HERSTEL AJAX TEGEN RODA bckcrvoctbcil Honved absent LOTING Geels op weg naar absoluut doelpuntenrecord PSV FORTUINLIJK uitslagen II Wageningen hield AZ lang in onzekerheid Mc [programma i toto-lorto - i DFC wil geld Ontzag Noordwijk Gr< 1 cv Engeland Competitie West-Duitsland la Frankrijk i I 14 MAANDAG 20 19 7 8 NOVEMBER MA Roda als winnaar tevoorschijn was gekomen. 1 2 3 PSV-FC Den Bosch Sparta-PEC NAC-FC Utrecht Noordwijk-Volendam AZ’67-Wageningen Ajax-Roda JC FC Den Haag-FC Twente Fort SC-De Graafschap FC Köln-Werder Bremen Braunschw Hamburg SV-Schalke 04 Kaiserslautern-Bayern M J Fortuna D-Eintracht DE\ Bert naar i ment, allrou schud Bans bij te wacht IJssel Ie kra een nc Op he Beven wind derlar baard de Joi werd in de na de rekeni framr kamp I (Van onze sportredactie) AMSTERDAM. Hoewel, of waarschijnlijk juist omdat hij een „slechte” voorbereiding achter de rug had, leverde Hans Erkens gistermiddag bij Ajax zijn beste werkstuk tot nu toe af. De derdejaars Ajacied is de afgelopen week voornamelijk met zijn gedachten bij zijn verhuizing geweest van Amsterdam naar Vinkeveen, die vrijdag een feit werd en ging er zonder meer van uit dat hij het duel Ajax-Roda JC als toeschouwer zou moeten volgen. In werkelijkheid verbond Erkens echter nadrukkelijk zijn naam aan het bekerduel, dat bepaald geen prolongatie werd van de competitiewedstrijd, waaruit één week eerder SB;1 Opvallende rol S Hans Erkens JAN PREENEN i Anderlecht naar monsterscore Ruud Geels: V V Bovendien is voorstopper Kees Zwam- bom, die opvaUend gemakkelijk Roda’s Dick Nanninga uitschakelde, tot 1 januari niet speelgerechtigd in Europese toernooi en en heeft Pim van Dord al laten weten niet naar Hongarije te zuUen afreizen. Hij ondervindt nog altijd te veel last van zijn Nanninga, die zich moest beperken tot wat storend werk en wat passjes, en de behoudend gestarte De Jong moesten met onopvallende rollen genoegen nemen, zo als dat in feite voor heel Roda gold. Niet voor niets rekende trainer Bert Jacobs na afloop onbarmhartig af met zijn team: „Vóór rust konden we nog redelijk uit de verdediging komen. In de tweede helft werden we weggespeeld, toen het tweede doelpunt eenmaal gevallen was. In die periode leken mijn spelers vakantie te houden. Er was geen inzet, geen discipli ne. Roda moet het van de collectiviteit hebben. Als daar geen sprake van is, kun je het vergeten”. (Van onze sportredactie) ALKMAAR. Teleurstelling heerste er na afloop nauwelijks bij Wageningen na de bekereliminatie door AZ in de Alk- maarderhout. Frans Körver, de trainer van de Wageningse eerste divisionist, was realist genoeg om te onderkennen, dat zijn équipe op basis van het royaal aanwe zige kwaliteitsverschil, een alleszins ver diende nederlaag (4-1) had geleden. „We hebben negentig minuten onder druk ge staan en aan voetballen zijn we in feite zelf niet toegekomen”, aldus de oefen meester. „Teleurgesteld ben ik echter niet, zeker niet, als ik zie dat zelfs VW en NEC geen kans hebben gezien in Alkmaar wat klaar te spelen. Wat mag er dan in dat opzicht van Wageningen worden verwacht? Het enige wat mij opviel, was dat AZ bijzonder gemotiveerd speelde. In bekerwedstrijden ontbreekt die motivatie bij dit soort ploe gen wel eens, maar vanavond (zaterdag avond - red.) was daar wat AZ betreft geen sprake van”. Toch zorgde de Wageningse formatie, die eerder FC Groningen en FC Amster dam uit de bekerwedstrijd wipte en vorige In de Belgische eerste klasse is de span ning weer geheel teruggekeerd. Het pun- tenverschil tussen koploper Beveren en Beerschot, dat de elfde plaats bezet, is niet groter dan vier punten. Bij Winterslag moest Beveren toezien hoe een 0-2 voor sprong tot een gelijkspel werd omgebogen. Anderlecht lijkt het goede spoor weer te hebben gevonden. Met maar liefst 7-0 werd La Louvière afgedroogd. Grote man van Anderlecht was Ruud Geels, die vier doel punten voor zijn rekening nam. In totaal heeft Geels in dertien wedstrijden zeven tien keer gescoord, een score die wel eens naar een nieuw record in België zou kun nen leiden. (Van onze sportredactie) In België was het een Hollandse dag. Ruud Geels scoorde viermaal voor Ander lecht, Karei Bonsink tekende voor de zege van RWDM op Charleroi door een zinde rend afstandsschot en Ronnie van Pouck bezorgde Kortrijk de overwinning. Ter wijl in andere Europese landen de koplo pers zich steviger op hun plaats nestel den, blijft in België het verschil miniem. Club Brugge had het niet zo moeilijk tegen Beerschot, dat te veel naar zichzelf liep te zoeken. Na het ontslag van Rik Coppens afgelopen vrijdag, blijken de pro blemen van Beerschot niet te zijn opgelost. Het was Jan Simoen die tweemaal Jan Tomaszewski het nakijken liet en daarmee de uitslag bepaalde. RWD Molenbeek heeft het knopje van de lift, gevonden. Langzaam maar zeker stijgt RWDM naar de top van de eerste klasse. Tegen Cahrle- roi bleek het doelpunt van Bonsink genoeg voor de overwinning. seizoen bekergeschiedenis schreef door op „De Berg”, landskampioen PSV met 6-1 af te drogen, in de eerste periode van dit eenzijdige duel voor een verrassende af sluiting. Want, niet AZ, dat vrijwel onafge broken maar zonder succes, een opening had geprobeerd te forceren in de zwaar belegerde verdedigingsgordel van zijn op ponent, maar Wageningen brak drie minu ten voor rust de score open. De inleiding tot deze treffer vormde een onzuiver afstandschot van de ver opgeruk te Ronald Spelbos, dat op het middenveld werd „geblokt”, waardoor de veelal een zaam in de punt van de aanval opererende Jaap van Pelt, in balbezit kwam en vervol gens mede door de afwezigheid van het merendeel van de Alkmaarse verdedigers, De 26-jarige voetballer besefte echter ook dat hij woensdagavond in het UEFA- Cupduel tegen Honved in Boedapest wel weer eens buitenspel zou kunnen staan of teruggezet kan worden naar de rechts- backplaats. Ray Clarke, van wie trainer Cor Brom meldde dat hij had kunnen spelen („Dat zou dan voor 80 procent geweest zijn, met alle risico’s van dien”), zal over enkele dagen ongetwijfeld zijn rentree maken, waardoor de tijdelijke centrumspits La Ling weer naar de vleu gel zal verhuizen. Stadgenoot en naaste concurrent Everton liet via een 2-2 gelijk spel een punt achter bij Arsenal, waardoor het nu een achter stand van drie punten heeft op Liverpool. Nottingham Forest bleef ook na de wed strijd tegen Queens Park Rangers ongesla gen, 41 keer achter elkaar nu. De ploeg verkeert momenteel in een situatie waarin scoren bijna onmogelijk lijkt. Omdat de verdediging het aanvalstrio van de Ran gers in bedwang hield bleef de stand 0-0. rf- Hans Erkens (links) zorgt met een kopbal voor het eerste doelpunt van Ajax FC Den Bosch had niets te verliezen. De ploeg wist zich redelijk in vorm en had 5000 supporters op de tribunes, bijna de helft van de hele bezetting. PSV kon naast de „vaste” geblesseerden Van Beveren, Van der Kuylen en Postuma zaterdag avond ook geen beroep doen op Krijgh en Smits, die tijdens de training van afgelo pen week gewond raakten. Na goed twintig minuten opende Jan Peters voor de bezoekers de score, waarbij hij zich opvallend gemakkelijk van Van de Kerkhof en Brandts ontdeed. Er kwamen prompt veel meer kansen. PSV herstelde zich moeilijk, maar kwam desondanks aan een nauwelijks verdiende gelijkmaker van Deijkers. Dat Den Bosch de hoop op een bekerverrassing nog niet had opgegeven bleek meteen na rust toen Van Engelen de bal na een strak afstandsschot van Nijdam niet onder controle kon krijgen. Peters zorgde voor een nieuwe voorsprong. Hier na viel PSV ver terug ondanks het zwoe gende werk van met name Van Kraay op DEN HAAG. De loting voor de kwart finales in de strijd om de KNVB-beker heeft de volgende wedstrijden opgeleverd: NAC-PSV, FC Twente-AZ’67, Volendam- Sparta, Fortuna SC-Ajax. De kwartfinales worden afgewerkt in een uit- en een thuiswedstrijd. De ontmoe tingen staan op het programma voor 21 februari en 14 maart. Eventueel zal kun nen worden uitgeweken naar het laatste weekeinde in februari, dat in principe is vrij gehouden voor het spelen van een wedstrijd van het Nederlands elftal. NOORDWIJK. Noordwijk is er niet in geslaagd ook zijn derde betaalde tegen stander uit het bekertoernooi te stoten. De enige overgebleven amateurclub in de derde ronde kreeg tegen Volendam geen enkele kans. De cijfers 3-1 waren slechts een bescheiden weergave van de werkelij ke krachtsverhouding. Het eerste half uur van het duel was de enige periode, waarin de Zuidhollandse hobby-isten die teveel ontzag hadden, op gewassen waren tegen de eredivisieploeg. Volendam kwam geen moment tot verras send aanvalsspel en maakte bovendien achterin grote fouten. De beste kansen in die periode waren dan ook voor Noord wijk. De eerste echt goede aanval van Volen dam werd direct bekroond, waarbij de verdediging van Noordwijk de helpende hand reikte. Een snelle een-twee-combina- tie tussen Jonk en Kwakman veroorzaakte een grote chaos en daarin werkte Van Kesteren de bal in eigen doel. In de tweede helft min of meer hetzelfde patroon. De beste manier om het opdrin gende Noordwijk uit te schakelen was via snelle tegenaanvallen. Toen de ploeg van trainer Mak dit eenmaal door had, was het snel gebeurd. Twee keer binnen tien minu ten slaagde een snelle counter: 0-3. Uitste kende reddingen van doelman Dortmund voorkwamen dat Volendam verder uitliep. Kort voor tijd liep invaller Manuputty ve teraan Andre finaal voorbij en Bogers rondde het werk af: 1-3. Ook in Engeland profiteerde de koplo per Liverpool van enkele misstappen van de concurrentie. Terwijl Liverpool de winst pakte, moesten Everton en Notting ham Forest met één punt genoegen nemen. De wedstrijd tussen Liverpool en Man chester City werd door de scheidsrechter beslist. De arbiter zag in een kopduel tus sen Tom Booth en Ray Kennedy een over treding van de eerste en kende een door Neal benutte strafschop toe aan Liverpool. EINDHOVEN. PSV heeft met het nodige geluk de derde ronde van de strijd om de KNVB-beker overleefd. De ploeg van trainer Kees Rijvers kwam pas diep in blessuretijd voorbij FC Den Bosch. BELGIË Anderlecht-La Louvière 7-0, Lokeren-Water- schei 2-1, Beerschot-Club Brugge 0-2,Winterslag Beveren 2-2, Charleroi-RWDM 0-1, Lierse-Ber- chem 1-1, Kortrijk-Standaard Luik 1-0, FC Liè- ge-Antwerp 1-1, Beringen-Waregem 1-1. WEST-DUITSLAND: FC Nümberg-Arminia Bielefeld 0-1, Darmstad 98-Borussia Möncheng- .17 goals uit 13 wedstrij den. Helmond Sport-Heracles 1-0 (0-0). 61. Van der Ven 1-0. Scheidsrechter: Severijn. Toeschou wers: 4500. - inmiddels weer op het oude peil gekomen. Een week geleden jammerde hij na de 2-1- nederlaag nog over een uitgebreide serie blessures. Nu Ajax met 3-0 revanche wist te nemen, ging hij er gemakshalve aan voorbij dat alleen Everse pas is terugge keerd: „Het is belangrijk geweest dat we eindelijk weer eens in de gebruikelijke samenstelling konden spelen en de spelers weer op de oude plaats stóhden”. Er waren echter belangrijker oorzaken, die tot het „herstel” van Ajax leidden: „De „terugkeer” van het weer geïnspireerde achillespeesblessure. Vandaag laat hij zich injecteren. Tevens wil hij van de extra vrije tijd gebruik maken om zich speciale ENGELAND: Arsenal-Everton 2-2, Aston Vil- la-Bristol City 2-0, Bolton-West Bromwich 0-1, Chelsea-Tottenham 1-3, Derby-Birmingham 2-1, Liverpool-Manchester City 1-0, Manchester Uni- ted-Ipswich 2-0, Middlesbrough-Southampton 2- 0, Norwich-Coventry 1-0, Nottingham Forest- Queens Park Rangers 0-0, Wolverhampton-Leeds 1-1. Vermeulen: „Koster had zich moeten laten vallen, dan had hij geheid een straf schop gehad”. Die deelde de kennelijk nog met zijn gedachten bij de gebeurtenissen rond Frank Kramer vertoevende, zwak leidende Mulder echter niet uit. Daarna kwam Roda ook niet meer in het stuk voor en liet het zich door een kopbal van Erkens vóór rust, een schuiver van dezelfde speler (hij onderschepte de bal na een uitworp van doelman Jongbloed, die Lees in het spel had willen betrekken) en een inzet van de tegenvallende Ling na rust snel buiten spel zetten. Eredivisie: (za) MW-G.A. Eagles, PEC- FC VW, NAC-Vitesse, (zo) FC Den Haag- Ajax, Sparta-AZ’67, NEC-Haarlem, FC Utrecht-PSV, FC Twente-Feyenoord, Vo- lendam-Róda JC. Eerste divisie: Excelsior-Heerenveen, FC Groningen-Fortuna SC, Wageningen- Heracles, FC Vlaardingen-De Graafschap- Eindhoven-SW, Telstar-Amersfoort, Hel mond Sport-Veendam, Amsterdam-Wil lem II en Cambuur-Den Bosch. De speler, die gewoonlijk vrijwel uitslui tend zijn talent als hardloper weet te de monstreren, scoorde twee van de drie doel punten, royaal voldoende voor een zege van 3-0. Erkens maakte daarmee duidelijk dat hij tot voor gisteren door Ajax ten onrechte is geweerd van de rechtsbuiten plaats. Twee jaar geleden werd de rechts buiten van Fortuna SC overgenomen om bij Ajax de rol van rechtsback te gaan vertolken. Vanaf dat moment maakte hij een zwerftocht door het elftal en mocht hij alleen in de ontmoeting tegen Sparta enke le weken geleden de laatste tien minuten als rechtervleugelspeler optreden. „Ik ben er altijd van uitgegaan dat ik prof ben en dat ik de opdrachten van trainers maar heb uit te voeren. Ik heb daar ook nooit moeite mee gehad, maar ik moet wel zeggen dat ik het vanmiddag des te fijner vond, dat ik nu eens op mijn vertrouwde plaats kon spelen”, aldus Er kens, die „terug van weggeweest” als rech terspits niet alleen tweemaal doeltreffend uithaalde, maar bovendien aantoonde ook over enige techniek te beschikken. voetbalschoenen te laten aanmeten. Der halve zal Brom voor de zoveelste maal dit seizoen moeten improviseren, hetgeen hem niet al te veel hoofdbrekens behoeft te kosten. Zijn stemming is in ieder geval duo Ruud Krol en doelman Piet Schrij vers, die in de hand is gewerkt door de interland tegen de Oostduitsers; het „openhartige” gesprek (het tweede in een tijdsbestek van acht dagen) dat afgelopen donderdag plaats vond en de onzichtbaar heid van Roda. Niet weggecijferd kan na melijk worden dat Ajax nauwelijks een idealere sparringpartner voor Honved had kunnen hebben dan deze Kerkraadse for matie. Roda kende aHeen een goede start; die leverde niets op omdat onder andere Adrie Koster, na gelanceerd te zijn door Vermeulen, uit balans werd gebracht door Everse en vervolgens werd afgestopt door Schrijvers. AMSTERDAM. Ajax heeft zich ver wonderd over het feit dat zich gistermid dag geen enkele vertegenwoordiger van Honved Budapest woensdagavond in het UEFA-Cuptoernooi de tegenstander van Ajax heeft gemeld om het duel Jtegen Roda JC te volgen. Vorige week 'werd al een Hongaarse deputatie verwacht 5voor de competitiewedstrijd tussen beide ’.teams. Hulptrainer Bobby Haarms van lAjax: „Wij hebben speciaal voor visa ge zorgd voor Honved. Als de club dat zelf had moeten doen, zou dat drie weken in beslag hebben genomen. Nu was de zaak in twee dagen geregeld”. Vorige week moesten de Hongaren ver stek laten gaan omdat de mist het lucht verkeer vrijwel onmogelijk maakte. Ajax- trainer Cor Brom: „Ik weet niet waarom er ditmaal niemand is gekomen. Wij hebben in ieder geval onze gegevens over Honved. Ik neem aan dat Honved de hulp heeft ingeroepen van iemand die hier woont”. Voor bijzond' coach I laag no De Jong terrein, juist nie r.er Her de scha louter a heeft. Overi blijk ge 1500 m, ronde fa het vor oensche tijdver! gen, der Kleine. Drent r ken; hel iets gro Niet a op Klei 2.05,27, bleek, hoorlijk ge tik w een ge1 „Hoe een Duits provincieclubje zich naar het landskampioenschap werkt”. Zo zouden de prestaties van de FC Kaisers lautern in de Bundesliga kunnen worden betiteld. Want hoe langer de Bundesliga duurt, hoe meer concurrenten van Kai serslautern het moeten afleggen. Ditmaal was het Bayern München, dat tegen het „provincieclubje” het onderspit moest del ven (2-1) en de kopgroep moest verlaten. Ook Eintracht Frankfurt ging in de fout (2- 1 tegen Fortuna Düsseldorf), zodat alleen HSV en VFB Stuttgart nog enigszins blij ven volgen. Slagvaardigheid is momenteel de grote kracht van dit Kaiserslautern. Tegen Bay ern München kreeg het pas na een half uur de eerste kans, maar toen was het ook direct raak: 1-0 door TopmöHer. En even voor rust was het opnieuw TopmöHer, die een schot van Melzer met het hoofd tou cheerde, waarna Sepp Maier het nakijken had. Echt gevaariijk werd Bayem pas op het eind van de wedstrijd. Nadat Gerd MüDer de marge tot één doelpunt had verkleind, Uep Bayem zichzelf echter voorbij in zijn ijver om tot een gelijkmaker te komen. De ongeorganiseerde aanvaHen die hierdoor ontstonden konden niet meer tot dat ene doelpunt leiden. Hamburger SV blijft op gepaste afstand van Kaiserslautern volgen. In het verschil van drie punten is de laatste weken geen verandering gekomen. Door een duidelijk betere conditie dan tegenstander Schal- ke’04 pakte HSy een 4-2 overwinning. DE STAND AAN KOP: FC Kaiserslautern 14 23; Hamburg SV 14 20; VFB Stuttgart 14 19, Eintracht Frankfurt 14 17, Bayem München 14 16, Fortuna Düsseldorf 14 16, FC Schaike’04 14 15. ladbach 2-0, FC Köln-Werder Bremen 2-0, VFB Stuttgart-Eintracht Braunschweig 3-0, Borussia Dortmund-MSV Duisburg 4-1, Hamburg SV- Schalke’04 4-2, Fortuna Düsseldorf-Eintracht Frankfurt 4-2, Hertha BSC-VFL Bochum 1-1, Kaiserslautern-Bayern München 2-1. DE STAND AAN KOP: Liverpool 15 26, Ever ton 15 23, West Bromwich 15 22, Nottingham Forest 15 21, Arena! 15 19, Macnchester United 15 18. alleen in de richting van AZ-sluitpost Ric ky Meskovic mocht soliëren. De van AC Amersfoort overgenomen spits, koos voor zekerheid en liet de afwerking over aan de meegekomen Gerdo Hazelhekke, die op deze wijze zijn rentree na een afwezigheid van twee maanden door ziekte en blessu res extra glans kon geven. Frans Korver later: ,Dat doelpunt was natuurlijk mooi meegenomen, maar het was gezien het spelbeeld toch duidelijk dat er voor ons geen overwinning inzat”. Een even begrijpelijke als logische con statering, want dat AZ de opgetrokken muur in de Wageningse verdediging zou neerhalen, stond wel vast. Daarvoor wa ren de voortekenen in het eerste bedrijf te duidelijk geweest. Een te eenzijdig De belangrijkste gebeurtenis in Frank rijk was de 3-0 overwinning van Nantes op Monaco. Strassbourg kwam tegen Laval niet verder dan een 1-1 gelijk spel. Saint Etienne was degene die hiervan het meest profiteerde (1-0 overwinning op MarseiHe); het nestelde zich op de tweede plaats. Velibor Vasovic, de nieuwe trainer van Paris St. Germain, startte met een veriies- partij tegen Metz; de ploeg van Suurbier zegevierde met 2-1 over Germain. Honved, de Hongaarse ploeg die ko mende woensdag de tegenstander van Ajax is in het UEFA-Cuptoernooi, leed een 1-0 nederlaag tegen Videoton en heeft daardoor zijn eerste plaats in de Hongaar se competitie moeten afstaan aan Ferenc- varos. het middenveld. Pas een wisseling van Van Mierlo voor Landsbergen betekende een herstel. De boomlange Landsbergen zorgde zelf voor de gelijkmaker en kwam kort daarop in botsing met voorstopper Van Grinsven. De Bosschenaar moest na een lang oponthoud van het veld worden gedragen. In de extra tijd, die scheidsrech ter Beek wel bij moest teUen, maakte René van de Kerkhof de winnende, nauwelijks verdiende, treffer van PSV. De stand aan kop: f. Beveren 12 17, 2. Ander- lecht Antwerp 13 16' 4 Club Brugge 13 aanvalspatroon (aHe offensieve acties lie pen door het zwak bewaakte centrum in plaats van over de flanken) en het uitste kende werk van doelman Harry Suvee waren er echter de oorzaak van dat de AZ- productie vooralsnog stagneerde. Peter Ressel (zijn inbreng was minimaal), Kir sten Nygaard, Jan Peters, Jaan de Graaf en Kees Kist kregen weliswaar toch nog mogelijkheden, maar zij faalden hopeloos. AZ-trainer George Kessler: „We hadden voor rust al ruim afstand moeten nemen. Nu kwamen we in de tweede helft niet meer in het ritme van de voorgaande wed strijden. Ontevreden ben ik vooral over de inzet, een paar spelers uitgezonderd. Col lectief is er in de eerste helft te weinig gepresteerd. We hadden de defensieve op- steHing van Wageningen gewoon sneHer moeten afstraffen”. Dat gebeurde nu pas na de hervatting, waarbij aanvalsleider Kees Kist zijn team over de drempel hielp door binnen vier minuten voor twee fraaie treffers te teke nen. Die tegenslag knakte het moraal van Wageningen voHedig, zodat AZ zonder tot hoogstaand spel te komen via Peter Ressel (kopbal) en Jan Peters (uit een scrimmage) de marge nog kon uitbouwen. AD HEESBEEN Noordwijk-Volendam 1-3 (0-1). 29. Van Keste ren 0-1 (eigen doel), 59. Kramer 0-2,64. Visser 0-3 88. Bogers 1-3. Scheidsrechter: Van Zwiet® Toeschouwers: 2400. FC Den Haag-FC Twente 2-2 (Twente wint na strafschoppen). 26. Albertsen 1-0, 32. Thoresen 1. 1,33. Otto 1-2,77. Schoenmaker 2-2. Scheidsrech- ter: Van Ettekoven. Toeschouwers: 4100. NAC-FC Utrecht 1-0 (0-0). 75. Goodlass 1-0. Scheidsrechter: Draaisma. Toeschouwers: 5000, Ajax-Roda JC 3-0 (1-0). 30. Erkens 1-0, 49 Erkens 2-0, 33. Ling 3-0. Scheidsrechter: Mulder Toeschouwers: 6500. Sparta-PEC 3-0 (1-0). 40. Valke 1-0, 52. Van Staveren 2-0, 89. Verbeek 3-0. Scheidsrechter: Geurds. Toeschouwers: 5000. PSV-FC Den Bosch 3-2 (1-1). 22. Peters 0-1,38. Deijkers 1-1, 47. Peters 1-2, 73. Landsbergen 2-2, 90. R. van de Kerkhof 3-2. Scheidsrechter: Beek’ Toeschouwers: 11.500. Fortuna SC-De Graafschap 0-0 (2-0 na verten, ging). 106. Engbersen 1-0, 119. Wetzels 2-0. Scheidsrechter: Bosman. Toeschouwers. 3000 AZ’67-Wageningen 4-1 (0-1). 43. Hazelhekke 0- 1, 56. Kist 1-1, 61. Kist 2-1, 79. Ressel 3-1, 90. Peters 4-1. Scheidsrechter: Ram. Toeschouwen 7000. DORDRECHT. FC Dordrecht, dal door ernstige financiële zorgen wordt ge kweld, staat ook in het krijt bij DFC. De amateurciub gaat de KNVB verzoeken borg te staan voor de gelden die het nog te goed heeft van de eerste-divisieclub. Het gaat om bijna 10.000 gulden. Dat bedrag is Dordrecht nog verschuldigd aan DFC voor achterstaHige huur en voor de transfer van Ad van der Gijp. Wanneer de KNVB niet borg wü staan voor FC Dor drecht wil DFC het faiHissement van de eerste-divisieclub aanvragen. Aantal deelnemers Toto 46: 188.169 Inleg: ƒ640.131,50. Prijzenbedrag: 304.062,46. Beschikbaar uit jackpot: 59.099.83, waarvan voor de eerste prijs (inclusief jackpot): 181.624.81, tweede prijs: 76.015,62, derde prijs: 106.421,86 Aantal deelnemers Lotto 46: 847.735. Inleg: 3.500.548,50. Prijzenbedrag 1.662.760,54. Beschikbaar uit jackpot 144.616,00. Eerste prijs (inclusief jack pot): 726.582,19, tweede prijs: 166.276,05, derde prijs: 249.414,08, vier de en vijfde prijs elk: 332.522,11. De juiste getaHen: 2 - 10 - 26- 33-38-39, reservegetal 31. De winnende cijfers van de Westduitse lotto zijn: 3 - 18 - 23 - 24 - 40 43; reservegetal 39. In „Spiel 77” zijn de winnende cijfers: 8 -2 7-2-8-5-4. - 'KÖ-.

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 14