d hi k Noorderkerkkoor viert AVRO-EEKHOORNS IN SANTPOORT Erespeld en horloge voor M. Snijders rs 25 H< BOUW TIMMERWERK zilveren jubileum Werkgroep zoekt steun bij burgerij voor uitstippelen inspraakprocedure o ijmonclnicuws d 30% KORTING ant I NIEUWE KOERS WELZIJNSBELEID IN VELSEN NOG ZEER MISTIG i I Ook dirigent Beijlevelt jubileert Onzekerheid St. Nicolaasviering ST. NICOLAASRIT DE RIJMONDERS Bromfietser gewond na aanrijding met auto Drie aanvragen voor hinderwetvergunning Sint Nicolaasfeest bij sportclub VVB buurthuis „De Spil” Zondebok” REORGANISATIE- UITVERKOOP Triumph en Lovable I 5 VELSEN-IJMUIDEN 4 WOENSDAG 2 9 NOVEMBER 19 7 8 IN ONZE f. I I meer dan 30 kleuren I I brei voordelig tijdelijke prijs per bol verkoopavonden geopend van 7 tot 9 uur liamumMU -lingerie B balken plafonds; verlaagde pla fonds; Interieurbetimmeringen; hardhouten kozijnen; keukenver- bouwingen enz. Eigen werk plaats. Korte levertijden Vrijblijvende prijsopgave. JUUANAKADE 4 - IJMUIDEN TEL. 02550-22756 (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. De ambtelijke werkgroep die de afgelopen maanden de eerste stappen zette voor een nieuw Velsens welzijns beleid op basis van een vierjaren plan blijft hiervoor in gewijzigde samenstelling de startmotor. Bij de diverse welzijnsinstanties in de gemeente worden gegadigden ge zocht om als „ingezetene-met-ken- nis-van-zaken” in deze werkgroep zitting te nemen. ZTTT (ADVERTENTIE) ■taler de nd) Met uitzondering van een woordvoerder nd (ADVERTENTIE) (AD VERTENTIE) w teren in iwings- in grote taal 3,9 lening. bben de ianschaf moeten Ameri- i bedrag Verder honder- itrustin- in West- de in de "ikaanse i echter t Ameri- oorzitter luidelijk 'al is, de voor de hebben oven dat goed is en gelo- or vijan- laid zou de aan- etn mili- idustrie- 1 spelen. op 11 en srste Eu- akkoord •nkomst ■htvaart- >rd gete-l i tussen tend ge rkeer en endaags /an Ver de steun nistische Amerika in deze O uur uur IJMUIDEN. Op het stadhuis van Vel- sen liggen bij de gemeentesecretarie ter inzage drie van alle vereiste bijlagen voor ziene verzoeken ingevolge de hinderwet. In alle drie de gevallen gaat het om het uitbreiden en wijzigen van een verkoop punt voor motorbrandstoffen (benzine pomp). De verzoeken zijn van het motorhuis IJmond BV aan de Wijk aan Zeeërweg 107 in IJmuiden en de oliemaatschappijen Gulf Oil en Shell, beide gevestigd te Rot terdam, die de vergunningen aanvragen voor hun verkooppunten aan respectieve lijk de Wenkebachstraat 146 te Velsen- Noord en de Heerenduinweg 56 te IJmui den. Woensdag 13 december wordt om tien uur ten stadhuize een hoorzitting gehou den, waarop belanghebbenden hun even tuele bezwaren kunnen toelichten. Alleen de mensen die op de hoorzitting versche nen zijn kunnen later in beroep gaan tegen de beslissing van de gemeente. De gemeenten zullen voorgestelde be leidsveranderingen die in 1980 en daarna wel mogelijk zullen zijn hard moeten ma ken aan de hand van vierjarenplannen, waarvoor in Velsen dinsdagavond de eer ste stap werd gezet, een jaarprogramma en verordeningen waarin de inspraak voor de beleidsvoering en de subsidieverstrek king duidelijk zijn geregeld. Vanuit de zaal werd dinsdagavond aan gedrongen op speciale aandacht voor het gecoördineerde bejaardenwerk (SDAB- VELSEN-NOORD. De voetbalvereni ging WB uit Velsen-Noord organiseert vrijdagavond en zaterdagmiddag het tra ditionele Sint Nicolaasfeest in het pavil joen Koningsveld op het sportpark Roos- wijk. Vrijdagavond begint het feest om acht uur, en is bestemd voor alle senioren leden en donateurs met hun vrouwen, ver loofden en vriendinnen. Aan deze avond wordt onder meer meegewerkt door het Kennemer Duo, dat voor de muzikale om lijsting zorgt. Zaterdagmiddag is er een Sint Nicolaasfeest voor de jeugd, dan wor den onder meer een aantal tekenfilms ge draaid en de film „Dolle Boel” met in de hoofdrol Norman Wisdom. De jeugdleden krijgen tijdens het feest, dat om twee uur begint, diverse versnaperingen. De starttafel is geopend om 13.00 uur. De eerste deelnemer vertrekt om 13.31 uur. De prijsuitreiking zal tussen 4 en 5 uur plaats vinden in het verenigingsgebouw van de Petruskerk. Sint Nicolaas en zijn zwarte knechten zullen daarbij aanwezig zijn. De opdrachten voor de kinderen zijn verdeeld in drie leeftijdscategorieën. Inschrijving bij G. Huybers-van Abbevé, Planetenweg 100, IJmuiden. voorzitter Pöttker), de zogenoemde spor tieve recreatie, en het werk dat in Velsen verzet wordt voor invaliden en multiple sclerosepatiënten. In de schriftelijke infor matie vooraf werden tien welzijnssectoren genoemd die in een te vormen plenaire commissie ter voorbereiding van een vier jarenplan voor de welzijnssector vertegen woordigd zouden moeten zijn. Bovenge noemde activiteiten bleven daarbij onge noemd. IJMUIDEN. De automobielvereni- ging De Rijmonders organiseert zondag 3 december een St. Nicolaasrit. De goedhei- ligman heeft zich zelf bezig gehouden met het uitstippelen van de route waar onder meer opdrachten voor kinderen in ver werkt zijn. Homofilie. Op de vrijdagavonden 1, 8 en 15 december houden de samenwerken de Santpoortse kerken een cursus over „Homofilie, wat is dat eigenlijk?” De lei ding is in handen van ds. J. F. van Woer den; medewerking verleent de psychiater VELSEN-NOORD. Voor het Noor derkerkkoor van de Nederlands Hervorm de gemeente in Velsen-Noord wordt het zondag een belangrijke dag in verband met de viering van zijn vijfentwintigjarig bestaan. De feestelijke herdenking begint met een kerkdienst die om 10.00 uur be gint. Bij deze viering zal zeker ook dirigent B. J. Beijlevelt die gelijktijdig bij de oprich ting van het koor de dirigeerstaf ter hand nam in het zonnetje worden gezet. Boven dien zullen vier koorleden eveneens in hetzelfde jubileum delen wegens hun trou we lidmaatschap gedurende al deze jaren terwijl twee van hen tevens in de gehele periode deel uitmaken van het bestuur. VELSEN-NOORD. Gistermorgen om kwart voor elf is een 17-jarige bromfietser uit IJmuiden op de hoek van de Wijker- straatweg en de Wijkeroogstraat aangere den door een 61-jarige automobilist uit Velsen-Noord. De aanrijding werd veroor zaakt door de automobilist, die de brom fietser geen voorrang verleende. De be stuurder merkte de bromfietser te laat op doordat hij werd verblind door de laag staande zon. Bij het ongeluk raakte de bromfietser gewond aan het linkerbeen, na te zijn behandeld in het Zeeweg Zieken huis kon hij naar huis. dentehuizen in de omgeving wat onder meer donderdag 21 december staat te ge- dr. F. M. Harms. De bijeenkomsten heb ben plaats in de parochiezaal aan de Frans Netscherlaan in Santpoort-Noord. beuren met een uitvoering voor de patiën ten in het Rode Kruis ziekenhuis te Bever wijk. Een bijzonderheid is dat uit het koor een toneelgroep je is voortgekomen dat met succes een feestavond in april verzorgde en de inwoners van het bejaardentehuis „Westerheem” in Heemskerk veel genoe gen verschafte. Na de kerkdienst zal in het naastgelegen clubhuis van de kerk aan de Dijckmans- straat een receptie worden gehouden waarbij ieder die daarvoor belangstelling heeft gaarne wordt verwacht. Kinderbescherming. De zes paviljoens hadden elk een vertegenwoordiger afge vaardigd om de eekhoorns in ontvangst te nemen. Dat niet elk beest een redelijke overeenkomst met een echte eekhoorn vertoonde bleek wel uit de uitroep „Deze heeft polio”, die een van de kinderen slaakte toen hij een van de exemplaren in zijn handen hield. Na afloop moest Frank Kramer nog even de klas in van de Sint Willibrodschool, waar alle 66 kinderen uit het tehuis naar school gaan, om handteke ningen uit te delen en te demonstreren hoe je een bal hoog kon houden. Een wedstrijdje op dit onderdeel met een der leerlingen eindigde in een onbeslist. landen bezorgd ■enoemd van Bui dat dit met toest. K.v.K. 18-11-78 tot 17-1-79 PLANETENWEG 26-28 IJMUIDEN-TEL. 11888 akkoort van te oer nas 79 krij| js Angt lationak agsrechi t bekend IJMUIDEN. In het ontvangcentrum van Hoogovens viel de heer M. Snijders uit Heemskerk afgelopen maandag een huldiging ten deel naar aanleiding van zijn 40-jarig jubileum bij dit bedrijf. De heer Snijders was hier tot voor kort werk zaam als voorman gloeiovens bij Koud- bandwalserij 1. Het koor is opgericht om de kerkzang te ondersteunen en te begeleiden, speciaal in bijzondere diensten. Voorts is ook naar buiten opgetreden in verschillende bejaar- een fraaie schemerlamp als jubileumge schenk. De heer Van Schaik bood een tuinbank aan als cadeau van de oud-colle- ga’s van de jubilaris. VELSEN. Het buurthuis De Spil aan de Rembrandtlaan in IJmuiden-Oost staat zaterdag helemaal in het teken van een Sinterklaasviering waarbij de jeugd, maar ook de ouderen uit de omliggende wijk betrokken worden. St. Nicolaas houdt ’s morgens tussen elf uur en half een in hoogst eigen persoon audiëntie in het buurthuis voor kinderen van de kleu terschool en de eerste drie klassen van de basisscholen. Tussen twee uur en half vier ’s middags worden de ouderen bij St. Nicolaas ver wacht. Voor de grotere kinderen van de basisschool (vierde, vijfde en zesde klas) wordt rond die tijd in „De Spil” een Sinter- klaas-songfestival gehouden. Deelnemers kaarten aan het feest van zaterdag kunnen tot vrijdagmiddag vier uur bij het buurt huis worden afgehaald. subsidieverstrekking en van grotere subsi diebedragen niet of nauwelijks sprake zijn. Gemeenten met een achterstand op welzijnsterrein zitten daarmee lelijk in het schip. Voor dat soort situaties heeft het rijk echter een potje van zes miljoen gul den achter de hand. Het op de been hou den van lopende welzijnsactiviteiten wordt de eerstvolgende jaren het uitgangs punt voor Velsen en andere Nederlandse gemeenten. ir Kleindochter Mirjam (rechts) helpt bij het omgespen van het gouden horloge, een van de feestgeschenken voor jubilaris M. Snijders. van de ANJV, een communistisch getinte jeugdgroep, sloeg die gedachtengang rede lijk goed aan bij de aanwezigen die hoofd zakelijk voor het stellen van vragen achter de microfoons verschenen. De ANVJ’er zag de voorgestelde decentralisatie als welbewuste poging een stuk overheidsve rantwoordelijkheid af te schuiven naar een bestuurslaag die bij een falend beleid de zondebok zou worden. „Heel juist. Ge maakte fouten worden direct gesignaleerd maar eveneens de toppers in de beleids voering. In het eerste geval is daar altijd de gemeenteraad bij de hand om de betrok ken wethouder ter verantwoording te roe pen. Een uiterst gezonde situatie” zo repli ceerde de woordvoerder van het ministe rie, die overigens niet opzij ging voor de scherpe kantjes van de rijksbijdragerege- ling die voor de sociaal-culturele activitei ten op stapel staat. Op papier krijgt de overdracht van bevoegdheden in de wel zijnssfeer zijn beslag op 1 januari 1979. In afwachting van een definitieve wettelijke regeling (Kaderwet Welzijnswerk 1980) kan van ingrijpende verschuivingen bij de tehuis Sint Raphael aan de Middendui- nerweg 44 in Santpoort-Zuid om daar 35 speelgoed-eekhooms te overhandigen. De ze overhandiging vormde het slot van de door deze omroep georganiseerde actie, waarbij uit door kijkers ingestuurde speelgoed-eekhooms een mascotte werd gekozen voor de Olympische Spelen voor gehandicapten, die in 1980 op Papendal bij Arnhem worden gehouden. Gistermor gen werden twee exemplaren uitgekozen, de overige inzendingen (ongeveer drie honderd) werden verdeeld over zeven kin dertehuizen. De tehuizen, die over het hele land verspreid zijn, zijn geselecteerd met medewerking van de Raad voor de Sinterklaasactie. De afdeling Sant poort van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen heeft een Sinterklaasactie georganiseerd ten behoeve van geestelijk gehandicapte kinderen. De leden hebben speelgoeddieren en poppen vervaardigd die vrijdagmorgen half tien worden inge zameld op een bijeenkomst in het Wijkcen trum aan de Burgemeester Enschedélaan. De speelattributen komen ten goede aan enige kinderverblijven in Haarlem. Bedrijfsdirecteur ir. W. Singer gaf in een korte felicitatiespeech een terugblik op de loopbaan van de jubilaris bij het staalbe drijf. Als 20-jarige maakte hij zijn entree bij Walserij Oost. Zijn werkzaamheden concentreerden zich al gauw rond de gloei ovens van deze produktie-afdeling. Na een tussenliggende periode bij Breedband vormde de Koudbandwalserij 1 enkele ja ren geleden de afsluiting van Snijders’ loopbaan bij Hoogovens. Na overhandiging van de gebruikelijke geschenken, de bedrijfsspeld met briljant en een gouden armbandhorloge met in scriptie, kwam ir. W. Hoenselaar aan het woord als directe chef van de jubilaris bij Koudbandwalserij 1. Hier maken dit jaar niet minder dan negen werknemers hun veertig dienstjaren vol. De heer Snijders is de zevende in de rij. Andere sprekers waren de heer J. van Schaik, verbonden aan het onderdeel blikafwerking van Koudband 1, en de heer H. Rijbroek, oud- collega van de jubilaris. Na een geestige jubileumwens op rijm overhandigde deze „Dat houdt niet in dat uw taakgebied daarmee buiten een nieuwe bijdragerege ling komt te vallen”, zo stelde wethouder Scheeper de vraagstellers genist. Bij de afgevaardigden in de zaal van de Stich ting O.I.G. (Ontspanning voor Invaliden en Gehandicapten), de SDAB (Stichting Dienstverlening aan Bejaarden, de recre atieve sport in Velsen en de Velsense M.S.-groep bestond op dit punt volstrekte onzekerheid. ir De Burgerzaal tijdens de informatiebijeenkomst dinsdagavond. Wethouder H. J. Scheeper kon steunen op de deskundigheid van functionarissen van CRM en het Provinciaal Opbouworgaan bij de beantwoording van de op hem afgevuurde vragen. Frank Kramer en Jack van der Voorn, de presentatoren van AVRO’s Sportpano- rama, waren gistermiddag in het kinder- De gemeente gaat met ingang van 1 januari 1979 conform een gewijzigde bij drageregeling als subsidieverstrekker op treden voor plaatselijke welzijnsactivi teiten. De straks uitgebreide werkgroep werkt een voorstel uit waarin de regels voor een te starten inspraakprocedure, het tijdschema daarvoor en de rol van de welzijnsinstanties daarbij nauwkeurig omschreven staan. Tijdens de dinsdagavond in de Burger zaal gehouden informatie- en discussiebij eenkomst werd dit als eerstvolgende werk- fase genoemd bij de voorbereiding van een vierjarenplan voor het welzijnsbeleid in de gemeente Velsen. Wethouder H. J. Scheeper van welzijns zaken, die de bijeenkomst voorzat, raakte aan de hand van gestelde vragen snel op de hoogte van de zwakke punten in de verstrekte voorinformatie. De Burgerzaal van het Velsense stadhuis was dinsdag avond tot de laatste plaats bezet met ge meentenaren die direct of zijdelings be trokken zijn bij het welzijnswerk in de gemeente. Na wat inleidende informatie gaf de wethouder de microfoon over aan een woordvoerder van het ministerie van CRM in de Inspectie Noord-Holland. Deze gaf duidelijk aan waar voor het ministerie de voordelen zitten van een toch wel ingrij pende delegatie van bevoegdheden op wel zijnsterrein. Meer overzicht en een meer afgewogen subsidiestelsel spelen hierbij de hoofdrol. De opzet is doublures en elkaar overlappende bijdrageregelingen weg te werken door de opstelling van een geheel nieuw subsidiëringsschema waar bij de gemeenten de grootste vinger in de pap krijgen. Het afwentelen van een stuk welzijnsbeleid op de gemeenten werd niet meer dan logisch genoemd door de CRM- woordvoerder. „Het gaat om de bestuurs laag die het dichtst bij de dagelijkse prak tijk zit en daardoor nauwkeurig van de tekorten en heersende behoeften op de hoogte is”.

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 5