Toneelvoorstelling in arena theaterzaal politienieuws J Zonnebloem in Nieuwe Slof 14 gulden kado CDA-kanttekeningen bij collegevorming en erfpacht burgerlijke stond r I De Wijcker Herberg 22 november open veilingen beverwijk Damesblouse fa - -- - Diamonds Dieet WENS VAN FRANK MOHR EINDELIJK IN VERVULLING 100 JAAR STOUTENBEEK KOOP NU SIMCA Benoeming leden recreatiecommissie Verkeerscontrole door politie Mediteren tegen slapeloosheid Bijeenkomst van Plattelandsvrouwen Duinwijklaan afgesloten Resultaten ■I Belangenvereniging „Adrichem” opgericht 3 Herman (Schipper BV K - D 6 BEVERWIJK-HEEMSKERK 19 7 8 DINSDAG 7 NOVEMBER 'W 1878-1978 HEEMSKERK Beverwijk, Breestraat 65-69 Haarlem, Houtplein 10 Alkmaar, Langestraat 79 Nog 1 dag grote inruilaktie Hoge inruilprijzen ongeacht welk merk e (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Twee jaar na de ingebruikneming van De Nieuwe Slof staat het ontmoe tingscentrum een interessant theaterexperiment te wachten. Heiligeweg 3 Amsterdam fijne silk-jersey met madelassé-stiksel, lange mouw 6 modekleuren, maten 42-48 F Normaal 79,— Jubileumprijs 7 Herman Schipper waar uw sieraad een belegging en uw belegging een sieraad is. laat experiment in Slof II mi III t, 20.00- FRANK MOHR ir Restaurant-bar De Wijcker Herberg (ADVERTENTIES) llllllllllllllllllllllllllltlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll fashion dpecia dweer 21.30 llllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll emene 20 u. nd op dweer (ADVERTENTIE) A. A. M. Stokman, A. D. I SDüiroca H Ofj—1 volw. 7.30 u. 14.30- De Zonnebloem, afdeling Beverwijk, schotelde maandagmiddag in de Nieuwe slof aan bijna 500 enthousiaste zieken en gehandicapten uit IJmond-noord een amusements programma voor, dat door KRO's Hans van Willigenburg aan elkaar werd gepraat. Johnny Kraaykamp, Conny Van'denbosch en accordeonist John Woodhouse waren de bekendste artisten die de zieken en gehandicapten op een onvergetelijke middag trakteerden. Hoewel de grote schouwburgzaal over een fraai podium beschikt, is het dankzij de amphitheatergewijze opbouw van de zaal ook mogelijk om temidden van het publiek, in de zogenoemde „arena” te spelen. Van die in de bouw ingecalcu leerde mogelijkheid is tot duverre nooit gebruik gemaakt. De toneelwerkgroep „Nieuw Leven” uit Wijk aan Zee brengt daar donderdagavond 9 november ver andering in, waanneer de groep in de arena drie éénakters van evenzovele to neelschrijvers opvoert. Behalve voor De Nieuwe Slof, betekent deze voorstelling (aanvang 20 uur) ook voor „Nieuw Le ven" een experiment: voor het eerst se dert jaren zullen de amateurtoneelspe lers weer eens in het openbaar optreden. De toneelwerkgroep „Nieuw Leven’ neemt in het IJmondiale amateur-toneel- leven een aparte plaats in. Met de komst van regisseur Han Rooth verliet „Nieuw Leven” een jaar of zes geleden de ge baande paden en zocht z’n eigen, kriti- Zijn liefde voor de Franse keuken zal in De Wijcker Herberg doorklinken. Hij heeft er veel voor over om dagelijks verse groen ten uit Parijs over te laten komen. „Op de markt daar zijn groenten te koop die je hier gewoon niet kunt krijgen”. Het restaurantgedeelte biedt plaats aan 36 personen en bevindt zich aan de zijde van de Zeestraat-Groenelaan. De ingang BEVERWIJK. De noteringen afin de veiling waren maandag: Andijvie 25-65, bloemkool 85-99, boerenkool 32-45, bos peen 159-163, selderij 22-45, breekpeen 12- 22, groenekool 41-45, knolselderij 28-43, peterselie 14-38, prei 55-73, radijs 38-71, rode kool 9-31, snijbonen 575-830, spinazie 130-250, glas-sla 37-63, spitskool 36-42, to maten 730-1100, uien 16-38, waspeen 20-32. Bloemen: Anjers 20-65, tros-anjers 180- 320, chrysanten 160-310, jaarrond 40-80, dahlia 130, freesia 20-25, lelie 20-40, neri- nen 20-160, crispa 25, roos 40-60, baby-roos 10-36, cyclamen 250-500. BEVERWIJK. Het college stelt de gemeenteraad voor de volgende personen te benoemen tot lid van de commissie voor recreatieaangelegenheden: de raadsleden J. Aardenburg, H. E. M. ter Horst, C. Berghuis, drs. A. Eiff, J. van Dijk en F. Heine, C. Speets, R. van Gulik en mevrouw P. Zonneveld-de Vries. BEVERWIJK. De Beverwijkse politie gaat deze week een grootscheepse ver keerscontrole houden. De verkeersdeelne mers, die worden aangehouden, kunnen rekenen op een onderzoek naar de techni sche staat van het voertuig en een controle van de papieren. Geweldpleging. De Beverwijkse poli tie hield maandag een derde dader aan van de vechtpartij, die zich in de H. Bur gerstraat afspeelde. Het was een 36-jarige Beverwijker. Motorzaag. Een inwoner van Heems kerk kwam maandag bij de politie aangif te doen van diefstal van zijn motorzaag die hij in het park Westerhout, tijdens een rustpauze, onbeheerd had achtergelaten. Schoorsteenbrandje. In het pand Rijksstraatweg 83 te Heemskerk ontstond maandagmiddag een schoorsteenbrandje. De brandweer had het vuur snel onder controle. Poging tot roof. Maandagavond pro beerde een ongeveer 24-jarige jongeman de kassa van het benzinestation aan de Baandert te Heemskerk leeg te halen. In het hokje van de vrouwelijke pompbedien de haalde hij plotseling een op een pistool gelijkend voorwerp te voorschijn en eiste geld. Mogelijk is hij gestoord door een voorbijganger want plotseling nam de jon geman de vlucht. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. De Ned. Bond van Plat telandsvrouwen, afdeling Beverwijk, heeft voor de bijeenkomst op 9 november in de gereformeerde kerk aan het Moensplein dr. Noorbergen, gynaecoloog in Zaandam, uigenodigd. De bijeenkomst begint om half acht. Hij zal spreken over de overgangsjaren van de vrouw en over anticonceptiemidde len. De afdeling houdt de jaarvergadering op 11 januari. Dan treedt de voorzitter, me vrouw Broeze, reglementair af. straat, kuren ■n vrij. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Tijdens de CDA-le- denvergadering van de afdeling Heems kerk bleef men maandagavond niet geheel onkundig van de ontwikkelingen met be trekking tot de kwestie-Aantjes, al kon men die niet rechtstreeks via het televisie scherm volgen. Men bepaalde zich evenwel tot de afde ling Heemskerk en de agenda voor deze door zo’n dertig leden bezochte vergade ring, waarop onder meer een evaluatie over de collegevorming door de heer Ton van Herpen stond. In een toelichting op het op schrift gestel de verslag van de onderhandelingen plaat ste de heer Van Herpen enkele kritische kanttekeningen bij het verslag van de colle- ge-onderhandelingen zoals dit recentelijk is verschenen in „Rood Heemskerk”, het partijblad van de PvdA. Met name betrof dit een akkoord dat de PvdA-fractievoor- zitter Perquin zou hebben bereikt in een persoonlijk, informeel, gesprek met onder andere de heren Van Herpen en Verduin op 1 september. Dat zou geen kwestie van een akkoord zijn geweest, maar van het kenbaar maken van wensen. BEVERWIJK. Volgens het Transcen dente Meditatie Centrum Haarlem heeft deze meditatietechniek een gunstige uit werking bij slaapproblemen en onrust. Po sitieve reacties zou de techniek ook heb ben op neerslachtigheid, nervositeit, angst, hoge bloeddruk en gebrek aan zelfvertrou wen. Het Transcendente Meditatie Centrum Haarlem belegt om daar meer over te vertellen op donderdag 9 november een bijeenkomst in „De Nieuwe Slof”, aanvan gende om acht uur ’s avonds. )0 uur C. Vel- mengd 1-14.30, mmen. 1.30 u. nde”. 1.15 u. (0-22.00 i.00 uur foppen (0-12.00 4 Lm. 6 12 jaar, Iwasse- n 12-16 BEVERWIJK. Wegens werkzaamhe den aan de riolering zal de Duinwijklaan tussen de Berkenlaan en het Westerhout- plein met ingang van donderdag 9 novem ber gedurende 7 werkdagen voor alle rij- verkeer worden afgesloten. De wegomlegging zal ter plaatse met borden worden aangegeven. In verband met deze wegomlegging zullen de buslij nen 73 en 74 in de richting Stationsplein, worden omgelegd via de Zonnebloemlaan, Warande en Westerhoutplein. De halte Po pulierenhoek hoek Duinwijklaan komt tij delijk te vervallen. thematiek aan ’t improviseren slaat. Woe. u. en Iw. 14- xlaan: gd 14- Woe. geslo- r bij een openbare voorstelling op een be hoorlijk'aantal toeschouwers mag wor den gerekend; anderzijds wilden de ama teurs nu ook de mogelijkheden van De Nieuwe Slof wel eens uittesten. „Nieuw Leven” speelt al jaren geen lijsttoneel meer, maar treedt op temidden van het publiek, wat een veel directer contact tussen kijkers en spelers tot gevolg heeft. De opbouw van de theaterzaal van De Nieuwe Slof geeft alle gelegenheid tot een dergelijke spelmethode, en vandaar het verlangen van de Wijk aan Zeeërs eens van deze accommodatie gebruik te maken. Het donderdag op tevoeren program ma ovat de éénakters „Impromptu” van Tod Mosel, „Jenny in de Boomgaard" van Charles Thomas en „Medea” van Jean Anouihl. In „Impromptu” krijgt een groepje acteurs opdracht zichzelf te spelen, wat een relativerend brokje to- neel-op-toneel oplevert; een vrouw die in een droom terugblikt op haar jeugd vormt het onderwerp van „Jenny in de Boomgaard”, terwijl Anouihl in wat „Medea” betreft van het oude Griekse drama is uitgegaan. Kaarten voor de voorstelling van het achttien leden tel lende Wijk aan Zeeër gezelschap zijn verkrijgbaar bij De Nieuwe Slof aan de Kerkstraat in Beverwijk. thouder Roozen door Van Herpen en Ver duin ingelicht”. Tijdens de ledenvergadering is ook het program op hoofdpunten van het college besproken en vanuit de leden werden er kritische kanttekeningen geplaatst bij de erfpacht-paragraaf. Afscheid nam de vergadering officieel van de heren Roozen en Boerée, tot septem ber wethouder en raadslid van de CDA- fractie. Om uiteenlopende redenen zullen Pieter Dudink, Louis Sperling, Henk Zur- lohe en Cees Verhoog het plaatselijk be stuur verlaten. Statutair vindt geen be stuursverkiezing plaats. In de vacature zal binnenkort intern worden voorzien. van het restaurantgedeelte is aan de Zee- straatkant, waar eveneens plaats is voor een terrasje. De Wijcker Herberg heeft aan de Groenelaankant ook een ingang, die toegang geeft tot het zitgedeelte en de, eveneens in Franse stijl opgetrokken, bar. Frank Mohr houdt van afwisseling en is van plan de menukaart dagelijks van an dere gerechten te voorzien. De Wijk aan Zeeër ziet met de opening en de ingebruik neming van zijn horeca-etablissement een droom in vervulling gegaan. Begonnen als etaleur kwam hij al snel in het barwezen door de taveerne ’t Geveltje te pachten. „Het is altijd al een wens van me geweest om in het grote horecawerk terecht te komen. Het beviel me niet meer in de taveerne. Ik heb nu weer wat om handen”. Met deze werkmethode heeft „Nieuw Leven” in het verleden opmerkelijke re sultaten bereikt. Doordat het uitdiepen van een thema, het met elkaar aan een produktie werken en niet het geven van een x-aantal voorstellingen per jaar bij de groep voorop staat („Nieuw Leven” heeft geen donateurs, en hoeft dus ook niet aan verplichtingen ten opzichte van een achterban te voldoen) worden de sporadische opvoeringen van „Nieuw Leven” gekenmerkt door een enorme in- In het CDA-verslag wordt dienaangaan de vermeld: „Op 1 september vond op verzoek van Perquin een gesprek plaats met Van Herpen en Verduin. Perquin wilde alsnog een poging wagen om binnen zijn partij en zijn fractie een meerderheid te krijgen voor de 2-1-1 formule. Dat zou ten koste moeten gaan van een belangrijk deel van de portefeuille ruimtelijke ordening welke reeds aan de WD was toebedacht. Het door de PvdA gewenste deel van de portefeuille zou samen met sociale zaken, woonruimteverdeling en volksgezondheid worden toegewezen aan de PvdA-kandi- daat De Groot. Door het CDA werd er op gewezen, dat hierover overleg met de WD noodzakelijk was. De CDA-fractieleden werden op de afscheidsreceptie van we- 10-20.00 )0-21.30 g 14.00- .00 uur 5-10.30 mengd Z. Ge- niddag nbond g anti- linsdag i volw., x>r bui- Tspeel- JS cur- l volw., L2 jaar. tan 45, 13.30- 10-17.00 19.00- dgroep agmid- de taveerne ’t Geveltje in de Zwaanstraat. Hij deed deze zaak van de hand om zijn heil te zoeken in het grote horecawerk. „De Wijcker Herbergt” beschouwt Frank Mohr als enig in Beverwijk. De zaak wordt in Franse stijl ingericht, compleet met enig antiek uit Bretagne. „Ik heb in die streek schitterende kasten en kisten op de kop weten te tikken, die uitstekend in het interieur passen”, aldus de jonge in Wijk aan Zee woonachtige eigenaar. sche weg. Die weg wordt door de groep in de eerste plaats beschouwd als een sterk persoonlijk getint ontwikkelingsproces: toneelspelen kan niet los worden gezien van de identiteit van de spelers, en als gevolg daarvan wordt de keuze van een spel bij de toneelwerkgroep bepaald door een thematiek, die van belang is voor de hele groep. Met die thematiek houdt de groep zich in vormen van toneel en creatief-spel bezig. Ter afsluiting van zo’n proces (en dus niet als doelstelling, zoals bij andere verenigingen gebruikelijk is) geeft „Nieuw Leven” een voorstelling, waarna de toneelwerkgroep weer met een andere BEVERWIJK. Vele bewoners van de woningen in de Spaarnestraat, de Zwaans- meerstraat, de Drecht-, Gouwe-, Jeker- en Amerstraat hebben zich verenigd in de belangenvereniging „Adrichem”. De ver eniging is begin deze maand opgericht. Als voorzitter treedt de heer S. van der Meij- den op. Secretaris is mevrouw G. Stolp, Spaarnestraat 20, die al namens de vereni ging de gemeenteraad een brief heeft ge stuurd over het verkeer in de Spaarne straat. tensiteit. Er wordt op een voor amateurs ongekend hoog niveau geacteerd, de ge hele produktie zit uiterst doordacht in elkaar en wordt met veel kritisch vermo gen voor het voetlicht gebracht. Vandaar dat in kringen van toneelliefhebbers reikhalzend naar de voorstellingen van „Nieuw Leven” wordt uitgezien. Na een jaar of drie alleen voor besloten groepen te hebben gespeeld, heeft de toneelwerkgroep gemeend deze week weer eens in het openbaar te moeten optreden. Aanleiding daartoe is ener zijds het feit, dat er voor de uitvoeringen van „Nieuw Leven” zo langzamerhand zo’n grote belangstelling bestaat dat ook AUTOBEDRIJVEN 4^9 zentueld Xrftireemem Betelgeuzestraat 6 IJMUIDEN Tel. 02550-17250 Jan de Windstraat 2 BEVERWIJK - Tel. 02510-42324 (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. „Ik heb er alle vertrouwen in dat mijn zaak bij de Beverwijkers zal aanslaan. In de hele stad is er toch niets op dit gebied”. Dit zegt de 37-jarige Frank Mohr, eigenaar van de op woensdag 22 november te openen restaurant-bar „De Wijcker Herberg”, op de hoek van de Zeestraat-Groenelaan. Mohr kocht het voormalige hotel- restaurant „Parkzicht” begin dit jaar van de dames De Vries, liet er 100 m3 „troep” uitslopen en bereidt momenteel de opening van zijn zaak voor. Mohr was pachter van J GEBOREN: Jacoba Maria Sinnige, Hendrikus Koek, Jimi van der Meij, Brenda Kuil, Susanna Maria Hendriks, Rosanne van Duiven voorde. ONDERTROUWD: J. C. Zonneveld en D. Hansen, J. W. P. Kuiper en A. M. M. Smits, P. L. de Boer en T. Tillema, J. W. Nijman en J. M. Mikkers, E. P. Roodzant en M. ter Horst, C. B. de Boer en H. Baanstra, C. Veraart en J. M. Diepstraten, B. den Hul en G. van de Velden, R. Kuijper en Z. R. Sanchez Santa na. GETROUWD: J. de Rijk en A. A. M. Stokman, A. D. Zuijderduijn en H. S. van der Wel, T. B. van Leeuwen en J. van der Stigchel, R. A. Berghuis en A. W. M. Schuijt. OVERLEDEN: Pieter Bakker, geb. 24 jan. 1919. „Nieuw leven verzorgt

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 7