M. BRANDSEN, HAARLEMSE COMMANDANT: werkloosheid Haarlem politienieuws mtrent derde bioscoop in Luxor Port (TAmsterdam ‘Amsterdam Marriott ilü ttt Gunstige ontwikkeling Nog geen zekerheid veilingen beverwijk OPRUIMING I UM I I W 3 ij F5 Een hele kreeft voor f 43,- zal u niet afschrikken. faillissementen iering Kritische Gemeente IJmond Startavond voor werkende jongeren Aangehouden wegens autodiefstallen Jaarvergadering «■^wijkberaad ff Ouderavond van ofeIi|Peuterspeeizaal KI L Vrouwengilde M Kt met kaas en wijn 9 BEVERWIJK-HEEMSKERK don DERDAG 9 NOVEMBER 19 7 8 L.. M X I w Veertig kisten met sinaasappelen op straat Cominandowagen reng- lieven cleedwfl oek en r boven; ver t at lekW Identiteit Stadhouderskade 21, Amsterdam, tel. 020-83 5151 Telex 15087. kW (Van een onzer verslaggevers) IJMOND. De plannen voor de bouw van een computergestuurde alarmcentrale in het kader van de regionalisatie van de brandweer blijken moeilijker te verwezenlijken dan de sinds 1962 bestaande samenwerking tussen de brandweerkorpsen in de gewestgemeenten en de IJmond zou doen vermoeden. Commandant M. J. Brandsen van de Haarlemse brandweer zei het te betreuren dat na het definitieve neen van Velsen nu ook het college van B. en W. van Beverwijk twijfelt om deel te nemen aan één centrale meldkamer in de regio. z M f j r REORGANISATIE LEDERBEDRIJF VELDHUIS KORTING 10% TOT 50% OP DE GEHELE COLLECTIE SUÈDE- EN LEDERKLEDING BREESTRAAT 12 - BEVERWIJK TEL. (02510)-25629 HrWfct feast A (ADVERTENTIE) bij Regionale Brandweer d. (Van een onzer verslaggevers) ■A Commandant M. J. Brandsen. 8 Saw J De bouwput van het Luxor-theater f' - (Van een onzer verslaggeefsters) 4ÖJ8» verse kreeft? premie-koopwoningen, de winkelpassage (een doorgangsroute naar het NS-station) en een winkel van 160 m2. HAARLEM. In oktober is de werkloosheid in Haarlem toegenomen met 14 mannen en 17 vrouwen en kwam daarmee op 994 mannen, wat overeenkomt met 1,9 percent van de afhankelijke beroepsbevolking, en 702 vrouwen. De vraag naar mannen nam toe tot 1199 (+105) en vrouwen 244 21). Volgens de directie van het gewestelijk arbeidsbu reau ontwikkelt de werkloosheid zich ondanks de stijging in dit gewest gunstig in vergelijking met vorig jaar. Johan Menno Jansonius, wonende in IJ- muiden, gemeente Velsen, Van Ostade- straat 71. Rechter-commissaris: mr. A. Chr. Blom. Curator: mr. P. M. F. Greuter, advocaat en procureur in IJmuiden, ge meente Velsen, Stationsweg 103. Het is volgens commandant Brandsen niet mogelijk twee verschillende frequen ties te kiezen aangezien ons land in honing- raatgebieden, van zestig kilometer, is ver deeld waar een door de PTT bepaalde zendfrequentie aangehouden moet wor den. Hij zei het wel deprimerend te vinden dat na de vele besprekingen men het niet eens is kunnen worden over de voordelen van één zeer moderne centrale. „Als Vel sen en Beverwijk niet meedoen moeten we ons beperkingen opleggen, het wordt wel Gesubsidieerd, maar in het kader van Be- istek’81 valt geen extra bijdrage meer te ■verwachten”. De kosten van een alarmcen trale bedragen ruim één miljoen gulden (Van een onzer verslaggeefsters) IJMOND. De afdeling IJmond van de Werkende Jeugd-CNV houdt dinsdag 14 november van acht uur af een zogenoemde startavond in „De Vrijbrucht” aan de Vrij- burglaan in Heemskerk. BEVERWIJK. Achter de gevel van het 43 jaar oude Luxor-theater aan de Breestraat wordt hard gewerkt aan de twee nieuwe bioscoopzalen en de 12 pre- mie-koopflatwoningen. In de bouwput aan de Meerstraat staat het skelet van de betonnen onderbouw al gereed. Over goed een jaar zal Luxor de twee bioscopen in gebruik kunnen nemen. Op dit moment is het nog niet zeker of het bouwplan voor een derde bioscoopzaal door de gemeente is goedgekeurd. Bioscoopeigenaar Frank hoopt over een paar weken meer te weten. eind volgend jaar de eerste bouwfase ach ter de rug is gaat het huidige Luxor tegen de vlakte om plaats te maken voor tien één meldpost in Velsen en één in Haarlem bemand worden. Volgens de heer Brand sen betekent dat voor de Haarlemse post 6 man in verband met de continudienst. Nu is de situatie in Velsen wel zo dat daar de centralist tevens portier is. Bovendien is Velsen door het provinciaal bestuur aan gewezen als centrale meldingspost voor het ambulance- en ongevallenyervoer in Midden-Kennemerland Beverwijk stelde combinatie van brand melding en ongevallenmelding voor, maar dat levert problemen op. Wat dit betreft noemde de heer Brandsen het jammer dat de melding van brand en ongevallen niet synchroon via één centrale kan gebeuren. Hij kan zich wel verplaatsen in de gedach tengang van het gemeentebestuur van Vel sen. „Ze hebben een eigen centrale en het gaat allemaal goed. Ze vragen zich af wat ze er voor terugkrijgen als ze besluiten zich bij de Haarlemse centrale aan te slui ten. Een punt is ook dat ze niet in gewest Kennemerland zitten en bovendien is er ook nog een ander samenwerkingsver- BEVERWIJK.Bij het nemen van de bocht in de Wijkermeerweg bij de Kanaalweg en de Noorderweg schoot woensdagmiddag om drie uur een deel van de lading van een vrachtwa gen: veertig kisten met sinaasappelen rolden over de straat. Een personen auto die uit tegengestelde richting na derde maakte er gedeeltelijk sinaas- appelmoes van. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Twee 21-jarige jongens uit Haarlem en Bloemendaal zijn in Uit geest door de politie aangehouden wegens diefstal van een personenauto in Bever wijk. Zij bekenden ook andere auto’s te heb ben gestolen in Haarlem en Beverwijk, alsmede een brandblusser en radio-casset- tes uit auto’s in Velsen. In Haarlem deden zij vijf pogingen tot diefstal van auto's. Zo'n twintig tot dertig maal zou benzine zijn gestolen uit auto’s in Velsen, Bloemen daal, Haarlem en Zandvoort In de kantoorsector nam het aanbod eveneens toe, doordat verschillende uit zendkrachten zich lieten inschrijven, daar onder treft men steeds meer vrouwen aan die of niet eerder op de arbeidsmarkt zijn geweest of na lange tijd niet werken nu een werkkring zoeken. Het aflopen van het zomerseizoen veroorzaakte de gebruikelij ke stijging van de werkloosheid in de hore- casector. De vraag naar verpleegkundig personeel nam toe en ook naar kapsters, maar daaraan is niet te voldoen. Een stij gende belangstelling voor personeel tref fen we ook aan voor schoonmaakwerk, ongeschoold garagepersoneel en perso neel in ploegendienst. Het vrouwelijk inge schreven personeel in algemene dienst be staat uit vrouwen die uit Turkije zijn te ruggekeerd of met hun man naar Neder land kwamen in het kader van gezinshere niging. Door taalproblemen blijft het erg moeilijk deze vrouwen in het arbeidspro ces op te nemen. Daar komt bij dat de vraag naar ongeschoold vrouwelijk perso neel praktisch nihil is. De werkloosheid in de rayongemeenten Toenemende vraag bestaat in de metaal sector en bouw. Er is behoefte aan 85 bouwvakarbeiders en 152 timmerlieden. Als gevolg van het aflopen van het vakan tieseizoen was er een geringe stijging van de werkloosheid onder touringcarchauf- feurs, daar staat nog een vraag van 36 phauffeurs tegenover. Het bedrijfsleven bleek in oktober minder behoefte te heb ben aan winkelpersoneel beneden de 19 jaar. Transportbedrijf H. Kardol Lisse B.V., gevestigd in Lisse, Jacob van Ruysdael- plein 153. Rechter-commissaris: mr. J. Vrij. Curator: mr. W. C. A. Klaufus, advo caat en procureur in Haarlem, Ged. Oude Gracht 65. Johannes Adrianus Bodewes, wonende in Beverwijk, Drechtstraat 7. Rechter commissaris: mr. A. Chr. Blom. Curator: mr. Th. J. M. Nijhof, advocaat en procu reur in Beverwijk, Breestraat 95a. was in oktober: Bennebroek 12, Bloemen daal 76, Haarlem 1318, Haarlemmerliede 21, Heemstede 110 en Zandvoort 159. In de provincie Noord-Holland daalde in dezelfde periode het aantal werkloze man nen met 230 naar 16.520, wat overeenkomt met 3,1 percent van de loontrekkende be volking. De daling was het gevolg van de grote vraag in de metaal, het onderwijs en algemene diensten. Er was een lichte groei in de vraag overeenkomend met 2,3 per cent. Bij de vrouwen nam de werkloosheid toe met 110 naar 10.670 voornamelijk in de horeca, handel en huishoudelijk perso neel. Vergeleken met vorig jaar was in Noord-Holland een forse groei van het aantal werkloze vrouwen 1420), waaron der 360 jeugdigen onder 19 jaar. De lieer Brandsen benadrukt dat er een perfecte samenwerking met elf gemeenten is en niet meer zoals vroeger eerst aan een burgemeester toestemming moet worden gevraagd om bijstand. Momenteel loopt dat via de commandantén. Hij zei dat na 1981 de reorganisatie van de brandweer een feit moet zijn en dat het best mogelijk is dat de minister van binnenlandse zaken de plaatselijke brandweer dwingt zich bij anderen aan te sluiten”. De brandweer wil wel eigen identiteit houden en dat kan ook. Ook als de IJmondgemeenten niet van onze alarmcentrale gebruik willen maken, blijven we natuurlijk bijstand verlenen. In die plaatsen is de bezetting veel kleiner en je kunt het niet maken geen assistentie te verlenen als er bijvoorbeeld een grote brand uitbreekt in de IJmond. Ik voorzie toch dat over twee a drie jaar de IJmond gemeenten deel zullen nemen aan de Regi onale Brandweer Kennemerland en van de nieuwe centrale gebruik zullen maken. Samen kun je het efficiënter aanpakken en zijn er meer mogelijkheden.” Albert Christiaan Broekhuizen, wonen de in Heemskerk, Luxemburglaan 499, handelende onder de naam Firma Cou rant. Rechter-commissaris: mr. A. Chr. Blom. Curator: mr. A. J. T. Karskens, advocaat en procureur in Beverwijk, Prin- sesselaan la. ’*■7' HAARLEM. De rechtbank heeft op dinsdag 7 november 1978 in staat van faillissement verklaard: band met gemeenten langs het Noordzee- kanaalgebied. Het is echter zo dat geza menlijk een beter geëquipeerde alarmcen trale bekostigd kan worden en dat zo ook voorkomen wordt dat de zenders elkaar gaan storen. Een andere kwestie is dat als we tot een regionale samenwerking komen het ministerie van Binnenlandse Zaken een verbinding-commandowagen ter be schikking stelt. Een verplaatsbare com mandopost die overal in de regio waar gecoördineerde bestrijding van calamitei ten nodig is ingezet kan worden. Vanuit deze wagen, die draadloze verbindingen met de buitenwacht mogelijk maakt, kun nen de hulpverleningsacties worden ge leid”. Iedere erkende brandweerregio komt in aanmerking voor zo’n wagen. Aan de orde komen de onderwerpen: ontwerp-streekplan voor het Amsterdam- N oordzeekanaalgebidjongerenhuisves ting in de IJmond; onderwijs voor jonge ren in de IJmond en werkgelegenheid, jeugdlonen en arbeidsvoorwaarden voor de jongeren in dit gebied Voor Velsen kwam dat op 122.000, Heemskerk 59.000 en Beverwijk 69.000 en het overige moeten de gewestgemeen- ten en Hillegom neertellen. Voor de subsi die heeft het ministerie van Binnenlandse Zaken zestien taken en voorwaarden ge steld, één daarvan is dat minimaal vijf gemeenten deelnemen. Volgens de heer Brandsen zal ook niet meer dan voor één centrale in de regio subsidie worden verstrekt. Onder meer een bedrag van dertigduizend gulden per jaar voor alarmcentralepersoneel. Velsen, Beverwijk en eventueel Heemskerk dat momenteel al op de Haarlemse meldka mer is aangesloten, voldoen zeker niet aan de eisen die Binnenlandse Zaken stelt. Technisch gezien ligt het volgens de heer Brandsen ook voor de hand dat de alarm centrale in Haarlem komt, omdat de tele fooncentrale van de PTT hier ook staat. „Het is bovendien plezierig als de melding binnenkomt op een plaats waar mensen paraat zijn. Het is uiteraard niet zo dat Haarlem de baas wordt, wel levert het de grootste bijdrage door het grote aantal inwoners.” (Beverwijk had bezwaren ge maakt tegen de dominerende positie van Haarlem). In de huidige situatie moet er De heer Brandsen acht het vanuit be stuurlijk, financieel en technisch oogpunt gezien onverstandig als in dit gebied twee alarmcentrales blijven functione ren. Technisch levert dit het probleem op dat de zender van Haarlem en die van Velsen, waarbij Beverwijk zich zou wil len aansluiten, beide op dezelfde frequen tie moeten werken en zo elkaar kunnen storen. Het bereik van de alarmontvan- gers ligt namelijk tussen de zes en tien kilometer en onder gunstige omstandig heden zelfs twintig. Volgens de heer Brandsen wordt in Heemskerk onderkend dat het in de lucht zijn van twee zenders op dezelfde frequen tie storingsproblemen kan opleveren. (ADVERTENTIE) Wie is er bang voor BB BEVERWIJK. Tijdens de viering van I 9e Kristische Gemeente IJmond wordt za- llyrdag 11 november van 19.15 uur afin de I wredevorstkerk onder meer het verslag «esproken van de zendingsdag die zater- I (dag 4 november in „De Schouw” in Velsen- I Joord is gehouden. Deze viering is tevens I edoeld als een voorbereiding op de leden- ergadering van de KGIJ, die maandag 13 lovember in ,,’t Zwanennest” wordt ge- ouden Aan de informatietafels is zaterdag na e viering voor het eerst de KGI J-kalender 979 verkrijgbaar, alsmede het nieuwsbul- stin met uitvoerige informatie over een mdelijk congres, dat de KGIJ in samen werking met de beweging van basisgroe- Jlpeii en kritische gemeenten op 9 december Mans taande in „De Nieuwe Slof” organi seert Eén van de inleiders zal zijn prof, dr Schillebeeckx. Het onderwerp is „Basis ||en ambt”. In Marriott’s specialiteiten restaurant Port O’ Amsterdam is het de komende maanden Kreeftenfecst. U hebt keus uit diverse bereidings- wijzes. Therm idor of Newburg (gekraakt). Of als voorgerecht, a la Russe (halve kreeft f24,-). Voor een hele kreeft (vers uit eigen homarium) betaalt u zegge en schrijve 43 gulden. En daarvoor mag u dan nog vrijelijk putten uit Marriott’s befaamde Bread and Salad Bar. Dat is zeldzaam goedkoop. Als u dus ooit het genot van vers klaargemaakte kreeft hebt willen ervaren, dan is dit de gelegenheid. Tussen haakjes: voor het geval u niet van kreeft houdt, is er ons Scottish Beef. Verrukkelijk mals vlees dat nog naar echt „gras” smaakt. Want het is afkomstig van koeien die nog in de vrije natuur rond grazen. En dat proefje. Openingstijden elke avond van 6 tot 11 uur (tijdig reserveren aanbevo len). waarop een rijksbijdrage van 480.000 komt. Het verschil zou door de deelnemen de gemeenten op basis van het aantal inwoners opgebracht moeten worden. De heer Frank gelooft er stellig dat er in Beverwijk echt wel behoefte is aan vijf bioscoopzalen: twee in het Kennemer The ater aan de Reestraat en drie in zijn eigen nieuwe Luxor. In het oude theater aan de Breestraat kunnen ruim 460 mensen. Gaat het bouwplan voor de 3e zaal door dan komt het totaal aantal zitplaatsen in de Luxor-bioscopep op ongeveer 380. Als BEVERWIJK. De noteringen op de veilingen in Beverwijk waren woensdag als volgt: Bloemen: anjers 20-55, trosanjers 180- 350, chrysanten 150-250, per stuk 40-80, dahlia 140, freesia 10-25, lelie 20-60, neri- nen 30-60, crispa 25, roos 40-80, babyroos 12-36. Planten: ahmea 350-600, azalea 150-210, begonia 75-150, coleüs 85, cyclamen 250- 750, ficus 85-185, hedera 85-250, calan- choë 75-90, st. paulia 60-110, nephrolepus 150, vriesia 165-275, gem. planten 45-650. Groenten: andijvie 32-58, bloemkool 45- 74, bospeen 120-152, selderij 18-53, groene kool 30-39, boerenkool 35-58, selderijknol- len 35-70, komkommers 35-64, peterselie 14-38, radjjs 92, prei 58-78, spruiten 58- 73, rode kool 10-32, sla 33-67, tomaten 400- 680, uien 16-38, waspeen 20-34. BEVERWIJK. Het Katholiek Vrou wengilde houdt maandagavond 13 novem ber een bijeenkomst met als onderwerp ,Kaas en wijn” in de St. Jozefzaal aan de krendsweg. Dinsdagavond 21 november komt het Vrouwengilde in dezelfde zaal bijeen. Dan :al een groep C O C.-leden uit Haarlem ianwezig zijn om meer inzicht te geven in öe homofilie. HEEMSKERK. Het Wijkberaad De paer, De Die en Rendorppark houdt de aarvergadering op dinsdag 14 november n het buurthuis „De Schuilhoek". De jgenda vermeldt naast de behandeling fan de jaarstukken onder meer een be ursverkiezing en een bespreking van de ®rkwijze in het nieuwe jaar. ««Mr-ir IJmond over 2 a 3 jaar k 1 i f "-x- aan In het buurthuis „Wijk lit K Uln, houdt de peuterspeelzaal van ma uurtbuis maandag 13 november een PUderavond met als thema „De kleuter”. i agoge Nan Hoskam-Abbing houdt p lezing over dit onderwerp Auto gestolen. Een inwoner van Uit leest heeft bij de Heemskerkse politie aan gifte gedaan van diefstal van zijn persone- lauto met wand- en vloertegels. De auto tond dinsdagavond 7 november op de Jan an Kuikweg in Heemskerk. Winkeldiefstallen. Een 46-jarige leemskerker en een 53-jarige Amster- lammer zijn woensdag betrapt bij winkel- liefstallen in de warenhuizen Famila en V. D. in Beverwijk. De Heemskerker stal ien kop van een scheerapparaat. De Am sterdammer ging er vandoor met een leren las ter waarde van 225,- en een scheerap- Iparaat van 109,-. Het verklaarde het geld "fiodig te hebben voor drugs.

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 9