Vijftien niet bewoonde huizen in stad Leden Wit-Geie Kruis lieten het afweten Op naamdag van St. Caecilia Groei-Kasbiljetten aan toonder van Mees Hope: h schrander spaaridee gevonden voorwerpen veilingen, beverwijk 1 evrolijke^keuken i Viering Kritische Gemeente IJmond Bank Mees Hope nv Alleenstaanden Surprise voor zieken via Handtekeningen voor Groei Beheer Surprise-avond in Wijk aan Duin V oorlichtingsavond investerings subsidies fietspaden van de EN WB ir j\ „De Zonnebloem” 9 BEVERWIJK-HEEMSKERK 19 7 8 N O V E M B E R DONDERDAG 23 1 (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De gemeente heeft de Bond van Huurders en Woningzoekenden gevraagd met een lijst naar het Stadskantoor te komen waarop de niet-bewoonde woningen in de stad zijn aangegeven. De Bond, die deze week met spandoeken bij het Stadskantoor tegen de leegstand in Beverwijk heeft geprotes teerd, beweert, dat er 52 woningen leegstaan en meer dan 35 huizen gebruikt worden als kantoor- of opslagruimte. Met ons Groei-Kasbiljet incasseert u een hoge rente. Verder kunt u na twee jaar kiezen: öf verzilveren of profiteren van een nóg hogere rente, die over de maximale termijn van 7 jaar zelfs oploopt tot 81X Krijgt u voor een Groei-Kasbiljet van: l.(MM),- f 1.15030 f 1.251,00 f 1.360,50 f 1.486,50 f 1.62030 f 1.77030 Gestoofde gepaneerde wijtingrolletjes^^ Doe meer met vis, omdat ’t zo lekker is. k Produktschap voor Vis en Visprodukten. s-Gravenhage ik 4. Gering aantal leegstaande Beverwijk woningen in DE HEER SAGEL (ADVERTENTIES) Blazers van de jeugdharmonie die later volledig optrad onder leiding van dirigent Wildschut. Muziekcentrum vierde 23 lustrum muziekschool Rente op Rente Bli verziKeringna (ADVERTENTIE) Die vijftien leegstaande woningen zijn natuurlijk niet overheersend, want het aantal niet-bewoonde woningen in Beverwijk bedroeg per 1 november j.l. totaal 124. Aan de hand van de meest recente gegevens van het Huisvestings bureau becijferde de heer Sagel echter dat er slechts vijftien woningen daad werkelijk leegstaan. De overige 109 hui zen kunnen buiten beschouwing wor den gelaten: of zij zijn inmiddels ver huurd, verkocht of zijn in renovatie. Het Beverwijkse leegstandpercenta- ge steekt gunstig af ten opzichte van het landelijk gemiddelde: 1,6 tegen 2 pro cent. De laatste cijfers van het CBS geven voor Velsen een percentage aan van 1,1 procent, voor Heemskerk 0,9 procent en voor Amsterdam 2,4 pro cent. De 124 niet-bewoonde woningen in de stad zijn verdeeld in categorieën. Zo zijn er momenteel 6 woningen die niet Hij merkt op, dat een burger die eer huis zoekt en door de stad rijdt om z’r „licht” eens op te steken waar huizen tc waarna men tenslotte het Ceci- lialied in een bewerking van Bram Hijmans speelde, begin nend met een fluit, waarbij zich achtereenvolgens de har pen, de strijkers, de blokflui ten, de jeugdharmonie en het publiek voegden. Zo ook met de kreet” ze doen niks voor de alleenstaanden die een huis zoeken”. Sagel wijst op recente cijfers van het Huisvestingsbureau waaruit blijkt, dat van de 220 ingeschreven al leenstaande woningzoekenden er in de periode van 1 oktober 1977 tot 30 sep tember van dit jaar 43 procent is door geschreven. „Want wat is er gebeurd: we hebben 51 alleenstaanden een huis toegewezen, er zijn er 4 vertrokken, 40 mensen hebben nooit meer iets van zich laten horen, zij hebben zich dus niet gemeld, 31 zijn van de woningzoeken denlij st af gevoerd omdat hun woonsi tuatie is gewijzigd huwelijk, samen wonen enz. en 11 alleenstaanden zijn „opgevoerd” omdat ook hun woonsitu atie gewijzigd is. Inmiddels lieten 148 nieuwe alleenstaanden zich inschrij ven, zodat we nu op 253 alleenstaanden staan die huisvesting zoeken. Als je deze cijfers bekijkt mag je niet volhou den dat de gemeente geen bliksem aan hun woonsituatie doet”, zo meent de heer Sagel. Het totale leegstandbeeld in de stad (124 huizen) spreekt de mensen aan, aldus de heer Sagel. „Maar gaan we de zaak uit elkaar halen, dan blijft er niets van die zogenoemde leegstand over”. AmsterdamHerengracht 548, tel. 020 - 527 91 II. Buitenveldert, Assumburg 150. tel. 020-429860. HaarlemHoutplein 8. tel. 023 - 31 59 50. Utrecht.Janskerkhof 15. tel 030 - 31 78 24. Voor meer informatie: Decorette Antwoordnummer 6 Sassenheim I i I HEEMSKERK. Bij de Heemskerkse politie is in de maand oktober aangifte gedaan van de volgende gevonden voor werpen en dieren. Brillen, honden, poes, konijn, speelgoedbeer, pantalon, jasjes, trainingsjack, muts, portemonnaie, kruis je, armband, munt, oorbel, sleutels en sporttas. Van maandag tot en met vrijdag van 9 tot 17 uur kan men zich hiervoor tot het politiebureau wenden. Planten: achmea 450-850, begonia 85- 300, cyclamen 250-850, poisettie 175, ficus 100-175, kalanchoe 30-50, st. paulia 60-85, gem. planten 45-150, grote gem. planten 350-750. in de huursector want is de huur 510,- per maand of hoger dan moeten wij er met onze vingers afblijven. De Wijcker- meerflat, waar de Bond woningen voor Jan met de Pet wil hebben, was gewoon te duur om er sociale woningbouw te plegen.” 7'/4 7-’/4 8 8’/4 8s/8 8'Z> Van de genoemde negen woningen die een maand leeg staan zijn er per 1 november j.l. 3 verhuurd, 2 verkocht en 4 in renovatie. Van de 43 woningen zijn er inmiddels zestien verhuurd, 16 verkocht, staan er negen te koop en staan er 2 te huur. Van de 14 woningen zijn er 2 verkocht, 7 in renovatie en staan er vijf te koop. Van de zeven woningen die zeven tot tien maanden leegstaan zijn er vier verhuurd, 2 in verbouwing en staat er 1 te huur. Van de negen „tien maanden” woningen blijft er ook al niet veel over, want 2 zijn er verhuurd, 2 verkocht, er staan er 3 te koop en 2 te huur. „Een totale leegstand per 1 november van vijftien huizen”, aldus de heer Sagel. voor bewoning zijn geschikt en dus op de slooplijst staan. Negen reeds be woonde huizen staan korter dan een maand leeg; 43 huizen staan een tot vier maanden leeg; 14 vier tot zeven maand; 7 zeven tot tien maanden en 10 tien maanden of langer. Totaal 81, waarbij nog 40 leegstaande bedrijfs- en dienst woningen komen. koop of leeg staan, toch wel een verte kend beeld van de leegstand kan krij gen als hij niet over achtergrondinfor matie van de leegstaande woningen be schikt. „Hoe lang staat een huis leeg? Wat gaat er mee gebeuren? Waarom staat dat pand leeg? Dat zijn belangrij ke zaken voor ons en natuurlijk ook voor een Bond van Huurders en Wo ningzoekenden. Op de huizen die voor een prijs van boven de twee ton worden aangeboden en verkocht heeft de ge meente geen greep. Ook zo met huizen BEVRWIJK. In veel gezinnen is het een goede gewoonte om sinterklaasca- deau’s in een originele verpakking te ver pakken. In buurthuis Wijk aan Duin wordt volgende week woensdagavond een sur prise-avond gehouden. Er is materiaal aanwezig om een surprise te maken en wie advies wil hebben kan dat krijgen. De kosten van de surprise-avond bedraagt slechte een gulden, waarbij dan natuurlijk wel de materiaalkosten komen. Men be gint om half acht. Die beheerscommissie is als volgt samengesteld: G van Oort, voorzitter, benoemd op voordracht van het personeel. Hij was al sinds 1969 voorzitter van het stichtingsbestuur. H. G. Salden, vice-voorzitter, on- derwijsinspecteur en met zijn grote kennis van de onderwijs sector voorgedragen door het Kultureel Beraad; wethouder A. F. M van Herpen namens het college van B. en W.; me vrouw L. de Ridder en de heer P. F Dudink namens de ge meenteraad; mevrouw H J M Croes namens de ouders, maar zij is zelf ook leerling van de muziekschool, mevrouw N. Klaver namens de Werkgroep BEVERWIJK. Degenen die een Sin terklaascadeautje willen geven aan een zieke of een gehandicapte bejaarde kun nen een adresstrook van „De Zonne bloem" aanvragen bij mevrouw Fonville, Boogaardlaan 20, tel 23712. BEVERWIJK. De noteringen aan de veiling waren woensdag: anjers 30-46, tros- anjers 180-350, chrysanten 160-270, jaar rond 50, per stuk 40-70, freesia 12-28, hyacinten 80-85, iris 30, lelie 20-60, narcis sen 24-26, nerinen 30-67, orchidee 28-38, roos 40-65, baby roos 12-40 Dat het goed gaat met het muziekcentrum blijkt onder meer uit het feit, dat terwijl de schoolbevolking in het al gemeen in deze gemeente te rugloopt het aantal leerlingen van de muziekschool is geste gen tot ruim zeshonderdvijf- tig, niet meegerekend de leer lingen uit Uitgeest. De onder verdeling is schakelklas 142, instrumentaal 476 en volwas senen 38. Enkele tientallen deelnemers aan ouderkoor, big band en andere samenspel- groepen zijn eveneens niet meegeteld, omdat zij niet als leerling staan ingeschreven. BEVERWIJK. In het wijkgebouw aan de Büllerlaan hield het Wit-Gele Kruis woensdagavond haar jaarvergadering. Tijdens deze vergadering zou ook het fu- sievoorstel met het Groene Kruis bespro ken worden. De plaatselijke afdeling telt 4000 leden. Volgens de reglementen diende tweederde van het ledental ter vergade ring te moeten komen, om tot besluitvor ming te komen. Die was er niet en zal er ook wel nooit komen. Er is nu een tweede vergadering nodig. Deze wordt gehouden op maandag 11 december, wederom in het Kruisgebouw. Ongeacht het dan aanwezi ge aantal leden kan men over het fusie- voorstel stemmen. De jaarstukken worden op deze vijf minuten durende vergadering door de aanwezigen goedgekeurd, terwijl de contributie voor 1979 vastgesteld werd op 28,- per jaar. Muziek; mevrouw L. Kuiper, onderwijzeres en studerend aan de muziekpedagogische akademie in Alkmaar voor al gemene muzikale vorming en de heer A. Faber, onder meer oud-voorzitter van de Gemeen schapsraad. Zeven van de ne gen commissieleden hebben één of meer kinderen op de muziekschool en de sector ou ders is fors vertegenwoordigd. Voor de opvolging van direc teur Brams Hijmans hebben B en W van Heemskerk inmid dels per advertentie sollicitan ten opgeroepen. Tot adjunct- directrice is op advies van de beheerscommissie met ingang van 1 januari full-time be noemd mevrouw L. Bik-Aber- krom. Zij volgde een conserva- toriumopleiding voor piano en begon enkele jaren geleden in Alkmaar aan de studie Alge mene Muzikale Vorming die zij in 1976 met succes afrondde. Zij zal zich dan ook in de eerste plaats belasten met de zorg voor de begeleiding van het muziekonderricht op de basis scholen; een taak die zij al ge ruime tijd parttime vervulde. De nieuwe beheerscommis sie werd woensdagavond aan de aanwezigen voorgesteld en wethouder A. F. M van Her pen nam aan het einde van het programma afscheid van het voormalige stichtingsbestuur, (Van onze streekredactie) HOOFDDORP. Een delegatie van de Enige Echte Nederlandse Wielrijders Bond (ENWB) heeft gistermiddag een peti tie met driehonderd handtekeningen over handigd aan wethouder Kamper op het gemeentehuis in Hoofddorp. In de petitie wordt aangedrongen op zo spoedig moge lijke aanleg van verschillende fietspaden. Momenteel is er op de polderwegen vol gens de ENWB geen enkele bescherming voor fietsers en voetgangers, getuige de vele ongelukken die er zijn gebeurd. Wethouder Kamper zei te verwachten dat er tijdens de behandeling van de ge meentebegroting ruim aandacht geschon ken zal worden aan de fietsers. De ge meente kampt echter wel met een paar problemen. Niet alleen ontbreken vaak de centjes, ook heeft de gemeente moeite met het kopen van de benodigde grond voor de aanleg van fietspaden. De wethouder stelde verder dat de ge meente Haarlemmermeer desnoods uit ei gen middelen het fietspad tussen Nieuw- Vennep en Beinsdorp zal financieren. Hij zelf is daartoe wel bereid, maar de raad zal dat idee wel moeten goedkeuren. Verder deelde hij mee dat binnenkort een gesprek plaats vindt met de voorzitter van de vaste kamercommissie voor Ver keer en Waterstaat over het „potje van Tuijnman”. Bij het ministerie ligt nog een flinke som te wachten voor de financiering van fietspaden in Nederland BEVERWIJK. Bert Schuurman zal zaterdag 25 november tijdens de viering van de Kritische Gemeente IJmond, die om 19.15 uur begint in de Vredevorstkerk, een toespraak houden. Hij is sinds een jaar docent aan de theologische hoge school in Kampen. Daarvoor was hij ja renlang docent aan de theologische hoge school in Buenos Aires in Argentinië. Vanuit die funktie in dit Latijns-Ameri- kaanse land heeft hij ook kennis gemaakt met de zogenoemde theologie van de be- vrijding. Over die ontwikkeling kan hij boeiend vertellen. Bovendien probeert hij stelselmatig verbanden te leggen tussen de politieke en economische situatie in het Zuid-Amerikaans continent en tussen on ze economie en politiek in het Westen. Vluchtelingen uit Zuidamerikaanse lan den, die in de IJmond verblijven, hebben zelf kaarten ontworpen die kunnen wor den verstuurd aan bijvoorbeeld de Chi leense junta-leider. Die kaarten zijn na de viering verkrijgbaar. Het informatiebulletin dat na de viering te koop is, wordt ditmaal geheel gewijd aan de landelijke studiedag in „De Nieuwe Slof” met als onderwerp „Basis en ambt”. Eén van de informatiestukken is „Dopen in de KGIJ”. Op het ogenblik is er veel discussie gaan de over de steun van de Wereldraad van Kerken aan het patriottisch front in Rho- desië. Ter ondersteuning van de Wereld raad heeft de KGIJ een collecte gehouden die f 1153 opbracht. HEEMSKERK. De Heemskerkse On dernemers Combinatie belegt op 6 decem ber een bijeenkomst in restaurant Nijman aan de Kerk weg. Voorlichting zal worden gegeven over investeringssubsidies op ba sis van de nieuwe wet. Bij voorgenomen uitbreidingen en in vesteringen kan het van belang zijn goed op de hoogte te zijn van de subsidiërings- mogelijkheden. Voor de pauze geven de heren IJ. P. Schuijt, accountant-admini- stratieconsulent en mr. A. Harlaar, belas tingadviseur een toelichting op de nieuwe mogelijkheden. In en na de pauze kunnen er al of niet schriftelijk vragen worden gesteld. De bijeenkomst begint om acht uur. Aanvankelijk zou deze bijeenkomst worden gehouden op 22 december. Wrijf 800 gr. wijtingfilets zuinig met zout in. Rol ze met de velkant naar buiten op en schik ze lin een beboterde vuurvaste schotel Giet er wat WBr water of visbouillon bij en leg er enkele klontjes boter tussen. Bestrooi de rollen met paneermeel en stoof ze vervolgens gaar Geef er aardappel puree, sperziebonen of doperwtjes bij. Andijvie 60-114, bleekselderij 25-28, boerenkool 9-31, bospeen 90-100, selderij 21-55, breekpeen 10-22, groene kool 45-48, knolselderij 30-57, peterselie 18-44, prei 56-74, radijs 42-48, sla 58-59, spruiten 59- 65, uien 14-40, waspeen 30-34 geschreven voor het kinder koor met als titel „Samen spe len wij het klaar”. Daarin werd onder meer directeur Bram Hijmans geroemd, die per 1 januari aanstaande het Mu ziekcentrum Heemskerk ver laat. Hij heeft veel gedaan voor de rechtspositie van de docen ten, die nu verbeterd is en dat was hard nodig door omzetting van de stichting in een gemeentelijke muziek school onder beheer van een commissie volgens de artike len 61-63 van de Gemeentewet. 2 jaar 3 jaar 4 jaar 5 jaar 6 jaar 7 jaar Er:ijn ook coupures vanf5.000- (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK De Stich ting Volksmuziekschool Heemskerk thans Muziek centrum Heemskerk heeft Woensdagavond op sobere wijze met een kleine leerlinge- Mntvoering in de Morgenster- ierk het vijftienjarig bestaan gevierd. Hat gebeurde op de maan dag van St. Caecilia. de be schermheilige van de muziek dat im Heemskerk geen •Whekend gegeven. De heer Sagel, chef van het Huisves tingsbureau, is best bereid met de de monstrerende hond te praten. „Maar dan met concrete cijfers in de hand en geen slagzinnen die het lekker doen. Want wat is de feitelijke leegstand per 1 november j.l. Op die datum stonden er in onze stad vijftien huizen leeg". Daarbij krijgen in 28 Heemskerkse scholen 112 klas sen begeleiding van docenten van de muziekschool en in Uit geest zestien klassen verdeeld over vijf scholen. Stelt men de gemiddelde klassegrootte op 25 leerlingen dan zou dit een bereik zijn van 3200 kinderen. De muziekvereniging van die team zal dan ook zeker de dag Prijzen waarop die muziek school werd opgericht, want dat betekende een jonge aan was van goed opgeleide nieu we leden De jeugdharmonie ’an „St. Caecilia” leverde on der leiding van de heer J Wild schut op de vijftiende verjaar dag van de muziekschool dan °°h een aanzienlijke bijdrage aan het programma. “et koor van ouders onder 'Whng van de oud-leerling Just Boomer zong onder meer *6 Cacilialied uit de negen- eeuw en om de toekomst te luiden stonden onder „Met eenen nyeuen sang te en „Mii frtschem Mul” op te* Programma, terwijl Just “wwner een speciale tekst had leuke dingen voor uw keuken gezellig Decorette behang 1 y bijpassende stof aan de rol I schorten, tafellakens en servetten honderden Flexa kleuren ooooo I S^o°o%| W BMH

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 9