Vijf deelnemende gemeenten moeten 6.6 miljoen opbrengen Mogelijk naar terrein aan Kerkbeeklaan Sextet Charlie Green speelde vitale jazz Is Scheijbeeck bij ’t publiek uit de gratie? Jeugd vierde feest politienieuw^] I <1 bedrijfspark Zoeterwoude TIJD VOOR SCHOOL Jazzconcert trok weinig belangstelling Marjol Flore stelde bezoekers niet teleur Duizend gulden voor brandwondencentrum Clubwedstrijden smalfilm Y 88 Van Praag neemt Davidson over WISSELVALLIG CONCERT AEOLUS-KWINTET Gemeente kocht twee panden aan Kerkstraat Bijeenkomst ’t Nut CDA-Heemskerk vergadert Officiële opening „De Zevensprong” Lezing over Israel LUCAS bouw(t) At: - 7 6 BEVERWIJK-HEEMSKERK 19 7 8 30 OKTOBER MAANDAG 4 In Lutherse kerk (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Buurtcentrum De Schans is momenteel druk bezig zich intern te beraden over de nieuwbouw van het centrum in 1980. Want dat vijf jaar geleden gestichte buurtcentrum aan de Schans wordt uitgebreid om het hoofd te kunnen bieden aan de nog steeds groeiende stroom van bezoekers, daar gelooft niemand in. Ook buur thuisleider Jan Wijnands niet, hoewel hij wel zo reëel is door op te merken dat de nieuwbouwplannen nog in een pril stadium verkeren. A |,c: O J I Miljoenenschuld van CAIJ Buurtcentrum De Schans wacht op nieuwbouw (ADVERTENTIE) zie pagina 12 (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. De rayoninspecteur van het buitengewoon onderwijs, de heer J. van der Bijl, zal op donderdag 16 novem ber „De Zevensprong” voor zeer moeilijk lerende kinderen aan de Prins Bernhard- laan officieel openen. Na de opening is er van vier uur af een receptie. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Een dezer dagen is de gemeente eigenaar geworden van de per celen Kerkstraat 63-65, waarin voorheen de kolenhandel Vessies was gevestigd. Binnenkort zal tot het slopen van deze panden worden overgegaan. Buurtcentrum De Schans ziet weinig mogelijkheden om in en rond het bestaan de voormalige hervormde verenigingsge bouw, dat van 1923 dateert, nieuwe leef ruimte te scheppen. Samen met wethouder (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Het liquidatietekort van het Centraal Afvalverwerkingsbe drijf IJmond is thans berekend en vast gesteld op ƒ3.1 miljoen, op te brengen door de gemeenten Velsen, Beverwijk, Heemskerk, Uitgeest, Castricum. De financiële commissie van het CAIJ berekende het tekort per 31 december 1976 op vijf miljoen gulden. Afgetrokken Bodewes heeft Jan Wijnands onlangs de zaken nog eens goed bekeken. „Nou, veel heil in verbouwingen zien wij niet. Dus moeten we waarschijnlijk zoeken in nieuwbouw en de enige plek in de omge leid door haar vaste pianist Mario Euardo, dat kwantiteit niets met kwaliteit te maken heeft. „Mr. Segal make it legal”, de beken de variaties op „Mad about the boy”, het kolderieke „Duiven vergiftigen op de Dam” en het gevoelige „Lotte”: Marjol Flore weet met alle gradaties van het re pertoire raad, en liet haar toehoorders weer eens nadrukkelijk blijken over welke mimische en zangtechnische talenten zij beschikt. De thuisblijvers hebben vrijdagavond en zondagmiddag, toen het jazzkwartet van Carl Schultze in verband met de gerin ge belangstelling onverrichterzake naar huis moest terugkeren ongelijk gehad. Be gin volgend jaar kunnen zij hun schade echter gedeeltelijk inhalen: dan treden Marjol Flore en Robert Kreis namelijk gezamenlijk op in een kabaretesk liedjes programma. Gezien de teleurstelling die het Beverwijkse publiek beiden deze maand bereid heeft, verdient het duo te gen die tijd een eivol Schijbeeck. Want dat de cultuurliefhebber na het eerste succes volle speelseizoen van de Stichting Thea ter in Scheijbeeck plotseling zijn bekomst van de kleine zaal-produkties zou hebben gekregen, wil er bij mij niet in. JOKE DIEBEN-FRERICHS oven te bouwen en de reeds gesloten lening van ruim 35 miljoen te annuleren. De financiële commissie van het CAIJ stelt voor deze miljoenenschuld van 6.6 miljoen over de deelnemende gemeen ten te verdelen, waarbij wordt uitge gaan van het gemiddeld gestort vuil over de jaren 1975,1976 en 1977. Uit deze gemiddelden rollen de volgende schul den: voor Beverwijk 1.775.000,-, voor Castricum ƒ865.512,-, voor Heemskerk 1.136.026,-, voor Uitgeest 255.855,- en voor Velsen 2.630.518,-. Deze bedragen hakken aardig op de begrotingen van de gemeenten in. Be verwijk bijvoorbeeld heeft voor de af lossing van de CAIJ-schuld 132.000,-op de begroting van 1979 geplaatst: te wei nig om de rente en de aflossing van die 1.7 miljoen gulden te kunnen betalen. De restant-leningsschuld van ruim 3.5 miljoen gulden zal door één van de deel- Het niet-professionele kwintet "bestaat nu ongeveer elf jaar. De leden repeteren één avond per week. Zij krijgen zowel individueel als in ensemble onderricht van eminente musici om het peil van musice ren nog verder te verhogen. Nadat de vijf blazers zich in Trois Pieces brèves van Jacques Ibert hadden ingebla zen, gaven zij een vertolking van het Kwin tet in G opus 88 no. 3 van Anton Reicha. BEVERWIJK. Zaterdagavond werd in het intieme gerestaureerde kerkje van de Lutherse Gemeente een concert gege ven door het Aeolus-kwintet. De belang stelling hiervoor bleek echter klein. BEVERWIJK. De antiekbeurs, za terdag en zondag gehouden in de Nieuwe Slof, heeft, traditioneel, weer duizend gulden opgeleverd voor een goed doel. Organisator A. Kuilman, stelde het colle ge van burgemeester en wethouders dit bedrag beschikbaar. Het geld is door de gemeente geschonken aan de actie die de carnavalsvereniging De Zeezotte, voor het Beverwijkse brandwondencentrum voert. In het minuetto (allegro vivo) verliep dit niet helemaal soepel door de klarinettist. Dit kwam waarschijnlijk doordat laatstge noemde pas dit jaar tot het kwintet is toegetreden en zich nog wat moet aanpas sen bij de overige leden. BEVERWIJK. Donderdagavond 16 november geeft het Nut zijn tweede avond in het lopende winterseizoen. Ditmaal komt de jonge Haarlemse fotograaf Mi chel Hammann met een lezing over Israel. De lezing wordt gehouden aan de hand van een uitgebreide dia-serie. BEVERWIJK. Dinsdagavond 31 okto ber zullen de filmamateurs van IJmond 88 strijden om de clubtitel, die in club huis de Wijckermolen aan de Meerstraat 56 wordt gehouden. Voor de A-categorie, filmers die drie jaar lid zijn, werden inmid dels 10 films aangemeld; voor de B-catego- rie, nog geen drie jaar lid, zijn vijf films aangemeld. De films hebben een gemid delde projectie-duur van vijf minuten. De jury bestaat uit enkele gevorderde ama teurs van een bevriende filmclub. BEVERWIJK. Kledingbedrijf David son, Breestraat 44, is overgenomen door kledingbedrijf G. van Praag uit IJmuiden. De overname is reeds per 1 augustus j.l. geschied. Eigenaar van de winkel was de heer Davidson, ex-voorzitter van winke liersvereniging Stadscentrum en momen teel voorzitter van de Beverwijkse Onder nemers Centrale. De winkel, die momen teel onder de naam Davidson normaal wordt voortgezet en geopend is, zal vol gend voorjaar op feestelijke wijze door Van Praag worden heropend. eigenlijk gewoon door de geinige manier van spelen. Een zelfgeschreven blues van Charlie Green „Can’t use deeze bluze” en het slot nummer, „The Gringo" van Horace Silver, waarin elementen van de eerder gespeelde nummers nog eens herhaald en gecompri meerd werden, rondden het concert af. JAN BAART (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. De CDA-afdeling Heemskerk, houdt maandag 6 november een algemene ledenvergadering in „De Vrijburcht”. Op de agenda staat onder meer een bespreking van het evaluatierapport over de collegevorming door Ton van Herpen. Pieter Dudink geeft een toelichting op het hoofdpunten-program van het college. Verder worden de jaarstukken behan deld. BEVERWIJK. Dinsdagmorgen spreekt Sjane Matens voor de actiegroep „Vrouw blijf bij” die in buurthuis Wijk aan Duin een bijeenkomst houdt. Sjane Ma tens spreekt over „Tijd voor school” met o.a. schooltijden, het vrij geven van kinde ren als leraar(es) plotseling ziek wordt. Het overblijven tussen de middag, wat voor werkende moeders een grote rol speelt. De bijeenkomst begint om half tien en duurt tot ongeveer kwart over elf. Na de pauze werd er soepeler gemusi ceerd. In Variaties op een Volkslied „Mein Junges Leben hat ein End” van Jan Pie- tersz. Sweelinck kon iedere instrumenta list zich volkomen uiten. Hierin bewaarde het kwintet een behoorlijk klankeven- wicht. Ook het Racconto nr. 5 (opus 46) van (J0rgen Bentzon, een zeer moeilijk werk waarin twee hoofdstemmingen elkaar af wisselen, kwam goed tot z’n recht. Ook het laatste werk na de pauze Régi Magyar Tacok van Ferenc Farkas (oude Hongaarse dansen) werd redelijk tot klin ken gebracht. De goede akoestiek van de Lutherse Kerk leent zich uitstekend voor dergeliike concerten. NEL KLAVER nemende gemeenten worden overgeno men, die dan de kosten jaarlijks in reke ning van de IJmondgemeenten brengt, zo stelt de financiële commissie het al gemeen bestuur van het CAIJ voor. Het bestuur vergadert dinsdagavond 7 no vember in het Stadskantoor. Men stelt voor wethouder P. Vos van Heemskerk tot voorzitter van het CAIJ en burge meester H. de Nijs van Uitgeest tot waarnemend voorzitter te benoemen. Joost mag ’t antwoord weten. Wat wel kan worden vastgesteld is, dat het deze maand in Scheijbeeck in verband met de geringe belangstelling afgelaste cabaret- chantant van Robert Kreis tevoren welis waar op ruime schaal was aangekondigd, maar dat de naambekendheid van de jon ge kabaretier nog zo beperkt is, dat daar waarschijnlijk de oorzaak van zijn Bever- wijks' échec in gezocht moet worden. Moeilijker «s het te verklaren waarom een zangeres als Marjol Flore, die bij twee vorige gelegenheden steeds voor een volle zaal optrad, vrijdagavond slechts vier be talende bezoekers naar het sfeervolle bui ten aan de Velserweg wist te lokken. De publiciteit rondom de voorstelling was dan wel niet optimaal geweest, maar dat zou in dit geval de pret toch niet zodanig hebben mogen drukken. Wederom dreigde een afgelasting, maar Marjol Flore bleek toch vakvrouw genoeg om zich door die geringe opkomst niet uit het veld te laten slaan. Zij onderstreepte haar klasse door er ook voor dat kleine groepje toeschouwers (aangevuld met de bestuursleden van de Stichting Theater zo’n vijftien man) ouderwets tegenaan te gaan. In een gecomprimeerde versie van haar café-chantant programma bewees zij, vanachter de vleugel weer attent bege- HEEMSKERK. Het was zaterdagavond een goede gelegenheid voor liefhebbers van sterk ritmisch getinte muziek om een bezoek te brengen aan De Jansheeren. Van die gelegenheid is maar op kleine schaal gebruik gemaakt, er was weinig publiek in de zaal. Op het podium was het daarentegen een nogal drukke bedoening, niet alleen stonden daar zes muzikanten met hun instrumenten opgesteld, het sextet Charlie Green maakte zich er bovendien bepaald niet met een voorzichtig routineklusje vanaf. Er werd zeer vitale jazz gespeeld. BEVERWIJK. Hoe komt het toch, dat het publiek de laatste maanden de weg naar Huize Scheijbeeck niet meer weet te vinden? Ligt het aan de kwaliteit en/of populari teit van de optredende artiesten, vindt men de accomodatie niet bevredigend, is de publiciteit rondom de voorstellingen te pover of raakt de kleinkunst in z’n algemeen heid bij de theaterbezoeker uit de gratie? In het eerste nummer „The Gingerbread Boy”, een compositie van Jimmy Heath, dat dienst doet als tune van het sextet, ging het er al stevig op los, in een hoog tempo en met energieke solo’s van de blazers. Char lie Green startte zelf op de trompet, Fred Leeflang nam over op tenorsax en Kesha- van Maslak blies met de grootste emotio nele intensiteit van het drietal op altsax zijn improvisaties. Een niet weg te denken basis werd ge vormd door de driemans ritmesectie, Wil lem Kühne op piano, Jacques Schols met een Van Zalinge bas en Max Bolleman achter de drums. Bassist Jacques Schols bleek het meest onverstoorbare en con stante element binnen deze ritmegroep. Willem Kühne toonde zich de meest inte ressante kracht. Zijn pianobijdragen be stonden uit fraaie, vooral tegendraadse motieven, die penetrant en intrigerend klonken, wanneer ze niet door de drums overstemd werden. En dat gebeurde meestal, want de zeer stuwende functie die drummer Max Bolleman vervulde, leverde een bijna permanent aanwezige geluids- brei op, die op sommige momenten wel eens wat minder had gekund. Behalve energieke nummers, waartoe ook „Einbahnstrasse” van Ron Carter, „The song my lady sings” van Charles Lloyd, en „Nutville” van Horace Silver behoorden, speelde het sextet een ballad, „Never will I leave you” van Charles Green zelf. Hierin weerklonken ook totaal andere elementen. Charlie Green, die in de snelle nummers iedere melodische lijn en kele scherpe nootjes meegaf, bereikte met de andere blazers in de ballad zeer fraaie harmonieuze momenten, door de toon hoogten en klankkleuren van de drie blaas instrumenten samen te laten vloeien als homogeen driekleuren ijs. Zeer speels werd de onstuimige samba „Andrea”, ook een eigen compositie van Charlie Green, vertolkt. De humor, die het zestal al eerder had laten blijken, kwam hier nog duidelijker naar voren, in de wijze van overnemen van thema’s, in het elkaar plagen met ritmische loopjes en BEVERWIJK. Het afgelopen week end heeft het buurthuis De Schans haar eerste lustrum herdacht met een twee daags feest, waarbij de scholen en de bewoners betrokken waren. Vrijdagmor gen en -middag kwamen de leerlingen van de 'kleuter- en basisscholen naar het verenigingsgebouw om te kijken naar het optreden van de toneelgroep „We derzijds” die voor de schooljeugd enige geslaagde voorstellingen gaf. ’s Avonds kwamen de ouderen naar het verenigingsgebouw voor een feest avond, de zaal was stampvol, er werd gekiend en gedanst. Zaterdagmiddag presenteerde men een aantal oude am bachten in het gebouw. Men zag hoe men vroeger de kleding maakte, er waren weefgetouwen en kantklossen, maar ook Hinderloper schilderwerk zag men ma ken. Zaterdagmiddag had de belangstel ling wat groter kunnen zijn, maar over het algemeen trokken de festiviteiten veel belangstellenden. Buiten, voor het gebouw, stond een kinderdraaimolen op gesteld, zodat de jeugd zich hier kon vermaken. ving die ons wat te bieden heeft, is een terrein aan de Kerkbeeklaan, zijstraat van de Graaf Florisstraat. Op die plek blijf je tenminste nog wat in de buurt waarvoor je werkt”. De nieuwe Schans staat in het ambtelijk meerjarenplan voor 1,2 miljoen op de lijst. B. en W. hebben deze zaak niet voor 1979 overgenomen en verschoven naar 1980: het jaar waarin De Schans kan gaan werken aan de nieuwbouw. Intern is De Schans al bezig gelijke tred te houden met het gemeentebestuur door een com missie nieubouw te vormen. Jan Wijnands: „Ja, het gaat snel. Ik ben al naar nieuwe buurthuizen gegaan om te zien hoe ze de zaken daar hebben aange pakt”. Door rood licht. Bij een speciale contro le bekeurde de Heemskerkse politie drie automobilisten die de rode stoplichten van de oversteekplaats op de Rijksstraatweg bij de Oudendijk negeerden. Ontzegging. In Heemskerk nam de poli tie zaterdag de auto in beslag van een 44- jarige Heemskerker aan wie de rijbe voegdheid voor een jaar was ontzegd. Voorvork. Van een 15-jarige Heems kerkse fietser brak vrijdagmiddag de voorvork van zijn fiets. De jongen is met een hersenschudding in het St. Jozefzie- kenhuis opgenomen. Bloempotten. In de nacht van zaterdag op zondag werden door een bewoner van de hoogste verdieping van een flat aan de Maerelaan onder invloed van sterkedrank bloempotten naar beneden gegooid. De politie maakte er een einde aan. Ruit. In de nacht van zondag op maan dag is een grote etalageruit van een firma in speelgoed aan de Van Coevenhoven- straat vernield. De brandweer zorgde voor afsluiting van de etalage. Sportongeluk. Zaterdagmiddag brak een 14-jarig voetballertje uit Heemskerk zijn linker enkel toen hij in de wedstrijd DEM-Kennemers tegen de keeper botste. Ruit. In de Baljuwslaan te Beverwijk is in de nacht van zaterdag op zondag de ruit van een woonkamer met een klinker inge gooid. Auto gestolen. Uit de v. d. Hoopstraat is zondagavond een auto, merk Simca, gesto len. dient te worden het batig saldo van 1977 en 1978, zijnde 1,5 miljoen. De provin cie Noord-Holland kwam met een bijdra ge van vier ton en het Hoogheemraad schap droeg een halve ton bij, zodat het tekort op ƒ3,1 miljoen is gesteld. Hierbij opgeteld moet worden de res tant-leningsschuld van ƒ3.562.913,-; de schadevergoeding voor de Bank van Ne- derlandsche Gemeenten en voor de aan nemer na het besluit in de IJmond géén v HEEMSKERK. In samenwerking met het LTV-bestuur organiseert buurthuis d’Evelaer donderdagavond 2 november in het buurthuis een bijeenkomst waar over het leven en werken van de vrouw in Israel wordt gesproken. Paula Kuijper zal dit begeleiden met de door haar genomen dia’s in Israel. Aanvang 20 uur.

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 7