Burgemeester Hubers hijst de vlag politienieuws ebt en burgerlijke stand Reacties colleges op ontwerp- streekplan f” veilingen beverwijk I SPOORLIJN NAAR HOOGOVENS BLIJFT HEET HANGIJZER 99 '1 kort ijmondniGuws 1 a HEEMSKERK li Spoorlijn BEVERWIJK ÉÉN DER OUDSTE AFDELINGEN Raadsagenda Heemskerk Meer subsidie voor godsdienstonderwijs Verlenging van subsidieregeling voor jeugdsport Extra geld voor inrichting sporthal aan Kerkweg Verkoop grond voor ziekenhuiswinkel Industriegebied Ml Themabijeenkomst Ledenvergadering Partij van de Arbeid F I EHrWH 1 11 i I I 1 i 1 1 I 1 i 7 BEVERWIJK-HEEMSKERK 6 DINSDAG 21 NOVEMBER 19 7 8 y IA At' t I» zm-:- -'TT (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK/HEEMSKERK. De colleges van B. en W. van de gemeenten Heemskerk en Bever wijk zijn niet van plan Gedepu teerde Staten van Noord-Holland toe te staan eigenhandig een even tuele kustaanpassing alsmede een ertsoverslag in het ontwerp- streekplan Amsterdam-Noord- jzeekanaalgebied aan te geven. De ruimtelijke ontwikkeling in dit ge bied is nog volop in studie, en, zo menen Beverwijk en Heemskerk, dan gaat het G.S. niet aan zich een zogenoemde uitwerkingsbevoegd heid te verschaffen door de resul taten van de nog aan de gang zijnde studies door het Open Be raad zelf maar op de kaart in te tekenen. I zelfwerkzaamheid voor bereikt aan de Koude Horn Een maquettefoto van het flatgebouw Wijckermeer aan de Koude Hom. NKV huldigde jubilarissen tot de na een leid voor de ach- r centra- slijk bui- et perso- endienst eft. Van vijfploe- Een van age voor rden. Ie PEN- iuurbier iele ont- nvoerinj ■billende Diemen commu is steun Gedepu- an, even- Iff: „Ons [endienst instem- !r is geen erzoeken ring. Met idigdeH ictie bin- Een eventuele kustaanpassing alsmede een ertsoverslag hebben niet alleen conse quenties voor Wijk aan Zee, maar tevens voor het gehele IJmondgebied. Die conse quenties kunnen zo groot zijn, dat een streekplanherziening/wijziging wel nodig is om althans de schijn te vermijden dat er „iets doorgedrukt” moet worden. Volgens Beverwijk zal iedere kustaan passing ten zuiden van Wijk aan Zee van welke omvang ook, tot een verhevigde aantasting van het woon- en leefklimaat in de IJmond leiden. Weliswaar is de provin cie van mening dat bij uitbreiding van bedrijfsactiviteiten de totale stof- en ge luidsoverlast niet zal worden vergroot, maar dat zal zonder meer voor de geluids overlast een onmogelijke opgave blijken. De twee gemeenten willen zo spoedig Als mocht blijken dat de verlenging van de Coentunnelweg op de Westelijke Rand weg van Beverwijk nodig is, dan is de aanleg van die weg voor Heemskerk al leen dan aanvaardbaar indien deze weg verdiept wordt aangelegd (onder de spoorlijn Haarlem-Uitgeest). Dat bete kent namelijk dat er 700 woningen extra kunnen worden bijgebouwd en het tekort wordt teruggebracht tot 2500 woningen. Aanleg op maaiveld verhoogt het dek kingstekort met circa 300 woningen. Overigens merkt het college van Heems kerk op, dat de weg in het ontwerp-streek- plan is opgenomen, zonder dat de nood zaak van deze weg is aangetoond. heid of Hoogovens de produktie van 11 miljoen ton staal vóór 1990 bereikt. De „spoorlijngronden” moeten de bestem ming krijgen van „agrarische doeleinden”. (Van eei onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Burgemeester A. J. Hubers zal woensdag 29 november om half vierde vlag hijsen op het hoogste punt van het in aanbouw zijnde flatgebouw Wijckermeer aan de Koude Horn. Dit flatgebouw zal tacltig flatwoningen gaan omvatten, name lijk 27 in de premiekooisector en 53 in de vrije sector. De onderbouw krijgt een oppervlakte van zevenhonderd vier kante meter verkoop- en showruimte, die ter beschikking komt van Dingier Kantoorcentrum, nu gevestigd aan de Breestraat en dat al sinds 1853. Toen legon een zekere Francois Crevot daar met de verkoop van pensen, potloden en inkt per maatje. In 1903 nam de heer C. Dingier sr. (1873-1971) het bedrijfje over en bouwde het uit tot een boekhandel met bibliotheek van allure. In 1932 kwam zijn zoo» in de zaak, die later de bibliotheek IJmond in staat te stellen terreinen aan te wijzen voor vestiging van dienstverlenen de bedrijven (kantorensfeer), met name gebieden waar woningbouw niet wordt toegestaan. Hierna werden de jubilerende leden on derscheiden. B. van Rixel is ook zestig jaar lid, maar hij kon niet aanwezig zijn en ook J. Veldhuis, vijftig jaren lid, ontbrak. Veertig jaren lid waren J. de Ree, A. J. Laurent, J. Duineveld, H; Tervoort en H. Butter. Zij kregen het gouden insigne van de bond. Zeventien leden maken een kwart eeuw deel uit van de bond. Zij kregen het zilveren insigne. opruimde en samen met de in 1947 aangetrokken vertegenwoordi ger N. G. Buntsma de verkoop in kantoorbenodigdheden ter hand nam. Die ommezwaai bleek een goede keus en drastische verbou wingen waren al gauw nodig om een gespecialiseerd bedrijf op het gebied van complete kantoorinrichtingen te creëren. Als zodanig liet de heer C. Dingier het bedrijf achter voor de derde generatie, zijn zoon Kees junior, die nu met de heer N. G. Buntsma de directie voert. Met een twintigtal medewerkers op de loonlijst verdubbelde in de laatste jaren de omzet. In oktober van dit jaar is definitief besloten het bedrijf in de Breestraat te verlaten en te verhuizen naar de Koude Hom, tussen de Breestraat en het industrieterrein. De frontbreedte van de nieuwe vestiging is meer dan vijftig meter en er liggen drie parkeerterreinen in de nabijheid. Begin oktober 1979 hoopt men dit nieuwe verkoop- en adviescentrum voor kantoorefficiency te kunnen openen. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. De maandelijkse ver gadering van de gemeenteraad wordt ge houden op donderdagavond 30 november in „De Vrijburcht”. De agenda vermeldt vele hamerstukken. Groenten: andijvie 99-144, bleekselderij 26-40, boerenkool 38-63, bospeen 68-124, selderij 24-51, breekpeen 11-22, groenekool 44-51, knolselderij 25-44, peterselie 14-38, prei 58-71, radijs 33-40, rode kool 10-24, spruiten 60-69, uien 15-43, waspeen 30-38. BEVERWIJK. De veilingnoteringen waren maandag als volgt: Voorstellen zijn er onder meer tot benoe ming van de heer P. Vos tot ambtenaar van de burgerlijke stand; tot het verlenen van medewerking voor het maken van een opbergruimte ten behoeve van kostbare apparatuur voor de woonwagenschool „De Kievit”; tot een hernieuwde vaststel ling van de verordening inzake de subsi diëring van godsdienstonderwijs aan scho len voor gewoon lager onderwijs en tot verlenging van de subsidieregeling ten be hoeve van de jeugdsport. Bloemen: anjers 20-62, trosanjers 200- 385, chrysanten 150-260, per stuk 50-80, freesia 10-28, irissen 17, lelie 30-60, narcis sen 32, nerinen 30-60, babyroos 10-42. Planten: cyclamen 250-600. Een krediet wordt gevraagd voor een aanvullende inrichting van de sporthal in het sportcentrum Heemskerk en als laat ste punt staat op de agenda een behande ling van het pre-advies inzake het ont- werp-streekplan Amsterdam-Noordzeeka- naalgebied. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. Het godsdienstonder wijs aan de lagere scholen wordt sedert september 1965 gesubsidieerd krachtens een verordening. Die subsidie wordt ver leend aan de Stichting Interkerkelijk Overleg in Schoolzaken. Die stichting wordt evenwel ernstig in haar aktiviteiten belemmerd doordat de huidige catecheet al geruime tijd ziek is en men tot op heden niet geslaagd is in het aantrekken van een tijdelijke kracht. Het gevolg is, dat er al geruime tijd geen godsdienstonderwijs meer wordt gege ven. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. De voorlopige geldig heidsduur van de gemeentelijke verorde ning waarin de subsidiëring van de sport verenigingen voor jeugdleden wordt gere geld is verstreken. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. In november 1977 be sloot de gemeenteraad akkoord te gaan met de bouw van een nieuw sportcentrum aan de Kerkweg en de sporthal in dit centrum gedurende 1600 uur per jaar van de particuliere bouwers te huren. Voor de inrichting van die sporthal werd een kre diet van 25.000 beschikbaar gesteld, maar dat blijkt te weinig te zijn. De totale kosten worden thans geraamd op 67.000 en dus is er een aanvullend krediet nodig van ƒ42.000. ■eid voor 176,- neer acht va» ise firma it Bored ,’oonde» et Bloe- ten dat id-24 te iber zal g opge- ■en van etingen ie raad vertel- teerde lad van oncreet rol van ortouw i die ze Over de bouwlocatie Assendelft-noord voor Zaanstad zijn Heemskerk en Bever wijk eensgezind: laat Zaanstad maar naar vervangingsgebieden zoeken (in het oosten en het noorden). Op die manier blijft er voor de IJmond een kans liggen om na 1990 in de Wijkerbroek te bouwen. In het ontwerp-streekplan laten G.S. ruimte over voor een Hoogovensspoorlijn naar de lijn Alkmaar-Uitgeest. Beverwijk meent dat die spoorlijn niet ingetekend had mogen worden, want de resultaten van het „open Beraad” over de toekomsti ge ontwikkelingen bij de kust zijn nog niet bekend. Heemskerk is ook niet tevreden over die streep op de kaart: door de aanleg van de spoorlijn gaat óf waardevolle agra rische grond verloren óf duingebied wordt aangetast. Bovendien is er nog onzeker- Beverwijk verzoekt Provinciale Staten het gebied ten zuiden van het industriege bied Kagerweg en ten oosten van fort Velsen in de Wijkermeerpolder, alsnog aan te wijzen voor normale industrieves tiging. In de afgelopen jaren heeft deze subsi dieregeling voor de jeugdsport volgens B. en W. goed gewerkt, maar het college wil de regeling toch nog eens nader bekijken. Een projectgroep onderzoek namelijk in hoeverre aan de Sportraad meer bevoegd heden zouden moeten worden verleend. De gemeenteraad kan daarover begin 1979 een uitspraak doen. In afwachting daar van stellen B. en W. nu voor de huidige regeling ongewijzigd te verlengen tot 1 juli 1979. IJff riep nan. Jk et als de 1 sympa- lar u zet Diemen »t besluit i van in- Beide gemeenten zijn het eens over de noodzaak ten noorden van Wijk aan Zee een terrein aan te wijzen voor een nieuwe camping Rolandsduin. In het pre-advies van Beverwijk komt nog een verzoek voor de terreinen van Hoogovens aan de Spoor- singel als woongebied en het gebied in westelijk Beverwijk tussen Hoogovens en de woonbebouwing aldaar voor recreatie ve bestemmingen van bovenwijkse aard, zoals de gemeenteraad onlangs besloot te doen, aan te duiden. De Pijp is nagenoeg vol en aan de Kager weg komt de hervestiging van bedrijven uit de binnenstad op gang. Veel ruimte voor industrievestiging is er niet meer. Heemskerk vraagt Provinciale Staten de (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Na het gereed komen van het nieuwe ziekenhuis is aan de Mo- zartstraat gezocht naar een oplossing voor de fruitwinkel van de heer Stengs, die voorheen stond bij de ingang van het oude ziekenhuis. Overleg resulteerde in een plan voor de bouw van een kiosk bij het nieuwe zieken huis. Inmiddels is een bouwvergunning door het college van B. en W. verleend. Onder voorbehoud van goedkeuring door de raad is de heer Stengs een stukje grond ter grootte van ongeveer tachtig vierkante meter aangeboden voor de prijs van 30.000, inclusief de kosten van bouwrijp maken. mogelijk een bevolkingsonderzoek laten instellen, onder meer toegespitst op de longfuncties. Hoewel G.S. reeds in 1976 de wenselijkheid van een dergelijk onderzoek onderschreven, is er tot nu toe niets onder nomen, zo merken B. en W. van Beverwijk op. Het Beverwijkse college maakt dus be zwaren tegen een mogelijke kustaanpas sing tussen de noorderpier en Wijk aan Zee en de uitwerkingsbevoegdheid van G.S. Heemskerk onderschrijft dit laatste bezwaar en neemt in het pre-advies aan de gemeenteraad nóg twee andere punten die zwaar op de collegemaag liggen: de spoor lijn Hoogovens naar de bestaande lijn Uit- geest/Castricum en het traceren van de Noordelijke Randweg van Beverwijk. Die Randweg heeft iets te maken met woningbouw in Heemskerk. Beide ge meenten zijn het eens over een bebouwing van het Noordenveld bij Heemskerk (als dat niet mogelijk is dan een „schilletje” van pakweg 500 huizen). Heemskerk merkt in het pre-advies op, dat in geval er een tweede oost-west-verbinding in de IJ mond moet komen, de weg om de noord (ten noorden van Uitgeest, met aansluiting op Rijksweg 9) daartoe moet worden aan gewezen. Wordt zulks besloten, dan kun nen in zuid west-Heemskerk 1000 wonin gen extra gebouwd worden, omdat de Ver lengde Coentunnelweg niet meer nodig is. In de IJmond blijft na bebouwing van de Velserbroek nog altijd behoefte aan 3200 woningen. Met de bouw van die 1000 wo ningen kan dat woningtekort tot 2200 stuks worden gebracht. GEBOREN: Angel S. Delgrado Rodriguez, Dennis Brouwer, Niels H. Pereboom; Suzanna C. Drost, Jasper van Embden, Tanja J. M. de Valk, Alice Hulshof, Mariella de Wit. GEHUWD: Willem G. Joosse en Erna P. van Luijn; Karst Tonbroek en Margaretha M. J. Met selaar; Theodoras H. van Roon en Marian ne Hekman; Willibrordus J. van Tongelen en Wijke Inia; Hendrikus M. Verlaat en Maria G. Hofstee; Robby Postma en Trien tje J. Lalkens. ONDERTROUWD: Robertus M. van Batum en Johanna M. G. Schoorl; Basti aan Veenstra en Agatha M. M. Zuider- vaart; Robert Wolterman en Wilma Duis- deiker; Jan L. van Bree en Cornelia G. Verhagen. OVERLEDEN: Sjoerd de Vries, 61 jaar; Leendert Kleijn, 90 jaar. Dit oneigenlijk gebruik van de wet op de ruimtelijke ordening is beslist geen goede garantie voor een zorgvuldig be stuur. Beide gemeenten staan een streek planherziening/wijziging voor die slechts door het college van G.S. aan de orde kan worden gesteld op het moment, dat het rapport van de commissie Open Beraad is verschenen en de noodzaak van de kust aanpassing voor uitbreiding van Hoog ovens en de haven van IJmuiden is aange toond. Het eindrapport van de Commissie Open Beraad wordt pas begin 1979 ver wacht. Van links naar rechts zittend voorzitter H. Gerstel en N. J. Ruyter, zestig jaar lid. Staande de heren J. de Ree, A. J. Laurent, J. Duineveld, H. Tervoort en H. Butter die veertig jaren lid zijn. Beverwijk en Heemskerk beducht van G.S liggen en onder grote spanning leven. De leiding van de discussie is in handen van psycholoog H. Melis. Meh begint om 20 uur. Districtsbestuurder W. Brand stelde vast dat de afdeling Beverwijk bij het NKV een speciale plaats heeft, omdat het éér van de oudste afdelingen is. Eén der leden is 89 jaar en hij betaalt nog steeds trojw zijn contributie. Generaties leden waren maan dagavond aanwezig. De districtsbestuurder wees op de nood zaak van het vakbondswerk en hij ging in dit kader even nader in op Bestke 81. Financiële verplichtingen tegenover de zieke catecheet en de continuering van het godsdienstonderwijs zijn problemen waar de stichting zonder maatregelen van het gemeentebestuur niet meer uitkwam. De stichting heeft ook haar werkterrein in de gemeente Beverwijk en daarom is er be stuurlijk overleg tussen de gemeentebestu ren geweest om tot een uniforme subsidie regeling in beide gemeenten te komen. Het maximale subsidiebedrag wat tot nu toe 9000,- per jaar. De nieuwe subsidiere geling baseert zich op de bezoldiging van het vakonderwijs en in een volledige be trekking zou men dan maximaal komen op een bedrag van 57.200,- per jaar. Uit gaande van zeven openbare scholen in de gemeente Heemskerk met twee groepen per school komt dan voor rekening van deze gemeente maximaal ƒ23.100,- per jaar. (Van een medewerker) BEVERWIJK. In de zaal van de dans school aan de Zeestraat heeft de plaatse lijke afdeling van het NKV maandag avond een aantal jubilarissen en gehul digd wegens hun langdurig lidmaatschap. Alle jubilarissen konden niet aanwezig zijn. Zestig jarenlid was de heer N. J. de Ruyter die het gouden insigne met een briljant kreeg opgespeld. van drie d dit punt financiën N. Koop ■ag wordt [ovens die ns belanj Velsen- ers bij de ntweg en veg nabij i de Wenc- verbete- jr wegge aatselijke »r is”, zei jd thema jordelijke westelijke s „Bever- ning aan voor een n, zo heeft edeeld na ■rlid Hans anduidini ifslag. D* punt on- de ANWB er en ver- Rijverbod De Beverwijkse politie heeft in de nacht van maandag op dinsdag een rijverbod wegens het rijden onder invloed opgelegd aan een 42-jarige Alk- maarse automobilist die te veel aandacht trok in de Kastanjelaan. Aanrijding met gestolen auto Maan dagmorgen vroeg ontstond er een botsing tussen een personenauto en een truck met oplegger op een hoek van de Koningstraat. De personenauto werd zwaar beschadigd, maar de bestuurder reed desondanks door. De auto werd later onbeheerd terug gevonden op de parkeerplaats aan de Pe perstraat. De wagen blijkt in de nacht van zondag op maandag gestolen te zijn op het Meerplein. Een 45-jarige Beverwijker deed daarvan aangifte. Aangehouden In Heemskerk heeft de politie twee Heemskerkers van vijftien en zeventien jaar aangehouden, verdacht van een aantal inbraken, onder meer in scho len. Gestolen Maandag heeft een inwoner van Heemskerk aangifte gedaan van dief stal van zijn portefeuille, met onder meer zijn autopapieren, uit de sporthal aan de Maerelaan. De diefstal moet zondagmid dag zijn gepleegd. HEEMSKERK. Maandagavond 27 no vember wordt in De Zandkraai de laatste van een reeks van drie themabijeenkom sten gehouden tijdens welke wordt gespro ken over de zieke mens die geen griep heeft, mensen die met zichzelf overhoop HEEMSKERK. De afdeling Heems kerk van de Partij van de Arbeid houdt de jaarvergadering op woensdag 29 novem ber in het buurthuis „De Schuilhoek”. De aanvang is gesteld op half negen. De agen da vermeldt de behandeling van de jaar verslagen van de secretaresse, de Rooie vrouwen en de fraktie, een bespreking van de begroting en een reeks verkiezin gen. Sociaal café. Donderdagmiddag 30 no vember wordt er in het sociaal café in de Nieuwe Slof gesproken over het welzijns werk woonwagenbewoners. Het thema wordt ingeleid door Cees Hamers en Henk Boon. Het café begint omstreeks half vijf. Klaverjassen. Vrijdagavond 24 novem ber worden de kaarten weer geschud in het harmoniegebouwtje aan de Groene- laan te Beverwijk. Deze drive van de BKH- klaverjascompetitie begint om 20 uur. De Vrijheid. Schietvereniging De Vrij heid gaat op vrijdag 24 november naar Abbekerk om daar een wedstrijd te schie ten tegen de club van die naam. Televisiemiddag. In buurtcentrum De Werf aan de Jan Ligthartschool te Heems kerk kan er woensdagmiddag naar de tele visie worden gekeken. De jeugd kan daar van half vier tot vijf uur terecht. Wie geen zin heeft om naar het „kassie” te kijken, kan er spelletjes doen of gaan handarbei- den. Alleenstaanden. Buurtcentrum De Schans verwelkomt vrijdagavond 24 no vember de alleenstaanden, die er kunnen kienen. De lootjes kosten drie voor een gulden. Aanvang 20 uur. Hoogste puntWijckermeer’

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 7