Buurthuis De Brulboei wil nieuwbouw in gezamenlijk gebruik met scholen Bemanning van gezonken Katwijker viskotter gered DA VOOR EERSTE KOOPA VOND fers Nieuwe postkantoor geopend door burgemeester Molenwijk II rant COLLEGE AKKOORD MET VESTIGING JONGEREN IN PENCENTRUM Samen gebruiken OPVARENDEN VANDAAG IN IJMUIDEN VERWACHT Middenstand gematigd tevreden AAN WIJKERSTRAATWEG IN VELSEN-NOORD HAUSERFILM IN FILMHUIS VELSEN KOOP NU SIMCA Jongeren Politie ruimt scherpe handgranaat op Invloed buurtbewoners zentueld Z^fljreemem 1 I i NOVEMBER 3 VRIJDAG 19 7 8 VELSEN-IJMUIDEN 4 (Van een onzer verslaggeefsters) Lhnuiden-Plein 1945-52 VOOR AL UW ELEKTRAWERK „BRANDENBURG” IJMUIDEN. Volgende week ?er in Tel treden vertegenwoordigers van ening (25 buurthuis De Brulboei in-bespre king met vertegenwoordigers van het gemeentebestuur en de bestu ren van de scholen in Oud-IJmui den over nieuwbouw in het reno- vatiegebied. Nieuwbouw voor zo wel de scholen als het buurthuis. In verband met deze plannen NOG 5 DAGEN GROTE INRUILAKTIE HOGE INRUILPRIJZEN ongeacht welk merk t intussen heeft een werkgroep van De Brul- man, naai boei een ontwerpplan gemaakt jinet in te waarin wordt voorgesteld de Egypte bouw van buurthuis en scholen te combineren zodat verschillende voorzieningen gezamenlijk kun- - Staf en gebruikers van buurthuis De Brulboei zitten te springen om een nieuw gebouw. e Iraaks nen wor(jen benut. onferentie (Van een onzer verslaggevers) ■ó- Op de eerste vaste koopavond van IJmuiden behaalden de winkeliers een bevredigende omzet. (Van een onzer verslaggevers) vond boodschappen te doen. „De sfeer zat er nog niet helemaal 1 3 (ADVERTENTIES) itend (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggeefsters) I I met Van Carter ge bij nadei i het adres t had kun- r vast aan ;rs vorige n over hel ;n moeten 9.00 uur '30 uur I Voorzitter W. Geels van het Stadscentrum IJmuiden had de indruk dat de meeste mensen nog moeten wennen aan de mogelijkheid om voortaan ook op donderdagavond nog moeten Te veel gebruikers in een te klein en te onhandig gebouw maken een goed verloop van het buurthuiswerk onmogelijk, terwijl door de omstandigheden de initiatieven voor nieuwe activiteiten nauwelijks of niet van de grond kunnen komen. „Daarom ook”, zo licht Fernanda Gouda toe”, willen wij ook niet van dit oude gebouw in een ander oud gebouw worden gestopt. Er moet gewerkt worden aan een nieuw goed buurthuis, waarin goed kan worden ge werkt”. en Henk Visser. Wellicht ten overvloede, omdat het gebouw al is afgekeurd, heeft de groep nog eens op een rijtje gezet waarom de huidige vestiging niet deugt voor het buurthuiswerk. Totaal tweeën twintig punten van bouwkundige, prakti sche en sociale aard laten zien onder wel ke slechte omstandigheden het werk moet worden verzet en op welke wijze een goede gang van zaken wordt getorpe deerd. De heer Van der Goes ging nog even in op de voorgeschiedenis van het nieuwe postkantoor, de zekerheid dat het er zou komen werd pas verkregen nadat de be volking actie had ondernomen toen be kend werd dat het oude postkantoor zou verdwijnen en in plaats daarvoor een post agentschap terug zou komen. De heer Van der Goes gaf ook architect A. J. Graaff uit Santpoort-Noord, die de verbouwing heeft en een kantoor annex spreekkamer (voor bijvoorbeeld de wijkagent of het Sociaal Advies Bureau), de bibliotheek, een droog ruimte voor het pottenbakwerk, gewone toiletten en peutertoiletjes. der Plas, de echtgenote van de schipper- eigenaar van het gezonken schip, dat de bemanning zonder problemen over kon stappen op de KW 113 en er niemand een nat pak heeft gehaald, is deze verklaring de meest voor de hand liggende. De Janny Jacoba KW 4 werd in 1955 gebouwd als Soli Deo Gloria door de scheepswerf Sijmonsbergen in Amster dam voor de Firma Gebroeders van der Vis op Texel en kwam dat jaar onder die naam in de vaart als de TX 4. In 1972 werd het schip verkocht aan schipper-eigenaar Van der Plas uit Katwijk en kwam het schip onder de huidige naam in de vaart met als thuishaven IJmuiden. Wethouder H. J. Scheeper van culturele zaken heeft het rapport van de werkgroep toegestuurd gekregen. Over een termijn waarbinnen nieuwbouw voor de Brulboei in eerste instantie kan worden gereali seerd, kan Scheeper niets zeggen. „De bouw van scholen heb je zelf niet in de hand. En voor je met de Brulboei kan beginnen, moet in elk geval ook de plaats voor de nieuwe scholen bekend zijn. We gaan nu eerst elders in het land kijken van de schoolbesturen zijn nog niet bin nen, maar die worden tijdens de bespre king met de gemeente volgende week ver wacht. waar zo’n combinatie als men voor ogen heeft, bestaat en we gaan natuurlijk pro beren van CMR een soort experimenteer- subsidie te krijgen”. Ten aanzien van de verhuizing van de Brulboeijongeren naar de benedenruimte van het Pencentrum heeft het college in principe ingestemd met het aanbrengen van voorzieningen die geluidshinder naar het Witte Tejater (die in de bovenruimte is gehuisvest) moeten voorkomen. Nu worden hiervoor plannen uitgewerkt, zo dat - naar bedoeling van Scheeper op zeer korte termijn - de besprekingen met het Witte Tejater en de Brulboei hierover kunnen worden voortgezet. t miljard n nieuwe he bewo- VELSEN-NOORD. De politie heeft gisteren een scherpe handgranaat wegge haald uit een weiland aan de Westerhout- weg, op de grens van Velsen-Noord met Beverwijk. De granaat, die dateert uit de Tweede Wereldoorlog, was gevonden door iemand die in de omgeving woont aan de rand van een slootje van het weiland. Volgens de deskundige van de politie, die de granaat verwjderd, was het een bijzon der gevaarlijk exemplaar en de kans op explosie, als het bijvoorbeeld door een paar spelende kinderen gevonden was, groot. De handgranaat ligt nu in het poli tiebureau, waar hij te zijner tijd door de Expolosieven Opsporingsdienst ter vernie tiging opgehaald zal worden. zaterdaj antiek dii t over wa roers” va) weerwerl gingsplan >rd. Fabe: in Aantje k. •n rordt mor wisker marktplein 18 - ijmuiden telefoon 02550-17350 ionderdaj rijden aai et CDA dl wennen aan de mogelijkheid om voortaan oook op donderdaga- naar aan d-ministe 3D A heef de Kamer Het buurthuis, zo heeft de werkgroep vastgesteld, functioneert voor globaal elf duizend inwoners van Velsen, van wie er straks ruim drieduizend in Oud-IJmuiden wonen. Die buurtbewoners, zo is het uitgangs punt van de werkgroep, zouden invloed op het buurthuiswerk moeten kunnen uitoe fenen en daarvoor is een eenvoudige be heersvorm noodzakelijk. Naar zeggen van Fernanda Gouda zou dus, bij eventueel gezamenlijk gebruik, geen bestuur met verschillende secties moeten worden ge formeerd. Punt blijft wel hoe bij gecombi neerd gebruik een en ander, financiële zowel als praktische zaken, moet worden geregeld. „Maar ik ben er van overtuigd dat daarvoor een oplossing te vinden moet zijn, dat via afspraken of contracten de zaken toch goed geregeld kunnen wor den”. De door de werkgroep samengestelde nota is door het Wijkcomité Oud-IJmuiden met enthousiasme ontvangen. Reacties ontworpen, een pluim. Hij noemde het nieuwe kantoor een heel functioneel ge bouw, waarin veel meer service mogelijk is dan voorheen. Zo is er niet alleen ruimte voor postale zaken, maar ook voor het geven van inlichtingen over girozaken en hypotheken. Bovendien is er een zelfbedie- ningsruimte die 24 uur per dag geopend is, daar kunnen de mensen zelf hun poststuk ken wegen, frankeren en coderen. Tenslotte deed de heer Van der Goes de burgemeester nog de suggestie aan de hand in het nieuwe postkantoor een aantal gemeentelijke aangelegenheden uit te la ten voeren. De PTT heeft daar ervaring mee, in andere postkantoren worden deze taken ook al verricht en bovendien, vond Van der Goes, lag Velsen-Noord wat geïso leerd. Na afloop van zijn toespraak over handigde de directeur van het postdistrict burgemeester Molendijk een door een PTT-ambtenaar vervaardigd kunstwerk, een collage van alle in 1977 uitgekomen postzegels met daaronder gegraveerd het wapen van de gemeente Velsen. Burgemeester Molendijk ging in zijn toe spraak nog even in op de suggestie van de heer Van der Goes en beloofde dat hij de mogelijkheid zou bespreken. Verder sprak hij er zijn tevredenheid over uit dat het postkantoor voor Velsen-Noord behouden was gebleven, het is een van de openbare voorzieningen die ook in Velsen-Noord noodzakelijk is. Vervolgens begaf het ge zelschap zich onder begeleiding van het PTT-muziekkorps naar het nieuwe post kantoor, waar burgemeester Molendijk de officiële opening verrichtte. gelijk is. Voor die jongeren zijn al geruime tijd onderhandelingen gaande met de ge meente over een eventuele vestiging in het voormalig Pencentrum. De jongeren, zo is de bedoeling van de werkgroep, zullen daar een permanent onderkomen moeten krijgen omdat hun stempel ook in een nieuwe vestiging te zwaar zal drukken op het totale gebeuren. Daarom zullen socië- teits- en discqgebeuren elders moeten plaats hebben, terwijl de stillere activitei ten, zoals kookcursussen, ballet en judo, wel in het „moederhuis” kunnen worden gehouden. al het be nu bereid David te oedrijkste alleen nog izien van IJMUIDEN. Het Filmhuis Velsen is erin geslaagd, de door Frans Weisz ver vaardigde Hauser-Orkater-film „Entree Brussels” naar Ijmuiden te halen. Van avond om 19 uur wordt het tweedaagse filmfestival met de vertoning van de Hau- ser-film geopend. Zaterdag om 22.30 uur is „Entree Brussels” nogmaal in het Film huis aan de Kanaalstraat te zien. .teren vat september 1977 is vanuit De Brulboei een werkgroep opgericht bestaande uit de stafkrachten Fernanda Gouda en Jaap Kloes en de bestuursleden Ricky Spijker rf- De gisteren gezonken viskotter Janny Jacoba KW 4 (archiefopname) van schip per eigenaar J. van der Plas in de haven van Ijmuiden. Alle vier opvarenden zijn gered en aan boord van de Wilma KW 113, die vandaag wordt terugverwacht in de haven van Ijmuiden. in, maar de resultaten zijn me toch mëegevallen. Alleen het eerste uur, tussen zes en zeven, was er nauwelijks publiek. De meeste klanken kwamen opdagen tussen zeven en half negen. Als dat zo blijft, mag, wat mij betreft, dat eerste uur vervallen. Dan sluiten we onze zaken even om te eten en te rusten,” aldus Geels. Vele winkeliers die gevestigd zijn aan de Kennemerlaan had den daartoe reeds besloten en gingen pas om zeven uur open. Volgens L. Anderson, voorzitter van de Winkeliersvereniging Kennemerlaan, heeft het publiek, gelet op de opkomst, terdege rekening gehouden met de koopavond. „Er komen noal wat mensen op de koopavond af, die je anders nooit ziet. En dat is erg leuk”, zo meende Anderson. Dat het niet storm liep, weet hij aan het slechte weer. Vrij optimistisch was hij echter over de volgende koopavonden in november, vooral in verband met de naderende feesttijd. loed Riad bische Li lle aanval Israel et den van Veilig, door goede kwaliteit. Bedrijfszeker, door deskundig ontwerp. Snelle service. Landelijk erkend Installateur Oosterduinweg 20 - Ijmuiden Telefoon 02SSO-1340S IJMUIDEN. De winkeliers in Ijmuiden zijn over het algemeen redelijk tevreden over het verloop van de eerste vaste koopavond, die donderdag van zes tot negen uur werd gehou den. De belangstelling van het publiek was in aanmerking genomen dat het de eerste keer is vrij groots. Wel was men nog wat voorzichtig met het doen van grote aankopen. Maar de omzet was, zo verzekerden enkele zakenlui, bevredigend. De oorzaak van het zinken is nog niet bekend, er zijn twee overigens nog onbe vestigde versies van het gebeuren in omloop. Volgens de eerste berichten zou het schip overvaren zijn, terwijl latere verklaringen van vissers die radio-contact met de KW 113 gehad zouden hebben spra ken over een ongeluk met het vistuig waar door het schip lekgeslagen en gezonken zou zijn. Een van de twee netten, die aan een boom buitenboord hangen, zouden vastgeslagen zijn waardoor de kor, de sta len buis waaraan het net is bevestigd, tegen de scheepswand geslagen zou zijn. Aan weerszijde van de kor zitten grote stalen gewichten van elk ongeveer drie ton, een van deze gewichten (een slof) zou daarbij onder de waterlijn een gat in de scheepswand geslagen hebben van de ma chinekamer. Gezien de verklaring van mevrouw Van (ADVERTENTIE) wisker een lichtend voorbeeld van gezellig iampen-nieuws IJMUIDEN. Gistermiddag rond half zes is de viskotter Janny Jacoba KW 4 van schipper-eigenaar J. van der Plas uit Kat wijk op ongeveer vijftig mijl ten noord westen van Den Helder (circa honderd mijl van Ijmuiden) door nog onbekende oorzaak gezonken. Alle vier de opvaren den zijn gered, zij zijn aan boord genomen door de vistrawler Wilma KW 113 van de rederij H. van Duijn uit Katwijk. Nadat het schip de opvarenden van de KW aan boord had genomen is het doorgegaan met vissen, verwacht wordt dat het schip in de loop van vandaag de haven van Ijmui den binnenloopt. land) Faber ei et fractie! n gesprek is gisteren sk die men "REDELIJKE BELANGSTELLING Aan de nota ligt de dringende noodzaak voor nieuwe huisvesting voor de Brulboei ten grondslag. Immers het huidige ge bouw aan de Kanaalstraat in Oud-IJmui den werd vier jaar geleden al definitief landse Za door de inspectie van CRM afgekeurd. In nthouden :he staats og steed ie liga d gypte mei ■nt het ge n de havi- Een van de meest dringende problemen van dit moment vormt de jongerengroep in het buurthuis. Een groep die zo groot is in getal en die zo’n ander gedragspatroon heeft dan de andere bezoekers, dat een samengaan volgens de staf bijna niet mo- De werkgroep van de Brulboei stelt zich voor om de ruimten in het nieuwe gebouw ook te laten gebruiken door bibliotheek (die daar overigens al mee heeft inge stemd) en bijvoorbeeld sportverenigingen en scholen. Een grote zaal en hobbyruim- ten moeten daarvoor gelegenheid gaan bieden. Een nieuw gebouw, zo heeft de werkgroep berekent, zal namelijk moeten inhouden: een grote zaal, een ontmoetings ruimte met bar, een keuken (voor gewoon gebruik en voor lessen), een vuile en een schone hobbyruimte, een vergaderzaal, twee verschillende peuterspeelzalen, kleedkamers, bergingen, kantoor voor staf (Van een onzer verslaggevers) VELSEN-NOORD. Gisterenmiddag rond kwart voor vier opende burgemees ter P. J. Molendijk officieel het nieuwe postkantoor aan de Wijkerstraatweg 171 in Velsen-Noord. Nadat de sleutel van het pand hem per aangetekende post door een PTT-beambte was overhandigd, opende hij de voordeur die pas na enig duw werk openzwaaide. Nieuwigheid is mogelijk de oorzaak van het feit dat de deur enigszins klemde, gezien de verwachte toeloop naar het nieuwe postkantoor zal dit euvel waarschijnlijk zeer snel verholpen zijn. De opening werd muzikaal omlijst door het circa zeventig man sterke orkest van de PTT-muziekvereniging Haarlem onder leiding van de heer A. van Doom. Voorafgaand aan de opening was een feestelijke bijeenkomst belegd in het on- derd meter verderop gelegen restaurant „Het Karrewiel” waar de burgemeester, directeur mr. J. J. van der Goes van het postdistrict Haarlem en directeur J. Kuur man van het postkantoor Beverwijk het woord voerden. De laatste opende de bij eenkomst met iedereen hartelijk welkom te heten, hij noemde daarbij met name de politie omdat die in het verleden „handen vol werk heeft gehad met het onveiligste postkantoor van Nederland”, aldus de heer Kuurman. Hij vertrouwde er overi gens wel op dat problemen op dit gebied nu achterwege zouden blijven omdat het nieuwe postkantoor voldeed aan alle vei ligheidseisen, de ambtenaren zitten nu bij voorbeeld ook achter veiligheidsglas. ^Burgemeester P. J. Molendijk neemt de sleutel van het nieuwe postkantoor in ontvangst, die hem per aangetekende post wordt aangehouden door een PTT-beambte. Links op de foto de directeur van het postkantoor in Beverwijk, de heer J. Kuurman. AUTOBEDRIJVEN Betelgeuzestraat 6 IJMUIDEN - Tel. 02550-17250 Jan de Windstraat 2 - BEVERWIJK - Tel. 02510-42324 O ■O

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 5