■«■■■I It foto Exposities Tips voor cadeaus: om te geven en te ontvangen 3 OM»*» En zeker nü met de nieuwe mengfondsen erbij. A waren Filmgroep Haarlem in nieuw home GOUD- EN ZILVER- REKENING Aster Berkhof Toen wij allen samen geldstalungs- rekening Hl nuid rj 1 W 1 OBUGA T1EFONDSEN MENÜfONDSEN AMRO OBLIGATIE KOMBINATIE amro aandelen KOMBINATIE 'AMRO OBUQATiEFONDS 'RORENTO Voor de fotografen Boeken en boekjes AANDELENFONDSEN ^AMRO-PIERSON FOND 'ROBECO 'ROUNCO Ba Wil Voor de filmers Voor de doka E 25 VRIJDAG 2 4 NOVEMBER 19 7 8 ft >x loo oa b r. cheidt. en I. varianten de meest gewenste verhou ding tussen aandelen en obligaties. Deze Mengfondsen maken deel uit van de vele Amro beleggingsmogelijk- heden, die naast de bekende aandelen en obligatiebeleggingsfondsen ook nog een goud- en zilver- en een geldstallings- rekening omvat Deze laatste rekening biedt een aantrekkelijke rente voor tijdelijk niet in effecten belegd geld. Als u hier méér over wilt weten kom dan eens praten. U kunt in elk F"| Amrokantoor terecht. De bro- j j chure „Fundamenteel Beleggen” KiQ I ligt er alvast voor u klaar. XtotoZ Tot nu toe beleggen in Nederland alle bestaande beleggingsfondsen vrijwel uitsluitend óf in aandelen óf in obligaties. De Amro Bank heeft nu Mengfondsen ontwikkeld die bestaan uit zowel aandelen als obligaties. Bij die Mengfondsen heeft de be legger de keuze uit twee varianten: de Amro Aandelen Kombinatie, met accentjop aandelen, en de Amro Obligatie Kombinatie die de nadruk op obligaties legt. Binnen dit gegeven bepalen de Amro-deskundigen voort durend - op grond van beurs-, valuta- en renteverwachtingen - voor beide „Wat zal ik hem of haar geven?” en „Wat zal ik nü eens op mijn verlanglijstje zetten?” - dat kunnen brandende vragen zijn voor de komende feestdagenmaand. Deze rubriek is grotendeels gewijd aan tips voor cadeaus om te geven en te ontvangen, cadeaus en cadeaut jes diefde foto- en filmhobby nog boeiender en succesrijker kunnen maken, De achter de artikelen vermelde prijzen zijn richtprijzen. r bibliotheek George Blitz, Onder redactie van J.P. Bos Uitgevers klankdiase- lichtnet iets duurder. (ADVERTENTIE) goed Santpoort toj. In de Canon-galerie (Reestraat 19, Am sterdam) exposeren de Amerikaanse fo tografen Ruth Bernard en Susan Fried man. Voor Ruth Bernard vertegenwoor digt het menselijk lichaam universele onschuld, tijdloosheid en zuiverheid. Met haar foto’s probeert zij de levenskracht, de vitaliteit en de contuïïteit van het Pocketcamera, met weersymbolen en flitsteken, eventueel in geschenkverpak- king met flitser, flitslampjes en film van af 60,-. Direct-klaar-camera, vanaf 80,-. Flitser, flitslampjes, flitsblokjes, flits- strips. Elektronenflitser, al of niet met com puter, vanaf 60,-. Films, kleur of zwart-wit, dia of nega tief. Zonnekap, rond ƒ15,-. Elseviers Fotoboek voor iedereen, C. Lindner (voor beginners) 10,25. Van groothoek tot tele, Rob van ’t Woudt, 19,25. Het fotograferen van mensen, Michael Gnade, ƒ51,25. Zelf vergroten in kleur, Jan van Vel- sen, 19,25. Filmen met fantasie, Günter Spitzing, ƒ41,-. Smalfilmzakboek, 13,50. 200-tips-pockets, Emile Voogel, Peter Keyzer e.a., voor foto, film, doka zwart- /wit, doka kleur, dia, flits en filters, van ƒ8,20 tot 10,25. „Geschiedenis mijner jeugd”, gevolgd door het onuitgegeven werk „Lucifer ou Satan convert!” door Hendrik Conscien ce (1812-1883), herschreven, van noten voorzien en iconografisch verlucht door Marnix Gijsen, uitgave Mercatorfonds Antwerpen 145,-). „Geschiedenis van de Lage Landen”, deel 2: Bourgondische tijd-Twaalfjarig bestand, door Jaap ter Haar, uitgave Fibula-Van Dishoeck 95,-). „In 't land van belofte: in de nieue stadt”, ideaal en werkelijkheid van de stadsuitleg in de Republiek, 1580-1680, door Ed Taverne, uitgave Gary Schwartz in Maarssen (tot 1 januari 49,50; daarna ƒ65,-). „Franse miniaturen uit de 14e eeuw” door Francois Avril, uitgave Het Spec trum 54,50). „M. C. Escher Caleidocyclus”, bewe gende objecten naar ontwerp en kleur van M. C. Escher om zelf te maken, door Doris Schattschneider en Wallace Wal ker, uitgave Landshoff 32,50). „Van mens tot marionet”, hoe imitatie de menselijke mogelijkheden beperkt tot consumptie, door Hans Ferrée, uitgave Het Spectrum 27,50). „Snoecks 79”, met onder andere bij dragen over literatuur, kunst, toneel, film, foto en reizen, uitgave Nijgh en Van Ditmar 12,50). „Leven en avonturen van Waldo van Dungen” door Henk van Gelder, uitgave De Gooise Uitgeverij. „De wonderlijke avonturen van Her man van Veen” door Herman van Veen, uitgave De Gooise Uitgeverij 19,90). „Dramatisch akkoord 1977-’78”, sa mengesteld door Jos van Gorp, Jac. Heij- er, Willem Jan Otten en Frans Redant, uitgave P. N. van Kampen en Zoon (ƒ19,90). „De man die niet bestond”, thriller door Roderick Macleish, uitgave L. J. Veen 19,50). „Nefertete en de cruise-vaarders”, thriller door Martien Carton, uitgave De Kern 15,50). „De vijfde ruiter”, thriller door Na than M Adams, uitgave A. W. Bruna. „Maria’s kleine ezel”, een advents- en kerstverhaal voor heel kleine kinderen, door Gunhild Sehlin, uitgave Christofoor 14,50). „Oom Coyote en de bisonpizza”, jeugdroman door Craig Strete, uitgave In de Knipscheer 12,90). J I De Amro Bank is er voor iedere belegger. „De bloeiende wintertuin, geur, kleur en fleur tussen herfst en lente” door A. C. Muller-Idzerda, uitgave Bigot en Van Rossum 16,90). „Schelpen” door Hugh en Marguerite Stix en R. Tucker Abbott met foto’s van H. Landshoff, uitgave Andreas Lands hoff Cf 34,50). Bij uitgeverij Oberon verschenen weer twee nieuwe stripverhalen: „Dago- bert Duck: Mc Schobbejak’s spinazie- erfenis” (nr.4) en „De kleine boze wolf: Varkens, vleeseters en vegetariërs” (nr. 3); prijs per deel ƒ5,50. „Theologie en pastoraat” door John B. Cobb, uitgave De Toorts 20,-). „Mensentypen” door Max Stibbe, uit gave Christofoor (ƒ8,50). „Zonder woorden”, nonverbale com municatie met patiënten, door Marion Nesbitt Biondis en Barbara E. Jackson, uitgave De Toorts 28,-). Opbergcassette, voor filmspoelen, in plastic doos met rugstrookje voor titel, 120 m. spoel rond ƒ8,-. Aan- en afloopstrook, groen en rood, 10 m op spoel, 5,-. Viewer, met of zonder geluid, vanaf 100,-. Met geluidskop en motoraandrij- ving rond ƒ500,-. Plakpers, vanaf ƒ30,-. Filmzon, vanaf 50,-. Statief, vanaf ƒ40,-. Films, met of zonder geluidsstrip, in clusief afwerken kleur zonder geluid vanaf ƒ15,- kleur met geluid ƒ24,-. Titelletters, zelfklevend of magne tisch, vanaf 15,-. Strips met speciale effecten, verlo pend, kaleidoscoop, TV-figuurtjes, vanaf ƒ8,-. De Filmgroep Haarlem heeft een nieuw onderkomen gevonden. Zij ver wisselde de Theo Thijssenschool aan de Piet Heinstraat in Haarlem-West voor het niet zo ver ervan verwijderde gebouw aan de Ramplaan 108. De eerste cluba vond hier was gewijd aan de jaarlijkse vakantiefilmwedstrijd. Evenals vorig jaar behaalde Ton Schravendijk de eer ste prijs, dit keer met Tenerife ’77, waar in o.a. beelden van de een maand later verongelukte KLM-Boeing „De Rijn”. Van de overige acht films bekroonde de jury Impressie van de Cóte du Nord” van Piet v.d. Burg met een tweede prijs en Piet Joostens filmpje over een soort kin- derrover met een derde prijs. De filmgroep Close-Up, die ook haar clubbijeenkomsten aan de Ramplaan houdt, heeft voor vanavond de vakantie filmwedstrijd op het programma staan. Aanvang acht uur. Statief, vanaf ƒ50,-. Draadontspanner, van ƒ5,- tot 15,-. Foto-album, vanaf ƒ4,-. Negatiefalbum, vaak losbladig, vanaf 10,-. Vergroting van een geslaagde foto. Fotolijst. Fotokubus, doorzichtig, vanaf ƒ7,50. Combitas, vanaf ƒ40,-. Omhangriem, met veiligheidssluiting vanaf 15,-. Filters, voor effect, tegen polarisatie, u.v., vanaf 15,-. Schouderstatief, voor telelenzen, van af ƒ45,-. Tafel- of muurstatief, vanaf 35. Verzamellijst, met of zonder glas om fotocollage te maken. Prijs afhankelijk van formaat. Zelfkleefbloks, voorwandversiering, 9x13 ƒ4,-, tot 39x49 cm ƒ20,-. Objectieven, groothoek, tele, fisheye, zoom, vanaf 150,-. Diadoos, metaal voor 250 stuks, vanaf 20,-. Diasnijapparaat, 12,- met verlichting 30,-. Diasorteerraam 40,-. Diastuurapparaat, voor ries, vanaf 115,-. Projectiescherm, vanaf 50,-. Projectietafel, vanaf ƒ30,-. lichaam als organische vorm en persoon- Diaviewer, met batterij vanaf 30,- op lijke expressie uit te beelden. Susan Friedman zegt van haar foto’s dat zij niet kunnen worden verklaard, alleen gevoeld. Soms is het voor haar of het leven een onderbreking is van een voortdurende droomtoestand en vanuit die toestand openbaren de door haar gemaakte beelden zich aan haar. Tot en met 8 december, van 12 tot 18 uur, behalve zondag en maandag. In Galerie Fiolet (Herengracht 86, Amsterdam) begint vanavond een ten toonstelling van Willem Diepraam. Zijn werk heeft als thema „the Dutch Carri- bean”. Tot 23 december, dagelijks (behal ve zondag en maandag) van 12 tot 18 uur, zaterdag tot 17 uur. Ontwikkeldrum, vanaf 60,-. Bruintoner, voor een nostalgisch kleurtje, vanaf 10,-. kleurenfilters, complete set van 20 stuks 60,-. Kleurenanalyser voor het vergroten, vanaf ƒ400,-. Doka-klok, rond 50,-. Contactraam, vanaf 65,-. Snijmes, tot 15 cm 30,-. Vergrotingsraam, eventueel randloos, vanaf ƒ35.- „De moraal van het verhaal van de moerasvrouw”, roman door Charles Johnson, uitgave In de Knipscheer. „Onder een dak van dageraad”, door N. Scott Momaday, uitgave In de Knip scheer. „Emma Kwartier”, roman door K. L. Poll, uitgave Meulenhoff 24,50). De mannen”, hoe denken mannen over mannen en vrouwen, door Helge Pross, uitgave Wetenschappelijke Uitge verij (ƒ21,50).* Herinneringen van een Beatnik”, door Diana di Prima, uitgave In de Knipscheer 22,-).Sadie Shapi ro”, roman door Robert Kimmel Smith, uitgave A. W. Bruna. „Fran<;oise Sagan Omnibus”, waarin opgenomen de romans Bonjour Tristes- se, Houdt u van Brahms en Een verre glimlach, uitgave Elsevier Manteau 24,50). „De laatste shikse”, roman door B. H. Litwack, uitgave Elsevier 19,50). „Het huisaltaar” door Siegfried E. van Praag, uitgave Standaard 19,90). „Als jood geboren”, een joodse familie in de Tweede Wereldoorlog, door Marcel Liebman, uitgave Standaard (ƒ18,50). „Het vrouwenschip”, roman door Heinz G. Konsalik, uitgave De Boekerij 22,50). „Weerzien in Wenen”, roman door Margit Söderholm, uitgave Zuid-Hol- landsche Uitgevers Maatschappij 24,50). „De vergeten soldaat”, verhaal uit de Tweede Wereldoorlog door Guy Sajer, uitgave Hollandia 32,50). „Toen wij alleen samen waren”; fami lieroman uit de jaren dertig, door Aster Berkhof, uitgave P. N. van Kampen en Zoon 27,50). „En morgen is het revolutie” door Marc Andries, uitgave Standaard 18,50). „Aristoteles Onassis”, biografie door Nicholas Fraser, Philip Jacobson, Mark Ottaway en Lewis Chester, uitgave Tele- boek 25,-). „Thema’s voor een uitgever”, met bij dragen van F. L. Bastet, Arthur Lehning, J. J. Oversteegen, Harry G. M. Prick, Karei Reijnders en A. L. Sötemann, uit gave Athenaeum-Polak en Van Gennep (f 15,-). In de serie De Boekvink, uitgegeven door Em. Querido verschenen vier her drukken zijnde: „Serenade”, gedichten van Jan Slauerhoff; „Verzen” van Simon Vestdijk; „Tuin van Eros”, gedichten van Jan Engelman en „Narrenwijsheid” van J. C. van Schagen. Prijs per deel 9,90. „Elseviers nieuw groot sprookjes boek”, bewerkt door Jane Carruth, uit gave Elsevier (ƒ19,90; na 1 januari 24,50). Bij de uitgeverij J. H. Gottmer is een nieuwe serie in roulatie gebracht onder de titel „Van dichtbij”, bestemd voor meisjes en jongens vanaf tien jaar. In deze serie kijk- en leesboeken versche nen de drie eerste delen: „Een Romeinse stad”, „Een kasteel” en „Een galjoen”; prijs per deel 9,90. „Pas op voor de reus”, geïllustreerd voorleesboek door Eric Carle, uitgave J. H. Gottmer 15,90). „De geschiedenis van dokter Doolitt le” door Hugh Lofting, opnieuw in het Nederlands vertaald en bewerkt door Bab Westerveld, uitgave Landshoff 18,50). „Heidi omnibus”, waarin opgenomen Heidi en Klara, Heidi en Peter en Heidi krijgt weer werk, door Johanna Spyri, uitgave Van Goor Jeugdboeken 12,50). „Het objectievenboek” door Rudolf Smit, uitgave Elsevier Focus 35,-; twee de druk). „Over titels en trucs” door Ed. Tiet- jens, uitgave Elsevier Focus 10,50). „Aan tafel bij Moeder Aarde”, recep ten uit de vegetarische keuken, uitgave Elsevier Focus 14,90). „Aquariumvissen in kleuren” door dr. Erich Braum en Klaus Payson’ uitgave L. J. Veen 23,90; vierde druk). „Liefdesappels, Rozeblaadjes, Viool- tjessap”, inmaakrecepten uit de goeie ouwe tijd, door Netty Engels-Geurts, uit gave Corrie Zelen 16,90). „Elseviers grote boek van de fotogra fie” door Michael Bussele, uitgave Else vier Focus (tot 1 januari 49,50; daarna 59,50). „De camera”, geschiedenis van de fo tografie van Daguerre tot nu, uitgave Elsevier Focus 99,-). „Spaamdam in oude ansichten, deel 3” door Gerrit van den Beidt jr„ uitgave Europese Bibliotheek 27,90). „Kris-kras door Vlaanderen” door Ge rard Croné, uitgave Ons Huis Utrecht 27,50). „Bonbons, suikerwerk, petit-fours zelf maken” door M. Uhle en A. Brakemeier, uitgave Bigot en Van Rossum 16,90). „Gezond en vegetarisch afslanken” door Lidy Nooy-Blokzijl, uitgave De Driehoek. „The face of China, 1860-1912” door L. Carrington Goodrich en Nigel Came ron, uitgave Landshoff 59,-). „Jachtschipper buitengaats”, zeemanschap door John Russell, uitgave Hollandia 17,50). „Jachtnavigator op open zee” door Kenneth Wilkes, uitgave Hollandia 32,50). „Wilde planten als voedsel, genees middel of sierkruid” door Hans van de Bosch, uitgave Bigot en Van Rossum 17,90). ito al to... f l ÏW n.

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 25