Druk bezocht jongerencentrum in Heemskerk Kostbare politienieuws Exploitatie De Nieuwe Slof Drie weken „Swami Singh Nieuwe Wegwijs op komst platenhoes gestolen Surinaamse theatergroep treedt op in scholen HC BOUW TIMMERWERK ontwikkelt zich voorspoedig Ml ejrr ■n TEELTVERBOD AARDAPPELEN Vergadering PSP AKOESTIEK AANZIENLIJK VERBETERD VVD verhuist naar het Koffiehuis r Fiks bedrag voor welfare Rode Kruis Dertig mille voor renovatie tribune J. Hogendoorn veertig jaar in overheidsdienst Exploitaties Nieuwe voorzitter VVV-afdeling i 19 7 8 NOVEMBER y Umuiden-Plein1945-52 BEVERWIJK. In de periode van 9 tot en met 30 november organiseert de commissie culturele vorming la gere schooljeugd voor een aantal Be- verwijkse lagere scholen voorstellin- gen van de Surinaamse theatergroep „Swami Singh”. Deze groep zal voor de klassen 5 en 6 het programma „Op reis door Suri name” brengen. „Óp reis door Surina me” is een programma dat er naar streeft meer begrip voor de in Neder land verblijvende Surinamers op te brengen. Dit omdat door geheel Ne derland diverse concentraties Surina mers wonen. Voor de Surinaamse kinderen is het niet gemakkelijk om him klasgenoten iets over hun land te vertellen dat altijd even duidelijk overkomt. Swami Singh probeert aan de hand van dit programma hier iets aan te doen. „Op reis door Suriname” duurt een uur waarin veel folkloristi sche -gebruiken, dansen en verhalen over de vele bevolkingsgroepen van Suriname ten tonele worden ge bracht. De kinderen doen volledig mee aan de Kermis van Paramaribo (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. Donkey Shot aan de A. Ver heren tstraat, een zeer druk bezocht jongerencen trum, heeft in een beleidsnota 1978-1979 uiteengezet, dat nog duidelijker dan voorheen voor een groep jongeren uit de maat schappij wordt gekozen die tot de kansarme groepen kunnen wor den gerekend. en het Grote Feest dat in het stuk gehouden wordt. Een Indiaanse de monstreert het spinnen met een stok en een Creoolse doet odie met een kalebas (ceremonie). balken plafonds; verlaagde pla fonds; interieurbetimmeringen; hardhouten kozijnen; keukenver- bouwingen enz. Eigen werk plaats. Korte levertijden Vrijblijvende prijsopgave. JULIANAKADE 4 - IJMUIDEN TEL. 02550-22756 WOENSDAG 8 Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. De algemene aad van het ontmoetingscen- rum „De Nieuwe Slof” vergader- e dinsdagavond, uiteraard in Be Nieuwe Slof”, min of meer er afronding van het eerste half aar. Veel beleidszaken kwamen ir niet aan de orde, want daartoe eent de jaarvergadering, tijdens welke ook de begroting aan de »rde komt, zich beter. 4 (ADVERTENTIE) Donkey Shot te Heemskerk (ADVERTENTIE) 9 de Nieuwe Slof: de heren Berghuis en Buding. BEVERWIJK. Door de Stichting Weg wijs wordt in samenwerking met het Bu reau Voorlichting van de gemeente Bever wijk een nieuwe uitgave voorbereid van „Wegwijs in Beverwijk. Eventuele wijzigingen en verbeteringen van deze gids kunnen worden medege deeld aan het Bureau Voorlichting. Ook noodzakelijke nieuwe vermeldingen kun nen aan dit bureau worden doorgegeven.. Het jongerencentrum beschikt over een taf van drie personen Meta van Warden- )erg, Joop Hessels en Cees van Wijk. Donkey Shot heeft zich bewust gestort op de emancipatie van die groep jongeren die door opvoeding, milieu en scholing niet of onvoldoende bewust zijn gemaakt van hun eigen keuze- en mogelijkheden. toorts is er een interim-kracht, José ichuit aanwezig. De staf heeft in de afge lopen tijd wel gemerkt dat de bezetting aan de krappe kant is geweest. Door het toenemende bezoekersaantal (er zijn avon den met 800 jongens en meisjes in de tent) en het onderhouden van externe contacten komt het begeleidingswerk in het centrum wel eens in gedrang. De belasting wordt nog groter bij ziekte of een vakature en Joop Hessels houdt zijn hart vast als straks staflid Meta van Wardenberg ver trekt. Donkey Shot kan momenteel over 28 vrijwillige medewerkers beschikken. Het beleid ten aanzien van die groep zal doel gericht zijn: mensen met een hogere oplei ding dan mavo zullen, ook bij een geringe bezetting van de groep, niet toegelaten worden. De medewerkers zullen zich in zogenoemde subgroepen met de specifie ke onderdelen van het programma gaan bezig houden. Financieel gaat het met Donkey Shot op dit moment wel voor de wind. De inkom sten uit de bar zijn zodanig dat die de men we met de centen niet uit”. Een bezoe kersaantal van 600-700 is in het vorige seizoen een paar keer voorgekomen: het gemiddelde aantal op de vrijdagavond (muziek) was 400, afkomstig uit Beverwijk (40 procent), Heemskerk (40 procent) en de rest van de IJmond (20 procent). Donkey Shot kreeg in totaal tussen de 2500 en 3000 man per maand binnen. tekorten van de programma’s kunnen dek ken, „maar het wordt straks armoe troef”, meent Joop Hessels. De bezuinigingsplan nen van het kabinet raken ook Donkey Shot in de uitkeringen door de gemeente. BEVERWIJK. Nu „Bellevue” gesloten is moet de WD-afdeling uitzien naar een ander etablissement waar de bijeenkom sten gehouden kunnen worden. Men heeft die vervangende lokaliteit gevonden in Het Koffiehuis aan het Meerplein waar maan dagavond 13 november meteen maar de eerste maandelijkse contactavond van het seizoen wordt gehouden. De heer K. Mooy van de Beverwijkse politie was bereid een inleiding te geven over de kinderpolitie. De aardappelteelt is indertijd uit de Bol lenstreek verbannen omdat ziekten en pla gen, die bij de aardappel kunnen optreden, sterk belemmerend werken op de export van bloembollen. Binnen het verbodsge- bied is op beperkte schaal ontheffing mo gelijk van het aardappelteeltverbod, ech ter alleen op die plaatsen waar geen bloembollenteelt in de directe omgeving plaats vindt. In onze omgeving omvat het teeltverbod het grondgebied van de volgende gemeen ten en delen van gemeenten: De gehele gemeenten Limmen en Castricum. Van de gemeente Beverwijk het deel ten westen van de autosnelweg A9. Van de gemeente Heemskerk het deel ten westen van de autosnelweg A9. Van de gemeente Velsen het deel ten westen van de autosnelweg A9 met uitzondering van het daarin gelegen deel van de Zuid-Spaarndammerpolder. Mishandeling. Van de daders van de mishandeling in de H. Burgerstraat, vrij dagavond j.L, zijn inmiddels vijf daders gepakt en ingesloten. Dinsdag werden een 23-jarige en 25-jarige knaap in het Drentse Emmen in de kraag gevat. Zij verblijven momenteel in een cel in het bureau aan de Breestraat. Autodieven. De rijkspolitie Uitgeest kwam gisteren een 22-jarige Haarlemmer en een 21-jarige man uit Bloemendaal bij de Beverwijkse politie brengen. De lieden werden van een autodiefstal te Beverwijk verdacht. De Haarlemmer heeft inmiddels bekend. Winkeldiefstal. Bij Famila is gisteren een 27-jarige Beverwijker gesnapt die pro beerde een tang uit het warenhuis mee te nemen zonder het voorwerp te betalen. Eerder op die dag kwam een personeelslid van Famila bij de politie om aangifte te doen van diefstal van een fotocamera, ter waarde van zeshonderd gulden. BEVERWIJK. Het college wil 26.900 uittrekken voor de renovatie van de zittri- bune van het hoofdveld op het sportpark Adrichem. Deze subsidie wordt verstrekt aan de voetbalvereniging De Kennemers die de wijziging van de tribune in eigen beheer uitvoert. Zo gaat men de staalcon structie stralen en metaliseren, nieuwe loop- en zitbanken aanbrengen en het aan tal zitplaatsen terugbrengen tot 500. IN DE RECREATIEZAAL van „Lom- merlust” aan de Alkmaarseweg was het dinsdagmiddag een gezellige boel bij de verkoop van de tientallen handenarbeid- werkstukken die de bewoners van het tehuis in de loop der maanden hadden gemaakt. Deze welfaretentoonstelling en verkoopactie liepen gesmeerd: bewoners van „Lommerlust" en andere belangstel lenden kochten voor vijftienhonderd gul den aan spulletjes. Het geld is bestemd voor het welfarewerk van het Rode Kruis, afdeling Beverwijk. BEVERWIJK. Woensdag 15 novem ber zal de heer J. Hogendoom, directeur van de gemeentelijke sociale dienst, het feit herdenken, dat hij 40 jaar in over heidsdienst werkzaam zal zijn. Vanaf 16.30 uur zal er gelegenheid zijn hem met dit jubileum geluk te wensen en we! in de koffiekamer van het Stadskan toor, President Kennedyplein 1. In ver band met deze viering zal de gemeentelijke sociale dienst op woensdagmiddag 15 no vember voor het publiek gesloten zijn. Formulieren voor het aanvragen van een ontheffing kunnen worden verkregen bij het Landbouwschap, Kenaupark 28 te Haarlem (tel. 023-310001). De ingevulde formulieren moeten daar vóór 15 januari 1979 zijn ingeleverd. De hardwerkende staf („we maken ver schrikkelijk veel overuren”) wil het nieu we seizoen natuurlijk met bands, films en variété-achtige activiteiten komen. Voorts probeert men tenminste één project per maand te organiseren en dat kan de ene keer over dienstplicht en de andere keer over popmuziek en commercie handelen. Het cursuspakket breidt men uit door naast het pottenbakken ook de fotografie, textiele werkvormen en Engels binnen het jongerencentrum te halen. „Bovendien is de entree van zes gulden en vijftig cent voor heel veel jongeren van onze doelgroep veel te hoog. Die entree willen we best lager zetten, maar dan ko- Donkey Shot pleit voor het aantrekken van een vierde stafkracht en de staf zo mogelijk, met twee interimkrachten uit te breiden: één ondersteund agogisch en één huishoudelijk technisch, plus een sta- giar(e). Die huishoudelijk technische kracht zal zich vooral met het aanpassen van de accommodatie moeten bezig hou den. „Het is een oud gebouw waarin we BEVERWIJK. Een grammofoonpla tenwinkel in het centrum De Bever raakte dinsdagavond zes uur de dagomzet van de winkel kwijt. Het geld, 1300,-, was in een platenhoes gestopt. De hoes werd, toen het personeel de winkel ging sluiten, door een onbekende meegenomen. zitten, maar een fijn gebouw. Ze praten wel over een nieuw Donkey Shot, maar laat het alsjeblieft geen nieuwbouw zijn, want de bezoekers zijn geen lieve jonget jes”, zegt Joop Hessels. Het exploitatie-tekort over het eerste halfjaar van 1978 bedroeg ƒ91.349.81 te weten 17.305.59 over het eerste kwartaal en 74.044.22 over het tweede kwartaal. Ten opzichte van, het eerste kwartaal is het exploitatietekort in het tweede kwar taal van 1978 dus gestegen met 57.000.-. Deze achteruitgang is veroorzaakt dpor 32.000.- minder opbrengst, terwijl de kos- ’ten met 25.000.- zijn gestegen. Uiteraard zal het in het eerste kwartaal altijd druk ker zijn dan in het tweede met de maanden april, mei en juni. Het exploitatietekort over de eerste twee kwartalen van 91.349.81 mag een groot bedrag lijken, in wezen vallen de cijfers mee. De gemeente ging accoord met een begrotingstekort van ƒ320.960.- over het hele jaar 1978 en het is zeker niet ondenk baar, gezien de cijfers over de eerste twee kwartalen, dat het exploitatietekort lager zal uitvallen dan was begroot. Ter sprake kwam opnieuw de kwestie van de salarissen. Met het gemeentebe stuur is men tot overeenstemming geko men over een verhoging ten behoeve van de algemeen beheerder en de theatertech nicus. Voor de administratrice zat er geen verhoging in en het bestuur zag af van een beroepsprocedure. De administratrice nam ontslag, maar in deze vacature kon later worden voorzien. IJMOND. In het kustgebied van Noord- en Zuid-Holland, ongeveer tussen Den Haag en Bergen, is de teelt van aard appelen sinds vele jaren verboden. Dit verbod geldt zowel voor particulieren als voor land- of tuinbouwbedrijven. Het geldt bovendien voor de teelt van tomaten in de volle grond. HEEMSKERK. De PSP, afdeling Be- verwijk/Heemskerk, houdt in de Schuil hoek aan de Van Bronckhorststraat een ledenvergadering waarop o.a. verslag wordt gedaan door de steunfracties. Als tweede agendapunt wordt een brochure besproken die binnenkort uitkomt en han delt over het arbeidsvoorwaardenbeleid, het vakbondswerk en de acties die het afgelopen jaar bij Hoogovens zijn gehou den. De vergadering begint om 20 uur. gen 3642; vormingswerk 3869; vrouwen organisaties 174; jeugdorganisaties 350; in stellingen op medisch-sociaal gebied 900; politieke groeperingen 887; kerkelijke en levensbeschouwelijke instellingen 93; werkgevers- en werknemersorganisaties, alsmede middenstands- en belangengroe peringen 1205; bewonersorganisaties/ ak- tiegroepen 309; individuele personen/fami- lies (recepties e.d.) 904; bedrijven en com merciële instellingen 14.990; diversen 14.588 en vaste gebruikers 5319. Dat brengt het totaal op 76.277 bezoekers in het eerste half jaar en het overzicht bewijst ook, dat er een zeer multi-funktioneel ge bruik van het gebouwencomplex wordt gemaakt. (Van een onzer verslaggeefsters) WIJK AAN ZEE/BEVERWIJK. De VVV Wijk aan Zee-Beverwijk houdt dinsdag 28 no vember een ledenvergadering die om half negen 's avonds begint in het dorpshuis „De Moriaan”. Een belangrijk punt op de agenda is de be stuursverkiezing. De heer H. E. M. ter Horst en mevrouw R. Knecht stellen zich niet herkies baar. Het bestuur stelt voor in deze vacatures te benoemen de heer J. F. Doesburg, Oostertuinen 62a en de heer M. Kramer, Spoorsingel 86 in Beverwijk. Verder zullen de jaarstukken worden behan deld. zoals een overzicht over 1978 en een ver slag van de evenementencommissie. Over de befaamde btw-kwestie viel nog liets nieuws te vertellen. Een probleem blijkt nog steeds te zijn, lat veel mensen hun fietsen vlakbij de ngang zetten, waardoor deze moeilijk be- ■eikbaar wordt voor bijvoorbeeld invali- ienwagens. Op de deur staat uitdrukkelijk let verzoek dat niet te doen, ook op grond van veiligheidsoverwegingen. Gezocht zal Kirden naar middelen om die fietsen daar 'andaan te houden. Doelstelling van Donkey Shot is nog steeds het leveren van een bijdrage in de vorming en ontwikkeling van jongeren van zestien jaar en ouder, en wel in het bijzonder de groep ongeschoolden en laag geschoolde arbeide evenals leerlingen van het nivo LBO/Mavo, die aar door mentali teit, problematiek en maatschappelijk per spectief bij aansluiten, teneinde deze jon geren te stimuleren in en duidelijke be- wustwording van de situatie en de leefwe reld van zichzelf en van anderen. Een ander punt dat te berde werd ge- racht, is het feit, dat het bestuur er nog liet in is geslaagd een pensioenvoorzie- ung te treffen voor het personeel. Het plan tot verbetering van de akoes- iek is inmiddels uitgevoerd en tijdens drie •roefconcerten bleek die akoestiek be- I angrijk verbeterd te zijn. De licht- en I itiuidsapparatuur is nu ook minder sto rend opgesteld in de theaterzaal. Vanuit de ledenvergadering werd bij de •ehandeling van het financiële overzicht ®n opmerking gemaakt over de in verhou ding hoge accountantskosten. Dat het ontmoetingscentrum „De Nieu we Slof” intensief wordt gebruikt, blijkt lit de bezoekerscijfers over het eerste half aar van 1978. Per soort organisatie waren deze de vol lende. Culturele organisaties 22786 be iers; sportorganisaties 3556; ontspan ningsverenigingen, waartoe onder meer de lersoneelsverenigingen en de hobbyclubs Worden gerekend 6205; onderwijsinstellin- De staf heeft dan hierbij o.a. de werklo ze schoolverlaters op het oog. Donkey Shot wil in de komende maanden een begin maken met het accentueren van het vormende aspect binnen de programma’s en organiseert ook een aantal recreatieve cürsussen. D* leiding van gDonkey Shot richt zich op kansarme jongerengroepen

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 9