VRAGEN VAN KAMERLID OVER UITBLIJVEN VAN ONDERZOEK REKENKAMER Ambtsjubileum van J. Hogendoom veilingen beverwijk Wedstrijdcoupon SGS blijft bij draaiing van Zwanenburgbaan I I I I I© I I© I I I Si spruyt spruyt spruyt Jean Pieröt Mode Coiffures Dameskapsalon Jean Pierót inde EK 11 NOVEMBER 19 7 8 IJMOND D 0 N D E R D A G 1 6 I (Van onze streekredactie) y i Vijftig hoofdprijzen, vijftig keer kans op ’n eerste klas verblijf voor twee personen, middenin de mooie Belgische Ardennen. Volledig verzorgd, in uitstekend hotel- restaurant. Van ’t diner l op vrijdag tot en met de lunch op zondag. Inklusief vervoer of benzine voor de auto. En u kiest het week end dat schikt. DEN HAAG. De boeken van de Nationale Stichting Casinospelen moeten zo snel moge lijk door de Algemene Rekenkamer gecontro leerd kunnen worden. Dit stelt het Tweede- Kamerlid mevrouw Haas-Berger, in schrifte lijke vragen aan de minister van justitie, eco nomische zaken en financiën. Het socialistisch kamerlid vraagt de regering zo snel mogelijk de wet te wijzigen zodat de Algemene Reken kamer de financiële handel en wandel van de speelhuizen kan nagaan. rO inde /dundciAZ'n /ueZnauï een i/MG MGGj Vul in, doe mee en win! /nU^n/eei ‘e Aen'Unde'fd Of win een van de 950 extra prijzen: 100 Echte Ardenner hammen van ongeveer 5 kg en 850 leuke Chaudfontaine T-shirts. 'fefci'Xen /naai nice in Juin- /e/edimf^ 7 n/ei ït/n L Wetswijziging nodig om boeken casino te kunnen controleren Grote waardering voor directeur Sociale Dienst (ADVERTENTIES) (ADVERTENTIES) -10.30 uur 3.00-20.30 GROTE HOUTSTRAAT 135 20.00 U. i 21.30 uur nov. expo- 4 C. 19.30 uur .5 u. film- GROTE HOUTSTRAAT 135 GROTE HOUTSTRAAT 135 L Donder- STRAAT:. WOONPLAATS: HD - WMlIk --W 1 igevallen- randweer en IJmui- Reystraat Jenverga- Op verzoek van een meerderheid van de Tweede Kamer naakte de regering in mei van dit jaar bekend dat de Rekenkamer zou worden ingeschakeld. Pas nu blijkt dat naast een wijziging van de organisatiebeschikking casi nospelen ook een wijziging van de wet op de kansspelen nodig is om het instituut, dat de overheidsuitgaven be waakt, in staat te stellen het jaarverslag van de casino’s te controleren. Algemene Rekenkamer nog niet aan het werk kon gaan. Ze vraagt de betrokken bewindslieden waarom nooit mededeling gedaan is van het feit, dat de Wet op de kansspelen eerst moet worden gewijzigd. Van de kant van het ministerie van justitie wordt gezegd dat vanwege het spoedeisende karakter keihard aan wetswijziging wordt gewerkt. Nu, ruim een half jaar na het uitbrengen van het eerste jaarverslag van de casino’s, heeft de Raad voor de Casi nospelen (adviescollege van de regering) nog steeds geen oordeel gegeven over de jaarcijfers. De raad lijkt grote moeite te hebben met het feit dat de Nationale Stichting Casinospelen er bij de opstelling van het jaarverslag van uit is gegaan dat een nieuw systeem voor de heffing van kansspelbelasting al in werking is getreden. Het verslag van de stichting werd afgesloten met een winst van zeven miljoen gulden. In werkelijkheid bedroeg het verlies enkele tientallen miljoenen guldens. Het oude, verkeerd gekozen belastingsysteem zorgt er nog steeds voor dat de casino’s meer belasting moeten betalen dan er aan inkomsten binnenkomen. Begin volgend jaar behandelt de Tweede Kamer het wetsontwerp van staatssecretaris Nooteboom van finan ciën dat het nieuwe belastingsysteem regelt. Met name de kwijtschelding van de belastingschuld (ruim 200 miljoen gulden) zal bij de debatten over het wetsontwerp contraal staan. Mevrouw Haas-Berger vindt dat een beslissing over de kwijtschelding pas kan worden genomen wanneer het Als gevolg van de noodzakelijk gebleken wetswijziging komt de Rekenkamer veel later met een oordeel over de casinoboeken dan was voorzien. „Wij wachten op wetswij ziging omdat dan pas met krachtige wapenen kan worden opgetreden”, zegt de secretaris van de Algemene Reken kamer. Kamervoorzitter Vondeling had enkele maanden gele den bij de raad van tucht van het Nederlands instituut van Register-accountants een klacht ingediend tegen de ac countant van de casino’s. Vondeling achtte het niet juist dat de accountant de belastingschuld van de casino’s niet in het jaarverslag had meegenomen. Vorige week zou de zaak voor de tuchtraad dienen. De zaak is echter voor onbepaalde tijd uitgesteld omdat de advocaat van het accountantskantoor zich terugtrok. De bewuste advocaat is mr. Kastein uit Amsterdam. Mr. Kastein wordt per 1 december voorzitter van de Nationale Stichting Casinospelen. oordeel van de Rekenkamer over de jaarcijfers bekend is. Staatssecretaris Nooteboom gaat ervan uit dat de stich ting bij terugbetaling van de schuld tot in de jaren negentig zou moeten aflossen. Mevrouw Haas-Berger: „Ik zou me kunnen voorstellen dat de Rekenkamer tot de conclusie komt dat de belastingschuld sneller kan worden terugbetaald. Misschien vindt de Rekenkamer dat de bedragen die de casinostichting voor investeringen in de begroting heeft opgenomen, te hoog zijn. Met het geld dat dan vrijkomt kan mogelijk sneller de belastingschuld worden voldaan”. Bloemen: anjers 20-65, trosanjers 200- 380, anthurium 85-150, chrysanten 150- 280, per stuk 50-90, freesia 10-29, lelie 40- 52, nerinen 20-60, crispa 20-50, roos 40-80, babyroos 20-42. Planten: achmea 450-600, azalea 125-250, begonia 125-260, cyclamen 250-820, ficus 175-350, calanchoë 50, st. paulia 60-90, vrie- sia 175, gem. planten 45-150, grote gem. planten 450-700. Groenten: andijvie 38-74, bleekselderij 57, bloemkool 35-70, boerenkool 16-38, bospeen 140-155, bosselderij 26-59, breek- peen 14-28, groene kool 22-44, knolselderij 27-53, peterselie 18-34, prei 48-73, radijs 25-61, rode kool 18-27, schorseneren 42-90, snijbonen 600, natuursla 18, spruiten 57- 68, uien 14-39, waspeen 28-64. haarmodelijnen, waarbij het coupeknippen de grondslag is voor het welslagen van uw coiffure. Kennemerlaan 184 IJmuiden - Tel. 14825 Burgemeester A. J. Hubers complimen teerde de jubilerende directeur voor de ring van het lawaai met zich meebrengt voor de inwoners van Zwanenburg, Half weg, Lijnden en de westelijke woonwijken van Amsterdam. Het geluidsniveau zal er beneden de grens van 35 Kosten Eenheden (KE) komen te liggen. Nu bedraagt de geluidsproductie 40 tot 65 KE. De progno ses wijzen voorts uit, dat het vliegtuigla waai in Amstelveen, Buitenveldert en Am stelveen bij een draaiing van de baan niet zal toenemen. De vrees voor het tegendeel was in het verleden voor Amsterdam re den om zich tegen draaiing uit te spreken. Zo voorspelbaar de effecten van een draaiing van de Zwanenburgbaan zijn, zo onzeker is het effect van de invoering van een nieuw landingssysteem (het Microwa ve Landing System). Wat wel vaststaat, aldus het SGS-bestuur, is dat er nog veel onopgeloste vragen over dit systeem zijn en dat invoering op z’n vroegst in 1986 werkelijkheid kan zijn. Op grond van deze overwegingen stelt de SGS vast, dat draaiing van de Zwanen burgbaan vooralsnog noodzakelijk is. Jan Vuu- ellingen), sen-Zuid. 4.00-17.00 Jmuiden, 1 cliënten, tel. 02550- 2.00-13.00, »d zwem- 10.30 uur Do. geslo jeugd 15- raat 110a; zetswinkel uur. irandweer arm’, uur „Lip. onderdag 9.00-21.30 9.00-20.00 ir Hobby- - tafelten- ;0.00-22.00 19.30-10.30 ■24.00 uur ■1. 319188). ekstheater il. 3124391 ■isistheater el. 312439) et „Ze zeg- ieek, Wil- lur. dag 19.00- 3 vrijdag 'speelzaal >ei, 16.00- i. 12 jaar, n 6 t.m. 9 lur brom- 23.30 uur uur beat onderdag .00 u. kur- Volgens het bestuur van de stichting valt van een draaiing van de Zwanenburgbaan veel meer heil te verwachten dan van de invoering van een nieuw landingssysteem, waarbij de vliegtuigen niet langer in een rechte lijn op de luchthaven hoeven af te vliegen. Prognoses wijzen uit dat een draaiing van de baan met veertien graden in weste lijke richting, een aanzienlijke verminde- lerkstraat u. Spreek- op di. en k eel Cen- Tentoon- t de zee, 4.00-16.30 Als 19-jarige jongen begonnen als twee de schrijver bij de gemeente Utrecht kwam hij via onder andere Baarn in 1956 naar Beverwijk, waar later zijn benoe ming tot directeur van de dienst met ap plaus is begroet, zoals adjunkt-directeur Storms later tijdens de receptie zou mel den. ‘gen van tentoon- t.m. vrij- andag en ian, Sant- 1-12.00 en wijze waarop hij al die jaren als mens getracht heeft inhoud te geven aan zijn ambtelijke funkties en zijn werk gewetens vol heeft verricht. Omdat de heer Hogen doorn over zo’n kleine zes jaren met pensi oen gaat, wilde de burgemeester nog wat kruit droog houden, waardoor hij zich nu enigszins beperkte in zijn toespraak, maar niettemin van zijn grote respekt blijk gaf. De burgemeester roemde zijn grote kennis van zaken, zijn brede ervaring, zijn rusti ge, consequente persoonlijkheid, zijn goe de gevoel voor verhoudingen en voor hu mor. „Iemand die welwillend luistert, een eigen standpunt heeft en als het moet ook doortastend kan optreden.” De burgemeester noemde buiten de ambtelijke funkties ook vele nevenaktivi- teiten van de heer Hogendoorn binnen het particulier initiatief en zijn grote aandeel in het werkvoorzieningschap „De Tunnel”, waarvoor hij ook de naam bedacht. Namens de medewerkers van de dienst sprak ook de heer Storms over het welo verwogen oordeel van de jubilaris, zijn ontvankelijkheid voor maatschappelijke veranderingen en zijn inspirerende bijdra ge aan de regionalisatie. Als het duo Ambt en Tenaar voerden twee medewerkers van de dienst, de heren T. Kunst en J. Demaret, vervolgens een sketch op waarin nog eens een scala van gewaardeerde eigenschappen de revue passeerde. Oud-wethouder A. Hoogeboom felici teerde de directeur namens de gemeente raad en hij noemde „overleg” een van de beste strijdmiddelen van de directeur. Na mens de diensthoofden noemde gemeente secretaris J. Blok de heer Hogendoorn „een samenbindend element”. Velsens wethouder J. W. Meijer waar deerde in een toespraak als voorzitter van „De Tunnel" de grote verdiensten voor dit instituut van de directeur en de heer Goe- zinne, sprekend namens de directeuren van de sociale diensten in Noord-Holland, schetste de heer Hogendoorn als „lande lijk van betekenis”, als een principiële figuur en als een boeiende persoonlijk heid. De Velsense directeur van de sociale dienst, de heer Hartog, roemde namens de Umond-collega’s zijn geweldige kennis van zaken. Ds. Folkersma schetste zijn verdiensten voor de Gereformeerde Kerk. In zijn dankwoord legde de heer Hogen doorn de nadruk op de goede samenwer king binnen de dienst en het vertrouwen van college van B. en W. en de gemeente raad. Buiten dienstverband heeft de heer Ho gendoorn nog vele hobbies, zoals fotogra feren en muziek. In de reeks geschenken die hem werden aangeboden hielden vele verband met zijn liefhebberijen. Een aantal fracties in de Tweede Kamer had de indruk dat de kosten van de stichting die de casino’s runt aan de hoge kant waren. Alle opbrengsten van de casino’s vloeien ia de schatkist. Mevrouw Haas-Berger verwondert zich er over dat de londerdag uur, jeugd gesloten, lugd 15.30- n Bronck- 1 jaar. brandweer (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. De directeur van de gemeentelijke sociale dienst, de heer J. Hogendoorn, was woensdag 15 november veertig jaren in overheidsdienst en ter gelegenheid van dat feit is hem een receptie aangeboden in het Stadskantoor. werkdag 38. len: Cen- op werk- f 18445 irden en Jmuiden, 1-11830 of ïin 27-29. en en tie- ijden. -weg 177. i, vrijdag Zeewijk- Maandag ir rekrea- daverjas- ur biljart- ur samen I Cy Stuur ingevuld op, in een dichte enveloppe (met postzegel) samen met drie platgemaakte doppen van Chaudfontaine, naar ons Nederlandse kantoor: Brouwerij Piedboeuf, g Brusselsestraat 114, 6211 PH MAASTRICHT. NAAM: Vijftig hoofdprijzen: vorstelijk weekend Ardennen voor twee Doe mee in de grote Chaudfontaine wedstrijd. onderdag 0-20.00 u. 10-22.00 u. 30 u. peu- Itlaan 45, voor be- -15.30 uur lelclub. 0-23.00 u. lybalcom- Beantwoord eerst deze twee vragen. 1 (Jit welk gebied van België komt Chaudfontaine? Uit_ 2 Chaudfontaine is niet zomaar bronwater, het is -bronwater (2 woorden invullen) Maak het volgende rijmpje af (één regel erbij): Eén ding heb je direkt gewonnen. Als je 't water drinkt dat welt (Jit Chaudfontaine's minerale bronnen. 731) 1» g 23.30 u- m 21.15 u ij dag 23-45 I en 20 u- 1.30, 19 e" lag 24 u.: n 21.30 u.: t", 16 j- Veerstr. 4, 15.30.26 jden”, 1«J 1004) 15* 14 u.: „Th" Gr. Heilig- Hoochie (Van onze streekredactie) SCHIPHOL. Vooralsnog vindt de Stichting Geluidshinder Schiphol het draaien van de Zwanenburgbaan noodza kelijk voor een vermindering van de ge luidshinder rond de luchthaven. Tot deze conclusie is het SGS-bestuur gekomen bij het vergelijken van de te verwachten ef fecten van verschillende mogelijke oplos singen. De vertegenwoordiger van de ge meente Amsterdam, die in het verleden de enige tegenstander van de draaiing was, was op de bestuursvergadering niet aanwezig. BEVERWIJK. De noteringen op de Beverwijkse veiling waren woensdag als volgt. ir jazzcon- u. ’t Nut- Fplicitaties van burgemepster A J Htibprs voor dp jubilerpnde ambtenaar. Uittreksel wedstrijdreglement: Een deskundige jury beoordeelt iedere oplossing. De winnaars krijgen vóór j 15.1.1979 bericht. G kunt zo vaak inzenden I als u wilt, maar elke prijs kunt u slechts één S keer winnen. De inzendingen blijven eigen dom van Brasserie Piedboeuf. fabrikant van Chaudfontaine. De oplossingen van de winnaars kunnen door Brasserie Piedboeuf vrij worden gebruikt, zonder vergoeding, uiterstedatum van inzending: i 31 december 1978. De weekendreizen kunnen worden opgenomen tussen 15 februari 1979 en I juni 1979. I Medewerkers van Chaudfontaine. VDB/Compton en Interlanden en hun familie zijn van deelname uitgesloten. Complete reglement verkrijgbaar bij adres, vermeld in de coupon.

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 11