver kiezing, aangevuld met Ruud Rentenaar uit Wijk aan Zee. Van de zittende bestuurs leden treden voorzitter Henk van Rossum, secreta resse Erica van Dongen, penningmeester Joop Jur- riens en Gerrie van Delft af. Henk van Rossum trekt zich terug omdat zijn vrouw Gerrie van Delft tot de raadsfractie van de PvdA behoort. Een kandi daat voor het voorzitter schap is er nog niet. Wel heeft zich Ton Kooiman (27 jaar) kandidaat gesteld voor het secretariaat, An- Na de bestuursverkie zing houdt het Tweede Ka merlid Harry v.d. Bergh een lezing over socialisme en pacifisme tussen het tijdvak 1907 en 1939. In 1907 sprak de Socialisti sche Internationale uit dat socialisten de plicht had den om in hun landen oor log onmogelijk te maken, in die tijd bestond het ge loof dat internationale ar- beiderssolidarieit zou lei den tot werkstakingen zo dat er geen oorlogsgeweld meer zou zijn. Maar naar mate de Eerste Wereldoor log naderde, bleek de inter nationale arbeiderssolida- riteit geen doeltreffend wa pen tegen oorlog te zijn, massale werkstakingen bleven uit. Toch bleef de S.D.A.P. (met name de vrouwen) anti-militaris- tisch en na de eerste werel doorlog was de partij voor stander van nationale ont wapening. Betogingen volgden. Na 1933 als de oor logsdreiging opnieuw voel baar wordt, begint de par tij de ontwapeningseis af te zwakken tot in 1936 het pa cifisme definitief wordt losgelaten. Voorzitter Noordermeer: „We zochten een kwaliteitsstuk, waarin zoveel mogelijk spelende leden zich aan het publiek zou den kunnen presenteren. Het is „Alles voor de tuin” geworden, een bijtende ko medie die een aantal zware rollen bevat, maar waar we heel wat van verwachten. Volgende week zaterdag voeren we het (spel om 20 uur op in De Nieuwe Slof. Wie de voorstelling wil bijwonen, moet zich haasten: er is nog slechts een beperkt aantal kaarten beschikbaar”. Inlichtingen over de kaartverkoop en over de toneelstichting zijn verkrijgbaar bij voorzitter J. Noordermeer, die telefo nisch bereikbaar is via nummer 02510- 34728. Wat de verdere activiteiten van de vereniging betreft (die in „contactman” notaris Hoekstra een moderne versie van de vroeger gebruikelijke „beschermheer” heeft gevonden) kan gemeld worden dat op 24 februari van het volgend jaar een groot vastenavondbal op stapel staat, dat KDO gaat vieren samen met de carnavals vereniging „De Zeezotte”. Verder staan dit seizoen nog twee voorstellingen op het programma. I I ...uv.v31v..u.v leuke dingen voor uw keuken gezellig Decorette behang bijpassende stof aan de rol I schorten, tafellakens en servetten honderden Flexa kleuren „WIJ ZIJN EEN VERENIGING Wat de spelkeuze betreft, beschikt KDO over een actieve leeskommissie. Deze is het hele jaar in touw. Stukken die aan trekkelijk lijken, worden doorgespeeld naar het bestuur, die dan in nauw overleg met de regisseur een keuze maakt. Zo is de vereniging, die intern op 16 september van dit jaar al met een grote reünie het veertigjarig bestaan herdacht, ook aan de ooooo OOOft--- s B

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 7