Revanche PUNCH STUNT TEGEN LEIDEN DC IJmuiden Flamingo’s klopt verraste concurrent 0 V Vermoeidheid HOMMA ONSTUITBAAR speelde Ridder veel parten Alphenaar Alphenaar organiseert uniek muziekgebeuren: VIERVLEU GELCONCERT gehandicapt BOB Hoofddorp op Kimbria Odin en Tuy naderen top NÉ VC SCHALKWIJK KANSLOOS TEGEN DE KENNEMERS Aanstaande donderdag, 20.15 uur, Concertgebouw Haarlem. USB ■■HWaulBSi KB Fl ■H a J 18 MAAN D A G 20 19 7 8 N O V E M B E R sportief I KRUISWEG 45-49, HAARLEM, 023-320244. BIJ STATION EN PARKEERGARAGE vo 16-14 we h wegg Dirk En d wijke vattü good de be tekor Alphenaar heeft de prominente concertpianist Rinus Groot uitgenodigd om voor u een concert te geven op vier vleugels tegelijk. In het Concertgebouw in Haarlem zal de heer Groot op 23 november aan staande om 20.15 uur concerteren op een Bechstein, Ibach, Yamaha en Pleyel vleugel. Op die manier wordt u snel duidelijk waarde kwaliteitsverschillen liggen en welke toon u zelf het mooiste vindt. Tussentijds zal de heer Groot u het een en ander vertellen over de verschillen die hij zelf ervaart. Toegangskaarten aan de zaal en in onze zaak aan de Kruisweg in Haarlem. Entree: f 3,50. MA r het de ODI pun beh: ven BD< Wijl eers bew coni BR Al Watson (Flamingo’s): veel punten. (Van onze badmintonmedewerker) (ADVERTENTIE) I In Deventer behaalde Homma zijn twee de zege binnen acht dagen. Na eerst in Groningen gewonnen te hebben was de 20- jarige Lissenaar ook nu onstuitbaar. Na een aanvankelijk vlak verloop wisten zich in de 46e ronde vijf man los te maken van het ruim honderd man tellende peloton. Enkele ronden later konden nog twee rij ders, waaronder Homma, zich hierbij aan- Aan dit toernooi namen 200 schermers deel, een uniek aantal voor een individueel sporttoernooi, verdeeld over vier zalen, waardoor ongeveer 50 schermers tegelijk konden duelleren. Vergeleken bij de natio nale kampioenschappen was dit toernooi zeer sterk bezet. Prominente schermers werden door onbekende talenten uit de finales geschermd, wat vele emotionele momenten opleverde. schot van Al Watson aanvankelijk nog gelijk op, toen de Amerikaan na een korte rust in de veertiende minuut terugkwam, was het snel met de Oudbeierlandse ploeg gedaan. Vijf keer op een rij schoot Watson raak, daarmee zijn ploeg aan een 40-26 voorsprong helpend. De wedstrijd, die op dat moment al be slist leek, kabbelde ook in de tweede helft aanvankelijk rustig voort. Tot 70-53 leek niets een ruime Haarlemse overwinning in de weg te staan. In een alles-of-niets po ging schakelde BOB toen op een press over, die weinig van een echte press weg had. Succes had de speelwijze echter wel. Plotseling leden de Haarlemmers balver lies en volgden de foute passes elkaar op. Tot 70-65 mochten de gasten terugkomen alvorens de scoremachine aan Flamingo’s- zijde weer in werking werd gezet. Twee afstandsschoten van Kees Amama hielpen de Haarlemmers over het dode punt heen. Toen ook gaven de gasten zich gewonnen en was de derde Haarlemse zege een feit. Node miste Janbroers in deze tweede helft spelverdeler André van der Vlugt, die in de eerste helft een handblessure opliep, en na de rust niet meer in staat bleek zijn In de eerste klasse A kwam De Kenne- mers 1 zeer sterk uit de startblokken (20-4) HAARLEM. Een daverende verras sing viel er te noteren op het upgraded- toernooi van het Limburgse Victoria: Ne derlands kampioen Rob Ridder verloor verrassend van de Engelsman B. Wall work met 15-12, 14-17 en 15-4. Een stuk vermoeidheid zal hieraan niet vreemd zijn geweest, aangezien Ridder op één dag naast drie finales ook drie slopende halve finales moest afwerken. In het gemengd dubbel leverde dat de minste problemen op, want samen met echtgenote Marjan werd het Deense kop pel Ratsach/Madson met tweemaal 15-5 verslagen. Met broer Piet bleek de halve eindstrijd het hoogst bereikbare; het he rendubbel werd trouwens een louter En gelse aangelegenheid tot verbazing van velen, want het duo Rofe/Bridge won van hun landgenoten Goode en Wallwork met 15-12, 4-15 en 6-15. Hanke de Kort leek eindelijk eens voor een surprise te zorgen in haar partij tegen „Angstgegner” Marjan Ridder, maar na de 12-11 winst in de eerste game was al het kruit verschoten; 11-6,11- 3 voor Marjan. De laatste was trouwens toch uiterst succesvol door via het dames- dubbel haar derde titel binnen te halen: met clubgenote Sylvia Robbé werd in drie games het gelegenheidskoppel Hanke de Kort en An Silvertand eronder gehouden. Al met al via dit sterk bezette toernooi een aardige balans van de stand van zaken zo’n drie weken voor de nationale kampi oenschappen. De BC Haarlem organiseerde in eigen hal een vol A2- en C-toemooi, dat door tamelijk veel toeschouwers werd bezocht. (Van onze schaatsmedewerker) AMSTERDAM/DEVENTER. Op de Deventer kunstijsbaan heeft Herman Homma een marathonwedstrijd over 75 ronden gewonnen. Homma was de snelste in de eindsprint van een kopgroep van zeven man. In Amsterdam beheersten de baanselectieleden van Haarlem de gewes telijke wedstrijden over 1500 en 3000 me ter. (Van onze bridgemedewerker) HAARLEM/IJMOND. In de hoofd klasse van de viertallencompetitie bridge van het district Kennemerland nam BOC 3-dankzij een 14-6 zege op zijn zesde team, de leiding in banden. De overwinning leverde 34 punten op. Boekenroode 2 (30) dat via een maximale overwinning op Boekenroode 4 won (20-5) volgt op de tweede plaats. Boekenroode 1 (29) dat ternauwernood van Boekenroode 3 kon winnen (11-9) is derde. G VO1 reeks onale agave einde oud-P legde set. D toen uitwe de ga wat t In 1 kige 1 DFC, besla, rangl door van z D mor waa leid U Doe ke 1 ry 1 O IJm pun moj nog ginj tege gin« wee reg< gen A H. van tie 1 aan kan win D Klei mes een gen bek goa plai In brak Nu v derdi hoof: bescl dat c gedw de vi ontki uit d Jonk finee valle teerc Born Vole Door thuis niet waai Uitgi nem: level bina Ever lend pene pakt De 10- opni afro afge Evei inge terw Gra. bina Volt gezi Ti Luu HAARLEM. Het wapengekletter in de Spaarne Scholengemeenschap van het schermspektakel, dat de Haarlemse schermvereniging DE VALKENIERS gis teren voor de Nederlandse jeugd heeft georganiseerd, kwam pas tegen acht uur ’s avonds tot een einde. Tien uur lang heeft het publiek top- en recreatiescher- mers kunnen volgen, wat voor de zeer jonge „musketiers” veelal toch een te gro te opgave betekende. De IJmuidenaren hebben voor een ver rassing van formaat gezorgd door concur rent Groningen met een 14-6 zege van zich af te Schudden. Niemand had een dergelij ke monsterscore durven vóórspellen, ter wijl in het IJmuidense kamp zelfs grote twijfels heersten over de goede afloop van deze sleutelwedstrijd. Deze twijfels wer den nog groter, toen bekend werd, dat Groningen in de sterkste opstelling achter de borden zou verschijnen. Na twee uur spelen leek het er dan ook daadwerkelijk op, dat DCIJ haar titelaspiraties vaarwel moest gaan zeggen, want Hugo Schut, Ton de Haas en Joost Hooijberg hadden groot nadeel opgelopen en niets leek een regel matige zege voor Groningen in de weg te staan. Doch hoe anders pakte het uit. Rob Clerc benutte de kleine bordkansen opti maal en liet als eerste een twee aanteke nen. De nederlaag van Hugo Schut bleek onontkoombaar, maar Ton de Haas had daarentegen in een verloren stand nog een laatste truc achter de hand, waardoor zijn tegenstander in totale verwarring raakte en door tijdsoverschrijding de partij ver loor. Cees Pippel bouwde deze voorsprong verder uit door een vernuftige actie in het middenspel. Een nieuwe meevaller voor DCIJ was de remise van Joost Hooijberg aan het kopbord tegen Jannes van der Wal. De DCIJ-er wist door middel van enkele slimme zetten in een lastig eindspel toch een punt binnen te halen. Ton Sij- brands speelde een fraaie omsingelings- partij, maar kreeg toch niet waar hij recht op had. In een voordelig eindspel voor de oud-wereldkampioen, vond zijn tegenstan der toch een remisegaatje. Ook Jos Bier man kon een beter eindspel niet in winst omzetten. De partij bereikte een hoogte punt, toen Gerard Beerepoot na vijf uur de topscorer van Groningen tot overgave dwong. Tenslotte tekende Willem Winter voor een winstpartij, hoewel het daar in het middenspel niet naar uitzag. Nadat Winter z’n remiseaanbod afgewezen zag, ging de DCIJ-er er nog eens hard tegenaan en toverde in grote tijdnood een gewonnen eindspel op het bord. Zaterdag staat de laatste thuiswedstrijd van DCIJ op het programma. Het team ontvangt dan het Tilburgse DAVO, dat samen met IJmuiden debuteerde in de hoofdklasse en nu aan de andere kant van de ranglijst staat. Deze voorlaatste compe titiewedstrijd wordt in de bovenzaal van het Havenrestaurant aan de Trawlerkade te IJmuiden gespeeld en begint om 12.00 uur. Heemstede behaalde een verdienstelijk en tevens belangrijk punt, want na een aantal teleurstellende wedstrijden, was de positie van de Heemstedenaren er niet florissanter op geworden. De ontmoeting tegen het tweede tiental van VAD resul teerde in maar hef st acht remises. Voor Heemstede won Harrij van der Vossen, doch invaller Van Leuffen wist deze voor sprong niet te consolideren. Gedetailleerde uitslagen Groningen-IJmuiden: 1. Van der Wal-Hooijberg 1-1,2. Visser-Sijbrands 1- 1, 3. Spanjer-Clerc 0-2, 4. De Jong-Beerepoot 0- 2, 5. Van Harten-De Haas 0-2, 6. De Walle-Schut 2- 0, 7. Dijkstra-Pippel 0-2, 8. Kalverboer-Van den Berg 1-1, 9. Van Boven-Winter 0-2, 10. Ger main-Bierman 1-1. (Van onze basketbalmedewerker) HAARLEM-IJMOND. Dat het nog steeds ongesponsorde Flamingo’s in de eredivi sie basketbal veel minder zwak is dan sommige insiders wel willen doen voorkomen, hebben de spelers van Jan Janbroers dit weekend weer eens bewezen, door het weliswaar niet op zijn sterkst uitkomend BOB toch kansloos met 87-75 aan de verkeerde kant van de score te laten. Voor een tweede verrassing zorgde Punch in Delft. De ontketende thuisclub bleef Parker/Leiden met 91-90 juist iets voor. Hoofddorp-Kimbria 118-74 (rust 52-44). Topscorers Hoofddorp: Leo van der Riet (26), Wim Overbeeke (23) en Hans Jutte (20). In een aantrekkelijke wedstrijd is het nog puntloze Kimbria aanmerkelijk beter voor de dag gekomen dan de stand op de ranglijst doet vermoeden. Wel hield Hoofddorp met een hoog tempo de gasten steeds onder druk, maar vooral het goede spel van Jos’ Wolfs en de zijnen gaf Kim- bria de kans om in het spoor van de thuisclub te blijven. Na de rust kon het talrijke publiek genieten van een goed gesloten Hoofddorpdefensie, terwijl de aanval zich tegen de kleinere tegenstan ders volledig kon uitleven. Vooral Leo van der Riet was toen een voortdurend gevaar PSV-Akrides 82-89 (rust 32-53). Tops corers Agrides: Jos Meijer (13-12). Nick Roosenstein (14-4) en Wim Branderhost (12-2). In een wedstrijd met twee gezichten heeft Akrides, opererend vanuit een zóne en met een goed lopende break, PSV in de eerste helft voortdurend onder druk kun nen houden. De thuisclub, die in die perio de onvoldoende gebruik maakte van het lengtevoordeel, kwam in de tweede spelpe- riode echter nog sterk terug. Joop van Rijn: „Kennelijk dachten de spelers toen al dat ze er waren. Paniek en te statisch spel waren het gevolg.” Met Jos Meijer als enige lange man in de ploeg, beperkte Akrides zich er in de slotfase toe om de bal in de ploeg te houden. Een tactiek waarop PSV tenslotte het antwoord moest schul dig bhjven. Hoofddorp-SV Noordkop 50-64 (rust 3D 30). Topscoorsters Hoofddorp: Anet Jan zweert (14) en Lydie Claassen (10). In een niet beste wedstrijd hadden beide ploegen wel veel intercepties, maar werke lijk rendement werd daaruit niet gehaald. Na de basketverwisseling verloor Hoofd dorp de greep op het spel en was het vooral de Noordkop-uitblinkster Loes Pors (33), die Hoofddorp de das om deed. Exfla’s-Expert-Sea Devils 80-84 (rust 39-37). Topscorers Exfla’s: Eric Jager (15- 19) en Adriaan Helmig (2-13). In de Kennemer-Sporthal heeft Exfla’s het op de tweede plaats staande Sea Devils aan de rand van een nederlaag gebracht Met name Eric Jager was een voortduren: gevaar voor de ploeg van Rob de Wit. Med HE A: R. Kahman (Zijderveld)-T. Nuyten (Duinwijck) 8-15, 15-10, 18-15. DE A: R. Dekker (Zijderveld)-E. Deen (Haarlem) 11-3,12-10. DD A: E. Balk/I. Nijhof (Velsen)-L. Barend (Duin- wijck)/R. Dekker (Zijderveld) 15-7,15-9. GD A: L. Barend/J. Samson (Duinwijck)-H. v. Willigen/P Visman (Duinwijck) 11-15, 11-15. HD A: K. To- kromo/O. Miller (DKC)-H. den Otter/H. Stuart (DKC) 15-6, 15-10. HE C: C. Wieland (Amster dam)- W. Kooiman (UVO) 0-15,3-15. DE C: A. Jak (Duinwijck)-Y. Hesterman (Hilversum) 11-1,11-5. HD C: E. Prins/R. Sminia (ZijderveldPG. Sitana- ta/W Kooiman (UVO) 9-15, 15-7, 15-11. GD C: A. Top (Hilversum)/A. Verweij (Mixers)-I. v. Vel- zen/J. v. Oyen (Kennemerland) 4-15, 12-15. DD C: I. v. Velzen/N. v. Gelder (Kennemerland)-G. Stuur/R. Smit (UVO) 15-12, 15-8. Marjo van Diermen: „Inderdaad heb ik mijn kampioenschap te danken aan de fout van Jacquehne. Kijk alleen maar naar het verschil in moeilijkheidsgraad. Ik turnde 7-7 en Jacueline zat al op 9.60.” De kwahteiten van Jacquehne de Ruiter zijn nog tot uiting gekomen op de onlangs gehouden Europese jeugdkampioenschap pen trampohnespringen, waar zij op een fraaie zesde plaats beslag legde. Bij de heren ging de titel naar Marcel Verstraten van Pro Patria Zoetermeer. De trampoli nespringers uit de regio IJmond hebben goede prestaties geleverd. De turners van ODIN uit Heemskerk hebben er voor ge zorgd dat de deelnemers van Sparta Erme- lo en Pro Patria Zoetermeer niet met alle medailles naar huis gingen. Bert Dammers eindigde in de leeftijdsklasse t/m 12 jaar op de tweede plaats. Dammers deed voor de eerste keer mee aan dit A-kampioen- schap. Peter de Jager klasseerde zich in de categorie jeugdturners 12 t/m 15 jaar als derde. Ter vergelijking: verleden jaar werd hij vijfde. In dezelfde klasse heeft Robert Volmer van turnvereniging IJmui den laten zien dat hij op de goede weg is. Werd Volmer verleden jaar nog achtste, nu klom hij door naar een vijfde plaats. Van deze zelfde vereniging kon Henriette Kempen door het mislukken van de ver plichte oefening niet tot de finale door dringen. Het ligt in de hjn der verwachtin gen dat ODIN-Heemskerk, getraind door Joop Dammers, en turnvereniging IJmui den, onder leiding van Jan van der Zwaard, dichter bij de nationale top zullen komen. HOOFDDORP-EINDHOVEN. - Met een aan duidelijkheid niets te wensen overlatende 118-74 overwinning op Kim. bria, heeft Hoofddorp zich gerevancheerd voor de nederlaag die vorige week in de basketbalcompetitie werd geleden tegen LISC. Een goede prestatie leverde ook Akrides, dat de lastige uitwedstrijd tegen PSV met 82-89 winnend afsloot. In de rayoncompetitie bleven Haarlemse sue cessen uit, omdat zowel de Hoofddorp, dames, als Exfla’s en HOC verloren. Bij de jeugd handhaafde The White Stars het ongeslagen record door Zee macht met 64-25 te verslaan. BOC 3 (Toeset-Darwen en Groen-Schra- ma) heeft met zijn zesde viertal (Tervoort- Wittebrood en Sanders-Kamoen) meer moeite gehad dan de uitslag doet vermoe den, want bij de tafelwisseling keek het tegen een lichte achterstand (in matchpun- ten) aan: 46-44. Daarna scoorden Cees Schrama-Wim Groen twee keer kleinslem (in ruiten er schoppen) en dat leverde veel punten op. Cees Toeset-Hugh Darwen de den daar nog een schep bovenop door zes harten kundig af te spelen. Dat bracht BOC 3 zeer duidelijk aan de positieve kant (101-83) In overwinnihgspunten uitge drukt betekende dit een 14-6 overwinning. Bij het kleinslem ruiten kwam het geluk wel om de hoek kijken omdat het contract, indien schoppen gestart zou zijn, niet ploeg van dienst te zijn. Een uiteraard tevreden Jan Janbroers loofde na de wed strijd wel het spel van zijn ploeg in de eerste helft, maar was niet te spreken over het concentratieverlies in de tweede spel- periode. Standen: HE: EBBC 12-22, Parker 12-20, Nat. Ned. Donar 12-20, Musette R/Z 12-18, Delta Lloyd 12-12, Amstelveen 12-6, BOB 12-6, Flamin go’s 12-6, Frisol-R 12-4. DE: BOB 11-20, Musette R/Z 10-18, Delta Lloyd 10-18, Racing Amsterdam 10-12, Jolly Jumpers 10-10, The White Stars 10-8, AMVJ Amsterdam 10-6, BV Voorburg 10-6, JRC Boxtel 11-4 en Raak 10-0. en gaf Schalkwijk 2 geen enkele kans. Ook Haarlem-Noord 1 deed het voortreffelijk door van RK Haarlem 1 te winnen (20-2). In de eerste klasse B bleek Hildebrand 1- Damiate 1 geen topper, want de Kilde- branders pakten alle winstpunten (20-0). Dit hield een eerste plaats op de ranglijst in. HNBB 1 verraste Schalkwijk 1 (15-5) en staat tweede. In de tweede klasse A leidt Bridgecentrum 1 met 15 punten, maar moest toch tot iedere verbazing 5 overwin- ningspunten aan HBC 4 afstaan. Bridge centrum 2 werd lijstaanvoerder in de twee de klasse B door met 20-0 van De Kenne mers 2 te winnen. In groep vier van de landelijke promo tieklasse kwamen BOC 1 en BOC 2 tegen elkaar uit en dat leverde een duidelijke zege (17-3) voor de Boc-reserves op. BOC 1 (Jongbloed-De By en Porck-Tabbers stond na zestien spellen tegen BOC 2 (echtpaar Westerveld en Zandbergen-Kalshoven) op een bijna hopeloze achterstand (23-65) Daarna boden Jongbloed-De By twee keer grootslem (in klaveren en ruiten) maar dat was niet voldoende om BOC 2 van de zege af te houden. Door deze hard aangekomen nederlaag zijn de kansen voor Jongbloed c.s. om de eindzege in de wacht te slepen aanzienlijk gedaald. Boe 2 is echter met een puntentotaal van 72 plotseling favoriet voor het kampioenschap geworden. Aan kop van de eredivisie gaat nu weer alleen EBBC, dat met Delta Lloyd korte metten maakte. Gedesillusioneerd konden de Amsterdammers met een 121-89 ver lies naar de hoofdstad terugkeren. Flamingo’s-BOB 87-75 (rust 48-35). Topscorers Flamingo’s: Al Watson (12-13), Johan Koster (10-6) en Wayne Armstrong (6-8). BOB: Mike Schultz (7-12), Paul van Solm (12-2) en Benschop (8-8). Zonder de geblesseerde Canadees Oost- veen en de naar Amerika teruggekeerde Golden heeft BOB het Flamingo’s niet al te lastig kunnen maken. Lijdzaam moest de formatie van Siderus, die wel de nog niet speelgerechtigde Ed Murphy op de bank had zitten, toezien hoe zijn ploeg naar een regelmatige nederlaag werd gespeeld. De gasten, die het voornamelijk moesten heb ben van Schultz troffen het niet, dat juist Wayne Armstrong - zijn directe tegenstan der - een uitstekende wedstrijd speelde. Niet alleen verzorgde Armstrong met de eveneens goed op dreef zijnde Derk Jou- stra het leeuwedeel van het reboundwerk, maar bovendien werden de schoten van Schultz en de zijnen keer op keer geblokt. Ging de score als gevolg van een falend t- Kees Amama: hielp Flamingo’s over dode punt. BOC 3 aan de leiding te maken was: Deze uitkomst was echter moeilijk te vinden. Boekenroode 2(Wonink-Van der Berg en Balk-Van der Zee) overklaste %jjn tegen stander Boekenroode 4 (mevrouw Wiers- Van der Krol en Hattink-Van der Bijl) volkomen en noteerde een monsterscore van 166-61 waardoor de verliezers met vijf minuspunten werden afgestraft. Boeken roode 1 (echtpaar de Vries -en mevrouw Eshuis-Ton Valk) had met Boekenroode 3 (echtpaar Zijlstra en Van Berkel-Cohen) de grootste moeite en kon slechts een mini male zege (11-9) noteren. Bij de verliezers speelde Douwe Zijlstra een vooraanstaan de rol en met zijn grote routine dwong hij Boekenroode 1 zich tot het uiterste in te spannen. Het Beverwijkse Sans Atout (Roos-Beers en Kool-Beentjes) was veel te sterk voor S en V 2 (Heugens-Nieuwenhui- zen en de dames De Jong-Beukenkamp) en won met gemak (20-3). Dit leverde een middenpositie op. De stand in de hoofdklasse luidt: BOC 3 34-, Boekenroode 2 30, Boekenroode 129, S en V 1 20, Sans Atout 20, Boekenroode 3 19, BOC 4 17, BOC 6 9, BOC 5 0, S en V 2 minus 3-Boekenroode 4 minus 3. Erik van Houten (rechts) ontwijkt de aanval van zijn opponent Gerben Korzelius. Geslaagd toernooi van De Valkeniers Al met al een zeer geslaagd toernooi, voor de jeugd enigszins te lang, maar een sfeervolle gelegenheid voor de recreatie- schermer om eens de echte wedstrijd- schermers op de loper te ontmoeten. Volledige uitslag: meisjes 9 t/m 12 jaar: 1. E. Verwer (Zaal Kardolus), 2. B. Forres (Zaal Kardolus), 3. N. Meier (Zaal Van Oeveren). jon gens 9 t/m 11 jaar: 1. G. Leeuwenburg (Zaal Visser), 2. E. Maltysen (Zaal Visser), 3. J. Oudijk (s.y. Promotheus). (herkansing): 1. M. Kloppen burg (Zaal Hazes), 2. S. Kirschstein (s.v. Valiant), 3. A. Rood (Zaal Kardolus). (herkansing): 1. I. Spier (Zaal Visser), 2. P. Breeuwer (s.v. O.K.K.), 3. V. Haan (s.v. Valkeniers), meisjes 13 t/m 15 jaar: 1. M. Lugthart (Zaal Hazes), 2. D. Brekort (s.v. A.E.W.), 3. S. Haverkamp (Zaal Visser). Jongens 12 t/m 13 jaar: 1. G. Korzelius (Zaal Visser), 2. H. Domrijk (s.v., La Rapiève), 3. G. Harm (Zaal Van Oeveren). (Herkansing): 1. J. Vlietstra (Zaal Hazes), 2. R. Koele (Zaal Hazes), 3. V. Nolte (Zaal Hazes). Jongens 14 t/m 15 jaar: 1. P. Kerkhof (s.v. Des Villiers), 2. O. Kardolus (Zaal Kardolus), 3. J. Korzelius (Zaal Visser). Jongens 14 t/m 15 jaar: Herkansing): 1. H. Reij- senbrei (Zaal Visser), 2. P. Nolte (Zaal Hazes), 3. E. Middeljans (Zaal Van Oev.). (Van onze turnmedewerker) ZOETERMEER. Het Nederlands kampioenschap trampolinespringen heeft een onverwacht kampioenschap op geleverd voor de Ermelose Marjo Dier men. Normaal gesproken had Jacqueline de Ruiter recht op deze titel, echter bij de eerste keuzeoefenstof vergaloppeerde de clubgenote van Marjo Diermen zich. Door deze mislukking was Jacqueline de Rui ter direkt kansloos voor de titel, waar door ze zich niet meer bij de eerste tien kon scharen. sluiten. De kopgroep wist zich weer bij het peloton te voegen, waarna Homma in de eindsprint verreweg de snelste bleek te zijn. De overige regiorijders eindigden in het peloton. Op de Amsterdamse Kunstijsbaan Jaap Eeden hebben leden van Haarlem deelge nomen aan gewestelijke wedstrijden. On danks de matige omstandigheden werden er toch knappe tijden gereden, v. Velzen won de 1500 meter in 2.25.8, terwijl Veldt de snelste was op de 3000 meter - 5,00.7. De belangrijkste uitslagen: (klasse ment, 1500 en 3000 meter), 1. v. Velzen (Haarlem) 91.714-2.25.8-5.01.8 2. Nota (Haarlem) 92.595-2.28.1-5.02.6 3. Vennaat (Haarlem) 92.605-2.28.6-5.01.6 4. Dekker (Alkmaar) 92.867 5. Veldt (Haarlem 93.256-2.30.9-5.00.7. door het voortijdige vertrek van Rudol v Mooy en Adriaan Helmig slaagden de gas ten er tenslotte met veel moeite in de in dl veertiende minuut van de tweede heil veroverende voorsprong vast te houden. HOC-Dokko 67-72 (rust 31-42). Topse» rers HOC: Robert Jan Drijver (10-7) en Logeman (4-6). In de streekderby tegen Dokko heeft HOC een regelmatige nederlaag moeten incasseren. Fataal werd HOC vooral de slotfase van de eerste helft waarin de gasten een beslissende voorsprong namen. Een draaglijk aanzien kon HOC de score pas in de slotfase van de wedstrijd geven toen de IJmuidense schutters Haver en Booden naar de kant werden gehaald. The White Stars-Zeemacht 64-25 (rust 30-16). Topscoorsters The White Stars: Roos Hellingman (10-4) en Cecile Tennis sen (2-14). Zeemacht de kampioen van het vonge seizoen heeft tegen de Sterren geen moment kunnen imponeren. En had de thuisclub in de tweede helft nog niet een aantal opgelegde kansen onbenut gelaten, de uiteindelijke winst zou beslist veel ho ger zijn uitgevallen. Delta Lloyd-HOC 80-70 (rust Topscorers HOC: Frank Wessels (6-12), Jan Logeman (8-8) en Ronald Aalders (8-8)- In een uitstekende wédstrijd zijn vijf minder goede minuten na de basketver wisseling HOC noodlottig geworden. Het lengte voordeel en de goed lopende break deden de basis voor de winst toen naar Delta Lloyd gaan. (Van onze dammedewerker) HAARLEM/IJMOND. De nek-aan-nek race in de hoogste nationale klasse tussen de Damclub IJmuiden en RDG blijft ook na de zevende ronde door gaan. De IJmuidenaren behaalden in Gro ningen een sensationele 14-6 overwinning en hebben, met nog twee wedstrijden te spelen, een uitstekende kans op het natio naal kampioenschap. In de eerste klasse leverde Heemstede een goede prestatie door de reserves van VAD op een gelijk- spel te houden. X. R' s <4

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 18