FUSIE KRUISVERENIGINGEN Weer vijfduizend meter meubelen Informatie-avonden streekplan in vier Heemskerkse zalen kranten nooit over leest” Afsluiting Zeestraat kort ijmondnicuws 1 1 burgerlijke stand "Ergcbcurcn hier dingen in de buurt waar Je in de landelijke veilingen beverwijk 7S - c Wit-Gele Kruis en Groene Kruis in één vereniging z BEVERWIJK INITIATIEFGROEP COÖRDINEERT BEZWAARSCHRIFTEN Groenten Tuinbouwstudieclub met kamerplanten Commissies vergaderen Geen spreekuur Kleurwedstrijd Stadscentrum Loos alarm voor brand in Hema Gemeenschapsruimte voor Vlinderschool Bromfietster gewond geraakt Vergadering over tennispark Westerhout Ml NOVEMBER BEVERWIJK-HEEMSKERK 6 ZATERDAG 1 8 19 7 8 A> J W i- JE.’. J Want in feite is de regionale krant een dubbele krant met landelijk èn plaatselijk nieuws. Nieuws waar u dagelijks bij betrokken bent. I I I I I HHHmH (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Het Wit-Gele Kruis en het Groene Kruis te Be verwijk, zijn van plan om per 1 januari te fusioneren als „Kruis vereniging Beverwijk” verder te gaan. In de ledenvergaderingen van beide afdelingen, voor het Groene Kruis op 11 december en voor het Wit-Gele Kruis op 22 no vember, komt het fusieplan ter sprake. De besturen verwachten niet dat er leden zijn die zich tegen de voorgenomen samensmelting verzetten. V In de landelijke kranten leest u bijvoor beeld niet wat er in de gemeenteraadsverga dering besloten is. Evenmin vindt u in de landelijke bladen de bioscooptijden, kerkdiensten en de advertenties waarin koopjes in uw omge ving worden gevraagd en aangeboden. Of huizen. Of personeel In de regionale krant leest u die dingen wel. Plus al het wereld en landelijk nieuws^- (ADVERTENTIE) randweer Het kruisgebouw aan de Büllerlaan. t. 21.30 u. (ADVERTENTIE) 90). 22 u.' Naam: Adres: Woonplaats: Op de groenteveiling heeft de andijvie dan toch nog de grote sprong gemaakt, zowel in prijs als in aanvoer. BEVERWIJK. Aan de bloemenvei ling is het assortiment nu toch wel op een dieptepunt gekomen, maar dat is een jaar lijks verschijnsel in november. splein 35, de zwarte jeg 4, tel Zondag l uur dis- ur Nacht Zeezotte. Jat. en zo. „Merlijn inger des stede, tel der filter De welzijnssector van de maatschappe lijke dienstverlening wordt door de rijks overheid al geruime tijd gewezen op de noodzakelijkheid om plaatselijk en regio naal grotere eenheden van de bestaande kruisverenigingen tot stand te brengen. Het Groene Kruis en het Wit-Gele Kruis te Beverwijk kunnen het al vele jaren goed met elkaar vinden, hetgeen in 1972 resulteerde in de oprichting van de Stich ting Wijkgebouwen Beverwijk, die o.a. het kruisgebouw aan de Bullerlaan be heert. kundigen een nieuwe wijkindeling ge maakt, hetgeen betekent dat sommige le den de vertrouwde wijkzuster, die in een aantal gevallen een tiental jaren voor de dagelijkse verzorging in huis kwam, zul len moeten missen en iemand anders in huis krijgen”. Volgens dokter Vos is de nieuwe wijkin deling voor de huisartsen en ziekenhuizen ook heel wat praktischer. „Nu weet je soms niet wie in welke straat zit”. De „Kruisvereniging Beverwijk” zendt straks drie afgevaardigden naar het be stuur van de Stichting Samenwerkende Kruisvereniging IJmond. die in opdracht van de Kruisvereniging de dienstverlening in beide steden verzorgt. Voor de plaatse lijke kruisvereniging blijft er nog voldoen de werk over, want men blijft zich bezig houden met o.a. de kleuterzorg, zorg voor de zieken thuis, zwangerschapsgymnas- tiek, injecties, zuigelingenzorg en voorlich ting. deskundige inleider uitgenodigd. De initia tiefgroep zal concept-bezwaarschriften sa men stellen en de groep is ook druk bezig met het verzamelen van voldoende voor lichtingsmateriaal als foto’s, kaarten, en zovoort. BEVERWIJK. De wethouders C. J. M. Bodewes en F. Kaebisch jr. zijn maandag 20 november verhinderd hun wekelijks spreekuur te houden. BEVERWIJK. In verband met werk zaamheden aan de riolering zal het ge deelte van de Zeestraat tussen het Wester- houtplein en perceel Zeestraat nr. 152 met ingang van maandag 20 november gedu rende twee weken voor alle rijverkeer worden afgesloten. De wegomlegging zal ter plaatse met borden worden aangege ven, terwijl de volgende verkeersmaatre gelen zullen worden getroffen. Het verkeer in de richting Wijk aan Zee wordt omgelegd via Groenelaan en Duin- wijklaan. In de Groenelaan wordt een tweezijdig parkeerverbod ingesteld. Eenrichtingsver keer wordt ingesteld in de Duinwijklaan, richting Westerhoutplein. Het parkeerverbod en éénrichtingsver keer in de Zeestraat tussen de Beeckzang- laan en perceel nr. 152 wordt opgeheven. De buslijnen 73-74 in de richting Stati onsplein worden zolang dit nodig is omge legd via Zonnebloemlaan, Warande en Westerhoutplein. De halte Populierenlaan hoek Duinwijklaan komt voor die periode te vervallen. De halte van buslijn 76 in de Zeestraat, nabij de Dr. Schuitstraat, wordt verplaatst naar de Groenelaan. Z I De wedstrijd gaat op zaterdag 18 no vember van start. De kleurplaten kunnen worden afgehaald bij alle bij de winke- liersorganisatie Stadscentrum aangeslo ten winkels en de platen kunnen daar ook weer worden ingeleverd. De deelnemers aan de wedstrijd worden ondervérdeeld in drie groepen, namelijk van vier tot en met zes jaar, van zeven en acht jaar en een groep van negen- tot en met twaalfjarigen. Voor elke leeftijdsgroep worden drie prijzen beschikbaar gesteld en de kleur platen zullen door een deskundige jury worden beoordeeld. De prijswinnaars krij gen voor of op 5 december persoonlijk bericht. BEVERWIJK. Bij een voorrangsfout op het kruispunt Laan der Nederlanden- /Heemskerkerweg, is vrijdag een 18-jari- ge bromfietster uit Heemskerk aangere den. Zij brak een arm. De kas-troschrystanten voeren nog de boventoon en vooral in het midden van de week leverde dit produkt nog een goede prijs op, dicht tegen de drie gulden per bos. Vrijdag was de prijs wel een paar dubbeltjes lager. Freesia was daarentegen vrijdag duur der: tot 36 cent per stuk. De prijs van anjers schommelde de hele week rond dezelfde prijs en voor de eerste sortering lag die rond de 60 cent per stuk. De trosanjers noteerden 200 tot 360 cent per bos. Lelies brachten van 20 tot 70 cent per tak op en dat is voor de tijd van het jaar een matige prijs. Nerinen blijven rots vast op een prijs van 30 tot 60 cent per stuk; voor de crispa betaalde men tot 50 cent. Rozen noteerden van 40 tot 84 cent en de babyroosjes varieerden in prijs van 10 tot 42 cent per stuk. Bij de potplanten vormden de zware cyclamen de uitschieters met een prijs tot 850 cent. De gemengde groene planten kwamen tot zeven gulden per stuk, terwijl de in kleine pot aangevoerde azalea's van 125 tot 255 cent opleverden. 3248831 raderen uit !n gehore >1. 380497) ;nden afd. Sr. HeilU- adntet. 1. 311174). 2439) 20.30 lokaliteit en Mee i. Zat. 10- 21 u. pend van -16.45 u. randweer lantsoen 0.30-17 a i. 10-12.30 1 19-21 u., •d Smith- uur. rrkstraat Spreeku ur, di. en (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Na een aanvankelijk wat trage start is de Initiatiefgroep Heemskerk Streekplan Noordzeekanaal- gebied nu enthousiast bezig aan het ont wikkelen van plannen. De initiatiefgroep wordt gevormd door vertegenwoordigers van allerlei Heems kerkse organisaties, particulieren, scho lieren van de Adelbertusmavo, de buurt huizen, de Gemeenschapsraad (coördine rend) en het Opbouworgaan Noord-Hol- land (ondersteunend), alsmede door verte genwoordigers uit Uitgeest. De groep ziet het als een eerste taak de burger duidelijk te informeren over de onderdelen van het ontwerp-streekplan die Heemskerk het meest raken, zonder evenwel het totale verband te verwaarlo zen. In vele opzichten vindt men het plan te ver af staan van de bevolking. De techni sche en ambtelijke taal is moeilijk te vat ten en terzake een aantal onderdelen moe ten nog studies worden verricht. Doel van de groep is de burger nog de gelegenheid te geven vóór 15 december bezwaren tegen het plan kenbaar te ma ken. Om zoveel mogelijk belangstelling te wekken worden de onderwerpen zodanig over de buurthuizen verdeeld, dat deze in die omgeving het meeste aanspreken. Al leen het algemene onderwerp voorhaven en kustaanpassing wordt op een centrale plaats in de gemeente aan de orde gesteld. Het informatieprogramma is dan als volgt. Op maandagavond 27 november: spoorlijn langs het duin (buurthuizen d'E- velaer en De Werf) in zaal Pekel; dinsdag avond 28 november voorhaven en kus taanpassing in „De Zandkraai"; woensdag 29 november verlengde Coentunnelweg in „De Lichtboei”; donderdag 7 december bebouwing Noorderveld in „De Schuil hoek”. In het werkgebied van de buurthuizen wordt binnenkort huis-aan-huis een uitno- diging/voorlichtingsfolder verspreid. Iedereen is overigens welkom op alle avon den. Voor elke informatie-avond wordt een Voor tapijtreiniging, vaste vloerbedekking losse kleden bankstellen Ook levering nieuwe vloerbedekking en gordijnstoffen Zijlweg 286, Haarlem. Tel. 023-313289 dSSp ij.; iheim, tel roep Elc ge straat" 1. 3211551 ieater Jat •1. 312439 oor zich" 312439)2 alle leef- senen 14 19-21 uur 2.30 uur, 5-17.30 en sserij en 9.30-13.00 GEBOREN: Walter W A„ z.v. R. M. John en M. W. M. Schellevis; Monique, d.v. T. H. Kok en D. van Amersfoort; Casper T., z.v. J. Boer en M. L. E. Kabel; Jessica, d.v. H. Lagendijk en M. L. Rodewijk; Mark, z.v. J. H. Six en J. Berkhout; Christiaan, z.v. A. J. G. Rij kers en K. W. Rosier; Robert, z.v. W. G. van Dijk en T. M. Rijnders. ONDERTROUWD: F. H. Kamps en A. H. de Ruijter; E. L. J. Bol en S. R. Freeth GEHUWD: L. Hoogeland en H. C. van der Pluijm, R. H. Oortjes en M. de Vries, W. M. Boerebach en M. A. Zoontjes, A. P. J. Schelvis en H. C. M. Donkers, R. Timmerman en A. A. M. Postma, M. C. F. J. Siersma en J. Seegers, A. J. Dekker en S. J. van Arenthals.' OVERLEDEN: C. Modderman, 85 jaar, w.v. Van der Kroft; J. J. Vessies, 95 jaar; C. van Balen, 16 jaar; G. A. de Wit, 45 jaar, e.v. Wester. en 20 u: 19 en 21.30 !4 u.: „Ce- oesstr. 11, „Meeste 1. 3191881 1 Wanja" „Je kunt 1 ra j n (Aankruisen wat gewenst wordt.) IJ muider Courant. Beverwijkse Courant. Stuur mij 14 dagen gratis uw krant ter kennismaking. Daama neemt u kontakt met mij op om te horen of ik een abonnement neem. Veerstr., u. zondal 2 u.: „Hel 1 en 21.15 lapshot", Zondag 'omplot Oen 21.15 ■land 38. 15.00 uur igmiddag 3.00 uur j, volière BEVERWIJK. De brandweer werd vrijdagmiddag om half twee ge waarschuwd voor een brand in de nieuwe Hema aan de Breestraat. Het bleek een loos alarm te zijn. n 21.30 u. 14.00 u. en 21.30 (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. De Activiteitencom missie Stadscentrum Beverwijk heeft naast de activiteiten die door de verschil lende promotieclubs worden georgani seerd in de Sinterklaasperiode een kleur wedstrijd uitgeschreven voor kinderen van vier tot en met twaalf jaar. n 21.30 u u., zon. H 'aak”, al n 21.15 u.: 004) 15.30, ■n morgen jbus”, al j- 731) 19 en mes", 16) badmees- n 21.15 u.: inond 23.45 (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. De commissie voor on derwijs en culturele zaken vergadert dins- 4 Aan de Parallelweg in Beverwijk is van het in aanbouw zijnde pand van Mijnders Meubelen het hoogste punt bereikt. In het voorjaar kan dit nieuwe bedrijf worden geopend en dat betekent dat de Beverwijkse „meubelboulevard weer met vijfduizend vierkante meter meubel-verkoopruimte is uitgebreid. Mijnders Meubelen heeft meubelvestigingen in Lisse, Leiden, Sliedrecht en Zwanen burg. i Stuur de bon in open envelop zonder j postzegel aan: Damiate Pers Antwoordnr. 416.2000 VC Haarlem. I I. 3211551. gsconcert an Blerk ?ert, Er'el- vecimbel hodelaar. merorkest HEEMSKERK. Hoewel in Heemskerk al lang het aanwezig zijn van een gemeen schapsruimte in schoolgebouwen als noodzakelijk werd beschouwd, hadden niet alle schoolgebouwen zo'n ruimte. Thans is er echter nog maar #en perma nent schoolgebouw, dat nog geen passende gemeenschapsruimte heeft en dat is de Vlinderschool aan de Beneluxlaan. B. en W. hebben aangekondigd, dat zij er naar streven deze school in 1979 van een dergelijke ruimte te voorzien. Vrijdag liepen de prijzen op tot 145 cent per kilo, maar de aanvoer liep toen terug naar 14.000 kilo. Daarmee is de andijvie - de hele zomer koploper in de aanvoer - teruggevallen naar de tweede plaats, want de prei staat nu met een aanvoer van 20.000 kilo bovenaan. De prijs hiervan vertoorlde in het laatst van de week een lichte tendens tot dalen. De hoogste note ringen liepen terug van 87 cent op de maandag via 73 op de woensdag naar 68 cent op de vrijdag. Bospeen liep ook in prijs terug van 170 op maandag naar 120 cent op de vrijdag, toen er nog 1300 bos werd aangevoerd Overigens waren de schommelingen wat de aanvoer betreft niet zo groot. De winter- produkten vervangen nu de najaarspro- dukten. De koolsoorten nemen de plaats van de bladgroenten in met voor deze produkten redelijke prijzen. Spruiten vor men hierop een uitzondering. Die zijn goedkoop. Boven de 70 cent gaat er geen kilo weg. Daarentegen liep de boerenkool in prijs op tot 70 cent per kilo. Een kistje tomaten - wat bleek van kleur - varieerde in prijs van 580 tot 910 cent. Vrijdag waren de prijzen: andijvie 72-145, bleekseldery 51-57, bloemkool 80-96, boerenkool 38-70, bos peen 45-120, seldery 15-53, breekpeen 12- 35, Chinese kool 59, groene kool 38-40, knolseldery 22-44, peterselie 10-23, prei 56- 68, radijs 33-71, rode kool 10-25, spruiten 59-68, tomaten 580-910, uien 14-39, was peen 25-59. Vrouwencafé. Maandagavond 20 no vember wordt er in het Heemskerkse Vrouwencafé in buurthuis De Zandkraai gepraat over de komende feestdagen. Het Vrouwencafé is om half negen 's avonds geopend. Raadscommissie. Maandagavond 27 november vergadert in het Stadskantoor de raadscommissie voor sportzaken. Aan vang 19.30 uur. Op de agenda staat de vertoning van de film „Bolidtan, een sprong voorwaarts”. Dit in verband met de aanleg van de nieuwe atletiekbaan. Voorts een brief van de Stichting Sporthal inzake de besteding van een extra krediet en een voorstel om materiaal te kopen voor de gymnastieklokalen. Wijcker Herberg. Frank en Carla .Mohr openen woensdag 22 november De Wijcker Herberg, op de hoek van de Zee- straat-Groenelaan. Zij houden van 22 tot 24 uur open huis. Alleenstaandensoos. De werkgroep alleenstaanden-soos van buurthuis De Zandkraai te Heemskerk organiseert op 23 november een klaverjasdrive die om 20 uur begint. Iedere alleenstaande van 35 tot en met 65 jaar kan lid worden van de soos. Commissie. In de raadzaal van het Heemskerkse gemeentehuis vergadert dinsdagavond 21 november de raadscom missie milieuzaken. Aan de orde komt het ontwerp streekplan Amsterdam-Noord- zeekanaalgebied. De Beverwijkse kruisverenigingen lie ten het niet bij deze samenwerking, want de besturen ontmoetten elkaar regelmatig en langzaam kreeg de fusiegedachte ge stalte. Makkelijk ging dat niet. De kruisve renigingen hebben ieder een bewogen his torie, die voor het Wit Gele Kruis op 15 oktober 1928 begon en voor het Groene Kruis op 1 april 1875. In regionaal verband werkte het Wit Gele en Groene Kruis van Beverwijk al samen met de afdelingen te Velsen in de opgerichte Stichting Samenwerkende Kruisverenigingen IJmond. De kruisvere nigingen van Heemskerk zijn nog niet bij deze Stichting aangesloten. Die overkoe pelende kruisorganisatie is beschermvrou we van de Stichting Gezinszorg en de Stichting Wijkverpleging, die per 1 januari a.s. in Velsen en Beverwijk van start.gaan. Deze regionale samenwerking heeft nu een vervolg gekregen in de samensmelting van de plaatselijke kruisverenigingen tot „Kruisvereniging Beverwijk”. De werk zaamheden van de twaalf wijkverpleeg kundigen veranderen niet, wel de werkwij ze. Voorheen was het mogelijk dat twee buren in een straat twee verschillende wijkverpleegkundigen in huis kregen. Dat beeld is straks voorgoed verleden tijd, aldus dokter Vos, voorzitter van het Wit Gele Kruis Beverwijk. „Er is in overleg met de wijkverpleeg- t). Zondal begeleid Ik neem direkteen abonnement en ontvang de eerste vier weken uw krant gratis. Noteer mij voor een: Jaarabonnement Kwartaalabonnement Dat is namelijk een ingewikkelde mate rie, want het tennispark Duinwijck is ei gendom van de N V. Mij. tot Exploitatie van Tennisbanen in Beverwijk en omstre ken. Deze N V. is vijftig jaren geleden opgericht door een groep tennisenthousi asten die aanvankelijk zijn gestart met een paar banen op eigen grond (ongeveer de hui3ige banen 1 en 3). De andere banen liggen op gemeentegrond die de N.V. tot het jaar 2008 in erfpacht heeft verkregen Het clubhuis is eigendom van de gemeente en dit wordt door de N.V. gehuurd. Maar sinds 1962 wordt door de N.V. het park verhuurd aan de heer M. Smit, die voor de exploitatie van het park zorg draagt. De vereniging „Westerhout” huurt dus de ba nen van de heer Smit. Het bestuur heeft nu het fiat van de vergadering nodig om de zaken af te ron den op een wijze die voldoet aan de in de aanhef van dit artikel genoemde wensen De agenda voor de vergadering ver meldt voorts onder meer een contributie verhoging (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. De Tuinbouw Studie club houdt dinsdag 21 november een zoge naamde „liefhebberij-avond” in de vei- lingkantine. De heer F. Timmermans van het Rijkstuinbouwconsulentschap in Aalsmeer houdt een inleiding over het verzorgen en stekken van kamerplanten. dag van 19.30 uur af in het Stadskantoor. De agenda vermeldt onder meer een tespreking van de prioriteitenlijst voor De commissie voor milieuzaken komt donderdagavond bijeen in het Stadskan toor, eveneens om half acht. Besproken w°rdt het ontwerp-streekplan voor het Amsterdam-N oordzeekanaalgebied en speciaal de milieu-aspekten daarvan. Kustvervuiling door olie is ook een van de gespreksonderwerpen. Men hoopt dat vele leden van de Konink lijke Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde aanwezig zullen zijn. BEVERWIJK. De Beverwijkse lawn- tennisclub „Westerhout” vergadert maan dag 27 november in „De Nieuwe Slof”. Het bestuur zal mededelingen doen over de voortgang in de besprekingen die er toe moeten leiden, dat de continuïteit van de verhuur van de banen voor langere tijd, verzekerd wordt en dat naast het onderhoud ook mogelijkheden worden ge schapen voor groot onderhoud, zoals re novatie van banen, hekwerk, clubhuis en baanomgeving en aanleg van nieuwe ba nen. 1 U't

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 7