1 oppositie Koren op molen van /WÖNEN\ /INTOPFaRM\ B. en W. erkennen JAM1N ruiterlijk gemaakte fouten CDA: Schilletje, Waterakkers en Meerestein volbouwen De gein van marsepein, (h wortel,’n kaasje, 'n kunst.... nou ja!) kort ijmondniejws l SAMEN VOORUIT Auto in brand op Wijkermeerweg CDA-lucht Vermiste vrouw in Heemskerk gevonden Tegen Lastige bezoeker Huis ter Wijck Prijswinnaars „Vogelvreugd” Rot ding Wist u dat wij gratis uw gordijnen op maat maken, ook velours. 9 A dat niet genoeg en deze fraktie stemde tenslotte tegen het voorstel. lil of (Cl. egen s X EEN BEWIJS VAN GOEDE SMAAK V f AMBASSADOR Uitgekiende noten wandkast N f die het klassieke interieur vèr uittilt boven het alledaagse. f De fraaie finish van het noten is werkelijk uniek. Hetfacet geslepen glas in de deuren en de smaakvolle verlichting zetten de puntjes op de i. Afmetingen 252 x 210 x 48 cm 4.865.- K (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. In de gemeenteraad van Heemskerk is geen meerderheid te vinden voor het collegestandpunt om Gedeputeerde Staten te verzoeken het Noorderveld, het gebied tussen Heemskerk en Uitgeest, aan te wijzen als tweede bouwlocatie in de IJmond. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Volop tumult donderdagavond in de openbare raadsvergadering naar aanleiding van een voorstel van B. en W. om een aanvullend krediet te verlenen voor de inrichting van de sporthal in het sportcentrum aan de Kerkweg. Die hal is particulier gebouwd en wordt door de gemeente voor 1600 uren per jaar gehuurd en weer onderverhuurd aan zaalsportverenigin- gen. Voor die inrichting had de raad in november 1977 al een krediet van 25.000 beschikbaar gesteld. Nu werd er nog eens 42.000 extra gevraagd voor sportveldbelijning, geluidsapparatuur en materiaal voor de inrichting van de ruimten voor EHBO, wedstrijdleiding en toestellenberging. Naar aanleiding van de kritiek uit de raad hebben burgemeester en wethouders in een collegeverklaring het boetekleed aangetrokken en excuses aangeboden voor de gang van zaken. Voor de PvdA-fraktie was dat niet genoeg en deze fraktie stemde tenslotte tegen het voorstel. g - VRIJDAG I DECE MB ER I 9 7 8BEVERWIJK-HEEMSKERK (ADVERTENTIE) (Van een medewerker) (Van een onzer verslaggeefsters) Noorderveld in ijskast Haarlems Gordijnenhuis X' KOM KUIKEN NAAK DEOOGSTKELENDE ZIT IDEEEN VANTOITOKM BUJ i Heemkerkse raad stopt BEVERWIJK. Op de Wijker meerweg bij de rioolwaterzuiverings installatie raakte vrijdagmorgen om streeks zes uur een oude auto van een buitenlandse werknemer van Hoogo vens in brand. De brandweer bluste de auto die als verloren moet worden beschouwd. Barteljorisstraat 13-17 Haarlem Telefoon 023-32 08 50* je bovenop, want deze fraktie was er des tijds toch al tegen geweest, dat deze sport hal geen gemeentelijke sporthal werd. Zij wist dat er een intern rapport over de gang van zaken is opgesteld, dat B. en W. nog moeten bespreken en zij vroeg toezending van dat rapport aan de raadsleden. Me vrouw Roos kondigde aan dat haar fraktie tegen zou stemmen. De heer J. M. Nijssen van D’66 vond het niet nodig nog meer olie op de golven te gooien omdat al zijn kritiek door de eerdere sprekers al was verwoord en hij niet in herhalingen wilde treden. HAARLEM. Uit een in de Eksterlaan geparkeerde vrachtwagen is gistermid dag rond de klok van half vijf een porte- monnaie met ƒ3.000,- ontvreemd. De 24- jarige chauffeur uit Heemskerk was zijn vracht aan het lossen, waarbij hij zijn auto onafgesloten liet. Toen hij terug kwam, was de portemonnaie, die hij op het dashboard had laten liggen, verdwe nen. ken was nog onvolledig en vereist nog nader onderzoek, maar het college zegde toe, dat de raadsleden die nota wel krijgen, want er zal volledige opening van zaken worden gegeven. De wethouder ging nu nog niet nader op allerlei details en be vreemdende zaken in. Van Hespen gaf ronduit toe, dat de communicatie en coördinatie tussen ver schillende gemeentelijke afdelingen on voldoende is geweest en dat er daardoor fouten zijn gemaakt. Daar bood hij na mens het college even ronduit zijn excu ses voor aan ten aanzien van de raad. Die kwestie van de belijning is ook bij het college nog in onderzoek en wat dat be treft ging het college in op het voorstel van de heer Dudink om die belijning nog even buiten het voorstel te houden en daar dus nog geen krediet voor goed te keuren. Hoewel de gemeenteraad gisteravond besloot de behandeling van het ontwerp- streekplan Amsterdam-Noordzeekanaal- gebied volgende week woensdagavond af te ronden, kan uit de reacties van de partijen geconcludeerd worden, dat de Heemskerkse raad éérst de gebieden Wa terakkers en Meerestein wil volbouwen en pas daarna de woningbouwactivitei- ten wil verleggen naar het groene gebied tussen Heemskerk en Uitgeest waar een paar duizend huizen kunnen komen. De reeds in de kranten gepubliceerde reactie van de PvdA was het CDA in het verkeerde keelgat geschoten. Woordvoer der G. Petersen vroeg zich af of er voort aan in de dagbladen moest worden gedis cussieerd in plaats van in de gemeente raad waar dergelijke reacties toch thuis horen. Petersen vond dat de tijd van praten over woningbouw nu voorbij was. Het wordt de hoogste tijd dat het college met nieuwe bestemmingsplannen op de prop pen kwam om de woningnood te lijf te gaan. Niet alleen het gebied Waterakkers en, na de uitspraak over de Verlengde Coentunnelweg, het Meeresteingebied had hij hierbij op het oog, óók het zo omstre den Schilletje, waar zo’n 500 huizen ge bouwd kunnen worden en bijna geheel in handen is van de gemeente Heemskerk, betrok hij in die Voorbereiding. „Dan krij- Na al deze toezeggingen, boetedoenin gen en excuses vroeg de PvdA-fraktie schorsing van de vergadering voor intern beraad, naar men dacht om te overwegen of men dan toch maar niet akkoord zou gaan met het voorstel. Maar na het beraad bleek dat men in trekking van het gehele voorstel wenste. Punt twee eiste men de verklaring van de heer Van Herpen namens het college zwart op wit (apart en niet via de notulen van de vergadering) en ten derde stelde men bur gemeester en wethouders hoofdelijk aan sprakelijk voor het bedrag dat meer uitge geven zou zijn of zou worden dan de oor spronkelijk door de raad goedgekeurde ƒ25.000. Van het voorstel tot intrekking werd een ordevoorstel gemaakt en daar moest dus over worden gestemd. Alle an dere partijen dan de PvdA stemden tegen en toen werd er in tweede instantie over het voorstel van B. en W. gepraat. De heer Dudink (CDA) vond, dat het college ruiterlijk had toegegeven dat er fouten zijn gemaakt en dat zijn fraktie alle toezeggingen had gekregen waarom was gevraagd. Hij prees die openheid en had geen behoefte aan „een dreun na”- voor het college, dat zien overigens nau welijks had beroepen op portefeuillewis- selingen, vakantietijd en de druk om de sporthal in elk geval voor het nieuwe seizoen in gebruik te kunnen nemen. Omdat het toch om voor de sport nood zakelijke voorzieningen gaat zou zijn frak tie vóór stemmen en dus had hij aan het hoofdelijk aansprakelijk stellen van B. en W. geen boodschap. Het bedrag van de belijning hadden B. en W. zelf al uit het voorstel gehaald. Ook WD en D’66 waar deerden de opstelling en de openheid van B. en W. en stemden dus vóór. gen we wat meer lucht en samen met de woningen in de Velserbroek komt de IJ- mond er beslist wel uit. Bovendien zijn we verplicht de werknemers van Hoogovens een huis dicht bij het werk te bieden”. Namens zijn fractie verklaarde Petersen vooralsnog geen behoefte te hebben aan het Noorderveld. Wel wilde het CDA sa men met Beverwijk, Castricum en Uit geest een werkgroep formeren die onder voorzitterschap van een lid van Gedepu teerde Staten een onderzoek laat instellen naar de noodzaak tot bebouwing van het Noorderveld. Hij kondigde voor wat be treft de wegenstructuur in het ontwerp- streekplan een motie aan om het tracé van de Verlengde Coentunnelweg uit het streekplan te schrappen. Mevrouw Van der Ploeg van de VVD verklaarde zich onomwonden voor bebou wing van het Noorderveld. Zij kantte zich tegen de Verlengde Coentunnelweg. „Wij reserveren al 20 jaar achtereen grond voor die weg. Het wordt eens tijd om daarmee te stoppen”. De PvdA'er Hollebrand verzocht het college een begin te maken met een IJ- mondiaal woningbouwprogramma. „Het gaat niet om Heemskerk alleen, hier is samenwerking in de IJmond gewenst”. Fractie-voorzitter Perquin nam er de tijd voor om de uitvoerige reactie van zijn partij op z’n gemak door te nemen. Hij voelde er weinig voor de CDA-motie over de Verlengde Coentunnelweg te steunen. „Of je het tracée nou weg laat of niet, die hele zaak komt toch bij ons terug”. Hij had verbaasd naar het standpunt van het CDA geluisterd. „Eerst de Heems kerkers helpen en dan pas de andere IJ- monders? Zo moet Zaanstad maar naar een andere bouwlocatie zoeken om de IJ mond niet de kans te ontnemen ook na 1990 nog te kunnen bouwen. Ik geneer me gewoon voor dat standpunt. Stel dat Vel- sen zegt: de broek eerst voor de mensen uit Ve}sen. Nou, dan zijn we mooi in de aap gelogeerd”. De PvdA wil vóór 1985 geen BEVERWIJK. De volièrevereniging „Vogelvreugd" hield een goed bezochte clubtentoonstelling in café „Sport”. Prijswinnaars werden: D. Molenkamp, kampioen pigment, kampioen vetstof en kampioen derby; J. Schoonderbeek, kam pioen pastuur en H. Bosma kampioen bas taarden. Tegen twaalf uur schorste burgemees ter Kok de vergadering. Hij kwam met de fractie-voorzitters overeen de behande ling van het ontwerp-streekplan woens dagavond half acht voort te zetten. zullen zorgen. Daar is ruimte voor beschik baar via een herschikking met tijdelijke gebruikmaking van de parkeerplaats van het zwembad. Het ontkoppelen van de huren van Dr. Prinsenhal en de sporthal aan de Kerkweg komt nog nader in discus sie in de raad Fraktievoorzitter Perquin van de PvdA was daarover zeer verbaasd. „Er zijn nog een heleboel onduidelijkheden, het toege zegde rapport moet nog komen, de reik wijdte van het besluit kunnen we dus nog niet overzien en nu zeggen de andere frak- ties, dat B. en W. fouten hebben erkend en dat er nu maar zand over de zaak moet”. Zijn fraktie stemde tegen en de heer Per quin kondigde aan dat de PvdA gaat over wegen of men Gedeputeerde Staten om vernietiging van het raadsbesluit zal vra gen. Speciaalzaak in gordijnen en vitrages Kleine Houtstraat 42 Haarlem Tel 023 323925 s Maandags gesloten Wel, daar zat dan wethouder A. F. M. van Herpen, die het voorstel van B. en W. moest verdedigen. Het college had de bui na de betreffende commissievergadering al aan zien komen en Van Herpen begon dus met een verklaring af te leggen. De nota waarover mevrouw Roos had gespro- Ook de PPR-fractie constateerde allerlei bevreemdende zaken en voegde aan het betoog van de heer Dudink nog toe, dat een deel van de geluidsapparatuur waar voor de raad het geld nog niet heeft gege ven al is gestolen. De PPR-woordvoerder Henk Mandos merkte ook op, dat een ambulance nauwelijks het sportcentrum kan bereiken vanwege de geparkeerde au- tos Oppositie De PvdA-fraktie deed er bij monde van mevrouw Th. C. M. de Roos nog een schep- Geen spreekuur. Wethouder C. J. M. Heinkens van Beverwijk is verhinderd maandag 4 december zijn wekelijks spreekuur te houden. Leren lezen. Op verzoek van enkele mensen uit de buurt gaat buurtcentrum De Schans te Beverwijk beginnen met een cqrsus lezen en schrijven voor volwasse nen. Voor vijf gulden in de maand kan men iedere maandagavond vari 8 tot half tien in het buurtcentrum terecht. ADO'20. Vanavond 1 december orga niseert de contactcommissie van ADO’20 een klaverjasdrive in de kantine op het sportpark De Vlotter. Aanvang 20 uur. Raadscommissie. Maandagavond 4 december komt in het Heemskerkse ge meentehuis de commissie bestemmings plannen, volkshuisvesting en grondbedrijf bijeen. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. De sinds dinsdag nacht in Heemskerk vermiste 69-jarige mevrouw K Grapendaal-van Ham is don derdag levenloos gevonden in de vijver bij de Simon van Haerlemstraat bij de Gerrit van Assendelftstraat. De politie had een opsporingsbericht met een signalement doen uitgaan. De gemeenteraad begon tegen tien uur aan de behandeling van het ontwerp- streekplan en had een vermoeiende dis cussie over de sporthal in de benen. Veel concentratie kon men niet meer op bren gen want gedurende de lange inleidingen van de sprekers overheerste het vriende lijk gemompel van publiek en raadsleden. Burgemeester Kok pakte meermalen de voorzittershamer om iedereen tot stilte te manen maar liet nimmer het voorwerp op de tafel neerkomen. BEVERWIJK. Sinds enige tijd wor den op initiatief van de projectgroep Ar beidsongeschikten „Samen Vooruit” in sa menwerking met het buurthuis „Wijk aan Duin” een aantal activiteiten georgani seerd voor hen, die niet meer aan het arbeidsproces deelnemen. De project groep is op de maandag- en vrijdagmiddag present in het buurthuis waar kan worden gekaart, gebiljart, gesjoeld, gedamd en ge schaakt. Wie wat anders wil kan er hout bewerken of handenarbeid verrichten. Voorts worden er cursussen gegeven: Duits en Engels voor beginners. Mensen met vervoersproblemen kunnen een tele foontje plegen met het nummer 20691 of 42317. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Onder invloed van drank werd een 58-jarige Beverwijker donderdagavond zo lastig in „Huis ter Wijck”, dat de leiding de assistentie van de politie vroeg. Die zette de man op straat, maar daar gedroeg hij zich zodanig, dat de politie hem maar huisvesting verleende in het politiebureau. 4 MEUBELEN Erevoorzitter J. van Schinkel ging in zijn openingswoord nader in op de vogelhob- by. „Velen vinden het maar niets om zo’n vogeltje in een kooi té zetten, maar de vogels in de vrije natuur moeten zich voortdurend handhaven en verdedigen. In dat opzicht hebben onze vogeltjes het nog niet zo slecht”, aldus de heer Van Schinkel. Toezicht, bereikbaarheid voor de ambu lance en dergelijke zaken worden nog na der bekeken, evenals de kwestie hoe men in de toekomst een betere gang van zaken wat betreft communicatie en coördinatie kan bereiken. Daarover is al intern be raad. Wethouder Ten Haken (VVD) vulde nog aan, dat de particuliere bouwers zelf voor uitbreiding van de parkeergelegenheid 1 geld en mankracht in het Noorderveld stoppen. Hij onderstreepte nog eens het idee van Hollebrand om een IJmond- bouwwerkgroep te formeren Zijn fractie genoot M. de Groot plaatste een kantteke ning bij de verplaatsing van camping Ro- landsduin naar een gebied ten noorden van Wijk aan Zee. „Dat terrein zal aanmer* kelijk groter moeten zijn dan het huidige. De nieuwe kampeerwet is hier debet aan en zo wordt dan een duingebied aangetast. Ik vind dat niet juisft. Er mag geen meter duin weg". De heer P. F. Dudink van de regerende CDA-fraktie uitte als eerste zijn kritiek. „Was vorig jaar al niet te voorzien geweest dat de inrichting veel meer zou gaan kos ten. Zo’n EHBO-ruimte is toch een eerste vereiste. En is die wedstrijdbelijning ei genlijk wel een zaak voor de gemeente. Die huurt de sporthal toch en dan mag je aannemen dat die belijning er bij hoort. Meer dan zesduizend gulden voor de ge luidsapparatuur vinden we rijkelijk veel. Bovendien, die installatie is er al voordat de raad heh krediet heeft goedgekeurd en er schijnt nog van alles aan te mankeren ook. Al die voorzieningen worden toch niet alleen gebruikt tijdens de door de gemeen te gehuurde uren? Zijn soms al die voor zieningen er al? Hoe zit het met het toe zicht en beheer?” Omdat het om noodzakelijke voorzienin gen gaat wilde de CDA-fracktie toch vóór stemmen, met uitzondering van het bedrag voor de belijning, die volgens de heer Dudink ook nog een herbelijning is, omdat de eerste belijning niet goed is aange- bracht Fouten Maar de heer Dudink constateerde meer coördinatie- en communicatiefouten, on der meer tussen de verschillende gemeen telijke diensten en onvoldoende water dichte afspraken met de particuliere bou wers. Daarom vroeg hij om een gedetail leerd verslag van de gang van zaken om daaruit lering te kunnen trekken voor hoe het voortaan in dergelijke gevallen wel moet. In zijn beschouwing betrok hij aller lei kwesties zoals de aansprakelijkheid en de verantwoordelijkheid. Tenslotte gaf hij in overweging de huur van de Dr. Prinsenhal los te koppelen van die van de sporthal aan de Kerkweg en drong hij aan op het geven van meer bevoegdheden aan de Sportraad. De WD-fraktie vroeg aanvullend wat nu precies in een overeenkomst met de particuliere bouwers is vastgelegd. De democraat J. Nijssen gaf kort en krachtig weer wat zijn fractie er van dacht: geen kunstaanpassing, geen Hoog- ovenspoorlijn, groene gebieden open hou den, Wijkerbroek niet bebouwen, het Noorderveld wel, de Verlengde Coentun nelweg uit het ontwerpplan halen. „Het zou een grote schande zijn als die weg er toch komt. Dat rot ding snijdt de wijken dwars doormidden en dan kunnen we de integratie van die woonwijken wel verge ten. Hij kondigde een Coentunnelmotie aan. H. Mandos van de PPR volgde het spoor van zijn mede-raadslid Nijssen en kwam ook klip en klaar tot een paar conclusies: Wijkerbroek afwijzen, Wijkertunnel schrappen, voorrang openbaarvervoer, Noorderveld vooralsnog niet bebouwen, open gaten in de IJmond volbouwen. Hij hield de raad voor dat, als G.S. voor een kustaanpassing kiezen, de Hoogoven- spoorlijn en de Verlengde Coentunnelweg er ongetwijfeld zullen komen en Wijk aan Zee ten dode is opgeschreven. Nijssen van D’66 had even tevoren verklaard dat die Verlengde Coentunnelweg weinig Hoog- ovenverkeer vanuit het oosten aantrekt. „Wij zijn dat eens nagegaan. Uit het oosten komen dagelijks 286 auto's naar Hoog ovens. Moet voor dat kleine beetje verkeer zo’n brede asfaltweg worden aangelegd?”, zo vroeg hij zich vertwijfeld af. De belijning in de hal van het sportcentrum aan de Kerkweg in Heemskerk stond tijdens de raadsvergadering centraal in een discussie over communicatie- en coördinatiefouten tussen gemeentelijke diensten onderling en met de particuliere bouwers van de hal. De raad stelde er nog geen geld voor beschikbaar. Volop kritiek op beleid college I I inzake sportcentrum Kerkweg

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 9