Scheidende voorzitter van VVV maakte balans op van acht jaren politienieuws jeugdgroep uit Zwaansmeer 0 Geen home voor ANJV krijgt Moenslokaal. veilingen beverwijk ijmondnieuws Uw Opeldealer voor de I Jmond J Het Motorhuis IJmond &n Oi fij neemt VERHUUR ZOMERHUISJES IN DISCUSSIE Voorlichting in Beverwijk Politie neemt schaatsplanken in beslag Weer aanrijding op beruchte kruising „Westerhout” contributie- maatregelen I tff 9 BEVERWIJK-HEEMSKERK 19 7 8 NOVEMBER WOENSDAG 2 9 IJmuiden-Plein1945-52 TO 3L’ gaat het sluipverkeer door het Heemskerkse duingebied aan pakken. o, F Honderd woningen in aanbouw in wijkje bij Beneluxlaan nieuw (Van een onzer verslaggeefsters) ü- Een schetstekening van het ontwerp. Beverwijk pakt sluipverkeer duingebied aan (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) OPEL (Beverwijk, Heemskerk, Velsen en IJmuiden) ook voor leasing/inruil/financiering BEVERWIJK. De tennisclub „Wester- hout” heeft tijdens de buitengewone leden vergadering in de Nieuwe Slof een aantal zaken met de leden doorgenomen. „Wes- terhout,, kent thans 800 leden en die grote belangstelling voor de tennissport brengt voor het bestuur problemen met zich mee. De tennisbanen in het park Duinwijck kunnen het ledental nauwelijks verwerken en de wachtlijst is nog groot. Om uit de problemen te geraken heeft het bestuur gesteld dat de contributie, honderd gulden per jaar, vóór 1 februari betaald dient te zijn. Is dat niet gebeurd dan wordt men van de ledenlijst af gevoerd en kunnen anderen die plaatsen innemen. De verga dering had er Wat moeite mee om gezinnen met kinderen een financiële regeling aan te bieden. Die contributie-betaling in ter mijnen was een voorstel van het bestuur, dat tenslotte door de leden werd gemach tigd die maatregel toch uit te laten voeren. De banen van „Westerhout” zijn vooral in de avonduren druk bezet. Voortaan zullen de leden nu over een pasje met foto moeten beschikken, dat, als er wordt ge speeld, op een bord moet worden ge plaatst. Een andere belangrijke zaak was het ovememen van het tennispark Duin wijck van de NV Mij tot Exploitatie van tennisbanen in Beverwijk. Voorzitter P. Janssen had een uitgebreid overzicht ge maakt van de onderhandelingen met de gemeente, die het clubhuis in eigendom heeft. Het bestuursvoorstel om met de NV. de zaken verder af te handelen, werd met algemene stemmen aangenomen. De belangstelling van de zijde van de Beverwijkse woningzoekenden voor deze woningwetwoningen is zeer groot en men zal dus geen enkele moeite hebben met het verhuren van deze huizen, waarvan de gemiddelde huur prijs in feite betrekkelijk laag is, maar voor Beverwijkse begrippen toch nog weer hoog voor sociale woningbouw. In de eerste week van juni is de eerste paal geslagen en de bouwtijd is toen berekend op anderhalf jaar en vol gend jaar omstreeks deze tijd zullen de eerste woningen mogelijk al kunnen worden opgeleverd. Om tot een aanvaardbare huurprijs te komen ontwierp De VW wil zich in gaan zetten voor een nieuwe camping in de badplaats. Dat het jaar 1978 niet gunstig is geweest voor Wijk aan Zee zal niemand verbazen, gezien het slechte zomerweer. Voor 1979 zijn er al weer heel wat aanvragen binnen. Van de belastingdienst heeft het bestuur een verzoek gekregen om cijfers ter be schikking te stellen ten behoeve van de statistiek over het verhuren van logeerac- commodaties. Zoals de meeste WV’s voelt men daar in Wijk aan Zee niets voor. Iedereen moet maar zijn eigen inkomsten opgeven en daar haalt men dan maar de statistische gegevens uit, was de redene ring van de aanwezigen. De hotels in de IJmond ontvangen veel gasten via het bedrijfsleven. Volgens de hoteleigenaren worden ook vaak goedko pe zomerhuisjes aangeboden. Het woord „ronselen” viel zelfs. Men beschouwt dat als een kwalijke zaak, want in maart wor den de tijdelijke bewoners van die huisjes weer op straat gezet. Er is weinig tegen te doen, zo bleek uit de lange discussie over dit punt tijdens de vergadering. Penningmeester F. Heine bracht verslag uit over de zomerevenementen. Er was een tekort van 300,-, maar staande de verga dering werd dit bedrag bijgepast. „Zo ken nen we onze VW-leden weer”, was de conclusie van voorzitter Ter Horst, die daarna afscheid nam, samen met me vrouw De Knecht. Zij werden door de heer Heine bedankt voor hun lang niet gemak kelijke werk. De heer Ter Horst kreeg een polshorloge en mevrouw De Knecht ont ving een enveloppe met inhoud. Het perso neel bood bloemen aan. Als nieuwe be stuursleden werden gekozen de heren J. F Doesburg en M. Kramer uit Beverwijk. architekt J. Bouwsema van het architektenbureau „Marti ni” uit Groningen tamelijk smalle, diepe woningen in acht types met aan de IJsselstraat ten hoogste twee woonlagen en aan de Neckarstraat ten hoogste drie woonlagen. In het plan zijn vijf bejaardenwoningen opgenomen en vier aangepaste woningen voor gehandicapten. De gemiddelde bouwprijs bedraagt nog geen honderd duizend gulden en niettemin krijgen alle huizen hardhou ten kozijnen, thermopane beglazing en een warmwater voorziening via de centrale verwarmingsinstallatie. Een aantal woningen krijgt een dakterras. Van links naar rechts mevrouw De Knecht, de heer Heine en ex-voorzitter H. E. M. ter Horst. Brandje. Om vier uur dinsdagmiddag werd de brandweer door de Beverwijkse politie gewaarschuwd voor een brandje, dat een 27-jarige chauffeur aan het stoken was op een braakliggend terrein achter de Goede Raadkerk. De brandweer bluste het vuurtje en de chauffeur kreeg een proces verbaal. Diefstal. De uitvoerder van de bouw van bedrijfsruimte voor Stoutenbeek aan de Parallelweg heeft aangifte gedaan van diefstal van zestig hechthouten vloerpla ten ter waarde van 3500 De bewoners van het duingebied klagen steen en been over het autoverkeer, dat op de Rijksstraatweg rechtsaf slaat en via de smalle weggetjes in het duingebied de nieuwe Caeghweg opzoekt om snel bij Hoogovens te kunnen komen. De automo- IJmuiden Wijk aan Zeeërweg 107-113 en 160 telefoon 02550-2 34 50* BEVERWIJK. Het Algemeen Neder lands Jeugd Verbond heeft van het ge meentebestuur toestemming gekregen een lokaal in het gebouw aan de C. H. Moensstraat nr. 5 in gebruik te nemen. Deze oplossing van het huisvestingspro bleem van bet ANJV is slechts tijdelijk. Zodra de Peregrinus Stichting toestem ming heeft gekregen de benedenverdie ping van het gebouw te verbouwen, zal het ANJV naar een andere ruimte moeten omzien. „Het Hoogovensverkeer dat op de Caeghweg stopt om linksaf de Creutz- berglaan in te rijden, veroorzaakt op de tweebaansweg filevorming. Dat moeten wij tegengaan, hetgeen de maatregel te vens een aanvaardbare verkeerstechni sche onderhouw geeft want je bestrijdt met het linksafverbod een gevaarlijke si tuatie ter plekke”. verkoop en service: Inbraak. Opnieuw is er ingebroken in de Cupertinoschool bij het Stadskantoor. Er werd alleen rommel gemaakt en over de stencilmachien is een fles chocolade melk gestort. BEVERWIJK. Donderdag 30 novem ber vergadert van half acht af de voor lichtingscommissie in het Stadskantoor. Beverwijk Koningstraat 40-42/hoek Markt telefoon 02510-2 9162* (Van een medewerker) WIJK AAN ZEE. Positieve en nega tieve geluiden waren er te vernemen tij dens de dinsdagavond in „De Moriaan” gehouden druk bezochte ledenvergade ring van de VVV, afdeling Wijk aan Zee- Beverwijk. Voorzitter H. E. M. ter Horst verheugde zich over de grote belangstelling van de leden en hij constateerde, dat het jaren geleden was, dat ook de hoteldirekties de vergadering bijwoonden. De aftredende voorzitter blikte even terug op de acht jaren van zijn voorzitterschap. Acht jaren geleden trof hij bij de VW een chaotische toestand aan en een aan zienlijke financiële schuld. Beide konden worden weggewerkt en de VW heeft nu weer het volste vertrouwen. Jammer vond de scheidende voorzitter het, dat de leden zo weinig belang tonen bij een goed draai ende VW. In enige jaren tijd heeft men meer dan 250 bedden voor overnachtingen verspeeld, een aantal leden bedankte en zo zijn er nog meer aanwijzingen voor een geringe inzet. Met bescheiden middelen kon toch steeds een bescheiden program ma van zomerevenementen worden uitge voerd. „De VW staat achter alle plannen die het welzijn van de badplaats beogen. Laat men ons niet in de rug aanvallen maar laten we gezamenlijk proberen in onderling overleg te redden wat er aan Wijk aan Zee te redden valt”, aldus de heer H. E. M. ter Horst, die de hoop uitsprak dat er een goede samenwerking zal ontstaan tussen de VW en de Stichting Toerisme. Verheugd meldde hij dat in Beverwijk het nieuwe kantoor in gebruik is genomen in het NS-station. Besproken wordt de verzorging van een voorlichtingsstand in de openbare biblio theek aan de Kerkstraat; de voorlichting van burgers en scholen met betrekking tot de komende Europese verkiezingen, de voorlichting op de scholen met betrekking tot de vervuiling van de plantsoenen en de rattenbestrijding en de plaatsing van een mededelingenbord bij de ingang van het Stadskantoor. Verder staan nog de stand van zaken rond de uitgave „Wegwijs in Beverwijk” en de begrotingspagina 1979 op de agenda. ri- Honderd woningwetwoningen verrijzen in een snel tempo aan de IJsselstraat en de Neckarstraat, opzij van de Beneluxlaan. BEVERWIJK. De bouw van honderd woningwetwo ningen van de woningbouwstichting „St. Willibrordus” aan Neckarstraat en IJsselstraat bij de Beneluxlaan vordert geheel volgens het schema. De laagbouw komt zeer snel naar men hoopt vóór het intreden van de vorstperiode onder de kap. Voor de hogere bouw, aan de zijde van de bestaande hoogbouw, zal dat wat later worden. De contouren tekenen zich duidelijk af en geven al een indruk van hoe dit woonwijkje er uit zal gaan zien. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Het verzoek van en groep jongeren in de wijk Zwaansmeer om ergens in de wijk een eigen onderkomen te mogen stichten, is door het voltallige colle ge van B. en W. afgewezen. De oplossing van het „huisvestingsvraagstuk” is door het college terug verwezen naar de inder tijd ingestelde werkgroep die met de groep Zwaansmeer contacten onderhoudt. In het nadere overleg zal ook het overlegorgaan van het jeugd- en jongerenwerk betrokken worden. Volgens wethouder C. Bodewes wil het college geen precedent scheppen door de groep een onderkomen aan te bieden. Naar het idee van de wethouder zijn in eerste instantie de buurthuizen de aange wezen instanties die voorzieningen voor het jongerenwerk kunnen scheppen. Het college beslist dinsdag tijdens het weke lijks collegeberaad tevens, dat de nood- kantine bij het veld van Jong Hercules, waar de groep verbleef, verwijderd dient te worden. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. De politie in Heems kerk gaat strenger optreden tegen het ge bruik van schaatsplanken op de openbare weg en op openbare voetpaden. Er worden Processen-verbaal opgemaakt en de schaatsplanken worden in beslag geno men. Wijk aan Duin. Donderdag a.s. is er in het buurthuis aan de Wilgenhoflaan een sinterklaaskienavond. Aanvang 20 uur. In Wijk aan Duin wordt ook aan recreatieve sportbeoefening gedaan. Zo is er voor tie ners van 13 tot 17 jaar op dinsdagmiddag van vier tot vijf uur de gelegenheid bad minton te beoefenen. De Lichtboei In het buurtcentrum „De Lichtboei” wordt vrijdag 1 december weer een kienavond voor volwassenen ge houden. De Schans In het buurtcentrum „De Schans” worden vrijdagavond 1 december kienwedstrijden gehouden voor zowel vol wassenen als kinderen om Sinterklaasprij- zen. In dit buurcentrum wordt vrijdag 1 december vanaf vier uur een filmvoorstel ling gegeven voor de kinderen van 7 tot en met 12 jaar. Vertoond wordt „Tsjetan, de Indianenjongen”. HEEMSKERK. Even na half twee deed zich dinsdagmiddag weer een aanrij ding voor op het zo langzamerhand be ruchte kruispunt Carel van Manderstraat/ Ruijsdaelstraat. Een 22-jarige chauffeur uit Tiel stopte wel voor de voorrangskrui- sing, maar bij het optrekken werd hij zodanig door de laagstaande zon verblind, dat hij een 49-jarige fietser uit Heemskerk niet opmerkte. De vrouw is met een hoofd wond en een hersenschudding in het St. Jozef ziekenhuis opgenomen. Wethouder F. Kaebisch jr. vertelde dinsdagmiddag, na de wekelijkse college vergadering, dat op de Caeghweg een bord zal worden geplaatst dat het verkeer verbiedt linksaf de Creutzberglaan in te slaan. De Beverwijkse portefeuillehouder heeft onlangs overleg gevoerd met zijn Heemskerkse „verkeerscollega” en deze oplossing van het sluipverkeersprobleem in het duingebied besproken. Tegen paal. Op de kruising Koning- straat/Breestraat reed een 26-jarige chauf feur uit Velsen-Noord dinsdagmiddag te gen een verkeerszuiltje op het nieuwe vluchtheuveltje. Zijn echtgenote is met lichte verwondingen naar het Rode Kruis Ziekenhuis gebracht, maar zij kon later weer naar huis. L J BEVERWIJK. De noteringen op de Beverwijkse veilingen waren maandag als volgt: Bloemen: anjers 20-55, trosanjers 200- 350, chrysanten 100-280, jaarrond 58, per stuk 70-80, freesia 10-34, hyacinten 35-45, iris 30, narcissen 16-18, nerinen 20-56, or chidee 45-165, roos 40-65, babyroos 12-36. Planten: cyclamen 250-500. Groenten: andijvie 72-128, boerenkool 42-65, bospeen 115-127, selderij 32-50, groe ne kool 48, knolselderij 40-61, peterselie 62-76, radijs 41-45, rode kool 10-22, sla 35- 39, spruiten 58-65, tomaten 540-1040, uien 14-38, waspeen 30-31. (Van een onzer verslaggevers) bilisten ontwijken via die route door het DDirDDuriTir r duin de stoplichten bij de kruising Alk- BE VERWIJK. Het college maarseweg/Verlengde Plesmanweg en even verder de lichten bij de Kuikensweg. Volgens de wethouder heeft de gmeente Heemskerk het Beverwijkse college nim mer gevraagd een oplossing te bedenken voor het sluipverkeer. „Wel een actiegroep uit het duingebied, maar het is beter op de plek waar het sluipverkeer start, een maat regel te nemen dan in het duingebied zelf allerlei verbodsbepalingen in te stellen”. De Beverwijkse wethouder is er van overtuigd een maatregel te hebben geno men die het probleem daar aanpakt waar het moet worden aangepakt en zeker ef fectief zal gaan werken. ‘M És 3*1 fe.

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 9