zaalvoetbal Bob Boverman Duo Goudsmit-Z wager nam ontslag is koppositie kwijt Turnontmoeting in Beverwijk Hendrickx volgt Co Prins op III 45 I •v f I Sportwethouder Bodewes opent manifestatie HAARLEMSE SJOELKAMPIOENSCHAPPEN JKGRIJP SLIJTERIJEN len ^ge KE KEUKEN PHOENIX BOOD GEEN VERWEER Uitslagen V/AfG 27 2 NOVEMBER DONDERDAG 19 7 8 - I i zaterdag 4 november drie klassen: I inschrijven aan de zaal: plaats: ie 54 f I I I prijzen: organisatie: Kennemer Sporthal Marsmanplein 15 Haarlem-N Tel. 370404 aanvang 12 uur finales 3 uur kinderen tot 15 jaar beginners wedstrijdspelers inschrijfgeld ƒ1.- kinderen 0.50 bekers - sport en spelart. Kennemer Intersport Homas spelen I I I I y echte fïiesche BOLS BEERENBURG SPORT ■HH Umond ’73 leed Geen problemen voor The Smash (Van onze volleybalmede werker) mnd. (ADVERTENTIE) (Van onze bridgemedewerker) 3 Leegloop bij OG (Van onze softbalmedewerker) (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) F laarlem. ard, uiterst p' akrekenmach lan optellen, ïrmemgvuldiS Met korreW s In handig d aalpasje in pi tie. Nu 45.- (Van onze correspondent) BRUSSEL. FC Turnhout, de Belgi sche derdeklasse-club die vorige week ex- Ajacied Co Prins als trainer ontsloeg, heeft de Nederlander Wim Hendrickx als opvolger aangesteld. Hendrickx was tot voor kort werkzaam bij een andere Belgi sche club, de derdeklasser Eupen. BEVERWIJK. Op 23 november zullen de drie Beverwijkse turnverenigingen el kaar in de Sporthal ontmoeten voor de jaarlijkse wedstrijden om het kampioen schap van Beverwijk. Aan deze wedstrijd nemen deel de verenigingen Hercules, Turnlust en SSS. Het gemeentebestuur van Beverwijk heeft voor dit sportgebeu ren een wisselbeker beschikbaar gesteld die na afloop uitgereikt zal worden door de wethouder voor sportzaken, de heer C. Bodewes. HAARLEM-IJMOND. Naast Wera- Kinheim als de grote winnaar, is het naar de eerste klasse gedegradeerde Onze Ge zellen als de grote verliezer te voorschijn gekomen uit de voorbije overschrijvings- periode, bij de softbalsters. Niet minder dan zes eerste-negentalspeelsters van de club uit Haarlem-Noord keerden de ver eniging de rug toe. Nanda Augustin, Ma- riët Feijen, Marian Cops, Edith van der Meij, Ria Koehorst en Hone Smit verko zen het spelen in de hoofdklasse boven het trouw blijven aan de kleuren van Onze Gezellen. Heemskerkse dames zijn echter nog niet over de klap heen, die VCA hun vorige week toegediend heeft. Vooral in de vrij futloze openingsset maakte ODIN op nieuw een nerveuze indruk. Vanavond speelt ODIN alweer tegen Bevok, nu in competitieverband Umond '73-Geldermans 1-2 (0-1), Roy Schouwenaar 0-1; Jan Sieraad 1-1, Roy Schouwenaar 1-2. IJmond '73 heeft in de wedstrijd tegen Geldermans geen moment zijn koppositie waar kunnen maken. Geldermans liet het i initiatief over aan de ploeg van coach Arie Weber om via counters een voorsprong te nemen. In de twintigste minuut had de Beverwijkse formatie geluk dat een doel punt van Jan Sieraad, hij nam de vrije trap terwijl de bal nog niet stillag, werd afgekeurd. Dertig seconden voor de rust nam Geldermans, door goed doorzettend werk van Roy Schouwenaar, een verras sende voorsprong. Na de rust kwam er meer vaart in de wedstrijd mede, doordat IJmond ’73 zijn achterstand teniet moest doen. Door goed keeperswerk van René Burger behield Geldermans de kleine voorsprong. Totdat tien minuten voor tijd Jan Sieraad even werd vrijgelaten en hij met een halve omhaal schitterend scoorde. IJmond ’73 rook zijn kans, maar de ploeg had weinig geluk met zijn afwerking. Vijf minuten voor het einde maakte keeper Frits Vrijhof hands door met de bal in zijn handen buiten zijn doelgebied te komen. De hiervoor door scheidsrechter Barbieri toegekende strafschop werd door Peter van Bellen genomen maar, omdat hij met zijn aanloop buiten de lijnen kwam, afge keurd. Drie minuten voor tijd had Gelder mans meer geluk. Op goed aangeven van Peter de Boer gaf Roy Schouwenaar Gel dermans opnieuw de leiding. IJmond’73 gooide nu alles op de aanval, zelfs keeper Frits Vrijhof was in de voorste gelederen te vinden, maar keeper René Burger was niet meer te passeren. DEN HAAG. Bob Boverman, de mid- den-lange-afstandstrainer van de Konink lijke Nederlandse Atletiek Unie, heeft per 1 december ontslag genomen. Boverman heeft dit besluit genomen omdat hij vindt, dat hij in de KNAU niet professio neel kan werken. „Ik ben de laatste maan den te veel geconfronteerd met hobbyis ten in de KNAU. Door de problemen die zich hebben opgestapeld was het oplossen daarvan belangrijker dan het contact met de atleten”. IJMOND. In de hoofdklasse van het zaalvoetbal leed het nog ongeslagen IJ mond '73 zijn eerste nederlaag. De ploeg van Arie Weber ging in het duel tegen Geldermans met 2-1 ten onder. Het vier puntenduel tussen Club ’12 en Graetz werd door eerstgenoemde met 2-3 gewon nen. Nihot behaalde in de wedstrijd tgen Wilms Floet het tweede gelijkspel binnen in deze competitie. strijd een voorsprong door Ab van Son. Graetz was twee maal erin geslaagd een achterstand teniet te doen kwam voor de derde keer niet meer langszij waardoor Club T2 iets meer afstand heeft genomen van de onderste plaatsen. Programma voor de komende week: maandag, 6 november a.s. Verhorst Boys- Nihot 19.45 uur en Wilms Floet-Kleine Beurs 21.25 uur. Dinsdag, 7 november a.s. Kennemersporthal Club ’12-Geldermans 19.45 uur en Score Advertising-IJmond '73 21.45 uur. slechts 979. Win) 1,48 1,31 8,59 3,15 7,72 2,28 1IJF rende Hans Snijders, waardoor vooral de Beverwijkse aanvaller Ron v.d. Born (gis teren veelvuldig goed aangespeeld) zich naar hartelust mocht uitleven. Iets wat zeker ook kan worden gezegd van spelver deler Peter Evers, die diverse keren de Argus-defensie met een tactische bal ver raste. Tevens vormde de service een gede gen wapen van Phoenix, vooral goed ge hanteerd door Cor Hoogendijk en Peter Evers; terwijl de veldverdediging dooreen tomeloze inzet goed gesloten werd gehou den. VCK-Dinsvo 2-3 (15-9; 9-15; 1-15-17-15; 13-15). 861, Bakkum-Vente 844, echtpaar Es huis 818, De By-Jongbloed 809, Van Frank-Stekelenburg 776, Bronkhorst-Smit 757. bezet hierdoor een positie in de sub-top van de eerste klasse. Odin-Bevok 2-1 (12-15; 15-11; 154). En dat Uitge- fitoet- jauze- name/ uur 1 É995-. andere kwaar- rantie. >9.-. Na uit een ogenschijnlijk verloren posi tie te zijn teruggekomen bleef VCK na twee uur toch nog met de „zwarte Piet” zitten. Na een goede start bleef VCK het antwoord op de Dinsvo-aanval volledig schuldig, waardoor vooral in de derde set het krachtsverschil grote proporties aan nam. Door een beter sluitend achterveld bleef VCK in de vierde set goed bij en werd na veel spanning zelfs een beslissen de set noodzakelijk. Bij het verwisselen van speelhelft had VCK de overwinning toen zelfs voor het grijpen (8-3), maar een zwakke pass en daardoor een weinig ge vaarlijke aanvalsopbouw deden het tij ke ren ten gunste van Dinsvo. Compaen 2-WVV72 1-3 (12-15; 15-13; 14- 16; 12-15). (ADVERTENTIE) Hooahoudt Nederland vrije stijl). De i beide avonden is 20.00 uur. imiiiiiiiHiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii i. Uit en t lur. /eg naar live she I. Tel. Jkmaar Ijving. Graetz-Club '12 2-3 (1-2), Ton Zwart 0-1, John van Leen 1-1, Ton Zwart 1-2, John Rusman 2-2, Ab van Son 2-3. In een meer spannende dan goede wed strijd heeft Club’12 twee belangrijke pun ten behaald. In de eerste helft namen de IJmuidenaren via een treffer van Ton Zwart, na een 1-2 combinatie met Jan Keur, een voorsprong. Na deze treffer zocht Graetz de aanval op om de stand weer gelijk te trekken. Door een fout in de verdediging van Club ’12 kreeg John van Leen de bal op een presenteerblaadje en hij passeerde keepter Kelly Verduin kans loos. Nog voor de rust kwam Club’12 op nieuw aan de goede kant van de score door een treffer van Ton Zwart op aangeven van Jan Keur. In de tweede helft werd door het team van coach Henk van 't Nederend meer pressie op het doel van Club T2 uitge voerd. Dit resulteerde tien minuten voor het einde in een verdiende gelijkmaker van John Rusman. Na deze treffer bleef Graetz sterker maar wist de ploeg geen openingen in de verdediging van Club T2 te vinden. Vlak voor tijd namen de IJmui denaren voor de derde maal in deze wed- Feijen zorgde voor de aanvulling van de inmiddels smalle basis. Coach Teun van der Berg, die weer voor een jaar bijteken de, weet nog niet of hij het komende sei zoen weer zal kunnen beschikken over verreveldster Els Bakels. Ellen Starink stopte met top-softbal. Bij DSS zette Loes Buenting en Anne- miek Mul een streep onder hun softbalcar- riëre. De hierdoor ontstane „vacatures" werden opgevuld door Ria Koehorst en Edith van der Meij, die van Onze Gezellen een overstapje namen naar de formatie van Huub Kouwenhoven. EDO beleefde een uiterst rustige overschrijvingsperiode. Nanda Augustin en Sylvia Verhoef zorg den voor versterking. In het komende sei zoen staat het meespelen van Marja van Dusschoten in de EDO-hoofdmacht overi gens nog niet vast. Een moeilijk seizoen zullen ongetwij feld de twee niet-Haarlemse hoofdklas sers tegemoet gaan. Zowel Shell als het naar de hoofdklasse gepromoveerde Storks leden verliezen en zagen de open gevallen plaatsen voor alsnog niet opge vuld. Duidelijker als ooit te voren is ech ter de afgelopen maand wel gebleken, dat het topsoftbal een volledig Haarlemse aangelegenheid dreigt te gaan worden. In de tweede klasse gaven de lijstaan voerders Kranendonk-Leereveld (1243) met een score van 254 geen krimp en hielden hun toppositie stevig in handen. Met hen hebben voor promotie naar de eerste klasse de beste papieren: De Boer- Otten (1218), het echtpaar Kramer (1209), de dames Van der Kolk-Van Reenen (1193), het echtpaar Prins (1173) en me vrouw Ans de Jong met haar koppelge- noot Mulder (1154). Nihot-Wilms Floet 2-2 (1-1). Raymond Keuning 1-0, Henk Bekker 1-1, Wim van der Geest 1-2, Wietze Couperus. In een snelle en aantrekkelijke wedstrijd heeft Nihot in de wedstrijd tegen Wilms Floet zijn tweede punt weten te bemachti gen. Reeds in de derde minuut kwam de ploeg uit Zandvoort aan een 1-0 score. Een schot van Raymond Keuning werd getou cheerd door Jan Stam en het speeltuig vloog over de voor zijn doel staande Ge rard Schellevis in de touwen. Na deze treffer golfde het spel op en neer met kansen aan beide kanten. Door goed kee perswerk van Gerard Schellevis en Mole naar bleef de score op 1-0 steken. Totdat Henk Bekker tien minuten voor de rust, in een scrimmage voor het doel van Nihot, een kans kreeg waardoor hij Wilms Floet weer naast Nihot bracht. Vijf minuten na de hervatting nam de Beverwijkse forma tie zelfs een voorsprong door Wim van der Geest op aangeven van Wim Jonker. Coach Jan Goderie gaf zijn spelers de opdracht meer op de counter te spelen om in ieder geval de voorsprogn te consolide ren. Tot vijf minuten voor het einde hield de ploeg deze score vast, toen lukte het good-old Wietze Couperus zijn ploeg op gelijke hoogte met Wilms Floet te brengen. Beide ploegen hebben hierna van alles geprobeerd om de winnende treffer te plaatsen, maar beiden wisten geen kansen meer te benutten. Stand: Kleine Beurs 6-12; IJmond '73 6- 10; Score Advertising 6-8; Carillon Boys 6-6; Carrousel 6-6; Wilms Floet 6-6; Club T2 6-5; Geldermans 54; Jan Groot en Huipen 64; Verhorst Boys 64; Graetz 6-3, Nihot 5-2. 10 HAARLEM/IJMOND. Doordat Schaap-Tieman in de vijfde ronde van de paren competitie bridge van het district Kennemerland niet minder dan 215 punten scoorden en het duo Porck-Tabbers er 200 bijeenbracht, plaatsten deze koppels zich met een totaal van 953 in de hoofdklasse aan de top van de ranglijst. Het onttroonde paar Goudsmit-mevrouw Zwager (950) is derde, maar nog volop in de strijd om de eindzege. In groep A van de eerste klasse geven Van der Lit-Slot van week tot week een duidelijk antwoord op de vraag wie hier het sterkste paar is. Zij scoorden opnieuw zeer hoog (188) en brachten daarmede hun totaal op 911 wat voor de andere koppels veel te veel was. Met hen zullen vermoedelijk Schrama-Toeset (865) naar de hoofdklasse promoveren. In de B-poule van de eerste klasse is het van hetzelfde laken een pak. Ook daar steekt een team huizenhoog boven de andere koppels uit: Witters-Huismans verzamelden niet min der dan 224 punten en hebben er nu 924. Mevrouw Wiers en haar partner Van der Krol volgen met 859 op de tweede plaats. eerste nederlaag (Van een medewerker) Verrassend sterk uit de overschrijving speriode kwam te voorschijn het gepromo veerde Wera-Kinheim. Naast Marin Cops, Hermien Zweers (TYBB) en Joke van der Peet (EHS) is vooral de komst van Corine Vlek (ex-Bloemendaal) en Ineke Mulder - tot voor het afgelopen seizoen - één van de beste Nederlandse werpsters - een belang rijke versterking voor de ploeg van Möll- mann. „Niet alleen is de basis aanzienlijk uitgebreid, maar ook heb ik nu een dubbe le bezetting op vrijwel alle belangrijke posities", aldus een tevreden Möllmann. Winst was ook weggelegd voor Bloemen- daal. Niet alleen trokken de Whites Piet de Nieuwe als coach aan, maar bovendien werd de selectie versterkt door de komst van Hone Smit en werpster Christian Ou dendijk, die Terrasvogels verliet. Betrek kelijk rustig bleef het bij landskampioen Tempo Team HHC. Alleen Conny Broere zette een streep onder haar softbalcarrie- re. Onbekend is nog wie de plaats van coach Janke Nijdam gaat innemen. De scheidende coach: „Ik heb het altijd leuk werk gevonden en met veel plezier gedaan. Ook is er altijd van een goede verstand houding sprake geweest. Het is echter goed dat een ander zijn taak na zoveel jaren eens overneemt”. Ook in het kamp van runner-up Terras vogels veranderde er weinig. Weliswaar vertrok Christian Oudendijk, maar Mariët In de vijfde zitting van de zes die er in totaal te gaan zijn, kwamen in de hoogste districtsklasse de topteams tegen elkaar uit, waardoor er harde klappen vielen. Schaap-Tieman deden dat wel zeer hard en brachten niet minder dan 215 punten bijeen (tot nu toe van deze competitie het hoogste rondetotaal in de hoofdklasse). Dat was voor de S en V-spelers voldoende zich met Porck-Tabbers aan de top te plaatsen. Mevrouw Zwager kon met haar partner Goudsmit tegen dat geweld niet voldoende op en moest twee plaatsen terug waardoor nu de derde positie wordt ingenomen. In de slotzitting, die volgende week vrijdag plaatsvindt, zullen deze teams gaan uitma ken wie van hen districtskampioen wordt. Het echtpaar De Vries speelde zich door slechts 170 punten te laten aantekenen naar de vierde plaats en is met een totaal van 920 voor de eindzege uitgeschakeld. Onderaan zijn de posities van het echt paar Eshuis (818), De By-Jongbloed (809), Van Frank-Stekelenburg (776) en Bronkhorst-Smit (757) uiterst wankel ge worden. Zij hebben weinig kans meer de gradatie te ontgaan. De By-Jongbloed ein digde vorig jaar nog op de tweede plaats. Nu zullen ze vrijwel zeker naar de eerste klasse moeten afdalen: ook bij bridge zijn (onaangename) verrassingen normale ver schijnselen geworden. De stand in de hoofdklasse luidt: Schaap-Tieman 953, Porck-Tabbers 953, mevrouw Zwager-Goudsmit 950, echt paar De Vries 920, Tervoort-Wittebrood 913, Van Berkel-Cohen 898, Swier-Van der Werft 895, Balk-Van der Zee 883, echtpaar Beukenkamp 880, Van der Lin- den-Rijnders 878, Heliingman-De Wit De dames van WW stonden, evenals VCK, twee uur in het veld. WW verzuim de echter niet door te drukken. Na de belangrijke derde set gewonnen te hebben, hielden de badplaatsbewoonsters het hoofd in de laatste set koel: 12-15. WW Door een 2-1 zege op Bevok heeft ODIN zich geplaatst voor de volgende ronde in het kader van de districtsbeker. De 5. Uw uit» 10 kort, prijzen. ation. Be. Haarlem (Spaamehal) tweede klas C: Schaaper-Martin de Vries 4-0; derde klas I: Carpe Diem-Libero 1-9; res. eerste klas B: Aurora 2-Otto Eagles 2 4-0; DGS Smul 2- Kennemerland 2 44; res. derde klas H: Haarlem 3-Fluor 2 5-2. Beverwijk: eerste klas A; Fransen Schoot-Otte Eagles 1-1; Heyne-Molenaar Boys 3-2; derde klas D: Euro Grane S.- Wijker Post 0-2; PW Boys-Jan Bosman 6-1; res. derde klas D: Siho FC 3-Sonco ’72 3 1- 3. Heemskerk (dr. Prinsenhal): Tweede klas A: Rob Slob-PCH 6-0; tweede klas B: WBH-Schova 3-0; derde klas A: Hage- naars-Mikro Techniek 1-1; Res. tweede klas B: DGS Smul 3-Heyne 2 2-8; De Ezel 3-Fransen Schoot 3 24. Nieuw Vennep: tweede klas E: Bakker Zn. Sticker Stars 1-3; derde klas J: Digital-TZB 0-15; res. derde klas K: De Krom 2-Kroon 2 1-2; res. derde klas M: J.M. Bakker 3-SCW 3 24. Hillegom hoofdklas: Nihot-Wilms Floet 2- 2; tweede klas E: DVS-Bousemax VH 3- 1; derde klas K: Elsbroek-Sekura 3-2; res. derde klasL: Concordia 3-TZB 4 8-5; BSM 3- TZB 5 1-5. BEVERWIJK. Ook Smit Beheer/Phoenix is er gisteravond in de sporthal te Beverwijk niet in geslaagd een einde te maken aan de overwinningenreeks van het in de derde divisie debuterende The Smash. De Beverwijkse illusies op een verrassing werd in drie sets de bodem in geslagen. De Phoenix-heren deden het beter. Het Zaanse Argus, dat een betere competitiestart kende dan Phoenix, was duidelijk de mindere (3- 0). In de distriktscompetitie leed Gieze- man/VCK een nipte nederlaag tegen Dins vo. Het slopende duel nam ruim twee uur in beslag. Phoenix-The Smash 0-3 (6-15; 6-15; 13- 15). Boverman gelooft nog steeds in het trai- ningsplan, dat de KNAU tot na de Olympi sche Spelen van Moskou had opgesteld. Hij vraagt zich echter alleen af of het plan, gezien de Nederlandse mogelijkheden en verhoudingen, toch niet utopisch is. Met het vertrek van Boverman is de KNAU in het tijdsbestek van drie maan den vier trainers kwijtgeraakt. Van de Goolberg, Swinkels en Wijsen gingen hem voor. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiimiimimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii (Van onze sportredactie) BEVERWIJK. Wethouder van sport zaken C. Bodewes zal vrijdagavond de opening verrichten van de sportmanifes tatie 1978, die het komende weekeinde in de Beverwijkse sporthal wordt gehouden. Zoals bekend wordt deze sportmanifesta tie georganiseerd door de krachtsportver- eniging DOK in samenwerking met de Beverwijkse sportraad. In het tweedaagse gebeuren staat de haltersport op de openingsavond centraal. Zo zal een aantal leden van DOK een serie haltertrainingen verzorgen, terwijl de krachtsportverenigingen SSS uit Alkmaar en Hercules uit Amsterdam, die medewer king verlenen aan deze manifestatie, de monstraties zullen geven van gewichthef fen, body-building en powerlifting. Onder meer zal de zesvoudige nationale kampi oen Ferry van der Meulen acte de presence geven. Zaterdagavond komt het worstelen (Grieks Romeins, vrije stijl en Sambo) aan bod. waarbij naast jeugdwedstrijden, ook een aantal prominente worstelaars in actie zullen komen, zoals Bert Kops (13x kampi oen van Nederland vrije stijl), Gerrie Vo gelzang (14x kampioen van Nederland Grieks Romeins), Theo Lammers (5x kampioen van Nederland Grieks Romeins) en Jan van der Paverd (7x kampioen van aanvang op Aanvalster Annie Hoogland van Phoenix (nr. 35) slaat de bal in dit geval over het blok van The Smash heen. Nel Wendte (rechts) kijkt toe. Wat gisteravond een topper van de eer ste orde had moeten worden, is uitge draaid op een teleurstellend, maar vooral eenzijdig duel. The Smash, dat opgebouwd is rond een kern van drie ex-eredivisie speelsters, ondervond vooral in de eerste twee sets weinig weerstand van de thuis club. Door een keiharde bovenhandse ser vice hielden de Castricumse dames Phoe nix constant onder druk, terwijl het Phoe- nix-blok vooral lengte en kracht te kort kwam tegen de verwoestend harde smash es van de bezoeksters. In de derde set echter viel The Smash aanvankelijk terug. Ditmaal greep Phoe nix het initiatief. Dankzij knappe services van Annie Hoogland, een goed blokkeren de Nel Wendte en een steeds beter draaien de set-upster Marja v.d. Outenaar leek Phoenix deze set dan ook winnend af te gaan sluiten. Bij de stand 13-6 grepen de 14 56708 lijstaanvoersters echter in. Opnieuw moest Phoenix het afleggen tegen de ser veer- en smashkracht van de Castricumse ploeg, die wederom regelrecht op de titel lijkt af te stevenen. Phoenix-Argus 3-0 (15-10; 15-9; 154). Phoenix heeft het tegenvallende Argus weinig kansen op succes gegeven. De Zaankanters werden voortdurend met de rug tegen de muur gezet, zodat er van een goed verzorgde aanvalsopbouw weinig te recht kwam. Het Argus-blok werd regel matig zoek gespeeld door de goed penetre- leuke dingen voor uw keuken gezellig Decorette behang bijpassende stof aan de rol schorten, tafellakens en servetten honderden Flexa kleuren Voor meer informatie: Decorette Antwoordnummer 6 Sassenheim I-L L -

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 27