Er’ella Talmi Gerry Lockran Schubert Cabaret Moniek Toebosch Celine '5 UIT. M ER agenda van amsterdam 11 Jen, MUZIEK THEATER ALLERHANDE wijzen Bioscopen Toneel en muziek ■MH 17 UITWIJZER pONDERDAG 16 NOVEMBER 19 7 8 ’n in de jn van vanaf ige id... itie. j! al 1 r ma. Pianist Fred Snoed. woensdag in de Tuinzaal van het Haarlems Concertge bouw. van 9-12 uur en van 20-22 uur toegankelijk, op zaterdag van 14-17 uur en van 20-22 uur en op zondagmiddag van 14-17 uur. Zandvoort. De Openbare Bibliotheek aan de Prinsesseweg 34 in Zandvoort stelt haar plaatsgenoot Chris Tonbreeker in de komende weken in staat gouaches en tekeningen in haar expositieruimte te tonen. De tentoonstelling gaat komende zaterdag om 16 uur open. Beverwijk. Een grote groep Beverwijkse kunstenaars heeft een expositie in de Nieuwe Slof in de Kerkstraat in hun gemeente. Tot 30 november is daar werk te zien van Cor Barendse, Jur van Hesselingen, Rob Joosten, Kees Keeman, Frank Kraaijeveld, Renée van der Meulen, Ton Rohof, Piet de Ridder en Selma Schepel. Op werkdagen van 10-22 uur, op zaterdag van 14-17 uur. Haarlem. Tot 16 december is bij de firma De Bonte, Schagchelstraat 7 in Haarlem een kleine expositie te bezichtigen van weefwerk van leerlingen van de weverij De Binding, alsmede kleden van Margriet de Vries en Hanne Meijer-de Heer. De Bonte is van dinsdag tot en met zaterdag geopend van 10-13 uur Kamerorkest IJrnond. In september was het twintig jaar geleden dat, na de opheffing van de Velser Orkest Vereniging en de Hoogoven Kunstkring, door een aantal strijkers van beide orkesten het Kamerorkest IJrnond werd gevormd. Zondag wordteen jubileumconcert gegeven na afloop van de kerkdienst in de Nederland Hervormde Dorpskerk, Burg. Enschedélaan, Santpoort-Noord. Aanvang 11.30 uur, na de koffie. Toegang gratis. Dirigent is Jene Meilof. Medewerking wordt verleend door Albert Meilof, die met het orkest het fluitconcert van Johann Joachim Quantz zal uitvoeren en door Johan Timmerman, die twee orgelsoli ten gehore zal brengen. Het orkest speelt een Chaconne van Vanhal; het trio in Es K V. 498 van Mozart, het bekende Kegelstatt-trio. viif delen uit de Acht Stücke op. 83 van Max Bruch en Suite l’histoire du soldat van Igor Stravinsky. Aanvang 20.15 uur. Oratoriumvereniging. Dinsdag in het Concertgebouw Haarlem een uitvoering van de Christelijke Oratorium vereniging Haarlem, begeleid door het Noordhollands Philharmonisch Orkest. Dirigent: Harry Brasser. Solisten: Christine Harvey, sopraan, Aleida van Dongen, alt, David Johnston, tenor, Jan Hulsbos, bas. Met medewerking van Emil Kijzer en Jan Slothouwer, piano, Piet Hulsbos, orgel en het Jongenskoor van de Koorschool St. Bavo. Op het programma: Vesperae solennes de Confessore van Mozart en St. Nicolas Cantate van Benjamin Britten. Aanvang 20.15 uur. Fred Snoek. In de Tuinzaal van het Haarlems Concertgebouw woensdagavond een recital door pianist Fred Snoek. Hij speelt de Sonate in Fis van Padre A Soler; Polonaise-Fantaisie op. 61 van Chopin: Sonate in D op. 14 van Prokof jev en Schilderijen van een tentoonstelling van Moussorgski. De in Frankrijk wonende Nederlandse pianist Fred Snoek studeerde aan het Stedelijk Conservatorium in Arnhem bij Herman Uhlhorn. Hij was de eerste die in Arnhem zijn solistendiploma behaalde. Daarna studeerde hij in Genève bij Louis Hiltbrand. Aanvang 20.15 uur. gaan. We gaan er wel veel muziek in gebruiken”. Sleurdans en Dovemans wordt ook vrijdag gespeeld. Aanvang 20.30 uur. Henry Purcell en twee delen van een Concertino van Ricciotti en begeleidt de Cantorij van de kerk in een Cantate van Dietrich Buxtehude. Gemeentelijke orgelbespeling. Stadsorganist Albert de Klerk verzorgt vanavond het gemeentelijk orgelconcert in het Concertgebouw Haarlem. Medewerking wordt verleend door Abbie de Quant, fluit. Aanvang 20.15 uur. Gemengde Zangvereniging. De Christelijke Gemengde Zangvereniging „Looft den heer” uit Buiten Kaag geeft volgende week donderdag een concert in de Johannes de Evangelistkerk in Buitenkaag. Uitgevoerd worden Deutsche Messe van Schubert en Messe Solemnelle van Gounod. Aanvang 20.15 uur. Dissonanten Kwartet. In 't Goede Uur. Korte Houtstraat 1. Haarlem, speelt zondag het Dissonanten Kwartet. Han Wispelwey - viool, Ronald Paul - viool, Ruud Koumans - altviool en Enne van Ham - cello. sitie Waag, met Dukker Jan Nelissen. Zaterdag en zondag in de Tuinzaal van het Concertgebouw Haarlem het poppentheater Jan Nelissen met Het Koperen Geldbakje, een spannend verhaal met een echte Jan Klaassen. Aanvang 14.30 uur. Thoraldo. In het cultureel centrum H JC. Vrijdag weer een bluesconcert in de Haarlemse Jazz Club: de Hoochie Coochie Band uit Den Haag, bestaande uit Rudy van Ingen (piano, zang), Peter van Zon (mondharmonica, zang), Maarten de Boer (gitaar, zang), Vincent van Steen (basgitaar) en Bert Post (slagwerk). Aanvang 22 uur. Zaterdag is er een KIM-concert in de HJC: het kwintet Soft Ice, puur swingende moderne jazz. Bezetting: Jan Kelder - trompet. Adri Overeem - tenorsax. Ernst Oosterveld - piano, Henk Scheffer - bas en Niko Meijer - drums. Aanvang 22 uur. Toegang gratis HJC, Groot Heiligland 37. Midgetown Jazzband. Zaterdagavond brengt de Midgetown Jazzband in de Gravin, Gravinnesteeg 9, Haarlem, een programma in de stijl van Louis Prima. Vanaf 22.30 uur. Eddie Sanchez. In De Hobbit, Dorpsplein 2, Zandvoort, zondagmiddag swingvibrafonist Eddie Sanchez, begeleid door het vaste Hobbit-huisorkest: aanvang 16 uur. Swing Department. De Haarlemse jazzformatie Swing Department verzorgt zondag een diner-dansant in hotel-restaurant lepenhove in Bloemendaal. Aanvang 19 uur. Swing Department bestaat uit Hugo van Buysen (klarinet, trompet), Henk van der Ploeg (trombone, tuba), Ton Treffers (piano, accordeon), Wil van Willigen (basgitaar) en Hans Invernizzi (gitaar, banjo, zang). Folk-blues. Vanavond in de Teerling, Kleine Houtstraat 58, Haarlem, de Engelse folk-blues zanger/gitarist Gerry Lockran, die een tournee door Nederland maakt. Aanvang 21.30 uur. Flyin Spiderz. In jongerencentrum DAC, Ripperdastraat 13a, Haarlem, treedt vrijdagavond de popgroep Flyin Spiderz op. Aanvang 20.30 uur. Leerlingenuitvoering. In Heemstede woonachtige leerlingen van het Muziekcentrum Zuid-Kennemerland geven woensdag een uitvoering in de Burgerzaal van het Raadhuis te Heemstede. Aanvang 19.30 uur, toegang gratis. ’t Oude Slot, Ir. Lelylaan 6, Heemstede, woensdagmiddag een optreden van Thoraldo. Poppentheater en goochelen. Thoraldo laat kinderen zelf meegoochelen en leert ze ook hoe een goocheltruc uitgevoerd moet worden. Ook in het poppenspel Jocco lost een raadsel op, laat hij de kinderen zelf meespelen. Aanvang 15.30 uur. Centrum III. Nog meer cabaret deze week. Kabaret Zonder Filter brengt zondag in Centrum III, Herenweg 111, Heemstede, het programma Hallo Badmuts. Kabaret Zonder Filter bestaat uit Guido de Wijs, Nicolien Hunfeld, Lukas Zeijlemaker en John Schapendonk. Hun antwoord op de vraag: hoe treed je de maatschappij tegemoet nu 1980 nadert? We moeten eerlijk, open en duidelijk worden. Dit is de tijd van de nieuwe eerlijkheid. Als datgene wat we doen en zeggen maar eerlijk is dan is het prima. Aanvang 20.30 uur. Amateurtoneel. Maandag en dinsdag twee verschillende amateurtoneelvoorstellingen in de Stadsschouwburg Haarlem. Maandagavond brengt VZOD/Rokato de klucht „Je kunt het toch niet meenemen” van George S. Kaufman en Moss Hart. Regie en decor: Bert Lauer. Het stuk gaat over de Amerikaanse familie Vanderhof, waarvan opa het type is van de belastingontduiker. Aanvang 20.15 uur. Dinsdagavond speelt de Haarlemse Toneel Club „Veertig Karaat”, een blijspel van Pierre Barillet en Jean-Pierre Gredy. Regie: Jacques van den Boogaard en Otto Abbas. Hoofdpersoon Lisa, twee keer getrouwd en twee keer gescheiden, komt op haar vakantie in aanraking met Guillaume. Later zien zij elkaar onverwacht terug. Dit leidt tot vele verwikkelingen en misverstanden. Aanvang 20 uur. Elckerlyc. Zondag en dinsdag brengt toneelgroep Elckerlyc uit Sassenheim in het feestgebouw Cees en Ineke, Hoofdstraat 191, twee opvoeringen van De Kerkstraat is een keurige straat, een blijspel van J. Hemmink-Kamp. Regie: Henk Berg. Het stuk speelt zich af in de woonkamer van de familie Hofman. Piècesen Concert; Beethoven: Variaties op een thema uit de Zauberflöte van Mozart; Richard Strauss: Sonate voor cello en piano op. 6; Fauré: Elégie; Debussy: Sonate voor cello en piano en van Davydov Am Springbrunnen. Beide concerten beginnen om 20.15 uur. Tuinzaalconcert. Maandag wordt in het Tuinzaalconcert in het Haarlems Concertgebouw verzorgd door de Israëlische Er’ella Talmi, fluit en Gerard Dekker, klavecimbel. Op het programma staan Blavet-Sonate nr. 2 in d La Vibray; J. S. Bach-Fantasia en Fuga in a; J. A. Stamitz-Rondo Capriccioso in G; G. Ph. Telemann-Sonate in b;J. B. Loeillet-Sonate nr. 5 in c.; H. Purcell-Suite in C; A. Honegger-Danse de la Chèvre en G. F. Handel-Sonata nr. 3 in G. Aanvang 20.15 uur. Phemios Trio. Vanavond in concertzaal Kadens, Smedestraat31, Haarlem, het Phemios trio, bestaande uit Els Krieg viool/altviool, Herman Braune, klarinet en Jan Gruithuyzen, piano. Uitgevoerd worden een trio van de Boheemse componist Johan Baptist en van 13.30 tot 17.30 uur. Op zaterdag van 10-17 uur en maandag van 13.30 tot 17.30 uur. Hoofddorp. Drie leerlingen van de beeldhouwer Karel Gomes hebben de expositieruimte van de Openbare Bibliotheek op het Marktplein in Hoofddorp tot hun beschikking voor een tentoonstelling die tot en met 25 november is te bezichtigen. Het zijn Gertie Jansen met schilderijen en Anita Andriesse en Auke de Graaf met kleinplastiek. Badhoevedorp. Keramiek van Pieter Groeneveldt is vanaf morgen tot 5 januari te zien in de Amrobank op het Lorentzplein in Badhoevedorp waar men op werkdagen van 9-16 uur en op donderdagavond bovendien van 17-19 uur terecht kan. Nieuw Unicum. Galerie 't Packhuys is een nieuwe expositiegelegenheid onder auspiciën van Nieuw Unicum in Zandvoort die aandacht wil besteden aan getalenteerde kunstenaars die elders nog weinig mogelijkheden vonden om in het openbaar te komen. De galerie, op het terrein van Nieuw Unicum aan de Zandvoortselaan 165, zal zowel exposities brengen van ingezetenen van dit centrum als van kunstenaars van daar buiten. nog tot en met zondag. Vanavond, vrijdag en zaterdag Rose T. in Lokaliteit Varié van het Krisistheater, een show boordevol muziek, zang en dans. Rose T(hesing) is een onalledaagse leading lady die samen met haar twee „chorusgirls” en haar „entertainer" een showachtig cabaret brengt in Lokaliteit Varié, een in vergane glorie verkerend etablissement waar onverwachte bezoekers soms de show verstoren. Er is af en toe wat ruzie tussen de dames maar de show gaat door. Aanvang 20.30 uur, Schuur I. Solomuziektheater. Vrijdagavond brengt Moniek Toebosch haar programma Ze zeggen dat ze zingt They say she’s a singer. Solomuziektheater van ongeveer een uur waarin Moniek Toebosch haar visie op wat er zoal gebeurt in de zang, geeft door middel van improvisaties, conversaties, roddels en manipulaties. Aanvang 20.30 uur, Schuur III. Frits Lambrechts. Na het veelgespeelde „Moeder geef me nogeens Raad” brengt Frits Lambrechts zaterdag in de Toneelschuur „Ieder voor zich”, met Wim van de Meeberg en Beatrijs Sluyter. Aanvang 20.30 uur, Schuur II. Première. Zaterdagnacht Première, een toepasselijke titel voor het eerste programma van het jonge Nijmeegse cabaret 220 Volt. Benny-Boy jr. en Hans de Jong stellen in hun programma alledaagse ervaringen centraal, die door hun bizarre aanpak een cynisch en absurd karakter krijgen. Aanvang 23 uur, Schuur III. Marius Monkau. Zondag „We staan er gekleurd op”, een titel die precies de inhoud weergeeft van dit gloednieuwe cabaretprogramma van Marius Monkau, Rob van de Meeberg en Andries Mok. Aanvang 20.30 uur, Schuur I. Wespetheater. Volgende week donderdag in de Toneelschuur de première van Sleurdans en Dovemans, de derde produktie van het Wespetheater. Spelers: Marjan Buijs, Inger de Vrede en Peter Bos. Stimulator: Judith Hees. Een stuk over vrouwen. Volgens Inger de Vrede ziet het stuk er heel sober uit. „Het zijn vooral de karakters waarom het moet C 'W, Centrum. Regie: Polio Hamburger Uitgestelde vragen gaat over een man van middelbare leeftijd die zijn verleden ontmoet in de persoon van zijn jeugdliefde. Hij was haar waarschijnlijk al lang vergeten, maar zij hem niet. Haar leven wordt door hem beheerst. Op een dag belt ze hem op om een afspraak te maken voor een ontmoeting. Lou Steenbergen speelt de man, Coby Stunnenberg de vrouw. Aanvang 12.30 uur. Charles Limburg, die op Nieuw Unicum woont, laat vanaf komende vrijdag tot en met 30 november tekeningen en schilderijen zien, dagelijks van 13.30-17 I Oom Wanja. Vanavond, vrijdag en Iterdag speelt het Publiekstheater in de iadsschouwburg Haarlem Oom Wanja J U Anton Tsjechov. Wanja (Siem Vroom) keft samen met zijn nichtje Sonja zijn h k»engewijd aan het beheren van het 3 Indgoed waarvan de opbrengst naar zijn wager gaat. Hij weet dat hij zijn leven 1 rkeerd heeft besteed, omdat zijn arbeid richt was op een ideaal dat niet bestond, e teleurstelling van Oom Wanja ontlaadt eh als zijn zwager, de vader van Sonja, et zijn nieuwe vrouw, het landgoed ‘zoekt en aankondigt dat hij het gaat stopen. Regisseur Ger Thijs heeft tiaar gestreefd de mensen in het stuk et hun problemen helder en sober neer zetten. Aanvang 20.15 uur. Scène uit Nightspells choreografie Domy Reiter Soffer van de Extemporary Dance Company, woensdag in de Toneelschuur Haarlem. 5 I Herdenkingsconcert. Zondag 19 november is het precies 150 jaar geleden datSchubert op 31-jarige leeftijd stierf. Op die dag een Schubert-herdenkingsconcert in het Concertgebouw Haarlem met Meinard Kraak, bariton en Gerard van Blerk, piano. Op het programma staat de dfderencyclus Winterreise. Schubert schreef deze aangrijpende liederencyclus azijn laatste levensjaar. De gedichten lijn van Wilhelm Müller uit diens («iichtenbundel Gedichten aus den jnterlassenen Papieren eines landernden Waldhornisten. De liederen jjneen prachtige afspiegeling van Jchuberts leven, vol tragiek, weemoed en jnart Aanvang 20.15 uur. Meinard Kraak begon zijn opleiding aan het Amsterdams Conservatorium en studeerde daarna snier meer bij Pierre Bernac in Parijs en Conchita Badia (Spanje), sinds 1967 zong bij veie rollen bij de Nederlandse Opera lichting, en trad onder meer vele keren ipmet het Concertgebouworkest. INPO. Vrijdag geeft het Noordhollands filharmonisch Orkest in het jtjicertgebouw Haarlem het tweede meert in de serie B, de mnponistenserie. Het orkest wordt leid door dirigent André Vandernoot. i iliste is de violiste Ana Chumachenco. «[programma is gewijd aan Beethoven, jtgevoerd worden 4 Duitse dansen en 4 pntradansen, Symfonie nr. 4 en bolconcert. Aanvang 20.15 uur. Ana fanachenco werd geboren in Rusland, lij volgde haar vioolstudie in fcgentinië en later in Europa bij L I Spiller, Sandor Vegh en Joseph Sigeti Kydpieuwke Schreuder. Het duo Dieuwke 9 jBbreuder, cello en Diana Fanning, piano jHL Bzorgt vanavond een concert in’t Oude iotin Heemstede en vrijdag in de ïigelmunduskerk in Velsen-Zuid. itOude Slot. Ir. Lelylaan 6, Heemstede, pelen zij vanavond van Couperin: 5 feces en Concert: Brahms: Sonate in D iaj. op. 68: Janacek: Pohadka en fariaties over een thema van Rossini van ohuslav Martinu. ideEngelmunduskerk, Velsen-Zuid orden vrijdag uitgevoerd: Couperin: Dance Company. In de Toneelschuur woensdag de Extemporary Dance Company. Dit gezelschap, dat in 1975 werd opgericht en in de Engelse pers vol lof is ontvangen, maakt op dit moment de eerste Holland Tour. Het programma bestaat uit vier choreoPrafieën op muziek die varieert van Santana tot Philip Glass: Red on red, Blueprint, Sometimes en Nightspells. Aanvang 20.30 uur. Uitgestelde vragen. Ook woensdag weer in het lunchpauze theater, Toneelschuur II, Uitgestelde vragen, een toneelstuk naar een verhaal van R. J. Peskens, gespeeld door Toneelgroep Mary Dresselhuys. Volgende week Woensdag tot en met zaterdag in de Haarlemse Stadsschouwburg het Franse IBwilevardstuk Céline, een zorgeloos blijspel met vriendelijke (waarschijnlijkheden in het genre van Aaloude Arsenicum en oude kant, maar ten op iets moderner leest geschoeid, feline gaat over twee al iets oudere ■netjes die in alle rust in een riant huis "®ten Parijs wonen. Op zekere nacht etappen zij, tot hun vreugde, een wreker. De dametjes zijn vroeger zelf ■breker geweest en omdat vooral het temetje Céline (Mary Dresselhuys) zich •erveelt besluiten ze de klungelige kraker te leiden Aanvang20.15 uur. Krisistheater. Dit weekeinde nog volop cabaret in de Toneelschuur, Smedestraat “.Haarlem, want de Kabaretweek duurt PBennebroek. In het kader van de Fjenernenten rond de viering van het P5-jarig bestaan van Bennebroek wordt hal van het gemeentehuis vanaf “®ende zaterdag tot en met zondag 26 “>vember een expositie gehouden die •ark bevat van ingezetenen. Er zijn tien ^sternaars aangetrokken die een ®®e»d van technieken en stijlen zullen zien. Daartoe behoren tekeningen, grafiek, keramiek, textiel, bderijen en aquarellen die van de hand van Truus Loeff-van Someren Thea Sandf ort-Müller, Pieter ?®®elaarPatsy Meester-Hackenitz, Jbem Johan Valk, Katrien J. ^ensteyn, Aernout van Güst, A. H. £*®steyn-Kruse, H. Smolenaars en oop Daas De °Pening heeft IS ^a8av°nd om 20 uur plaats. De "Positie is op maandag tot en met vrijdag h- Dit speelse plastiek van een vissende kat is van de hand van Guus Offerhaus-Lan- ge. Haar expo- in de samen Margot die pentekeningen laat zien, is nog tot en met het komende week einde te bezich tigen, dagelijks van 14-17 uur. Banton Meinard Braak brengt zondag tijdens het Schubert-herdenkingsconcert in het Concertgebouw Haarlem de liede rencyclus Winterreise. uur, uitgezonderd het weekeinde van 25 en 26 november. Limburg is van huis uit mode-ontwerper, maar concentreert zich al enige tijd op de beeldende kunst. Alhambra 1 (Weteringschans, tel. 233192): „Straight Time”, toeg. 16 j., dag. 14.30, 19, 21.30 uur; zo. 13.30, 16, 19, 21.30 uur. Alhambra 2: „De Klompenboom”, toeg. 16 j., dag. 14 en 20.15 uur. Bellevue Cinerama (Marnixstraat 400, tel. 234876): „Grease”, toeg. alle leeft., dag. 14.15, 19 en 21.30 uur; zo. 13?15, 15.45, 19 en 21.30 uur. Calypso (Marnixstraat, tel. 266227): „Eyes of Laura Mars”, toeg. 12 j., dag. 14.30, 19.15, 21.45 uur; zo. 13.30, 16, 19.15 en 21.45 uur. Calypso Club (tel. 266227): „Midnight Express”, toeg. 16 j., dag. 14.15, 19, 21.30 uur; zo. 13.15, 15 45, 19 en 21.30 uur. Centraal (Nieuwendijk 67, tel. 248933): „Ma gisch Orgasme”, toeg. 16 j., dag. 11.15, 13, 14.45, 16.30, 18.16, 20 en 21.45 uur; zo. vanaf 13 uur. Cineac Damrak 1 (tel. 245648): „Game of Death”, toeg. 16 j., dag. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Cineac Damrak 2: „Verdwenen in de Bermuda driehoek”, toeg. 12 j., dag. 13.15, 15.30, 18.45, 21.15; za. zq. wo. 18.45 en 21.15 uur. Cineac (Reguliersbreestraat, tel. 243639): „Piran ha”, toeg. 16 j., dag. 13.30, 16,19 en 21.30 uur; za. zo. wo. 19 en 21.30 uur. Cinema International (Aug. Allebépl. 4, tel. 151243): „Grease”, toeg. alle leeft., do. t.e.m. zo. 18.45 en 21.30 uur; ma. di. wo. 20 uur; za. en zo. 14.30 uur. Cinetol (Tolstraat, tel. 722291): „Meneer Klomp”, toeg. 16 j., dag 20 en 22 uur en „Le Diable Probablement”, toeg. 16 j., dag. 19.45, 21.45 en 24 uur. City 1 (tel. 234579): „Moord op de Nijl”, toeg. alle leeft., dag. en zo. 13.45 en 19.45 uur. City 2: „Rude journee pour la reine”, toeg. 16 j., dag. 14.30, 19.15, 21.45 uur; zo. 13.45, 16.15, 19.15 en 21.45 uur. City 3: „High Anxiety”, toeg. alle leeft., dag. 14.15, 19.30, 22 uur City 4: „Aasgieren vallen aan”, toeg. 16 j., dag. 13.30, 18.45 en 21.30 uur; zo. 12.45, 15.15, 18.45 en 21.30 uur. City 5: „Despair”, toeg. 16 j., dag. 14.30, 18.45, 21.15 uur; zo. 13.15, 15.45 en 21.15 uur. City 6: „An unmarried woman”, toeg. 16 j., dag. 13.30, 18.45 en 21.30 uur; zo. 13, 15.45, 18.45 en 21.30 uur. City 7: „Kentucky fried movie”, toeg. 16 j., dag. 14.15, 19.30, 20 uur; zo. 14.15, 16.30, 19.30 en 22 uur. Corso (Kalverstraat, tel. 234561): „Kamp der ver loren vrouwen”, toeg. 16 j., dag. 14.30, 19 en 21.30 uur; za. zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Cine „D” (Pl. Middenlaan 4A, tel. 226551): „Bla zing Saddles”, toeg. 16 j., dag. 19.45 en 22 uur. Desmet (PI. Middenlaan 4A tel. 226551): „Rose mary’s Baby”, toeg. 16 j., dag. 19.15 en 21.45 uur. Du Midi (Apollolaan 4, tel. 723653): „Grease”, toeg. alle leeft., dag. 19 en 21.30 uur, za. zo. 13.30, zo. en wo. 16 uur. Flora Disney Theater (tel. 230469, Amstelstr. 24): „Peter en Ellioth de draak”, toeg. alle leeft., do. ma. di. 14 en 19 uur; za. 10.30, 13.30, 16 en 19 uur, zo. wo. 13.30, 16 en 19 uur. Kriterion (Roeterstraat, tel. 231708): „Cinestud 78”, toeg. 16 j., dag 11, 13.30, 16.15, 18.30 en 21.30 uur; zo. 11.30, 14.30, 18.30 en 21.30 uur. Leidseplein Theater (tel. 235909): „Herfstsona- te”, toeg. 16 j., dag. 14, 19.30 en 22 uur; zo. 13.30, 16, 19.30 en 22 uur. Nöggerath (Reguliersbreestraat, tel. 230655). „The boys from Brazil”, toeg. 16 j., dag. 14.30, 18.45 en 21.30 uur; za. zo. 13.15, 16, 18.45 en 21.30 uur. Parisien (Nieuwendijk 67, tel. 248933): „Part nerruil”, toeg. 16 j., dag. 11.30, 13.15s 15, 16.45, 18.30, 20.15 en 22 uur; zo. vanaf 13.15 uur. Rembrandtplein Theater 1 (Tel. 223542): „Moord op de Nijl”, toeg. alle leeft, dag. 14 en 20 uur. Rembrandtplein Theater 2: „Konvooi van de angst”, toeg. 16 j., dag. 14.30,19 en 21.30 uur; zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Rex (Haarlemmerstraat, tel. 246132): „Karate- nest Hang Chou”, toeg. 16 j., dag. 19.15 en 21.30 uur. Rialto (Ceintuurbaan 338, tel. 723488): „De Turkse non”, toeg. 16 j., dag. 19 en 21.30 uur; za. wo. 13.45 uur; zo. 13.15 en 15.30 uur. Rivoli (Ceintuurbaan 340, tel. 723488): „Slap shot”, toeg. 16 j., dag. 19.30 en 22 uur. Roxy (Kalverstraat, tel. 232809): „The good, the bad and the ugly”, toeg. 16 j., dag. 14 en 20 uur. Saskia (Rembrandtsplein, tel. 243363): „Grease”, toeg. alle leeft., dag. 14.30, 19 en 21.30 uur, za. zo. wo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur; Studio K (boven Kriterion, tel. 231708): „Herfst- sonate”, toeg. 16 j., dag. 14.30, 20 en 22.15 uur, vr. za. 00.30 uur; za. vervalt matineevoorst. The Movies (Haarlemmerdijk 161, tel. 245790): „De geest van de bijenkorf”, toeg. 16 j., zaal 1; dag. 19.45 en 22 uur; zo. 14,19.45 en 22 uur. Zaal 2: „Una Giornata particolare”, toeg. 16 j., dag. 19.45 en 22 uur; zo. 14, 19.45 en 22 uur. Tuschinsky 1 (Reguliersbreestraat, tel. 262633): „Who is killing the great chefs of Europe”, toeg. alle leeft., dag. 14.30, 19 en 21.30 uur; zat. zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Tuschinsky 2: „Pourquoi pas”, toeg. 16 j., dag. 14.30, 19 en 21.30 uur; za. zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Tuschinsky 3: „Bye Bye monkey”, toeg. 16 j., dag. 14.30, 19 en 21.30 uur; za. zo. 13.30,16,19 en 21.30 uur. Tuschinsky 4? „Coming Home”, toeg. 16 j., dag. 14.30, 18.45, 21.30 uur; za. zo. 13.15, 16, 18.45 en 21.30 uur. Tuschinsky 5: „Salo - of de 120 dagen van Sodom”, toeg. 16 j., dag. 14.30, 19, 21.30; za. zo. 13.30, 16, 19, 21.30 uur. De Uitkijk (Prinsengracht 452, tel. 237460): „Des enfants gatés”, toeg. 16 j., dag. 13.30, 19 en 21.30; zo. 15, 19 en 21.30 uur. Theater De Brakke Grond (Nes 53, tel. 240394) t/m 25 nov. 20.30 uur: „De nacht van de ratten koning” van Bob Bognar (behalve zondags). Carré (Amstel, tel. 225225) t/m 30 nov.: 20.15 uur „Foxtrot” (beh. ma.) musical van Annie M. G. Schmidt en Harry Bannink. Centrum Bellevue (Leidsekade, tel. 247248) t/m 25 nov. 20.30 u (beh. zo. en ma.) en 16 nov. ook 14.15 uur. Toneelgroep Centrum met „En nou ik (Vergeet ’t maar) in Klein Bellevue. Do. 16 en vr. 17 nov. 12.30 uur in de Palonizaal „Uitgestelde vragen” met Coby Stunnenberg en Lou Steenbergen. Elke vr. 19.45-20.20 uur foyermuziek door leerl. Sweelinck Conservato rium in Klein Bellevue. Concertgebouw (Van Baerlestraat, tel. 718345) do. 16 nov. grote zaal 20.15 uur: Concertgebou workest o.l.v. Hans Vonk, sol. Julia Studeba ker, hoorn (Strawinsky, R. Strauss, Schu mann). kleine zaal 20.15 uur: Vermeer Kwartet (Beethoven, Wolf, Schubert); vr. 17 nov. grote zaal 20.15 uur: Amst. Philh. Orkest o.l.v. Edo de Waart, sol. Emanuel Ax, piano (Rossini, Liszt, Rachmaninoff) kleine zaal 20.15 uur: Authen tieke Zuid-Amerikaanse folklore door Eduar do Falü, gitaar en zang; za. 18 nov. 20.15 uur. Concertgebouworkest o.l.v. Hans Vonk, sol. Youri Egorov, piano (Strawinsky, Schumann) en tevens op zo. 19 nov. om 14.00 uur; za. 18 nov. grote zaal 15.00 uur: Omroeporkest o.l.v. Kenneth Montgomery, sol. Else Krieg, viool (Schumann, Sibelius, Dvorak); kleine zaal 20.15 uur: Vermeer Kwartet; zo. 19 nov grote zaal 20.15 uur: Maurizio Pollini, piano (Schu bert, Schonberg, Webern, Nono), Spiegelzaal 11.00 uur. Ned. Omroepstichting met „Für Eli- se”; ma. 20 nov. grote zaal 20.15 uur: Misha Dichter, piano (Beethoven, Schubert, Liszt); 20 nov. kleine zaal 20.15 uur: Heinrich Schiff, violoncel, Sunna Abram, piano (Bach, Beethoven, Brahms en Martinu); Wo. 22 nov. grote zaal 12.30 uur: Concertgebouworkest o.l.v. Kirill Kondrasjin, 20.15 uur Ned. Operas tichting met Frédérica von Stade, sopr., Martin Katz, piano (liederen van Dosland, Handel, Mahler, Rossini, Liszt, Debussy en Cantelou- be). De Engelenbak (Nes 71. tel. 247368) do. 16, vr. 17, za. 18 nov. 20.30 uur: Inplayers met MaraVde Sade door Peter Weiss Nieuwe De La Mar Theater (Marnixstraat 404, tel. 233462) (beh. ma.) 20.15 uur. Seth Gaaike- ma. De Kleine Komedie (Amstel 56, tel 240534) (beh. ma 20.15 uur: „Steilewandrace” show met Gerard Cox. Stadsschouwburg (Leidseplein 26, tel. 242311) Do. 16 nov.. 20.15 uur. Nat. Ballet met Serena de. de Verloren Zoon, reprise van La Valse); vr. 17 en za. 18 nov. 20.15 uur en zo. 19 nov. 14.00 uur: Publiekstheater met „Oidipous; ma. 20 nov 20 15 uur: Globe met Dimanche; di. 21 nov. 20.15 uur Toneelgroep Theater met Het Bui tenverblijf. deel 1; 2o 22 nov. 20.15 uur. Nat Ballet met Pvrrhische Dansen II, Ramificati- Cinestud u, xo.< 21.30 11

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 17