bij de Oriënt Feest VAN ALLES TE DOEN november 1978 op 11 bij de opening van haar nieuwe zaak in de Anegang 38-40 om 9 uur v.m. 2 Kent u ons al? Houtsnijkunst van de Filippijnen Ivoor als sieraad en kunstvoorwerp TELEFOON 023-324588 ANEGANG 38-40 HAARLEM ei Wat is een Kwan-Yin? Wij willen u laten meedelen in onze feestvreugde, maar helaas f Ethiopische kleden India-schilderijen Pra nog beter, nog mooier, nog exclusiever en.betaalbare prijzen Handbeschilderd SATSUMA-porselein Wist u dat. F OPENINGSEDITIE nummer 1 vrijdag 10 november 1978 IK 19 7 8 VRIJDAG NOVEMBER Vi Foto’s: Oriënt Publicity nöc gevarieerde collectie Daarom stellen wij ons nu aan u voor. Oosters Geluk U ziet dus dat wij op het laatste moment nog proberen het u naar de zin te maken. Wij zullen bij dit gebeuren niet te lang stil staan en zijn nu al weer bezig andere akties voor te bereiden, waar bij we er nu al rekening mee houden dat ook hierop een negatieve reaktie niet zal uitblijven. Goede Geesten hebben gemeend, de overheid te moeten attanderen op het feit, dat wij met dingen bezig zijn die wettelijk niet kloppen. Tijdens onze openingsuren op zaterdag 11 november is er van alles te doen; om maar even enkele dingen op te noemen: 3. Bij aankoop van 100.- ontvangt u een decoratief be schilderde houten India-olifant. Bij aankoop van 250.- ontvangt u een prachtig jade-olifantje. Bij aankoop van 400.- ontvangt u een kanton-porseleinen wandbord. En dit alles omdat wij u in de feestvreugde laten delen. Zoals u ziet, is het alleszins de moeite waard om even bij ons binnen te lopen en u zult versteld staan van de enorme keuze. Kom en geniet van de sprankelende sfeer bij D’ORIËNT. Een ieder die het goede kent vindt altijd iets bij D'Oriënt Druk: Damiate Pers ten, waarbij het altijd plezierig is als er iemand in de buurt is om u van advies te dienen. kunst-, kunstnijverheids- en gebruiks voorwerpen, alsmede onze aparte kle ding en kimono’s, dan is het logisch dat u er meer van wilt weten. Wij menen dat dit een goede compen satie is voor eventuele teleurgestel- den. 1. van 10-12 uur v.m. en van 2-4 uur n.m. optreden van de steelband „De Invaders” met exotische muziek uit de West, waar de vonken afvliegen. 2. Elke koper boven de 3 gulden ontvangt een leuke attentie. Elke koper boven de 10 gulden ontvangt een leuk houten olifantje. Tekst en lay-out: Oriënt-Publicity Anegang 38-40 - Haarlem Telefoon 023-324588 Om niemand teleur te stellen ontvangt elke koper boven 3,- een leuke attentie. Mevrouw H. van Eif-Kion, eigenares en stuwende kracht achter het hele Orientgebeuren U deelt mee in onze feestvreugde Vier verschillende gezichten kijken u vanaf deze feestelijke pagina aan. Mis schien kent u ons al en weet u wat wij te bieden hebben, maar velen van u zul len voor het eerst kennis maken met een hoeveelheid artikelen uit het oos- De heer Th. Gransbergen, Annette de Wit, Als u goed rondkijkt en u ziet de zeer van oosterse Hl h Daarom is het ons niet mogelijk om onze geplande aktie door te laten gaan, zoals deze in de Koerier en het Haarlems Weekblad was gepubliceerd, (zie ook nevenstaand omlijnd gedeelte) Anneke van Dijk, Tevens ontvangt elke koper boven de 10 gulden een klein houten oli fantje. D’ORIENT-eweSS wffiruwjr uit uet cms'rEnr D’ ORIENT ■M. r l DDE Door de eeuwen heen is ivoor altijd al een produkt geweest, dat als grondstof voor de ver vaardiging van kunst- en siervoorwerpen wordt gebruikt. Nu door allerlei beperkende maatrege len ivoor een schaars artikel gaat worden en de meesters onder de ivoorsnijders schaars aan het worden zijn, wordt het moeilijk om echt mooie en verantwoord gesneden ivoren beelden en sier voorwerpen te kopen. Wij zijn er echter in ge slaagd nog enige zeer mooie figuren aan te schaffen, waarbij voor ons de toegepaste snij- techniek erg belangrijk was. Daarnaast hebben we ook de hand weten te leggen op een prachtig ivoren altaarstuk, afkom stig uit China en genaamd: „Godin van de genade met kind”. Op de foto ziet u van welk een schoonheid dit beeld is. De liefde en vakman schap, waarmee dit kunstwerk is vervaardigd, straalt er vanaf. Vanaf 11 november a.s. zal dit pronkstuk te zien zijn in onze etalage samen met onze andere collectie ivoren kunstvoorwerpen. Het is de moeite waard even een wandeling te maken naar de Anegang 40 om dit alles te bewonderen; u zult dan, net als zij, sprakeloos van bewondering zijn over zoveel schoonheid en pracht met de uitstraling van het pure ivoor. foto's en beschrijvingen van de produkten die wij verkopen. Vele Haarlemmers kennen onze zaak reeds als een echte Kashba waar veel te zien, te ruiken en aan te raken is, zonder dat u direct op uw huid wordt gezeten om te kopen. Wel staan onze medewerkers klaar om u van advies te dienen en u bij te staan bij het doen van een verantwoorde keuze, waarbij u zult ontdek ken dat er voor een redelijke prijs al een goed en verantwoord artikel verkrijgbaar is. Het zou te ver voeren om u te vertellen hoeveel maanden er Chinees altaarstuk: Godin van de genade met kind; hoogte 75 cm en vervaardigd uit puur ivoor. Mogen wij u op 11 november verwelkomen in de Anegang? De opening vindt plaats om 9 uur des morgens. Bijna al het traditionele Japanse handwerk werd gestimuleerd door heersers uit verschillende dis tricten. Het is ontstaan tijdens het feodale tijdperk tussen de 16e en 19e eeuw. Het wereldberoemde porselein, zoals Imari, Sat suma en Kutani is in deze periode ontwikkeld en tot grote bloei gebracht. Het handbeschilderde Satsuma is het meest bijzondere in de traditionele Japanse Kunst en wordt vervaardigd in Kyoto en Kobe. Het typische Japanse decor bestaat uit land schappen met een wisselend seizoen met opval lend mooie vogels en bloemen tegen een achter grond van bergen en water Vanaf 11 november t.m. 18 november a.s. ontvangt u een formulier met de afbeelding van de gelukbrengende oli fant. Als u toevallig in het bezit bent van een formulier, waarin het gedeelte ont breekt. wat u hiernaast aantreft, dan plakt u het ontbrekende deel erin en u ontvangt, na inlevering, een leuke at tentie van ons. De lijk vind Ame Ondi naar de A Heil: deltj in ee van De (1871 de n maa doei Eeu dus in d men D; woe Ht Dee: de l vers I uit eeu\ pon en i cam Bos, zone „Ha anm j ner spra werl dadi werl Ni „No com cula het Mur geer gede sche van surr spee Belast met de dagelijkse leiding van de zaak en altijd bezig om u steeds iets goeds aan te kunnen bieden. Met de grootste zorg kiest zij de artikelen uit waarin onze cliënten interesse hebben en waarbij ze zich vaak laat leiden door tips en verzoeken van onze kopers. Zeker geen gemakkelijke taak om juist in deze tijd een goed artikel voor een redelijke prijs te brengen Daar wij niet alleen verheugd zijn over onze bedrijlsvertoetenng, maar ook gelukkig met de positie»* reacties van onze cliönton, hebben wij gemeend u allen hierin mee te laten delen. Wij geven natuu# met alles voor niets weg, maar een kleine attentie is wel op zijn plaats Daarom ontvangt De eerste klant een echt kanton bord De tiende klant een leuke houten olifant De vijftigste klant een mooie Chinese waaier De honderdste klant een Kwan-Yin beeldje D'ORIËNT een mooie collectie cloisonné in haar assortiment heeft opgenomen. D'ORIËNT altijd een leuk geschenk voor elke beurs heeft D'ORIËNT het een eer vindt u te mogen adviseren bij het maken van een keus. D’ORIËNT reeds 23 jaar de oosterse sfeer in Haarlem brengt. De laatste jaren wordt het Filippijnse houtsnijwerk bekender in onze contreien. Dit is begrijpelijk, omdat er een kunstnijverheid wordt bedreven, die gevormd is door een sa mensmelting van Oosterse culturen, waarbij ook de christelijke invloeden (de Filippino's zijn haast allen rooms-katholiek) een belangrijke rol spelen Vooral in het houtwerk komt dit tot uitdrukking. Hier proeft men een stukje Ball, daar weer een enigszins Chinees toontje, terwijl we dan ineens geconfronteerd worden met een mooie sculptuur in onze stijl. Het is frappant als u ziet hoe bepaalde beelden van mensenfiguren anatomisch goed gevormd zijn en als we dan bedenken dat deze mensen, vrijwel zonder scholing, dit moois maken, dan vragen we ons wel eens af, hoe deze mensen aan de kennis komen. Zij beschouwen het zelf als een vak, dat van vader op zoon overgaat. Wij zijn nu in de gelegenheid u een prachtige verkoopcollectie te tonen, die varieert van een voudige beeldjes tot fraaie muurreliëfs en goed gesneden meubelstukken. Verzuimt u vooral niet hier even een kijkje te nemen! Ht film mak hort zwij Chr Verkoopmanager-regelaar en manus van al les. Steeds bezig om te zorgen dat de Oriënt exclusief blijft in het brengen van apart en verantwoord werk uit het oosten. Om up to date te blijven, heeft hij zich verdiept in alle facetten van de Oosterse kunst en kunstnijverheid. Hij kan vrijwel elke vraag beantwoorden welke u stelt over alle getoonde artikelen. En is er niet wat u zoekt: „Hij zoekt net zo lang tot hij gevonden heeft wat u wenst”. Omdat het niet altijd mogelijk is om teleurstel lingen in een aankoop te voorkomen, is hij te allen tijde de aangewezen man om uw even tuele teleurstelling ongedaan te maken en te zorgen dat u een tevreden koper bent en blijft. gewerkt en gezocht is om een collectie op te bouwen welke exclusief is voor Haarlem en omgeving. Wij zijn erg gelukkig u nu te kunnen ontvangen in een omgeving, waar u rustig kunt kijken en waar u tevens de gelegenheid heeft om op uw gemak met ons te praten over wat grotere aanschaffin gen. onze bezige bij. Altijd in de weer om u ons artikelensortiment steeds op een andere wij ze te tonen. Ze weet immers de goede combinaties te vinden om u te laten zien welke schoonheid en vakmanschap uit het oosten komt om onze interieurs op te fleuren met echt levend en sprankelend handwerk. Ze is altijd bereid om u allerlei arrangementen voor te toveren in kaststellen, porceieincombinaties en houtsnijwerkopstellingen. Ook is ze altijd attent op uw speciale wen sen, waarbij ze met een vanzelfsprekendheid of het tien maal per dag voorvalt, uw moeilijk- ste wensen vervult "V Na ruim 23 jaar in de Paarlaarsteeg gevestigd te zijn geweest, gaan wij 11 november a.s. onze nieuwe zaak openen in de Anegang 40. De verhuizing naar een ander pand was noodza kelijk, daar wij letterlijk en figuurlijk uit ons jasje barstten door een grote uitbreiding in ons assorti ment Oosterse artikelen en een specialisatie in exclusieve kunst en kunstnijverheid uit het Verre Oosten. We kunnen in dit artikel wel een opsomming gaan geven van alles wat er te koop is, maar verder op deze pagina vindt u een uitgebreide hoeveelheid onze benjamin, die onze zogenaamde kleine toko bedient, waar u voor een klein prijsje leuke en originele presentjes kunt kopen. Ze ziet, bij wijze van spreken, aan uw gezicht, wat u zoekt en is daarom in staat om u bij te staan bij uw keuze. Haar devies is dan ook: „U bekijkt het, ik verkoop het en zo u niet slaagt, blijven we toch goede vrienden U bent bij haar in goede handen en haar grootste zorg is dat u nooit teleurgesteld bent in hetgeen u bij haar heeft gekocht. „Ji zijn besci hebt papi< geen iets vrier en r dicht Freu Ali vrier geen men, vrier de mooi fusz gera gean Lilli, zo g later ditm din r hanc groe dat r Daarna heeft elke vijfde koper recht op een leuke attentie, waarbij we ons gerealiseerd hebben dat er velen onder u zijn die dit op prijs stellen T.m. 18 november ontvangt u een volgnummer en indien dit eindigt op een 5 of een nulbehoort u tot de gelukkigen I kelij ving Hori D'ORIËNT een prachtige sortering houtsnij werk heeft pit Bali, China, Thailand, Filippij nen, Kenia en Tanzania. D’ORIËNT de olifant als kenmerk heeft, omdat deze geluk brengt. D'ORIËNT er geen moeite mee heeft om speciale wensen te vervullen. D'ORIËNT het op prijs stelt als u kritiek levert; want ze weten wel heel veel, maar niet alles. Een Kwan-Yin is een prachtig gevormd Chinees porseleinen beeldje, waaraan een oude Chinese legende ten grondslag ligt. Deze legende is, in het kort, als volgt: „Kwan Yin was een keizersdochter, met een goed karakter, maar een duidelijk eigen wil. Omdat zij niet wilde trouwen volgens de wens van haar vader, moest zij haar ongehoorzaam heid met de dood bekopen, zoals de traditie dat vereiste. Door haar ongehoorzaamheid belandde zij, na haar dood, in de hel, die onder hoede stond van de God Jama. Maar door de goedheid en barmhartigheid die zij uitstraalde, doofden de vlammen van de hel en ontloken overal bloemen. God Jama, die het hele gebeuren met grote ergernis gadesloeg, ontstak in een hevige toorn en verbande Kwan Yin naar het eiland Potvla in het hart van de lotusbloem. K^an Yin wordt ook genoemd als godin van de barmhartigheid en vruchtbaarheid. De vrouwenfiguurtjes hebben daarom ook altijd een lotusbloem in de hand of zijn aan de voet opgesierd met lotusbloemen. Wij hebben voor u, in diverse maten, deze prachtige wit porseleinen beeldjes Exclusief voor Haarlem brengen wij een prachti ge collectie Ethiopische kleden met oude motie ven welke ver terugvoeren in de Ethiopische cultuurgeschiedenis. Deze kleden, die te gebruiken zijn als wandkleed, tafelkleed en vloerkleed, zijn geheel met de hand gemaakt uit pure onbewerkte schapenwol en hebben daardoor een natuurlijke warmte met een geheel eigen karakter. Wij kunnen u deze kleden leveren in diverse maten tegen betaalbare prijzen. Wij hebben beslag gelegd op een klein aantal antieke India-schilderijen, die u links en rechts in onze zaak ziet hangen. Vrijwel alle schilderingen hebben betrekking op de godsdienst (Boedhisme) of het leven van de Maharadja's. Het is fascinerend om deze schilderijen rustig te bekijken en u zult dan zeker onder de indruk komen van de typische schildertechniek en het aparte kleurengamma Opvallend is ook de toepassing van echt blad goud, wat op diverse schilderijen een bijzonder effect geeft Een totaal eigen schildertechniek zonder vreem de invloeden en met een totaal eigen karakter Ga er eens rustig voor zitten, bewonder ze en u zult bemerken welk een rust er van uit gaat.

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 12