CARILLON BOYS NAAR ONDERSTE REGIONEN IN ZAAL VOETBALCOMPETITIE sportpunticT) streeksport Crisis in betaald voetbal duurt voort Basketbalteams goed op dreef zaalvoetbal toto-lotto ed Autoclub in het nauw JAMIN Verbouwing op maat? Wie zoet is Mjgt letters. Hetkado voor hem en haar! ;nsen I Hen 3 ►topt Stand interbouw bv FBO bijeen j J J >6 27 SPORT DONDERDAG 23 19 7 8 NOVE M B E R I nnderliike nt en n H.* Joend (Van een medewerker) IJMOND. In de hoofdklasse van het zaalvoetbal is IJmond ’73 alleen aan de leiding gekomen. In het treffen tegen Nihot zegevierde de ploeg van Arie Weber met 4-8. Medekoploper De Kleine Beurs liet een steek vallen via een 3-3 gelijkspel tegen Score Advertising. Wilms Floet bleef, via een benauwde 1-0 overwinning op Graetz, in de sub-top meedraaien. Ditzelfde kan niet gezegd worden van Carillon Boys. De ploeg van Jan Hoogewerf zakt langzaam af naar de onderste regionen. In het treffen tegen het Haarlemse Graetz ging de ploeg roemloos met 8-3 ten onder. I 10 IJ mond ’73 kwam met „hulp van Wallis de Vries nodigde partijen uit voor gesprek (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) (Van onze autosportmedewerker) Tanlta vurig aanbevolen Nihot is de enige ploeg in de hoofdklasse die de tegenstanders met open vizier tege moet treedt en niet vanuit een verdedigen de stelling, via counters, probeert punten te behalen. Door deze houding zal de Zandvoortse ploeg het dit seizoen erg moeilijk krijgen zich te handhaven. IJ- mond ’73 trad verzwakt aan omdat het team Joop Heerinx moest missen vanwege een schorsing. Ondanks dit verlies heeft de ploeg van coach Arie Weber weinig moei lijkheden ondervonden om twee punten njker te worden. Reeds in de derde minuut opende Aleid Schenk, uit een 1-2 combina tie met Piet van der Hulst, de score. Vijf minuten later vergrootte Jan Sieraad de voorsprong omdat de keeper van Nihot een schot van Hans Kiewiet niet goed onder controle wist te brengen en de te rugspringende bal voor de voeten kwam van Jan Sieraad die doeltreffend uithaal de. Door treffers van Ron Baan en Aleid Schenk voor de IJmuidenaren en Wietze Couperus voor de ploeg uit Zandvoort werd de eerste helft met 1-4 afgesloten. Pas nadat Jack Aland voor 1-5 had ge zorgd kwam Nihot terug door doelpunten van Ben Nijkamp en Peter Stokman. IJ- mond ’73 verhoogde op tijd het tempo waardoor Nihot weer op een grotere ach terstand werd gezet en het duel tenslotte in een duidelijke 4-8 zege voor de IJmuide naren eindigde Wilms Floet-Graetz 1-0 (0-0). Wim Jon ker 1-0. Club ’12 heeft in de wedstrijd tegen Carrousel de beste kansen gehad om de wedstrijd winnend te beëindigen. In de eerste helft nam de ploeg van Henk van der Zon via Frans van der Meij, op aange ven van Karei Steenbeek, een voorsprong. Club ’12 trok, na deze achterstand, het spel naar zich toe. Vijf minuten later kreeg Ab van Son een ideale kans om gelijk te maken. Maar alleen voor keeper Han Dijks schoot hij naast. Vlak vóór de rust draaide Cees de Niet goed weg van zijn tegenstander en hij schoot beheerst achter keeper Han Dijks, waardoor de 1-1 rust stand werd bereikt. treffer werd het doel van keeper Gerard Schellevis onder vuur genomen. Uit een voorzet van Ton Smit kreeg Aad Munk een goede kans, maar hij schoot de bal tegen zijn medespeler op. Drie minuten vóór tijd werd doelwachter Armand Postma voor vijf minuten aan de kant gezet. Ondanks een numerieke minderheid kreeg de Haar lemse formatie de beste kansen om gelijk te komen. Maar verder dan een schot tegen de paal van Cees van Bilderbeek wist de ploeg niet te komen. Graetz-Carillon Boys 8-3 (4-0). Gerard van der Meeren 1-0, Ton Smit 2-0 en 3-0, Gerard van der Meeren 4-0, Cees van Bilderbeek 5-0, John van Leen 6-0, Henk van der Meij 6-1, Aad Munk 7-1, Henk van der Meij 7-2, Frans van Beuningen 7-3, John Rusman 8-3. In de tweede helft kreeg Frans van der Meij, op aangeven van Jan Velthuis, een goede mogelijkheid zijn ploeg weer op een voorsprong te zetten. Maar zijn kopbal verdween naast het domein van Kelly Ver- duin. vlak vóór het einde werden goede acties van Jos Koks en Ton Zwart met het nodige geluk door keeper Han Dijks gepa reerd, waardoor beide ploegen genoegen moesten nemen met één punt. Programma voor de komende week: woensdag, 29 november a.s Sporthal Be verwijk: Carillon Boys-Geldermans 19.45 uur en Verhorst Boys-Jan Groot en Hui- pen 21.25 uur. van de FBO bijeen om zich te beraden over de opvolging van de afgetreden be stuursleden. De kansen voor Eric Vilé, de FBO-voorzitter die het sectiebestuur za terdag liet struikelen, om de functie van Hogewoning over te nemen stijgen, nu Herman Choufoer, een van de twee be stuursleden die niet aftraden, ervan heeft afgezien de voorzittershamer voor zich op te eisen. LEIDEN Parker Leiden heeft woens dagavond in de goed gevulde 5 mei-hal (1200 toeschouwers) het ongeslagen record in groep F van de voorronde in het toer nooi om de Europese basketbalbeker voor landskampioenen vrij simpel kunnen handhaven. Tegen Crystal Palace, de En gelse kampioen, kwam de ploeg uit Leiden geen moment in gevaar. Het bouwde rustig aan een monsterscore: 125-89 (67-43). EBBC had ook een bijzonder gemakke lijke avond. Op alle fronten waren de spelers van coach Boot het Belgische Avanti de baas. Na acht minuten stonden de Bosschenaren met 18-10 voor en vier minuten later was het al 31-18. Avanti verloor uiteindelijk met 106-67. In een wielerveldrit voor profs en ama teurs op een parkoers in Valkenswaard kwam Hans Steekers uit Noordwijker- hout op de vijfde plaats. Reinier Groenen- daal uit St. Michielsgestel zegevierde in 1.09.12 over de 24 kilometer met Wil Brou wers uit Horst (L.) op de tweede plaats. Nationaal kampioen Herman Snoeyink uit Denekamp, die in het pas begonnen veldritseizoen al meerdere keren heeft ge wonnen, moest het ditmaal met de derde plaats stellen. MARTIN SNOECK: best bereid terug te keren WOTA elektronische batterij- aanstekers v Asperen B V Valkenswaard 04902 1 68 JO Stand: IJmond ’73 9-16, De Kleine Beurs 9-15, Wilms Floet 9-11, Score Advertising 9- 11, Carrousel 8-8, Club ’12 9-7, Carillon Boys 7-6, Geldermans 7-6, Verhorst Boys 8-6, Jan Groot en Huipen 7-5, Graetz 8-5, Nihot 8-2. Santpoorterstraat 41 (Kleverpark buurt) Haarlem 023-263463 inddelen. et ze. Unieke techniek Prachtige Styling Diverse modellen en uitvoeringen reeds va 49.-. In het internationale tennistoernooi van Kobe (Japan) is Martina Navratijpva een ronde verder gekomen door een gefnakke- lijke zege op de Amerikaanse Jeanne Evert. De setstanden waren 6-0, 6-1. Bij de heren versloeg Pat Dupré uit de Verenigde Staten de Australische veteraan Ken Rose- wall met tweemaal 6-3. Voor de eredivisie basketbal werden twee wedstrijden gespeeld. In Groningen won Donar met 116-108 van Rotterdam Zuid en Amstelveen verloor thuis met 90- 112 van Punch uit Delft. Bij de dames werden drie wedstrijden gespeeld. De uit slagen waren: Rotterdam Zuid-Jolly Jum pers 110-52; R. Meubelen-Voorburg 60-44; Delta Lloyd-Bob 68-87. De Engelse voetballer Kevin Keegan, die speelt voor de Hamburger SV, is door alle Duitse beroepsvoetballers uitgeroe pen tot speler van het jaar. Keegan behaal de 96 stemmen en eindigde daarmee ver vóór Sepp Maier, die 42 maal gekozen werd. De basketbalploeg van de Sovjet-Unie, vice-wereldkampioen, heeft een tournee door de Verenigde Staten besloten met een overwinning op een studententeam uit Ar kansas. De eindstand was 81-79. Van de dertien wedstrijden, die de Russen in de Verenigde Staten af werkten, wonnen zij er negen en ze verlieten de zaal vier keer als verliezende ploeg. De Ronde van de Toekomst, de belang rijkste etappekoers voor amateurs, zal in 1979 worden gehouden van 3 tot 16 septem ber. De start is in Divonne les Bains. VFB Stuttgart heeft protest aangete kend bij de Westduitse voetbalbond tegen de schorsing van acht weken van sterspe ler Hansi Muller. De international was in de wedstrijd tegen Bochum van het veld gestuurd. Als het beroep succes heeft zal Hansi Müller in de vriendschappelijke in terlandwedstrijd tussen West-Duitsland en Nederland op 20 december vermoedelijk toch kunnen meespelen. De Britse regering heeft voor de eerste maal de nieuwe reglementen betreffende het niet laten uitkomen van een buiten landse voetballer voor de Engelse competi tie gehanteerd. De Noor Isak Refvik kreeg geen werkvergunning toen hij zich aan meldde bij de Schotse eerste-divisievereni- ging Hibernian. Geruime tijd heeft het er naar uit gezien dat de wedstrijd tussen Wilms Floet en Graetz in 0-0 zou eindigen. Totdat vier minuten voor tijd uitblinker Wim Jonker een gaatje in de verdediging van Graetz vond en hij doelman Armand Postma door de benen passeerde. In de eerste helft was de ploeg van coach Henk van het Nede- rend technisch de betere maar het team ‘wist erg weinig mogelijkheden te creëren de score te openen. De beste kans in de prste helft was weggelegd voor de ploeg fan Jan Goderie maar uit een schot van Henk Bekker vloog de bal via de binnen- Jant van de palen het veld weer in. I Na de hervatting had Wilms Floet geluk dat een schot van Hans Berends tegen de paal belandde. De laatste tien minuten leek het erop dat de ploegen zich met een gelijkspel verzoend hadden. Totdat Wim Jonker doeltreffend uithaalde. Na deze (Van onze sportredactie) ZEIST. Aan de crisis binnen de sectie betaald voetbal van de KNVB, die is ontstaan na het aftreden van vijf be stuursleden, komt voorlopig nog geen ein de. De pogingen van bondsvoorzitter Wim Meuleman om de afgetreden bestuursle den, die zich met het besluit tot invoering van shirtreclame niet konden verenigen, te bewegen terug te keren, zijn tot nu toe mislukt. F De heer Van Hemert wilde ook duidelijk maken, dat de rittensport in tegenstelling tot „rally” geen snelheidswedstrijd is, maar een evenement met een lage gemid delde snelheid (15-25 kilometer per uur) en reglementen, die te snel rijden of verkeers overtredingen bestraffen of zelfs diskwali ficatie tot gevolg kunnen doen hebben. De nu 34 jaar oude vereniging „Haarlemmer meer” zal eerst na bestudering van de officiële stukken samen met de KNAC beslissen over verdere stappen en eventu eel opheffen van de club. Men hoopt en verwacht niet, dat deze uitspraak gevolgen voor de 3500 actieve beoefenaars van deze recratieve autosport in de regio Haarlem zullen hebben. Wel verwacht „Haarlem mermeer”, dat de zogenaamde „zwarte ritten”, georganiseerd door personeelsve renigingen van grote bedrijven e.d., nog meer dan nu al het geval was, zullen toene men en door hun karakter en niet officiële organisatie de autosport verder de das om zullen doen. HAARLEM. Teleurgesteld is het woord dat de directbetrokkene bij de au- tosportclub Haarlemmermeer als eerste reactie op de uitspraak van de Raad van State, die vorige week besliste dat de au- tosportclub in de afgelopen jaren niet ten onrechte vergunningen voor het rijden van puzzelritten in de gemeente Haarlem mermeer zijn geweigerd. Samen met de heer Van Delden (hoofd afdeling Sport en sportieve recreatie) van de KNAC was men in beroep gegaan tegen de voortdu rende weigeringen. Volgens de heer Van Hemert van de ASC „Haarlemmermeer” was er ook geen gelegenheid een en ander te bespreken, terwijl argumenten zonder meer werden weggewuifd of anders in de notulen van de gemeente werden weerge geven. „En dat, terwijl de wielersportclubs wel vergunningen worden verleend, die op hetzelfde wetsartikel betrekking hebben”. Reeds binnen acht minuten was Carillon Boys verslagen, omdat het team toen al tegen een 3-0 achterstand aankeek. De Beverwijkse formatie kwam deze klap niet meer te boven. Regelmatig werd de score tot 8-3 opgevoerd. In de tweede minuut werd keeper Henk Bouvré voor de eerste maal gepasseerd door Gerard van der Meeren op aangeven van Ton Smit. Deze speler tilde Graetz naar 2-0 door na een solo fraai raak te schieten. In de achtste minuut scoorde Ton Smit wederom, nu uit een pass van Aad Munk. Na deze treffer werd Frans van Beuningen voor vijf minu ten naar de kant verwezen. Ondanks een numerieke minderheid bleef Carillon Boys overeind en wist te voorkomen dat de achterstand opliep. Tot aan de rust bleef Carillon Boys goed tegenpartij bieden al kon het team niet voorkomen dat Gerard van der Meeren de stand naar 4-0 opvoer de. Na de hervatting lukte het Henk van der Meij tegen te scoren nadat de stand inmid dels tot 6-0 was opgelopen. De laatste tien minuten trachtte Carillon Boys nog wel terug te komen, maar de ploeg zag geen kans om doelwachter Armand Postma meer dan drie keer te passeren. Carrousel-Club ’12 1-1 (1-1). Frans van der Meij 1-0, Cees de Niet 1-1. Over het verloop van de gesprekken wil hij echter uit tactisch oogpunt weinig kwijt. „Vrijdagavond hoop ik meer te weten. Op dit moment kan ik over de besprekingen niets zeggen”, aldus de bondsvoorzitter. Meuleman heeft zijn hoop gericht op staatssecretaris Wallis de Vries van CRM, die zich inmiddels in het conflict in het betaald voetbal heeft gemengd. De be windsman heeft Meuleman en de verte genwoordigers van de belangenorganisa ties FBO (clubs), VVCS (spelers) en WON (oefenmeesters) uitgenodigd voor een ge sprek, dat vandaag op het ministerie van CRM in Rijswijk plaatsvindt. Ongetwijfeld zal de staatssecretaris wij zen op het risico, dat de clubs lopen als de shirtreclame daadwerkelijk wordt inge voerd. De mogelijkheid bestaat dan dat de externe geldgevers (het ministerie van CRM, de Vereniging van Nederlandse Ge meenten en de Stichting Nationale Sport- totalisator) afzien van hun voornemen om het betaald voetbal financiële steun te ver lenen. Dat voornemen van de staatssecretaris valt af te leiden uit de aanwezigheid van Jo van Marie, vertegenwoordiger van de sub sidiegever Nationale Sporttotalisator, bij het gesprek op het ministerie. Slaagt Wal lis de Vries erin de clubs voorlopig af te brengen van hun voornemen shirtreclame in te voeren, dan is de weg voor Hogewo ning c.s. vrij om terug te keren. In die bemiddelingspoging van de staatssecretaris zien de clubs echter nog geen heil. Vanavond komt het bestuur Carrousel heeft ha een slechte beginpe riode de opgaande lijn te pakken. In het duel tegen Club’12 behaalde de ploeg van coach Henk van der Zon een verdienstelijk 1-1 gelijkspel, waardoor het team uit de laatste vier wedstrijden zes punten heeft weten te bemachtigen. Nihot-IJmond ’73 4-8 (1-4). Aleid Schenk 0-1, Jan Sieraad 0-2, Ron Baan 0-3, Wietze Couperus 1-3, Aleid Schenk 1-4, Jack Aland 1-5, Ben Nijkamp 2-5, Peter Stokman 3-5, Jan Sieraad 3-6 en 3-7, Wiet ze Couperus 4-7, Ed Klinge 4-8. Meuleman kondigde het afgelopen weekeinde aan een lijmpoging te onderne men om Jacques Hogewoning, Ton Zwik- stra, Max Tripels, Martin Snoeck en Jo Witteveen als bestuursleden te behouden. Maandag voerde hij een gesprek met Ho gewoning, die echter onomwonden ver klaarde er weinig voor te voelen de taak als voorzitter van het sectiebestuur be taald voetbal opnieuw op zich te nemen. Toch is Meuleman nog niet overtuigd van het mislukken van zijn lijmpoging. De Kleine Beurs alleen aan leiding Een van de andere gegadigden voor de vacante bestuurszetels is voorzitter Kruys- veldt van SC Amersfoort. Hij wordt ge noemd als opvolger van de financiële des kundige in het sectiebestuur, Ton Zwik- stra. Andere kandidaten zijn NEC-voorzit- ter Bouwman en NAC-secretaris Lem- mens. Voor de twee vacante bestuurszetels, die aan de spelers en de trainers toebehoren, is een beroep gedaan op Martin Snoeck en Jo Witteveen. Beiden traden zaterdag af, maar deden dat alleen omdat hun achter ban zich achter Hogewoning stelde. Snoeck en Witteveen houden het verzoek nog in beraad. Terugkeer voor hen is niet onmogelijk, omdat beide bestuursleden toch al moeité hadden met het duo Hoge- woning-Zwikstra. Het vertrek van dat duo kwam Snoeck en Witteveen dan ook niet ongelegen. Bovendien is bekend, dat zij zich meer aangetrokken voelen tot de overgebleven bestuursleden Choufoer en Van der Kroft. Terugkeer van Snoeck en Witteveen zou een bewijs zijn voor het vermoeden dat de shirtreclame alleen maar een middel is geweest om Hogewoning te laten struike len. Zowel binnen als buiten het bestuur bestaat al maandenlang een grote aversie jegens Hogewoning en Zwikstra. Hogewoning zelf is ervan overtuigd, dat er op een breuk aangestuurd is. „Ik kan me niet aan de indruk onttrekken dat de actie van de clubs een diepere achtergrond had. Ik voel er dan ook niets voor terug te keren”, aldus de voormalige voorzitter van het sectiebestuur betaald voetbal. Haarlem (Kennemer sporthal): tweede klas C: M. de Vries-Telefonia 1-1; Schaa- iier-Internationaal 1-1; tweede klas D: Ver wande zn.-PSV Velsen 2-2; derde klas E: Parapack-SBB 7-1, derde klas G: Au Bout- Leerbeurs 2-3; res. derde klas H: Fluor 2- Geel Wit 4 5-1; res. derde klas I: ‘t Hoekje 3- Parapack 4 2-11; Kennemerland 5-Telefo- nia 6 3-1; HBC 3-Aurora’75 3 4-7; Geel Wit 5-DSS 7 5-4. Beverwijk: hoofdklas: Carrousel-Club 12 1-1; Wilms Floet FC Graetz 1-0; derde klas B: Korsie Boys-GBO Sport 3-0; res. eerste klas A: Verhorst Boys 2-Jan Groot en H. 2 n.g.; res. tweede klas B: Fransen fchoot 3-DGS Smul 3 3-0. Heemskerk (Dr. Prinsenhal): tweede klas B: Rumphorst-De Ezel 0-9; derde klas R Alpha-Donkey Shot 2-6; Maurits Dis- eo-Etage Bouw 9-1; res. eerste klas A: De Klok 2-Fransen Schoot 2 3-3; res. derde klas C: Old Smuggler Stars 2-Maurits 2 2-5. Hillegom: hoofdklas: Nihot-IJmond’73 J-8; eerste klas C: Beauty-Rinko 3-3; res. “«de klas K: TZB 3-Medina C. 2 3-1 res. terde klas L: Zandvoortmeeuwen 2-TZB 4 res. derde klas M: Zandvoort-Noord 4- joncordia 4 1-4. Nieuw Vennep: derde klas J: Digital ly 0-11; derde klas L Zandvoort-Noord- r® Gulls 5-5; res. derde klas L: BSM 3- wkura 2 2-2; res. derde klas M: J. M. Jakker 3-Hoofddorp 3 0-3. Haarlem: hoofdklas: Score Adv.-Kleine surs 3-3; tweede klas C: Lootsma-Kom- Pjur 3-3; derde klas E: Papillon-Toshaba derde klas H Wivado-Teaching Team Borher BV-KPL’71 6-0; derde klas I: Binnenhuis-Harmes B. 3-3; res. derde «as F Internationaal 2-DSS 4 3-1; 't Spa Tvdï Hoekje 2 3-1; res. derde klas I: u-BB 3-DSC74 4 3-1; res. derde klas J: «FC 3-Telefonia 7 9-3 Hans Berends (Graetz) haalt uit voor een schot terwijl Frans Schram (Wilms Floet) probeert te blokkeren. Frank Jansen kijkt op de achtergrond toe. DEN HAAG. De winnende getallen van midweeklotto 46 a zijn: 3-8-15-26- 37 - 38. Reservegetal: 1. Aantal deelnemers: 369.565; inleg ƒ1.374.205,50; prijzenbedrag ƒ652.747,61; eerste prijs ƒ228.461,66; tweede prijs ƒ65.274,76; derde prijs ƒ97.912,14; vierde en vijfde prijs 130.549,52. 1

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 27