VAKBONDEN WIJZEN 5 PROCENT AF Drie man met radio-actieve straling besmet Gul gebaar Drie ETA-leden Vietnamezen door België weer verdeeld in fronten nité Nieuwe verklaring over nieuwsmedia Oorlog Oeganda Tanzania voorbij? Grote schade door spionage Busongeluk eist dertig doden achtergrond 4 „Persvrijheid in Europa bedreigd” Amnestie voor Tibetaanse gevangenen te„, steekpenningen me-<w het land uit 1 51 OP UNESCO-CONFERENTIE: o Kanarie Journalisten: Westduits rapport: rworpeo eren alsnog aarin de re ■ij te maken itief te kun- wijsvormet staakten de m), gisteren tegen. Om mrkluardei >’70, PPRh ■lee, Bakker kamerleden SGP, GPV omhoog worden de zes procent Idt voor ali- zijn vastge- Ike partijen ij ze zelf een hooikaas vel gaat na jen met het s” op tien •wijs. Welke meedoen is rpakte por am worden de normals gen gerede hap neemt eveer 20.DK In Polen iwvissers verboden is i de Neder- ndere soor- iting. Overt jauwvissers ering via dt Dumpen reigtJDpi ÜOOClPCïSC 110 tC F1 regering Mjskra» 3 19 7 8 BINNEN- EN BUITENLAND NOVEMBER DONDERDAG 16 JJ (Van onze redacteur in Engeland, Henk Leffelaar) UrlcmCIII gisteren op de onferentie van Unesco een nieuwe ontwerp-verklaring over de nieuwsmedia gelanceerd als tegenhanger voor een door de Sovjet-Unie gesteund voorstel dat staatscontrole op het nieuws voorstaat. door Nico Scheepmaker LONDEN. Nadat de Labour- regering gisteren in de hoek werd gezet door de afwijzing van het overkoepelend orgaan van de Britse vakbonden TUC (Trades Union Congress) van vijf procent loonsverhoging, was het te ver wachten dat de conservatieven munt zouden slaan uit deze strui keling van een regering die zich steeds heeft beroepen op een goe de verstandhouding met de vak bonden. rodukte oP de conferentie circuleren. Zij spreekt ;enorganis hebben jndheid v >ol voor dien. Zij i kend wal tropese lafJ loogte bre Fl ■IM trijfël Conservatieven buiten breuk Labour-TUC uit Het nieuwe ontwerp werd ingediend van Nederland, België, Zwitserland, ler- •nders en van een half dozijn andere ontwerpen, die j? Westduitse pluimveehouders lood. iname Canberra. ■t, H. Nota Ierse delegaties „het liberaalste” genoemd ■tel, te wett burg, de Verenigde Staten en Canada. De nieuwe verklaring wordt door Wes- (Van onze redactie buitenland) PARIJS. De Verenigde Staten, Canada en acht Westeuropese landen hebben „Nederland is een kanarie die zich vol propt met zangzaad zonder ooit een deun tje te fluiten; de meest bewaterde en best bemeste plant ter wereld, maar de enige bloemen die er aan komen zijn stijl bloempjes". Met deze aardige vergelijking veegt Ru dy Kousbroek in de NRC van 10-11-78 de vloer aan met mijn kritiek op zijn dankre de na het ontvangen van de P. C. Hooft- prijs, waarin hij zei: „Nederlanders, vooral welgestelden, de zogenaamde betere krin gen, hebben in vergelijking met hun equi valenten in de ons omringende landen geen grote culturele behoeften. Voor lite ratuur hebben ze weinig belangstelling, kunst interesseert ze niet erg”. Niet dat ik echt weet dat het zo in Frank rijk toegaat, maar ik gun Rudy Kousbroek graag wat ammunitie om mee terug te vuren. De partizanen van Tito betrokken hun wapens en munitie ook voor een groot deel van de wegvluchtende Italianen, een vergelijking die ik beter niet had kunnen maken. Op een ander argument in Kous- broeks artikel (Nederlanders die geen vreemde talen spreken en het toch doen, en Nederlandse intellectuelen die geen be hoorlijk betoog kunnen opzetten) kom ik trouwens nog terug. Misschien, maar ik kan niets beloven, krijgt Rudy Kousbroek dan toch nog van mij gelijk. Tot op zekere hoogte, natuurlijk. itwikkelin# ercomniiss ste helft va geopend. Twee meisjes en twee jongens werden door verdwaalde kogels gewond. Dat gebeurde dan ook toen de conserva tieve zegsman Geoffrey Howe gisteren in het parlement zei: „De mythe van het wciale contact tussen de regering en de vakbonden is tenslotte vernietigd. Iedere wet die Labour in de afgelopen viereneen half jaar heeft aangenomen, heeft er al leen maar voor gezorgd dat de invloed van de gematigden in de vakbonden werd ver minderd, terwijl die van de radicalen werd versterkt”. ling van ideeën en verscheidenheid van informatie.” Staatscontrole op nieuwsme dia komt er niet in voor. Het persbureau Nieuw China deelde gis teren mee, dat op 4 november de veilig heidsdienst van het autonome gebied Ti bet 24 „misdadigers”, onder wie functiona rissen van de voormalige plaatselijke Ti betaanse regering, heeft vrijgelaten. Vol gens waarnemers betrof de maatregel mi nisters van de Dalai Lama, enige „levende PEKING (AFP). Negentien jaar na de Tibetaanse opstand van de Dalai Lama tegen de communistisch-Chinese integra tie heeft de regering in Peking alle „be langrijke gevangenen” van het oude regi me vrijgelaten en een beroep op alle bal lingen, naar het schijnt ook op de Dalai Lama, gedaan om terug te keren naar China. De besmetting heeft al een week geleden plaatsgevonden maar is pas nu bekend geworden. Zeven werknemers van het be drijf worden nog onderzocht. Vakbonds- vertegenwoordigers vinden de beveiliging van het bedrijf volstrekt onvoldoende. De directie van de onderneming spreekt dit tegen en wijt de besmetting aan een men selijke fout. PARIJS (DPA). Drie werknemers bij het Franse opwerkingsbedrijf voor kern- brandstof in La Hague bij Cherbourg zijn door radio-actieve straling besmet. hebben gisteren bij wijze van protest 100.000 eie ren uitgedeeld aan de burgers van de stad Bonn. Hun protest gold voornamelijk de Deze beslissing van de Chinese regering is de belangrijkste ten aanzien van de Tibetaanse oppositie sinds eind februari de 40-jarige Pantsjen Lama, na de Dalai Lama de belangrijkste religieuze leider van Tibet, werd gerehabiliteerd. Na 12 jaar stilzwijgen en een langdurig verblijf in een werkkamp verscheen de Pantsjen Lama onlangs weer in het openbaar ter werkelijkheid wordt in dit geval ook de soep echter niet zo heet gegeten als zij wordt opgediend. Want van meet af aan was het duidelijk dat de regering zich er van bewust was dat het niet mogelijk is de vakbonden langer dan hooguit drie jaar aan een maximum loonbeleid te binden, en zowel premier Callaghan en minister van Financiën Healy hebben in de afgelopen weken signalen doen uitgaan dat er te praten viel. Onder deze omstandigheden kan het de regering nauwelijks verbaasd hebben dat de TUC de officieuze signalen wenst om te zetten in een officieel gebaar. De talloze vakbondsleiders zullen de komende maan den bovendien ervaren dat de zogenaamde „vrije onderhandelingen” met de werkge vers, waarnaar zij streven, wel eens anders kunnen uitpakken dan de minimale zeker heid die de regering te bieden heeft met een gegarandeerd minimum van een vijf procents loonsverhoging. Een loonexplosie zoals in 1975 is nauwe lijks te verwachten, om de eenvoudige reden dat er toen een inflatiepercentage was van 28 procent. Dat is nu 8 procent. Afgezien daarvan kan de regering nog altijd haar toevlucht nemen tot fiscale en monetaire maatregelen die doorgaans als ingrepen van conservatieven worden ge zien: hogere belastingen, hogere btw, gro tere leningen - kortom maatregelen om geld schaars te maken. Het is niet waar schijnlijk dat de vakbonden als het er op aankomt in dat geval geen eieren voor hun geld zullen kiezen. Eind augustus deed de 43-jarige Dalai Lama een beroep op de regering in Peking om Tibetaanse ballingen in India en Zwit serland toestemming te geven voor een bezoek aan China, als eerste stap naar een oplossing van het Tibetaanse vraagstuk. In mei van dit jaar had de Dalai Lama al laten weten, dat hij bereid was zich niet meer met de politieke leiding over Tibet te bemoeien, maar zich uitsluitend te wijden aan zijn religieuze taak. Bij die gelegen heid verklaarde hij dat hij niet het stand punt van jonge ballingen steunde, die een gewapend verzet tegen de Chinese com munisten wensen. gelegenheid van een bijeenkomst van de vijfde raadgevende politieke conferentie van het Chinese volk, waarvan hij lid is. de dankbaar het „gulle” gebaar der Duitse boeren. twintig subgewesten en de opheffing van de huidige negen provincies. De vorige regering, het kabinet-Tinde- mans, kwam begin oktober ten val door dat de Vlaamse christen-democraten niet wensten mee te werken aan een wettelij ke regeling van de (regionalisering) die op enkele punten in strijd was met de bestaande grondwet. Besloten werd toen dat het nieuwe parlement de bevoegd heid zou krijgen om de grondwet te wijzi gen. De artikelen die nu voor wijziging in aanmerking komen, hebben bijna alle maal betrekking op de structuur van de staat. Maar er zal ook gesleuteld kunnen worden aan het artikel dat bezoldiging van rooms-katholieke priesters door de staat mogelijk maakt. Voortaan zulllen ook bedienaren van andere erediensten en humanistische geestelijke leidsman nen in aanmerking kunnen komen voor een tegemoetkoming uit de staatskas. Een poging om de Belgische troon open te stellen voor vrouwen leed schip- (Van onze redactie buitenland) NAIROBI. President Idi Amin be weert dat de oorlog met Tanzania voorbij is. Terwijl in Tanzania deze verklaring van Amin als een leugen wordt bestem- „Hoe komt het dat die enorme boeken- consumptie geen sporen achterlaat op het taalgebruik, op de pers, op toneel en films, op de televisie?”, vraagt Rudy Kousbroek zich af, zorgvuldig „de literatuur” of „de boekenproduktie” weglatend, want daarin laat die enorme boekenconsumptie blij kens het aantal titels dat jaarlijks ver schijnt wel degelijk sporen na, zeker als je het grote aantal in het Nederlands vertaal de boeken meerekent, en ik neem aan dat Kousbroek zijn eigen vertaling van Que- neau’s „Stijloefeningen” toch ook wel als een bijdrage aan de Nederlandse cultuur wil zien. Met het peil van de Nederlandse pers zal het trouwens ook wel meevallen, als ik zie dat de twee laatste P. C. Hooft- prijzen zijn toegevallen aan Simon Car- miggelt en Rudy Kousbroek voor werk dat in dagbladen is verschenen, wat ook geldt voor het werk van Karel van het Reve, die Kousbroeks grootste concurrent was voor de P. C. Hooftprijs. Maar uit dit alles volgt niet (betoogt Kousbroek nu) dat de Nederlandse betere kringen gecultiveerder zijn dan hun bui tenlandse soortgenoten. Nee, maar Rudy Kousbroek had het in zijn dankrede niet alleen over de betere kringen, hij had het over „Nederlanders”, vooral welgestelden, de zogenaamde betere kringen” en ik had geen steno, redactie, zetterij, correctie, op maak en nog eens redactie nodig om daar uit te begrijpen dat het over alle Nederlan ders ging, van wie dan de „welgestelden, de zogenaamde betere kringen" het pro bleem blijkbaar extra benauwend maak ten. En die kanarie die zich volpropt met zangzaad zonder ooit een deuntje te fluiten is toch ook „Nederland”, en niet alleen die ene pauw uit de betere kringen die alleen maar onwelluidend gekras uitstoot. Ik betoogde dat „ze” (de Nederlanders) juist veel belangstelling voor literatuur hebben, getuige de oplagecijfers van boe ken, het intensieve gebruik van de biblio theken, de indrukwekkende verkoopcij fers van vooral Engelse boeken in Neder land en de hoge boekhandeldichtheid in Nederland, en gezien de reputatie van onze schilders en musea kan ik ook moeilijk geloven dat „ze” (de Nederlanders) niet erg in kunst geïnteresseerd zijn. het geval was, staat de toekomst van Brussel en omgeving centraal. Moet de hoofdstad een apart gewest worden is de centrale vraag. „Nee”, zeggen de Vlamin gen, „ja” zeggen de Walen en de Brusse laars, die in een hecht bondgenootschap verenigd zijn. Tweede kernvraag is wel ke regelingen getroffen moeten worden ten behoeve van de Franssprekenden in het Vlaamse gebied rond Brussel. De Vlamingen vrezen dat concessies aan de Franstaligen, die weigeren zich aan te passen aan hun Vlaamse woonom geving, uiteindelijk, zoals zo vaak ge beurde, tot verfransing van deze woonge bieden zal leiden. En de Franstalige in woners van de Vlaamse gemeenten rond Brussel willen een zo nauw mogelijke band met het Brusselse gewest. Na de verkiezingen zullen beide gemeenschap pen dus aan een nieuwe moeilijke onder handelingsronde moeten beginnen. Want dat de „regionalisatie” voorlopig een onomkeerbaar proces is, daarvan is de grote meerderheid van de Belgische kiezers overtuigd. Vooral in Wallonië, dat gebukt gaat onder een diep insnijdende WEST-BERLIJN (DPA). Afgevaar digden van grafische vakverenigingen en organisaties van journalisten uit zestien Europese landen hebben gisteren bij de afsluiting van een tweedaagse conferen tie, in West-Berlijn, dat naar hun mening de concentratie bij de pers in bijna alle landen van West-Europa voortgaat en daarmee de persvrijheid bedreigt. BONN. Door de spionnen Renate en Lothar Lutze en Jurgen Wiegel is ernstige schade toegebracht aan de veiligheid van de Bondsrepubliek. Meer dan 1000 ver trouwelijke documenten uit het Westduit se ministerie van Defensie, waarvan 397 geheim en 17 streng geheim zijn waar schijnlijk in handen van het Warschau pact en met name Oost-Duitsland geko men. Daardoor heeft de tegenstander een be langrijk inzicht gekregen in de verdedi- gingssituatie van de Bondsrepubliek. De schade is voor het overgrote deel niet meer te herstellen. Dit is de conclusie van een commissie die elf maanden lang de spionagezaak Lutze- Wiegel heeft onderzocht. Er zijn 29 zittin gen geweest en 42 getuigen gehoord. De resultaten van het onderzoek zijn vastge legd in een rapport van 175 bladzijden. WARSCHAU (Reuter, AP). Bij een busongeluk in de Zuidpoolse stad Zywiec zijn gisteren dertig mensen om het leven gekomen. Twee bussen waren door het gladde wegdek van een viaduct gestort en in een meer terecht gekomen. Negen passagiers konden door duikers worden gered. De EEG-landen besloten dinsdagavond aan de titel van het ontwerp de woorden „mensenrechten en vrijheid van informa tie” toe te voegen. Die zijn o ver genomen uit het akkoord van Helsinki in de hoop dat het Sovjet-blok er voor zal stemmen, zo verklaarden Westerse gedelegeerden. De Unesco-conferentie in Parijs heeft gisteren voor de tweede maal deze week een Arabische resolutie tegen Israel aan vaard en daarmee een verzoek van de Ver enigde Staten genegeerd de stemming uit te stellen omdat de resolutie voorbij gaat aan de Vooruitgang bij de vredesbespre kingen. Met 64 tegen 4 stemmen bij 26 onthou dingen nam de culturele commissie van de conferentie een resolutie van 20 Arabische landen aan, waarin wordt besloten weer een missie naar Israel te zenden om Arabi sche beschuldigingen van 1974 te onder zoeken dat er inadequate scholen voor Palestijnen in de bezette gebieden zijn. Denis Healy dan ook gretig gebruikt toen hij zich kort daarna in het parlement te weer moest stellen tegen niet alleen de conservatieven, maar ook tegen de radica len in zijn eigen partij. Hij verzekerde een ieder dat de regering geen andere keuze heeft dan de vijf procent maximum loons verhoging door te voeren, en dat ongeacht de consequenties zal doen. Op het eerste gezicht ziet het er nu naar uit dat Labour alle steun verloren heeft, zelfs van de tot nu getrouwe vakbonden. In economische crisis, heerst algemeen de verwachting illusie, zeggen sommigen dat de toekomst rooskleuriger is als de Walen daaraan zelfstandig vorm mogen geven. In Vlaanderen en Brussel is de bevolking minder geestdriftig over de gewestvorming. Hierdoor is tevens verklaarbaar waar om economische problemen een betrek kelijk ondergeschikte rol spelen in de verkiezingsstrijd. De sanering van de Waalse staalindustrie, met haar ruim 20.000 werknemers, is voor veel Belgen niet in het minst de Waalse socialisten onder hen, in de eerste plaats een regio naal probleem, waarvoor alleen regiona le oplossingen heilzaam zullen zijn. Het parlement, dah gisteren werd ont bonden, kwam net op tijd klaar met het aanwijzen van de artikelen uit de grond wet, die in de komende wetgevende peri ode voor wijziging in aanmerking ko men. Een wijziging van de grondwet is nodig om een regionale opdeling van België in drie gewesten (Vlaanderen, Wallonië en Brussel) mogelijk te maken. Gesproken is ook over de vorming van „Ik heb de indruk gekregen, dat men voor 3.000 dollar het land per vliegtuig kan verlaten en per schip voor 2.000 of 1.500 zo zei Whitlam tijdens een bijeen- Tanzaniaanse troepen zouden intussen dit gebied weer zijn binnengetrokken. In een telegram aan de Verenigde Naties, de Organisatie voor Afrikaanse Eenheid (OAE) en de Arabische Liga heeft Idi Amin aangekondigd dat hij opdracht tot terugtrekking uit Oeganda had gegeven. De regering van Tanzania maakte gisteren bekend dat de strijd zal voortgaan. Volgens de regering zouden in het noordwesten van het land tienduizenden mensen worden vermist, van wie er velen door de Oegandese bezetter zouden zijn vermoord. Veertigduizend mensen hadden zich in veiligheid kunnen brengen door via de rivier Kagera naar Tanzania uit te wijken. Zij verhaalden van moorden, ver krachtingen en martelingen die de Oegan- dezen zouden hebben gepleegd. Met ingang van vandaag worden in Tan zania bier en sigaretten duurder om de oorlog tegen Oeganda te kunnen financie ren. In een resolutie eist de conferentie onder meer een wettelijke verplichting voor krantenuitgevers regelmatig de eigen domsverhoudingen bekend te maken, toe zicht van de overheid op fusies van kran ten met het recht die te verbieden en bevordering van „alternatieven voor de particuliere eigendomsvorm in de pers”. In de resolutie wordt in verband met de invoering van nieuwe technieken bij het maken van kranten ook gesproken van een „Gevaar voor duizenden arbeidsplaat sen”. Verder eiste de conferentie voortzet ting van het onderzoek tot bescherming van werkers met beeldschermen. peld, laten diplomatieke kringen in de Oegandese hoofdstad Kampala weten, dat het merendeel van h’et Oegandese leger uit bezet Tanzaniaans gebied is te ruggetrokken. breuk. De huidige situatie dat alleen mannen in aanmerking komen als staats hoofd, blijft ongewijzigd gehandhaafd. Niet een anti-feministische oprisping, maar bezorgdheid voor een mogelijke koningskwestie gaf de doorslag. Tenmin ste in de bedaarde Senaat, want de Ka mer van Afgevaardigden had zich al in meerderheid uitgesproken voor wijzi ging van het betreffende grondwetsarti kel, opdat ook een vrouw zich „koningin der Belgen” zou kunnen noemen. Als de grondwet in deze zin zou worden gewijzigd, zou na overlijden of aftreden van koning Boudewijn echter de Luxem burgse groothertogin Charlotte de eerst in aanmerking komende troonpreten dent worden. Nog voor Boudewijns broer prins Albert, die zich al jaren ver dienstelijk maakt door het leiden van Belgische handelsmissies in den vreem de. De Senatoren vreesden voor allerlei complicaties en lieten het betreffende grondwetsartikel dus maar voor wat het al zo lang geweest is. Wat minder te verwachten was en wat dan ook veel opzien baarde waren de uit spraken van de voorzitter van de TUC, Tom Jackson. „Het ziet er naar uit dat de vakbeweging verdwaald is. Het nonsens- beleid dat door het bestuur van de TUC (de vertegenwoordigers van aangesloten vakbonden) is uitgestippeld lijkt er op te wijzen dat het van nu af aan een kwestie is geworden van wat iedereen alleen maar voor zichzelf kan bereiken. De vakbonds- beweging is niet langer één groot leger onder de gemeenschappelijk paraplu van de TUC, maar iedere bond gaat nu blijk baar zijn eigen strijd uitvechten. We zijn opgebroken in een aantal individuele pelo tons in plaats van een leger’”. Jacksons commentaar, gegeven ten overstaan van verslaggevers in het Lager huis, werd door minister van Financiën 5- W| I „Maar”, roept Kousbroek vertwijfeld uit, „een politicus die een boek kan schrij ven is bij ons (toch) een uitzondering”. Misschien wel: Troelstra, Drees, Den Uyl, Vondeling, Vliegen, De Kadt, Schermer horn, Gerbrandy, Wilhelmina, Van Thijn, Terlouw, Van der Louw, Lammers, Vro lijk, Brautigam, Stikker, Goedhart, Van den DoeL Oud. .Misschien zijn de boeken die zij schrijven inderdaad van minder kwaliteit dan die van de Franse politici Giscard d’Estaing, Mendes-France, Ser- van-Schreiber, De Gaulles, Pompidou, Malraux. Mollet, Jaurès, Thorez, Mar- chais, Garaudy, Krivine, Peyrefitte (Alain), Giroud, Druon en Jobert, maar dat wil niet zeggen dat de Nederlandse politi cus die een boek schrijft een grotere uit zondering is dan (bijvoorbeeld) de Belgi sche, Duitse of Deense politicus die een boek schrijft, of de Nederlandse advocaat of leraar Nederlands die een boek schrijft. Ik vermijd met opzet de Franse politicus te noemen, omdat algemeen bekend is dat Franse schrijvers zoveel mogelijk in de politiek (of de diplomatie) gedumpt wor den, waar ze dan, zonder al te veel kwaad te stichten het salaris beuren dat bij ons rechtstreeks als „reisbeurs” of „werk beurs” of „stipendium” aan de schrijvers werd en wordt uitgekeerd. a nemen i zich nadrukkelijk uit voor „een vrije stroom van nieuws, onbeperkt streven naar objectieve waarheid, vrije uitwisse- vindt datdf CANBERRA (Reuter). De gewezen iname bete ^ustralische premier Gough Whitlam die de orde k» 'n inn* een bezoek heeft gebracht aan behandeft I ''etnam- heeft gisteren verklaard, dat Vietnamezen door middel van steekpen ningen het land kunnen verlaten. ZP heeft te worden of- .enlijst vo« jpees parit net CDAt ^oor West-Duitsland, met medewerking i behalen, an vijf KW land, Frankrijk, Griekenland, Luxem- (Door Jan Gerritsen) Meer dan de laatste jaren het geval was staan de Vlaams-Waalse tegenstellingen centraal in de verkiezingsstrijd die van daag officieel in België is begonnen. De M7Q] .Stote Vlaamse en Waalse partijen heb- ben zich verenigd in fronten die in geslo ten slagorde tegen elkaar optrekken. Op 17 december mogen de Belgische kiezers laten weten wat zij ervan denken. De Vlaamse socialisten hebben zich nu ook losgemaakt van het zogenaamde Eg- roond-akkoord. Dit is de blauwdruk voor de „regionalisering’, van België inclu sief de vorming van drie min of meer 3 zelfstandige gewesten, Vlaanderen, Wal- ophandel i komst van de nationale universiteit in trant” uit# wordt vo# ide stimul ij betrokkf ‘gwijskraii j van 360.011 Het ('omi» m houdt «i in het m een ma1 regerini” brengen» „fatale”? van de hu® ■rde gebied grote stede: tig eist hanO ingsbepa» iuurwet W uropzeggN ioor de ei? oescherfflW wonen. lonië en Brussel die na eindeloos on derhandelen onder de in oktober ten val gekomen regering-Tindemans was op gesteld. De Vlaamse christen-democraten (CVP) en de Vlaams-nationale Volksu- nle, die ook deel uitmaakten van het kabinet-Tindemans, hadden Egmond al eerder demonstratief ten grave gedra gen. De Franstalige coalitiepartners uit Tindemans’ club en het overgangskabi- net-Van den Boeynants, dat nu op de winkel past, hebben inmiddels een pro gram opgesteld dat veel verder gaat dan het Egmond-akkoord. Zoals ook in de 18 maanden van het bestaan van het kabinet-Tindemans al Nederlandse invoer van eieren, waardoor de prijzen dalen. De bevolking accepteer- MONDRAGON (AFP, AP). Twee mannen en een vrouw die vermoedelijk lid waren van de Baskische afscheidings- rnUtlOIlLeweging ETA zijn gisteren in de Baski- in een gisl !Che Plaats Mondragon tijdens een scho- Boeddha’s’ belangrijke religieuze func tionarissen en gewezen commandanten van groepen opstandelingen. Ook tien „gehieme agenten” die in op dracht van „buitenlandse reactionairen en geheime diensten van de rebellen in het buitenland” Tibet waren binnengedron gen, hebben van de amnestie geprofiteerd, aldus Nieuw China. egd dat i tenwisseling met de Guardia Civil ge- rsraad vi mor de m® Het drietal negeerde bij een wegversper- 1974. Alfa tin6 een stopteken van de Guardia Civil '7 tot en iw *aarna het vuur op de inzittenden werd nnesty nai in de Eth» ba geëxec» ;rder, dat i: zenden w aders van i omissie vol te A Australische premier Gough Whitlam die

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 3