DAMESSCHAATSCOACH AB KROOK 9 JAN GROOT EN HUIPEN EN WILMS FLOET GAVEN ELKAAR NIETS TOE Kleine Beurs en IJmond’73 wonnen zaalvoetbal FRANK JANSEN VERSLAGEN toernooi GELIJKSPEL WATERVLIET lil Royale zege van BOC 1 BC IJmond houdt kt Hooghoudt i Beraad bij WW over subsidie B 1 nbui: 4 ra ËVRCjlÜicË'OÜKBI I n i w donderdag 4 27 SPORT NOVEMBER 19 7 8 I 6 21 an en n. De in de „Moriaan" gehouden ledenver- y o»**' O len me bo| ^★4 wl - KI Voorzichtig zijn met talent ■k Ilona Leushuis: aanstormende jeugd Ab Krook: nog twee jaar 'C. Hak overtuigend verder (Van onze volleybalmedewerker) Fred André en John van Vliet tegen de paal. In de tiende minuut opende de ploeg van coach Jan Goderie de score. Op aange ven van Wim Jonker passeerde Jan Stam keeper Koos van der Watering voor de eerste maal. Twee minuten later bracht Wim van der Geest Wilms Floet op een 2-0 voorsprong. Jan Groot en Kuipen nam hierna het heft in handen en de ploeg van coachMartens zag de 0-2 achterstand nog voor de rust veranderen in een 3-2 voor sprong. Ook in de tweede helft golfde het spel op en neer en kregen beide ploegen volop kansen. Het lukte Jan Groot en Huipen de score verder op te voeren via een treffer van André Pronk. Na deze treffer gooide Wilms Floet alles op de aanval. Via twee schitterende acties van Wim Jonker kwam de ploeg van coach Jan Goderie weer langszij. In een zeer span nende slotfase zagen beide teams geen kans meer om nog iets aan de score te veranderen. lent. Krook. „Er heeft jarenlang een groot gat gelegen tussen de jeugd en de senioren. Dankzij de komst van een Jong-Oranje- ploeg voor meisjes is dat gat kleiner ge- Met de jeugd, die de kernploeg steeds dichter op de hielen komt, worden vooral Ilona Leushuis, Ria Visser en Trijnie Nieuwenhuis bedoeld. In dit voor-olym- pisch jaar zouden de gevestigde rijdsters wel eens meer concurrentie te verduren kunnen krijgen dan ooit tevoren. worden. De jeugd komt eraan, maar het blijft afwachten, omdat zoveel talentvolle meisjes de grote sprong niet hebben kun nen maken” Krook: „De concurrentie is ook vanuit de gewesten altijd aanwezig. Ik vind overi gens wel dat je niet al te onbesuisd een rijdster die Op een bepaald moment goed rijdt in de kernploeg moet opnemen. Wij hebben het geval Hennie Top gehad. Hen- nie reed twee jaar geleden tijdens de IJs- selcup sterk. Je kunt zo'n meisje dan on middellijk uit haar beschermde omgeving halen en in de kernploeg duwen. Je kunt ook haar ontwikkeling afwachten en in de gaten houden. Dat laatste hebben wij ge daan en dat was achteraf de juiste manier, Rob Hak ging zeer sterk van start. Na 6-3 winst in de eerste set, rolde hij door naar een 5-1 voorsprong in de tweede. De afron ding kostte zoveel moeite, dat Quaedvlieg vernietigend terug leek te komen, door de tweede set op 7-6 af te sluiten. Maar Hak sloeg zich grandioos terug en via 6-3 in de derde set kwalificeerde hij zich overtuigend. Frank Jansen had meer moeite. Wist hij de eerste set nog op 7-6 af te sluiten, in de voortzetting had hij geen antwoord op de WIJK AAN ZEE. Tijdens de dinsdag 14 november j.l. gehouden jaarvergade ring van de volleybalvereniging WW ’72 heeft het bestuur afscheid genomen van penningmeesteres Ria Keur. Als nieuwe penningmeester zal Ron Ypma gaan fun geren, terwijl voorts ook Annet Postma aan het bestuur werd toegevoegd. Hier door telt het bestuur van de Wijk aan Zeese vereniging ook het komende jaar zeven leden. Ab Krook heeft dus nog twee jaar de tijd om de achterstand die het Nederlandse damesschaatsen heeft op dat van Rusland en Amerika in te lopen. Een vrijwel onmo gelijke opgave, vindt ook Krook. „De re sultaten van de WK 1977 in Helsinki verte kenden voor ons het beeld. Gezien onze totale seizoenprestatie is er in Helsinki niet IJMOND. Watervliet heeft in het eer ste micro-korfbalduel tegen Haarlem een moeizaam gelijkspel behaald. Hoewel Wa tervliet een 8-4 voorsprong opbouwde kon het niet verhinderen, dat Haarlem vlak voor het einde sterfc terugkwam en tens lotte een 11-10 voorsprong nam. Een du bieuze straf worp tegen André Houtman van Haarlem leverde tenslotte de gelijk maker op. Haarlem-Watervliet 11-11. Doelpunten: Janny van der Waa 4x, Peter van der Veer 2x, Kees Doesburg 2x, Ronald Redeker, Vera Roodt, Joke Numan. Watervliet kwam in het begin van de voorstel van de ambtenaar van sport- en jeugdzaken van de gemeente Beverwijk omtrent een mogelijkerwijs in te voeren vermindering van de zaalhuursubsidie. Hierdoor zou WVV’72 namelijk in ernstige financiële nood kunnen raken; o.a. daar een drastische contributieverhoging op dit moment niet haalbaar wordt geacht. uit de bus gekomen wat je zou mogen verwachten. De afstand tussen Amerika en Rusland enerzijds en Nederland ander zijds is echter inderdaad groter geworden. Het bestuur zal zich komende weken inzake de voorgestelde verandering van de subsidieregeling diepgaand beraden. (Van onze bridgemedewerker) HAARLEM/IJMOND. In groep vier van de landelijke promotieklasse bridge is nu de helft van de competitie achter de rug. Bodegraven leidt met 67 punten en wordt gevolgd door het eerste viertal van BOC dat er 58 bijeen heeft gespeeld. BOC 2 staat met 55 punten in het midden van de ranglijst. (Van onze badmintonmedewerker) IJMOND. Het komende weekeinde houdt de badmintonclub IJmond een B- en C-toernooi, in de Velser sporthal. Aan vang op beide dagen 10 uur. Er zijn 208 partijen gepland. Spelers van de clubs IJmond, Velsen, BBC, Duinwijck, Haar lem en Zijderveld komen in actie. Hoewel de wedstrijdleiding niemand heeft ge plaatst, wordt bij de heren singlewinst voor de BBC-speler Leo Zonneveld ver wacht. IJmond’73—Club’12 4-2 (2-0). Jan Sie raad 1-0 en 2-0, Ab van Son 2-1, Jos Koks 2- 2, Aleid Schenk 3-2, Hans Kiewiet 4-2. In een matige vertoning is Club’12 er niet in geslaagd tegen plaatsgenoot IJmond'73 voor een verrassing te zorgen. De ploeg van coach Dik de Waard legde in de eerste helft het accent op de verdediging waar door IJmond’73 in deze periode het beste van het spel had. Pas in de vijftiende minuut werd de score geopend, nadat Club’12 verdediger Ton Zwart het speel tuig verspeelde aan Jan Sieraad, die keep er Rob Mens beheerst passeerde. Nog voor de rust vergrootte de ploeg van Arie Weber de voorsprong doordat Jan Sieraad, uit GeldermansCarrousel 1-1 (0-1). Wil van Gelder 0-1, Peter van Bellen Jr. 1-1. In een matige wedstrijd hebben beide ploegen gekregen waar zij recht op had den. In de beginperiode kreeg Carrousel een goede mogelijkheid om de score te openen, nadat keeper Jan Hendriks voor twee minuten aan de kant werd gezet waardoor Jan Verduin zijn plaats in moest nemen. Maar ondanks een numerieke min derheid gaf de ploeg van coach Jan Aar denburg geen kansen weg. In de tiende minuut nam de ploeg van coach Van der Zon een voorsprong via een schitterende treffer van Wil van Gelder. Vlak voor rust kwam Geldermans langszij via een 1-2 combinatie tussen Peter de Boer en Peter van Bellen Jr. waaruit laatstgenoemde te- genscoorde. Na de hervatting zagen beide ploegen geen kans om de wedstrijd aan trekkelijk te maken waardoor de eind stand terecht op een 1-1 eindigde. Stand: IJmond’73 8-14, Kleine Beurs 8- 14, Score Advertising 8-10, Wilms Floet 8- 9, Carrousel 7-7, Carillon Boys 6-6, Gelder mans 7-6, Club’12 8-6, Verhorst Boys 8-6, Jan Groot en Huipen 7-5, Graetz 6-3, Nihot 7-2. (ADVERTENTIE) Vergeet niet dat Rusland uit een keur van topschaatsters kan selecteren en dat de tijd al lang voorbij is dat Amerikanen mét een rugzak om de schouders even naar Europa kwamen om hier wereldkampioe ne te worden. Als je ziet hoe meisjes als Kim Kostron en Nancy Swider al weken lang elke dag keihard trainen in Inzell, dan weet je enk dat Amerika een volwassen schaatsnatie is geworden”. Aan de IJ sselcup-wedstrijden, die zater dag in Deventer worden gehouden, wenst Ab Krook geen overdosis aan belangrijk heid te geven. Krook: „Het is een eerste test. Kijken hoe ver je bent en hoe ver de concurrentie is. De resultaten zijn niet bepalend voor de rest van het seizoen. Ik heb het idee dat onze voorbereiding dit jaar beter is verlopen dan het vorig jaar, toen een paar meisjes grieperig uit Inzéll kwamen en waar bovendien allerminst ideaal getraind kon worden”. want ze bleek toch niet in staat om dat hoge niveau te kunnen vasthouden”. Het uitblijven van jong talent en de wijze waarop rijdsters als Hennie Top worden gewogen, hebben ervoor gezorgd dat de kernploeg al geruime tijd nauwelijks van samenstelling is veranderd. Sophie Wes tenbroek drong zich er het afgelopen sei zoen op bewonderenswaardige wijze tus sen. Krook: „Ik werk nu al een paar jaar met een vrij constante groep. Je loopt het gevaar dat je te eigen wordt. Vandaar dat ik over twee jaar opstap als trainer. V ier jaar als trainer is een mooie periode. Het heeft geen zin langer door te gaan”. (Van onze tennismedewerker) HEEMSKERK. Rob Hak heeft zich overtuigend door de kwalificatie van het Satellitecircuit geslagen door Quaedvlieg in drie sets te kloppen. Frank Jansen begon goed tegen van Geuns, maar moest in de voortzetting het loodje leggen. Wel zal hij samen met Rob Hak in de dubbels uitkomen. BOC 1 met De By-Jongbloed en Porck- Tabbers in zijn gelederen trad op de vijfde competitiedag in Leiden tegen Sleutels 2 aan en keerde met een royale overwinning van 19-1 naar de Spaarnestad terug. Na zestien spellen hadden captain Jongbloed en zijn teamgenoten reeds een ruime voor sprong (in matchpunten) opgebouwd: 52- 27. Twee voortreffelijk geboden manches (in harten en sans) wist het duo De By- Jongbloed te maken, waar tegenover stond dat Porck-Tabbers in de open kamer het drie sans atout-bod van Sleutels door uitgekiend spel de mist in lieten gaan en daarmee kon het BOC-team met veel ver trouwen aan de tweede helft van het tref fen beginnen. Toen Porck-Tabbers klein slem ruiten en klaveren maakten, De By- Jongbloed 3 sans atout vier down speelden om vervolgens 4 schoppen gedubbeld te maken, werd een eindstand van 99-52 be reikt wat in overwinningspunten uitge drukt een 19-1 zege betekende. Programma voor de komende week: Vrijdag, 17 november 1978 Beyneshal: GraetzCarillon Boys, 19.45 uur. Maan dag 20 november a.s. Sporthal Beverwijk CarrouselClub’12, 19.45 uur en Wilms FloetGraetz 21.25 uur. Maandag 20 no vember a.s. Sporthal Hillegom NihotIJ- mond’73, 19.45 uur. Dinsdag 21 november a.s. Kennemersporthal Score Adverti singKleine Beurs, 20.35 uur. (Van een medewerker) IJMOND. In de hoofdklasse zaalvoetbal bleven de beide koplopers Kleine Beurs en IJmond’73 op gelijke hoogte. Kleine Beurs zegevierde met ruime cijfers 6-1 over Verhorst Boys, IJmond’73 ondervond veel tegenstand van Club’12 (4-2). In een zeer aantrekkelijke wedstrijd gaven Jan Groot en Huipen en Wilms Floet elkaar geen duimbreed toe (4-4). Geldermans en Carrousel waren eveneens aan elkaar gewaagd (1-1), terwijl Score Advertising Nihot met 4-11 verpletterde Kleine BeursVerhorst Boys 6-1 (1-1). Nieuwenhuis 1-0, Jos Huider 1-1, Ron de Jong 2-1, Nieuwenhuis 3-1, Ron de Jong 4- en 5-1, Stef van Grootveld 6-1. In de eerste helft nam Kleine Beurs een voorsprong nadat Leo Schenk voor twee minuten naar de kant moest wegens het vasthouden van een tegenstander. Nog voor de rust kwam de Beverwijkse forma tie op gelijke hoogte door een solo van Jos Huider. Na de hervatting ging de strijd gelijk op, waarbij Verhorst Boys via Frans Bakker en Leo Schenk de beste kansen kreeg om een voorsprong te nemen, maar keeper Alfons van de Velden was niet te Passeren. Verhorst Boys gaf de koploper De stand luidt (alle teams hebben vijf wedstrijden gespeeld): Bodegraven 67, BOC 1 58, Sleutels 1 56, BOC 2 55, LBC 40, Sleutels 2 18. Het pas gepromoveerde Bodegraven doet het tot nu toe uitste kend. De positie van Sleutels 2 is al vrij wel hopeloos. BOC 2 leed in Leiden tegen LBC op een schlemielige wijze een 14-6 nederlaag om dat twee spellen in de verkeerde windrich ting werden gespeeld, waardoor LBC dub belop scoorde. Toen de Haarlemmers weer thuis waren bemerkten zij de desastreuze vergissing maar was het te laat om protest aan te tekenen. Bij tijdige constatering zouden de spellen zijn geannuleerd en had BOC in plaats van een 14-6 nederlaag een 11-9 overwinning mogen aantekenen. On begrijpelijk dat dergelijke missers in een promotieklasse kunnen voorkomen. J? Met verbeten gezichten proberen Ton Zwart en Cees Glas een ingeschoten bal van Aleid Schenk te blokkeren. gadering kende overigens slechts een ge ringe belangstelling. Voorzitter Rob van Oostbrugge weet dit in zijn openingstoe spraak aan de op 30 mei georganiseerde voorjaars-ledenvergadering, die in de praktijk besluitvaardiger van karakter is dan de jaarvergadering. Het belangrijkste onderwerp van gesprek vormde nu het (ADVERTENTIE) Voor meer informatie: Decorette Antwoordnummer 6 Sassenheim UiL L - goed partij, totdat zeven minuten voor tijd Bon de Jong kans zag Kleine Beurs voor de tweede keer een voorsprong te geven. wedstrijd erg moeilijk tot schieten. De goede Haarlem-verdediging belette iedere poging tot scoren en zo de bal in de eigen aanval te houden. Dit resulteerde in een 3- 1 voorsprong van de Haarlemmers, die daarna echter verslapten en vervolgens toekeken hoe Watervliet de achterstand omzette in een 4-8 voorsprong. Haarlem, door deze stand wakker geschud, vocht terug en kon de achterstand inlopen. Vlak voor het eindsignaal werkte Haarlem zich naar 11-10, maar doordat een Watervliet- dame een Haarlem-heer in de rug liep en ten val bracht kreeg Watervliet een straf- worp, waardoor Kees Doesburg de eind stand op 11-11 bracht. t een pass van Aleid Schenk scoorde. In de r eerste minuut na de hervatting bracht Ab t van Son, op aangeven van Chris van der Zwan, de spanning terug. IJmond’73 was J hierdoor aangeslagen en de ploeg moest het initiatief aan Club’12 laten. In de tien de minuut zette Jos Koks Club’12 naast Umond’73. Na deze treffer kreeg dezelfde speler nog een mogelijkheid om doelman Frits Vrijhof voor de derde keer te ver schalken maar zijn schot verdween net naast het doel. IJmond’73 hervond zichzelf in de laatste tien minuten waarna de ploeg alsnog op jacht ging om de zege te pakken. Drie minuten voor tijd schoot Aleid Schenk IJmond’73 naar een voorsprong waarnaar Hans Kiewiet Club’12 de gena deslag toediende door 4-2 te laten aanteke- ken. Uitslagen enkelspel: Skakle—Krull 6-4 6-2, Vletter—O. Panmar. 6-4 6-7 S- van Erven—J. Madsen 6-2 6-3, Allin—A. Panman 6-4 6-4, S. CooPer 6-4 7-5. Dubbels: Crable/Temple—Petkovie Pederson 7-5 7-5. knalharde serve van zijn tegenstander, blijkbaar door gebrek aan spelroutine, 1-6, 4-6. Bij de enkelspelen was voorts een grote verrassing, dat Huub van Boeckel het onderspit moest delven tegen J. Riethoven, 6-1, 3-6, 5-7. Met de dubbelspelen werd ook een begin gemaakt. De grote sensatie hierbij was het verlies van de eerst geplaatsten Jashit Singh en Stewart Keller tegen Alejando Cortes en Skakle 7-5 6-7 4-6. De plaatsing voor het hoofdtoernooi in de enkelspelen ziet er als volgt uit: 1 Reininger, 2 Theo Gorter, 3 Molin, 4 Wilms, 5 Fok, 6 Cortes, 7 Paish, 8 Sassano. MiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiim^ (Van onze sportredactie) HEERENVEEN. De roerige schaats- tijden waarin rond trainers als Gerard Maarse en Kees Broekman talloze interne conflicten zich binnen de dameskern- ploeg afspeelden lijken voorbij. Maar te gelijkertijd lijken ook de tijden van Ne derlandse wereldkampioenen tot het grij ze verleden te behoren. Het tijdperk Atje Keulen-Deelstra is al een paar jaar afge sloten. Kortom: het is rustig geworden rond het Nederlandse damesschaatsen. „Te rustig”, constateert de huidige trai ner, Ab Krook, daarmee allerminst de wens uitsprekend dat de tijd van rellen en ruzies terug zou moeten keren. Krook, die voor het derde jaar kernploegtrainer is, doelt daarmee vooral op de prestaties op internationaal niveau van zijn pupillen. Krook: „Het schaatsen in het algemeen en het damesschaatsen in het bijzonder heeft kampioenen nodig, die aanslaan bij het grote publiek. Daarmee bewijs je het schaatsen een goede dienst. Kijk maar naar het wielrennen. Mede dankzij Gerrie Knetemann heeft het wielrennen duidelijk aan populariteit gewonnen. Atje Keulen heeft destijds voor schitterende propagan da voor de schaatssport gezorgd. Een moe der van drie kinderen, een Friese boerin en dan ook nog eens wereldkampioene worden. Wat wil je nog meer? Maar ja, zoiets kweek je niet kunstmatig aan”. Het wachten is derhalve op jeugdig ta- Ook Ab Krook heeft sinds kort te ma ken met de gewijzigde structuur binnen de KNSB. De adviesraad Top, die de trai ners moet bijstaan, acht hij een welkome verbetering. „Ik onderhield voorgaande jaren al voortdurend contact met Harm Kuipers. Zo’n ART functioneert pas voor mij als ik hem nodig heb. In welke mate ik ermee te maken krijg, hangt af van de problemen die ik dit seizoen tegenkom. Het is in ieder geval prettig te weten dat je zulke mensen kunt raadplegen”. flimillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIH^^ Coach Jan de Bruin zag zich hierdoor genoodzaakt keeper Frans Tanahatoe te wisselen voor een vijfde veldspelen. Kleine Beurs profiteerde hier erg goed van en de Ploeg van Gerard Rusman zag kans de voorsprong van 2-1 naar 6-1 op te voeren. Door dit resultaat blijft Verhorst Boys in de onderste regionen. Jan Groot en HuipenWilms Floet 4-4 <3-2). Jan Stam 0-1, Wim van der Geest 0-2, John van Vliet 1-2, Fred André 2-2, Ton ronk 3-2, André Pronk 4-2, Wim Jonker 4-3 en 4-4. In een zeer aantrekkelijke en spannende wedstrijd hebben beide ploeen elkaar goed in evenwicht gehouden. Jan Groot en uipen startte overdonderend maar de ploeg kwam niet verder dan schoten van leuke dingen voor uw keuken gezellig Decorette behang 3 bijpassende stof aan de rol I schorten, tafellakens en servetten honderden Flexa kleuren 1 L j I ooooo I oooo

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 27