BELEIDSPLANiBEZUINIGEN BONDSARTS FRITS KESSEL: Woensdag 22 november voor Argentinië 5portpuntiq Spelers krijgen anderhalve ton De Vroet pessimistisch f „Ik wil spelen, het maakt niet uit waar Rinus Michels coach Los Angeles Aztecs 5 Haal beide formulieren bij club of winkelier. Ijlings opgeroepen John Metgod: dinsdag >^.l| Si Ru 82,-) 00 uur R Natuurlijk in beide Lotto’s kans op de hoofdprijs van max. een half miljoen gulden. Het speciale Midweek- formulier moet gelijk met Lotto-weekformulier 46 ingeleverd worden. fi. 'I Een normale Lotto op zondag 19 november (46) en een Midweek-Lotto op woensdag 22 november (46a). Op woensdagavond kunt u in Studio Sport kijken naar de trekking van de 6 cijfers en het reservegetal. - 9 14 o o o o o o •o 0 .0 10 10 10 10 10 70 10 )0 10b )0e )0 )0 20 50 DO 00 30 00 20 10 OOd 117,00 00 50 40 ,00 .00 ,50 ,50 ,00 ,00 Bi FU' SPORT seizoenen met een sluitende begroting gewerkt moet worden Om tot een sluitende Rensenbrink kan spelen (Van onze sportredactie) >t. fondsei ll.li 1,00 «s 28,50 4211 (ADVERTENTIE) MIDWEEK LOTTO B sino van igblad) onze Toekomstbeeld ifelstai! somber ZEIST. Als het aan dokter Frits Kes sel ligt speelt Rob Rensenbrink morgen avond mee in de interland tegen Oost- Duitsland. Het afgelopen weekeinde ont stonden er problemen rond de Ander- lecht-speler, die zich geblesseerd afmeld de voor het competitieduel tegen Club Brugge. Aanvankelijk leek het er zelfs op dat Anderlecht een speelverbod wilde op leggen, ihnische outen loersen. 'oor dit nen euvel ius aan. x-claim, -laten. Een bestuurslid van de Brusselse ploeg zei: „Wij zouden het erg vréémd vinden, wanneer Rensenbrink meespeelde met het Nederlands elftal, terwijl hij niet voor An derlecht heeft gespeeld”. Desondanks had (Van onze sportredactie) „Dat ik uiteindelijk ben afgevallen is geen teleurstelling voor me geweest. Dat neemt niet weg dat ik het des te geiniger vind dat ik er nu opeens wel bij ben. Ik geef mezelf wel een kans. Zwart kruis roept me niet zomaar op. In het centrum is geen plaats voor me. Blijft dus het middenveld over. Of ik zenu wachtig ben? Ik ben gespannen, maar dat ben ik altijd. Zo gauw je dat niet Het overleg met aanvoerder Ruud Krol spruit vermoedelijk ook voort uit de kri tiek, die Zwartkruis heeft gehad na de durf ik die garantie te geven. Er kan na tuurlijk tijdens de wedstrijd iets gebeuren. Hij kan een schop krijgen, maar wat zijn huidige blessure betreft is er niets aan de hand”. Het fit zijn van Rob Rensenbrink zou de problemen voor bondscoach Jan Zwart kruis aanzienlijk verlichten. De technische leider van Oranje heeft op dit moment zoveel problemen, dat hij gistermiddag, tegen de gewoonte in, het elftal nog niet bekend wilde maken. „Het spijt me, mijne heren”, zei de immer hoffelijke Zwart kruis, „maar er is de afgelopen 24 uur zoveel gebeurd, dat ik eerst nog overleg wil plegen met de aanvoerder over de forma tie en de te volgen tactiek”. Dat Jan Zwartkruis zijn ploeg nog niet bekend wil maken komt ook door een duidelijk gebrek aan middenvelders. Na diverse afmeldingen zijn alleen Jan Peters en Johan Neeskens nog over, zodat Zwart kruis gedwongen is een verdediger (Met- god?) of een aanvaller in de middelste linie te posteren. Hij wil namelijk niet zijn selec tie nog uitbreiden met Theo de Jong of Jan Boskamp. Zwartkruis: „Boskamp is door zijn ge drag in Argentinië voor mij afgevallen. Zijn gedrag tegenover mij was niet cor rect. Je kunt met mij vele kanten op, maar er moet wel enig respect blijven bestaan. Wat De Jong betreft: ik werk met een A- lijst, een B-lijst en een lijst van Jong Oran je. Daaruit wil ik vooralsnog kiezen. Theo de Jong staat daar niet op”. De vermoedelijke opstelling van het Nederlands elftal is: doel: Schrijvers (Ajax); achter: Wildschut (Twente), Krol (Ajax), Brandts (PSV), Hovenkamp (AZ); midden: Peters (AZ), Metgod (AZ), Nees kens (Barcelona); voor: Koster (Roda), Geels (Anderlecht) en Rensenbrink (An derlecht). aan het (bezoek K wordt. 3 rotsen, Setubal elboom- rant met Het Nederlands amateurelftal speelt eerst twee wedstrijden tegen Spanje. Is rael doet dat tegen België. De winnaars van deze ontmoetingen spelen met Frank rijk, dat direct geplaatst is, een hele com petitie om uit te maken welk land zich plaatst voor het Olympische voetbaltoer nooi van 1980 in Moskou. Het is overigens nog geheel niet zeker of Nederland aan het toernooi zal deelnemen. Eén van de bezwaren van Nederland is in irtugese I AL. 3, is een En juist - Al- eigen Georg 2(IOOO prijzen per week soonska- □ned bos v.v Per alle van is bieden oldoende Rest nog het bedrag dat ze tegoed heb ben van sponsors en het door de organisa tie aan de KNVB over te maken bedrag. Toch wenste Ton Zwikstra, de schatbe waarder van oranje voor het wereldkam pioenschap niet te zeggen op hoeveel de spelers ieder kunnen rekenen. „Ook ik heb gelezen dat we de man ongeveer 130.000 gulden kunnen ontvangen. Ik vind die me dedeling erg prematuur. Ik ga er nog steeds van uit, en dan volgens onze ver deelsleutel, dat we als organisatie op onge veer twee miljoen gulden kunnen rekenen. Als ik dat hoofdelijk omsla, kom ik op iets minder uit, maar met het bedrag dat de sponsors nog moeten afstaan lijkt het mij dat de spelers ruim anderhalve ton als premie zullen krijgen. Pas vijftien decem ber krijg ik de afrekening.” Een woordvoerder van de Aztecs zei dat de lengte van het contract noch het salaris bekend zullen worden gemaakt. Hij ver klaarde echter dat Michels de best betaal de voetbaltrainer ter wereld zou worden. JVIichels verklaarde in Pasadena tegen over de pers: „Ik heb niet alle antwoorden. Ik breng kennis, ervaring en bovenal lief de voor het spel mee. Als iemand mij enkele maanden geleden had verteld dat ik in Los Angeles als coach zou gaan werken, dan zou ik hem voor gek hebben ver klaard.” ZEIST. De spelers van het Neder lands elftal die hebben deelgenomen aan de eindronden van het wereldkampioen schap voetbal in Argentinië hebben tot nu toe 22.000 gulden aan premie ontvangen. Daarmee heeft de KNVB de wedstrijdpre mies over de periode in Argentinië en de voor-wedstrijden in Parijs en Wenen vol daan. men in België geen problemen met het feit dat Rensenbrink toch afreisde naar Zeist om zich daar te laten behandelen door Frits Kessel. Na een gedegen onderzoek verklaarde de KNVB-arts: „Ik kan garanderen dat Rensenbrink woensdagavond volledig fit is. Het kapsel in zijn linkerenkel is wat verschoven, maar als wij die blessure op de juiste wijze behandelen is hij speel- klaar. De clubarts van Anderlecht, Mal- veau, krijgt woensdagmiddag van mij een rapport over de situatie”. Anderlecht heeft inmiddels verklaard dat het geen bezwaar heeft tegen het op stellen van Rensenbrink, mits hij ook za terdag weer voor de club kan spelen. Kes sel: „Wat de blessure aan de enkel betreft VELSEN. Het bestuur van Telstar heeft diverse maatregelen voor ogen, die tot .doel hebben het voortbestaan van de Velsense eerste-divisieclub veilig te stellen. Het bestuur heeft die maatregelen aangekondigd in een beknopt, zakelijk beleidsplan, dat inmiddels aan het college van Velsen is aangeboden. Met het indienen van dit plan is tegemoet gekomen aan de eis van B. en W. dat de club pas voor subsidie (voor Telstar is voor het komende jaar een bedrag van circa 365.000 gulden op de begroting ingeruimd) in aanmerking komt, wanneer er een gedegen rapport op tafel zou komen. geleid. Rechtsbuiten, linkback, rechts back, middenvelder, ausputzer. Het maakte Metgod allemaal weinig uit. Als (semi)-prof volgde hij zijn trainers op al hun wonderlijke wegen. Totdat Kessler ongeveer twee maanden geleden een eind maakte aan de rondleiding en Met- ieder geval weggenomen: men is niet inge deeld bij Oostbloklanden, die in de regel sterke teams kunnen samenstellen omdat zij het systeem van het staatsamateurisme, een verkapte vorm van professionalisme, kennen. Bondscoach Arie de Vroet ziet de kan sen van het Nederlands amateurteam in deze groep zeer somber in. Hij herinnert zich de laatste keer dat Nederland tegen Spanje speelde, in de finale van het Euro pees kampioenschap amateur landente ams in 1970 in de Italiaanse plaats Forte dei Marmi. Nadat de eerste wedstrijd met 1-1 eindigde, wonnen de Spanjaarden de beslissingswedstrijd met 2-1. In het Spaanse amateurteam speelden toen voet ballers als Benito en Grande, die even eens in het A-team speelden. MADRID. Nederland is gisteren bij de loting voor de voorronden van het Olympisch voetbaltoernooi terecht geko men in groep drie van de Europese zone. Als tegenstanders kwamen in Madrid Spanje, Israel, België en Frankrijk uit de bus. enoteerd 130,00 4351 I 5,15 t Dus volgende week 2 Lotto’s. dat moment nog niet toezeggen dat een plaats voor hem in de basis was gereser veerd. Toen echter ook Dusbaba, de ver dediger, die als halfspeler inzetbaar zou kunnen zijn, het maandag liet afweten, resten echter nog maar twee schakelspe- lers: Jan Peters en Johan Neeskens. begroting te komen zal de salarispost, die dit seizoen al drastisch verlaagd is, ook volgend seizoen nog duidelijk lager gesteld moeten worden" Een en ander heeft onder meer tot gevolg dat er, zoals wij vorige week reeds meldden, geen versterkingen door transfers mogelijk zijn. „Ook komende jaren zal Telstar zich, gezien de huidige financiële ruimte, niet door aankopen kunnen versterken. Vervangingen in het spelerspotentieel zullen dan ook uitsluitend bewerkstelligd kunnen worden door het aantrekken van amateurs. Als er sprake is van aankopen zou dit uitsluitend kunnen gebeuren uit de opbrengst van eventueel te verkopen spelers”, aldus het rapport. contracten met spelers meer zal afsluiten. Het bestuur vindt dat daar te grote risico’s aan kleven. Voor wat het prestatieve element betreft laten de samenstellers van dit plan er geen enkele twijfel over bestaan, dat een promotie naar de hoogste voetbal afdeling op korte termijn niet verwacht mag worden. Daarover: „Telstar zal nog wel enige jaren in de eerste divisie vertoeven, alvorens er serieus gedacht kan worden aan terugkeer naar de eredivisie. Zolang de salarissen en transfersommen binnen het betaalde voetbal op het huidige niveau blijven, zal het zeker voor Telstar moeilijk zijn talentvolle spelers langdurig aan zich te binden. Het streven in ons beleid is echter uiteraard wel gericht op promotie. Een agressief beleid, gericht op promotie en dus in eerste instantie gericht op het meedraaien in de kop van de eerste divisie, vergt echter op korte termijn aankopen en concessies ten aanzien van de hoogte van de salarissen. Een dergelijk beleid is uitsluitend te voeren met beduidend hogere bijdragen van de subsidiegevers.” Ondanks de moeilijke financiële situatie wil de clubleiding in elk geval wel bepaalde voorzieningen als de technische staf en de medische begeleiding volledig in stand houden. Daarentegen wordt overwogen om met ingang van volgend seizoen de middag-trainingen af te schaffen. Veel aandacht in het rapport krijgt de publieke belangstelling. In het seizoen ’77-’78 trok de Velsense club slechts gemiddeld 2500 toeschouwers; dit seizoen is de belangstelling teruggelopen tot een gemiddelde van 1500 toeschouwers. Om het publiek toch weer naar Schoonenberg te krijgen gaat het bestuur zich op korte termijn beraden over de toegangsprijzen. Er wordt onder meer gedacht aan het optrekken van de leeftijdsgrens voor jeugdkaarten. Ook zal overwogen worden voor de zittribune een jeugdtarief in te stellen. Verder bestaan er plannen om volgend seizoen geen entree meer te heffen bij wedstrijden van het C-team. Penningmeester Klaas Groen: „Het toekomstbeeld is somber, maar we geven de moed niet op. Wij zouden het ook graag anders willen, maar er zijn weinig andere mogelijkheden.” Dat rapport ligt er nu, zij het veel later dan aanvankelijk was gevraagd en afgesproken. Aan duidelijkheid laat het echter niets over. Ook bij Telstar zal de broekriem stevig moeten worden aangehaald, wil men het hoofd boven water kunnen houden. Immers, florissant is het toekomstbeeld bepaald niet. Het afgelopen seizoen werd de club geconfronteerd met een nadelig saldo van 322.000 gulden, terwijl de begroting over het seizoen ’78-’79 al een tekort vertoont van 300.000 gulden, onder meer als gevolg van de bestaande spelerscontracten uit de eredivisieperiode. Verder is de bijdrage uit de zgn. eerste lotto-totoverdeling, die vorig seizoen 362.000 gulden bedroeg, nu slechts begroot op 80.000 gulden. Om die reden stelt het bestuur van Telstar dan ook dat er de komende jaren „een voorzichtig en verantwoord financieel beleid gevoerd moet worden”. Volgens de nota is Telstar in staat het tekort uit de reserves te dekken. „In tegenstelling tot het merendeel van de betalende voetbalorganisaties”, zo staat er verder, „is het bestuur' van Telstar van mening dat het onverantwoordelijk is een beleid te voeren dat resulteert in dermate grote tekorten dat in wezen van een financieel faillissement sprake is. Door een aantal spelersverkopen is er een vermogenspositie ontstaan, die het mogelijk maakt niet alleen het begrote tekort te dekken, maar ook aan alle financiële verplichtingen te voldoen. Een eerste vereiste is echter, dat er volgende Scheidsrechter Jan Keizer zal de gebles seerde Charles Corver vervangen in de wedstrijd Spanje-Roemenië, die morgen in Valencia voor het toernooi om het Euro pees voetbalkampioenschap wordt ge speeld. Grensrechters blijven de heren Geurts en Thomas. Giorgio Chinaglia, de spitsspeler van New York Cosmos, heeft in Buenos Aires verklaard dat zijn transfer naar de Argen tijnse club Boca Juniors waarschijnlijk vandaag rond komt. De Italiaan zal echter niet langer dan tot het eind van het jaar in Argentinië blijven. Het bestuur van de Europese voetbal unie (UEFA) heeft gisteren tijdens een bijeenkomst in Madrid een onlangs be noemde studiecommissie gevraagd een reglement op te stellen voor een landen- toernooi voor teams uitsluitend bestaande uit semi-profs. Dit toernooi moet in de plaats komen van het toernooi voor ama teur-landenteams. Het nieuwe toernooi staat open voor spelers die prof noch ama- Omdat de nu 20-jarige Metgod in het verleden twee jaar bij Haarlem in de roiddenlinie heeft gestaan en zich in die omgeving ook het best op zijn gemak voelt, mag de Amsterdammer ervan uit gaan dat hij woensdagavond tegen Oost- yuitsland in Rotterdam niet vanaf de kant hoeft toe te kijken. Metgod zou dan voor de eerste maal in officieel duel van het Nederlands e^tal spelen, nadat hij eerder dit jaar al een halve wedstrijd de sfeer heeft mogen Proeven in een „onderonsje” van Oranje gen een collectie van buitenlandse Werknemers in het betaalde voetbal. De Weg naar het belangrijke nationale team zou nog geblokkeerd kunnen worden (X)r AZ. Enkele weken geleden heeft zs oefenmeester Kessler namelijk vereenstemming bereikt met bondsco- ch Jan Zwartkruis dat de toen nog voor Jong Oranje uitkomende Metgod uitslui- end met de rol van ausputzer zou wor sen belast tr kirdrie geleden door AZ aange- Kken voetballer heeft in zijn carrière meer bent kan je net zo goed stoppen als urenlang een veredeld nomadenbestaan voetballer”. 102,00 40,50 123,80 1,12 143,00 37,80 6,70 81,30 21,60 49,20 )a 103,50 34,10 51,40 44,50 60,50 28,50 50,00 118,20 102,50 82,50 28,60 97,50 62,50 113,50 49,00 36,50 31,00 54,00 63,00 38,50 29,50 549,50 44,20 58,00 46,50 42,50 40,60 118,00 31,10 37 J» 1 '.7,CO 48,50 34,70 5.40a 53,40 139,00 59,80 85,00 168,00 51,00 ,30e 48,30 117,00 43,00 24,00 64,40 55,30 83,10 45,00 27,20 106,00 76,00 46,10 46,50e 1603 31(00 74,00e 107,00 473 5,50 53,50 35,00b J,50b 38,00 0,00 290,00 544,00 0,00 158,00 1,00 142,00 0,00 280,00 corder heb was het voor mij geen Punt. Ik hoefde daardoor in ieder geval niets van de uitzending te missen”. Zwartkruis kon de speler van AZ’67 op god een vaste plaats bezorgde, die van ausputzer. „Als je het vanuit het standpunt van AZ bekijkt is het begrijpelijk dat het mij in welk vertegenwoordigend team dan ook uitsluitend op die plaats wijde zien spelen. Mij maakt het niet uit. Ik wil spelen. Al is het als spits. Maar ja, Kess ler heeft die beslissing nou eenmaal ge nomen en daar heb ik me bij neer te leggen, al vraag ik me af of hij bezwaar zou maken als ik in het Nederlands elftal als middenvelder zou worden opgesteld. Toen hij zondagavond hoorde dat ik aan de selectie was toegevoegd belde hij nte op en feliciteerde hij me. Hij zei alleen dat hij hoopte dat ik zou spelen. Waar vertelde hij er niet bij. Theoretisch is het natuurlijk altijd mogelijk dat hij nog naar Zeist belt”, aldus Metgod, wiens naam voortkwam op de lijst van veertig namen voor het wereldkampioenschap in Argentinië. ■A FRITS KESSEL: garantie. wedstrijd tegen Zwitserland in Bern. On danks de 3-1 overwinning was er nogal wat bezwaar tegen het spitsenduo Geels/Nan- ninga. Zwartkruis: „Er is toen inderdaad nogal wat weerklank geweest, maar waarschijn lijk had je niemand gehoord, wanneer we in het begin een paar kansen hadden be nut”. PASADENA (Califomië) (AP). Rinus Michels, de oud-trainer van Ajax en Bar celona, heeft gisteren een miljoenencon tract getekend als coach bij de Noordame- rikaanse voetbalclub „The Los Angeles Aztecs”. ZEIST, leen zijn trainer Kessler lijkt John Metgod nog te kunnen afhouden van diens officiële debuut in het Ne derlands elftal. Na het wegvallen van de middenvelders Arie Haan (be dankt), Wim Jan sen (geblesseerd) en Willy v.d. Kerk hof (geblesseerd) werd Metgod zon dagavond ijlings opgeroepen om zich maandag in het KNVB-cen- trum te melden. „Tijdens Studio Sport belde Zwart kruis me op of ik alsnog wilde ^ka men. Voor een 'an der zou het mis schien een be zwaar geweest zijn als iemand hem tij dens een sportpro gramma zou heb ben gestoord. Die zou zo’n man wel licht hebben laten bellen, maar om dat ik een videore- JOHN METGOD: bij Haarlem al op middenveld. 3 i o o o o ,00 ,00 ,80 ,50 ,00 ,50 ,50 ;,00 1,00 ,50 >,50 1,60 1,20 1,00 1,50 ),50 ),00 7,00

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 15