Werkloosheid in de IJmond in de vishaFJ Groei-Kasbiljetten aan toonder van Mees Hope: VAK in de problemen door ontbreken van ruimte ’n schrander spaaridee. af genomen Origineel ^geef-idee^J medische verzorging in her weekeinde STRAFFEN GEËIST VAN 15 MAANDEN TOT TWEE JAAR HAARLEM-M.V.V. BAKKER DEKKER tentdmsteujng 137&in het nieuwe gebouw van de V.B.A., Legmeerdijk 313, Aalsmeer Bank Mees Hope nv ROOMBOTER AMANDEL SPECULAASJES EN BROKKEN NAAR OUD-HOLLANDS RECEPT NOVEMBER 19 7 8 VRIJDAG 10 9 IJMOND BAKT DAGELIJKS DE SCHOUW WEIGERT VERGADERRUIMTE NA HUURSCHULD i - A.s. zondagmiddag om 14.30 uur Haarlem rekent op ui! Louche BV’s BROOD O THEEK GROTE HOUTSTRAAT 140 KLEINE HOUTSTRAAT 66 EN BINNENKORT OPENING GRIJPENSTEINWEG 14 Anjers, Chrysanten, Cyclamen, Freesla’s, Gerbera’s, Rozen, An- thurium en vele andere soorten snijbloemen en potplanten in meesterlijke arrangementen. Zaterdag 11 november 1978 van 9.00-22.00 uur Zondag 12 november 1978 van 11.00-18.00 uur Toegangsprijs: 5,50 p.persoon voor kinderen f. 4,00 f L de bokkedoorns in het Wethouder van GeluKpark ZEEWEG 53 OVERVEEN Met ons Groei-Kasbiljet incasseert u een hoge rente. Verder kunt u na twee jaar kiezen: óf verzilveren of profiteren van een nóg hogere rente, die over de maximale termijn van 7 jaar zelfs oploopt tot 81% Krijgt u voor een Groei-Kasbiljet van: 1.000,- fl.l 50.30 f 1.251,00 f 1.360,50 f 1.486,50 f 1.62030 f 1.77020 Vrijdag 17 november: Gastronomisch diner d’Automne 7-gangen diner a f87,50 p.c. Aanvang 19.30 uur. Reserveer tijdig uw tafel. (Van onze rechtbankverslaggever) HAARLEM. Voor de meervoudige kamer van de Haarlemse rechtbank stonden donderdag drie hoofdverdachten terecht in een zwendelzaak, waarbij in nauwelijks twee jaar tijd een groot aantal leveranciers van goederen voor een bedrag van 3,3 miljoen gulden benadeeld is. De kooplieden hadden in betrekkelijk korte tijd zes handelshuizen het levenslicht doen zien. In dezelfde periode gingen alle zes BV’s failliet of verdwenen geruisloos van de aardbodem. In de tussentijd kochten de verdachten op grote schaal goederen in, die echter slechts sporadisch of helemaal niet betaald werden. Ruim honderd leveranciers konden fluiten naar hun geld. Hele klus iffi BANKETSTAVEN EN LETTERS, 100% roomboter en echte amandelspijs I (ADVERTENTIE) Mil joenenzwendel met B. V glibberige zaak voor rechter (ADVERTENTIES) BEVERWIJK (ADVERTENTIE) f; Rente op Rente Bil verzilvering na RESTAURANT VELSEN-NOORD. De „Velsennoord- se Aktiviteiten Kommissie” (VAK) zit ho peloos omhoog nu zij opnieuw zonder vergaderruimte voor haar bestuur zit. De beheerscommissie van cultureel centrum De Schouw aan de Bleyenhoevelaan in Velsen-Noor d deelde dezer dagen mee vergaderruimte in De Schouw weer be schikbaar te hebben als de openstaande rekening van de VAK over de huur is betaald; Het voldoen van deze rekening is echter afhankelijk van de toekenning door het gemeentebestuur van Velsen van de door de VAK gevraagde subsidie. Reeds begin van dit jaar heeft de com missie het gemeentebestuur verzoch de kosten van zaalhuur en vergaderkosten voor zijn rekening te willen nemen. Hierop is door de VAK nimmer een antwoord vernomen. Wel blijkt dat het gemeentebes tuur de Stisa advies heeft gevraagd over het verlenen van subsidies aan wijkorgani- saties als de VAK. Zonder deze subsidie kan de ak de huurkosten niet voldoen en dus De Schouw niet meer voor vergaderin gen beschikbaar is. De VAK had alle hoop gevestigd op de voormalige op de voormalige kleuter school De Bijenkorf aan de Geelvinck- straat waarvan het beheer aan het buurt centrum De Mei door het gemeentebes- quur is toebedacht. Met de bestemming voor sociaal-cultureel werk zou De Mei een verdeelsleutel toepassen maar door het nu thans wegens diverse omstandigheden niet-functioneren vanhde staf is ondanks alle spoed de reeds lang verwachte nota omtrent het verlenen en toewijzen van ruimte aan diverse instellingen nog niet uitgekomen. De VAK stelt verbaasd te zijn over het uitblijven van de gemeentelijke subsidie waardoor mede wegens het uitblijven van enige activiteit omtrent de verhuur van vergaderruimte in De Bijenkorf de activi teitencommissie nu vreselijk omhoog zit. De VAK voelt zich slachtoffer door het uitblijven van beslissingen en heeft con tact opgenomen met het college van burge meester en wethouders vn Velsen. Amsterdam, Herengracht 548, tel. 020 - 52791 11. Buitenveldert, Assumburg 150, tel. 020 - 42 98 60. Haarlem.'Houtplein 8, tel. 023 - 31 5950. Utrecht, Janskerkhof 15, tel. 030 - 31 78 24 De zwendel was in oktober 1974 begon nen met de oprichting van het handelshuis De Vierhaas in Hillegom. In hetzelfde pand bleken later vijf andere louche BV’s enige tijd een onderkomen te hebben ge vonden. Opvallend was, dat bij al deze bedrijven minstens een lid van een promi nente koopmansfamilie uit Amsterdam betrokken was. Omdat de desbetreffende leden van de familie en de andere verdach ten in telkens wisselende kwaliteiten, uit eenlopend van aandeelhouder via ver koopleider tot directeur, aan de verschil lende bedrijven deelnamen, was het vast stellen van ieders aandeel in de zwèndel niet eenvoudig voor de rechtbank. Voor wat betreft de zakelijke feiten sprak het rapport van rijksaccountant D. G. Havinga boekdelen. Havinga conclu deerde na zijn onderzoek, dat in alle be drijven de wil tot volledige betaling van alle schulden heeft ontbroken. Voorzichtig werd in het rapport geconstateerd, dat de oorzaak hiervan lag in de ongusntige ver houding tussen het aantal inkopen en de oplopende tekorten. Ondanks de toene mende schulden aarzelden de firmanten niet regelmatig nieuwe aankopen te doen met als gevolg, dat de tekorten nog verder opliepen. Soms werd het ene gat met het andere gestopt, maar uitzicht op een wer kelijke oplossing ontbrak volkomen. Bij de BV De Vierhaas bleek op een totaal geconstateerd inkoopbedrag van ƒ210.000,- slechts ƒ10.000,- aan leveran ciers betaald te zijn. De BV Ibimij kampte op een gegeven moment zelfs met een schuldenlast van ruim anderhalf miljoen gulden. Gezamenlijk stonden de zes BV’s vbor 3,3 miljoen gulden bij leveranciers in het krijt. Met de hand op hun hart verklaarden de drie hoofdverdachten unaniem nooit de bedoeling te hebben gehad om niet tot betaling over te gaan. Alle drie weten zij de moeilijkheden aan een ongelukkige sa menloop van omstandigheden. Sommige partijen goederen raakten ze volgens hun zeggen aan de straatstenen niet kwijt en daardoor moesten leveranciers soms wat langer op hun geld wachten dan de norma le betalingstermijn toestond. Dat de be drijven na verloop van tijd hun tegoed opeisten en zelfs aangifte deden, begreep Desondanks kwam niet precies uit de verf, wie verantwoordleijk was voor be paalde aankopen. Op essentiële momenten leden de verdachten aan geheugenverlies of speelden elkaar de bal toe. De hoofdper soon in dit zakelijk drama verklaarde zelfs, dat hem op grond van zijn postuur de zwarte piet werd toegespeeld. „Ik werd als leider aangezien, omdat ik groot en dik ben. Dat is in een tekenfilm net zo. Daar kijken ze ook altijd naar de grote, dikke beer. Maar mijn standpunt in deze kwestie was, dat binnengekomen gelden gebruikt moesten worden voor nieuwe investerin gen. Als die rendement hadden opge bracht, was het betalen van de crediteurs geen enkel probleem geweest”. Door een kennelijke staat van slechte bedrijfsvoering, zoals de rijksaccountant constateerde, brachten de nieuwe investe ringen geen geld in het laatje. Integendeel, de zaken liepen steeds slechter. Zo slecht zelfs dat de BV Ibimij op een gegeven moment opgezadeld zat met een schuld van anderhalf miljoen. Pikant detail daarbij is, dat alle goede ren van Ibimij overgeheveld werden naar de BV OMA, die in hetzelfde pand huisde. Daardoor konden de leveranciers, die ver haal kwamen halen, de geleverde goede ren voor hun eigen ogen zien staan, maar er niet aankomen, omdat ze van OMA waren. „Was de daarop volgende verhui zing van Ibimij een middel om aan de druk van schuldeisers te ontsnappen?” opperde president Van Hasselt. „Nee, het pakhuis was overvol. Zowel voor de Ibimij als voor de OMA was dat geen houdbare toestand en daarom is het bedrijf verhuisd”, aldus de hoofdpersoon. Dit alles deed voor de verdedigers wei nig ter zake. Als terriërs beten zij zich vast in de vooropgezette bedoeling, die de wet eist wil er sprake zijn van flessentrekkerij. Die vooropgezette bedoeling was geens zins bij de drie verdachten aanwezig en daarom moest vrijspraak volgen, zo rede neerden de verdedigers. Zelfs de door sommige verdachten in het proces-verbaal afgelegde verklaring, dat de Ibimij bewust failliet moest gaan om op die manier bui ten schot te blijven, kon hun standpunt niet wijzigen. Uitspraak over veertien da gen. De drie hoofdverdachten was ten laste gelegd, dat zij zich met een vooropgezet plan, alleen of in samenwerking met ande ren hadden schuldig gemaakt aan flessen trekkerij. Zij kochten goederen in en wei gerden die vervolgens te betalen. Officier van justitie mr. J. J. Bredius achtte fles sentrekkerij in dit geval voor alle verdach ten bewezen. Maar hij vond het jammer, dat uitsluitend dit vergrijp de verdachten kon worden aangewreven. „Zó te hande len is geen enkele manier van zakendoen, maar noodgedwongen blijft dit buiten het blikveld van het strafrecht. De wetgeving schiet op dit terrein tekort, we moeten ons behelpen met het misdrijf flessentrekke rij. Tot nu toe hebben we in Nederland slechts een keer eerder zo’n zaak bij de hand gehad. Gezien de uitwassen op dit terrein is het hoog tijd, dat er op dit gebied nadere regels vastgesteld worden”, aldus de officier, die straffen eiste van 15 maan den, anderhalf en twee jaar onvoorwaar delijk Eerder op de dag had de rechtbank vier mede-verdachten, die vorige week woens dag moesten voorkomen, veroordeeld tot gevangenisstraffen van acht en veertien maanden met aftrek van voorarrest. In alle gevallen achtte de rechtbank het ten laste gelegde bewezen. Nieuw geschenk: Bison Lijmen Doe-Kado-Doos. Met 11 lijmsoorten. Het antwoord op elk lijm- probleem. Daar heeft iedereen plezier van. Reserveren: 023-263600 s Maandags gesloten 7*/4 7-'/4 8 8‘/4 8J/« 8'/2 een van de verdachten helemaal niet. „Drie dagen na de levering wilde een van die kerels zijn geld al hebben, anders zou hij aangifte doen. In wat voor wereld leven wij, dat dat allemaal zo maar kan”, mop perde hij verontwaardigd. Officier Bredius vroeg zich eveneens af met wat voor wereld hij te maken had gekregen. Hoewel uit de verklaringen van de verdachten niet precies viel op te ma ken wie voor welk aandeel in de flessen trekkerij verantwoordelijk was, vond hij gezien de samenwerking tussen de betrok ken personen, dat mededaderschap van alle drie bewezen was. In scherpe bewoor dingen hekelde hij het gedrag van de ver dachten, die regelmatig ontkenden van bepaalde zaken iets af te weten. „Wanneer je twee jaar lang actief bij deze zaak betrokken bent, dan wordt het ongeloof waardig als je zegt nooit van plan te zijn geweest om niet te betalen”, aldus officier Bredius. <5‘5' IJMOND. Het aantal werkloze man nen in het gewest IJmond, daalde geduren de de maand oktober met 44 tot 823, dat is 2,1% van de mannelijke beroepsbevolking. Ook het aantal werkloze vrouwen is ge daald, en wel met 25 tot 636. Tot het gewest IJmond worden gerekend de gemeenten Beverwijk, Castricum, Heemskerk, Uit geest en Velsen. In de gemeente Velsen waren in oktober 342 mannen zonder werk, dat is 41 meer dan in oktober van het vorig jaar. Ook in Beverwijk en Heemskerk is de werkloos heid nog hoger dan in oktober van het zorig jaar; nu zijn de cijfers respectieve- ijk 223 en 146 tegen vorig jaar 201 en 38. .n Uitgeest en Castricum is de werkloos- leid ten opzichte van vorig jaar oktober ’edaald, in Uitgeest van 28 naar 20 en in Castricum van 112 naar 92. Het aantal geregistreerde werkloze /rouwen in de IJmond is in oktober ook gedaald, met 25 tot 636. Vergeleken met /orig jaar oktober is alleen de situatie in Uitgeest verbeterd, daar daalde het aantal werkloze vrouwen van 29 naar 21. In alle andere IJmondgemeenten ligt het aantal werkloze vrouwen hoger dan vorig jaar oktober. In Beverwijk steeg het aantal van 134 naar 177, in Castricum van 58 naar 59, in Heemskerk van 91 naar 146 en in Velsen van 156 naar 232. De vraag naar mannelijk personeel in de IJmond daalde in oktober met 78, het aantal vacatures dat bij het gewestelijk arbeidsbureau in Beverwijk was aange meld bedroeg 546. De vraag naar vrouwe lijke werknemers daalde met 8 tot 44. VELSEN-IJMUIDEN Artsen: van zaterdag 10 tot zondag 24 uur kan men via de dokterstelefoon 19100 vernemen tot welke dienstdoende arts men zich dient te wenden. Vóór 10 uur- raadplege men nog zijn eigen huisarts. Tandarts: voor IJmuiden, Velsen en Drie huis alleen voor spoedgevallen op zater dag, zondag en maandag van 17 tot 17.30 uur: Dr. G. Vink, Wüstelaan 39, Sant poort, tel. 023-378451. Apotheek: Voor IJmuiden, Velsen en Drie huis: Apotheek Pleyler, Planetenweg 52, IJmuiden, tel. 15348. Dierenarts: Dr. P. Goedhart, Schalkwijk, tel. 023-339394, b.g.g. informatiedienst tel. 023-313233. Interkerkelijke Gezinsverzorging en be jaardenhulp. Velserduinweg 52, dage lijks van 9 tot 10 uur. tel. 02550-11830 en 22169. Hoofdkantoor: zie Beverwijk. Stichting Maatschappelijke Dienstverle ning Kennemerland. Spreekuur dage lijks van 9 tot 10 uur. De Noostraat 4, IJmuiden, tel. 02550-10661. Sociaal Advies Bureau: zie dagelijkse agenda. Moeders voor Moeders. Contactadres: me vrouw B. Tunteler-Siderius, Schumann- straat 7, Heemskerk, tel. 02510-33534. Stichting Samenwerkende Kruisvereni gingen in IJmond. Inlichtingen over de weekenddienst wijkverpleging, tel. 02550-19043. Spreekuren leidsters ge zinsverzorging: maandag t.m. vrijdag 9 tot 10 uur in het wijkgebouw, Kennemer- laan 143, IJmuiden tel. 02550-13936. Maandag t.m. vrijdag 9-10 uur wijkge bouw Andromedastraat 3, IJmuiden, tel. 02550-13936. Spreekuren leidsters bejaardenhulp en hulp aan langdurig zieken, maandag t.m. vrijdag in wijkgebouw Kennemer- laan 143, IJmuiden. Gezondheidscen trum Duinwijk, Andromedastraat 1 en 3, IJmuiden. Deze adressen zijn bereik baar onder het centrale telefoonnum mer 02550-19043. Algemene Hulpdienst Velsen. Maandag t.m. vrijdag van 9.00-11.30 uur. Tel. 02550-18888 (Vrijwilligers gevraagd! Wie helpt de AHD helpen?). SANTPOORT Artsen: Dr. J. S. G. Koning, W. de Zwijger- laan 72, SantpoorteZuid, tel. 023-378410. Apotheek: Apotheek Schotsman, Binnen weg 206, Heemstede, tel. 023-288252, Apotheek Loomeyer, Zijlweg 34, Haar lem, tel. 023-316415, Apotheek De Wilde, Broekbergenlaan 42, Santpoort-Noord, tel. 023-378284. Voor inlichtingen telefoon na 17.30 uur of in het weekeinde 023-320713. Interkerkelijke Stichting voor Gezinsver zorging in de IJmond. .Maandagen don derdag 9.00-10.00 uur Hervormd Wijk centrum, Burg. Enschedélaan 67, Sant poort, tel. 023-376874. Voor hoofdkan toor: zie Beverwijk. Stichting voor Maatschappelijke Dienst verlening in Midden-Kennemerland. Zie Beverwijk. Telefonische Hulpdienst De Wegwijzer. Van vrijdagmiddag 14.00 uur tot zondag avond 18.00 uur te bereiken onder num mer 02207-11700. de ingewikkelde legpuzzel. Hoe stak de ware toedracht van de zaak ongeveer in elkaar? Nadat vanaf september 1976 bij de politie in Haarlem, Hoorn en Zwanenburg klachten waren binnengekomen, begon nen de korpsen uit deze plaatsen in samen werking met de recherche van de rijkspoli tie uit Den Haag aan een onderzoek, dat welgeteld twee jaar in beslag zou nemen. In feite kwam de zaak pas aan het licht na een brand in de opslagplaats van een groot levensmiddelenbedrijf in Zwanenburg. Wegens verdenking van opzettelijke brandstichting en het oplichten van de verzekering, stelde de politie een nader onderzoek in, waaruit bleek, dat het le vensmiddelenbedrijf de laatste schakel vormde in een keten van malafide BV’s. Spitste de juridische vraagstelling zich 'toe op het wel of niet opzettelijk plegen Aan het ten laste gelegde misdrijf, het •'ontwarren van de feiten en de rol van de verdachten was op zich al een hele klus. In de rechtzaal ontspon zich een strijd tussen ^enerzijds het rechterlijk vernuft en ander zijds de slimme handelsgeest van de ver dachten. De hele kwestie bleek zo glibbe rig als zeep. De verdachten legden soms 'tegenstrijdige verklaringen af, maar ga ven op sommige punten een uitleg aan de zaak die, hoe onwaarschijnlijk ook, binnen de grenzen van eikaars beweringen bleef. ^Daartussendoor speelden de emoties meer dan eens een grote rol. President J. A. van Hasselt had de taak wegwijs te worden in (ADVERTENTIE) R De verdedigers van de drie hoofdver- ■dachten vochten in hun pleidooi vooral de bedoeling van het plegen van flessentrek kerij aan. De wet eist namelijk, dat bij het plegen van dit vergrijp de verdachte de vooropgezette bedoeling moet hebben om de leveranciers niet te betalen. „Dat is hier zeer zeker niet het geval”, pleitte mr. J. A. Schuering, sprekende over de hoofdperso- :nen. „Kon de verdachte weten, dat de BV .niet rendabel zou zijn? Kon hij voorzien, ;dat de zaken zich anders zouden ontwikke len dan hij gedacht had? Nee, mijnheer de president, dat kon hij niet. De verdachte is een zakenman in hart en nieren, die tot het laatste moment zijn bedrijf draaiende wil de houden. Een man, die risico's moest en wilde nemen in de hoop, dat hij na verloop van tijd in wat beter zakelijk vaarwater terecht zou komen. Dat is helaas niet ge lukt Achteraf kun je constateren dat het door de grootschalige opzet wel fout moest •gaan, maar dat is geen flessentrekkerij”. 2 jaar 3 jaar 4 jaar 5 jaar 6 jaar 7 jaar Er zijn ook coupures van f5.000,- Artsen: Voor de groep artsen Bonarius, Fierstra, Hobster, Pernot, Plantinga, Reddingius, Rolink, Takken, Versélewel de Witt Hamer en Visser wordt de dienst waargenomen van zaterdagmorgen 10 uur tot zondagmorgen 9 uur door J. Redingius, Vondellaan 48, tel. 25551. Voor dezelfde groep artsen wordt de dienst gedaan van zondagmorgen 9 u. tot zondagavond 24 u. door C. Versélewel de Witt Hamer, Vondellaan 60, tel. 23969. Tijdens het weekeinde houden deze art sen spreekuren voor dringende gevallen op zaterdag en zondag van 16.00 tot 16.30 uur. Voor de groep artsen Guldemond-Swaab, Ten Harmsen van de Beek, Hommes, Kester, Vos en Zeijl- mans wordt waargenomen op zaterdag en zondag door J. Hommes, Wingerd 5, tel. 30047. Tot zaterdagmorgen in spoedgevallen de eigen huisarts waarschuwen. Apotheek: Voor de avond-, nacht- en zondagdienst in de periode van vrijdag 3 november 17.30 u.: tot vrijdag 10 novem ber 17.30 u.: apotheek Huisman, Wijker- straatweg 164, Velsen-Noord. tel. 23883. Dierenarts: J. van Erp, Zaanweg 26, Wormerveer. Tel. 075-288193. Dierenambulance: Zie onder Heems kerk. Tandarts: Zie IJmuiden. Medisch Maatschappelijk Consultatie bureau voor Alcoholisme. Spreekuur el ke vierde vrijdag van de maand van 19 tot 20 uur in gebouw voor Geestelijke Volksgezondheid, Moensplein 10, Bever wijk. Stichting Saihenwerkende Kruisvereni gingen in de IJmond. Voor weekend dienst bellen 02510-42884. Spreekuren leidsters gezins- en bejaardenverzor ging: maandag tot en met vrijdag van 9 tot 10 uur in het wijkgebouw aan Büller- laan 10, tel. 35215, Beverwijk. Wit-Gele Kruis. Voor weekenddienst bellen 02510-42884; van vrijdagavond 18 uur tot maandagmorgen 7 uur. Verloskundige: mevr. A. Visser-Bot, Zeestraat 147, Beverwijk. tel. 02510-24161. Interkerkelijke Stichting voor Gezins verzorging in de IJmond. Van maandag tot en met vrijdag van 9 tot 10 uur voor gezinsverzorging alsmede voor hulp aan bejaarden en langdurig zieken in ont moetingscentrum „De Nieuwe Slof”, Kerkstraat 46, tel. 29195, Beverwijk. Stichting voor Maatschappelijke Dienstverlening in Midden-Kennemer land. Spreekuren dagelijks van 9 tot 10 uur. Van Hoogstraat 27, tel. 26177, Be verwijk. Telefonische Hulpdienst De Wegwijzer. Van vrijdagavond 18 uur tot zondag avond 18 uur te bereiken onder num mer 02207-11700. Bureau voor Levens- en Gezinsmoei lijkheden Kennemerland, Stumphius- straat 45, tel. 24000, Beverwijk. Telefoni sche afspraken van maandag tot en met vrijdag. HEEMSKERK Artsen: Voor de groep artsen Bakker, Hazenberg, Kloek, Van Monsjou, Naber, Schumacher, Van der Torre en Touten- hoofd wordt waargenomen als volgt van vrijdagavond 20 uur tot zaterdagavond 24 uur door J. van Monsjou, Rijksstraat- weg 16, Heemskerk. Tel. 32240. Van zon dagmorgen 0 uur tot zondagavond 24 uur door R. Kloek, Rendorppark, tel. 34555. Voor dringende gevallen houden deze artsen spreekuren op zaterdag en zon dag van 10 tot 10.30 uur en van 17 tot 17.30 uur. Apotheek: Zie onder Beverwijk. Dierenambulance: Voor noodgevallen van vrijdagavond 20 uur tot zondaga vond 20 uur: algemeen alarmnummer 38295. Tandarts: Zie onder IJmuiden. Verloskundige: Zie onder Beverwijk. Wijkverpleging: Weekenddienst zuster C. Lieshout, Jan Ligthartstr. 597, tel. 32654. -tSr (Van een medewerker) IJMUIDEN. AAN DE DONDERDAGMARKT WERD AANGEVOERD: 225 kg. tong; 8 kisten tarbot en griet; 667 kisten kabel jauw; 697 kisten wijting; 68 kisten schol; 66 kisten schar; 2 kisten haring; 51 kisten makreel en 25 kisten varia. PRIJZEN IN GULDENS: Per 1 kg.: tarbot 14,50; grote tong 16,81; grootmiddel tong 15,63; kleinmiddel tong 10,64; tong één 8,78; tong twee 7,94. Per 40 kg.: tarbot 313-163; griet 204-160; kabeljauw één 150; kabeljauw twee 188-160; kabel jauw drie 114-92; kabeljauw vier 96-88; kabeljauw vijf 84-70; schol één 124; schol twee 132-124; schol drie 144-96; schol vier 124-86; wijting drie 53-34; makreel twee 62-40; schar 77-63; horsmakreel 100; bot 41; rode poon twee 90-80; steenbolk 25-24; haring één 42. DE BESOMMINGEN WAREN: KW 137 ƒ17.200; UK 208 ƒ4.000; UK 18 UK 20 ƒ4.800; UK 23 UK 89 ƒ4.800; UK 78 VD 77 ƒ10.400; UK 141+ UK 271 ƒ6.380; UK 218a UK 236 ƒ9.800; VD 18 VD 138 ƒ6.400; VD 19 VD 73 ƒ6.500; verder waren er twee Texelaars en één Goedere- der met een totale besomming van 20.000. BMH

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 9