Kwaliteit FM- COLLEGE GUL VOOR CENTRUM Beleidsvisie komende 4 jaren ie burgerlijke stond woonwagencentrum Hoogovens moet eens België wordt verbeterd veilingen beverwijk uit poppenkast komen” „IJmond” Koppeling deel Hoge prioriteit voor opleiding van woonwagenkinderen Acceptatie Individueel Spijkers van Industriebond NKV: Inspiratie Verkiezing van Prins Carnaval Brief van werkers in de welzijns- en gezondheidszorg >p o BEVERWIJK Anderhalve ton voor brandweervoertuig School Groenten Ombudsman in „De Lichtboei” ZATERDAG BEVERWIJK-HEEMSKERK 4 NOVEMBER 19 7 8 h OR DE P (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Met een gezon de financiële en organisatorische achtergrond en een sociaal-culu- trele staf van twee man kan een zelfstandig operend „Labyrinth” het in de Beverwijkse samenle ving best uithouden. 7* Rapport basis voor levensvatbaarheid van gen rs) sns. rinu irin raten In het rapport meldt zij dat de levensvat- baarheid van het. jongerencentrum staat iof valt met de bijdrage van buurthuis Wijk aan Duin voor de niet-gesubsidieerde staf- kracht, Johan Kuiper die samen,met pro- I jectleider Fokke Brink de staf vormt. Een ongdzonde financiële situatie, die zo snel mogelijk gewijzigd dient te worden door I bij de gemeente aan te dringen op subsi- I diëring van die tweede staf knecht. Vol- gens Anneke Brink moet het mogelijk zijn „Labyrinth” uit te bouwen tot een centrum met meer stafkrachten, voor een gemeente als Beverwijk een bepaald niet te hoge eis. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. De werkers in de wel zijns- en gezondheidszorg in Beverwijk en omgeving hebben zich naar aanleiding van een initiatief tijdens het maandelijks sociaal café met een brief gewend tot de staatssecretaris van volksgezondheid me vrouw E. Veder-Smit en tot mevrouw M. H. M. F. Gardeniers-Berendse, minister van CRM. De a.s. verbouwing krijgt van de staf momenteel voorrang, maar intussen moe ten het uit twee personen bestaande be stuur (Joke de Graaf en ir. Teesma) en de staf zich ook over de voorstellen van Anne ke Brink, die de interne organisatie rakèn, buigen na het op poten zetten van die organisatie, die moet uitmonden in „het soepel draaien van Labyrinth”, zoals Fok ke Brink uit Wijk aan Zee zegt, kan de verzelfstandiging van het centrum bij de kop gepakt worden. Die interne werkwijze Dit concludeert Anneke Brink-Land- man in een lijvig rapport van 51 pagina’s, waarin zij ter afsluiting van haar drie maanden durende periode als praktijk- consulent haar visie geeft op de huidige situatie in het jongerencentrum en een serie aanbevelingen voor de toekomst doet. Zij kreeg van CRM toestemming om van half april tot half augustus van dit jaar de gang van zaken in jongerencen trum „Labyrinth” aan het Raasveld, on derdeel van buurthuis „Wijk aan Duin” aan een grondig onderzoek te onderwer pen. In die brief ondersteunen zij de aktie van het Interkerkelijk Vredesberaad om de kernwapens de wereld uit te krijgen, te beginnen uit Nederland. De brief is ondertekend namens de initiatiefnemers: mevr. L. W. van Reijen- dam-Beek, predikant; mevrouw H. v.d. Putten-Hogeland, verpleegkundige; J. A. G. den Ouden, priester en C. v.d. Steen, psycholoog. „Hoogovens moet ook toegeven, dat de prognoses, die men gemaakt heeft men wees op een verlies in de toekomst van 200,- miljoen niet bewaarheid is ge worden. In dit licht komt zeer wrang over de afbouw die Hoogovens beoogde. Een klap voor de werkgelegenheid. Toegege- llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll (Van een onzer verslaggeefsters) IJMOND. Het algemeen bestuur van het woonwagencentrum IJmond verga dert woensdagavond 8 november in het gemeentehuis van Uitgeest. Behandeld wordt onder meer de begroting voor 1979 en het dagelijks bestuur biedt daarbij een nota aan met de verwachtingen en voor nemens van het dagelijks bestuur. Dit bestuur zal in 1979 een werkplan opzetten waarin de beleidvisies nader worden uit eengezet en een programma voor de ko mende vier jaren zal worden voorgesteld. Op het ogenblik is het aantal woonwa gens in de IJmond ruim honderdveertig. „Ik vind dat het hoog tijd wordt, dat de Hoogovensleiding eens een keer haar pop penkast verlaat en een schets geeft van de werkelijke situatie. Hoogovens draait op dit moment financieel bijzonder goed. Es- tel heeft het tweede kwartaal van dit jaar afgesloten met een winst van twaalf mil joen gulden en de toekomst is nog veel rooskleuriger. Dit niettegenstaande de in ternationale moeilijkheden qp de staal- markt.” (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Ter gelegenheid van het zestigjarig bestaan van de Industrie bond NKV, afdeling Heemskerk, hield landelijk voorzitter Piet Spijkers vrijdag avond een toespraak in „De Vrijburcht”. Ruim 750 leden telt de jubilerende afde ling en deze is daarmee één van de groot ste in Noord-Holland. In het gebied van Hoogovens kon Piet Spijkers het niet la ten zich als volgt over dit bedrijf uit te laten: Uit die deelnemersgroep is een redelijk functionerende vrijwilligersgroep te for meren, die echter wel meer inzicht dient te krijgen op allerlei programmatische-, en informatieve zaken die zich rondom hen afspelen. Zij heeft sterk de indruk dat de „eiland-functie” van het centrum doorbro ken moet worden en dat de bezoekers geen genoegen moeten nemen met een Laby rinth als centrum waarin je je terug kunt trekken. Staf en bestuur zullen attent moe ten blijven op de verbindingslijn Laby- rinth-samenleving. Bezoekersaantallen le veren geen probleem op: 80 tot 100 jonge ren, het merendeel jongens, bezoeken het centrum. Grote problemen stapelen zich op als er over de financiën wordt gerept. Labyrinth wordt gesubsidieerd volgens de regeling jeugd- en jongerenwerk, hetgeen betekent dat een groot deel der exploitatie-kosten door CRM en gemeente betaald wordt. Het niet-subsidiabele gedeelte zou heel goed opgebracht kunnen worden uit eigen in komsten war het niet dat de tweede staf- kracht niet door CRM wordt gesubsidi eerd. Wijk aan Duin voelt er niets voor dat tekort tot het oneindige op te vullen en wil daarom de bijdrage geleidelijk tot nul reduceren. Als CRM en gemeente niet overgaan tot subsidiëring van de tweede stafkracht, zal de financiële situatie van Labyrinth steeds slechter worden. Anne ke Brink meent dat Labyrinth met één stafkracht ten dode is opgeschreven. Bo- In Heemskerk is een werkgroep ge vormd waarin zitting hebben vertegen- Niet alle jongeren gebruiken softdrugs, de schatting is 75 procent. Haar indruk is dat die doelgroep nog steeds de huidige bezoekersgroep is. De selectie vindt op natuurlijke wijze plaats: voel je je niet thuis in die sub-cultuur dan verdwijn je wel. ven, de zuster van Hoogovens, het Duitse Hoesch, gaat het minder goed. Maar laat Hoesch een les zijn voor Hoogovens. Hoesch heeft onvoldoende haar appara tuur vernieuwd en is een ouderwetse fa briek geworden. Hoogovens heeft geluk kig meer aan vernieuwing gedaan, maar naar inzichten van kaderleden en leden van de bonden bij Hoogovens nog onvol doende. Hoewel het Hoogovens op dit mo ment zeer voor de wind gaat, investeert men maar ƒ75 miljoen per jaar en dat staat in geen verhouding tot de nodige investeringen. Voor drie projekten is Hoogovens nu bezig met arbeidsplaatsen verbetering, daarbij financieel geholpen veertig staanplaatsen voor een deel in praktijk zijn gebracht. Oplossingen moe ten vervolgens nog in de regio worden gezocht voor de wagens die legaal boven tallig (dat wil zeggen boven de veertig) in Heemskerk verblijven en dat betreft onge veer vijftien wagens. Individuele heffingen, onroerendgoed- belasting en verplichtingen aan nutsbe drijven dienen door de woonwagenbewo- In de komende vier jaren wil het be stuur ook in de discussies betrekken of een gemeenschappelijke regeling tussen de betrokken gemeenten nog langer be staansrecht heeft en of ter afronding van de beleidsontwikkeling die dienstverle ning aan woonwagenbewoners niet per gemeente geregeld moet worden. vendien zijn eenmansposten in het open jongerenwerk uit den boze. Zij adviseert hard te gaan werken aan verbreiding en verdieping van de op dit moment nog labiele interne organisatie en mogelijkheden te scheppen waardoor Labyrinth als zelfstandige organisatie gaat opereren. Zij schenkt (in haar goed leesbare rap port ook enige aandacht aan de beeldvor ming rondom Labyrinth in de Beverwijkse samenleving. Dat beeld is voor die samen leving nogal onduidelijk. Labyrinth is geen buurtwerk-instelling en bezit dus geen specifieke buurtfuntie. Zij draait staf en bestuur o.a. aan buurt en ouders van vrijwilligers en bezoekers/sters voor een avond in het centrum uit te nodigen en deskundigen uit de plaatselijke bevolking te vragen voor de uitvoering van thema programma’s. In de contacten met de ge meente zal de visie van Beverwijk op groeimogelijkheden en verzelfstandiging centraal behoren te staan. Anneke Brink voegt hier aan toe dat de idee over een eventuele verzelfstandiging van Labyrinth niet met gejuich door het gemeentebestuur zal worden ontvangen. „Daar staat tegenover dat tijdens een on langs gehouden gesprek met het gemeen tebestuur sterk de indruk werd gewekt, dat men wel oog heeft voor de moeilijke situatie waarin Labyrinth verkeert en ook positief lijkt te staan in het helpen zoeken naar oplossingen”. Het „verbouwingsgat” van 14 mille kan worden opgevuld met bijdragen van di verse steunfondsen. „Zo komt die begro ting toch nog rond”, zo vertelt Fokke Brink (geen familie van Anneke Brink). dat het college die gemeentelijk 40 mille wel wilde handhaven. Verplicht daartoe is men niet want nog altijd is het zo dat, als CRM de rijksbijdrage mindert een gemeente haar bijdrage daarop afstemt. Prins Harry zal hog even terugblikken op het voorbije seizoen en om elf minuten over elf zal de naam van de nieuwe prins en de samenstelling van zijn gevolg be kend worden gemaakt. Uiteraard worden dan ook bijzonderheden bekend gemaakt over het programma voor het nieuwe sei zoen. Op die avond kan men zich ook als lid aanmelden door bij de kassa van de bow- ling-boerderij vijftien gulden te storten. Een andere mogelijkheid is dit bedrag te storten op rekeningnummer 842368159 bij de Nutsspaarbank in Heemskerk. Op' 11 november treedt het trio Arie Valkhoff op en op speciaal verzoek van Prins Harry I Rita Corita. Te verwachten is een bezoek van de prins en zijn gevolg van „De Zeezotte”. De verkiezing begint om ongeveer half tien en voor niet-leden is de toegangsprijs vijf gulden. In voorver koop zijn kaarten verkrijgbaar via de Nutsspaarbank, telefoon 33338. (Van een medewerker) BEVERWIJK. Voor de bloemenvei ling is november nooit de beste maand geweest. De buitenbloemen zijn nagenoeg geruimd en men wacht dan op een ruimer aanbod van de bolbloemen, maar dat duurt nog wel een maandje. dingsnivo, in wier leeftijd het gebruik van (soft? drugs vaak een plaats inneemt. De koppeling aan Wijk aan Duin werkt volgens Anneke Brink belemmerend. Wijk aan Duin is belast met de verantwoorde lijkheid voor een instelling, waarin zij in de praktijk te weinig inzicht heeft en kan hebben. Geboren: Mark z.v. H. Schouten en B. E. Rijnders; Maarten z.v. G. B. de Vries en J. M. van Beek; Rutger z.v. J. Mazurel en F. van Breugel; Kitty d.v. R. A. A. Sprengers en A. C. Böhm; Remco M. z.v. E. Kensen en J. G. Otte; Sing z.v. H. L. Hsu en C. K. Wong. Ondertrouw: R. L. Pommerenke en W. G. Schoos; A. Wagenaar en I. M. van der Zon; J. W. Burger en J. Pletting. Gehuwd: P. Diderich en C. Rosman; A. D. Staples en R. Jansen; S. Elzinga en I. W. Lagerveld; B. van Gorkum en C. A. Hille- brink; A. Snak en T. M. T. Lischer; W. van der Laan en M. Brekhof; M. J. W. G. Harvey en D. M. Molenaar; J. Joustra en M. Duiveman. Overleden: M. A. S. Veltman, 82 jaar; E. Goderie, 58 jaar, e.c. Versteeg; A. M. Klei boer, 64 jaar, w.v. Schenk. BEVERWIJK. Het college wil ander halve ton uittrekken voor de aanschaf van een hulpverleningsvoertuig met bepak king voor de brandweer. In de wagen kunnen alle spullen overzichtelijk opge borgen worden, die voor hulpverlening tijdens verkeersongevallen en oogewafteo met gevaarlijke stoffen nodag ztjn irifte- siding Tuijn- at dat r ver- 1 deel u zijn mede etspa- it zijn t, dat indie- chter- il van n van itvoe- djnde aden- ante Het bestuur juicht het toe, dat steeds meer woonwagenbewoners hun kinderen naar gewone „burgerscholen” sturen. Het wil de consequenties van deze ontwikke ling bespreken met de onderwijskrachten en het bestuur van de woonwagenschool in het Heemskerkse centrum. Aalmoezenier C. Stam vertegenwoordig de met Zuster Gerardi het Bedrijfsaposto- laat, dat volgens zijn zeggen een zwak heeft voor de sterke zijde van de vakbewe ging. De aalmoezenier betoogde, dat de creativiteit Van de mensen groot is en dat er met grote zorgvuldigheid moet worden gezocht naar oplossingen voor een toe komst waarin de mens centraal blijft staan. Op een eerlijke en moedige wijze zou er ook gedacht moeten worden over de vraag hoe er inhoud en vorm kan worden gegeven aan de christelijke inspiratie in de vakbeweging. Voorzitter Winkelaar van de Centrale IJmond-Noord wees in dit verband op de thema-avond die de NKV Centrale IJ- mond-Noord op dinsdag 28 november in de Vredesvorstkerk belegt met als thema „Christen zijn in de vakbeweging”. Hij bood het bestuur een bos wortels aan om daaraan de symboliek van wortels, voed sel en vitamine te verbinden. ners zelf betaald te worden. Het bestuur is vast van plan om consequent door te gaan instellingen er op te wijzen, dat zij derge lijke verplichtingen niet collectief mogen opleggen aan het woonwagenschap, maar dat zij de woonwagenbewoners zelf moe ten benaderen. Geruime tijd onderhandelt het bestuur al met het PEN over een individuele beme- tering, maar ondanks toezeggingen van het PEN blijft een concreet resultaat van deze onderhandelingen nog uit Dit pro bleem doet zich alleen voor met betrek king tot het regionale centrum in Heems kerk. Op dit moment wordt naarstig ge werkt aan het ontwerpen van een elektrici teitsnet waarin fraude of wanbetaling di- rekt waarneembaar is en door een techni sche ingreep verder vermeden kan wor den. Dit ontwerp zal op korte termijn aan het algemeen bestuur worden voorgelegd. Nu moet men het hoofdzakelijk doen met de kaschrysanten, de rozen en de anjers. De handel had een rustig verloop met goede prijzen voor de goede kwalitei ten. Een goede bos troschrysanten kwam dicht bij de drie gulden en de prijs van de geplozen chrysanten liep naar een gulden per stuk. Anjers lagen even gemakkelijker in de markt. De prijs van de rozen trok aan. De freesia gaat voor goede prijzen van de hand. De ballerina noteerde 34 cent per stuk. Nerinnen worden duurder nu de buitenprodukten op raken. Voor de mees te partijen uit de kas werd 23 tot 45 cent betaald en een paar aparte soorten brach ten tot 160 cent per stuk op. Lelies zijn niet duur. De oranje lelies komen niet vee) hoger dan 30 cent per tak. Bij de potplan ten blijven de cyclamen vlot weg gaan. Voor de grote pot wordt tot acht gulden betaald. Op de groentenveiling is het nu volop najaar, hetgeen blijkt uit het feit, dat het aantal veilingdagen is teruggebracht van vijf naar drie. Er wordt nu geveild op maandag, woensdag en vrijdag. Het na jaar is op de tuinen vroeger ingetreden dan in voorgaande jaren. Hoofdprodukt is nu de andijvie, hoewel ook daarvan de aanvoer snel terugloopt en de prijzen aantrekken. Sla van de koude grond raakt op. De glassla is overigens al in aantocht. De sla van de koude grond brengt tot goed 60 cent per krop op. De spinazie is schaars en de goede kwaliteit wordt duur betaald. Bospeen is er nog in ruime mate en levert goed een gulden per bos op. Waspeen is niet duur en dat geld ook voor de bloemkool. De aanvoer van postelein is een aflopende zaak. De kassen worden leeg gesneden voor prijzen die dicht bij een gulden per kilo kwamen te liggen. Tomaten worden wat bleek van kleur (tot 750 cent per kistje). Komkom mers varieerden in prijs van 35 tot 100 cent. Verder kwamen er deze week nog wat restanten kasbonen en veel kool. tenlid eerde n wel rijks- I r fiet- id in rij tot in die Ver- rdhol- I tege- De beleidsopvatting is voorts, dat de indertijd opgezette kategorale benadering van de woonwagenbewoners vervangen dient te worden. Het isolement van de woonwagenbewoners wordt een voedings bodem geacht voor wederzijdse stigmati sering, discriminatie en afwijzing tussen de woonwagenbewoners en de „burger”- samenleving. Dit isolement zou moeten worden weggewerkt door aan de opleiding van de woonwagenkinderen de hoogste prioriteit te geven en het wederzijds afwij zend gedrag tussen woonwagenbewoners en de „burger”-samenleving in wederzijds accepterend gedrag te veranderen. Afzon derlijke voorzieningen voor woonwagen bewoners zouden derhalve zo spoedig mo gelijk moeten worden afgebouwd. In 1978 zijn na problemen in het regio nale centrum te Heemskerk tijdelijke voorzieningen getroffen voor zeventien woonwagens aan de Aagtenpoort te Be verwijk. Bovendien heeft de raad van die gemeente besloten de Brink aan te wijzen als definitieve lokatie voor woonwagens. Het gemeentebestuur van Heemskerk heeft aan de Rijksstraatweg een terrein aangewezen voor tien standplaatsen. In de gemeente Castricum wordt gezocht naar een terrein waar drie gezinnen met hun woonwagens standplaats kunnen kiezen. Bij de gemeente Uitgeest loopt een verzoek van vijf woonwagengezinnen om daar een standplaats te krijgen. De gemeenteraad van Uitgeest heeft over deze aanvragen inmiddels een principiële uitspraak ge daan. Hij is bereid een lokatie te zoeken. De gemeente Heemskerk heeft drie zoge noemde artikel-10 standplaatsen (indivi duele standplaatsen) aangewezen. Het be stuur rekent erop in 1979 de geplande standplaatsen in de regio te kunnen reali seren. Daarmee zou de doelstelling, name lijk het terugbrengen van de capaciteit van het regionale centrum in Heemskerk tot VOL LOF IS FOKKE BRINK over de medewerking van de gemeente Beverwijk om de bebouwing van het centrum finan cieel mogelijk te maken. De raad ging onlangs akkoord met een krediet van veertig mille voor het aanbrengen van geluidsisolerend en brandbeschermend matriaal. CRM subsidieerde slechts 26 mille en zo kwam Beverwijk dus voor een groter financiële uitgave te staan. In een gesprek met wethouder Bodewes bleek woordigers van de buurthuizen en de wel zijnswerkers van het woonwagencentrum om in elk geval op het terrein van het sociaal-cultureel werk een overdracht voor te bereiden. werking tussen de vakbondsafdelingen in de IJmond en de Zaanstreek. Burgemeester J. H. Kok bood namens het gemeentebestuur van Heemskerk gelukwensen en'een enveloppe met inhoud aan. zal drastisch moeten worden gewijzigd wil „Labyrinth" soepel draaien. Ook de zogenoemde „eiland-functie” van het jongerencentrum, een wereld waar je je (tijdelijk) terug kan trekken, mag wel gewijzigd worden: emanciperend werk houdt namelijk niet op aan de poor ten van het bouwvallige centrum aan het Raamveld, aldus Anneke Brink. De situatie voor Labyrinth zag er in begin 1978 niet rooskleurig uit. Het ge bouw verkeerd in een haveloze staat, er was geen muziekvergunning, er waren te weinig bestuursleden, er was een vacature voor de functie van projectleider. De enig overblijvende stafkracht kon weinig meer doen dan de zaak draaiende houden. Het werk stond inhoudelijk op een laag pitje. Omdat de stafkracht niet gesubsidieerd wordt en het tekort door „Wijk aan Duin” wordt aangevuld, was de financiële situa tie van Labyrinth uiterst kwetsbaar. CRM gaf het bestuur toestemming een deskun dige kracht te benoemen die de zaak eens goed ging uitspitten. De eerste indrukken van „Labyrinth” waren voor Anneke Brink niet zo best. Chaos overheerst^ bestuur en de staf kracht keken machteloos tegen een situa tie aan. De vrijwilligersgroep vormde een weinig gestructueerd geheel. Omdat er programmatisch niet veel gebeurde was de regelmatig terugkerende taak voor de 17 vrijwilligers die van barkeeper. De eer ste weken besteedde zij, de staf en bestuur een operette „opruimen" en werd er een begin gemaakt mep de inrichting van een archief. Het gebouw werd schoongemaakt. De reorganisatie gaf iedereen een „kick”. In augustus (kon een nieuwe projectleider worden aangesteld. Anneke Brink kon pas in de 2e maand aan haar eigenlijke taak beginnen. In haar hoofdstuk „Aanbevelingen voor de toekomst”, gebaseerd op een analyse van de huidige situatie, kiest zij voov het handhaven van de huidige doelstelling, die kan worden omschreven als het aan bieden van recreatieve, educatieve en hulpverleningsmogelijkheden aan wer kende jongeren met en wat lager oplei- HEEMSKERK. Anders dan in voor gaande jaren houdt de carnavalsvereni ging „De Propeppers” de verkiezing van Prins Carnaval niet in de Progress-socië- teit maar in de Bowling-boerderij. Dat gebeurt uiteraard op de elfde van de elf de. HEEMSKERK. In de maand novem ber zal elke dinsdagavond van 19.30 tot 20.30 uur een ombudsman spreekuur hou den in het buurthuis „De Lichtboei” aan de Maasstraat. Als blijkt dat zo’n spreek uur in een behoefte voorziet zal getracht worden dit ook in de verdere toekomst te handhaven. De hulp van de ombudsman is gratis. Wie van tevoren inlichtingen wenst kan zich in verbinding stellen met „De Lichtboei”, telefoon 32651 (stafkracht Loek Timmer). door de overheid. Men zou zeker met de huidige winsten meer van deze projekten moeten starten”, aldus de voorzitter van de Industriebond NKV, die meer in het algemeen onder mefer het kabinetsbeleid wraakte met de woorden: „Met politieke wapens probeert men ons als vakbewe ging naar de pijpen te laten dansen”. Wat de IJmond betreft ging de heer Spijkers nog even in op de moeilijke posi tie van de papierindustrie. Hij wilde het accent leggen in de toekomst van het win nen van nieuw papier uit oud papier. Voorts bepleitte hij een nog betere samen- BEVERWIJK. Voor de distributie van de FM-radioprogramma’s BRT 1 en 3 maakte de Stichting Kabeltelevisie Bever wijk tot heden gebruik van signalen af komstig van de vrij veraf gelegen Belgi sche zenders te Aalter en Veltem. Kortgeleden heeft DE BRT nieuwe zen ders voor deze programma’s geïnstalleerd op de dichter bij Nederland gelegen zend mast te Schoten. Gezien de duidelijk betere kwaliteit van het radiosignaal van het BRT 2 program ma, dat altijd al werd ontvangen vanaf deze zendmast heeft de stichting besloten ook de BRT 1 en 3 radioprogramma’s vanaf Schoten te gaan betrekken. Daartoe dient de radio-ontvangstappa- ratuur in het ontvangstation op de PEN- centrale te worden omgebouwd naar de nieuwe frequenties. In de loop van maandag 6 november a.S. zullen tengevolge daarvan de FM-radio- programma’s BRT 1 en 3 voor enkele dagen -buiten bedrijf gesteld moeten wor den. Verwacht wordt dat deze program- rrja’s woensdag of donderdag weer op hun gebruikelijke plaats in het programma pakket zullen zijn te beluisteren. In het kader van de bewaking van het aantal standplaatsen zijn beleidsvoorne mens opgesteld voor het signaleren van illegale wagens en de daarna te nemen maatregelen. Er wordt een wachtlijst op gesteld voor woonwagenjongeren uifr de IJmond die van plan zijn te trouwen of zich zelfstandig in een wagen willen vesti gen, zodat voor hen duidelijkheid ontstaat over het al of niet toewijzen. ïh In het „staflokaal" in het Labyrinth. Van links naar rechts: bestuurslid Joke de Graaf, Anneke Brink, projectleider Fokke Brink en stafkracht Johan Kuiper. Labyrinth

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 7