WOENSDAGMIDDAG EERSTE PAAL GESLAGEN In Heemskerk aanzetgroep en klankbordgroep voor welzijn politienieuws Elektriciteit iets goedkoper VELDHUIS terstal V: ER 5ES I zaak OPRUIMING Huldiging NKV-leden hebben veel JAM IN kort ijmondnieuws 20% korting DAM ES JASJES mt. 36-38-40 hui^zang. gpsHkennw LEDERBEDRIJF KOOP NU SIMCA ■MM Bejaarden Jeugdwerkloosheid Ter voorbereiding van spelregels voor beleid Maatschappelijk werk PEN verlaagt tarieven Soep nog niet heet Hartstichting Beverwijk weer springlevend Projectgroep gevormd tijdens instuif van Jacques Colijn Haarlemmers wegens afpersing ingesloten M 9 BEVERWIJKHEEMSKERK 19 7 8 donderdag NOVEMBER I 6 WK 3/4 lederen de Nog 1 dag grote inruilaktie Hoge inruilprijzen ongeacht welk merk UIT ONZE REORGANISATIE Umuiden-Pleinl945-52 grijp die kans kt» Breestraat 12 BEVERWIJK interieurarchitektuur zentueld /Hbreemens lx heel bijzonder onder de besten ^ruegratineerde visschotel Doe meer met vis, omdat ’t zo lekker is, Haken en ogen De Lichtboei in aanbouw in de sociale dienstverlening oijten? en (ADVERTENTIES) (ADVERTENTIES) (ADVERTENTIE) 20 Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. „Naar bekend is er een ontwikkeling gaande in de richting van een belangrijke taak voor de gemeen ten op het terrein van het welzijnsbeleid. Door de toenemende overheidsbemoeie nis zijn welzijnsvoorzieningen steeds meer collectieve voorzieningen gewor den, waarop een ieder recht heeft. In de loop van deze ontwikkeling is geconsta teerd, dat er tussen de verschillende maatregelen weinig samenhang bestaat en dat te treffen voorzieningen in belang rijke mate afgestemd dienen te zijn op de plaatselijke behoeften". We citeren de aanhef voor het hoofdstuk „Welzijn” uit de aanbiedingsnota bij de haar voorstellen en ideeën aan de „Klank bordgroep” te kunnen voorleggen. Hierbij zal uiteraard ook gedacht moeten worden aan intergemeentelijke welzijnsvoorzie ningen. Regionaal overleg hieromtrent zal met nog meer nadruk dan reeds het geval is, bevorderd moeten worden. In welke mate als gevolg van de decentralisatie en de te bewerkstelligen harmonisatie en wij ziging van de secretarie-organisatie een personeelsuitbreiding nodig zal zijn is thans nog niet duidelijk te voorzien. B. en W. verwachten in 1979 hierover voorstellen te kunnen doen. Het ingestelde „Bureau Voorlichting en Kabinet” zal in elk geval inpasbaar zijn”, aldus nog steeds het ci taat Het staat vrijwel vast dat met ingang van 1 januari aanstaande een rijksbijdragere- geling voor sociaal-culturele aktiviteiten in werking zal treden. Die regeling zal dan gelden voor de volgende werkvormen: vor- mings- en ontwikkelingswerk voor volwas senen, opbouw- en actiewerk, voorlich- tingswerk, club- en buurthuiswerk, centra voor kunstzinnige vorming (muziekscho len en creativiteitscentra), amateuristische kunstbeoefening en volkscultuur, sportie ve recreatie, jeugd- en jongerenwerk, peu- terwerk De zorg hiervoor zal dan een recht streekse zaak van de gemeente worden”. Einde citaat. Dat is dan nog al wat en dat al per 1 januari 1979, denken we dan,maar wethouder A. F. M. van Herpen stelt ons gerust: „Voorlopig verandert er niets" or zélf t daar- lashan. kus- onden, langer Wegéns een ambtsjubileum in het Stads kantoor op dezelfde tijd was de burge meester verhinderd, maar de gift zal in elk geval ten goede komen aan deze projekt- groep, zo liet de heer Colijn ons weten. Die projektgroep werd tijdens de instuif offici eel gevormd. De samenstelling is volgens de door de heer Colijn verstrekte gegevens als volgt: mevr. O. de Boer-Walta, lerares Berlingh College; notaris A. Th. Bruining; Jac. Colijn; de heer en mevrouw Van Esch van het Rode Kruis; G. J. Frerichs, oud- ambtenaar burgerlijke stand van de ge meente Beverwijk; mevr. J. J. M. Schippe- rus-van der Loeff; dr. K. A. Groensmit; mevr. B. de Hen-Brand (raadslid PvdA); J. Th. Leeuw, gemeentevoorlichter; ds. en mevrouw H. Luikinga; mr. P. Schipperus, J. W. Reijkers (raadslid D’66) en als niet- Beverwijker de heer J. van der Zwan, directeur van het blindenonderwijsinsti tuut Bartimeus in Zeist. De projectgroep wil de Beverwijkse bur gerij motiveren voor een samenwerkings project in Indonesië en gelden inzamelen voor leermiddelen ten behoeve van het onderwijs aan blinde kinderen in een door de Indonesische overheid te bouwen cen trum op Java. De heer J. van der Zwan, directeur van Bartimeus in Zeist zal dit project begelei den en tevens als coördinator optreden bij de contacten tussen de projectgroepen in Beverwijk en Indonesië en bij de uitvoe ring van het project in het overleg met mevrouw Nasution van de Indonesische Welzijnsraad. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Ter gelegenheid van zijn vijfenzestigste verjaardag en „uit dankbaarheid voor de vele vriendschap pen" hield ir. Jacques Colijn woensdag middag een „instuif” in „De Nieuwe Slof”. Zijn bedoeling was aan de burge meester van Beverwijk een cheque te overhandigen waarvan het bedrag be stemd is als start voor een uit de Bever wijkse burgerij te vormen projectgroep die zich zal beijveren om de bevolking te motiveren voor een samenwerkingspro ject in Indonesië. daarvoor is o.a. een extra beroepskracht nodig. Die uitbreiding van de staf is tot op dit moment nog niet verwezenlijkt. Dat kan tot gevolg hebben dat de mogelijkhe den van het nieuwe gebouw niet volledig benut kunnen worden, en dat het buurt- Maar we citeren verder: „Volgens de voorgenomen welzijnsrege- lingen, zoals het onderwerp kaderwet spe cifiek welzijn en de ontwerprijksbijdrage- regelingen, is het de opzet dat er harmoni satie gaat ontstaan tussen de maatregelen en voorzieningen en dat het welzijnsbeleid in eerste aanleg een zaak van de plaatselij ke overheden dient te zijn. De besluitvor ming komt daarmee tot de taak van de gemeentelijke overheid te behoren, het geen in nauw overleg met alle belangheb benden zal moeten plaatsvinden. Er is dus sprake van decentralisatie en democrati sering van welzijnsbeleid. Om hieraan ge stalte te kunnen geven zal een aantal spel regels noodzakelijk zijn. Ter voorbereiding hiervan zijn in deze gemeente een zogenaamde „Aanzetgroep” en een „Klankbordgroep" in het leven ge roepen. In beide groepen zijn, als resultaat een goed overleg, zoveel mgelijk in de plaatselijke welzijnssectoren werkzame verenigingen en groeperingen vertegen woordigd. De „aanzetgroep” is inmiddels aan het werk en streeft ernaar begin 1979 huis niet altijd op de gewenste tijden geo pend kan zijn, zo meent de staf van De Lichtboei. Bovendien vraagt de zo broodnodige uit breiding van de activiteiten ook weer meer geld en ook daarover is tot nu toe niets geregeld. „U ziet het: we zijn erg gelukkig met het nieuwe geobuw, maar er blijven nog wel wensen", laat de stichting Sociaal cultureel werk in de wijken Meerestein, Oosterwijk, Zwaansmeer en Zuidbroek weten. BEVERWIJK. Dinsdagavond heeft de afdeling Beverwijk van de Vrienden van de Hartstichting haar jaarlijkse ledenver gadering gehouden. Voorzitter Cijs be treurde het in zijn openingswoord, dat slechts weinigen aanwezig waren, maar weet dit aan het feit, dat de afdeling de laatste tijd min of meer in „slaap” was gesukkeld. Hij had alle vertrouwen in een wederopstanding van de afdeling en ver telde dat er tal van nieuwe activiteiten op het programma staan, zoals een reanima- tiecursus, lezingen, filmavonden en activi teiten rond de Hartweek. Het secretariaat van de afdeling blijft op het adres Uiver- hof 44. In de regio IJmond is in de afgelopen jaren de „Kommissie lichamelijk gehan dicapten IJmond" ontstaan. Daarbij zijn thans 23 organisaties aangesloten. De werkzaamheden zijn zo omvangrijk ge worden, dat besloten is om de commissie tot een geheel zelfstandig opererende or- ganisatie„stichting” om te vormen. Voor het jaar 1978 is in de salariskosten een subsidie ontvangen van het Ministerie van Sociale Zaken, maar die was eenma lig. Een subisidieverzoek om de professi onele begeleiding van het werk te conti nueren is thans bij de IJmondgemeenten in behandeling. Door een werkgroep is plaatselijk een studie gemaakt van verkeersvoorzienin- gen voor gehandicapten. De werkgroep zal de bevindingen vastleggen in een rap port met aanbevelingen. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Landelijk is een onderzoek ingesteld naar het funktioneren van de gemeentelijke sociale diensten. Einde 1978 kan het eindrapport worden ver wacht en binnen de Heemskerkse sociale dienst is inmiddels een discussie op gang om te komen tot een beschrijving van taak en funktie. In de aanbiedingsnota bij de gemeentebegroting voor 1979 wordt nader ingegaan op enkele werkaspekten. Daarna is er een werkgroep gevormd, die onder meer tot taak heeft een nieuwe stichting ad interim, alsmede een ad inte- rimbestuur te vormen. Volgens de aanbiedingsnota bij de ge meentebegroting is wat de voortzetting van het dienstverband van de funktiona- rissen betreft, voor wie per 1 januari ontsalg dreigt, als uitgangspunt gekozen, dat iedere funktionaris de gelegenheid wordt geboden in dienst te treden bij de nieuwe stichting in oprichting, op voor waarde dat doelstelling, taken en be voegdheden die zullen worden geformu leerd door de werkgroep, worden onder schreven. B. en W. spreken de hoop uit, dat de werkgroep er op korte termijn in zal slagen met medewerking van alle betrokkenen tot een goede aanzet voor de continuering van het algemeen maat schappelijk werk van deze stichting te komen. De Raad van Toezicht op de provinciale bedrijven vergadert maandag 20 novem ber over bovengenoemde voorstellen. De raad bestaat uit leden van Provinciale Staten en deskundigen. Filmmiddag. Vrijdagmiddag wordt er 1 buurtcentrum De Schans een film voor e jeugd gedraaid. Deze film, die om vier ur begint, is getiteld „De dwergexpress” gaat over kinderen dwergen, opa’s en Jto’s. Een toename wordt geconstateerd van de werkloosheid onder de schoolverla ters. Vorig jaar stonden er in Heemskerk 42 geregistreerd en nu 70, maar het ge meentebestuur heeft gronden om aan te nemen dat deze situatie over enkele maanden een wijziging zal hebben on dergaan in positieve zin. B. en W. blijven de ontwikkelingen nauwgezet volgen, maar zien thans nog geen aanleiding voor speciale maatregelen. Ten behoeve van deze jongeren is in overleg met het buurthuis „De Schuilhoek" voorlopig als experiment de mogelijkheid ge schapen om in het buurthuis bij voor beeld meer informatie te verkrijgen over uitkeringen, sollicitatiemogelijkheden en aktiviteiten. (Van onze streekredactie) BLOEMENDAAL. Een gemiddeld ge zin dat elektriciteit van het PEN krijgt geleverd zal volgend jaar twaalf gulden minder hoeven te betalen. Het Provin ciaal Elektriciteitsbedrijf Noord-Holland wil de tarieven van haar produkt zodanig verlagen dat haar inkomsten met zeven eneenhalf miljoen gulden zullen dalen. Daarvan komt 5,5 miljoen ten goede aan de 350.000 kleinverbruikers in de provin cie. Het gaat het PEN overigens naar den vleze. Het eerste half jaar van 1978 werd afgesloten met een positief resultaat (zeg maar winst) van 13 miljoen gulden. Dat cijfer was voor het hele jaar 1977 19 mil joen. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Woensdagmorgen heeft de Beverwijkse politie een 27-jarige Haarlemmer aangehouden en ingesloten wegens afpersing bij het jongerencentrum Labyrinth. Later werd in verband met dezelfde zaak ook een 24-jarige Haarlem mer gearresteerd. Natuurlijk heeft ook de gemeente Heemskerk te maken met de problema tiek binnen de Stichting voor Maatschap pelijke Dienstverlening Midden-Kenne- merland, die in het voorjaar van dit jaar de opheffing per 1 januari aanstaande aankondigde als gevolg van interne moeilijkheden. n winkell (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Woensdagmiddag is aan de Luxemburglaan de eerste van de U2 vijfeneenhalve meter lange palen ge- i,fi(i voor het nieuwe buurthuis De Licht boei, dat momenteel in een paar noodlo den aan de Heemskerkse Maasstraat een nooddruftig bestaan leidt. Het slaan tin de eerste paal van het door bouwbe drijf Meijer te bouwen buurthuis ging In Heemskerk is destijds een commis sie ingesteld die tot taak heeft aan de bejaarde die opneming wenst in een bejaardenoord, alsmede aan de houder van een bejaardenoord advies uit te brengen over de aard en de mate van de verzorging die voor die bejaarde nodig is. Dit zal in 1979 in een verordening wor den vastgelegd. gemeentelijke begroting voor 1979 en we gaan daar nog even mee door, want onder dat hoofdstuk welzijn plegen zoveel zaken op een hoop te worden gegooid en daar wordt dan in dermate algemene termen over gesproken dat er tegelijk van alles en niets in of uit valt te lezen en de conclusie altijd is dat er verder wordt gepraat, ge dacht, bezonnen en geëvalueerd, gestimu leerd, bevorderd en gecoördineerd en vooral „wordt gestreefd naar” Daar kan namelijk niemand zich ooit een buil aan valleh. BEVERWIJK De Industriebond NKV, afdeling Beverwijk, huldigt maan dagavond tijdens een bijeenkomst in dans school „Heemskerk” aan de Zeestraat een aantal jubilarissen die 60, 50, 40 en 25 jaar lid zijn van de bond. Voor het 60-jarig lidmaatschap krijgt men een gouden insig ne met briljant. Wie 50 jaar lid is van de bond ontvangt een gouden insigne met briljant. De jubilarissen zullen door dis- trictsbestuurder W Brand worden toege- sproken Grondslag van de tariefvoorstellen is een verlaging van de zogenaamde brand- stoffactor die een onderdeel is van de elektriciteitsprijs. Ook het vastrecht voor kleinverbruikers gaat met zes gulden per jaar omlaag. Dat bij elkaar levert de kleine afnemer gemiddeld een verlaging van twaalf gulden op. Het resterende bedrag van bijna twee miljoen verlaging komt ten goede aan de grootverbruikers en openba re verlichting. De gemiddelde kilowattuur- prijs voor kleinverbruikers was 16,86 cent en komt per 1 januari op 16,51 cent. Commissies. Donderdagmiddag 30 hvember vergadert om 13.30 uur in het ladskantoor de raadscommissie voor lugdzaken. Op de agenda staat o.a. de land van zaken met betrekking tot de ieuwbouw van de Lichtboei, bespreking sn de prioriteitenlijst 1979 en de nieuw- »uw kinderboerderij bij Heliomare. AUTOBEDRIJVEN Betelgeuzestraat 6 IJMUIDEN - Tel. 02550-17250 Jan de Windstraat 2 BEVERWIJK - Tel. 02510-42324 ü- Vrolijke en tevreden gezichten op het bouwterrein van de nieuwe Lichtboei waar staf en medewerkers(sters) van het buurthuis vertegenwoordigers van de gemeenten Beverwijk en Heemskerk de eerste paal zeer gewillig de grond zagen inglijden. Industriebond. De Industriebond WV, ÏJmond-noord, belegt volgende 'eek donderdagavond 23 november een ijeenkomst waar iets wordt verteld over oe een CAO tot stand komt. Ook de ieuwe CAO komt aan de orde. Onder invloed. Een 31-jarige inwoner van Beverwijk en een 25-jarige autobe stuurder uit Buitenkaag werden in de nacht van woensdag op donderdag dooi de politie aangehouden wegens het rijden onder invloed, respectievelijk in de Brees traat en over de Luxemburglaan in Heemskerk. Winkeldiefstallen In het warenhuis Famila werden woensdag een 59-jarige inwoonster van Alkmaar en een 28-jarige Heemskerker aangehouden terzake win keldiefstal. Begin van brand. In de nacht van woensdag op donderdag was er een begin van brand in de Carousselbar aan het Kennedyplein. De politie kon met een brandblusser de zaak klaren. De brand was ontstaan in een papierbak. De eigena resse van de bar waarschuwde de politie. wagenweg haarlem 023-312172 Afzwemmen. In het Sportfondsenbad aagden voor het diploma B: Michael van ken, Jurg Bosman, Erwin Fictoor, Mar ti Gertenbach, Maria de Jong, Hugo Ibertop, Patricia Schoonenberg, Jerre rsem, Saskia de Vries, Bianca Zwart, dwin Boom, Ronald Oorvers, Petra Fic- lor, Karin Hoedemakers, Marinette Mul, ihannes Olsthoorn, Marika Toth, Sandra os en Maarten Waal. De nieuwe Lichtboei is een project dat mim 1,4 miljoen gaan kosten. Het buurt huis bestaat uit een aantal kleine lokalen, die, als het nodig blijkt te zijn, tot grotere amtes aan elkaar gekoppeld kunnen lorden en met welk systeem het heel (makkelijk is om de ruimtes aan te pas- ienaan de dan levende behoeften. Centraal in het gebouw ligt de bar. Aan I feene zijde sluit deze aan op een hal, van waaruit de zaal, twee leslokalen en een Ijtafruimte bereikbaar zijn. Aan de andere hant is een spelruimte, die toegang geeft 'llotde jongerendisko en de peuterspeelzaal ||anex kinderoppasruimte. I De staf van De Lichtboei wil de uitbrei ding van de activiteiten in het nieuwe fturthuis vooral zoeken in bijeenkomsten 1 voor volwassenen. Men wil het buurthuis ais het even kan overdag en ’s avonds fcopend houden, zodat iedereen even kan binnenwippen. Hoewel iedereen die maar iets met de pchtboei te maken heeft woensdagmid- dag met een uiterst tevreden gezicht op de ■bouwplaats rondliep, zijn er toch wel za- Jken die nog uitgewerkt moeten worden. ÏNa twaalf jaar werken in af gekeurde ■oodgebouwen aan de Maasstraat wil men L organisatie en de begeleiding in het ■nieuwe buurthuis goed aanpakken en "1 J ronder enig officieel vertoon voorbij. Het (eest wordt pas gevierd als binnenkort de k eerste steen van de nieuwe Lichtboei kan i jorden gelegd. Leg 800 g visfilets in beboterde vuurvaste schotel. Fruit gehakte ui en 100 g gesneden champignons in ^Mlboter. Meng er blikje tomatenpuree, dl witte wijn en water doorheen. Even zachtjes doorkoken. Voeg naar smaak zout, peper en citroensap toe. Giet 't geheel over de filets. Nu paneren en gesmolten boter toevoegen. Langzaam gratineren in warme oven. Garneren met peterselie. Produktschap voor Vis en Visprodukteri, s-Gravenhage

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 9