modejournaal z ff iet altiid ziet En zeker nu met de nieuwe mengfondsen erbij. r wij ontvingen I1 NIEUWE FEITEN” OVER GROTE TREINROOF BLIJVEN ONBEWEZEN •BI 01 -Amro obligatie fonds -RORENTO ■Eml Dank zij Reads vakmanschap toch boeiend OBLIGATIEFONDSEN I GELDSTALUNGS- REKENING MENGFONDSEN AMRO OBLIGATIE KOMBINATIE AMRO AANDELEN COMBINATIE GOUD- EN 2/LVER- REKENING AANbELFNFONPSEN ^AMRO-PIERSON FUND 'ROBECO 'ROLINCO K - Jj I Fm ■Mi 25 NOVEMBER VRIJDAG 1 0 19 7 8 VARIA door Bé ter Maat J i J r4 Tot nu toe beleggen in Nederland alle bestaande beleggingsfondsen vrijwel uitsluitend öf in aandelen óf in obligaties. De Amro Bank heeft nu Mengfondsen ontwikkeld die bestaan uit zowel aandelen als obligaties. Bij die Mengfondsen heeft de be legger de keuze uit twee varianten: de Amro Aandelen Kombinatie, met accent op aandelen, en de Amro Obligatie Kombinatie die de nadruk op obligaties legt. Binnen dit gegeven bepalen de Amro-deskundigen voort durend - op grond van beurs-, valuta- en renteverwachtingen - voor beide DE MODE WAAR je het minst van ziet, met name de foundati ons, de nachtlingerie en de vele i heerlijke relaxkleertjes, gaan I vandaag het onderwerp van ons gesprek worden. Nu kunt u het geloven of niet, de foundations zijn en blijven voor ons vrouwen een bijzonder belangrijk onder deel uit het totale kledingpakket. Onze, uiteraard met zorg geko zen, bovenkleding komt pa§ dan goed tot haar recht, als er een uitstekend passende foundation onder zit. varianten de meest gewenste verhou ding tussen aandelen en obligaties. Deze Mengfondsen maken deel uit van de vele Amro beleggingsmogelijk- heden, die naast de bekende aandelen en obligatiebeleggingsfondsen ook nog een goud- en zilver- en een geldstallings- rekening omvat. Deze laatste rekening biedt een aantrekkelijke rente voor tijdelijk niet in effecten belegd geld. Als u hier méér over wilt weten kom dan eens praten. U kunt in elk n Amrokantoor terecht. De bro- fTTI chure”Fundamenteel Beleggen” (HO I ligt er alvast voor u klaar. bibliotheek of rood. s 586,- iJ- (ADVERTENTIE) n z' “k lare, dus fel i blank Read komt wel tot de conclusie, dat er nauwelijks sprake van kan zijn dat een deel van dat geld zich nog in het bezit van de rovers bevindt. Boeiend is niet alleen Reads verhaal over wat allemaal aan de grote roof voorafging, hoe de overval precies werd uitgevoerd, maar ook zijn per soonlijke visie op de wisselwerking tus sen de Engelse samenleving en de treinrovers. Misschien- is dat nog wel het interessantste deel van het boek. P. WOLFSBERGEN <elijk weg lapt een ruimte. 395,- te lT bijvoorbeeld nog maar niet eens over de verwerkte materialen. Een vrijwel even grote keus is er in corselets en pantycor- selets die, zoals nogal eens ten onrechte wordt verondersteld, echt niet alleen voor de wat molliger figuren zijn be stemd. Ook voor de slanke dennen is zo’n ééndelig ondergrpndje maar wat fraai onder de fijne jerseys en tricots. DE FABRIKANTEN van al deze on misbare zaken weten steeds weer iets aardigs te bedenken om het een en ander nog aantrekkelijke te maken. Twee na men van belang in deze sector zijn Tri- umph-Wala en Schiesser International, die onze Nederlandse „ondermode”-markt modieus en ruim voorzien. Dat geldt evenzeer voor de nachtlingerie, die overigens veelal ook als gemakkelijke huiskleding kan die nen, hoewel in beide collecties zowel een serie nacht- als relaxkleertjes te vinden is. ROMANTISCHE nachtponnetjes met ruches of kantjes zult u te kust en te keur aantreffen, terwijl de elegante nachtja- pon met negligé evenmin ontbreekt Daarnaast zijn er jeugdige en vlotte pyja ma’s en lange nachtjaponnen van effen en gedessineerde tricots en ook die zijn eigenlijk al bijna geschikt om als huispy- jama en als huisjurk te fungeren. Dege nen die zich in de laatstgenoemde, ont spannende huiskleding volkomen op hun gemak voelen, vinden hierbij ook nog modellen in vele andere soepele materia len in de meest verrassende kleuren. Ik denk hierbij aan velours en badstof, waarvan ik bovendien ideale trimpakken zag. Mocht het trimmen u nou niet zo aanspreken, wat let u dan zo’n pak in de vrije uurtjes te dragen, bijvoorbeeld lek ker lui uitgestrekt op de bank met een fijn boek. REST MIJ U NOG even te vertellen, dat Schiesser International eveneens voor man en kinderen het nodige attrac tieve onder- en nachtgoed in zijn collectie heeft. U gaat er toch ook bij hen van uit, dat wat je niet ziet best gezien mag wor den en derhalve met zorg moet worden gekozen. De Amro Bank is er voor iedere belegger. „De grote treinroof” door Piers Paul Read, vertaling H. Kuipers, uitgeverij Meu- lenhoff Baarn, prijs ƒ24,50. •Cr Otto Skorzeny, de SS-er die Musso lini bevrijdde, zou volgens enkele treinrovers de Grote Treinroof moge lijk hebben gemaakt. Piers Paul Read gelooft hier niet in, maar heeft de „nieuwe feiten” wel opgenömen in zijn verslag. van de overval geldt en in elk geval door alle publiciteit rond hem verreweg de bekendste naam in deze zaak heeft gekregen, in feite maar een heel be scheiden handlanger was, een man die in de voorbereidingen van de overval een andere man, die de rovers dachten niet te kunnen missen, aanbracht en daarom zelf ook tot de bende werd toegelaten. Ondanks zijn talrijke gesprekken met mannen als Bruce Reynolds, Char lie Wilson, Buster Edwards en Ronnie Biggs, die kennelijk zeer openhartig met hem zijn geweest, moet Read toch nog een aantal vragen onbeantwoord laten. Zeer duidelijk geldt dat de vraag, wat er precies met de „buit” gebeurd is. Cr Beha met voorsluiting en bijpassend slipje, voorzien van fraai kant, uit de collectie van Triumph-Wala. j EEN BIJKANS onoverzienbare ver- scheidenheid, beste vriendinnen, wordt ons ook op dit terrein gegund. Kijk alleen maar eens even naar al die collecties I beha’s. Die variëren van zeer kuise mo- I dellen tot uiterst frivole met de meest geraffineerde decolleté’s en dan praat ik „Nieuwe spectaculaire onthullin gen” roept het omslag van de paper back „De grote treinroof" ons toe, een boek geschreven door een auteur van naam en faam: De Engelsman Piers Paul Read. Dat een schrijver als Read zich gezet heeft aan een hernieuwde poging de feiten rond de grote trein roof van ’63, waarbij de posttrein van Glasgow naar Londen ongeveer 2'/r miljoen pond lichter werd gemaakt, op een rijtje te zetten ondanks alTe voorafgaande publicaties over deze op zienbarende overval is leuk meege nomen. Piers is en blijft een man die helder en origineel denkt en formu leert. Maar dat hij zich met dit boek duide lijk voor het karretje van de uitgever heeft laten spannen is jammer. Want deze laatste (W. H. Allen in New York) zag in de gegevens, die een aantal van de inmiddels op vrije voeten gestelde treinrovers aan kwam dragen, een uit stekend verkoopargument: Zij beweer den dat de operatie mogelijk was ge maakt door Otto Skorzeny, de SS-er die ooit Mussolini bevrijdde en die de op richter zou zijn geweest (de man is inmiddels overleden) van Odessa, de organisatie die tot ver na de oorlog oud- SS-ers in staat stelde overal ter wereld een nieuw bestaan op te bouwen na hen geholpen te hebben hun gerechte straf te ontlopen. De opdracht aan Read was: praat met de treinrovers die dit beweren, schrijf hun ervaringen op, probeer waarheid en verdichtsel uiteen te rafe len en maak er een boek van. Maar, o jammer: Read komt na ampel onder zoek tot de conclusie dat de „nieuwe, schokkende onthullingen" eigenlijk niet te bewijzen zijn, dat ze waarschijn lijk een verzinsel zijn van de treinro vers zelf, die in de verkoop van dit soort gegevens wel een aardige bijverdienste zien. Niet ten onrechte, zo is gebleken. Want Read en dat is nu juist het merkwaardige van dit boek geeft eerlijk toe dat hij er niet in geslaagd is de juistheid van de „nieuwe feiten” te achterhalen, integendeel zelfs, hij ge looft er niet in, maar toch leent hij zich ervoor ze in zijn verslag op te nemen naast de feiten die wel vast staan en ook allang vaststonden. Van een derge lijke fictie en feiten vermengende han delwijze had hij eigenlijk moeten af zien, want nu wordt die gebruikt ais een lokkertje voor de lezer. Wat er dan overblijft is, dank zij Reads vakmanschap, toch nog boeiend genoeg. Al was het alleen maar omdat je al lezend tot de conclusie komt dat een man als Biggs, die toch in ons land eigenlijk als een van de kopstukken Cr 1 vimmen of lek ker lui zijn kan bei den in dit gezellige pak, eveneens uit de collectie van Tri- umph-Wala. „Het Durst dokaboek” door Emile Voogel en Peter Keyzer, uitgave Else vier 18,90). „Vrijmoedige liefdesverhalen” (deel 3) opnieuw verteld door Paul Rodenko met tekeningen van Pat Andrea, uitga ve L. J. Veen 24,50). „Nieuwe inzichten in oorsprong en ontwikkeling van de mens” door Ri chard E. Leakey en Roger Lewin met een voorwoord door Dick Hillenius, uit gave Zomer en Keuning 49,90). „Avonturen van de Baron Von Münchhausen” door Gottfried August Burger, vertaald door Jeroen Brou wers en van nieuwe illustraties voor-' zien door William D. Kuik, uitgave De Arbeiderspers 29,50). „Blonde Greet compleet” waarin on der andere opgenomen Wat zien ik en Haar van boven, door Albert Mol, uit gave Tiebosch 19,50). „Falstaff” roman door Robert Nye, uitgave Bruna 39,90). In de bekende Salamander-reeks van Em. Querido verschenen weer drie herdrukken. De titels zijn: „Het meisje met de blauwe hoed” van Johan Fabri- cius; „De Meester van de Neerdaling” van Hella S. Haasse en „Wereldschand- kroniek” van Jorge Luis Borges; prijs per deel 5,95.. „Op toernee met Leopold Sondag” door Ward Ruyslinck, uitgave Elsevier Manteau 36,-). „Vreemde verschijnselen”, verha lenbundel door Bob den Uyl, uitgave Em. Querido 22,50). j,.Anekdotes uit een zijstraat”, verha lenbundel door J. Bernlef, uitgave Em. Querido 19,90). „Leve de dikke Van Dale” door Kadé Bruin, uitgave Hollandia (ƒ9,90). „Hart van Jade” dichtbundel door Willem Brandt, uitgave Holandia 15,90). „Gebroken rijst”, Indische verhalen door Loes Nobel, uitgave Hollandia 15,90). „De rentmeester van Rijnwaarden”, roman door J. W Bronkhorst, uitgave Omniboek 24,50). In de Bibliotheek, der zeven zeeën, uitgegeven door De Boer Maritiem, zijn twee nieuwe delen verschenen. De titels zijn: „Het reisverhaal van Arthur Gor don Pym” door Edgar Allan Poe en „Schateiland” door Robert Louis Ste venson. Prijs per deel 35 en bij inteke ning 29,50. „Ernesto Che Guevara, 1928-1967” door Maria C. J. Snethlage, uitgave Van Gennep 19,50). „Mijn land in de kering, 1830-1980” (deel 1/ 1830-1914), sociale geschiedenis van Vlaanderen na de afscheiding van Nederland, door Karei van Isacker, uit gave Ambo 125,-). Uitgeverij De Bezige Bij gaat het ver zameld werk van Bert Schierbeek op de markt brengen. Verschenen is nu deel 2, waarin opgenomen Schierbeeks eerste drie gepubliceerde experimentele ro mans: Het boek ik (1951), De andere namen (1952) en De derde persoon (1955); prijs 42,50. Deel 1 is gepland voor 1979 en zal werk van vóór 1951 bevatten. In volgende delen zal werk van na 1955 worden gebundeld. „De Chinese triaden”, een documen taire over de „multinationals” in de inter nationale drughandel, door Frank Ro bertson, uitgave Amsterdam Boek 22,50). „Adriaan, Olivier en Tarzan” door Le onard Huizinga, uitgave Zuid-Hollandse Uitgeversmaatschappij 26,50). „De familie Bellamy” (De Eerste Wereldoorlog en Het leven gaat door), roman gebaseerd op de vierde en het eerste gedeelte van de vijfde gelijknami ge televisieserie, door Mollie en Michael Hardwick, uitgave Zuid-Hollandse Uit geversmaatschappij 24,50). „De dame van Dukestreet”, roman naar de gelijknamige tv-serie door Mollie Hardwick, uitgave Elsevier 24,50). „Wat het hart niet weet”, roman door Utta Danella, uitgave Zuid-Hollandse Uitgeversmaatschappij 28,50). „Kate”, roman door Catherine Mar chant, uitgave Zuid-Hollandse Uitgevers maatschappij 25,90). „Uit naam van de aartsengel”, roman door Olaf J. de Landell, uitgave De Kern 24,90). „Boeken”, veertig besprekingen, door Aad Nuis, uitgave Meulenhoff 28,50). „Een gegeven paard” door Hildegard Knef, uitgave A. W. Bruna 8,50; her druk). „De salamander”, spionageroman door Morris West, uitgave A. W. Bruna 7,50). In de serie Burda Culinair uitgege ven door Elsevier zijn twee nieuwe delen verschenen: „200 Visrecepten” en „200 Recepten voor goed en snel koken”. Prijs per deel 15,50. „Perfecte filmtrucs” door Klaus Unbehaun, uitgave Elsevier 35). Cr Van Schiesser International zijn deze modieuze velours blousonpakken met capuchon en gestreepte boord en manchet ten. Leuke sets van fijne jersey met een ruit uit de collectie van Schiesser International. V

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 25