REACTIES OP ONTWERP-STREEKPLAN r Bunkers en gangenstelsels uit de wereldoorlog worden nu gesloopt er iel Gestrafte transportbedrijven willen hun leven gaan beteren Timmeren en weven voor nieuwe Lichtboei 118 Y geeft gratis M L kaarsen weg! burgerlijke stand veilingen beverwijk r* SteekuwlichtopbijdeChevrondealer. IN NOORDHOLLANDS DUINRESERVAAT VAN PWN OVERTREDERS CAO BIJ RAAD VAN STATE Groenten Vergadering Rode Kruis Geen spreekuur Commissie voor financiën vergadert Brand in schuurtje aan Irenestraat Ombudsman weer in „De Lichtboei” ■W 7 BEVERWIJK-HEEMSKERK ZATERDAG 25 NOVEMBER 19 7 8 6 y IUIDEN verwiJ* HEEMSKERK (ADVERTENTIE) I AAN 'END n NIET ALLEEN op het bouwterrein van het buurthuis De Lichtboei aan de Luxemburglaan is het een en al activiteit, ook in het Chevron Vakcentrale NVV/NKV pleit voor fiets- en bromfietstunnel ke werk- varianten mogeijk- king van rlemmer- wikkeling, rhalkwijk m van de tot aan voor dit ng tussen hiphollijn en. >m de sta gelijk met leteert de Bij de potplanten diende zich deze week I de poinsettia (kerstster) aan. Er werd tot I twee gulden per stuk voor betaald. Cycla- t men gingen weg voor 850 cent. Er komen I nu ook al flinke partijen bloeiende violen Mn daar bestaat van de zijde der hoveniers een goede belangstelling voor. De prijzen van de snijbloemen lagen deze week weer behoorlijk. Een anjer deed 20 tot 57 cent per stuk. Trosanjers varieer den in prijs van 200 tot 370 cent per bos. Voor de babyroosjes werd 20 tot 40 cent betaald en de prijs van de andere rozen lag rond de 73 cent. Chrysanten zijn er nog voldoende met toch goede prijzen. Voor iets aparts betaalde men tot 275 cent per bos. De geplozen chrysanten varieerden in prijs van 40 tot 70 cent per stuk. De fresia- prijs blijft hangen tussen 10 tot 28 cent per stuk. Nerinen worden nog in flinke partijen aangevoerd met prijzen tussen 30 I en 55 cent per stuk. Dacht men vorige week op de groente veiling dat het gebeurt zou zijn met de andijvie, vrijdag kwam er nog een aan voer van 23.000 kilo, terwijl er „maar” 14.000 kilo prei te verkopen viel. BEVERWIJK. In het begin van deze week kwamen de eerste narcissen aan de veiling en nu zijn ook de eerste hyacinten aangevoerd door de firma A. Nijssen en Zn. uit Santpoort Voor deze laatste pri meur werd tot 85 cent per stuk betaald. De narcissen van de soort yellow sun noteerden vrijdag van 20 tot 23 cent per stuk. Ook de FNV Noord-Holland dringt er bij Gedeputeerde Staten op aan in de IJmond ruimte te scheppen om meer sociale woningbouw te plegen, met name in het Noorder- veld te Heemskerk. De Centrale IJmond van het NVV/NKV heeft' in de reactie op het ontwerp-streekplan vooral die zaken belicht die betrekking hebben op de woon-werkomgeving in deze regio. De vakcentrale merkt op, dat de bouwkosten van de woningwetwoningen sterk zijn gestegen. De hoge grond prijzen en de geringe rijkssubsidies zijn hier debet aan. Het overheidsbeleid is er op gericht het aantal woningwet woningen te verminderen. Een gedachte die de vakcentra le verwerpt. Er zal eerste geïnvesteerd moeten worden waarvoor en welke woningbouw in de IJmond noodzake- Van uien komen er nog flinke kwan- tum.s. Bij een aanvoer van 19.000 kilo werd ervan 12 tot 36 cent voor betaald. Voor de verschillende koolsoorten lagen de prijzen flinstig. Spruiten blijven goedkoop. Er «as nog een bescheiden aanvoer van to maten en daar werd tot 980 cent per kilo voor betaald. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De vakcentrale IJmond-Noord van het NVV/NKV heeft in een reactie op het ontwerp- streekplan Amsterdam-Noordzeekanaalgebied gepleit voor het opvoeren van het aantal te bouwen woningwet woningen. De vakcentrale protesteert krachtig tegen het voornemen van de overheid minder woningwetwonin gen te bouwen. gen in de Velserbroek zouden woningzoekenden uit Be verwijk en Heemskerk betrokken moeten worden, het geen de Centrale er toe leidt op te merken dat in de te vormen begeleidingscommissie ook de FNV vertegen woordigd moet zijn. Zowel de FNV Noord-Holland als de Centrale is voorstander van een gericht gezondheidson derzoek in de IJmond De FNV spreekt zich niet duidelijk uit over de ontwikke lingen bij de kust. Wel vindt men, dat het beter ware geweest de inspraakprocedure op te sdhorten en de resul- taten van nog lopende studies af te wachten. De centrale IJmond-Noord keert zich vierkant tegen de aanleg van een voorhaven bij IJmuiden of uitbreiding van Hoogo vens door een dijk in zee. „Die uitbreiding van Hoogovens betekent nog geen uitbreiding van werkgelegenheid.” Capaciteitsuitbreiding van Hoogovens mag niet boven de 8 miljoen ton staal per jaar uitkomen, met dien verstande dat Uitbreiding tot 11 miljoen mogelijk zou zijn, mits binnen het huidige terrein en onder stringente voorwaar den. Over de verkeersproblemen in de IJmond merkt de Centrale op, dat de noordelijke randweg om Beverwijk er niet mag komen. Aansluiting via Heemskerk op de Velser- tunnelweg zal in eerste instantie voldoende zijn om de problemen op te lossen. Voorts zal de geplande spoorlijn Mr. Van der Does, optredend namens het College van Advies, stelde zich echter bikkelhard op. „Deze bedrijfstak heeft geen enkele toekomst wanneer men terug keert naar de tijden van voor de invoering Met de tachograaf kunnen echter allerlei trucs worden uitgehaald, waardoor het Rijtijdenbesluit alsnog kan worden ontdo ken. Om slagvaardiger tegen dergelijke van de tachograaf”, aldus de advocaat. Er is volgens hem terecht geen voorwaardelij ke straf opgelegd, omdat alleen door on- - voorwaardelijke bestraffing kan worden bereikt dat men de CAO gaat naleven.” Het college is er niet op uit om onderne mers te pakken die eens met een paar uurtjes in de knoop zitten. Nee, het gaat hier om echte overtredingen van de CAO en niet weinig ook”, aldus Van der Does. Mr. Karskens gaf namens Betra volmon dig toe dat men zich niet aan de CAO had gehouden. Als verzachtende omstandig heid voerde hij echter aan dat het hier om een klein bedrijf gaat, waar ook de direc teuren zelf op de wagens zitten. De ver keerde behandeling van de tachograaf was mogelijk, omdat men niet in de gele genheid is de chauffeurs in de praktijk tot een jüist gebruik te brengen. Met ingang van 1 september houdt het bedrijf zich echter punctueel aan de CAO, betoogde Karskens. Er was daarom volgens hem geen reden de straf te handhaven. gevaar en daarom heeft het PWN besloten in de komende rustige wintermaanden deze bunkers en gangen te slopen, het geen het bijkomende voordeel heeft, dat 'al die lelijke bouwsels uit het prachtige duingebied verdwijnen. BEVERWIJK. Het Rode Kruis, afde ling Beverwijk-Heemskerk, houdt op don derdagavond 7 december in het Rode Kruis-gebouw aan de Dellaertlaan een al gemene leden vergadering. Het bestuur zal o.a. over het vijftigjarig jubileum van de Rode Kruiscolonne spreken GEHUWD: Hendrik van Hulst en Astrid Arts, Pieter C. Spannemaker en Joyce V. Casteel, Er win P. Roodzant en Marijke ter Horst, Wilhelmus H. Nijman en Johanna M. de Meij, Cornells P. Provilij en Adriana P. H Dam. OVERLEDEN: wilbordus Josephus Adrianus Swijen, 79 jaar; Dina Hendrika Somsen, 54 jaar. BEVERWIJK/HEEMSKERK. De om budsman houdt dinsdagavond 28 novem ber weer spreekuur in het buurtcentrum „De Lichtboei”. Men kan hem raadplegen voor proble men van sociale of financiële aard. De hulp is kosteloos. Aanmelden van tevoren is niet noodzakelijk, maar voor nadere inlichtingen kan men zich in verbinding stellen met „De Lichtboei”, Maasstraat 5, telefoon 32651, Heemskerk GEBOREN: Renate Agatha Bras, Sandra Marielle de Vijlder, Stefanus Petrus Timmer, Jos Klein, Gilbert Aranties Marcel Burgos, Wouter Simon Muller, Koen Alex Meijer, Sasja Maria Zonneveld, Katia Cilli, Cas per Thimo Boer. ondertrouwd? Jan F. Wiegman en Maria G. de Wit; Gerardus F. Baas en Everarda N. C. Bruin, Jacobus Kerkhoven en Betty van MaaSsen, Wilhelmus C. Wijte en Rosita C. Sannes, Arnoldus A. J. Lieshout en Mar griet C. Huitema, Gerarda Helmus en Ad riana C van Buren, Nicolaas C. van der Laan en Hendrika J. M. Kobesen HEEMSKERK. Wethouder P. Vos is verhinderd maandagmorgen aanstaande zijn wekelijks spreekuur te houden. oude buurthuis aan de Maasstraat zindert het van werklust nu volgend jaar naar het gloednieuwe onderkomen kan wórden verhuisd. Buurtbewoners kwamen donderdagavond in de oude Lichtboei samen om de handen uit de mouwen te steken door opbergkisten en een vloerkleed te maken. Er is die avond heel wat afgetimmerd, want de eerste kist is al klaar. Ook met het vloerkleed is begonnen. Afgesproken werd in januari opnieuw een dergelijke buurtavond te houden. BEVERWIJK. De raadscommissie voor financiën komt donderdag 30 no vember in openbare vergadering bijeen in het Stadskantoor. run totali- Versnelde el 19 van lening js jaar de Wet Autovervoer Goederen gewij zigd. waardoor het mogelijk werd ver- voersvergunningen direct in te trekken. Bij de eerste reeks controles was het direct raak bij de al eerder vermelde bedrijven. Aangegeven rij- en rusttijden bleken niet te kloppen, chauffeurs werden onderbe taald. Het College van Advies in het be- roepsgoederenvervoer (werkgevers, werk nemers en rijk) adviseerde de Commissie Vervoersvergunningen de betrapte onder nemers direct te straffen. De Commissie kon weinig anders doen, zo legde mr. Van Breda gisteren namens deze instelling uit, want in de wet staat dat ze alleen om zwaarwichtige redenen van het gegeven advies af kan wijken. twijfeld zijn de grote bunker aan het einde van de toegangsweg naar het strand, bij de fietsenstalling. Waarschijn lijk wordt die volgende week al opgebla zen. Het dak van de bunkers is soms van 1.20 dik beton en slopen op de normale wijze is dan niet zo’n eenvoudige zaak. Vandaar dat die lelijke oorlogsherinne ringen waarschijnlijk ook zo’n lang leven De ruim vier uur durende zitting werd door een groot aantal vertegenwoordigers uit het wegvervoer bijgewoond. De beslis sing van de Kroon is voor de beroepsver voerders van groot belang, omdat daaruit moet blijken tot hoever de overheid kan gaan in haar maatregelen tegen bedrijven die zich niet aan de regels houden. Ontduiking van de CAO-bepalingen is in de transportwereld een van oudsher be kend verschijnsel. Er is in Nederland spra ke van overcapaciteit. In de moordende strijd om de ladingen moeten de bedrijven vaak tarieven berekenen waarmee ze nau welijks rond kunnen komen. Om de zaak toch draaiende te houden nemen de bazen het niet altijd zo nauw met de CAO of het Rijtijdenbesluit. Chauffeurs maken soms werkweken tot negentig uur. Om die over tredingen tegen te kunnen gaan werd vier jaar geleden in de EEG de tachograaf ingevoerd, een apparaatje in de auto, waarmee de rij- en rusttijden van de chauffeur worden gecontroleerd. De in voering van de tachograaf ging in 1974 gepaard met spektaculaire acties van vrachtwagenchauffeurs, die een tijdlang de grensovergangen blokkeerden. a XDie de eerste ikheden is veilig ge- 1 het hele genomen favoriet is 'rond-ver- 1. wegen) cijferd op lijk is, aldus de Centrale. Bij de verdeling van de wonin- ba ndstad I iljoengul- (Van onze Haagse redacteur) DEN HAAG. In augustus werd het roerige wereldje van het beroepsgoede- renvervoer opgeschrikt door het besluit van de Commissie Vervoersvergunningen praktijken op te kunnen treden werd vorig vier ondernemingen een rijverbod van twee weken op te leggen. Onderzoek van de Loon Technische Dienst had uitgewe zen dat zij zich niet hielden aan de Collec tieve Arbeids Overeenkomst. Een van de overtreders was Betra B.V. uit Bever wijk. Gisteren verschenen de vier trans porteurs voor de Raad van State, waar hun beroep op de Kroon werd behandeld. Het viertal verzocht de Kroon de straffen ongedaan te maken. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK Vrijdagmorgen om kwart over elf werd de brandweer gewaar schuwd voor een brand in een schuurtje aan de Irenestraat. Er moesten drie brand weerlieden met persluchtmaskers en twee hogedrukstralen aan te pas komen om te voorkomen dat de brand zich naar belen dende percelen zou uitbreiden. In het schuurtje bevond zich een grote verschei denheid aan goederen. De brandweer haalde er onder meer een gastank uit. Over de oorzaak en de schade zijn nog geen nadere bijzonderheden bekend Voor de meeste Heemskerkse strandbe- zoekers zal het bekendste object onge- ^hadden. In het Noordhollands Duinreservaat bevinden zich verspreid nog een twintig tal bunkers en gangenstelsels uit de twee de wereldoorlog. Deze objecten zijn hoewel goed afgedekt met zand en afge sloten nog steeds trekpleisters voor de jeugd, die het natuurlijk prachtig vindt juist in die gangen te graven en de bun kers voor spelletjes te benutten. Vooral dat graven en openbreken is niet zonder Voor zover de ondernemers gisteren schuld bekenden, bleken ze allemaal spijt van hun daden te hebben en beloofden ze beterschap. Geen van vieren was men het echter eens met de onvoorwaardelijke straf. Een voorwaardelijke intrekking als een eerste waarschuwing zou volgens hen redelijker zijn geweest. De Commissie Vervoersvergunningen heeft onvoor waardelijke sluiting geëist en op die ma nier een afschrikwekkend voorbeeld te stellen, zo beweerden de ondernemers gis teren. „Maar op den duur zou deze tijdelij ke maatregel weleens levenslang kunnen worden”, aldus één van de pleiters. van en naar Hoogovens door het Heemskerkse duingebied er niet mogen komen. Ook de FNV Noord-Holland laat zich in die zin uit. De Centrale voegt er nog aan toe, dat een andere oplossing zou kunnen worden gevonden in de aanleg van een viaduct en uitbreiding van het tunneltracé Beverwijk De FNV pleit voor een ondertunneling van het Noord- zeekanaal voor met name fietsers en bromfietsers. Een Wijkertunnen acht men zeker noodzakelijk, maar niet alleen het gemotoriseerd snelverkeer vraagt aandacht, ook de milieuvriendelijke en weinig ruimte vragende vervoersmiddelen als fietsen en bromfietsen moeten een volwaardige plaats in het totale verkeer krijgen. Van daar die FNV-roep om een fiets en bromfietstunnen bij of in Amsterdam èn in of nabij de IJmond. De FNV Noord-Holland geeft in de reactie aan waarom men de Markerwaard graag ingepolderd wil zien. Daar zou de tweede luchthaven gesitueerd kunnen worden en de nieuwe polder biedt voorts ruimte om geschikte werk- gelegenheidsvormen te scheppen, verkeersvoorzieningen aan te leggen en voor aanvullende woningbouw ten behoe ve van de overlopers te zorgen. Voorts ziet de FNV de ingepolderde Markerwaard als een uitstekend gebied voor sociaal-recreatieve doeleinden. De tuinders zijn door de hoge prijzen van de andijvie waarschijnlijk weer de tuin ingegaan en kwamen nog met flinke voorraden, waar in het begin van de week tot 145 cent per kilo voor werd betaald. Door de ruime aanvoer kwamen de prijzen wel onder druk te staan. Er werd van 55 tot 119 cent per kilo voor betaald. De prei blijft rustig op een prijs draaien tussen de 55 en 75 cent per kilo. Voor het overige verschilden de prijzen niet zo veel van die in de vorige week. De bospeen liep bij een aanvoer van 1000 bos iets in prijs terug tot Inet even boven een gulden per bos. Er paren nog 2200 bosjes radijs en die lever den 57 cent per bosje op. Vrijdag waren de prijzen: andijvie 55- 119, bleekseldery 26, boerenkool 14-32, bospeen 85-105, seldery 24-60, breekpeen 12-22, groene kool 18-31, knolseldery 28- 57, peterselie 12-34, prei 59-74, radijs 37-57, rode kool 15-23, sla 48-55, spruiten 58-66, tomaten 700-980, uien 12-36, waspeen 28- 70. De agenda vermeldt onder andere ad viezen inzake kasgeldvoorzieningen en een bespreking van de verhoging van hon- debelasting, marktgelden en havengel den. Voorts worden adviezen besproken inzake de vaststelling van de „Verorde ning begraafrechten 1979”, legesverorde- ning en de precario- en retributieverorde- ning 1978. Aan de Zwarteweg in het Heemskerkse duingebied is de Haagse slopersfirma Van Eek al druk bezig een bunker uit te graven en te slopen. gratis kaarsen Een fiets- en brom fietstunnel zou volgens de Vak centrales NW/ NKV wel gewenst zijn om ook deze milieuvriendelij ke voertuigen een volwaardige plaats in het ver keer te geven. T n©

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 7