spaanplaat Loeki een braaf beest Bezoekers van in de vishcil Port (PAmsterdam gedetineerden gevraagd burgerlijke stand kwispel- cloor 695,- haven- berichten Tweede Kamer buigt zich over I ‘Amsterdam Marriott Waarom secretaresse van de Commercieel Directeur van Sterling Winthrop zo'n leuke baan is? Ijsclub krijgt nieuw bestuur Dagje uit in Düsseldorf busreis op elke eerste zaterdag van de maand ï- AUTOREIS V Een hele kreeft voor f 43,- zal u niet afschrikken. DAMIATE I X T R A STERLING WINTHROP KERST- en NIEUWJAARSARRANGEMENT naar het Vital-Hotel ..Hubertushof’ in Herbram-Wald (Oost-Westfalen) van 24 december 1978 tot 1 januari 1979 Herbram-Wald ligt in een heuvelachtige en bosrijke omgeving. 20 km verwijderd van de oude Bischopsstad Paderborn ai DJ Debat op verzoek Kombrink (PvdA) Inbraak in Natuurbad y y VELSEN ia Man opgepakt wegens openbare schennis 2 december 1978 „Velserend” Rt H K. ^is' 6 DONDERDAG 2 3 NOVEMBER 19 7 8 ft Aankomst: 24 december - in de middag. Vertrek: 1 januari - na het ontbijt Reissom: 29,- per persoon Inbegrepen: 8 overnachtingen op basis van volpension welkomstdrankje F c riva begi waa mee loop and< gedi sper draj erve nau' wor sam tijd» van „Gr s gest „Ge zate schr I Stadhouderskade 21, Amsterdam, tel. 020-83 5151 Telex 15087. I In Marriott’s specialiteiten- restaurant Port O' Amsterdam is het de komende maanden Kreeftenfeest. U hebt keus uit diverse bereidings- wijzes. Thermidor of Newburg (gekraakt). Of als voorgerecht, a la Russe (halve kreeft f24,-). Voor een hele kreeft (vers uit eigen homarium) betaalt u zegge en schrijve 43 gulden. En daarvoor mag u dan nog vrijelijk putten uit Marriott’s befaamde Bread and Salad Bar. Dat is zeldzaam goedkoop. Als u dus ooit het genot van vers klaargemaakte kreeft hebt willen ervaren, dan is dit de gelegenheid. Tussen haakjes: voor het geval u niet van kreeft houdt, is er ons Scottish Beef. Verrukkelijk mals vlees dat nog naar echt „gras” smaakt. Want het is afkomstig van koeien die nog in de vrije natuur rond grazen. En dat proefje. Openingstijden elke avond van 6 tot ll uur. (tijdig reserveren aanbevo len). Inlichtingen en boekingen voor deze reis uitsluitend bij: Reis- en Passagebureau Hoyman Schuurman Gedempte Oudegracht 82 (In Stadskantoor Haarlems Dagblad), Haarlem. Tel.: 023-313150 Geopend van 13.00 uur tot 17.00 uur. f t b*' .JE NAAM: Loeki w - Terug om plm. 21.30 uur Inlichtingen bij al onze kantoren (Van onze stadsredactie) i L verse krcclï.’ LEEFTIJD: 3 jaar RAS; Bastaard Duitse Herder SOORT: Teef PRIJS: 60,- INLICHTINGEN: 02550-15744 SANTPOORT. In de nacht van dins- dat op woensdag is er een inbraak ge pleegd in het kantoor van het natuurbad „Velserend” in Santpoort, de toegang tot het kantoor werd geforceerd door een ruit in te slaan. Uit het kantoortje zijn een aantal dingen weggenomen, waaronder twee radio’s, een model van een oude auto, een filmcamera, twee fototoestellen en een doos met tien flesjes parfum. Van de da- der(s) ontbreekt nog elk spoor. Vertrek om 8 uur uit Haarlem Vertrek om 7.30 uur uit IJmuiden eerstvolgende datum Woensdag aangekomen: The Dutchess, Gunneg; Kariba, Pointe Noir; Kenrix, Huil, IJmuiden; Meteor, Waja, Zaandam; Huemaling, Papenburg, IJmuiden, Mys- ter, Gunnes; Realengracht, Soernes; Pluto, Dundee, IJmuiden; Thermaicos Gulf, Ant werpen; Thorable, Ravenna; Smit Lloyd 1, Cont. Plat, Velsen; Balticborg, Bulstra. Zaandam; Jenny Grebe, Whitsable; Ken- nemerland, Bremen; Margreet, Whitsta- ble; Hartebeest, Cont. Plat, Velsen; Blitar, Brest; Moossou, Abidjan. Maar ter zake. Alle aandacht voor Loe ki. Het type van de Duitse Herder maar daar is dan ook wel alles mee gezegd. De Herder als attente bewaker aan wiens oog en oor niets lijkt te ontgaan is in Loeki wat verloren gegaan. Opmerkelijk is dat datgene wat overbleef nog ruim schoots de moeite waard is. Loeki zit goed in de kleren. Een dikke vacht, een fraaie pluimstaart en een paar heel erg mooie donkerbruine kijkers. Het dier straalt een zee van rust uit. En zo ge draagt het zich ook. Toch is Loeki niet een hond die de moed zal opgeven. Daarvoor zit er toch verschillende evenementen, waaronder „candlelight-diner op 2e Kerstavond, kegelwedstrijd met aansluitend dansen, winkelen in Paderborn (inklusief busvervoer), zwembadparty, Oudejaarsavondbal met een groot feest-buffet en dansen op muziek van een band Reserveringskosten: 10,- per persoon met een maximum van 40. per party, t. Woensdag vertrokken: Nena, Los Ange les; Blakeley, Eloi; Fridel, Whitby, IJmui den; Lotos, Rotterdam; Linda M., Belfast; Pirda, Ostende; Smit Lloyd 15, Cont. Plat, IJmuiden; Mister Jim, Rotterdam; Mister Jean, Rotterdam; Frans Hals, Kaapstad; Cobres, Vlissingen: Pitria, Le Havre; Wil debeest, Cont. Plat, Velsen; Capella, Bre men; Svendborgsund, Antwerpen; Jan, Ghzaouet, Beverwijk; Izhevskles, Kemi; Wels, Kopenhagen; Kenrix, IJmuiden, Ro chester; Zaveti, Ilcha, Antwerpen; Novas- hore, Velsen, Cont. plat. Donderdag aangekomen: Josémaria Ar- toza, Rotterdam; Smit Lloyd 21, Rotter dam, IJmuiden; Terutoku Maru, Coryton; Alemannia, Bremen KWISPELdoor schrijft over honden die in het Kerbertasiel aan de Heeren- duinweg 8 in IJmuiden op een nieuwe eigenaar zitten te wachten. Behalve op woensdag en zon- en feestdagen is het asiel dagelijks geopend van 9 tot 12 en van 3 tot 6 uur. ’s Zaterdags van 9 tot 1 uur. HAARLEM. De ijsclub voor Haarlem en Omstreken, die 110 jaar bestaat, heeft voor vrijdagavond (20.00 uur) een buiten gewone algemene ledenvergadering in haar clubgebouw aan de Kleverlaan be legd. Reden voor deze vergadering is de wijziging die het hoofdbestuur ondergaat. Het initiatief tot het openbare gesprek met de bewindslieden ging uit van PvdA- kamerlid Hans Kombrink. In eerste in stantie stelde hij een spoeddebat voor over de drie punten die ook vorige week don derdag in het mondelinge overleg met Brokx en Ginjaar werden besproken: de hoogte van de grenswaarde voor spaan- plaatgas, de voorschriften voor het ge bruik van betere spaanplaat en de finan ciële regeling bij de vervanging en behan deling met verf van spaanplaat in bestaan de bouw. Dat laatste punt heeft met name betrek king op de Haarlemse Molenwijk, die met 421 met goedkope spaanplaat volgepropte woningen het ergste getroffen is. Kom brink vroeg het spoeddebat aan omdat hij ontevreden is over het verloop van het gesprek met Brokx en Ginjaar vorige week. Tijdens dat onderhoud deed de staatssecretaris de toezegging mee te wil len betalen aan de bestrijding van het spaanplaatgas in Haarlem. Hij wilde ech ter alleen voor die stad een uitzondering maken. Het CDA en de WD voelden echter weinig voor een spoeddebat, omdat de aanvrager daarin altijd veel meer spreek tijd krijgt toebedeeld. Daarom werd in tweede instantie besloten tot een uitgebrei- tariaat gaat bemannen. Oud-secretaris de heer Groenendijk neemt in het nieuwe bestuur zitting als vice-voorzitter. In januari 1979 wordt ter gelegenheid van het 110-jarig bestaan een groot aantal festiviteiten op en rond de ijsbaan gehou den. (Van onze stadsredactie) HAARLEM. De werkgroep vrijwilli ge bezoekers van gedetineerden doet een dringend beroep op mensen, die begaan zijn met het lot van gevangenen. De werk groep bestaat momenteel uit dërtig vrij willigers, die het bezoek aan de vele gede tineerden in de huizen van bewaring on mogelijk kunnen bijbenen. Omdat deze baan meer is dan de doorsnee secretaresse- baan. De jonge vrouw die wordt gezocht zal intensief betrokken zijn bij alle commerciële en verkoop bevorderende aktiviteiten, die vanuit ons hoofdkantoor aan de Prins Bernhardlaan te Haarlem worden geleid. Met een grote mate van zelfstandigheid gaat zij de Commercieel Directeur bij de realisatie van zijn verkoop- plannen assisteren. Naast de gebruikelijke werkzaamheden als typen, filing, afspraken regelen en het verzorgen van een kleine administratie zal zij ook betrokken worden in het onderhouden van kontakten met het vertegenwoordigers- corps en belangrijke relaties Sterling Winthrop is de Nederlandse vestiging van een groot internationaal farmaceutisch bedrijf met dezelfde naam.Vanzelfsprekend is Engels de spreektaal wanneer wij buitenlandse relaties ontvangen. Een goede kennis van Engels en eventueel Duits in woord en geschrift is dan ook een vereiste. Voor de jonge vrouw (20 - 25 jr) die nu werkzaam is als secretaresse, maar best eens wat meer betrokken zou willen zijn bij de commerciële aktiviteiten van een bedrijf, is dit een ideale baan. KW KW SCH De voorzitter en secretaris, respectievelijk de dames Harinck en Snoep-Kilian leggen beiden hun functies neer wegens andere werkzaamheden. De heer Van Dam is be reid gevonden het voorzitterschap op zich te nemen, terwijl de heer Falke het secre- Met name mensen, die zich ook in bui tenlandse talen verstaanbaar kunnen ma ken, worden bij de werkgroep graag ver wacht. Aanmeldingen kunnen öp telefoni sche afspraak worden geregeld met me vrouw J. Valkenier, Perseusstraat 14 te Haarlem, (tel. 023-260534). Ei Heil< tone oprr Schr De v Ams en m voor Posi aan i M Sim< park Schc ama stuk New hun versi bove vani nodi het j niet i Ouw Heni Henl Hem per persoon GEBOREN: J. M. Koster-Kramer, z., IJmuiden, P. van den Ende-Keur, d., IJmuiden, E. Hei- nemeijer-Schoon, z., IJmuiden, K. M. J. Handgraaf-van der Maarel, z., Santpoort, G. J. de Boer-van Velthuijsen, z., IJmui den, E. Taub-Racal, d., Amsterdam, A. Faber-Wijker, d., IJmuiden, M. P. van der Hoorn-Koek, d., IJmuiden, C. E. Thiele- Glas, d., IJmuiden. OVERLEDEN: J. G. Schoort, 78 jr., weduwnaar van: M. van Schagen, Santpoort, M. C. Verschu ren, 64 jr., IJmuiden, P. Effern, 12 jr., IJmuiden, H. van der Veen, 79 jr., echtge noot van C. van Staveren, Driehuis, A. Krijnen, 87 jr., weduwe van. M. P. Hen driks, IJmuiden, L. Meijer, 75 jr., echtge noot van: L. Boer, IJmuiden. K heer opw Veis Bent Leer sami over deel: liedj Geel kabi satir prog goec Weir over teks: pian nieu com met uur. J; zate: ama Don van brui Hoo blijs bedi wor< tone dert de k voor pror resu nam en T Aan Har „Ku tran ondi bror schr poli berr zonr „Th twer Prins Bernhardlaan 2, Haarlem ül Telefonisch via nr. 31 31 50 (Hoyman Schuurman - van 13.00 tot 17.00 uur). der gedachtenwisseling waarin alle frac ties de kans krijgen hun zegje te doen. Bovendien hoeft men zich nu niet te beper ken tot de drie eerder genoemde punten,, maar kunnen alle aspecten van deze affai re ter sprake komen. Het debat wordt gevoerd op basis van de brief van Brokx en Ginjaar aan de Kamer van 17 juli. Daarin deelden ze onder meer mee 120 microgram per kubieke meter binnens huis als maximaal toelaatbare concentra tie aan te zullen houden. (Van onze Haagse redacteur) DEN HAAG. De Tweede Kamer zal volgende week met staatssecretaris Brokx en minister Ginjaar debatteren over de spaanplaatkwestie. Het debat staat voor dinsdag op de agenda, maar er is kans dat het alsnog wegens tijdgebrek een dag verschoven zal worden. I I laa VELSEN. De politie heeft gisteravond om half negen een 22-jarige inwoner van Velsen gearresteerd wegens openbare schennis van de eerbaarheid. De man, die op heterdaad werd betrapt in de De Ruy- terstraat, bekende na zijn aanhouding een aantal andere door hem gepleegde geval len van openbare schennis in de gemeente. In de afgelopen paar maanden was hier over veertien maal aangifte gedaan bij de politie. In samenwerking met Reis- en passagebureau Hoyman Schuurman hebben wij speciaal voor onze lezers het volgende KERST- en NIEUWJAARSARRANGEMENT samengesteld Vanuit het hotel bereikt U op loopafstand het natuurpark Zuid-Teufoburger Woud/Egge- gebergte Faciliteiten van Hotel Hubertushof' Jagerskelder met een open haard, café, goed restaurant, bar, 2 kegelbanen, overdekt zwembad en sauna (gratis) Gezellig ingerichte kamers met douche, toilet en telefoon Nederlands sprekende eigenaar Vanaf het begin van de wandeling met- een netjes in de pas. Geen ongediscipli neerd ruk- en trekwerk aan de riem. Loeki observeert de omgeving en gaat dan rustig op zoek naar een geschikt plekje voor een sanitaire stop. Het is net of het een vast dagelijks weerkerend uitje is. Geen uitbundigheid maar wel een stukje dankbaarheid. Dat blijkt bij voorbeeld als KWISPELdoor Loeki com plimenteert met haar rustige gedrag en haar vriendelijke blik. Loeki knipoogt vol bescheiden begrip. Zo op de manier van: „ach ja, wat moet je als driejarige, die plotseling als ontheemde in het asiel is beland?” Wie is er bang voor Voor deelname aan deze reis is het noodzakelijk, dat u over een paspoort, dat maximaal vijf jaar verlopen mag zijn, of over een geldige toeristenkaart beschikt. U dient ook reeds in Nederland Duitse marken te kopen, aangezien aan de grens niet wordt gestopt. Loeki is het type hond dat eigenlijk uitstekend geschikt is om na een vakan tie van vier weken weer eens rustig te beginnen met de wekelijkse wandeling. Ervaring als secretaresse is vereist. Wij stellen zelfstandigheid, accuratesse en het vermogen om op het juiste moment het juiste initiatief te nemen op prijs. Vanzelfsprekend verdient u een prima salaris. Bent u de jonge vrouw die wij zoeken? Bel (023) 3193 65 en vraag naar toestel 35. Wij maken dan snel een afspraak met u. En breng een goed humeur mee, want dat zijn we gewend en willen we graag zo houden. Nou vakantieKWISPELdoor stond een paar weken op de plaats rust. Door gaans slecht geïnformeerde bronnen wis ten al een diversiteit van onduidelijke oorzaken te spuien. KWISPELdoor zou van de Bonzobrokken hebben gesnoept of door de blikkerende kaken van een agressief hondebeest in zijn Achillespees zijn gebeten. Ja, jazo hoor je nog es wat. duidelijk te veel karakter in het dier. Loeki is eigenlijk een uitzonderlijke hond Meestal is dit soort huisdieren „te mans” voor oudere mensen. Te wild, te springerig of te veeleisend. Wel daar is nu bij Loeki geen sprake van. Loeki breekt met alle vooroordelen dat iets grotere honden oudere mensen meer last dan lust zouden bezorgen. Het is het type blaffer waar het gezin waarvan hij deel uitmaakt veel plezier kan beleven. Een Donderdag vertrokken: Constantia, Bremen; Miranda, Redcar; Myster, Odem- se; Birth Tholstrup, Imminghem; Titan Service, IJmuiden, Cont. Plat; Adviser, Zeebrugge; Lagarfoss, IJmuiden, Akurey- ri; ,.w x SSS»S^| A.1** W "«F W ---- rustige maar wel duidelijk aanwezige huisgenoot. (Van een medewerker) IJMUIDEN. Aan de woensdagmarkt werd aangevoerd: 1.370 kg tong; 25 kisten tarbot en griet; 1070 kisten kabeljauw; 836 kisten wijting; 437 kisten schol; 131 kisten schar; 30 kisten makreel en 35 kisten varia. Prijzen in guldens: Per 1 kg.: tarbot 24.81-24.11; grote tong 19,86-18,56; groot- middel tong 19,72-17,20; kleinmiddel tong 15,33-14,96; tong één 14,18-13,63; tong twee 13,49-11,51. Per 40 kg.: tarbot 596-208; griet 309-174; kabeljauw één 270-176; kabeljauw twee 312-180; kabeljauw drie 152-126; kabel jauw vier 134-106; kabeljauw vijf 134-92; schol één 174-160; schol twee 164-148; schol vier 96-68; wijting drie 65-41; ma kreel één 70; makreel twee 60-41; schar 76- 50; horsmakreel 73-56; steenbolk 53-30; bot 28-24; kuit 180; fint 13-11; tongschar 200. De besommingen waren: KW 29 ƒ10.800,-; KW 51 ƒ4.400,-; KW 206 ƒ4.800,-; KW 221 ƒ4.700,-; SCH 256 ƒ10.500,-; UK 208 ƒ4.700,-; UK 218 UK 236 ƒ10.700,-; VD 19 VD 73 ƒ48.800,-; IJM 19 ƒ6.600,-; IJM 154 ƒ4.500,-; IJM 207 IJM 209 ƒ44.400,-; één Engels vaartuig de GY 243 ƒ38.200,-, verder vier Texe laars en één Goedereder mmet totaal 58.000,-. 40

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 6