CARNAVALSVERENIGING MET AMBITIEUS PROGRAMMA Komst Cebo BV naar de Pijp twijfelachtig politienieuws sprongen vooruit „Zevensprong” met •rQ Afscheid van Prins Loek k Kijl law Zelfstandigheid Uitslagen Weenink Wensen Kerk, samenleving en de bewapening Tentoonstelling welfare-werk bejaarden Schoolschaken in Beverwijk Start verkoop van kinderzegels Wandelrally voor welpen en kabouters BAZAAR BRACHT ZEVEN MILLE OP PvdA Heemskerk gaat aan ’t werk 8 NOVEMBER 19 7 8 VRIJDAG 3 BEVERWIJK-HEEMSKERK (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Gedeputeerde Statren van Noord-Holland hebben Cebo Holland BV uit de Haarlemmermeer een hinderwetvergunning verleend tot het oprichten en in werking houden van een ertsinrich ting aan de Pijp/Ringvaart. G.S. menen, dat door het stellen van een serie voorschriften aan de bezwaren van stofoverlast in voldoende mate kan worden tegemoet gekomen. BEVERWIJK. In vergelijking met het oude schoolgebouw aan het Raamveld is „De Zevensprong”, de school voor zeer moeilijk lerende kinderen, zeker met zeven sprongen vooruit gegaan met de verhuizing naar de geheel vernieuwde voormalige Julianaschool (met de kikker) aan de Prins Bernhardlaan. - i|||| De Zeezotte in startblokken Het Cocktail Trio Hinderwetvergunning voor ertsinrichting u Handenarbeid Handwerken T Volgende week zaterdag begint voor „De Zeezotte” het nieuwe seizoen met een car navalsavond in de tempel, café Sport aan de Alkmaarseweg. In de Nacht van de Prins op 18 november treden op Jerry Jox Het onderwijs aan deze geestelijk en soms daarbij ook lichamelijk ernstig ge handicapte kinderen vergt veel speciale voorzieningen. Het onderwijs is individu eel gericht en het leerprogramma verschilt per kind, omdat men uitgaat van de moge lijkheden van dat kind zelf. Algemene leer doelen zijn onder meer de training van de zelfwerkzaamheid, bijvoorbeeld het zelf standig aan- en uitkleden, netjes eten, ge bruik maken van de telefoon, van het openbaar vervoer, koken, afwassen, was sen en dergelijke, terwijl ook van groot belang is het leren omgaan met anderen, het samen spelen, beleefdheidsregels ten opzichte van anderen, samenwerken, sa men praten, etcetera. Six, Imca Marina, Maristella, Juan Paco Fernandez, Bueno de Musquita, Trio Hel- lenique, showkorps De Zwervers, dit alles gepresenteerd door Willy Dobbe. Tevens zal die avond de opbrengst van de actie voor het brandwondencentrum aan dokter Hermans worden overhandigd. Wel vindt het onderwijsteam het jammer dat men het geld dat nu niet is gebruikt voor het eigen zwembad niet voor andere doeleinden kan gebruiken. Het ministerie staat dat niet toe. Want hoe blij men ook is met de nieuwe school, er blijven altijd Er zal ook een grote verloting worden gehouden met schitterende prijzen die gra tis ter beschikking zijn gesteld door het zakenleven en de middenstand van Bever wijk. De regie van de feestavond is in handen van Bema uit Heemskerk. Na een kerstkien op 20 decembe-, even eens voor een goed doel, komt op 13 janua ri de prinsverkiezing om de hoek kijken. valsmiddag voor 8 tot 12 jarigen in de Nieuwe Slof en op 23 februari een oude wijvenbal in de carnavalstempel. Het vas- tenavondbal is dit seizoen op 24 februari gepland, voorafgegaan door de traditione le optocht en de overhandiging van de 1 stadssleutels. De patiënten van Heliomare krijgen op 26 februari een carnavalsfeest aangeboden en het seizoen besluit met de dikke dinsdagpret op 27 februari. Cebo BV richtte zich in september 1977 tot het gemeentebestuur met het verazoek (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Al sinds vele jaren is de welfare-afdeling van het Rode Kruis aktief in het St. Jozef Rustoord en het paviljoen „Lommerlust”. Wekelijks zijn een veertig tal dames op de dinsdagmiddagen aan het handwerken. Het resultaat wordt dinsdag middag 7 november vanaf twee uur ten toongesteld in het paviljoen „Lommer lust”, waar een verscheidenheid aan hand- werkprodukten te koop zal worden aange boden. - - -- medewerking te verlenen tot het bouwen van een dergelijke inrichting. Beverwijk weigerde grond aan de BV te verkopen en ging tegen de hinderwetaanvraag van Ce bo bij GS in beroep, evenals de bewoners van de woonschepen aan de Ringvaart, die zich door Cas van Eerden en J. Adriaanse lieten vertegenwoordigen. De gemeente was bevreesd voor stofoverlast ten gevolge van het laden, lossen, transporteren, op slaan en verwerken van ertsen. Dit bedrag is nagenoeg gelijk aan de ba- zaaropbrengst van vorig jaar. De naam van de pop (Clara) is geraden door de heer Van Veldhuizen uit Aker sloot. Mevrouw Groen uit de L. Homan- straat in Heemskerk gokte het aantal in de knopenboom verwerkte knopen op 1658 en had het daarmee aan het rechte eind, terwijl de sprei werd gewonnen door me vrouw Spruijt uit Wormerveer. Tegen kwart voor zes gaan zij naar „De Opgang” waar gezamenlijk een brood maaltijd wordt gebruikt. Voor de win naars is er een wisselschild beschikbaar Overigens is de toekenning van de hin derwetvergunning door G.S. een formele zaak geworden, want de gemeente Bever wijk is noch van plan grond te verkopen aan Cebo noch een bouwvergunning voor de ertsinrichting af te geven. HEEMSKERK. Op dinsdag 14 novem ber start in het Heemskerkse postkantoor de verkoop van kinderpostzegels, wens kaarten en dergelijke „Voor het kind”. Op die dag zijn ook de eerstedagenveloppen verkrijgbaar aan de stand in de hal. Ook de bewoners van de woonschepen deelden die mening en meenden voorts dat zij al genoeg „gestraft” waren door de stankoverlast van de nabij gelegen riool waterzuiveringsinstallatie. Van GS krij gen zij nu te horen dat deze stankoverlast afkomstig is van een andere inrichting dan de rioolwaterzuiveringsinstallatie en dat deze zaak dan ook buiten beschouwing moet blijven. De ertsinrichting zal géén stank verspreiden, aldus G.S. Het bezwaar van de gemeente Beverwijk (stofoverlast) kan ondervangen worden door in de hinderwetvergunning een hele serie voorschriften op te nemen die er op zijn gericht stofoverlast te voorkomen. Maar De Zeezotte is niet alleen actief in café Sport en de Nieuwe Slof. Prins Loek en de Raad van Elf trekken er op uit naar vele instellingen en tehuizen, zoals het Ro de Kruis Ziekenhuis, bejaardentehuizen Huize Zeevanc, Heliomare, de sociale werkplaats De Tunnel, het Alleenstaan dencentrum en politiebureau in de Bree- straat. Tenslotte: Vorig jaar schonk Nilo tien mille voor de organisatie van een feest in het stadscentrum. Een onbekende gulle gever heeft ook ditmaal „De Zeezotte” een dergelijk bedrag geschonken. Het feest zal ditmaal door „De Zeezotte” zelf georgani seerd worden. BEVERWIJK. De Kantanky-stam van de padvindersgroep „Die Wijcker Duinjaghers” heeft voor zaterdag 4 no vember weer een wandelrally voor wel pen en kabouters van de Beverwijkse padvindersgroepen uitgeschreven. BEVERWIJK. Evenals in het vorige jaar zal de commissie schoolschaken in dit winterseizoen voor de leerlingen van de scholen die al in het bezit zijn van het torendiploma schaken een eindcursus ge ven ter verwerving van het koningsdiplo- ma. Onder training van de motoriek worden niet alleen sport en spel verstaan, maar tal van oefeningen en werkzaamheden (han denarbeid) om de grove en fijnere moto riek zo goed mogelijk te trainen. Dat kan beginnen met veters vastmaken en later ook gericht worden op een arbeidssituatie of een zinvolle vrijetijdsbesteding. Voor beelden van de training van intellectuele vaardigheden zijn het lezen van signaal woorden, geldrekenen, het schrijven van naam en adres en klok kijken. De buiten schoolse aktiviteiten variëren van één dag per week naar de peuterspeelzaal of naar een tuinder gaan, een kampweek, naar een concert gaan of naar een museum. Cebo wil op het uiterste puntje van de Beverwijkse haven een inrichting bouwen voor het lossen van uit schepen of per as aangevoerde ertsen, het opslaan daarvan en het breken en/of zeven en het drogen van een deel van deze ertsen, alsmede het weer per as afvoeren van de ertsen, zoals in de vergunning staat. wensen over die buiten de subsidiebepa- lingen vallen, zoals uitbreiding van de dia theek, video-apparatuur (het herhalen van televisieprogramma’s is voor deze kinde ren van zo groot belang) meer gereed schap. Als er geld te vergeven valt kan men misschien ook eens aan deze school denken die ruim vijftig vaak ernstig gees telijk en dikwijls ook lichamelijk gehandi capte kinderen opvangt uit de gemeenten Beverwijk. Castricum, Heemskerk. Uit geest, Velsen en omgeving. De groep ou ders is maar klein en die brengt toch al grote financiële offers, want die school betekent alles voor hun imbeciel funktio- nerende kinderen, die hier „een stapje verder” kunnen komen. De nieuwe omgeving doet zo prettig aan, kennelijk ook voor de leerlingen, dat er tegen de verwachtingen in geen moment sprake is geweest van aanpassingsmoei lijkheden. Vanaf 12.30 uur wordt er gestart vanuit de Stumphiusstraat. Na een wandeling van ongeveer twee uren, tijdens welke vragen moeten worden beantwoord ko men de jongens en meisjes in het padvin- dersduin en daar kunnen zij poffertjes bakken, parapluhangen, spelletjes doen en griezelen in het spookhuis. Prins Loek de Eerste beëindigt zijn leider schap en draagt in de Nieuwe Slof de staf en de Raad van Elf aan de nieuwe prins over. Ook hier weer nationaal bekende artiesten in het ontmoetingscentrum: het Cocktail Trio, Los Rancheros, de Straw berries, duo Ab Glas en vele anderen. Het oude schoolgebouw is nauwelijks nog te herkennen dankzij onder meer de verlaagde plafonds, de warmtonige inrich ting, de zeer doelmatige indeling en de speciaal op deze kinderen afgestemde ou tillage, waar de onderwijsstaf bijzonder blij mee is. De vijf lokalen voor de vijf groepen zijn min of meer zelfstandige een- heidjes met een eigen garderobe, een eigen toiletgroep, een eigen aanrechtje, enzo voort. Daarnaast is er een aula, een gymlo kaal, speciaal gericht oq de ontwikkeling van de motoriek, een handwerk- en huis- houdlokaal, een handenarbeidlokaal en lo kaaltjes voor de administratrice, de logo pediste, de psycholoog, de maatschappe lijk werkster, de pedagoog, de catacheten en de arts, die er ten dele een wisselend gebruik van kunnen maken. Voor de vijf leerkrachten is er een ruime personeelska- mer en buiten is er een fraaie speelplaats. Op 14 januari iets nieuws voor de Zee zotte, het zogenoemde frühshoppen in café Sport. Op 20 januari een bejaarden- en gehandicaptencarnavalsmiddag en -avond in de Nieuwe Slof, op 10 februari een gehandicaptencarnaval, een kindercarna- De lessen zullen centraal worden gege ven op een tijdstip kort na de schooltijd. De juiste plaats en tijd moeten nog worden vastgesteld. Leerlingen die deze lessen willen volgen gedurende één uur per week kunnen zich aanmelden bij de voorzitter van de Com missie Schoolschaak, de heer J. Muijen, Alkmaarseweg 145 A, telefoon 24262. BEVERWIJK. Op uitnodiging van de ontmoetingsgroep „Kerk en samenle ving" spreekt professor Joh. Blok, biofy- sicus aan de Vrije Universiteit van Am sterdam zondag 5 november in ,,’t Zwa nennest” aan de Dommelsingel over het onderwerp bewapening. Geen voorrang. Een 18-jarige brom fietser uit Beverwijk kreeg donderdag middag tegen zes uur, rijdende over de Breestraat, geen voorrang van een uit de Peperstraat komende automobilist. Met snijwonden is de bromfietser naar het RKZ gebracht, maar hij mocht na behan deling naar huis. Zwaar gewond. Een 66-jarige Beverwij- ker die donderdagmorgen met de fiets aan de hand de Rijksstraatweg over wilde ste ken bij de Kleine Houtweg, is door een passerende auto geschept. Aanvankelijk dreigde er levensgevaar, maar in de loop van de middag verbeterde de toestand van de patiënt die in het St. Jozefziekenhuis is opgenomen met verschillende frakturen en ernstige hoofdwonden. Het enthousiaste schoolteam, dat een nieuwe impuls kreeg in de totaal ver nieuwde school - de verbouwing kostte zo’n twee miljoen gulden - staat onder leiding van J. J. van Workum, die iets van de opvattingen van dit schoolteam uit draagt als hij stelt dat hij een eigen zwem bad voor de school - het ministerie staat zo’n voorziening toe - niet nodig vond, afgezien van de ruimteproblemen. Beter vinden hij en zijn team het dat de leerlin gen gebruik leren maken van het openbare zwembad, want het hele onderwijs van „De Zevensprong” is er op gericht dat de kinderen na de school - zij zijn dan veelal zo’n jaar of achttien - zo zelfstandig moge lijk kunnen leven. Afhankelijk van hun mogelijkheden wordt aangestuurd op plaatsing bij het werkvoorzieningschap „De Tunnel” of een dagverblijf voor oude ren. Als zij niet meer bij hun ouders kun nen wonen, is plaatsing in een gezinsver vangend tehuis vaak de oplossing. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Ook carnavalsvereniging „De Zeezotte” gaat het carnavalsseizoen opsieren met feestavonden waar nationaal bekende artiesten zullen optreden. „De Zeezotte”, in twee jaar tijds gegroeid van 160 naar bijna 400 leden, heeft twaalf evenementen vastgesteld die heel wat energie van de huidige Prins Loek de Eerste en de nieuwe Prins vergen. Het grote klapstuk dit jaar moet de avond van de 18e november in de Nieuwe Slof worden: de Nacht van de Prins, waarin o.a. de overhandi ging van de opbrengst van de hrandwondencentrumactie aan dokter Hermans wordt overhandigd. „De Zeezotte” bezoekt de komende maanden talrijke tehuizen en instel lingen in de regio. De Beverwijkse carnavalsvereniging is er in geslaagd een opvolger te vinden voor Prins Loek de Eerste die te kennen heeft gegeven met het prinsschap te willen stop pen. „Het is niet gemakkelijk geweest om een opvolger te vinden”, aldus secretaris H. Koomen. „Die nieuwe prins zal op de avond van de dertiende januari in de Nieu we Slof z’n intrede doen..’ BEVERWIJK. De uitslagen van de door de leden van de schaakclub Weenink in de onderlinge competitie gespeelde wedstrijden waren deze week als volgt: Groep A: Grapendaal-Koopman 1-0, Nuijen-Hildama 0-1, Meijer-A. v. d. Steen rem., Oosteman-Hulscher rem., M. Clarijs- Muijen 0-1, Faas-v.d. Doorn 1-0, Hoogland- Roos 1-0, Huijgens-Brethouwer 0-1, De Vries-Lameris rem. Groep B: Hop-Poncin rem., N. Kok-Bie- renbroodsport afg., Heemskerk-Di Buc- chianico 1-0, De Wit-Faber 1-0, De Boer-G. v. d. Steen 1-0, Vos-R. Clarijs 0-1. Bekerwedstrijden (le ronde): Seijmons- bergen-Bloemendaal 1-0, Janssen-Ettema 1-0, Pluim-Duin 0-1, Sinnige-Wortel 1-0, Maat-Verschuren 0-1, Morren-Beentjes 0- De bondscompetitiewedstrijd Weenink 3 tegen Lasker 1 is gewonnen door Weenink. De uitslag was 4,5-3,5. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. De ledenvergadering van de PvdA, afdeling Heemskerk, heeft zich inzake de collegevorming volledig geschaard achter het optreden van de fractie en het bestuur. Na een pittige dis cussie zetten de leden een punt achter het onderhandelingsverleden en besloten met elkaar aan het werk te gaan om de fractie in de gemeenteraad te begeleiden. Deze bijeenkomst begint om 10 uur. Uit gangspunt van de inleiding is de constate ring, dat wetenschap en techniek de totale vernietiging van de aarde tot nabije wer kelijkheid hebben gemaakt, terwijl de be zinning op en de meningsvorming over oorlog en vrede nog in het tijdperk van knots en strijdbijl verkeren. Professor Blok verdiept zich als stralingsdeskundige in de effecten van die straling op mensen en hun omgeving. BEVERWIJK. De bazaar van de Stichting Recreatie Bejaarden, die maan dag en dinsdag werd gehouden in pavil joen Westerhout, heeft na aftrek van de kosten een bedrag van 6800 opgebracht. De school is al enige tijd in gebruik en zal donderdag 16 november officieel wor den geopend door inspecteur J. v.d. Bijl. - Hier wil Cebo BV de ertsinrichting bouwen a*» f WC

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 9