succes BOC-teams Judoka’s streden Goed spel niet beloond 3: damclub e wisselslag Smit/v. d. Blom 24ste in B AC-rally I4et Beste Frank Muylaert zwom snelle om plaatsen in districtsstrijd an dl werkelijk v. Wéér winst IJmuiden Wisselend c KRAK! Laura Ashley en haar gebloemde katoentjes. 9 9 I Ik BMP-sportverzorging 19 19 7 8 OKTOBER 3 0 MAANDAG 4- 4 I A JL uit Reader’s Digest IB.V. Beter voorkómen èn genezen met Verbanden, bandages, tapes en warmtepleisters. Verkrijgbaar bij apotheker en drogist. SBH KNEPPERS IN MULIERLOOP KLASSE APART (Van onze bridgemedewerker) Flamingo’s miste te veel kansen (Van onze dammedewerker) aken Hof van Holland II haalde fors uit: 7-0 3 (Van onze autosportmedewerker) (ADVERTENTIE) ■M (ADVERTENTIÈ) b 5 linden an de ■ding. ie □nger HAARLEM/IJMOND. De nationale damcompetitie is na een onderbreking van een maand weer in volle gang. In de hoofdklasse viel in de vierde ronde een behoorlijke verrassing te noteren, want damclub I Jmuiden nam alleen de leiding. Concurrent RDG verspeelde namelijk een punt aan Huizum, terwijl de IJmuidena- ren zelf een overtuigende 12-8 zege in Almelo tegen de club van die naam wis ten te behalen. Damclub Heemstede her stelde zich van de slechte start en stuurde Constant met een 14-6 nederlaag naar huis en heeft door dit resultaat de degradatie- problemen voorlopig de rug toegekeerd. Het optreden van damclub IJmuiden moet, ondanks het feit dat het meespelen van spelers als Sij brands en Clerc wel verwachtingen wekte, toch een regelrechte verrassing genoemd worden. Met vier knappe overwinningen op rij hebben de DCIJ-ers hun eigen verwachtingen voorlo pig overtroffen. Ook Hugo Schut leverde met een fraaie winstpartij een goede prestatie. Rob Clerc stond de gehele partij tegen Gerrit Boom wel beter, doch het eindspel bleek nog een remisevariant te herbergen. Tegen Almelo maakten de DCIJ-ers een zelfverzekerde indruk en de 12-8 eindzege kwam dan ook volkomen regelmatig tot stand. Het grote voorbeeld werd weer ge geven door trainer Ton Sijbrands. De oud- wereldkampioen speelde een scherpe ope ning en kwam al na vijftien zetten gewon nen te staan. Cees Pippel en Wim Winter behielden hun topscorerspositie, want voor de vierde achtereenvolgende keer wonnen zijn hun partij. De enige sportieve dissonanten in het DCIJ-team waren Piet van den Berg en “Gerard Beerepoot, hoe wel laatstgenoemde een voor de hand lig gende remisevariant overzag. Ondanks de grote concurrentie van tal rijke trim- en prestatielopen hadden toch ruim 300 sportieve lopers het nieuwe par cours kunnen vinden. Van hen was Ebert van Kaam uit IJmuiden de snelste op de vijf kilometer, die hij liep in 19,40 sec. Van de tien kilometerlopers verscheen Gerard van Lent als eerste onder het finishdoek. Bij de veteranen deed Klaas Ebbeling het weer uitstekend. Deze Suomi-man ein digde op de elfde plaats, waarmee hij tweede werd in de groep der veteranen I. Bij de oudere veteranen was Jack Smits de snelste met z’n tijd van 1.18,43 sec., terwijl bij de oudjes boven de zestig jaar Bas Stoute uit Haarlem blijk gaf over de beste condi tie te beschikken. Hij eindigde deze loop over 20 kilometer in 1.30,30 sec. Hij eindigde als tweede. Jan van Acker van Suomi legde op de vierde plaats be slag. Deze Velsenaar had een tijd nodig van 36,10 sec. Ook de loop over 20 kilometer trok veel deelnemers en hier was het Rinus Laan uit Bovenkarspel, die met een tijd van 1.13,12 sec. het eerst een herinnerings- medaille in ontvangst kon nemen. Bij de wedstrijdlopers wist Barry Knep pers zich spoedig los te maken van de rest van het veld, waarin overigens ook Evert van Ravensberg zich terdege liet gelden. (Van onze judomedewerkers) HAARLEM. Dit weekeinde hebbende Haarlemse judoka’s uitgemaakt wie er aan de districtskampioenschappen van het rayon Haarlem zullen mogen deelne men. Dat werden: (Van onze zwemmedewerker) HAARLEM. In de door DWT georga niseerde dubbele vijfkamp hebben De Ot ters uit Naarden en het Amersfoortse AZPC op de eerste plaatsen in hun poules beslag gelegd. De organiserende vereni ging veroverde in poule B op de valreep een tweede plaats. (Van onze basketbalmedewerker) DELFT. In een niet hoogstaand, maar desondanks boeiend duel heeft Flamingo’s tegen Punch de winstpunten met 77-72 aan de Delftse tegenstander moeten laten. Ondanks de nederlaag was coach Jan Janbroers toch wel tevreden. „We zijn op de goede weg. Er zit al meer structuur in het spel dan in de beginfase van de competitie. Bovendien lijden we minder balverlies, terwijl ons schot langzaam maar zeker beter wordt”. Dat topbasketbal ook in Delft tot de verleden tijd behoort bewezen de vrijwel lege zitplaatsen. Niet meer dan een drie honderd toeschouwers bevolkten de tribu nes. Verbazingwekkend was het ook een te zien hoe Punch, dat aantrad met gerenom meerde spelers als Taylor, Sikking, Zeil- Dat Flamingo’s uiteindelijk de winst toch in Delft moest achterlaten vloeide voornamelijk voort uit het missen van een aantal opgelegde kansen onder de basket Had vooral Johan Koster in de eerste helft wat meer de juiste richting gevonden, de ruststand (36-32) zou ongetwijfeld in het voordeel van de Haarlemmers geweest zijn. stra en de Amerikaan Leftwich, zich bij tijd en wijle de wil liet opleggen door de fanatiek spelende Haarlemse ploeg. Jan broers weer „We gaan niet meer naar dit soort wedstrijden toe met het idee wel te zullen verliezen. De juiste instelling heeft ook vandaag weer geleerd hoe ver we kunnen komen. Zelfs reële winstkansen zijn aanwezig geweest”. Komende donderdag speelt Flamingo’s in de Beijneshal een vriendschappelijke wedstrijd tegen Hapoel Tel Aviv. Aan vang acht uur. HAARLEM/IJMOND. De twee teams van BOC, uitkomend in groep vier van de landelijke promotieklasse bridge, zijn met wisselend succes uit de derde en vierde ronde te voorschijn gekomen. BOC 1 was superieur tegen het sterke Sleutels 1 (17-3) maar had geen verweer in het tref fen met het onderaan bungelende LBC (4- 16). BOC 2 moest eerst de eer aan Bode graven laten (6-14), doch revancheerde zich subliem door het eerste viertal van Sleutels met een forse nederlaag (16-4) naar Leiden terug te sturen en daarmee de leiding van het klassement met een pun tentotaal van 49 in handen te nemen. BREDA. Door een vierde plaats in de Internationale Bac-rally is Titi Westerhof uit Buitenkaag zeker geworden van een tweede plaats in het rallykampioenschap categorie III bij de bestuurders. De Deen Torben Sorensen uit Zevenbergen is reeds zeker van de titel in deze categorie. De overwinning in deze Bac-rally, die het afgelopen weekeinde in de omgeving van Breda is verreden, ging met ruime voorsprong naar v. d. Marei/Berkhof, vóór v. d. Lee/v. Traa, welke laatste de beste papieren hebben om over veertien dagen bij de Rally du Condroz (B) algemeen Nederlands kampioen te worden. De Haarlemse equipe Smit/v. d. Blom deden het wederom goed door als 24e te eindigen, ondanks problemen met de ach teras en een lekke band op een snelheids proef. De Haarlemmer Martin Brink, die reed met Dietz uit Gouda had wederom veel pech. Zij kregen een lekke radiateur en beschadigden hun motor, maar zij haal den overigens wel de finish. De uitslag: Algemeen en Internationaal, 1. v. d. Marel/Berkhof, 2. v. d. Lee/v. Traa, 3. Daniëlsson/de Jong (ZZNL). Beperkt in ternationaal: 1. v. Espelo/Molkenboer. Na- tionalen: 1. Dubbeldam/Kraag, 2. Water- schoot/De Hooge, 3. Sprensen/Sprensen, 4. Westerhof/Beltzer (Buitenkaag, Amster dam), 24. Smit/v .d. Blom (beiden Haar lem), 30. Brink/Dietz (Haarlem/Gouda). 9210, adere In Amstelveen behield EBBC moeiteloos de ongeslagen toppositie. Zonder de ge schorste Kees Akerboom bracht een blik- semstart EBBC snel buiten het bereik van Amstelveen, dat het ook in deze wedstrijd weer moest stellen zonder coach Theo Kinsbergen. Toen Dekker (12-4), Kropman (12-8) en Kirkland (14-6) het gat eenmaal hadden geslagen, verzandde het duel in een matte vertoning. Topscorers aan Am- stelveense kant waren Marioneaux (10-18) en Banks (16-4). moe- :doen Standen, heren: EBBC 8-16, Parker 8- 14, Nat. Ned. Donar 8-12, Musette R/Z 8- 12, Delta Lloyd 8-8, Flamingo’s 8-4, BV Amstelveen 8-4, Punch 8-4, BOB 8-4, Frisol-R 8-2. Dames: Delta Lloyd 7-14, BOB 7-12, Mu sette R/Z 7-12, The White Stars 7-8, Jolly Jumpers 7-8, Racing Amsterdam 7-6, Voorburg 7-4, AMVJ Amsterdam 7-4, JRC Boxtel 7-2, Raak 7-0. i (Van onze atletiekmedewerker) VELSEN. De atletiekvereniging Suomi kan met voldoening terugzien op het experiment om de Mulierlopen te verplaatsen van het park Velserbeek naar het wijde gebied van het Spaamwouderbos. In dit recreatiegebied konden de ruim 300 deelne mers aan de trimloop behoorlijk uit de voeten. Bij de wedstrijdloop gingen 32 deelnemers van start en in lichtvoetige stijl meldde Barry Kneppers uit Den Helder zich als eerste bij de finish, nadat hij vier ronden van vijf kilometer met goed gevolg had afgelegd. De Haarlemmer Evert van Ravenberg werd tweede. T.m. 60 kg: 1. H. v. Putten (Pauel), 2. T. Dirksen (Pauel), 3. H. Struiksema (Kenamju). T.m. 65 kg: T. Krieges (Dobbelsteen), A. Meijer (Kenamju), R- Rooyens (Pauel). T.m. 71 kg: T. Verkooien (Kenamju), R. Bakker (Dobbelsteen), H. Koning (Kenamju). Tjn. 78 kg: P. Nederstigt (Dobbel steen), M. Brouwer (Kenamju), W. Welsink (Dob belsteen). T.m. 86 kg: N. Bosman (Kenamju), M. v. Duyn (Pauel), B. Schouws (De Lange). T.m. 95 kg: T. Kordelaar (Kenamju), B. in den Berken (Kenamju), J. Bosman (Kenamju), P. Bosman (Kenamju). Boven 95 kg: Geen deelnemers. Alle categorieën: 1. T. v. Kordelaar (Kenamju), 2. B. in den Berken (Kenamju), 3. J. Bosman (Kenam ju). In Zaandam werden de selectiewedstrijden gehouden voor de Nederlandse jeugdkampioen schappen. Opmerkelijk was, dat veel wedstrij den door de scheidsrechters werden beslist, aan gezien er door de judoka’s weinig punten werden gescoord. De uitslag:: 12-13-jarigen: t.m. 36 kg: 1. R. Swart (Hikari), 2. S. Verbeem (Kenamju), 3. A. v. Velsen (Kenam ju). T.m. 39 kg: R. Ottenvanger (Dobbelsteen), W. Stroobach (Kenamju), T. de Groot (Dobbel steen). T.m. 43 kg: F. Swaalf (Kenamju), M. Valk (Hikari). 14-15-jarigen, boven 55 kg, J. Klaasen (Nauwelaerts) t.m. 46 kg: 1. K. Thomas (Dobbel steen), 2. F. Peeters (Kenamju), 3. P. Swaalf (Kenamju). T.m. 56 kg: J. Aiderink (Philips), D. Deltin (Kenamju), C. v. Gulderen (Nauwelaerts). T. m. 51 kg: 1. Han (Buenting), 2. A. Hardenbroek (Pauel), 3. J. Bos (Nieuwendam). De Haarlemse karateleraar Danny Soto is tijdens de Nederlandse kampioenschappen zwaargewicht als tweede geëindigd. Soto nam in de finale tegen Feenstra wel een voorsprong, maar later verwondde hij zijn tegenstander door een verkeerd geplaatste stoot. Daarop werd Soto voor die partij gediskwalificeerd. HAARLEM/IJMOND. In de biljartcompetitie afdeling Kennemerland voor teams is de strijd in de diverse klassen volop ontbrand. De grote triomfator in de C I A. was Hof van Holland II, dat met 7-0 DOS I verpletterde, waardoor het trots aan de leiding kwam. Teamleider Frans Kunst schitterde tegen Ed Kensen. In de zesde beurt scoorde Kunst 59 caramboles. Het antwoord van Kensen was zwak en Kunst raasde via een serie van 80 caramboles naar de finish met het moyenne van 16.36. Nico Kaag had geen enkele moeite met Piet Maas. Ook Ruud Venema bleek bijzonder op dreef tegen Aad Dubbelman. Al na vier beurten had hij een goede voorsprong ge nomen. In de zeventiende beurt sloot hij zijn optreden af met een serie van 56 ca ramboles, moyenne 8.82. Haarlem-Noord I verloor voor de tweede maal in successie van Markonic I met 2-5. De uitblinker hier was Koos Schilder, die in negentien beur ten en een moyenne van 6.31 Jan Kauffman naar een nederlaag speelde. Deze week ontmoet Hof van Holland II Markonic I en kan het zijn koppositie verstevigen. Harde strijd moet verwacht worden tussen De Houtpoort I en Haarlem-Noord I. De Hout poort, die op de tweede plaats vertoeft met een achterstand van vier punten, heeft één wedstrijd minder gespeeld. In de C I B stuurde Haarlem-Noord II O VS I met een 6-1 nederlaag naar huis. Bert v.d. Kuyl en Hans den Hengst wonnen respectievelijk van B. Engwerda jr en B. Engwerda sr met moyennes van 10.63 en 10.66. Alleen Dick Vogel moest met een moyenne van 7.14 remise toestaan aan Carel Scholten. Club 70 I behaalde een overwinning van 5-2 op Suisse I en staat slechts één punt achter op Haarlem-Noord II. Opvallend speelde hier Dick de Haan, die Bert van Herwerden volkomen deklasseerde. In slechts tien beurten scoorde deze zijn 130 te maken caramboles met een serie van 50 carambo les en een moyenne van 13.00. Herwerden bleef op 33 caramboles staan. Deze week ontmoet Haarlem-Noord II Suisse I en moet het zijn voorsprong kunnen uitbrei den. Club 70 I zal tegen Vriendenkring I De belangrijkste uitslagen: 1 Barry Kneppers, AV Noordkop 1.06,16 sec., 2 Evert van Ravensberg, AV Haarlem 1.07,37 sec., 3 Willem Westerholt, Holland, Haarlem 1.10,20 sec., 4 Jan van Acker, Suomi 1.10,25 sec., 5 Paul Vos, Holland, Haarlem 1.11,34 sec., 6 Sibo van der Laan, Suomi 1.12,13 sec., 7 Dick Groen, DEM 1.12,16 sec., 8 B. Pothuizen, Veteranen Nederland 1.12,22 sec., 9 A. Bols, AV Haar lem 1.13,06 sec., 10 Peter van Kaam, Suomi 1.14,20 sec., 11 Klaas Ebbeling, Suomi 1.14,42 sec. Beiersdori Medical Program alle zeilen moeten bijzetten om een goed resultaat te bereiken. Bij de jeugd speelde tijdens de ontmoe ting Haarlem-Noord I-Onder Ons I de 15-. jarige Tom Beemsterboer tegen A. Le- naards bijzonder sterk. In de derde beurt scoorde hij 21 caramboles. Slechts zeven tien beurten had hij nodig om zijn 85 caramboles te scoren, moyenne 5.00. Uitslagen: 0 0 1-0 0 II 7-0; Bred I-Bred II 7-0; Haarl. N I-Haarl. N II 2-5; Haart. N 1-0 O I 2-5; Haart. N H-O O II 7-0. Standen: A I Bid 2 3-17; Excel. 1 3-15; H v H 3-13. A 2: Vreeb 3-14; Excel. 2 3-13; Cent 3 3-12. C I A: H v H 2 3-14, Houtp. 1 2-10; Excel. 4 3-9. C I B: Haarl. N 2 3-16; Club 70 1 3-15; OVS 1 3-8. C II A: O O 3-18; DVO 2-12; BCH 3- 12. C IIB: Club 70 2 3-14; Mark 2 3-12; HBS 13-11. Aan de voorwedstrijden vijfde klasse nationaal, die afgelopen zaterdag in het biljartcentrum G. v.d. Kuyl zijn gehouden, hebben A. de Bruin van de jeugdbiljartver- eniging Brederode en H. Beukman van de jeugdvereniging Haarlem-Noord promotie overgehouden naar de vierde klasse. In het kampioenschap van Nederland om de K.N.B.B.-beker driebanden-groot voor teams is de ontmoeting Vreeburg- Aramith verplaatst naar 22 november. In de nationale competitie 1978/79 an- kerkader 38/2 en kader 57/2 voor teams heeft Haarlem-Noord zijn eerste wedstrijd met 2-5 verloren van De Onderneming. Kopman G. v.d. Kuyl werd in het 57/2 tegen Cor Schaap reeds in de eerste beurt gecon fronteerd met een furieus spelende Schaap, die 117 caramboles liet noteren. V.d. Kuyl, die in deze partij te gespannen was, antwoordde met 68 caramboles. Schaap sloot echter goed af. In vijf beurten stelde hij zijn winst zeker met een moyenne van 48.00. Kennemerlands jongste kader- speler in het 38/2 Ron v.d. Kuyl (een pupil van Toni Schrauwen) bleek op dit topni veau met aanpassingssmoeilijkheden te kampen te hebben. Tegen Rinus Overdijk ging hij kansloos ten onder. Charles Broertjes bleek echter in zijn partij tegen de jonge kadrist Freek Ottenhof bijzonder sterk. In de zesde beurt had Ottenhof reeds een voorsprong van 22 caramboles. Broert jes nivelleerde de stand vervolgens in de zevende en achtste beurt met gave series van 41 en 43. Broertjes stelde daarna met een knap gespeelde rappelserie van 63 ca ramboles de zege veilig, moyenne 15.38. 6 november speelt Haarlem-Noord uit tegen Onder Ons in Castricum. Jan Arnouts uit Etten-Leur heeft pro bleemloos beslag gelegd op het kampioen schap van Nederland 1978/79 bandstoten groot eerste klasse. BOC 1 (Porck-Tabbers en De By-Jong- bloed) was in de eerste helft van de strijd met Sleutels 1 (waarin Arie Rip terdege werd gemist) oppermachtig: 45-6 (in matchpunten). Porck-Tabbers deden het bijzonder goed en toonden dat onder meer aan door kleinslem schoppen te maken waarbij door het vrij troeven van de rui tens de verliezende harten kon worden opgeruimd. Max Kuyt trachtte het onheil voor zijn team nog te voorkomen door twee keer de troeven aan te vallen: het mocht hem niet baten. Tabbers deed na een sans atout van Oost met acht hartens kwetsbaar het uitermate beheerste bod van twee in die kleur. Na het doublet van West gaf Porck (geen hartens) een S.O.S. waardoor Sleutels naar drie klaveren kon vluchten. Twee harten zou gemaakt zijn en BOC een heleboel punten hebben opgele verd. Ondanks deze misser (Porck had het redoublet aan zijn partner moeten overla ten en die had de „knal” stellig ingelaten) kon Jongbloed en zijn teamgenoten een grote overwinning (17-3) laten aantekenen. Het S.O.S. van Porck was een van de zeer weinige fouten die aan zijn spel kleefde: vele uitstekende acties stonden daar tegen over. Tegen LBC leek er voor BOC 1 na zes tien spellen geen vuiltje aan de lucht te zijn, aangezien de Leiderdorpers op fikse achterstand waren gespeeld (53-28). Daar na legden de Kennemerlanders geen kaart meer goed en sloten zij de tweede helft beschamend af (12-63). De eindstand (65- 91) betekende een 16-4 nederlaag. Op twee spellen gaf de Jongbloed-formatie niet minder dan 30 matchpunten aan de tegen partij cadeau: Porck-Tabbers dubbelde 5 schoppen (gemaakt) terwijl De By-Jong- bloed met dezelfde kaartverdeling hun op ponenten 4 harten heten aantekenen. Daarna voltooide Hans Jongbloed het dra ma door het bod van 6 schoppen los te laten (drie down), terwijl LBC aan de andere tafel met 3 sans atout geen enkele moeite had. BOC 2 (Kalshoven-Zandbergen en Swier-Van der Werff) stond bij de tafelwis- seling tegen Bodegraven wat achter: 35-46, en kon dat op de volgende 16 spellen niet meer goed maken (76-91), hetgeen in over- winningspunten een 6-14 nederlaag bete kende. Kalshoven-Zandbergen bood kleinslem schoppen en pakte dat. Bode graven slaagde daarin niet maar zag toch kans de overwinning voor zich op te eisen. Tegen Sleutels 1 trad BOC 2 aan met het echtpaar Westerveld in zijn gelederen. Swier was door ziekte verhinderd en daar door moest zijn partner Van der Werff op de „reservebank” plaatsnemen. De Wes- tervelds (dikwijls met ups en downs spe lend) waren goed op dreef en droegen met weloverwogen biedingen veel aan de over winning van BOC bij. Op de helft van de ontmoeiting leidde het team met duidelijk verschil (59-25). Daarna werd wat gas te ruggenomen doch de eindstand van 84- 58 betekende dat van de 20 overwinning- spunten er zestien naar BOC gingen waar mee het viertal zich aan de top van de ranglijst plaatste. Stand: BOC 2 49, Sleu tels 1 47, Bodegraven 41, BOC 1 39, LBC 26, Sleutels 2 12. Bodegraven en Sleutels 2 hebben een wedstrijd minder gespeeld. In poule B, waarin de vijf minst sterke verenigingen waren samengebracht bleek de ploeg van De Otters een klasse apart. De Gooilanders hadden in het eindklasse ment een voorsprong van liefst veertig punten op DWT, dat na een nek-aan-nek- race het Zwijndrechtse De Devel voor bleef. Het Naar dense overwicht was voor al op de 4 x 10 meter wisselslag voor meisjes zichtbaar. De Gooise ploeg had liefst anderhalve baan voorsprong op het als tweede finishende KZC. Een knappe prestatie leverde DWT-zwemmer Frank Muylaert door de beide onderdelen, waar op hij aan de start verscheen met zeer grote overmacht in zijn voordeel te beslis sen. In poule A werd het een minder span nende strijd dan men op grond van de samenstelling van het deelnemersveld ver wachtte. AZPC was veruit het sterkst en Het IJ zou in de B-poule meer op zijn plaats zijn geweest. Tussen de drie middenmoters ontspon zich een zeer levendige concurrentieslag waarbij de posities in het klassement steeds wisselden. Zeemacht, dat op de eer ste nummers gelijke tred met AZPC had weten te houden legde tenslotte op de tweede plaats beslag. Het Utrechtse Zwemlust, met toppers als Fred Eefting en Gerard Smit in de ploeg ontdeed zich pas in de slotfase ten koste van HPC van de voorlaatste positie. Bij Zwemlust ontbrak de bij een ongeval ern stig gewonde Monique Bosga. Het jurybesluit om de „vals startende” Ernst Bekkering wegens wangedrag uit te sluiten viel bij de Heemsteedse ploeg be slist niet in goede aarde. Het ingediende protest werd door de jury echter niet ont vankelijk verklaard. Verrassend was het feit, dat verscheide ne favorieten het op hun onderdelen nogal lieten afweten. Zo moest Ingrid Luiting op de 100 meter vlinderslag voor meisjes on der 16 de op papier zwakkere Mirjam Lemstra voor laten, terwijl de Utrechte naar Peter Duinmayer op het zelfde onder deel voor jongens ook een enigszins teleur stellende tijd (1.01.5)neerzette. Uitslagen deelnemers HPC/DTW Poule A: meisjes: onder 14: 100 meter schoolslag: 2.1. van der Berg (HPC) 1.23.0. Onder 16: 200 meter wisselslag: 1. I. Luiting 2.29.6, 100 meter vlinder slag: 2. I. Luiting 1.08.5, Dames: 100 meter rug slag: 2. R. Steenbrink 2.08.9. Jongens: Onder 14: 1. H. Kroes 56.9, onder 16: 200 meter wisselslag: 1. E. Kooyman 2.18.4, 100 meter vlinderslag: 3. G. de Kort 1.03.8, 100 meter wisselslag: 1. HPC 4.21.5. Heren: 4 x 100 meter vrije slag: 3. HPC 3.48.7. Poule B: Meisjes: Onder 16: 200 meter wisselslag: 3. M. v. Capelle 2.45.9. 100 meter vlinderslag: 3. M. van Capelle 1.20.6, Dames: 100 meter rugslag: 2. C. Muylaert 1.12.1, 200 meter vrije slag: 3. C. Muylaert 2.27.8. 4x 100 meter vrije slag: 2. DWT 4.34.7. Jongens: Ónder 14: 3. F. Veldkamp 1.26.9., 100 meter vrije slag: 3. G. Jordaan 1.07.1. Onder 16: 200 meter wisselslag: 1. F. Muylaert 2.23.23, 100 meter vlinderslag: 1. F. Muylaert 1.04. l,4x 100 wisselslag: 1. DWT 4.36.5. Heren: 3. R. Stricker 1.06.9,4x 100 meter vrije slag 2. DWT 3.58.1. Poule A: 1. AZPC (Amersfoort) 92, 2. Zee macht 69, 3. Zwemlust 66, 4. HPC 65 en 5. Het IJ 33. Poule B: 1. Otters 107, 2. DWT 67, 3. De Devel 59, 4. KZC 49 en 5. De ZijVLGB 31. Ook in de tweede helft was Flamingo’s zeker niet de mindere van de thuisclub. Wel leidde de ploeg van interim-coach Frits van Dongen voortdurend, maar dankzij vooral het goede spel van André van der Vlugt kwamen de Haarlemmers steeds weer op gelijke hoogte. Bij 68-68 kreeg Flamingo’s zelfs de kans een voor sprong te nemen. Twee keer balverlies van Watson gaf Punch de kans toch weer aan de goede kant van de score te brengen. Een produktieve Billy Taylor en de in de slotfa se ook enige malen scorende Pieter van Tuyll van Serooskerken brachten Flamin go’s ondanks het bekeken aanvalsspel van Janbroers en de zijnen met 77-72 op de knieën. Topscorers Flamingo’s: André van de Vlugt (8-8), Al Watson 10-5), Johan Koster (2-9) en Wayne Armstrong (2-9). Punch: Taylor (10-6), Leftwich (4-8) en Zeilstra (8-4). De eerste vier van de 20 kilometer-loop in het Spaamwouderbos. V.l.n.r. Jan van Acker (4e), Willem Westerholt (3e), winnaar Berry Kneppers en Evert van Ravensberg (2e). Zaterdag aanstaande staat de sleutel- wedstrijd tegen het Amsterdamse VAD op het programma. In beide teams zullen een aantal spelers met gemengde gevoelens achter de borden verschijnen. In IJmuiden spelen namelijk enkele oud-leden van VAD en bovendien gaat het met deze club niet geheel naar wens. Mochten de IJmui- denaren echter ook deze wedstrijd win nen, dan is een derde nationale titel voor DCIJ niet ondenkbaar. Er wordt gespeeld in het Havenrestaurant aan de Trawlerka- de en de wedstrijd begint om 12.00 uur. Heemstede heeft een noodzakelijke overwinning op Constant behaald, want de klassering in de eerste klasse was tot dusver niet erg rooskleurig voor de Heem stedenaren. De score werd geopend door de jeugdige Joost van Hal, die daarmee z’n eerste winstpartij voor het eerste tiental i’ liet aantekenen. Ook Theo Tielrooij, Henk en Piet Beliën en Nico van Hal lieten zich I niet onbetuigd en eisten de verdiende eind zege voor Heemstede op. Zaterdag aan- I staande ontvangt Heemstede damclub As- 1 sen en wanneer men ook deze wedstrijd tot een goed einde weet te brengen zal het degradatiegevaar waarschijnlijk definitief afgewend zijn. Overige uitslagen en de stand aan kop in de hoofdklasse: Davo-Twente’s Eerste 7- 13, VAD-Lent 9-11, Groningen-Huissen 12- 8, Huizum-RDG 10-10. Stand: 1. IJmuiden 4-8, 2. RDG 4-7, 3. Groningen 4-6. Eerste klasse: Bussum-Assen 6-14, Houdt Stand-Ons Genoegen 6-14, VAD 2- Leiden 10-10, Groningen 2-Uithoom 5-15. Stand: 1. Uithoorn 4-7, 2. Houdt Stand 4-6, 3. Assen 4-6. Met een geheel eigen manier van benaderen, die uniek mag heten in de modewereld, verovert Laura Ashley met haar landelijke, naïeve creaties de harten van miljoenen mensen. Het geheim van haar succesformule leest u in het 208 pagina’s LinUEMDED dikke Het Beste van RU V lIYIDlK "-"A

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 19