Pools Kamerorkest NPO Open Podium Oidipous Els van Rooden Parodie UIT- L agenda van amsterdam 1,- ■K MUZIEK THEATER ALLERHANDE 3 llW/J Wijzer Musea Toneel en muziek Bioscopen JT !4 15 NOVEMBER 2 19 7 8 DONDERDAG UITWIJZER ■■■■Ml ■■MH i refe- ing en oor te ties in >tand- /ing. ver- scho- I»’ C 170 watt en ie stop, 5. Kóm- L?25 tüt De Engelse Trunkles, vanavond te’ Door middel van een creatieve IHU1I 9 ■mogen sterkte, en voor rboxen. Koor. Het Katholiek Koor Haarlem, onder leiding van dirigent Albert de Klerk, geeft vanavond zijn najaarsconcert in het Haarlems Concertgebouw. Het koor wordt begeleid door het Noordhollands Philharmonisch Orkest. Uitgevoerd worden Ein Deutsches Requiem Opus 45 van Johannes Brahms en „Laudate pueri Dominum” Psalm 112 van Georg Frederic Handel. Solisten zijn: Jorine Samson, sopraan; Ruud van der Meer, bas en Theo Saris, orgel. Aanvang 20.00 uur. Teylers Museum. In de aula van Teylers Museum brengt Wim Balm zondagmiddag een programma van nieuwe muziek op het Fokkerorgel. Hij speelt onder meer Chromatic Waltz uit 1977 van Robert Chambertiz en een werk van Jan van Dijk. Verder improvisaties in de Euler-Ton-geschlachte en improvisaties op de 31-toons speeltafel. De altviolist Jan Tegel houdt een voordracht over de problemen bij zuivere stemming. Aanvang 15.00 uur. Donderdagavond-concert. Volgende week donderdag begint de reeks donderdagavondconcerten op tet Leonard v.d. Brink-orgel in de St. Bavo-kerk, Herenweg 88, Heemstede. Het openingsconcert wordt verzorgd door de Toneelgroep Centrum. Het stuk is gebaseerd op de gelijknamige novelle van R. J. Peskens uit de bundel Mijn moeder was een Italiaanse en werd bewerkt door Ton Vorstenbosch. De novelle gaat over een ontmoeting tussen een man en vrouw, die lang geleden een indringend incident hebben meegemaakt. Een van hen probeert het kontakt te herstellen om zo Jazz-zangeres Betty Carter, vrijdaga vond in het Concertgebouw Haarlem. de Waag. Kunst Zij Ons Doel, Haarlems oudste kunstenaarsgenootschap, brengt weer activiteit in de Waag. Begonnen enkele weken geleden weer de modelavonden op de bovenste verdieping, een etage lager gaat het komende weekeinde een tentoonstelling open waarop werk is te zien van Margot Dukker en Guus Offerhaus. Margot is hier vertegenwoordigd met fantastische tekeningen, terwijl Guus plastieken laat zien. Tot 20 november loopt deze expositie die zaterdagmiddag om 15 uur wordt geopend en die dagelijks, maandags uitgezonderd van 14-17 uur toegankelijk is. De Waag bevindt zich op de hoek van de Damstraat en het Spaarne in het centrum van Haarlem. de Ark. Tekeningen van Sipke Groeneveld worden tot 4 december geëxposeerd in bistro-restaurant De Ark in het Nieuw Heiligland 3 in Haarlem. Dagelijks geopend van 17-2 uur, op zondag vanaf 14 uur. Frans Halsmuseum. De Parijse kunstenares Brigitte Coudrain heeft een tentoonstelling in het Frans Halsmuseum in Haarlem. Komende zondagmiddag (13 auspiciën van de onlangs opgerichte Klup Improviserende Musici (KIM) met de Big Band Loenen, onder leiding van Gerbrand Westveen. Deze band speelt voornamelijk eigen repertoire in een op de jazzrock geënte stijl. Aanvang beide avonden 22.00 uur. Zaterdagavond toegang gratis. Najaarsmuziekconcours. In het Concertgebouw Haarlem zaterdag de tweede dag van het muziekconcours dat is georganiseerd door de 50-jarige Brassband „.Arti et Religioni” onder auspiciën van de Bond van Christelijke Muziekverenigingen in West-Nederland. Er nemen ongeveer dertig muziekkorpsen aan deel uit Noord- en Zuid-Holland, Zeeland en Utrecht. De eerste dag van dit concours was 28 oktober. Concertgebouw Haarlem, 13.00-22.30 uur. Dameskoor. Zaterdagavond geeft het 25-jarig Hoofddorps Dameskoor Zanglust een jubileumuitvoering in de aula van de Scholengemeenschap, Hoofdweg 709, Hoofddorp. Aanvang 19 45 uur. Teerling. Vanavond speelt in De Teerling, Kleine Houtstraat 58, Haarlem, de Engelse folkgroep Trunkles. De groep werd in 1976 samengebracht door solist John Goodluck. Een typische Trunkles-avond bevat niet alleen zang, maar ook dans, waarbij Johns vrouw Danielle optreedt als „caller” en de passen Amateurtoneel. De letterlievende vereniging J. J. Cremer brengt dinsdagavond in de Stadsschouwburg Haarlem Misdaad aan het meer, een thriller in drie bedrijven door George Batson. Regie: Jan Wiertsema. Het stuk speelt zich af in het huis van de Claytons, hoog gelegen op een rots aan een van de Amerikaanse meren op de grens met Canada, waar het noodlot onverbiddelijk toeslaat. Aanvang 20.15 uur. uur) wordt haar expositie geopend die etsen en aquarellen bevat. Brigitte Coudrain laat zich inspireren door religieuze en mythologische thema’s, maakt daarnaast ook landschappen, dieren-, kerk- en florale voorstellingen. Het werk blijft tot en met 3 december in het museum. Tot en met februari 1979 is het museum weer gratis geopend. Een gedeelte van het tin dat het komende weekeinde op de 18e Grote Antiekbeurs in Treslong in Hillegom wordt aangeboden. Bibliotheek Heemskerk. In de bibliotheek van Heemskerk, aan de Beneluxlaan, tot en met 30 november een expositie van olieverven en aquarellen van mevrouw Veen-Van Noort uit Driehuis. Zij maakte deze werken naar aanleiding van een fietstocht deze zomer door Finland en Zweden. Onderwerpen, poppen, trollen en portretten. Carlo Colombaioni als een gemodemi- I seerde soldaat Schweyck in Saltimban- I chi, zaterdag Stadsschouwburg Haarlem. uitlegt. Van het optreden van de Trunkles in De Teerling wordt een radio-opname gemaakt. Aanvang 21.30 uur. Harry Verbeke. Zondagmiddag begeleidt het Hobbit-huisorkest de Haarlemse tenorsaxofonist Harry Verbeke, die zijn medewerking verleent aan de Jazz-op-zondagmiddagsessions in De Hobbit, Dorpsplein 2, Zandvoort. Aan vang 16.00 uur. Finch. In jongerencentrum DAC, Ripperdastraat 13a, Haarlem, vrijdagavond de symphonische rockgroep Finch. De groep werd in 1974 opgericht en maakte drie elpees „Glory of the inner force” (’75), „Beyond Expression” (’76) en „Galleons of Passion” (’77). Dit is een van de laatste optredens van Finch, want de groep heeft besloten zich op te heffen. Op 14 november heeft het laatste optreden plaats van Finch in de kleine zaal van het Concertgebouw in Den Haag. Finch bestaat uit Peter Vink, basgitaar, Joop van Nimwegen, die ook de meeste composities maakt, elektrische gitaar, Ad Wammes, toetsen en Fred van Vloten, drums. Aanvang optreden vrijdagavond 20.30 uur. Peter ten Have. In bar-bistro De Colonel, Stationsstraat 20, Zandvoort zondagavond vanaf 22.00 uur het trio Peter ten Have met als gast saxofonist Bob Rigter. dat bij Globe onder regie van Ulrich Greiff is ontstaan oogt als een parodie op het suikerzoet waarmee de doorsnee operette op smaak is gemaakt, maar daar doorheen is ook de satirische ontmaskering van de soms moeilijk geloofwaardig te maken Griekse mythologie zichtbaar. La Belle Hélène heet bij Globe Mooie Helena en heeft als inhoud de Griekse mythe over de koningszoon Paris, die met de hulp van de godin Venus aan koning Menelaos zijn mooie vrouw Helena ontfutselt, wat de aanzet tot de Trojaanse oorlog betekent. Een en ander levert vrolijk stoeiwerk op het toneel op in een voorstelling die het moet hebben van opzettelijke overdrijving. Aanvang 20.15 uur. Foxtrot. Vanavond nog een voorstelling van de musical Foxtrot in de Haarlemse Stadsschouwburg. Tekst: Annie M. G. Schmidt, muziek Harry Bannink, met Willem Nijholt, Gerrie van der Klei en Trudy Labij. Een weloverwogen dosering van ernst de teksten van Annie M. G. Schmidt zijn directer en kritischer dan ooit tevoren in andere produkties en humor met perfecte showelementen. Aanvang 20.15 uur. Haarlemse stadsorganist Albert de Klerk met medewerking van Elly Jens, alt. Op het programma staan werken van Dandrieu, J. S. Bach, Scarlatti, Handel, Langlais en Albert de Klerk. Aanvang 20.15 uur. Finale orgelwedstrijd. Zaterdag vindt in de St. Agathakerk te Lisse de finale plaats van de Orgelwedstrijd voor Amateurs. De drie finalisten zijn: Bas de Vroome, Ronny Schollaart en Leo Kajim. Naast het verplichte werk Duetto IIBWV 803 van J. S. Bach speelt iedere finalist gedurende een kwartier vrije werken. De jury bestaat uit Arie J. Keijzer, Jan Jongepier en Ernst Gervais. Aanvang 20.15 uur. In de St. Agathakerk is ook een expositie over orgelbouw ingericht. Amateurmusici. Maandagavond in de Tuinzaal van het Concertgebouw Haarlem een Open-Podiumavond voor amateurmusici. Medewerkenden: Fons van Balgooy, viool en Frieda Stork piano; vocaal kwartet bestaande uit Ans Bosma, sopraan, Leny Prins, alt, Theo Braak, tenor en Jacques Draaisma, bas met Arda Buter, piano; een blokfluitensemble van het muziekcentrum Zuid-Kennemerland onder leiding van Marga van Rijn en Andries Keirsgieter, tenor met Gré v.d. Burgh, piano. Aanvang 20.15 uur. Toegang vrij. Zangersavond. Maandagavond wordt in de Oosterkerk, Zomerkade 163, Haarlem-Oost een Zangersavond gehouden, voorbereid door de afdeling Haarlem en Omstreken van de Kon. Bond van Chr. Zang- en Oratoriumverenigingen. De deelnemende koren zijn: Gereformeerd Kerkkoor IJmuiden onder leiding van dirigent Jan te Loo; Gereformeerd Evangelisch Zangkoor „Jubilate Deo” uit Haarlem, dirigent Roel Bontan; Dameskoor Soli Deo Gloria uit Oudekerk a.d. Amstel, dirigent Jo Steltman; Santpoorts Hervormd Koor, dirigent Cees Brugman; Chr. Gem. Zangvereniging „Hosanna” uit Vijfhuizen, dirigent Joh. Silvis en het Oosterkerkkoor uit Haarlem, dirigent Ton Vreeswijk. Het orgel wordt bespeeld door Roel Bontan. Aanvang 20 uur, toegang vrij. HJC. In de Haarlemse Jazz Club voortaan elke eerste vrijdag van de maand jam sessions voor oudestijl- en bluesmusici. Zaterdagavonden de HJC, Groot Heiligland 37, het eerste concert onder Gebouw Noord-Holland. „Dier en kleur” is de titel van een expositie die vanaf volgende week maandag tot 1 december wordt gehouden in Gebouw Noord-Holland aan de J. J. Hamelinkstraat in Haarlem (op werkdagen van 9-17 uur geopend). „Dier en kleur” wordt verzorgd door het Rijksmuseum van natuurlijke historie en wil de aandacht vestigen op het fenomeen kleur in de dierenwereld. ■n 23- Bijbels Museum (Herengracht 366, dag. 10-17 uur, le zo. v. d. mnd. 13-17 uur: .Museum aan het werk”. Rijksmuseum (Stadhouderskade) dag. 10-17 uur, zo. 13-17 uur- Lucas van Leyden, gravures, etsen en houtsneden. Blik. Galerie Blik, Burgwal 17 in Haarlem, begint het nieuwe seizoen met een project dat verzorgd wordt door de Rotterdamse werkgemeenschap Utopia. Mata Hari. Vanavond, vrijdag en ■aterdag en volgende week woensdag tot len met zaterdag in Toneelschuur I, Smedestraat 23, Haarlem, Mata Hari, beschreven door Ton Vorstenbosch en bespeeld door Toneelgroep Centrum. Regie: Peter Oosthoek. Els van Rooden speelt het fenomeen Mata Hari, de vrouw me zich gretig in het avontuur vastbeet. Kon Vorstenbosch heeft zich van de mstorische feiten bediend en heeft in zijn toneelstuk het beeld geschapen van een ■rouw die oppervlakkig en zonder principes leeft en die elke gelegenheid Bang rijpt om mondain aan het leven te Bunnen deelnemen. Els van Rooden zingt iloedvol en speelt met een overrompelend plezier en élan zonder ook maar een moment ordinair of platvloers te zijn. lAanvang 20.30 uur. Publiekstheater. Vrijdagavond in de Haarlemse Stadsschouwburg het Publiekstheater met Koning Oidipous en Oidipous in Kolonos, twee tragedies van ie Griekse treurspeldichter Sophokles, in sen sterk ingekorte bewerking door Max Iroiset. Beide stukken gaan over otsbeschikking. De wil van de góden, ütgedragen in orakelspreuken en profetieën is bepalend, ook al heeft de nens zijn vrije wil tot handelen. In Koning lidipous zien we de mens die vecht tegen ijn noodlot, tegen de wil der góden. In lidipous in Kolonos hebben lijden en beproevingde ervaring hem geleerd ite berusten. De bewerking van Max Croiset vormt een samenvatting van de meest essentiële gegevens uit beide ■tukken. Croiset gebruikt klare, nuchtere taal waarin het ontbreken van fraaie lyriek opvalt maar waarbij het verhaal intact blijft. Een concessie om te komen tot een populaire voorstelling die ook al fiankzij de bekortingen nu voor een breder publiek toegankelijk is. Deze eigentijdse reconstructie van het gehele ICidipousverhaal werd geregisseerd door Wax’ zoon Hans Croiset. Aanvang 20.15 hiur Uitgestelde vragen. Woensdag in het lunchpauzetheater, Toneelschuur II, de fcremière van Uitgestelde vragen van in de Teerling, Haarlem. jen van unkties irkeuze- s. Inge- arsdruk- B1’ Hanneke van Bork. Dinsdagavond geeft het Noordhollands Philharmonisch Orkest, onder leiding van dirigent André Vandernoot, in het Concertgebouw Haarlem het tweede concert van de serie A. Soliste is de Nederlandse sopraan Hanneke van Bork. Het programma wordt geopend met het Voorspel uit Lohengrin van Wagner, hierna worden uitgevoerd Shéhérazade van Ravel en Symfonie nr. 4 van Mahler. Aanvang 20.15 uur. Hanneke van Bork studeerde piano en zang aan het Conservatorium in Amsterdam en later in Parijs en Berlijn. Zij gaf concerten in geheel Europa in werken variërend van Telemann tot Strauss en Benjamin Britten. Betty Carter. Vrijdag weer jazz in het Concertgebouw Haarlem: zangeres Betty Carter. Zij geldt als een van de meeste vooraanstaande vocalisten in de geïmproviseerde muziek en als een van de weinige zangeressen die zich uitsluitend tot de jazz bepaalt, hoewel haar stijl uiteraard invloeden uit de blues, gospel en later uit de funk heeft ondergaan. De nu 48-jarige zangeres debuteerde bij de big band van Lionel Hampton in 1946. Aan het eind van de jaren vijftig werkte zij enige tijd intensief samen met Miles Davis, daarna met Sonny Rolins (1963). Vorig jaar trad Betty Carter met veel succes op tijdens het Larens Jazz Festival en nog onlangs tijdens het Northsea Jazz Festival. Betty Carter wordt vrijdagavond begeleid door John Hicks, piano, Ratso Harris, bas en Cliff Barbaro, drums. Aanvang 21.00 uur. Jerzy Maksymiuk. Volgende week donderdag in het Haarlems Concertgebouw het Pools Kamerorkest onder leiding van dirigent Jerzy Maksymiuk. Solist: Jean-Rodolphe Kars, piano. Op het programma staat het Concert voor strijkers van de Poolse componiste Bacewicz, Concerto Grosso op nr. 10 van Handel, Brandenburger Concert nr. 6 van Bach, Pianoconcert in D van Haydn en Serenade voor strijkers op. 22 van Dvorak. Aanvang 20.15 uur. iVoor de huidige pianistische ontwikkeling I van Jean-Rodolphe Kars is van essentieel belang geweest zijn studie bij de Franse pedagoog Jean Fassina, die zelf jarenlang onder meer bij Neuhaus in Moskou de Russische pianomethodiek bestudeerde. Kars concerteert regelmatig in P Groot-Brittannië, Frankrijk, Duitsland en Italië Witte Tejater. In de foyer van het Witte Tejater, Kanaalstraat 257, Velsen, zijn tot en met 30 november tijdens voorstellingen in het Witte Tejater tekeningen te bezichtigen van Jan van Vuuren. Treslong. Het komende weekeinde wordt voor de 18e keer een antiekbeurs gehouden in de sporthal van Treslong in Hillegom. Behalve een zeer grote collectie tin is de Hillegomse beurs ook behoorlijk voorzien van meubelen, klokken, poppen, gebruiksvoorwerpen, prenten, munten en andere oude kunstvoorwerpen. Op zaterdag kan men er van 14-22 uur en op zondag van 11-18 uur terecht. Deze streeft naar haar eigen zeggen naar een positieve benadering van de techniek. I Door middel van een creatieve benadering wil ze de verworvenheden van de techniek toepasbaar en toegankelijk maken. De expositie geeft hier onder meer een overzicht van. Komende zaterdag, maar ook zondag worden mede in het kader van het Noordhollands filmfestival videobanden getoond, waaronder een programmaatje dat de VPRO van de werkgemeenschap heeft gemaakt. De expositie duurt dan tot 3 december en is op maandag, donderdag en zaterdag van 12-17 uur toegankelijk. De Brakke Grond (Nes 53, tel. 240394) 20.30 uur beh. zo.: „De nacht van de Rattenkoning”. Carré (Amstel, tel. 225225) do. 2 nov. 20.15 uur: Michel Fugain et sa Compagnie; za. 4 nov. 20.15 uur: Travestieshow; zo. 5 nov. 14 en 20.15 uur en ma. 6 nov. 20.15 uur: „La Bohème” opera van Verdi; 8 t.e.m. 30 nov. 20.15 uur: „Fox trot”. Concertgebouw (v. Baerlestraat, tel. 718345) do. 2 nov. grote zaal 20.15 uur: Concertgebouwor kest o.l.v. Colin Davis, sol. Michel Dalberto piano (Britten, Mozart, Dvorak); 3 nov. grote zaal 20.15 uur: Concertgebouworkest o.l.v. Co lin Davis sol. Robert Waterman, viool, Wim Straesser, violoncel, Jan Spronk, hobo, Brian Pollard, fagot (Haydn, Schat, Strawinsky); za. 4 nov grote zaal 15 uur: Residentie-orkest o.l.v. Ernest Bour, sol. Dorothy Dorow, sopr. (Wage mans, Honegger, Loevendie, Strawinsky); za. 4 nov. grote zaal 20.15 uur: Ams. Philh. Orkest, o.l.v. Anton Kersjes, sol. Ulf Hoelscher, viool (Bach, Bruckner); en in de kleine zaal 20.15 uur: Attila Nemethy, piano (Haydn, Beethoven, Bartók, Liszt); zo. 5 nov. grote zaal 20.15: Pools Kamerorkest o.l.v. Jerzy Maksymiuk, sol. Vera Beths, viool, Werner Herbers, hobo, Jean-Ro dolphe Kars, piano (Bacewicz, Handel, Bach, Haydn, Dovrak) zo. 5 nov. kleine zaal 20.15 uur: Bernard Kruysen, bariton, Gerard van Blerk, piano (Poulenc) en in de Spiegelzaal om 11 uur: Ned. Omroepstichting met „Für Elise”; ma. 6 nov. kleine zaal 20.15 uur: Maria Joao Pires, piano (Mozart, Schubert, Schumann); di. 7 nov. grote zaal 20.15 uur: Amst. Philh. Orkest oJ.v. Anton Kersjes, sol. Ulf Hoelscher, viool (Bach, Bruckner); en in de kleine zaal om 20.15 uur Kamermuziek. Max van Egmond, bariton, Paul Hamburger, piano (Fauré, Ton de Leeuw, Henr. Bosmans, Voormolen, Britten); wo. 8 nov. kleine zaal 12.30 uur: Lunchconcert (Har- men de Boer, klarinet, Ronald Karten, fagot, Reijnoud Maartense, piano en om 20.15 uur: Amst. Strijkkwartet (Zemlinsky, Dvorak, Schubert). De Engelenbak (Nes 71, tel. 247368) 2, 3, 4 nov. 20.30 uur: Podium met „Mijn zoons” van Ar thur Miller. De Kleine Komedie (Amstel 56, tel. 240534) 20.15 uur: „Steilewandrace” show rond Gerard Cox. Nieuwe de la Mar Theater (Marnixstraat 404, tel. 233462) 20.15 uur: Seth Gaaikema (beh. 2 nov.); do. 2 en ma. 6 nov. 20.15 uur: „Vele wegen naar...” met Kitty Janssen en André van den Heuvel. Stadsschouwburg (Leidseplein 26, tel. 242311) do. 2 nov. 20.15 uur: Nat. Ballet met Collective Symphony, Ramifications, Pyrrhische Dansen 110 vr. 3 nov. 20 uur: „Of Mice and Men”; za. 4 nov. 20.15 uur: Publiekstheater met „Oidi pous”; zo. 5 nov. 14 uur: „Of Mice and Men”. Ma. 6 nov. 20 uur: „La Traviata”. Di. 7 nov. 20.15 uur: Nat. Ballet met „Giselle”. Wo. 8 nov. 20 uur: „La Traviata”, opera van Verdi. Alhambra I (Weteringschans, tel. 233192) „Iphi genia”. toeg. alle leeft., dag. 14.30, 18.45, 21.30 uur, zo. 13.15, 16, 18.45 en 21.30 uur. Alhambra 2 „De Klompenboom", toeg. 16 j„ dag. 14 en 20.15 uur. Bellevue Cinerama (Marnixstraat 400, tel. 234876) „Grease", toeg. alle leeft., dag. 14.15,19 en 21.30 uur, zo. 13.15, 15.45, 19 en 21.30 uur. Calypso (Marnixstraat, tel. 266227) „Herstsona- te”, toeg. 16 j„ dag 14.30, 19.15, 21.45 uur, zo. 13.30, 16, 19.15 en 21.45 uur. Calypso Club (tel. 266227) „Midnight Express”, toeg. 16 j„ dag. 14.15, 19 en 21.30 uur, zo. 13.15, 15.45, 19 en 21.30 uur. Centraal (Nieuwendijk 67, tel. 248933) „Klaar terwijl u wacht”, toeg. 16 j„ dag. 11.15,13,14.45, 16.30, 18.15, 20 en 21.45 uur, zo. vanaf 13 uur. Cineac Damrak 1 (tel. 245648) „Piranha”, toeg. 16 j„ dag. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Cineac Damrak 2 „Carrie”, toeg. 16 j„ dag. 13.15, 15.30, 18.45, 21.15 uur za. zo. wo. 18.45 en 21.45 uur. Cineac (Reguliersbreestraat. tel. 243639) „The mountain of the cannibal God”, toeg. 16 j„ dag. 13.30, 15.30, 19 en 21.30 uur, za. zo. wo. 19 en 21.30 uur. Cinema International (Aug. Allebépl. 4, tel. 151243) „Grease”, toeg. alle leeft., do. tm. zo. 18.45 en 21.30 uur, ma. di. wo. 20 uur, za. en zo. 14.30 uur. Cinetol (Tolstraat, tel. 722291)„Despair", toeg. 16 j„ dag. 19.30 en 22 uur en „Padre Padrone”, toeg. 16 j„ dag. 19.30, 21,45 en 24 uur. City 1 (tel. 234579) „Moord op de Nijl”, toeg. alle leeft., dag. ook zo. 13.45 en 19.45 uur. City 2 „Meneer Klomp”, toeg. 16 j., dag. 14.30, 19.15 en 21.45 uur, zo. 13.45, 16.15,19.15 en 21.45 uur. City 3 „High Anxiety”, toeg alle leeft., dag. 14.15, 19.30, 22 uur, zo. 13.15, 16, 19.30 en 22 uur. City 4 „Aasgieren vallen aan”, toeg’ 16 j„ dag. 13.30, 18.45 en 21.30 uur, zo. 12.45, 15.15, 18.45 en 21.30 uur. City 5 „Convoy”, toeg. 16 j., dag. 14,19.30,22 uur, zo. 14, 16.30, 19.30 en 22 uur. City 6 „An unmarried woman”, toeg. 16 j„ dag. 13.30, 18.45, 21.30 uur, zo. 13, 15.45, 18.45 en 21.30 uur. City 7 „Despair”, toeg. 16 j„ dag. 14.30, 18.45, 21.15 uur, zo. 13.15, 15.45, 18.45 en 21.15 uur. Corso (Kalverstraat, tel. 234561) „Sexlawine in Tirol”, toeg. 16 j„ dag. 14.30,19 en 21.30 uur, za. zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Cine „D” (Pl. Middenlaan 4A, tel. 226551) „Bla zing Saddles”, toeg. 16 j„ dag 19.45 en 22 uur. Desmet (tel. 226551) „Rosemary’s Baby”, toeg. 16 j„ dag- 19.15 en 21.45 uur. Du Midi (Appollolaan 4. tel. 723653) „Grease”, toeg. alle leeft., dag. 19, 21.30 uur za. zo. 13.30, ook zo en wo. 16 uur. Fora Disney Theater (Amstelstraat 24, tel. 230469) „Peter en Elliott de Draak”, toeg. alle leeft., do. ma. di. 14,19 uur, vr. alleen 19 uur, za. 10.30, 13.30, 16 en 19 uur. Kriterion (Roeterstraat, tel. 231708) „Herfstso- nate", toeg. 16 j„ dag. 14, 19.45, 22 uur, di.av. vervalt le avondvoorst. Leidseplein Theater (tel. 235909) „Des enfants Gatés”, toeg. 16 j„ dag. 14, 19.30, 22 uur, zo. 13.30, 16, 19.30 en 22 uur. Nöggerath (Reguliersbreestraat, tel. 230655) „Dog soldiers”, toeg. 16 j„ dag. 14.30, 18.45, 21.30 uur, za. zo. 13.15, 16, 18.45 en 21.30 uur. Parislen (Nieuwendijk 67, tel. 248933) „De grote bevrediging”, toeg. 16 j„ dag. 11.30, 13.15, 15, 16.45, 18.30, 20.15 en 22 uur. Rembrandtplein Theater 1 (tel. 223542) „Moord op de Nijl”, toeg. alle leeft, dag. 14 en 20 uur. Rembrandtplein Theater 2 „Konvooi van de angst", toeg. 16 j., dag. 14.30,19 en 21.30 uur, zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur Rex (Haarlemmerstraat, tel. 246132) „De lachen de wreker toeg. 16 j„ dag. 19.15 en 21.30 uur. Rialto (Ceintuurbaan 338, tel. 723488) „The cheap Detictive", toeg. alle leeft., dag. 19 en 21.30 uur, za. wo. 13.45, zo. 13.15 en 15.30 uur. Rivoli (Ceintuurbaan 340, tel. 723488) „Butch Cassidy and the sundance kid”, toeg. 12 j„ dag. 18.30 en 22 uur. Roxy (Kalverstraat, tel. 232809) „The good, the bad and the ugly", toeg. 16 j„ dag. 14 en 20 uur. Saskia (Rembrandtsplein, tel. 243363) „Grease”, toeg. alle leeft., dag. 14.30, 19.15, 21.45 uur, zo. en wo. 13.30, 16, 19.15 en 21.45 uur. Studio K (boven Kriterion, tel. 231708) „House calls”, toeg. alle leeft., dag. 14.30, 20 en 22.15 uur. The Movies (Haarlemmerdijk 161, tel. 245790) „De geest van de bijenkorf”, toeg. 16 j., zaal 1, dag. 19.45 en 22 uur, zo. 14,19.45 en 22 uur. Zaal 2: „Una giornata particolare”, toeg. 16 j„ dag. 19.45 en 22 uur, zo. 14, 19.45 en 22 uur. Tuschinski 1 (Reguliersbreestraat, tel. 262633) „The Boys from Brazil”, toeg. 16 j„ dag. 14.30, 18.45 en 21.30 uur, za. zo. 13.15, 16, 18.45 en 21.30 uur. Tuschinski 2 „Bye bye monkey”, toeg. 16 j„ dag. 14.19.21.30 uur, za. zo. 13.30,16,19 en 21.30 uur. Tuschinski 3 „De klompenboom”, toeg. 16 j„ dag 14 en 20 uur. Tuschinski 4 „Coming home”, toeg. 16 j„ dag. 14.30, 18.45, 21.30 uur, za. zo. 13.15, 16. 18.45 en 21.30 uur. Tuschlnsky 5 „Salo of de 120 dagen van Sodom”, toeg. 16 j„ dag. 14.30, 19 en 21.30 uur, za. zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. De Uitkijk (Prinsengracht 452, tel. 237460) „Girl friends”, toeg. alle leeft., dag. 13.30,19 en 21.30 uur, zo. 15, 19 en 21.30 uur. een antwoord te krijgen op haar uitgestelde vragen. Het stuk wordt gespeeld door Lou Steenbergen en Coby Stunnenberg. Regie: Polio Hamburger. Ook voorstellingen op 15, 22 en 29 november. Aanvang 12.30 uur. II Colombaioni. Zaterdagavond in de Haarlemse Stadsschouwburg I Colombaioni. De gebroeders Carlo en Alberto Colombaioni hebben zich toegelegd op het oude Italiaanse theaterambacht van clowns en potsenmakers, dat is ontstaan binnen de commedia dell’arte-traditie. Hun nieuwe programma I Saltimbanchi, wat kunstenmakers ook, wel kwakzalvers betekent, schuimt weer van de scherts en waanzinnig komische misverstanden. Schateren om niets. De snelle Italianen doen alsof, niets gebeurt echt, alles is truc, satire of parodie. Aanvang 20.15 uur. Haagse Comedie. In de Stadsschouwburg Haarlem woensdag De Haagse Comedie met Parodie van Tom Stoppard. Regie: Jo Dua. Deze vertekenende komedie is een fantasie van Stoppard, gebaseerd op het historische feit dat in de zomer van 1917 drie beroemdheden de Ierse schrijver James Joyce, de Frans-Roemeense dichter Tristan Tzara en de Russische revolutionair Lenin zich in Zürich bevonden zonder elkaar waarschijnlijk ooit ontmoet te hebben. Op een hoogst vindingrijke manier worden de drie door de schrijver met elkaar in verband gebracht via de Britse diplomaat Henry Carr, gespeeld door Henk van Ulsen. Stoppard laat zo een geraffineerde komedie ontstaan met tal van knipogen naar de werkelijkheid en naar hartelust parodiërend. Een stuk vol flitsend taalgebruik vertaald door Gerrit Kouwenaar. Aanvang 20.15 uur. Mooie Helena. Zondagavond in de Stadsschouwburg Haarlem Zuidelijk Toneel Globe met Mooie Helena. De componist Jacques Offenbach maakte ruim een eeuw geleden de operette La Belle Hélène, bedoeld als parodie op het hof van Napoleon III. De Oostduitse auteur Peter Hacks bewerkte Offenbachs •aal Henry Carr in Parodie van de Haag- operette voor opvoering door I Comedie, WOen^finn iw toneplsnol^rcrii^nifit mrlr. hulsschouwburg. Het Volk. Na de première vorige maand nog twee extra voorstellingen van In de Jonge Jan door de Haarlemse toneelgroep Het Volk. In de Jonge Jan is een melodrama van Herman Heijermans. Toneelgroep Het Volk heeft onder zorgvuldige regie van Luc van de Lagemaat een vrijwel modelopvoering gegeven van deze ontrafeling ener droeve historie. De opvoering is traditioneel, doch bezit alle kracht van aansprekelijk volkstoneel, met fraai gedoseerde ontroering en goed afgewogen humor. Spelers: Bert Bunschoten en Wigbolt Kruijver, die zes rollen voor zijn rekening neemt. Dinsdag en woensdag in Toneelschuur III. Aanvang 20.30 uur. van Ulsen als de Britse diplo- Comedie, woensdag in de Haarlemse toneelspelers die niet over geoefende zangstemmen beschikken. Het resultaat

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 15