DRUKKERIJ GROEN HIELD „OPEN HUIS LOOIER ers I kt Ambtenaren en burgers gaan “IJmuider en Beverwijkse Courant betrekken abonnees bij kado-aktie vierjarenplan begeleiden rTBl KI MINISTERIE ACCOORD MET ONTRUIMING Bouw van tehuis ant Gemeente mag sociaal-cultureel werk subsidiëren kort ijmonclnicuws midden in woonwijk Open Beraad vergadert over werkgroepen CARILLONKLANKEN „Zorgwekkend Winkels langer open voor de feestdagen Verplaatsing van NZH-bushalte Geen spreekuur Alleenstaandencentrum krijgt weer subsidie stel dat er geen krant was Clubexpositie voor leden Fauna Felisena Bromfietser gewond na botsing met personenauto Sectoren 5 4 19 7 8 VELSEN-IJMUIDEN ZATERDAG 25 NOVEMBER mt n. SINTERKLAAS BEDENKT BEWONERS VAN TEHUIZEN I (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Het dienstencen- fiun Zee- en Duinwijk aan het Jmuidense Zeewijkplein kan innen afzienbare tijd worden uit- ebreid. Het Ministerie van Volks- uisvesting heeft gunstig beschikt p het verzoek van B. en W. de latwoning die direct aan het dien- lencentrum grenst aan de woon- estemming te ónttrekken. Daar- oor ontstaat de mogelijkheid de- ruimte bij het dienstencentrum trekken. Dit plai> staat of valt ehter met de medewerking van e bewoner van deze tweekamer- lat waarvoor het Velsense bu- eau woonruimteverdeling ver- angende woonruimte beschik- aar houdt. lli. VELSEN. Een ambtelijke werkgroep heeft zich de afgelo pen maanden intensief bezigge houden met de voorbereiding van een vierjarenplan ten behoe ve van de sociaal-culturele acti viteiten in Velsen. De noodzaak van een dergelijk plan houdt ver band met het feit dat subsidies voor genoemde activiteiten met ingang van volgend jaar niet meer rechtstreeks door het rijk aan de betreffende organisaties zullen worden toegekend. Deze financiële overheidssteun wordt een puur gemeentelijke aangele genheid. (Van één onzer verslaggevers) ,- A,. Wijkcommissie mag flatwoning bij dienstencentrum trekken ?r dvoort, tel, De gemeente Velsen is eigenaar van het nd for Gl« De anonieme gever kan de bestemming V (ADVERTENTIE) tend angeven van de categorie (ziekenhuis, tejaardeninrichting, kindertehuis etc.) op formulier dat bij aflevering wordt in- ievuld. Daarop kan desgewenst ook een bepaalde eindbestemming nader omschre- <en worden. De rol van de krant blijft leperkt tot het sorteren van de binnenge- omen kado’s naar de aangegeven bestem- ling. Sinterklaas wordt vervolgens per soonlijk belast met het afleveren van de geschenken. Vermelding van de openings uren van de krantenbureaus lijkt voor deelnemers aan de kado-aktie zinnig. Het bureau van de IJmuider Courant (Lange Nieuwstraat 427, IJmuiden) is op werkda gen open van 8.30-12.30 en van 13.30-17.00 uur. Voor de Beverwijkse Courant (Zee straat 18, Beverwijk).zijn de openingstij den 8.30-12.30 en 13.00-17.00 uur. ).00 uur .30 uur •t). Zond. Ray Kan roningen. Voor de huuiafdracht heeft de tel. 3 1 243a rijkcommissie direct te maken met de n het cursuswerk in ruimtenood raakte, litbreiding van het dienstencentrum aan risatie worden gemaakt. Niet alleen ver tegenwoordigers van de gemeente maar ook geïnteresseerde burgers dienen in de gelegenheid te worden gesteld hun stem te laten gelden bij de opstelling van het vierjarenplan. Als dat plan gereed is zal het door de gemeenteraad moeten wor den goedgekeurd. Vervolgens kan het bij het ministerie van CRM worden inge diend. Behalve dit vierjarenplan zal er ook ieder jaar een zogenoemd werkplan moe ten worden opgesteld dat is bedoeld als de practische uitwerking voor één jaar van het vierjarenplan. Over de gehele problematiek rond de ze herziening van de overheidssubsidie- regeling houdt de gemeente dinsdag 28 november een openbare informatie-bij- eenkomst in het Stadhuis. Die bijeen komst begint om 8 uur. Een werkelijke oplossing ife dit niet, zegt voorzitter G. Schaar van de wijkcommis sie. Hij denkt dat het cursuswerk zich zal ontplooien als het toekomstig gebruik van de flatwoning naast het dienstencentrum mogelijk wordt. In de flatwoning wil hij de tegenwoordigè huiskamer voor het cursus werk geschikt maken. In het vorige plan was het tehuis nogal geïsoleerd gelegen ten opzichte van de er omheen te bouwen woningen. De bedoe ling van de gecombineerde bouw van wo ningen én een tehuis voor gehandicapten is er juist op gericht integratie te bevorde ren. Door aanpassing van het ontwerp wordt de integratie van het tehuis in de woonwijk verbeterd en kunnen er in plaats van 126 woningen nu 134 huizen worden gebouwd. Het college heeft de nieuwe versie van het bouwplan overgenomen IJMUIDEN. B. en W. hebben van het architectenbureau dat zich bezig houdt met de bouw van een gezinsvervangend tehuis voor gehandicapten aan de Rei gersbossenlaan in IJmuiden, een voorstel ontvangen voor de aanpassing van het bouwplan. VELSEN. De wethouder van perso neelszaken, mevrouw A. J. P. van Heel- Montijn, houdt maandag 27 november geen spreekuur. De resterende ruimte wil hij toevoegen aan de keuken in het dienstencentrum, een afdeling die met ruimtegebrek kampt. Als momenteel de grote zaal bezet is levert de koffievoorziening problemen op. Extra vrijwilligers bieden graag een helpende hand maar iedereen loopt iedereen voor de voeten. Kortom de keuken is te klein. Begin volgende maand vindt tussen vertegenwoordigers van de wijkcommis sie Zee- en Duinwijk en wethouder H. J. Scheeper van welzijnszaken een gesprek plaats over het gebruik van de nieuwe ruimte, de inrichtings- en verbouwings- kosten en de doorberekening van de ruim- tewinst in de huur. Het centrum blijkt in een behoefte te voorzien, gegeven het aantal bezoekers dat in 1977 maar liefst 5647 bedroeg. Het wordt momenteel gesubsidieerd door vier IJ- mondgemeenten. De Velsennoordse Aktiviteiten Kommis sie (VAK) heeft financiële steun voor het lopende jaar aangevraagd, omdat deze in stelling geen geld heeft om bijvoorbeeld de kosten voor het huren van vergaderruimte te betalen. B. en W. zijn op dit verzoek ingegaan en hebben besloten de VAK een eenmalige subsidie van ƒ2500,- te ver strekken. Feest softbaljeugd. De softbalafdeling van de sportvereniging Terrasvogels gaat de „peanuts”-pupillen en de adspiranten op woensdag 29 november feestelijk ont halen. Dat gebeurt in Zomerlust te Sant- poort-Noord waar van half vijf tot half negen een gevarieerd programma met ook enige kienronden wordt gepresenteerd. VELSEN. De Commissie Open Be raad, die de mogelijkheden van havenont wikkelingen binnen de pieren van IJmui den bestudeert, komt donderdag 21 de cember in vergadering bijeen in het pro vinciehuis te Haarlem. De delegatie van uit Velsen bestaat uit de wethouders K. H. Bijl en Th. C. Witte. Voorts nemen aan de bespreking deel ir. A. H. J. Kortstee, directeur van de dienst openbare werken en groenvoorziening van de gemeente Velsen, en drs. A. F. Kout-n hoofd, hoofd van het bureau voor econo- misch en sociografisch Onderzoek. Ook zal aanwezig zijn J. van der Vlies, hoofdamb tenaar te Velsen, belast met milieuzaken. Het is de bedoeling enkele werkgroepen in te stellen, te weten een werkgroep voor verkeer en milieu, een werkgroep tijd, een werkgroep financieel en economische as pecten. Mogelijk wordt ook een werkgroep ingesteld voor kustmorfologie en nauti sche aspecten. Met zijn bromfiets nam hij vanaf de De Ruyterstraat de bocht te ruim toen hij rechtsaf de Zoutmanstraat wilde inslaan. Hij kwam daarbij in botsing met een 42- jarige plaatsgenoot die met zijn personen auto vanaf de Zoutmanstraat uit zuidelij ke richting de kruising naderde. kruising Houtmanstraat-De Ruyterstraat in zijn woonplaats. VELSEN. Stadsbeiaardier H. de Ligt zal vanmiddag tussen 4 en 5 uur de vol gende melodieën op het stadhuiscarillon van Velsen ten gehore brengen: Mars voor beiaard, Leen ’t Hart; Potpourii van St. Nicolaasliedjes, bewerking H. de Ligt; Barcarolle pour carillon, Goco Clément; Kleine suite voor beiaard, Heleen van der Weel; Knecht Ruprecht, Robert Schu mann; Der fröhliche Landmann, Robert Schumann; Tweede kleine suite voor bei aard, Leen 't Hart; Barcarolle, Jacques Offenbach; Potpourri van St. Nicolaas liedjes, bewerking H. de Ligt en Imporvi- satie, H. de Ligt. VELSEN. De heer K. Kuiper van het Bureau Culturele Zaken in de gemeente Velsen opent donderdagavond om acht uur in het IJmuidense PEN-centrum een onderlinge tentoonstelling van de IJmui dense volièrevereniging Fauna Felisena. Hiervoor staan 249 vogels ingeschreven. Doel van de clubexpositie is de leden een beeld te geven van de kwaliteit van dit jaar gekweekte vogels. Voor een deskun dig oordeel komen ervaren keurmeesters naar IJmuiden. Getoond worden kanaries, parkieten in vele variëteiten, tropische vogels, pape gaaien, kwartels en zogenoemde edelzan- gers. De tentoonstelling is op de openings avond tussen acht en tien uur geopend. Verdere openingstijden: 1 en 2 december van tien uur ’s ochtends tot acht uur ’s avonds. Op zondag 3 december kan de grote verscheidenheid aan vogelsoorten worden bewonderd van tien uur ’s och tends tot vier uur ’s middags. Op laatstge noemd tijdstip is de prijsuitreiking. Zoals gebruikelijk bij vogelexposities vindt de keuring daags voor de openingsuren plaats. In dit geval dus komende woens dag. Een groot gezelschap van belangstellen den, zakenrelaties, genodigden en familie leden heeft vrijdagmiddag een bezoek ge bracht aan het nieuwe bedrijfspand van Drukkerij Groen aan de Comwallstraat. Met de reeds bestaande ruimte aan de Bronsstraat beschikt de modem uitgerus te onderneming nu over 2400 vierkante meter vloeroppervlak. Een klein gedeelte van het bedrijf herinnert nog aan het „verleden”. De tijd waarin voor de druk kunst uitsluitend gebruik werd gemaakt van loodzetsel. In de ruime hal die tussen de gevels aan Comwallstraat en Brons straat ligt ingesloten overheerst de tech niek van de offsetdruk. Met niet minder dan elf ultramoderne units is drukkerij Groen in staat aan alle wensen op het gebied van offsetdrukwerk te voldoen. ;L. Veerstr. u. 7 0 en 22 u- SANTPOORT. De NZH-bushalte op de Broekbergenlaan in Santpoort wordt verplaatst naar de oostelijke kruising van de Hoofdstraat en de Hagelingerweg. B. en W. van Velsen hebben hiertoe besloten naar aanleiding van klachten van bewo ners over geluidshinder. Looier één, Looiersgracht 38. Adam Looier 2, Lijnbaansgracht 187, A dam en nan”, 12 i »n", 16 j. VELSEN. Een 57-jarige inwoner van IJmuiden is vrijdag met nog onbekend letsel in het IJmuidense Zeeweg Zieken huis opgenomen na een aanrijding op de c Vertegenwoordigers van deze sectoren zullen met leden van de ambtelijke werk groep en enige geïnteresseerde burgers een plenaire Commissie vormen. Deze commissie is belast met het begeleiden van de inspraak hetgeen er dus op neer komt dat alle gegevens voor een duidelij ke inventarisatie en eventuele wensen binnenkomen. Ze moet worden be schouwd als de motor van de inspraakre- geling. Wereldnatuurfonds. Het Wereldnatuur- fonds zal centraal staan op een bijeen komst van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen, afdeling Santpoort, die dinsdagmiddag twee uur wordt gehouden in het Wijkcentrum aan de Burgemeester Enschedélaan. Onder weer wordt een in Tanzania opgenomen olifantenfilm ver toond. De bioloog Piet van Zalinge zal een toelichting geven. ma slechts met de grootste moeite worden geplaatst in een van de acht vertrekken Van het dienstencentrum. Plaatsing van een schuifwand in de grote zaal van het centrum aan het Zeewijkplein moet ge combineerd zaalgebruik mogelijk maken. Hiervoor is een bedrag gereserveerd op de begroting 1979 van het dienstencentrum. Het dienstencentrum gezien vanaf de Kolenbossenlaan. De benedenwoning direct naast de aanbouw wordt bij het dienstencen trum getrokken. VELSEN-NOORD. B. en W. willen het ontmoetingscentrum voor alleen staanden in Velsen-Noord, evenals vorig jaar, een subsidie toekennen. Het college stelt de raad voor de gemeentelijke bij drage te bepalen op 1725,-. De ambtelijke werkgroep heeft de or ganisaties die zich met het sociaal-cultu reel werk bezighouden opgesplitst in tien sectoren. Dat zijn: Vormings- en ontwik kelingswerk voor volwassenen, club- en buurthuiswerk, voorlichtingswerk, op bouwwerk, actiegroepen, kunstzinnige vorming (muziekschool en creativiteits centra), amateuristische kunstbeoefe ning en volkskunst, jeugd- en jongeren werk, peuterspeelzalen en speeltuin werk. in from til Het ruimteprobleem in het dienstencen trum werd de afgelopen jaren telkens op nieuw aan de orde gesteld bij het uitbren gen van de jaarverslagen in de SDAB- vergaderingen. De wijkpostleider J. Bud- dingh spreekt op dit moment van een zorgwekkende situatie. Bij inschrijving voor de activiteiten van het seizoen 1978- 1979 moet voor het eerst sinds de start van het dienstencentrum in 1975 een wachtlijst worden aangeboden. De knelpunten lig gen bij de programma-onderdelen koers- bal, de dans- én creativiteitsgroepen, de cursussen Engels en het onderdeel gym nastiek. De acht cursusgroepen vreemde talen (Engels en Spaans) kunnen naast de recreatieve onderdelen van het program- Het is de bedoeling dat op deze avond alle gewenste informatie wordt ver strekt. Er bestaat gelegenheid om vra gen te stellen en suggesties naar voren te brengen. Vertegenwoordigers van de ge noemde tien sectoren kunnen zich met geïnteresseerde burgers opgeven om met de leden van de ambtelijke werk groep plaats te nemen in de plenaire werkgroep. VELSEN. Mede op verzoek van de Kamer van Koophandel zullen B. en W. de gemeenteraad voorstellen de winkeliers de gelegenheid te bieden hun zaken over dag onbeperkt open te houden op 28 en 29 november en op 4, 5 en 20 december. Tot deze verruiming is bësloten om het publiek meer mogelijkheden te geven voor het doen van inkopen voor de feest dagen. Dat hiervoor een apart raadsbesluit no dig is, komt doordat de nieuwe winkelslui tingswet niet voorziet in de bijzondere situatie in de maand december. Een techniek waarvoor men de komende jaren voorbereidingen hoopt te treffen is het zogenoemde fotografisch zetprocedé. In de nieuwe ruimte komt het machine park beter tot zijn recht en hebben de personeelsleden voldoende ruimte om hun werk naar behoren uit te voeren. Geen officiële opening maar een „open huis” leek de directie van de drukkerij een gepaste gelegenheid om de uitbreiding een feestelijk tintje te geven. Terwijl de Heidelbergers ratelden maakten de bezoe kers dankbaar gebruik van de gelegenheid een blik te werpen in de keuken van dit modem geoutilleerde IJmuidense bedrijf. 11004) 15.3 rT la'S™ VELSEN. De IJmuider en Beverwijkse Courant met het Haarlems Dagblad deel iiitmakerid van de dagbladcombinatie Damiate Pers gaan komende week van start met 4731) 19 a ten kadoaktie in de sfeer van het naderende Sinterklaasfeest. Op de bureau-adressen Zeestraat 18 (Beverwijkse Uourant) en Lange Nieuwstraat 427, IJmuiden (IJmuider 21.15 u Courant) kunnen de komende dagen door abonnees kadootjes worden afgegeven die uiteindelijk terecht komen bij bejaarden- en kindertehuizen, verpleeginrichtingen en 4 en 29ook ziekenhuizen en gevangenissen in en buiten het verschijningsgebied van beide 19 en 21.30 kanten. Het bestuur van de SDAB (Stichting lienstverlening aan Bejaarden) werd van t gunstige beslissing in Den Haag in innis gesteld tijdens een bestuursverga- lering afgelopen woensdag. „Goed ieuws dat ons eindelijk wat extra ruimte iedt”, aldus de heer G. Schaar van de Fijkcommissie Zee- en Duinwijk. Als wzitter van deze beheersinstantie van ’en’met 'd 'et dienstencentrum is hij in het SDAB- estuur vertegenwoordigd. Om inzicht te krijgen in de financiële behoeften en noden van alle verenigin gen die zich op enigerlei wijze bezighou den met sociaal-culturele activiteiten moet er van gemeentewege een inventa- en 21.30 u. 1 u. tevens i j. Vandaag Wl het afgegeven kado bepalen door het ^romenhet janepvpn van dp eafpaorip (ziekenhuis. el. 321155), larmonisel t als solist irfstconcert iid-Holland uTenïara ienstencentrum en de aangrenzende flat- Mahler, hu |omngstjchting Velsen die het gebouwen- -eidsevaa omplex aan het Zeewijkplein voor de rdienst m emeente in beheer heeft. Bij deze woning- iteen” (W ^ing werd begin dit jaar aangeklopt (19.301 )en het dienstencentrum door onver- yan Meul 'acht grote deelname aan de activiteiten loevedc nne Mei aeh, piani e kant van de Kolenbossenlaan en inge- sstraat 1 ruikneming van de naastgelegen flatwo- I<ennèiMllng werden toen als oplossingen ge- loemd. B. en W. van Velsen gaven aan het -., Haarla aatste de voorkeur als goedkoopste oplos- Oraaiorgi ,jhg Gr. Heil rcle. 3590) 22 „B” Jack sta Brai 15 u.: O| 4 i <S sasssswsrz

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 5