HERENSCHAAKTEAM STELDE TELEUR RODA JC HEEFT SPONSOR Wetzel 3 Weer duel Nederland- Argentinië Wagtmans gaat sportpuntiq Van Helden begeleiden Schaaksters niet in Den Haag leent Ipswich in verlenging winnaar 58 ANDERLECHT UITGESCHAKELD A-finale Als dit nu eens uw kind werd ME paardenkoerscn Ondanks kans op winst tegen Columbia ïoupe N-A ERS Voor halve finales WK-roeien FIFA onderzoekt bepalingen voor deelname aan O.S. Bel: 020-767676 020-901901 age i. 1 59 i Rozensti nt kortin 616 coi st. 65. j autob Delistr 3-253142 Stichting Foster Parents Plan Nederland •s rs SPORT 19 7 8 NOVEMBER "DONDERDAG 2 O, ui. BARCELONA. Toen Johan Neeskens de vierde strafschop voor Barcelona achter Anderlecht-doelman De Bree had geknald, daalden de kussentjes van de tribunes van het Nou Camp stadion. De 100.000 toeschouwers waren getuigen geweest van de sensatie, die vooraf een onmogelijkheid had geleken: Barcelona had na een achterstand van 0- 3, opgelopen in de uitwedstrijd, tweevoudig winnaar van de Europese beker voor bekerwinnaars Anderlecht, uitgeschakeld. werk. Goal Neeskens beslissend (ADVERTENTIE) Bosman-Horstink plaatsten zich ans DEN HAAG. André Wetzel is voor onbepaalde tijd uitgeleend aan FC Den Haag. De 26-jarige spits van FC Amsterdam leefde al enige tijd in onmin met trainer Cor van der Hart, die sinds het begin van dit seizoen de lieverdjes onder zijn hoede heeft. Wet zel, wiens overgang naar de Haagse club woensdag rond kwam, moet bij Den Haag het probleem op de vleu gels oplossen. Goemans en Blijie heb ben de laatste wedstrijden niet als goede aangevers voor spits Van Leeu wen kunnen fungeren en Hoekema heeft de plaats op het middenveld van de geblesseerde Schoenmaker moe ten overnemen. Zondag aanstaande zal Wetzel in de uitwedstrijd tegen NEC meedoen. DEN HAAG. De uitschakeling van titelverdediger Anderlecht na de riant lijkende voorsprong van 3-0 op Barcelona, was het belangrijkste wapenfeit van de wedstrijden in het toernooi om de Europa Cup II Timman speelde met wit tegen Gilardo Garcia een variant van de Benoni die hij uitstekend kent. Hij kwam ook al heel snel heel goed, waarschijnlijk gewonnen te staan, maar faalde in de afwikkeling. Na een rekenfout, iets wat hem dit toernooi merkwaardig vaak overkomt, moest hij een stelling spelen waar hij voor een pion achterstand wel enige compensatie had, maar zeker niet beter stond. Garcia kwam in hevige tijdnood en weerde toen de drei gingen van Timman niet helemaal nauw keurig af. In de afgebroken positie heeft Timman nog steeds een pion minder, maar hij staat nu duidelijk iets beter. Ree had tegen Rodriguez een moeilijke koningsin- dier in de voorhand die steeds ongeveer in evenwicht was. Tegen de tijdcontrole liet Rodiguez zich door een tactisch grapje beetnemen. Wagtmans: „Ik weet van schaatsen rijden niets, maar ik besef wel hoe ik topsport-mensen moet begeleiden. Tegen Venezuela boekte Corrie Vreeken een overwinning tegen La Rosa. Hanneke van Parreren en Erica Belle speelden re mise tegen respectievelijk Cacique en Ar- tega. Alexandra van der Mije was vrijges teld. De 2-1 zege mocht door Engelands zege op Finland niet meer baten. Neder land komt nu uit in de B-groep. Bij de dames beheersten de Oosteurope- se deelnemers de wedstrijden. Niet minder dan zeven van de tien series eindigden in een overwinning voor een Oostduitse, Rus sische of Bulgaarse boot. De Amerikaanse skiffeuze Joan Lind, de Amerikaanse dub bel twee en de Westduitse acht doorbraken de Oosteuropese overheersing. Vorig jaar won Oost-Duitsland in Amsterdam bij de dames alle wereldtitels, tot nu toe bleef het bij slechts één seriezege, in de vier met stuurvrouw. De uitslagen van de afgesproken partij en uit de vierde ronde en de vijfde ronde bij de dames zijn: ZÜRICH (AP). Ter gelegenheid van de 75e verjaardag van de internatio nale voetbalbond, de FIFA, zullen de twee finalisten van de wereldkampi oenschappen voetbal van dit jaar in Buenos Aires, Nederland en Argenti nië, opnieuw tegen elkaar spelen. Dit gebeurt op 22 mei 1979 in het Zwit serse nationale stadion in Bern dat plaats biedt aan 60.000 toeschouwers. ZÜRICH (SID). Het Internatio naal Olympisch Comité probeert te bereiken dat voetballers uit Europa en Zuid-Amerika, die hebben mee gespeeld in de kwalificatie en de ein dronden van het wereldkampioen schap toch deel mogen nemen aan de Olympische spelen van 1980 in Mos kou. rust kwam de sensatie dichter bij, toen Heredia op nagenoeg dezelfde wijze als Krankl de tweede treffer maakte. De twee de helft leek veel op een persoonlijk duel Krankl-De Bree. De Oostenrijkse spits was vaak zeer dicht bij een doelpunt, maar het houtwerk en doelman De Bree stonden treffers in de weg. Barcelona kreeg zelfs een numeriek overwicht toen Broos we gens spelbederf de tweede gele kaart kreeg. Vier minuten voor het einde pakte Zubi- ria de bal af van Rensenbrink en na een lange rush schoot hij vanuit een moeilijke hoek raak: 3-0. De verlenging bracht daar geen veran dering in. Wel begon Barcelona meer teke nen van vermoeidheid te vertonen dan Anderlecht. De eerste twee strafschoppen van de Spaanse bekerhouder verdwenen achter De Bree, maar Geels en Van der Eist misten, respectievelijk gehinderd door de paal en doelman Artola. Vico 'schoot raak, Thissen ook en Neeskens bracht Barcelo na in de kwartfinales. Het scoreverloop: 8. Krankl 1-0, 44. He redia 2-0, 86. Zuviria 3-0. Scheidsrechter: Eschweiler (Wdl). Toeschpuwers: 100.000. Het verloop van de strafschoppenserie is: Krankl 1-0, Van der Eist schiet tegen doel man Artola op, Rexach 2-0, Geels schiet op de paal, Vico 3-0, Thissen 3-1, Neeskens 4- 1. BUENOS AIRES (ANP). In de zesde ronde van de schaakolympiade in Buenos Aires heeft Nederland ook tegen het niet al te sterke Columbia weinig indruk kun nen maken. Bij het afbreken stond Neder land met l'/i-Vi achter. Een kleine over winning is niettemin waarschijnlijk, maar erg indrukwekkend is dat toch niet. Bij de heren heeft er nog nauwelijks een strenge schifting plaatsgevonden. In diver se onderdelen was een derde plaats nog voldoende voor het bereiken van de halve finales. Daarom kon een duidelijk beeld nog niet worden verkregen. Diverse sterke ploegen gingen niet tot op de bodem van hun krachten. Opvallend was wel dat en kele teams van de Sovjet-Unie in de ach terhoede finishten. Dit was het geval in de onderdelen skif, vier zonder stuurman en twee zonder stuurman. De vier zonder stuurman van Aegir en Nereus heeft zich niet rechtstreeks voor de finale kunnen plaatsen. In de serie eindigde het kwartet Frits Bock, Jakob Vos, Frank Oudt en Willem-Jan Atsma op de vierde plaats in 6.32,98. Eerste werd Bulgarije in 6.41,99; 2e Verenigde Staten 6.48,65. oor- ,volledi unen, gen, o-radio ie en lui ortieret jplamp en meel jen elel m alle 4 te sluit! ito biedt 0.995,- ur. ouden). Ned II 22.20 uur iwi Logisch ook dat de tranen trainer Lu cien Muller over de wangen hepen. De kritische instelling bij bestuurders en vooral supporters van de Catalaanse club, had er al weer voor gezorgd dat zijn positie wankel was geworden. De naam Michels was al weer gevallen. Banik Ostrava bouwde zijn thuis opge bouwde voorsprong van 3-0 op de Ierse Shamrock Rovers uit door een overwin ning van 3-1. Wacker Innsbruck had de uitwedstrijd tegen Ipswich Town met 0-1 verloren en kwam vijftien minuten voor tijd op gelijke hoogte. In de verlenging kon Burley de kwartfinales voor de Engelsen alsnog zeker stellen. De Franse vertegenwoordiger As Nancy is uitgeschakeld. Hoewel het resultaat van de uitwedstrijd tegen het Zwitserse Ser- vette (1-2) perspectief bood, moest Nancy de tegenstander toch een gelijkspel van 2-2 toestaan. Internazionale Milan had zich op 25 oktober al ten koste van het Noorse Bodo Glimt geplaatst. Fortuna Düsseldorf begon de uitwed strijd tegen het Schotse Aberdeen ook met een voorsprong van 3-0. Binnen vier minu ten in de tweede helft zorgden McLelland en Jarvie voor 2-0, maar de Westduitsers hoefden niet meer terrein prijs te geven. Zoals verwacht mocht worden, heeft Be- veren Waas zich geplaatst voor de kwartfi nales. Weliswaar werd het twee weken geleden in Ijsland tegen Rijeka „slechts” 0-0, nu won Beveren zonder al te veel moeite met 2-0. De treffers waren van international Marc Baeke. FC Magdeburg, dat thuis met 1-0 van Ferencvaros had gewonnen, leverde een goede prestatie door in de uitwedstrijd de nederlaag tot 1-2 beperkt te houden. NOOTDORP. De uitslagen van de woens dag in Noordorp gehouden koersen zijn: ZEGWAARTPRIJS, le afd. 2000 m: 1. Romaja E (W. Duivenvoorden) 2.57.6 1.28.8, 2. Perene Majo, 3. Pascal Kid. Winn 3,90 pl 2,30 2,50 3,90 kopp 18,20, trio 293,40. STOMPWIJKPRIJS, 2000 m: 1. Royaal Gerda (J. van de Pijl) 3.01.9 1.31.0, 2. Ronald Maaldrift, 3. Rosario. Winn 2,20 pl 1,90 1,70 2,20 kopp 6,70. Niet gestart: Raoul D. en Riamiko. VRIJENBANPRIJS, 1680 m: 1. Neeltje H. (C. Verhoeve), 2.27.9 1.27.0, 2. Ona Careless, 3. Phor- tos L. Winn 10,50 pl 3,20 1,80 2,20, kopp 24,30 trio 250,40 VEURPRIJS, 2360 m: 1. Rose Kitty (J. Wage- naar) 3.34.1 1.30.7, 2. Ricardo, 3. Profiel N. Winn 2,20 pl 1,20 1,30 1,40 kopp 3,-. HOF VAN DELFTPRIJS, le afd. 2000 m: 1. Nepal (J. Wagenaar) 2.49.6, 1.24.8, 2. Our Gentle man, 3. Perry Terraise Winn 1,80 pl 1,80 3,40 4,90 kopp 22,40 trio 142,10. Niet gestart: Lord Carlos. HOGEVEENPRIJS, 2380 m: 1. Olex Kandia (L. 3.29.7 1.28.1, 2. Parodie, 3. Nikosa H. Winn 7,60 pl 2,30 1,30 2,30 kopp 9,80. Niet gestart: Myros Buitenzorg. NOOTDORPPRIJS, 2000 m: 1. Martina Norma (W. van de Pijl) 2.49.7 1.24.9, 2. Pannepieta, 3. Midian. Winn 4,10 pl 1,30 1,40 5,- kopp 12,90 trio 501,50. Niet gestart: Melchior DE ZILVEREN ZWEEP. 2360 m: 1. Orlaya Dear (P. Smit) 3.21.9 1.24.8, 2. Lissy, 3. Koncor- de. Winn 1,30 pl 1,60 6,20 10,50 kopp 18,70. HOF VAN DELFTPRUS, 2e afd 2000 m: 1. Otto (L. van Dooyeweerd) 2.51.2 1.25.6, 2. Peter Dartel, 3. Oscar Star. Winn 3,- pl 1,20 2,10 1,50 kopp 9,70 trio 39,-. Niet gestart: Nico Roodnoot en Porseleintje. ZEGWAARTPRIJS, 2e afd. 200 m: 1. Regina Scotch (J. Hoejenbos) 2.57.3, 1.28.7, 2. Pandoer Hanover, 3. Rilette Six. Winn 3,70 pl 1,80 6,30 1,40 kopp 92,50 Niet gestart: Reier K. en Robie- ne. De partij werd afgebroken net een zet voordat Ree een stuk en daarmee de partij zou winnen. Ligterink werd tegen Zapata het slachtoffer van de tijdnood, wat hem ook al eerder gebeurd is. In een ongeveer gelijke stelling, voortgekomen uit een Sici- liaanse opening, gaf hij zomaar een kwali teit' weg en kon toen in feite opgeven. Langeweg mocht met de remise die hij tegen Agudelo bevocht bijzonder tevreden zijn. In het vroege middenspel overzag hij dat de Columbiaan met een kleine combi natie twee stukken voor een toren kon winnen. De strijd werd daarna zeer scherp, en Langeweg stond op een gegeven moment zelfs totaal verloren. Ook hier Werd de partij door tijdnood beslist. Agudelo deed met de vlag op vallen een paar zwakke zetten en moest bij het afbreken constate ren dat winst niet meer mogelijk was. De belangrijkste wedstrijd van deze ronde was die tussen de Sovjet-Unie en Honga rije, op papier de twee sterkste landen. De Roelof Steenbeek, de 35-jarige schaats- trainer uit Friesland wordt de nieuwe Westduitse bondstrainer. Maandag aan staande zal hij een contract ondertekenen van een jaar, dat pqr 1 december ingaat. Over tien dagen echter neemt de Fries al de leiding op zich van de Westduitse ploeg, die dan in Grefrath traint. De 23-jarige Amerikaan Brian Teacher heeft tijdens het internationale tennistoer nooi in Tokio voor een grote verrassing gezorgd door in de tweede ronde zijn land genoot Jimmy Connors uit te schakelen. Teacher zegevierde in drie sets: 4-6 6-4 6-3. Piet Vet uit Berkhout zal niet deelne men aan een toernooi om het Nederlands kampioenschap biljarten in de spelsoort bandstoten, dat van 16 tot en met 19 no vember in Alkmaar wordt gehouden. De plaats van Vet wordt ingenomen door de eerste reserve, Ben Velthuis. I voor at die i Direkt re mode :kenk Ha en weg el. 0 r 10-5, i Groep 1: Frankrijk-Bulgarije 3-0, Neder- land-Mexico 2-1, Engeland-Venezuela 3-0 Sovjet-Unie-Finland 3-0. Stand: 1. Sovjet- Unie 14,5 punten. 2. Engeland 133. Neder land 9 4. Finland 7,5. Groep 2: West-Duitsland-Denemarken 2- 1, Argentinië-Monaco 3-0, Hongarije- Schotland 3-0, Ver. Staten-IJsland 3-0. Stand: 1. Hongarije 13 punten. 2. West- Duitsland 12 3. Ver. Staten 10,5 4. Argenti nië 9,5. Groep 3: Brazilië-India 2-1, Zweden-Ca- nada l'/a-'/i, Polen-Bolivia 3-0, Joegoslavië- Wales 2'/a-1/!. Stand: 1. Joegoslavië 11 pun ten. 2. Polen 10,5 3. India 10 4. Canada 8,5. Groep 4: Columbia-Port Rico 3-0, Roe- menië-Japan 2-1. Bulgarije-Australië 3- O.Spanje-Uruguay 3-0. Stand: Spanje 13,5 punten. 2. Bulgarije 12,5 3. Roemenië 12 4. Australië 8,5. Mijn wielrenners rijden door een muur voor me. Een talent als Van Helden heeft begeleiding nodig. Ik wil me daarin opwerpen en omdat we een sponsor hebben gevonden, hoef ik dit niet uit eigen zak te betalen.” De inmiddels 31-jarige Van Helden is dolblij met zijn nieuwe kans. In de laatste jaren wisselde hij van sponsor als een kameleon van kleur. Daar naast wierpen vele onduidelijke figu ren zich op om Van Helden op het mentale vlak te begeleiden. Rini Wagtmans beseft dat: „Ik heb met Hans de afspraak gemaakt dat we het een maand bekijken. Als het dan niet klikt tussen ons, stop ik.” RSSTOr ig. Impa itsen 1 uur. GRINDT soort 3| bezat, egeltabrf reeweg 323-3354 Jan Timman match zal waarschijnlijk in 2-2 eindigen. Spasski, die in de ochtenduren, zoals ver wacht werd, zijn afgebroken partij tegen Miles verloren had, won nu van Portisch. Waarschijnlijk zal Csom tegen Vaganian voor de Hongaren de score in evenwicht brengen. Door dit resultaat staat de Sov jet-Unie nog steeds bovenaan. Engeland is door een nederlaag tegen de Verenigde Staten wat teruggevallen. De uitslagen van de zesde ronde bij de heren zijn: Sovjet-I’nie-Hongarije 2-1 (1 afgebroken partij) Verenigde Staten-Engeland 2 (1 af- gebr. partij); Bulgarije-Cuba 2-1 (voorlopig); Joegoslavië-Zwitserland 2,/i-‘/s (voorlopig); West-Duitsland-Zweden l'/i-l1/» (voorlopig; Po- len-Philippijnen 2-1, Denemarken-Canada V/i-Vt (voorlopig); Israël-Frankrijk IJsland- Venezuela 3-1; Finland-Spanje 1-0 (voorlopig); Columbia-Nederland l’/a-'/i (voorlopig); Argen- tinië-Indonesië 21/»-1/» (voorlopig); Australië- N oor wegen Z'/i-Vli; Roemenië-Tunesië 4-0; Bra- zilië-Nieuw-Zeeland 1-1 (voorlopig); Wales-Ecu ador 21/t-’/2 (voorlopig); Schotland-Chili Vlt-'ht (Van onze sportredactie) KERKRADE. Eredivisieclub Roda JC uit Kerkrade heeft als eerste Ne derlandse voetbalclub een definitief contract afgesloten voor shirtrecla me. Contractpartner is een Kerk- raadse dameskledingbedrijf. De overeenkomst heeft een looptijd van vijf jaar. KARAPIRO. Van de Nederlandse deelnemers mag alleen het duo Bosman/ Horstink tijdens de strijd om de wereldti tels roeien op het Karapiromeer in Nieuw-Zeeland van een welverdiende rust genieten. De Phocastwee zonder stuurman bereikte rechtstreeks de halve finales door tweede te worden in de eerste serie achter de Oostduitse favorieten Bernd en Jorg Landvoigt. De andere Ne derlandse ploegen zullen in de herkansin gen moeten proberen de uitzending waar te maken. Bij de dames werd Sytske Boomstra van Skadi derde in haar skifserie achter de Amerikaanse Joan Lind en de Poolse Jani ne Klucznik. De vier met stuurvrouw van Nereus, bestaande uit Liesbeth Vosmaer, Esther Kruiswijk, Marie-Anne Stapel, Marleen Brummelkamp en stuurvrouw In grid Deudekom werd tweede achter de ploeg van de Sovjet-Unie. De dubbel vier- combinatie, met Jos Compaan, Greet Hel- lemans, Lili Meeuwisse, Saskia Jorissen en als stuurvrouw Lidwien Vriend, werd in de eerste serie derde achter de Sovjet-Unie en West-Duitsland. Karin Abma en Joke Dierdorp van Nereus behoefden helemaal niet in actie te komen. Voor het nummer twee zonder stuurvrouw zijn zo weinig inschrijvingen ontvangen dat er zaterdag zonder voorwedstrijden een finale kan worden geroeid. De internationale voetbalfederatie besloot tijdens het congres in mei van dit jaar in Buenos Aires deze spelers uit te sluiten. I.O.C.-voorzitter Lord Killanin stuurde de FIFA dinsdag een brief waarin staat, dat deze beslissing in strijd is met de Olympische gedach te, die discriminatie uitsluit. Hij voeg de eraan toe, dat het programma van de spelen van Moskou al in juni 1977 vaststond en niet meer veranderd kan worden, zelfs niet op onderdelen. ÏTF A-voorzitter Joao Havelange heeft zijn secretaris generaal Helmut Kaeser opdracht gegeven de zaak op 8 november te bespreken met de le den van de juridische commissie van de FIFA. De aanbeveling, die daaruit voorkomt, wordt dan vier dagen later besproken bij een bestuursvergade ring van de voetbalbond in Madrid. De nieuwe held van het Catalaanse legi oen heet Hans Krankl. Het Oostenrijkse surrogaat voor Johan Cruijff maakte niet alleen na acht minuten al de openingstref fer, ook was hij nog eens goed voor vlijm scherpe schoten en gevaarlijke situaties. In hoeverre Anderlecht ten onder ge gaan is door de explosieve sfeer, die deze wedstrijd al dagen van te voren omringde, is moeilijk te bepalen. Wel kunnen de problemen (Anderlecht kon dinsdag niet trainen wegens het gevaar van steniging) bijgedragen hebben tot de uitschakeling. De warming-up in een van de kleedkamers in het Nou Camp-stadion - noodgedwon gen - was ook niet optimaal. Rensenbrink kwam niet tot zijn topvorm, hij moest met een injectie het veld in. De excuses doen niets af aan de prestatie van de Spanjaarden. Vanaf het begin werd Anderlecht onder druk gezet. Het snelle doelpunt van Krankl was de ruggesteun van dat offensief. De Westduitse scheids rechter Eschweiler zorgde voor de rest: door zijn strakke leiding ontaardde het duel niet zoals de vorige keer. Vlak voor (voorlopig); China-Oostenrijk 2‘/t-*/ï (voorlopig); Paraguay-Mexico 2-0 (voorlopig); Argentinië B- Syrië 3-0 (voorlopig); Maleisië-Uruguay 3-1, Dom. Republiek-Bolivia S'/t-Vt; Peru-Porto Rico 2-1 (voorlopig), Jamaica-Hong Kong 1-0 (voorlo pig); Trinidad,Tobag-Guatemala IVi-I'/j (voorlo pig); Sri Lanka-Mauretania 2-1 (voorlopig), Guy- ana-Marokko 4-0, Faröer Eilanden-Luxemburg 21/e-1/z (voorlopig); Japan-Jordanië 21/j-'/! (voorlo pig); België-Bermuda 31/»-1/» (voorlopig); Ameri kaanse Maagdcnielanden-Ver. Arabische Emi raten 3-1; Libië-Zaïre 2-1 (voorlopig); Andorra- Britse Maagdeneilanden 3-1. De stand bij de heren na de zesde ronde is: 1. Sovjet-Unie 16,5 punten (en 1 afgebroken partij); 2. Bulgarije en Verenigde Staten 16 1); 4. Polen 15,5; 5. Engeland, Hongarije en Ijsland 15 1); 8. Denemarken 14,5 2); 9. Joegoslavië, Cuba, Israël, Argentinië A 14,5 1); 13. Frank rijk en Roemenië 14,5; 15. West-Duitsland, Zwe den, Philippijnen, Zwitserland 13,5 (+1); 19. Australië 13,5; 20. Canada 13 (+2); 21. Noorwe gen, Wales, Dom. Republiek 13; 24. Finland Brazilië, Spanje, Columbia 12,5 2); 28. China en Argentinië 12,5 1); 30. Nederland, Paragu ay 12 2); 32. Venezuela, Indonesië 12 1). yf zonnel ële marl eerbaar, arantie i i. Bel v •monstra 3 of in import- <ade 4 9i. (o k Hoewel pas op 11 november bij de KNVB het al dan niet doorgaan van de shirtreclame aan de orde komt, gaan Roda JC en de sponsor ervan uit dat shirtreclame niet meer tegen te houden is. Hans Coerver, manager van Roda JC: „Betaald voetbal op niveau spelen kost veel geld en op deze manier krijgt onze club meer armslag. Met de overeenkomst zijn honderdduizenden guldens gemoeid. Bovendien kunnen we deze shirtreclame binden aan een bedrijf in de regio. Mocht shirtrecla me verboden blijven, dan dragen we op andere manieren ons publicitair samenwerkingsverband uit. Maar daar gaan we niet vanuit.” BUENOS AIRES. Het Nederlandse damesschaakteam heeft zich tijdens de schaakolympiade in Argentinië niet kun nen plaatsen voor de A-groep. De kans daarop was na een puntverlies van Alexandra van der Mije in de wedstrijd tegen Mexico al zeer klein geworden. Doordat Nederland Venezuela daarna slechts met 2-1 versloeg en Engeland de maximale score van 3-0 behaalde tegen de Finse dames, verzekerden de Engelsen zich ten koste van Nederland van een I plaats in de A-groep. De race met Engeland om een plaats in de hoogste afdeling was een spannende aangelegenheid, temeer, daar Groot Brit- tannië als laatste tegenstander de Sowjet- Unie met (ex) wereldkampioenen moest bestrijden. Doordat Nederland ech ter tegen Mexico de kans liet liggen om de achterstand op Engeland te verkleinen die werd zelfs groter was een hoge positie voor de Nederlandse dames al haast niet meer mogelijk. ST. WILLEBRORD. Oud Be- roeps-renner Rini Wagtmans heeft weer een nieuw terrein aangeboord. De ex-prof, die nadat hij van de fiets was gestapt naam maakte als we thouder in Sint Willebrord en tijdens de laatste wereldkampioenscheppen wielrennen in West-Duitsland de suc cesvolle coach was van de wieler ploeg, die op de 100 kilometer op de weg goud dolf, gaat zich in het ko mende seizoen in de schaatssport be geven'. Wagtmans, ook al manager van de biljarter Christ van der Smis sen, gaat „dissident” Hans van Hel den begeleiden. Johan Neeskens: Barcelona een ronde ver der geschoten Vanavond kunt u de reportage zien die Avro’s Televizier Magazine maakte over kinderen in ontwikkelingslanden. De Stichting Foster Parents Plan Nederland, een niet commerciële organisatie, houdt zich bezig met financiële adoptie van kinderen in die landen. Voor 45,- per maand helpt u zo’n kind aan voedselmedische verzorging en onderwijs. Bel voor informatie of haal een folder bij één van de 3200 Rabobanken. Joh. Vermeerstraat 24, Postbus 5000, Amsterdam. Tel. 020-76 76 76. Deze publikatie is mogeiijkdankzij de medewerking van de llOUIlUOllll MÉ m voor 1. rotors, 4 ie korting! 335.

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 25