Foto’s van China in Canon-galerie K' Hubertusjacht schrijvende lezers knelpunten [zeepost (f Speedshow op wegen T(r)ips puzzel van de week Ook 3M supersnel Stadswandeling -2- Eigen fotopuzzel Lensbeschermer Steuntje is nodig prijswinnaars Ski-Happ-2 Spaanplaatgas Pedofilie Pauselijk ambt jT X jf jf?: even tussen 12 VRIJDAG 13 3 NOVEMBER VARIA 19 7 8 x v interieurarchitectuur x behr-studio donderdagavond van 7-9 uur geopend zaterdagmiddag om 5 uur gesloten Respectievelijk in 1971 en 1975 hebben de vaderlandse fotogra fen John Kleinen en Joost Gun tenaar een bezoek gebracht aan China. De prachtige foto’s die deze bezoeken hebben opgele verd, worden tot en met 17 no vember geëxposeerd in de Ca non-galerie (Reestraat 19, Am sterdam). Op de tentoonstelling, die tot stand is gekomen mede dank zij de moeite en suggesties van galeriemedewerker Peter Kersten, zijn op videobanden ge monteerde dia’s te zien met als thema’s Het Chinese platteland en In en om het huis. Onder redactie van J.P. Bos voor een nieuwe hoed en pet Kruisweg 72 - Haarlem Hatters since 1896 FÏ5 në 22 I25 iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii vr Joost Guntenaar (ADVERTENTIES) A. W. M. WIERCX, Haarlem. PETRI INTERIEUR - ZIJLWEG 36-38 HAARLEM TEL. (023) 316399 4 Vertikaal: 1. breed; 2. sta; 3. ton; 4. Ed; 5. pinakel; 6. Ee, 7. kee; 8. one; 9. Sneek; 11. e.k.; 12. nl.; 13. dame; 15. kalk; 17. vooron der; 18. t.n.o.; 19. sir; 21. vertellen; 23. Biliton; 24. rondeel; 29. Spa; 30. atm.; 31. mes; 32. aar; 33. eek; 35. eng; 40. ressort; 44. inka; 45. esp; 46. t.a.v.; 47. loet; 48. mulat; 51. idool; 56. don; 57. Ans; 58. m.b.; 60. Ark; 61. ade; 63. Ee; 64. os. Het dertigste deel van een seconde lijkt een erg korte tijd. Toch ontdekken ama- teurfotografen vaak, dat een foto, die wordt genomen met een sluitertijd van l/30e sekonde, onscherp kan zijn door trillingen van de hand. Daarom is het advies: neem geen risico maar gebruik bij foto’s, die met l/30e seconde of langer worden genomen, altijd een steuntje. Zet de camera op een vensterbank of tafel of bij buitenopnamen op een paaltje of een andere steun. Nog beter is: gebruik een statief, waardoor trillingsonscherpte zelfs bij lange sluitertijden tot het verleden behoort. Tegenover het illustratieve materiaal staat het tekst- en cijfermateriaal van deskundigen, zoals statistieken, beschou wingen en analyses. Het geheel toont de afstand tussen de persoonlijke waarne- Horizontaal: 1. beest, 4. Epe; 7. koets; 10. toedienen; 13. dank; 14. leek; 16. eva; 18. tas; 20. ave; 22. dom; 23. bankier; 25. lek; 26. oe; 27. oer; 28. kr; 29. sr.; 30. alm; 32. Ane; 34. te; 36. portiek; 37. naderen, 38. An; 39. M.T.S.; 41. rek; 42. l.g.; 43. d.i.; 45. eet; 47. 1.1.; 48. men; 49. massaal; 50. oei; 52. Urk; 53. P.S.V.; 54. end; 55. Adam; 59. maat; 62. onberoerd; 65. thans; 66. ets; 67. kerel. ming en de bijna grotesk wordende hoe veelheid gegevens over een land dat voor velen nog een raadsel is, aldus de expo santen. Puzzel nummer 43 25: A. Ramakers, Corn, de Langestraat 39, Haarlem; ƒ25: A. E. Kors-de Ruyter, Van Dalenlaan 180, Santpoort-Z.; 15:. W. J. P. Versteege, Van Lennepweg 97 rd., Zandvoort; ƒ15: A. Bruinink, Moerberg- plantsoen 167, IJmuiden; ƒ10: E. Velthuij- sen-de Vries, Duinoordstraat 60, Haarlem; 10: F Retz, Spaarnestraat 73, IJmuiden Veel amateurs weigeren opnamen te maken in regenweer omdat ze bang zijn voor het nat worden van hun camera, niet geheel ten onrechte overigens. Ande ren zeggen, dat het toch onmogelijk is, omdat de regen op de lens en de zoeker slaat en er dan niets van terecht komt. U kent allemaal de plastic weggooi-drink- bekers zoals voor drankautomaten. Ze bestaan ook in wat bredere vorm voor consumptie-ijs. Wel, als u zo’n beker in de lengte halveert, zodat u twee halve be kers overhoudt, dan kunt u één zo’n helft met plakband of hechtpleister als een kap gelijk die van een begijntje boven het objectief aanbrengen. Het wordt dan een camera met een luifel, die enige bescherming tegen de regen biedt. Na het fotograferen moet u de eventueel toch nat geworden plekken natuurlijk wel me teen afdrogen. 3M heeft verder een kleurendiafilm, die door de laboratoria binnen een week en gereed voor projectie rechtstreeks naar de klant wordt teruggestuurd. Som mige gebruikers vinden met name de weergave van het groen niet geheel na tuurlijk Het kleurenpapier (High Speed, afgestemd op het 2- of 3-bad proces van Kodak), is alleen op rollen verkrijgbaar. Voor de filmers is er de Super 8 kleuren film die inclusief ontwikkelen wordt ge leverd en wordt ontwikkeld volgens het EM 25 proces van Kodak. Het is mogelijk om van uw favoriete foto een vergroting te laten maken van 20x25 cm en deze daarna te laten verwer ken in de vorm van een legpuzzel. Het is een bijzondere ervaring om zo’n puzzel in elkaar te zetten waarop stukje voor bee tje uw eigen gezin zichtbaar wordt. Zo’n stevige puzzel kost u een gulden of veer tien. Alleen van de allerkleinste negatief- jes is het helaas niet mogelijk (zoals van een pocketkamera). Na de hartverwarmende lofzangen over homofilie, lesbische verhoudingen en bui tenechtelijk verkeer, heeft de VARA ein delijk de moed gehad een gouden kroon te zetten op het hoofd van de pedofiel. Niet alleen een pedofiele rechtsgeleerde kwam voor de tv, maar zelfs een dominee. Deze mensen maakten ons gelukkig wakker. Ik zou erop willen wijzen, dat niet alleen het ambt van de paus een anachronisme is, maar ook de structuren, de leerstellingen, de moraal en de wetten van de katholieke kerk passen niet meer in deze dynamische tijd, waarin nieuwe cultuurpatronen tot ontwikkeling komen. Bovendien is het voor mij een open vraag of Jezus werkelijk een kerk heeft gewild. Naar mijn vaste overtuiging is het christelijke geloof pri mair een „way of live” en Jezus vereenzel vigt zich, om het zo te zeggen, met die weg. Overzicht van de werkzaamheden op de Ne derlandse autosnelwegen: van 4 november tot en met 10 november 1978. Hij vraagt ons met hem die weg op te gaan en te bewandelen en nodigt ons uit hem te volgen. En daarvoor voor die levenswij ze is niet per se een kerk nodig, zeker niet het in Rome zetelende machtsinsti tuut, dat pretenteert de kerk van Jezus te zijn. 's-Hertogenbosch-Utrecht (A2-RW 2-E 9) Tot 1979 moet het verkeer ter hoogte van Hagestein op de rijbaan richting Utrecht reke ning houden met werkzaamheden Deze werk zaamheden worden uitgevoerd op de vlucht strook Wieringerwerf-Den Oever (A7/N7-RW 7-E10) Tussen Wieringerwerf en Den Oever worden drie viaducten gebouwd In verband daarmee moet het verkeer in beide richtingen rekening houden met rijbaanversmallingen en -verleggin gen Wieringerwerf-Hoom (A7/N7-RW 7-E10) In de gemeente Middenmeet wordt een thans bestaande kruising tussen de N-7 en de provinci ale weg S-l 1 verlegd. In verband daarmee is voor het verkeer op de N-7 slechts één rijstrook be schikbaar. Deze werkzaamheden duren tot 22 december 1978. ,,ER even tussen UIT is een rubriek met t(r)ips voor onze lezers, die er eens een paar uur of wat langer uit willen Gorinchem-Breda (A27-RW 27-E37) Het verkeer richting Breda moet rekening hou den met werkzaamheden ter hoogte van de Mer- wedebrug bij Gorinchem. Amersfoort-Zwolle (A28-RW 28-E35) Tussen Nunspeet en Harderwijk moet het ver keer rekening houden met een rijbaanversmal- ling Nu lees ik in uw krant, dat er weer 50.000 is uitgetrokken om metingen te doen en wel op aanraden van wethouder Thuis. Al die metingen zijn reeds gedaan, dus dat is weer weggegooid geld. Zou het niet beter zijn om nu eens het probleem werkelijk aan te pakken. Al die heren die nu over onze gezondheid oordelen door het spaan plaat niet te vervangen (lees: geen geld), wonen zelf in een goede woning zonder spaanplaatgas. Wethouder Mensink zei eens op een verkiezingsavond, dat al het spaanplaat eruit moest, koste wat het kost. Openingstijden: dinsdag tot en met za terdag van 12 tot 18 uur. IN GALERIE FIOLET (Herengracht 86, Amsterdam) hangt werk van de Amerikaanse fotograaf Ralph Gibson De thema's zijn Quadrants (zwart-wit- drukken 1975/1977)en Theorem (kleuren drukken 1977/1978). In de eerstgenoem de serie heeft hij zijn close-upwerkwijze doorgevoerd. Slechts een deel van het beeld (een quadrant) wordt zichtbaar ge maakt, het overige driekwart laat hij voor rekening van de kijker. Dezelfde openingstijden als Canon. Van al die toezeggingen is niet veel-overge bleven. JOS VAN DER BEEK, Roosendaal. Gorinchem-Breda (A27-RW 27-E37) Bij de brug Keizersveer moet het verkeer in beide richtingen rekening houden met een rij- baanversmalling. Voor elke richting is maar één rijstrook beschikbaar. J. J VAN WA VEREN, Haarlem. Op een speedshow in de Beekse Bergen bij HILVARENBEEK zijn dit weekeinde vele snelle auto’s en boten te bewonderen. Naast de Formule 1-wagen van wereld kampioen Mario Andretti staan er Formu le 2- en 3-wagens, toerwagens, motoren, speedboten en antieke renwagens opge steld. Als speciale attractie is er de verkie zing van de „Nederlandse coureur van het jaar". De show vindt gedurende deze twee dagen plaats van 10 00 tot 22.00 uur. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk per post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Argentinië, ms „Cap San Diego” 3 no vember. Australië, ms „Kangourou" 7 no vember. Brazilië, ms „Cap San Diego" 3 november, Canada, ms ”C.P. Voyageur” 7 november, India, ms „Aranya” 10 novem ber, Israël, ms „Sigal” 9 november. Kenya, Oeganda, Tanzanië ms. „Francois Viel- jeux" 9 november. Ned. Antillen ms „Cari- bia Express” 3 november. Nieuw-Zeeland, ms „Kangourou” 7 november. Ver. Staten van Amerika, ms „Atlantic Causeway” 7 november, ms. „American Legend" 7 no vember. Zuid Afrika (Rep.), ms. „Merlin" 3 november. Naar aanleiding van het artikel in uw krant van 27 oktober moet mij het volgen de van het hart. Sinds twee jaar zijn er verschillende instanties aan het vergade ren over en het meten van het spaanplaat gas. Naar mijn idee zal dat wel het nodige hebben gekost en als er over vervanging werd gesproken, kwamen er verschillende bedragen uit de bus. Tijdens een kort geding sprak men over ƒ100.000 en een ander kwam na berekening uit op 12.000. AMSTERDAM. 900 katten uit zes lan den zijn te zien op de internationale kat tenshow, die zaterdag 4 en zondag 5 no vember wordt gehouden in de RAI. Deze 53e show van de Nederlandse vereniging van fokkers en liefhebbers van katten „Fe- likat” is beide dagen van 10 tot 18 uur geopend. ROTTERDAM. De rivièra-hal van de diergaarde „Blijdorp” biedt tot april 1979 onderdak aan 300 soorten vissen, die rond zwemmen in 150 aquariums met een totale waterinhoud van 300.000 liter. De koud- water-, sub-tropische en tropische fauna en flora uit alle delen van de wereld is dagelijks van 9 tot 17 uur te bezichtigen. LEIDEN. Zaterdagavond 4 novem ber is in de Groenoordhallen de tweede uitvoering van de „Taptade ’78”. De muzi kale show begint om 20 uur, na een voor programma van rond een uur. DELFT. „Dwars door dijken” is deel van een tentoonstelling, die tot en met 30 december is ingericht in het technisch ten- toonstellingscentrum van de TH. De ten toonstelling handelt voornamelijk over de stormramp van 1953, waarbij het accent ligt op de waterstaatkundige maatregelen voor betere beveiligingen tegen overstro ming. Openingsuren: alléén op weekdagen van 10 tot 17 uur. DRL’NEN. Lips Autotron in Drunen (bij Tilburg) houdt zaterdag 4 en zondag 5 november zijn 5e ruilmarkt van antieke automobielen. Het aanbod bestaat uit een 300-tal van deze voertuigen plus 100 stalle tjes vol auto-onderdelen, -boeken, -emble men enzovoorts. De markt is daarmee de grootste in zijn soort in Europa: openings uren: 10-18 uur. In een bericht over supersnelle kleu renfilms, dat was opgehangen aan de introductie van de CNS 400 van Agfa- Gevaert, noemden we als voorlopers Ko dak en Fuji. Naar aanleiding hiervan attendeerde 3M Nederland ons erop dat zij eveneens al eerder een 400 ASA (27 Din) kleurennegatieffilm heeft uitge bracht Deze film is, evenals die van Kodak en Fuji, volgens dit Leidse bedrijf probleemloos, te verwerken in het C41 ontwikkelprocedé en kan dus via iedere fotohandelaar aan de laboratoria wor den aangeboden. De film is verkrijgbaar met 20, 24 en 36 beelden. lijke om les aan te geven; 6. Zij eet in Leuven als het zo uitkomt; 7. Zoekt hij die apen uit voor het park?; 10. Het stormt op Leo af deze schetterende vertolking; 12. Er is in de ranch wel beslist zo'n ding te vinden als je de deur opendoet; 13. Vond hij die kostbaarheid in de grasdam?; 16. De Turk lag in bed omdat hij zich zo voelde; 17. Deed de oude vrouw erg verle gen?; 20. Na de tweede daar veranderen is tegenwoordig heel modern; 22. Is die ka bouter u te veel? Of is zijn stijl u te grillig?. Oplossingen, uitsluitend per briefkaart, dienen uiterlijk woensdag a.s. in ons bezit te zijn. Indien per post wordt ingezonden als volgt adresseren: „DAMIATE PERS B.V.”, POSTBUS 18, 1970 AA IJMUI DEN OPLOSSING PUZZEL NUMMER 43 In de bossen van ZEIST EN AUSTER LITZ vindt zaterdag 4 november de tradi tionele Hubertusjacht plaats. Om 10 uur verzamelen de deelnemers aan deze open jacht op een imitatie-vos zich op het Zeis ter Stationsplein. Vervolgens vertrekt het gezelschap ruiters en amazones, voorafge gaan door de luidruchtige meute (Fox hounds) door de Slotlaan naar het Slot van Zeist. Van het Slot gaat de route via de Zinzendorflaan, Schoonoord en Heideweg naar het beginpunt van de jacht, gelegen IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIUIIIIII aan de Arnhemse Bovenweg. Hier wordt de meute ontkoppeld en onder luid gejoel nemen de honden het van tevoren getrok ken spoor (scent) op en gevolgd door het jachtgezelschap te paard volgen zij dit reukspoor tot het einde van de eerste run. De gehele jacht zal bestaan uit drie runs. De jacht zal eindigen in de zandafgraving achter camping „De Krakeling” om 15.00 uur. Voor hen die de jacht willen volgen, zal bij de WV-Zeist, Slotlaan 321 (busstation) een routebeschrijving te ver krijgen zijn. Vooral voor amateurfotogra- fen is deze interessant, daar op verschil lende uitzichtspunten aantrekkelijke op namen gemaakt kunnen worden. Jammer voor mij, en zeker nog veel meer ouders, kan ik deze denkwijze niet begrij pen. Niet de lesbische, homofiele of pedo fiele mensen behoeven verzorging, het gaat immers om vijf percent van de sa menleving, maar wij die onszelf normaal vinden, moeten (volgens de VARA) naar de dokter. Amsterdam-Amersfoort (Al-RW 1-E3S) Ter hoogte van Muiden worden op de rijbaan richting Amersfoort werkzaamheden uitge voerd. In verapd daarmee moet het verkeer rekening houden met een rijbaanversmalling. De werkzaamheden duren vermoedelijk tot me dio december 1978. De Italiaanse dichter-schilder-foto- graaf Mario Giacomelli exposeert foto’s van zijn geboortestreek, de Marken, en van het dorp Scanno in Zuid-Italië. Het portfolio van de maand is verzorgd door Jeff Gates. PUZZEL NUMMER 44 Horizontaal: 1. Gaaf of rot, het is zeker niet het oudste beroep; 4. Hoe kun je dat dier in verwarring brengen? 7. Sar pa niet tot hij zo’n ongezonde kleur krijgt; 8. Moet je ver om lopen om zo’n persoon te vinden? 9 treed binnen maar wel zachtjes; 10. de traditie wil dat ie dit niet moet gebruiken voor het spel; 11het is niet zo vermetel ver weg te vluchten voor zo’n klein diertje; 12. je vindt ons verward in Brabant terug; 14. »wat een niemendalletje”, zei de mantoen Nel 't landje verkocht, „zo heb ik er duizen den”; 15. is die Noordhollandse plaats van Engelse makelij?; 18. Hij houdt veel van aalbessen, de oude vrouwen niet,die heb ben liever vis; 19. Moet 't ons inziens uit het abattoir komen, deze vermindering van Prijs?; 21. In hun agenda’s stonden de Asen niet vermeld, wel een...; 23. Als er ■eens wat veranderde zouden ze dan in de rij lopen?; 24. hoj mag ons inziens tot volledige ontwikkeling komen; 25. verloor Daniël er één op de toendra's?; 26. werkt die ingenieur bij ADO aan een communi catiemiddel?; 27. Wat rijdt Be gek. Dat is een euvel van deze tijd. Vertikaal: 1. als u lift gebruikt u dan dit instrument?; 2. Gebruik uw staf dan om het verschil tussen die plaatsen te metén; 3 Is dit 'n dof nat lekkernijtje? Ja, maar wel zoet; 4. Tot mijn verwondering was het een vreemd begin; 5. Hij is geen gemakke- Niet de pedofiel die kleine kinderen mis bruikt, maar ouders die dat niet goed vinden zijn abnormaal. De dominee wist zelfs met veel mooie woorden en treurige ogen te melden dat pedofielen de liefde van Jezus Christus in praktijk brengen. Wel ja, laat de kinderen tot mij komen. HOORN is het komende weekeinde van 4 en 5 november het doel van de tweede ANWB-stadswandeling. Speciaal voor de deelnemers heeft het Westfries Museum zijn poorten ook op zondag opengesteld en kan men gratis op vertoon van de routebe schrijving zijn rijke collectie schilderijen, glas en zilver, antiek speelgoed, oude kos tuums etc., gaan bekijken van zaterdag 13.00-17.00 uur en op zondag van 14.00- 17.00 uur. Routebeschrijving en van deze ca. 5 km. lange stadswandeling kan men tussen 9.00-14.30 uur af halen in de Stati onsrestauratie van het NS-Station te Hoorn, Stationsplein 1, rood te Hoorn. Utrecht-Arnhem-Zevenaar (A12-RW 12-E36) Op deze autsnelweg moet het verkeer rekening houden met werkzaamheden tussen de IJssel- brug bij Zevenaar en Arnhem. Hierbij kan in een of beide richtingen één rijstrook afgesloten zijn Voor hen, die vorige week de „Ski-Happ” in de Amsterdamse RAI ge mist hebben, is er het komende weekeinde van 3 tot en met 5 november een nieuwe gelegenheid deze wintersportmanifestatie te bezoeken. De beurs vindt dan plaats in het Ahoy-complex in ROTTERDAM. Het publiek kan zich daar vermaken met actie ve skibeoefening op een kunststofbaan, terwijl er tevens een langlaufloipe werd aangelegd. Verder valt er ook een levendi ge handel in tweedehands skikleding en verdere uitrustingsstukken te verwachten. De openingstijden van deze Ski-Happ zijn: vrijdag (hedenavond) van 19.00-23.00 uur; zaterdag en zondag van 10.00-18.00 uur. Rotterdam-Breda (A16-RW 16-E10) Tussen Dordrecht en de Moerdijkbrug moet het verkeer op de rijbaan in de richting Breda rekening houden met werkzaamheden en rij baanversmallingen. la St ion Rotterdam-Waddinxveen/iütrecht) (A20-RW 20-E36) In de weekends, gelegen in de periode van 11 tot en met 26 november, moet het verkeer op deze autosnelweg rekening houden met omlei dingen In verband met werkzaamheden aan het in deze weg gelegen spoorwegviaduct in de ge meente Moordrecht worden beide rijbanen voor alle verkeer afgesloten Deze afsluiting/ omlei dingen vinden drie achtereenvolgende weekends plaats tussen zaterdagavond elf en zondagoch tend negen uur. Bovendien wordt, maar dan in de periode van 6 tot en met 25 november, van beide rijbanen één strook afgesloten Dit gebeurt tussen 's avonds negen en de andere ochtend zes uur. O 2 3 5 6 9 10 12 |Ï8 19 20 26

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 13