burgerlijke stand j in De Spil jft top Gemeente heeft het vertrouwen Oud-IJmuiden nog niet terug van Goede zaken op bazars in Petrakerk en Emmaschool eis Stijldansen voor ouderen Vernieuwd postkantoor open voor publiek TOEDRACHT ONGEVAL WORDT VOORLOPIG GEHEIM GEHOUDEN ant Hl l ITIE Carillonklanken WIJKCOMITÉ KOMT MET EIGEN ORGANISATIEVOORSTEL J. van Roon algemeen kampioen wedvluchten postduivenvereniging 1“ H 4 5 19 7 8 ZATERDAG NOVEMBER 4 VELSEN-IJMUIDEN van de Nieuw- terkste veer op Damco acht te achtige VELSEN (Van een onzer verslaggeefsters) IJMUIDEN. Een stevige zoen en goede knuffel viel de beman ning van de gezonken Katwijkse kotter KW 4 „Janny Jacoba” ten deel toen zij vrijdagavond om streeks half zeven in IJmuiden aan wal kwamen. Daar werden enkelen van hen opgewacht door vrouw en kinderen op wiens ge zicht de schrik nog duidelijk te lezen stond. fc Z .s 11.30 en Katwijker kotter zonk ogen van bemanning voor ondag 10 V. A. van (ADVERTENTIE) 9 o unie IJMUIDEN - MARKTPLEIN 38-40 - TEL. VOOR MENSEN DIE VAN WONEN WETEN 1.00 uur .30 uur 32 29 25 19 17 10 7 5 28 28 25 24 18 14 4 4 12 8 sweg 39, mr ds. A ondag 10 nstdienst k: Maer- ig 10 uur zondags- nst. usstraat, en 11.30 13643 13345 17021 1489! 14298 13161 13673 13551 13005 11432 18907 16435 15656 15919 15276 13499 13503 13171 1851! 16412 1746 1839! 1689 15816 13786 13740 Schipper-eigenaar J. van der Plas van de gezonken „Janny Jacoba” begroet aan wal zijn opgeluchte echtgenote. volgend jaar van de school. De Emmaschool zal, als gevolg van het teruggelopen leerlingenaantal, worden samengevoegd met de Pier Vermeulenschool. Om dit afscheid gepast te vieren wil de schoolleiding met alle klassen op schoolkamp en zal er een buurtfeest georganiseerd worden. Voor dit alles is veel geld nodig en daarvoor wordt de bazar gehouden. De bazar in de Petrakerk duurde vrijdag tot middernacht. De bazar in de Emmaschool is daarentegen vandaag ook geopend van vanmiddag twee tot zes uur. ü- De opvarenden van de KW 113Wilma onder wie de geredde bemanningsleden en schipper van de donderdag gezonken kot ter KW 4 „Janny Jacoba” konden vrijdag avond tegen zevenenen in IJmuiden aan wal stappen. VELSEN. Maandag 6 november a.s. begint in buurtcentrum De Spil aan de Rambrandtlaan een speciale aktiviteit voor ouderen. In de grote zaal van het buurtcentrum zal onder deskundige lei ding dansles gegeven worden aan ouderen en wel de 55-plussers. Het is voor deze danslessen niet noodza kelijk dat de deelnemers zelf een partner meenemen. Ook alleenstaanden zijn van harte welkom. De lessen zullen 1 uur du ren, terwijl er na de les nog een half uur vrij gedanst kan worden. Maandagmiddag begint de eerste groep om 13.00 uur terwijl de tweede groep om 15.00 uur start. Mensen die belangstelling hebben voor deze lessen kunnen maandagmiddag naar het buurtcentrum De Spil komen om aan de eerste les mee te doen. De kosten voor deze nieuwe activiteit zijn laag gehouden. Deelnemers betalen de eerste keer vijf gulden inschrijfgeld en vervolgens per les een gulden. VELSEN. Stadsbeiaardier H. de Ligt zal vanmiddag tussen vier en vijf uur de volgende composities ten gehore brengen op het carillon van het stadhuis: 1. Swee- linck-fantatsie A. de Klerk; 2. a. De drie ruitertjes, b. Drie schuimtamboers, twee Nederlandse volksliedjes; 3. Rondeau R, Fopma van Oevering; 4. Sonate III D. Cimarcea; 5. a. Sur le pont d’Avignon, b. An clair de la lune, Sonate C; 7. a Fur Elise, b. Liebeslied, L van Beethoven; 8. a. Reich mir die Hand mein Leben, b. Bei Mannern welche Liebe fühlen, c. Ein Mad- chen Oder Weibchen, W. A. Mozart; 9. Prae- ludium quasi una fantasie J. van Hoof. muiden. J. A. M. Kelderman, Dieren en S. Keur, IJmuiden. R. J. Reinders en M. E. Schoon, beiden te IJmuiden. 0255U 12348 12349 26 25 19 16 14 14 13 1 GEBOREN J. de Vries-Zwart, d., IJmuiden. A. J. Visser-De Vries, d., IJmuiden. F. Hoek- stra-Treffers, z., IJmuiden. C. J. M. Kou- wenoord-Scheenaard. d., IJmuiden. GEHUWD: R. van Leeuwen-Y. Huberts, IJmuiden. J. P. C. van Kradlingen-E. de Groote, IJmuiden. F. J. G. M. Meirmans-B. M. H. van Duijnen, Heemstede.' A. C. M. Bast-M. J. Stals, IJmuiden. K. de Gier-C. van der Werff, IJmuiden. OVERLEDEN: C. Visser, 75 jr., echtgenote van J. Dijk, IJmuiden. ONDERTROUWD: H. E. Stenfert Kroese en T. Dupont, beiden te Santpoort. L. W. Rovers en D. Verkerk, beiden te* IJmuiden. N. T. Wern- ke en A. H. G. Groeneveld, beiden te IJ- sterkerk, L. J. G. arbeid); G. van creation. k lopende contacten m het verleden. De wijk was met deze gang van zaken tevreden. Nu, enige weken na de eerste vergadering met het voltallig college en de ambtenlijke werkgroep, is het enthousiasme iets min der. Tijdens een vergadering van het wijk- comité toonden meerdere leden zich te leurgesteld over de antwoorden op de vra gen die het wijkcomité aan B en W had voorgelegd. De in de vragen opgesomde knelpunten zouden eerst opgelost moeten worden voor men met goed vertrouwen aan de nieuwe onderhandelingen zou be ginnen. maar zover is het nog niet hele maal, zo vond men. Tijdens een bijeenkomst van het wijkco mité met de bewoners van Oud-IJmuiden, waar onder meer over de vergadering met het college werd nagepraat, kon geen een stemmigheid tot stand komen over de te ondernemen stappen. Er gingen stemmen op om niet opnieuw om de tafel te gaan voor de knelpunten1 waren opgelost en duidelijkheid bestaat over de plannen. Uit meer tactische overwegingen werd beslo ten om door te gaan met de gesprekken, al zal een en ander onder voorbehoud gebeu ren tot de gevraagde duidelijkheid er wel is. Want nog steeds is over de toekomst van het mérendeel van de woningen in het renovatiegebied geen zekerheid. VELSEN-NOORD. De postduiven- houdersvereniging „Het Atoom” in Vel- sen-Noord heeft haar generaal-kampioen van 1978 kunnen aanwijzen, de heer J. van Roon werd eerste met 15741 punten, gevolgd door A. de Bot jr. 14.975 punten; 3. Combinatie Timmer-Podt 13.549 punten; 4. K. van Breemen (winnaar 1977) 13.360 punten en 5. P. van der Wiele 9.106 punten. De uitslagen werden: Vitesse-kampioen: 1. J. van Roon, 2. J. Bierman, 3. K. van Breemen. Midfond: 1. K. van Breemen, 2. A. de Bot jr., 3. J. van Roon. Fond: 1. K. van Breemen, 2. A. de Bot jr., 3. Combina tie Timmer-Podt. Oude duiven: 1. K. van Breemen, 2. J. van Roon, 3. A. de Pot jr. Jonge duiven eerste toer: 1. A. de Bot jr., 2. J. van Roon, 3. Comb. Timmer-Podt. Jonge duiven tweede toer: 1. J. van Roon, 2. J. van der Graaf, 3. A. de Bot jr. Jonge duiven totaal: 1. J. van Roon, 2. A. de Bot jr., 3. Comb. Timmer-Podt. Navlucht oude duiven: 1. Comb. Tim mer-Podt, 2. J. van Roon, 3. A. de Bot jr. Op een nader te bepalen datum zal de feestelijke prijsuitreiking geschieden. Kinderpret tijdens de bazar van de Emmaschool, terwijl deze dame op de bazar van de Petrakerk zich amuseert met een van de meer aantrekkelijke onderdelen van dit soort evenementen: neuzen in de boekenstalletjes. (Van een onzer verslaggeefsters) IJMUIDEN. Het Wijkcomité Oud-IJ muiden heeft, met instemming van een algemene vergadering, een eigen model geformuleerd voor de organisatie en werkwijze inzake de onderhandelingen met de gemeente. In het door het wijkco mité opgestelde plan moet de ambtelijke werkgroep, die in het gemeentevoorstel een pure adviesgroep voor het gemeentebestuur is, eenzelfde openheid naar het wijkcomité toe betrachten. Tweede verschil met het gemeenteplan is in het gezamenlijk overleg tussen wijkco mité en college niet burgemeester en we thouders beslissen, maar de gemeente raad. Het vertrouwen van de bewoners van Oud-IJmuiden blijkt niet zo gemakkelijk te herwinnen. Het college van Velsen heeft onlangs het overleg met de wijk opnieuw in gang gezet door een directe onderhan delingsprocedure voor te stellen. Dit in tegenstelling tot de via de ambtenaren i v. d. Bos 12-2; Gas I; A. v Garden boei-J upi go 1-3; De Midden 3-1; De xel B-The ckers-Van gum/Peu- Westerop- 1. Schipper-eigenaar J. van der Plas van de KW 4, die met zijn bemanning door de KW 113 „Wilma” was opgepikt, wilden vrijdagavond nog geen enkel commentaar geven op het gebeuren van donderdag. De heer Van der Plas, die wel verzekerd is, zal maandag eerst de toedracht van het scheepsongeval voor de verzekerings maatschappij en de Nederlandse Scheep vaartinspectie uit de doeken doen. De „Janny Jacoba” is donderdagavond omstreeks half zes ongeveer vijftig mijl ten noord-westen van Den Helder gezon ken, vermoedelijk nadat het schip bij een verkeerd uitgevallen manoeuvre door het eigen vistuig, de stalen buis waaraan het net is bevestigd, lekgeslagen is. Dit kan, tijdens het halen van het net, bij een harde golfslag gebeuren. In eerste instantie was ten aanzien van de toedracht van het ongeval sprake van een aanvaring, maar geen van de opvaren den kan dat bevestigen. Naar zeggen van een van de bemanningsleden van de „Wil ma” is geen andere boot in de buurt van de „Janny Jacoba” gesignaleerd. De „Wilma” bevond zich ten tijde van het ongeval op een vijf mijl afstand van de Katwijkse kotter. Na oproep is dit schip in een half uur tijd opgestoomd naar de Jan ny Jacoba. Bij aankomst op deze positie bevond de bemanning van de zinkende kotter zich al in de dinghy. Schipper J. van 'der Plas en zijn vier bemanningsleden zijn door schipper M. den Hollander van de „Wilma” van het reddingsvlot aan boord genomen. De vier van de „Janny Jacoba” hadden niets meer van boord mee kunnen nemen. Vlak na aankomst van de trawler „Wilma” is de viskotter gezonken. Omdat het schip al sinds maandag op zee was, moest er al een lading vis aan boord ge weest zijn. Met de geredde vissers is de „Wilma” donderdagavond nog op zee gebleven om door te vissen. In de loop van de vrijdag morgen is de trawler opgestoomd naar IJmuiden, waar de vier geredde zeelieden hun opgeluchte familieleden in de armen konden sluiten. In de eerstvolgende bijeenkomst van het wijkcomité met het college, op 29 november, zullen de voorstellen uit de wijk - de reactie op de procedurgvoorstel- len van de gemeente - aan de orde komen. Daarin zal het wijkcomité ook voorstel len om als voorzitter van de beleidsgroep (college plus wijkcomité) niet de Stich ting Samenlevingsopbouw (Stisa) te kie zen. Deze zou als adviseur van de bewo ners in een moeilijke positie geraken en geen onafhankelijk voorzitter kunnen zijn. Vermoedelijk zal een medewerkster van het Provinciaal Opbouworgaan voor de voorzittersfunctie worden voorgedra gen. VELSENDe Petrakerk aan de Spaarnestraat in IJmuiden en de Emmaschool aan de Beukenstraat hebben vrijdag hun deuren wijd open gezet voor belangstellenden van buiten. In beide gebouwen werd vrijdag bazar gehouden. De grote bazar in de Petrakerk was georganiseerd door de commissie Lift Petra kerk, dit ten behoeve van een liftinstallatie in het kerkgebouw voor gehandicapten en slecht ter been zijnde mensen. Goede zaken werden vrijdagavond na de opening in de Emma school gedaan, waar een tweedaagse bazar om zeven uur van start ging. Deze bazar dient een heel speciaal doel: het afscheid De bewoners van Santpoort- Zuid kunnen van af volgende week weer terecht op het oude, ver- t rouwde adres van hun postkantoor aan de Vinken- baan. Een half jaar lang is het postkantoor tijde lijk gehuisvest ge weest in het stati onsgebouw van de NS omdat het pand aan de Vin- kenbaan moest worden verbouwd. Vrijdagavond bood de PTT be langstellenden ge legenheid het ver nieuwde postkan toor te bezichti gen. kW tend Z X - Z

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 5