SURINAMEPROJECT OP KRUISBERGSCHOOL Identieke inbraken a Belangrijk nieuws voor toekomstige dragers van contactlenzen Vrouw gewond na val met fiets hcivcn- berichten l in de visha amrobanktsJ Een schitterende encyclopedie voor nieuwe Amro spaarders i kort ijmondnicu\x/5 S8 648 Pagina’s, ruim 25XJ00 onderwerpen, meer dan 1000 illustraties. Gebonden in harde kunstleren band. HJNPRO&ff5' BÉi ■i I Modelvliegclub De Spil inmiddels gestart Kruisvereniging werkt kostenstijging weg met contributieverhoging Trottoirs opgebroken voor nieuwe gasleiding T esselschadeplantsoen Jongens met auto op strand aangehouden I I I I Officier van justitie: „Vangstbeperken, nare en oneerlijke zaak" Tuijnman: „Nog geen besluit over lijn Santpoort-IJmuiden” I VU I I I I I I I JU z 'V# "O ■M IJMOND DONDERDAG 6 NOVEMBER 1 6 19 7 8 D I De meeste problemen bij de con ventionele harde lenzen, berusten meestal op een tekort aan zuurstof, van het hoornvlies. Thans is er een materiaal beschikbaar (Cellulose Acetaat Butyraat) dat deze proble men in veel mindere mate heeft. De ontwikkelingen van nieuwe ma terialen voor de vervaardiging van contactlenzen gaat steeds verder, waardoor de kans op mislukking ook steeds kleiner wordt. Dit is het materiaal voor onze „Su per Comfort” lenzen. Oók op het gebied van de „Soft” lenzen komen er steeds weer ver beteringen, waardoor de lenzen vaak dunner kunnen zijn, en daar door prettiger in het dragen. De laatste ontwikkeling is de silli- conenlens, die nog beter dan de softiens verdragen wordt Deze lens heeft niet de reinigingsproble- men van de softiens, maar is veel eenvoudiger te onderhouden. Een gesprek met onze contactlensspe cialist, is natuurlijk op uw specifie ke mogelijkheden en moeilijkheden afgestemd. Na een uitgebreid on derzoek, dat geheel gratis en vrij blijvend is, krijgt u een deskundig advies van onze contactiensspeci- alist. Voor u en voor ons is het prettig als u een afspraak maakt, maar u mag óók zomaar binnenlo pen. Haarlems Contactlens Instituut, Jansstraat 56, Haarlem Telefoon 023-320118 Deze encyclopedie geeft u een schat (minimale inleg f 15,-) kunnen deze fraaie aan informatie. Veel van wat u zou willen encyclopedie kopen voor slechts f 25,-. weten staat erin. En hoe. Van a t/m z helder gerangschikt Van a t/m z verlucht met kleurige foto’s en tekeningen. Van a t/m z gedrukt op kwaliteitspapier. Hoe komt u aan deze grandioze encyclopedie? Nieuwe spaarders die in de actie- periode een spaarrekening openen Bovendien ontvangen ze nog f 7,50 spaarpremie (deze premie is één maand niet opvraagbaar). Dit unieke aanbod geldt t/m 5 de cember a.s. Dus wees er snel bij, want voor de encyclopedie geldt: zolang de n voorraad strekt I Nu vM f I (ADVERTENTIE) f (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) L krijgt Y, Kwaal jormaai 21,5 x 28,7 cm. ch ■i Op de Kruisbergschool in IJmuiden is deze week met een tentoonstelling over Suriname een project over dit IJMUIDEN. In het hobbylokaal van het buurthuis De Spil aan de IJmuiden.se Rembrandtlaan is inmiddels op maandag avond gestart met een modelvliegclub. Voor de bouw van vliegtuigen op kleine* schaal en voor het uitwisselen van erva ringen over deze technische hobby is maandagavond tussen half acht en tien uur de vaste tijd van samenkomst voor de vijftien modelbouwers, die zich na een eerdere oproep in de IJmuider Courant als deelnemer aanmeldden. DRIEHUIS. De Dienst Gas en Water van de gemeente Velsen maakt donder dag een begin met de vervanging van de gasleidingen in het Tesselschadeplant- Een aantal particuliere garages wordt onbereikbaar, omdat ook de inritten open komen te liggen. Het werk zal twee weken in beslag nemen. De bewoners van het Tesselschadeplantsoen zijn inmiddels op de hoogte gesteld van het ongerief dat in hun straat te verwachten is. Donderdag vertrokken: Holsatis, Ant werpen. IJMUIDEN. Op de Lange Nieuw- straat is woensdagmiddag een 36-jarige inwoonster uit IJmuiden bijeen verkeers ongeval gewond geraakt. De auto is in beslag genomen. Onder zocht wordt of de wagen gestolen is. spaar- premic. VELSEN. Dinsdagavond zijn vrijwel gelijktijdig op twee plaatsen in de ge meente twee vrijwel identieke inbraken gepleegd. Bij de inbraken zijn hoekwonin gen in de Santpoortse Hoofdstraat en een woning aan de J. I’. Coenstraat in IJmui den bezocht. Uit de laatste is een geldbe drag (130 gulden) gestolen. GRONINGEN. Officier van justitie P. Dorhout heeft de momenteel geldende tong- en scholquoteringsregeling gekwali ficeerd als „een nare en oneerlijke zaak die tot onbillijkheden leidt en voor sommige vissers een economische zelfmoord bete kent.” T twin belu Bev' spet Tro< ?esn van Jelk v.d. (bar Vol) Dun Ii Invé opw Sho maa uit s Prei grot deE (ritn Nic< om deE S Muz U betaalt f25,- voor het bock. bijt doe Zui kri. ma eri Int Un Mi< Oli opt All me „T< „Si de opi Sti me het mo filr Ne1 gel bio Scl zat Ne’ liet zev pri I Pre „Lil zier Tol aan des uitg stat Nes met bek wor het voo gaa ’tV het Vrit Vri. VOO een I Kar Np voltooiing van de modelvliegtuigjes is in het recreatiegebied Spaarnwoude een terrein beschikbaar voor het maken van proefvluchten. Er is nog ruimte voor meer deelnemers bij deze nieuwe buurthuisacti viteit van „De Spil”. Aanmelding is moge lijk op het adres Rembrandtlaan 45 in IJmuiden-Oost. soen te Driehuis die in slechte staat ver keren. Hiervoor moeten aan weerskanten van de straat de trottoirs opgebroken worden. Woensdagavond is in de Kruisberg school een ouderavond met de ten toonstelling gecombineerd. Doorver koop van Surinaamse waren is woensdagavond het beginnetje bin nengekomen van het totaalbedrag van zo'n vijfduizend gulden die de Kruisbergschool bij elkaar wil spa ren voor de Beatrixschool in het Su rinaamse oerwoud, zodat men daar een korjaal met buitenboordmotor 't Aan de dinsdagmarkt werd aange voerd: 735 kg. tong; 10 kisten tarbot en griet; 18 kisten kabeljauw; 2 kisten wij ting, 74 kisten schok 5 kisten schar; 3 kisten diversen. Prijzen in guldens. Per 1 kg.: grote tong 17,10-16,79; groot ZANDVOORT. De directie van de Nationale Stichting Casino-spelen wordt uitgebreid. Per zestien januari zal drs. J. C. Kroes (45) uit Badhoevedorp toetreden tot directie. Kroes neemt de leiding op zich voor de sociaal-maatschappelijke sector van het bedrijf en treedt tevens op als plaatsvervanger van de algemeen direc teur. De stichting heeft haar hoofdkantoor op Schiphol en exploiteert de speelzalen in Zandvoort en Valkenburg. In zowel de Hoofdstraat als de J. P. Coenstraat kwam men binnen nadat aan de achterzijde van de woning een slot met een steekvoorwerp was geforceerd. Op de bovenverdiepingen werd in de slaapka mers gezocht naar uitsluitend geld. Dat is in Santpoort gevonden, terwijl uit de wo ning in de J. P. Coenstraat genoemd be drag wordt vermist. IJMUIDEN. De Velsense politie heeft woensdagavond zes jonge IJmuidenaren, in leeftijd variërend van veertien tot ze ventien jaar, op het strand aangehouden. De jongens reden met een oude auto her haaldelijk op het strand. VELSEN. De veertienduizend leden van de kruisvereniging Velsen dienen voor 1979 met een contributieverhoging van circa zeven procent rekening te hou den. Per ingeschreven gezin wordt niet ingang van 1 januari 1979 J 30,- contribu tie betaald (was j' 28,- per kalenderjaar). Een grote groep 65-plussers, waarvoor de contributie van j’ 14,- naar ,f 15,- opgetrok ken wordt, kan profijt trekken van een reductiemogelijkheid. De officier deed deze uitspraak in een requisitoir tegen één van de zes Noordzee- vissers, die woensdag in Groningen voor de economische politierechter terecht stonden omdat zij de vangstbeperking tong en schol hadden overtreden. Officier en politierechter raadden de vissers die zich „roependen in de woestijn" noemden aan via politieke druk in Den Haag andere besluiten op dit gebied te bewerkstelligen. De vissers werden veroordeeld tot bedra gen variërende van 10 tot 3.000 gulden. het hoofd van de Kruisbergschool J. (Van onze Haagse redacteur) DEN HAAGIJMUIDEN. Minister Tuijnman van Verkeer en Waterstaat- heeft gisteren tijdens de begrotingsbehan deling in de Tweede Kamer toegezegd geen definitieve beslissing over opheffing van de spoorlijn Santpoort-Noord-IJmui- den te zullen nemen voordat de reacties van onder andere de betrokken gemeenten bestudeerd zijn. Eerder heeft de bewinds man al laten weten dat hij er weinig voor voelt om van het GOOV-advies om de dienst te staken af te wijken. Hij benadrukte gisteren nogmaals dat studie heeft uitgewezen dat de bus op het traject Santpoort-IJmuiden een goed al ternatief is. De bus kan vaker rijden en in de dichtbevolkte wijken komen, zo hield hij de kamerleden gisteren voor. Met name de Partij van de Arbeid en D’66 hadden felle kritiek geleverd op het voornemen van de minister om spoorlijnen op te hef fen. „Daar valt met ons niet over te pra ten”, aldus D’66-er Zeevalking. In het ui terste geval kiest zijn fractie voor tariefs verhoging, wanneer daardoor verminde ring van de dienstverlening voorkomen kan worden. Van Thijn vroeg de minister om de dooi de gemeente Velsen aangedragen alterna tieven serieus te overwegen. Over die Vel- ser plannen heeft Tuijnman zich nog niet uitgelaten, omdat het debat over Verkeer en Waterstaat vannacht niet kon worden afgemaakt. Dat zal waarschijnlijk volgen de week dinsdag gebeuren. De vrouw fietste naast haar 12-jarige dochter toen zij door een passerende bromfietser, een 16-jarige jongen uit Heemskerk, werd geraakt. Hierdoor vielen zowel de vrouw als het meisje. Het kind bleef ongedeerd, terwijl de vrouw met vermoedelijk een lichte hersenschudding en een scheurtje in de schedel door de Ongevallendienst naar het Zeeweg Zie kenhuis is gebracht. Voor de twee laagste tariefgroepen van de ziekenfondsverzekering 25,10 en 50,05 per maand) kan de normale jaar contributie bij de bejaarden terugge bracht worden tot de helft van bovenge noemd bedrag. In de vorige week gehouden ledenverga dering werd de voorgestelde contributie verhoging met algemene stemmen goedge keurd. De kruisvereniging Velsen draait met het taakonderdeel wijkverpleging na genoeg quitte dankzij subsidies van rijk en gemeente. Optredende tekorten bij de on derdelen kinderhygiëne en uitleen van ver- pleegartikelen worden uit de contributie inkomsten gedekt. In 1977, het fusiejaar van het Wit-Gele Kruis en het Groene Kruis Velsen kon hier zonder contributie verhoging nog met een sluitende exploita tierekening worden gewerkt. Met een voortgaande stijging van de salariskosten en andere vaste lasten kon dat voor het kalenderjaar 1979 niet langer worden vol gehouden Woensdag vertrokken: Nikola Vaptza- rov, Antwerpen, IJmuiden; Titan Service, Cont Plat, IJmuiden; Dayspring, Ham burg, IJmuiden; Tor Scandinavia, Gothen burg; New Last Sea, Hamburg, IJmuiden; SmitHoyd 3, Cont Plat, Velsen; British Trent, R’dam; Cobres, Le Havre; Delf- borg, Delfzijl; Veavik, Antwerpen; Mer- candian Pacific, Frederidia, Great Repu blic, Felixtowe; Medlloyd Waalekerk, Fort Smid; Ciudad de Fereira, Hamburg; King Georg, Key West, IJmuiden. Donderdag aangekomen: Bagna, Ham burg, Kriti Star, Melilli; Titan Service, Cont plat* Umuiden; Hornwind, West-In die, Carbay, Sriracha. D. Langelaar, is via de zending van de Hernhutters in Zeist contact ge zocht met een school in het Suri naamse oerwoud. De kinderen heb ben tekeningen uitgewisseld en nu wordt gespaard voor de grote kor- een boot die voor vervoer naar de school over water nodig is. Disco-avond. Vrijdag 17 november is voor het IJmuidense buurthuis De Planeet aan de Mercuriusstraat de startdatum van een nieuwe reeks disco-avonden voor jeugd vanaf zestien jaar. De discotheek „Where '69" verzorgt dit wekelijkse platen programma. Tijdelijke sluiting. Het Pieter Ver- meulenmuseum in IJmuiden wordt kort voor Pasen volgend jaar heropend op een nieuw adres: de voormalige Insinger- school aan het Moerbergplantsoen. In ver band met de verhuizing daarheen vanuit het Cultureel Centrum gaat het museum vanaf 20 november tijdelijk dicht voor het publiek IJMUIDEN. Woensdag aangekomen: Pia Danielsen, R’dam, B.wijk; Eemsborg, Valvik; Platonic, Seven Islands, IJmuiden; Great Republic, Bremerhaven; Rozen gracht, Tolkis; Hartebeest, Cont Plat, Vel sen; Impala, Takoradi; Ristna, Delfzijl, Velsen; Zaveti Ilicha, Lav Toka; Sugar Trader, Antwerpen; Kirsten DK, Frede- rikstad; Apricity, Antwerpen; Narvik, IJ muiden; Susanne Jors, Rotterdam, IJmui den. een goede indruk. Mooi voor de kin- deren was de echte eenpersoons kor- I jaal, die in de schoolbal tentoonges- I teld staat en die de kinderen een idee geeft waarvoor ze sparen. l, middel 15,96-15,86; kleinmiddel tong 10,44-10,28, tong één 8,04-7,92; tong twee 7,92-7,50. Per 40 kg.: tarbot 340-122; griet 202-147; kabeljauw drie 128-126; kabeljauw vier 134-130; kabeljauw vijf 104; schol één en twee 134-126; schol drie 120-122; schol vier 88-78; wijting drie 61; schar 82-80; rode poon twee 92. De besommingen waren één Goedere- der en één Texelaar met tezamen I 18.000,- besomming. Hoe lang de acte zal duren de tentoonstelling is nu weer afgebouwd J is niet bekend. Naar zeggen van de jaal, I lieten fotopanelen iets zien r allerlei tentoongestelde voorwerpen I voor kan kopen. heer Langelaar gaan de kinderen ge- I woon sparen en zien ze wel wanneer I ze het benodigde bedrag bij elkaar hebben. land van start gegaan. Voorde kinde- ren van de Kruisbergschool, die elke week sparen voor de zending, moet de I tentoonstelling duidelijk maken wat Suriname precies is, hoe de mensen er leven en hoe dat dagelijks bestaan I afwijkt van het Nederlandse leven- tje. Naast de tentoonstelling worden in alle klassen grotere en kleinere J projecten uitgevoerd waardoor de I kinderen alle aspecten van Suriname leren kennen Om het hele idee van een nadere I kennismaking met het land te stimu- I leren, zo blijkt uit de woorden van Op de tentoonstelling in de school i mier Su riname, de landbouw, industrie, be volking, de scholen en de wijze van leven. Over dat dagelijks leven geven t.

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 6