Jazzconcert Sams Big Band na THEATER Mata Hari Lage Landen Kabaret Rhinestone Queen UIT The Sting The Omen Kelly’s Heroes FILMS The Swarm ’t Kliekske GLAZEN MUILTJE 11 ■I Mi IJmond formatie A 1 donderdag p DE HANGER VAN HET 7 6 19 7 8 NOVEMBER I 6 I IlM US i Redactie Joke Dieben-Frerichs Verras haar. met een geschenk waar de romantiek vanaf straalt. Telefoon 02550-15389 illi- de ze le- jel en ie- ie- en in- rij- iig ci- iet kt, lo- ft -INTEKENFORMULIER- I K- I I I I If I I I I I I I I I DE HANGER VAN HET GLAZEN MUILTJE "’X L F* 1H (ADVERTENTIE) lit, ri- Het Onafhankelijk Toneel Handtekening Naam Adres acceptatie ïHi af Nieuw- fi-jarige •rkeers- Troettown Jazzband. Jazz uit de twintiger en dertiger jaren is vanavond te beluisteren in Duncans Jazzpub aan de Beverwijkse Nieuwstraat. Vanaf 21.30 uur speelt daar de uit Edam afkomstige Troettown Jazzband. Van de ?esmansformatie maken deel uit Huub van Goor (cornet), Jos Koene (trombone), Jelle Oortman Gerlings (sousphone), Jaap v.d. Pol (sopraan saxofoon), Hans Lamboo (banjo en zang) en Bert Roele (drums). Volgende week donderdag treedt in Duncan de Windy City Jazzband op. Invasion. De Beverwijkse groep Invasion maakt vrijdagavond z'n opwachting in jongerencentrum Donkey Shot. Het repertoire van de enkele maanden geleden opgerichte band bestaat Uit stampnummers van onder meer de Pretty Things, Rolling Stones en Kinks. De groep omvat Martin van Balen (zang). Piet de Bie (leadguitar), Paul Groen (ritmegitaar), Martin van der Sluis (bas) en Nico Jacobs (drums). Het concert begint om21.30 uur in het jongerencentrum aan de Heemskerkse A. Verherentstraat Sams Big Band. De Stichting Muziekschool Velsen zet vrijdagavond luister bij aan haar zilveren bestaansjubileum met een éénmalig optreden van Sams Big Band in de Velser Schouwburg. Onder leiding van Jan Schuit brengt het tweeëntwintig leden tellende orkest werken ten gehore van onder meer Duke Ellington, Glen Miller en Count Basie. De kern van de band wordt gevormd door leerlingen van de Amstelveense muziekschool, aangevuld met muziekstudenten. Aanvang 20 uur. Kamermuziek. In de Engelmunduskerk te Velsen-Zuid verzorgen Dieuwke Schreuder en Diana Fenning vrijdagavond een concert. Meer informatie over deze kamermuziekavond (aanvang 20.15 uur) vindt u elders in dezex krant in De Uitwijzer. Vlaamse volksmuziek. Liefhebbers van de Vlaamse volksmuziek komen vrijdagavond in Huize Scheijbeeck aan hun trekken, als daar op uitnodiging van de Stichting Theater Beverwijk de muziekgroep ’t Kliekske optreedt. Tien jaar geleden richtten Herman de Wit en zijn vrouw Rosita Tahon de zeer zuiver musicerende groep op in samenwerking met Oswald Tahon en Frans Lots Cinema Marquette. Afwisseling te over de komende week in het Heemskerkse Marquêttetheater. Als hoofdflim draait daar „Kelly’s Heroes" in de zondagmiddagmatinees aangevuld met de kinderproduktie „Meriijn de tovenaar” en het karatespektakel „Jimmy Wang Y’u, vinger des doods". ri- Niemand is veilig voor de dood en verderf zaaiende bijen uitThe Swarm ri- Art Taylor (drums) en Johnny Griffin, zaterdagavond te beluisteren bij de werk groep Jazz Heemskerk. Lipstick. Ter herinnering: Dimitri Frenkel Franks' nieuwe komedie „Lipstick” is vanavond om 20.15 uur te zien in de Velser Schouwburg. Met Pleuni Touw en Hugo Metsers als prima aangevers is het vooral Jules Royaards die de show steelt, en de voorstelling doet uitgroeien tot een dolle klucht, die garant staat voor een vrolijk avondje uit. Vriendenkring. Het hotelletje 't Veilig Nest ligt ergens op een eiland in een van de meren van de staat Maine. Om eens wat bekendheid aan het établissement te geven wordt een advertentie geplaatst. Daarna is het met de rust en stilte in het hotel voorgoed gedaan. Hoe dat alles in z'n werk gaat, toont de komische thriller „Gieren op 't Veilig Nest" van Harold Mc Pherson. die het Heemskerkse Toneelgezelschap Vriendenkring vrijdagavond opvoert in de Vrijburcht aan de Vrijburglaan. De voorstelling begint om 20.15 uur en wordt een week later herhaald. Fries toneel. In de Rank aan de Kanaalstraat in IJmuiden presenteert de Friese toneelvereniging Fryske Trou vrijdagavond het spel „Oer en Tofolle" (Over en teveel). Aanvang 20 uur. Lage Landen Kabaret. Aernoud Witteveen en Cris Houtman vormen sinds 1976 het Lage Landen Kabaret. In november '77 wonnen zij het Camerettenfestival in Delft, waarbij Aernoud tevens de persoonlijkheidsprijs in de wacht sleepte. Zaterdagavond treedt het duo rhet hun jongste programma „Dit is het Lagelandenkabaretop in de Beverwijkse Alpha Soos. Aanvang 21.30 uur in het soosgebouw aan de Moensstraat. De Rhinestone Queen. Speciaal voor het Onafhankelijk Toneel schreef de toneelschrijver-regisseur Gerardjan Rijnders de tragikomedie „De Rhinestone Queen", waarin rijnkiezel (een soort halfedelsteen) een belangrijke rol speelt. Zaterdagavond is de opvoering - een mengeling van doortrapte humor en prachtig gesublimeerde meligheid en raffinement - te zien in het Witte Tejater Luxor Theater. Het Beverwijkse Luxor Theater prolongeert deze week „The Omen". In de zondagmiddagmatinee „Twintigduizend mijlen onder zee” naar het gelijknamige boek van Jules Verne. Kapitein Nemo bindt met zijn onderzeeër de strijd aan tegen het oorlogsgeweld, en krijgt daarbij te maken met professor Aronnax, die wanneer Nemo het onderspit delft het vege lijf op het nippertje kan redden. Met Kirk Douglas, James Mason. Paul Lukas en Petter Lorre. kindervoorstelling van de Stadsschouwburg „Sjors en Sjimmie en de rebellen”. Sjors wordt door twee boeven ontvoerd, die met het van Sjimmie los te troggelen losgeld een detectivebureau willen openen. Dat brengt zowel de boeven als de beide jongens in een lastig parket. (inmiddels vervangen door Wilfrid Moonen), met de bedoeling de volksmuziek en het authentieke instrumentarium voor het nageslacht te behouden. Om het repertoire uit te breiden, maakte 't Kliekske huifkartochten door Vlaanderen, Brabant en Limburg. Op die manier wisten de groepsleden zo’n duizend liedjes en tweehonderd dansen boven water te brengen, 't Kliekske voert de wijsjes uit op originele of naar origineel model nagebouwde muziekinstrumenten, zoals een draailier, vlier, pijpzak, rommelpot, kromhoorn, luit en mondharp. Speelde 't Kliekske de oude Vlaamse volkswijsjes eerst op straathoeken en in cafés, tegenwoordig reist de groep de Belgische, Hollandse en Franse theaterpodia af. Het concert in Huize Scheijbeeck aan de Velserweg in Beverwijk begint om 20.30 uur. Johnny Griffin/Art Taylor Kwartet. Tenorist Johnny Griffin en slagwerker Art Taylor gaven hun naam aan het kwartet, dat met Rein de Graaff aan de piano en Henk Ha verhoek op bas zaterdagavond een concert geeft in de Heemskerkse De Jansheeren. Het is de tweede maal, dat dit befaamde kwartet Heemskerk aandoet. Ruim een jaar geleden wist de Werkgroep Jazz de band ook al eens te engageren. Gezien de klasse van dat concert, zijn de verwachtingen voor, het komende optreden van het Johnny Griffin/Art Taylor Kwartet hooggespannen. Het bijzondere concert begint om 21 uur in De Jansheeren aan de Kerkweg in Heemskerk. Ontmoeting muziekscholen. Leerlingen van de muziekscholen van Amsterdam. Zaanstad, Beverwijk en Heemskerk ontmoeten elkaar zaterdag in de Velser Schouwburg aan de Groeneweg in IJmuiden. Na de ochtenduren gebruikt te hebben om met elkaar te repeteren, wordt om 14.30 uur een uitvoering gegeven. Na afloop van het concert bespeelt stadsbeiaardier Hein de Ligt de beiaard van het Velser stadhuis. Kamerorkest IJmond. Ter gelegenheid van het twintigjarig bestaan geeft het aan de Kanaalstaat in IJmuiden. Het stuk handelt over een Nederlands filmploegje dat in de directe omgeving van Baltimore verblijft. Daar wordt gewerkt aan een nieuwe film, waarin ook de Amerikaanse nachtclubzanger en entertainer Dubbie zal optreden. Wat volgt, is feitelijk het verslag van hoe zo’n groep technici en acteurs samenleeft en op eikaars hebbelijkheden reageert. Alleen Dubbie (met intrigerende, hoofdschuddende verwondering gespeeld door Ditha van der Linden) lijkt ieders troeteldier. Aanvang 20.30 uur. Jan van Dommelen. In de zitkamer van een Amerikaanse familie speelt zich het blijspel „Een bezem voor de bruid" af. waarmee de Santpoortse amateurtoneelvereniging Jan van Dommelen zaterdagavond het seizoen opent. De regie is als gebruikelijk in handen van Teunke Hauer. De voorstelling wordt door Jan van Dommelen viermaal opgevoerd in café Zomerlust aan de Hoofdstraat'in Santpoort-Noord, en wel op zaterdag 18 november, steeds vanaf 20.15 uur. Bejaardentoneel. Anderhalf jaar is de toneelploeg van het Beverwijkse dienstencentrum voor bejaarden bezig geweest met het instuderen van Herman Heijermans' „De Meid”, voor de groep ermee op het podium wilde gaan staan. Regisseur Bert Pijpers en zijn spelersploeg achten het spel nu echter rijp voor opvoering. Dinsdagmiddag wordt „De Meid" om 14 uur ten tonele gevoerd in de theaterzaal van De Nieuwe Slof aan de Beverwijkse Kerkstraat. Aan de voorstelling werken zeven bejaarden en de dochter van één der medespeelsters mee. In „De Meid” staat de baas/knecht/verhouding centraal. Sinds het spel in 1910 in première ging, is het door het beroepstoneel meer dan duizend maal opgevoerd, onder meer met de legendarische actrice Esther de Boer-van Rijk in de hoofdrol. Mata Hari. Als een zinnelijke avonturierster die de moraal naar haar hand weet te zetten en zich met niets ontziende flair aan de omstandigheden weet aan te passen: zó speelt Els van Rooden in de gelijknamige Centrum-produktie Margaretha Geertruida Zelle of te wel naaktdanseres/dubbelspionne Mata Hari. Ton Vorstenbosch beschreef in negen scènes het leven van de Leeuwarder koopmansdochter, die in 1917 in Frankrijk Onder is. Kamerorkest IJmond zondagmorgen om 11.30 uur een jubileumconcert in de Hervormde Dorpskerk aan de Burg. Enschedélaan in Santpoort-Noord. Voor nadere bijzonderheden, raadpleeg De Uitwijzer. André Valkering. Het boogie-woogie trio van André Valkering. met André Valkering op piano/mondorgel, Willem Schoone op basgitaar en Ab Dekker op drums treedt dinsdagavond op in Hoeve Adrichem aan het Adrichemlaantje in Beverwijk. Aanvang 21.30 uur. Feestelijke muziekavond. Woensdag herdenkt het Muziekcentrum Heemskerk (tot voor kort de Volksmuziekschool Heemskerk) het vijftienjarig bestaan met een feestelijke muziekavond in De Vrijburcht aan de Vrijburglaan. Tegelijkertijd wordt afscheid genomen van het oude Stichtingsbestuur, en worden de nieuwe leden van de zogenoemde artikel-61 -beheerscommissie verwelkomd. Het programma omvat een greep uit waar de leerlingen van het Muziekcentrum momenteel mee bezig zijn. Zo worden muzikale bijdragen verwacht van de jeugdharmonie, de twee blokfluitensembles, de big band, het houtblazersensemble, het ouderkoor, het kinderkoor, het strijkersensemble en enkele solisten. Aanvang 20 uur. 2-jarige serende ;en uit r vielen et kind iw met iudding ioor de eg Zie- ie heeft enaren, I tot ze- louden. ito her- reeds eerder een produkt van Franklin Kristal/Mint/Porse- lein heeft gekocht. Bestelling geldig na 't Kliekske uit Vlaanderen wil de volksmuziek en het authentieke instrumentarium voor het nageslacht behouden. in ..De Rhinestone Queen" WARE GROOTTE Een strikt beperkte uitgifte in massief kristal. Uitsluitend gedurende 1978 te bestellen en daarna nooit meer. Bij intekening voor 20 november wordt uw hanger u nog voor Kerstmis toegezonden. Iedere vrouw verlangt naar dat vleugje magie in haar leven. Iedere vrouw die oprecht wordt bemind, verdient een geschenk dat zegt "Jij bent de vrouw die ik liefheb”. En wat brengt dit romantischer tot uitdrukking dan Assepoes ters Glazen Muiltje, al drie eeuwen lang betoverend.be toverend vanaf de dag dat de grote Franse dichter Perrault het vertederende sprookje over Assepoester op schrift stelde en het symbool van een liefde die het wachten waard is. Het Glazen Muiltje is ver vaardigd van het edelste van alle glassoorten - prachtig verfijnd kristal - en speciaal gecreëerd ter gelegenheid van de 350ste geboortedag van Charles Perrault. Het zal u worden toegezon den in een aantrekkelijke ge- schenkverpakking en is klaar om zo omgehangen te worden. Het Glazen Muiltje is uit sluitend te verkrijgen bij Frank lin Kristal en de uitgifteprijs be draagt, inclusief 60 cm lange sterling zilveren ketting, f95,-. De Hanger is slechts bestelbaar gedurende het herdenkings jaar 1978 en zal nadien nooit meer worden aangeboden. Schenk het iemand die udier- baar is.Niet voor een speciale gelegenheid maar gewoon om haar duidelijk te maken hoeveel zij voor u betekent. Zij zal be toverd zijn door de tere schoon heid, verrukt van de sprankelen de lichtefiekten. Het zal haar goed doen te weten dat uzoveel van haar houdt. Zij zal het over al bij dragen. En telkens als zij het draagt, denkt zij aan u. City Theater. Een zwerm Afrikaanse bijen, waarvan de steek voor de mens dodelijk is, wordt waargenomen in Zuidoost Texas. De bioloog Brad Crane krijgt opdracht de zwerm onschadelijk te maken, maar voor hij daarin slaagt vallen erin „The Swarm” heel wat slachtoffers. In de griezelfilm, deze week te zien in het Umuider City Theater, maken acteurs als Michael Caine, Richard Chamberlain, Olivia de Havilland en Henry Fonda hun opwachting. Voor de regie tekende Irwin Allen, die ervaring in dit filmgenre opdeed met „The Poseidon Adventure" en „Towering Inferno". In de matinee „Sinbad en het oog van de tijger”, waarin dr onoverwinnelijke zeeman het moet opnemen tegen een betoverd roofdier. soVe.,Ser Schouwburg. Wie aan „The !'ung" denkt, speelt meteen het melodieuze Entertainer-melodietje door et hoofd. Het pianomuziekje vormde zo mogelijk een nog groter succes dan de Mm, die met Robert Redford en Paul Newman in de hoofdrollen enkele jaren Beleden toch ook wekenlang volle bioscoopzalen trok. In de Velser Schouwburg wordt The Sting vrijdag en zaterdag weer vertoond. Redford en ewman sleepten met hun vertolking van ‘et opliehtersduo Hooker en Gondorff zeven oscars in de wacht. Naast deze Prima reprise draait komende week in de Dinsdagmiddag voert de toneelploeg van het dienstencentrum Beverwijk Heijer mans’ ..De Meid" op. ter dood werd gebracht. Peter Oosthoek regisseerde de voorstelling, waarin Els van Rooden een gloedvolle Mata Hari neerzet. Om haar draait de voorstelling, waarin de overige leden van het gezelschap een soort levende achtergrond vormen. Els van Rooden zingt en speelt haar centrale rol met een overrompelend plezier, zonder ook maar één moment ordinair of platvloers te worden. Alleen haar aandeel in „Mata Hari” is al een gang naar het theater waard. Dinsdagavond is de voorstelling van Centrum te zien in de Velser Schouwburg aan de Groeneweg in IJmuiden, aanvang 20.15 uur. Advendo. Neil Simons’ blijspel „Met blote voeten in het park" wordt volgende week donderdag door de IJmuider amateurtoneelvereniging Advendo opgevoerd in de Velser Schouwburg. In de volgende aflevering van IJmond UIT-formatie wordt nader op deze produktie ingegaan. Om alvast even rekening mee te houden: de voorstelling van Advendo begint om 20 uur. Hierbij verzoek ik u mijn bestelling Datum Plaats/postcode O Dit hokje aankruisen indien u I reeds eerder een produkt van i Franklin Kristal/Mint/Porse- I I lein heeft gekocht. Bestelling geldig na acceptatie I door Franklin Kristal Levenng: 6a8 weken na sluitings- 1 i datum intekening x Alleen geldig indien niet later dan 31 december 1978 i door de posterijen afgestempeld. I Bij intekening vóór 20 november toezending voor Kerstmis. Limiet: een exemplaar per intekenaar. Aan: Franklin Kristal, Amstelduk 166, Antwoordnummer 8600, 1000 SN, Amsterdam (te verzenden in een envelop zonder postzegel te noteren voor één "Hanger van het Glazen Muiltje", vervaardigd van massief kristal en met een 60 cm lange sterling zilveren ketting Ik hoef nu nog niets te betalen, maar zal na ontvangst van een acceptgirokaart ten bedrage van f95,-, het verschuldigde bedrag bij vooruitbetaling overmaken HO

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 7