Inzake drie bezwaarschriften tegen bouw burgemeesterswoning eid ig n Actie voor veilige oversteek net ant k Handhaving van treindienst Ernstig letsel na aanrijding tijdelijk dicht 3 Tunnelbuis Haarlem-IJmuiden bepleit Ontdek hoe lekker borstplaat kan zijn. I (4 I Kleuterinstuif BONT ALLEEN VOOR DE BUITENKANT? Jongens bekennen diefstal en inbraak 1 Rapport van Bureau Economische Zaken Leden Provinciale Kruisvereniging 23 november bijeen banketbakkerij j.p.hazenberg lil VELSEN-IJMUIDEN DONDERDAG 9 19 7 8 NOVEMBER 7<z (Van een onzer verslaggevers) natuurlijk beter! Overeenkomsten Speculatiewinst 1 i Lfcnuiden-Piein1945-52 - a VELSEN. „Wij zullen ernaar streven het advies aan de gemeen teraad over de te nemen beslis sing klaar te hebben voor de der tigste van deze maand, zodat die beslissing in de gemeenteraads vergadering van die datum geno men kan worden. In de overwe gingen om tot dat advies te komen zullen wij, behalve de reeds be kende gegevens over de gevolgde procedure, ook de in de door u ingediende bezwaarschriften vastgelegde informatie en de ele menten die vanavond in de toe lichting naar voren kwamen tegen elkaar af wegen”. MANK toentmetfe A 'H ft Hl 'I- OIL 3 3 (ADVERTENTIE) Commissie beroepschriften wil raad nog deze maand adviseren X bureau 1 .1 (ADVERTENTIE) :end (ADVERTENTIE) .00 uur 30 uur ?e accout jezien ee noet wor mogelijl van Col» ccountat igemaaki i vandaal ingen dii m officie op dat dt 1 niets ti rssen Oe. radio-Oe iljon in di igekome zaniaans tegenover Zij waren male co» d Kamp» De drie bezwaarschriften waren inge diend door respectievelijk de Oranjever eniging Driehuis, het initiatief wijkcomité Driehuis en een aantal omwonenden voor wie achtereenvolgens de heren H. Hesse- ling, J. A. Dunselman en A. N. Helsloot het woord voerden. De drie belangengroepe ringen tekenen vooral bezwaar aan tegen Centraal in de bezwaarschriften stonden de punten dat de procedure de belangheb benden onvoldoende mogelijkheid tot in spraak heeft geboden en de discriminatie die plaatsvindt wanneer de burgemeester een stuk grond krijgt toegewezen dat eer der aan anderen is toegewezen. „Het is toch te gek dat de gemeente een jaar geleden een aanvraag voor de bouw van een woning op dat stuk grond afwees op grond van dezelfde argumenten die wij nu moeten hanteren om de beslissing van de raad ongedaan gemaakt te krijgen”, aldus een der woordvoerders. De gebrekkige mogelijkheid tot inspraak kwam vooraf voort uit de haast waarmee het voorstel behandeld is; 24 augustus kwam het voor stel in de raad zonder dat daar vooral de manier waarop deze zaak in de gemeen teraad is behandeld. Dat argument werd echter korte tijd latei ontkracht, omdat dat soort bebouwing ge bonden is aaan een hoogte van drie meter, terwijl de burgemeesterswoning circa ze ven meter hoog zou worden. Nadat de woordvoerders de bezwaar schriften hadden toegelicht, konden de commissieleden een aantal vragen stellen om zich een aantal zaken, waar mogelij kerwijs nog twijfel over bestond, alsnog te laten verduidelijken. Een aantal commis sieleden leek weinig begrip op te kunnen brengen voor de bezwaren. „Als op die plaats een mooi huis verschijnt in plaats van de huidige bollenschuur is dat toch een hele verbetering”, luidde een regelma tig terugkerende vraag. De heer Helsloot wees de commissieleden er tenslotte op dat de relatie tussen de nieuwe en de huidige bebouwing niet gelegd mocht worden, om dat de bollenschuur eigenlijk al in 1961 afgebroken had moeten worden. Dat dat niet is gebeurd is een fout van de gemeen te, die nu niet gebruikt mag worden om er woningbouw plaats te laten vinden, vond hij. SANTPOORT. De twee jongens die eerder deze week in Santpoort een 66- jarige vrouw van haar tas beroofden, zijn aangehouden. De jongens hebben de dief stal bekend. Daarnaast hebben zij toege geven verantwoordelijk te zijn voor de diefstal van een krat flesjes bij VV Vel sen, een inbraakje in een kleuterschool in Driehuis en de diefstal van drie bromfiet sen. De jongens, die 13 en 15 jaar oud zijn, werden woensdag op heterdaad betrapt bij een inbraakje in de keet van een speel tuin in Santpoort Amsterdam, Van Baeriestraat 84 Haarlem, Barteljorisstraat 5. Hilversum, Winkelcentrum Hilvertshof. Daarom vrouwen van Nederland plaatst uzelf nu eens niet op de laatste plaats. afwijzen! ie Oega» nse radii presided te bernid- and heeft VELSEN-ZUID. Een 58-jarige vrouw uit Santpoort is woensdagmiddag ernstig gewond geraakt bij een auto-ongeluk op de kruising van de Min. van Houtenlaan, Groeneweg en Verloren van Themaatlaan in Velsen-Zuid. De vrouw verzuimde met haar auto voorrang te verlenen aan een personenwagen, die werd bestuurd door een 32-jarige Umuidenaar, waardoor bei de auto’s met volle vaart op elkaar ingere den zijn. Kom noul! Iedere modebewuste vróuw weet dat bont uitstekend in haar winter- garderobe past. En toch wordt het vaak gekocht op uiterlijk vertoon. Volgens FRANK BONTMODE is het niet alleen de buitenkant die t m doet maar juist de binnenkant. De verwerking die het bont ondergaat, voordat u uw bontmantel kunt kopen in een van de filialen van FRANK BONTMODE, is bepalend voor de levens duur van uw bontmantel. En dat is nu een van die kleine dingen die FRANK BONT MODE garandeert: Een perfekte verwer king met de grootste zorg van de beste bontvakmensen van Nederland, kortom. EEN ECHTE FRANK!!! VELSEN. In de nacht van vrijdag op zaterdag en van zaterdag op zondag za! tussen acht uur ’s avonds en zes uur de volgende morgen de oostbuis van de Vel- sertunnel voor verkeer gesloten zijn in verband met de uitvoering van herstel werkzaamheden aan het wegdek. De mogelijkheid bestaat dat, gedurende de uren dat de buis wel open zal zijn voor het verkeer, slechts één rijbaan in gebruik is. Daarom moet rekening worden gehou den met vertraging van het verkeer in noordelijke richting. HAARLEM. De Provinciale Kruisver eniging Noord-Holland houdt donderdag 23 november in café-restaurant De Winter tuin aan het Stationsplein de jaarlijkse algemene ledenvergadering. De bijeen komst begint om 13 uur met een huishou delijk gedeelte. Inmiddels is het jaarverslag over 1977 van de Kruisvereniging Haarlem ook versche nen. Leden kunnen het jaarverslag afha len bij het kantoor van de Kruisvereniging aan het Kenaupark 15-17. -i »AT 13S Amsterdam en Haarlem al in de nabije toekomst verdwijnen. Voorts wordt reke ning gehouden met de voorgenomen uit breiding van spoorwegen vanuit Amster dam, „hetgeen perspectief opent voor de treindiensten in de regio.” Het discussiestuk komt aan de orde in de vergadering van de raadscommissie voor verkeer en vervoer, op vrijdag 10 novem ber. Op de agenda staat voorts de beschik baarstelling van een krediet ten behoeve van de bewegwijzering in Velsen-Noord. De vergadering begint vrijdag om tien uur ’s morgens en wordt gehouden in het stad huis van Velsen. De heer Schoonkind wees er nog op dat in het oorspronkelijke bestemmingsplan dat stukje grond ook bestemd was voor bouw, zij het voor recreatieve doeleinden. Een nieuw argument dat door de heer Helsloot naar voren gebracht werd betrof een eventuele speculatiewinst bij verkoop van de woning. Op basis van de erfpacht zou de grond circa 75 duizend gulden waard zijn, terwijl de werkelijke waarde volgens deskundigen ongeveer een ton ho ger ligt. Dit verschil komt bij verkoop toe aan de betrokkene, waardoor de gemeente indirect mee zou werken aan speculatie winst. publiciteitaan was gegeven, vervolgens vond op aandringen van een aantal raads leden op 28 augustus een hoorzitting plaats waarop de bezwaarden hun hart konden luchten waarna het voorstel tij dens de raadsvergadering van 31 augustus werd aangenomen. steekplaats op de Kerk straat zonder beveili ging te gevaarlijk vin den. In het rapport, dat is gepresenteerd als een discussiestuk, wordt nogal wat kritiek geleverd op het Geïnstitutionaliseerd Overleg Openbaar Vervoer, een orgaan waarin de Nederlandse Spoorwegen, de busmaatschappij NZH en het Ministerie van Verkeer en Waterstaat zijn vertegen woordigd. De werkgroep Noord-Holland van dit orgaan heeft voorgesteld tot ophef fing van de treindienst en versterking van de busdiensten in de IJmond. „De werk groep verbindt aan de constatering dat de bus een substituut is voor de trein, te gemakkelijk de conclusie dat de trein dienst overbodig is”, zo staat in het rap port van het Bureau Economische Zaken Velsen. Gesteld wordt dat het huidige openbaar vervoer in het verzorgingsgebied IJmui- den-Santpoort onvoldoende beantwoordt aan de doelstellingen en de mogelijkheden Daarbij werd gewezen op de herhaaldelijke ver zoeken vanuit de wijk aan de gemeente om de verkeerssituatie in de wijk aan te pakken, zon der dat daaraan door de gemeente gehoor is gege ven. Aan het dringende verzoek om in te grijpen, ondersteund door niet minder dan 432 handte keningen, zal de gemeen te - zoals het er nu uitziet - dan eindelijk ingaan. ident H eren ver nzama zaï ident Ne- nctie van 'o or Afri- na de ga and nooit moet ook wapening ;t verrich- teiten zal Woordvoerder J. M. M. Dunselman (staande rechts) licht het bezwaarschrift van het initiatief wijkcomité toe voor de beroep- en verzoekschriften. Die bestond uit (van links naar rechts) de heren Van Veelen (CDA), Kruisman (CPN), mevrouw Maes (D’66) en de heren Jansen (PvdA), Schoonkind (voorzitter, VVD), Maandag (ambtelijk toegevoegd secretaris), Kuiper (Progressief Velsen) en mevrouw Van Laake (CDA). Als deskundigen waren aanwezig de heren Steenhoek (hoofd vier de afdeling), Bijl (wethouder openbare werken) en Kortstee (directeur openbare werken en groenvoorziening). De vrouw werd in eerste instantie met ernstig letsel opgenomen in het Zeeweg Ziekenhuis en is daarna overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis in Lei den. De bestuurder van de tweede personen wagen is met de schrik vrijgekomen. Beide auto’s zijn totaal vernield. Lange Nieuwstraat 439 Dmuiden Tfeiefcon 02550-16479 van het verkeers- en vervoersbeleid. „Trein en bus ondervinden hiervan beide de ongunstige gevolgen. Terwijl de kracht van het openbaar vervoer bij uitstek ligt in het functioneren als één aaneengesloten systeem, met daarin voor trein en bus elk een aanvullende en ondersteunende func tie, zijn beide functies op dit ogenblik veeleer eikaars concurrent. De busdienst vormt voor velen een substituut voor de treindienst met zijn vele stops en slecht aansluitingen”, aldus het rapport De opstellers van het rapport wijzen op enkele ontwikkelingen die naar hun ver wachting zullen leiden tot een selectiever gebruik van de auto en een daaruit voort vloeiende grotere behoefte aan goede openbaar-vervoersvoorzieningen. Foren sen zouden meer en meer aangewezen zijn op het gebruik van bus en trein, omdat de gratis parkeerfaciliteiten in de centra van VELSEN. Het Bureau Economische Zaken en Sociografisch onderzoek van de gemeente Velsen spreekt zich in een rapport uit tegen opheffing van de spoorlijn Haarlem-IJmuiden. Bepleit wordt handhaving van deze treindienst, met vermindering van het aantal stations op het traject. Onderzocht zou moeten worden of IJmuiden- Zeewijk aangesloten kan worden op het spoorwegnet. Ook zou de mogelijkheid moeten worden bestudeerd van de instelling van een semi-intercity-dienst IJmuiden-Amster- dam. Een aantal commissieleden voelde zich niet gelukkig met deze hele ontwikkeling, hetgeen duidelijk werd geïllusteerd door een incidentje dat ontstond toen het CDA- raadslid Van Veelen aan woordvoerder Dunselman van het initiatief wijkcomité vroeg wat werd bedoeld met de zinsnede waarin werd benadrukt dat de burgemees ter het stuk grond op soepele voorwaarden kreeg. „Daarmee wordt bedoeld dat de burgemeester het wel krijgt waar een an- I der het niet krijgt, terwijl de gronden waarop die verschillende beoordeling ge baseerd is onbekend blijven”, antwoordde de heer Dunselman. „U doet nu alsof wij ons er met een Jantje van Leiden vanaf hebben gemaakt en ons allemaal op een enorme manier om de tuin hebben laten I leiden, terwijl de voltallige gemeenteraad toch een besluit heeft genomen terwijl zij bij haar volle verstand was”, luidde de wat geïrriteerde reactie van de heer Van Veel en. „Dat hoop ik dan maar”, was het antwoord. Met deze woorden besloot de voorzitter van de commissie voor de beroep- en verzoekschriften, het VVD-gemeente- raadslid ir. G. A. Schoonkind, rond tien uur de hoorzitting waarop de indieners van de bezwaarschriften ingevolge arti kel 7 van de Administratieve Recht spraak Overheids Beschikkingen (AROB) tegen de uitgifte in erfpacht van grond in Driehuis aan burgemeester Molendijk voor de bouw van een huis hun bezwaren konden toelichten. «Zoals bekend ging de gemeenteraad met die uitgifte, betreffen de een perceel grond van 650 vierkante meter aan de Waterlandweg akkoord in de raadsvergadering van 31 augustus jongstleden. Als gevolg daarvan moest een artikel 19-procedure in werking ge steld worden uit de wet op de ruimtelijke ordening om de bestemming van het stuk grond te wijzigen van actieve recreatie in woningbouw. L Verse roontborst plaat is een traktie waar ie niet af kan blijven. Zeker niet alS het vnlgenk onS recept gemaakt 1S. Wé nemen er verse slagroom voor, water en Suiker. Met liefrie en Zorg maten we daar borstplaat van. Zó zacht dat het op uw tang smélt. Wij Zijn trots op onze roomborstplaat- Komt uzeli maar eens proeven waarom. Wethouder H. J. Schee- per heeft toegezegd bin nen korte termijn de be woners van Oud-IJmui- den te berichten over maatregelen voor bevei liging van de oversteek plaats aan de Kerk straat. De toezegging was het resultaat van het aanbieden van honder den handtekeningen van ouders van schoolgaan de kinderen in Oud-IJ- muiden, die de over- •V Namens de oudercom- missie van alle zes Oud- IJmuidense scholen bood de coördinatrice van de verkeersbriga- diers, mevrouw Van Duijn, woensdagavond de handtekeningenlijst aan op het stadhuis. In buurthuis De Brulboei is woensdagmiddag de eerste echte kleuterinstuif gehouden. Kinderen van vier tot zes jaar komen hier in de speelzaal bij elkaar om spelletjes te doen, werkjes te maken of zich te verkleden. Twaalf verwachtingsvolle kleuters hadden zich woensdag voor de instuif aangemeld. Hen stond het thema indianendorp te wachten. Ze mochten tekenen op het bord, een hoofdband maken en hun gezicht beschilderen. Het was een avontuur dat met plezier werd beleefd. Het is de bedoeling dat de kleuterinstuif wekelijks wordt gehouden op de woensdag van twee uur tot half vier. li l-

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 5