in de vishci [zcikennieuxx/s rs GEHEIMZINNIGHEID OVER KEURINGSRAPPORTEN voor verbetering papiermachine IJmuidenaar krijgt fors bedrag ilio i Pr. Beatrixschool promoveert naar tweede ronde Huldiging bij 40-jarig jubileum kort ijmonclnieuws I nt I Ri |j|>, r JliF/ .wsftfe Adviezen Renovatie Bom Carillonklanken VOORKWAM STORING BIJ VAN GELDER Lustrumuitvoering Bethlehemkoor Renovatie Wijkeroog gaat derde fase in EXHIBITIONIST AANGEHOUDEN „CALFSPOOTJE” 4 5 VFI SF^ JMiwnrN ZATERDAG I 1 ITIJ I I an tot I I PEC1MBE.R 1 EENMALIGE AANBIEDING! SCHOOLSCHAAK- COMPETITIE (Van één onzer verslaggevers) IJMUIDEN. Wethouder K. W. Bijl van openbare werken heeft de aanbesteding van de bouw van een complex van 116 woningen in oud-IJmuiden, die aanvankelijk gisteren vrijdag 1 december had moeten plaatsvinden, tot een na der vast te stellen tijdstip uitge steld. Hij wil zich een paar dagen terugtrekken en uitzoeken of het juist is dat de bewoners van de wijk destijds is beloofd dat zij medezeggenschap zouden hebben in het vaststellen van bestek en tekeningen van het complex. Als dat inderdaad het geval is wil Bijl proberen die belofte alsnog ge stand te doen. De consequentie daarvan zou zijn dat de mogelijk heid bestaat dat de vijf aanne mers, die voor inschrijving zijn uitgenodigd, hun calculaties op nieuw moeten maken. ERRES SLEDESTOFZUIGER i - R ih I I I I I (ADVERTENTIE) Stagnatie bij nieuwbouw en renovatie van oud-IJmuiden tong X voor alle zekerheid raat 62, K W. BIJL zondag ds. W. J r een i i it, zaten 0 en 18 Arends- 10.30 en i, zaten '.30 uur; ;aterdag Joseph, 19 uur. nanuel- ■n 16.45 17,zon i. ds. C Heems- dhr. J. 'eriaan. lur zon- satiesa- ittoren- atische iterdag ;kerk. zondag mema. 19 uur Viering iehuis", uindus- I. Berk- J. 00 uur sstraat, •n 11.30 veg 39, 7 u. ds. uur uur De mededeling van wethouder Tb C. Witte, tijdens een woensdagavond gehou den bijeenkomst tussen gemeentebestuur en het Wijkcomité Oud IJmuiden, dat in spraak op bestek en tekeningen niet meer mogelijk was omdat deze bescheiden al bij de aannemers waren sloeg bij het wijkco mité in als een bom. Het in de loop der jaren toch al zwaar beproefde vertrouwen in de bemoeiingen van de gemeentelijke overheid liep opnieuw een stevige deuk op. Witte nam dat risico omdat, zoals hij op merkte, beloften, zo die gedaan waren, dienden te worden nagekomen. Hij beloof de deze zaak op de kortst mogelijke ter mijn in het college te zullen behandelen Geen van de vijf aannemers is blij met deze gang van zaken. Unaniem zijn zij van mening dat hoe deze zaak zich ook verder zal ontwikkelen het toch weer „vertra ging” betekent. De heer P. Zwart, direc teur van een IJmuidens aannemingsbe drijf dat voor inschrijving was uitgeno digd: „Iedere vertraging kost geld, en er is geen geld dus kun je je eigenlijk geen vertraging permitteren”. Niet alleen de zo lang verwachte nieuw bouw in Oud-IJmuiden is in een zoveelste fase van vertraging gekomen. Ook over de renovatieplannen lijken Wijkcomité en ge meentebestuur elkaar moeilijk te kunnen vinden. Burgemeester P. J. Molendij|< heeft bij gelegenheid van een bezoek aan Oud IJ- muiden op 30 juni verklaard dat hij en zijn wethouders de problemen van de wijk persoonlijkzou behartigen. De ambtena ren zouden worden toebedeeld met een adviserende rol. Hun medezeggenschap zou sterk worden ingedamd. Die beleidslijn is sinds dat bezoek tot op zekere hoogte gevolgd. Des te opmerkelij ker was het dat tijdens de discussie die leidde tot het breekpunt van de vergade ring de heer R. van Bodegraven, chef van de afdeling huisvesting en behangen met een groot aantal functies onder meer op De IJmuidenaar M. Kint viel afgelopen donderdag in het ontvangstcentrum van Hoogovens een huldiging ten deel vanwege zijn 40-jarig dienstverband bij dit bedrijf. De heer H. van Hal sprak hem als eerste toe als zijn directe chef bij de produktgroep vervormingsstaal van de kwaliteitsafdeling. Hij bracht een aantal anecdotische voorvallen in herinnering uit de periode dat hij met de, jubilaris samenwerkte. Als jubileumgeschenk namens de collega ’s werd na afloop van zijn speech een krentenbrood van anderhalve'meter lengte binnengedragen door twee dis koks verklede collega's. Het opschrift op een bijgeleverd mes - „40 jaar ouwe jongens krentebrood” - was een directe zinspeling op de ongedwongen sfeer dié de jubilaris volgens de heer Van Hal weet te creëren op de 'afdeling waar hij werkt. Drs. G. de Witte sprak als hoofd van de kwaliteitsafdeling waar de heer Kint in 1969 voor controlewerkzaamheden werd aangesteld. Hij herhaalde een broodnuchtere uitspraak van de jubilaris „Als je je werk goéd doet, is er niets van je te zeggen” die hij tekenend noemde voor zijn instelling ten opzichte van het dagelijks werk. RSS 6025, met 600 Watt motor Vele hulpstukken Lichtgroen metalen huis met donkerbruine kappen. Adviesprijs 219 - PRUISPRIJS: Voor de komende tien jaar is voor de lening een rente van 7V procent verschul digd. De Beverwijkse aannemer heeft in middels al een begin gemaakt met de reno vatie van de betrokken woningen. De ople vering van de 48 renovatiepanden wordt eind volgend jaar verwacht. IJMUIDEN. Vrijdagmiddag heeft de politie in het Moerbergplantsoen een 37- jarige inwoner van IJmuiden aangehou den die zich daar enkele uren had opge houden in overtreding met de wettelijke bepalingen betreffende de schennis der openbare eerbaarheid. VELSEN. De Woningstichting Velsen gaat voor de derde fase van het renovatie- projekt Wijkeroog in Velsen-Noord ge bruik maken van een rijkslening met een looptijd van vijfentwintig jaar. Het gaat om een bedrag van ƒ2.177.466,58 waar voor de Beverwijkse bouwfirma P. Meijer het derde deel van het renovatieproject (48 woningen) heeft aangenomen rstkerk I uur ds n. 9.30 u Kennemerlaan 76-78 - IJmuiden Tel. 02550-15726 A. F. THOMSON iel) voor i-Noord 1044 (te- Kerk- endam 10 uur len). k. 10.30 Jeugddienst. Ds. J Brezet is voorgan ger in de jeugddienst die zondagavond om zeven uur wordt gehouden in de hervorm de Goede Herderkerk aan de Velserduin- weg te IJmuiden. Een tekst uit het Onze Vader is als thema rrekozen DRIEHUIS. Deze week is een begin gemaakt met de eerste ronde van de schoolschaakcompetitie die wordt geor ganiseerd door de Noordhollandse Schaakbond. Deelgenomen werd door 2 teams van de Beatrixschool in Driehuis, 1 team van de Jan Ligthartschool in IJmui- den en I team van de Brederodeschool in Santpoort. Deze eerste ronde werd gespeeld in de Beatrixschool. Elk team was samengesteld uit 5 leerlingen. Waarschijnlijk gesterkt door de „eigen omgeving”, slaagde de jeug dige schakers van de Prinses Beatrix school er in 5 winspunten te halen uit 12 bordpartijen Dit resultaat is goed voor overgang naar de tweede ronde. De overige uitslagen luidden. 2 Jan Lig thartschool 5 w.p, uit 10 bordpartijen; 3 Brederodeschool met 2 w.p. uit 6 V bord partijen; Beatrixschool-2,0 w.p. uit 1 bord- partij. het woningbouw- en wonmgtoewijzingsge- bied, toch een benepen poging waagde André Thomsen van het LOS (Landelijk Ombudsteam Stadsvernieuwing) te over tuigen van de bekwaamheid van het ge meentelijk ambtelijk apparaat. Zijn pater nalistische houding mag binnen de vier muren van het stadhuis mogelijk ontzag inboezemen. Thomsen weet te veel (lees: bijna alles) van stadsvernieuwing. Een man als Bodegraven die toegeeft zijn ken nis te putten uit vakliteratuur, is in zijn handen een balletje. verkleind. De heer Calf zocht naar een methode om plotselinge snelheidsveranderingen op te vangen toen na de montage van een nieuwe elektronische snelheidsregeling in mei van dit jaar her haaldelijk storingen optraden, feen simpele verbinding van een stokje vastgezet met plakband en draad, inmiddels als „Calfs- pootje” bij Van Gelder bekend, maakte daar een eind aan De simpele constructie heeft bij Van Gelder gedurende vijf weken een besparing van naar schatting tachtig produktie-uren op'gele- verd. Door opheffing van een mankement in de nieuwe elektroni sche regelapparatuur is het ..Calfspootje” inmiddels alweer over bodig geworden. De directie achtte de vinding achteraf echter zeker een beloning waard. De toekenning kwam vrijdagmiddag als pure verrassing voor de heer Calf die sinds 1966 bij Van Gelder werkt. De heer De Witte besloot zijn toespraak met de overhandiging van de gebruike lijke jubileumgeschenken, het gouden bedrijfsinsigne met briljant, een gouden horloge en een enveloppe met inhoud. De heren G P Zwaneveld en J. C. W. van der Steen voerden als laatsten het woord als collega’s van de kwaliteitsafdeling. De laatste bood tuinmeubilair aan als geschenk yan de collega's. Bij de foto: jubilaris M. Kint (midden) zet het mes in het formidabele krentebrood dat hem donderdag werd aangeboden. Datzelfde college liet de betrokken aan nemers de volgende dag bij monde van wethouder Bijl weten dat de aanvankelijk voor vrijdag vastgestelde aanbesteding was uitgesteld Gevraagd naar de mening van deze aan nemers over de gevolgde procedure merk te de heer Bloem van Panagro uit War mond op: „Ik ben onvoldoende op de hoog te om een oordeel uit te spreken of deze gang van zaken wel of niet redelijk is maar een uitstel van een aanbesteding die je één dag voor die aanbesteding wordt meege deeld, dat heb ik nog nooit meegemaakt". Directeur Bot van Bot's Aannemersbe drijf in Heerhugowaard toont zich al even verbaasd. „Het is een eigenaardige zaak. Ik vind het een relmakerij. Het ontwerp was goed. Mankeerde werkelijk niets aan. Bovendien zijn die plannen toch bekend De zaak heeft toch ter visie gelegen De heer M Meijer van het gelijknamige aannemersbedrijf uit Beverwijk geeft toe 1 dat uitstel van een aanbesteding hem niet vreemd is maar dat de oorzaak meestal gelegen is in aanvullingen op het bestek of problemen rond de afgifte van een bouw vergunning. Hij zegt de stagnatie in dit De heer Calf construeerde een verbinding tussen een zoge noemde papierspanrol op het eind van de papierbaan en de onlangs vernieuwde apparatuur voor de snelheidsregeling aan bovengenoemde machine. De kans op breuk van de papierbaan en dus kostbaar produktieverlies wordt hierdoor aanzienlijk Het pand Kennemerlaan 42 is donder dag heropend als delicatesseahuis „De Kaasmarkt” De nieuwe eigenaars, de Heemskerker G. W. van Zenderen, specia liseert zich in kaassoorten, wijn en noten. Het pand was tot eind vorig jaar als stome rij in gebruik. Voor de nieuwe bestemming was een vrij ingrijpende verbouwing noodzakelijk Het echtpaar Tineke en Charles Melgers, Jan Vonhoff en Diana Monsanto hebben als compagnonschap het horecabedrijf „La Bohème” aan de Hagelingerwg in Santpoort-Noord overgenomen Een re ceptie vanwege dat feit was vrijdagavond als kennismaking bedoeld met de nieuwe exploitanten van deze bar-bistro. Ledenvergadering. Leden van de KIC-handbalafdeling zijn welkom op de algemene ledenvergadering die op 8 de cember wordt gehouden in de.verenigings- kantine op het sportpark Rooswijk. Aan- vang acht uur. Gasleiding. Aan de Pegasusstraat, de Andromedastraat en het Pleiadenplant- soen in IJmuiden is vrijdag begonnen met vervanging van de gasleiding onder de straat. De werkzaamheden, die in op dracht van de Velsense Dienst Gas worden uitgevoerd, zullen enkele weken in beslag nemen. direetiekantoor te Velsen-Noord overhandigd door de bedrijfs directeur Ir. M Veth. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN-NOORD. Een op zichzelf vrij simpele verbetering aan de krantenpapiermachine 21 bij Van Gelder leverde de IJmuidenaar Th. Calf een beloning van 6320 op uit de ideeën pot van dit bedrijf. Hij kreeg dit bedrag vrijdagmiddag in het Var uur br 139. (Van een medewerker) IJMUIDEN. Aan (ie vrijdagmarkt werd aangevoerd: 4930 kg tong; 71 kisten tarbot en griet; 1592 kisten kabeljauw; 555 kisten wijting; 293 kisten schol: 137 kisten schar; 4 kisten schelvis en 47 kisten diversen. Prijzen in guldens. Per 1 kg: tarbot 21.94-10,78; grootmiddel 19,58-18,15; grote tong 21,37-20,83; kléin middel tong 14,39-13,21; tong één 12,51- 9,57; tong twee 12,74-9,15. Per 40 kg: tarbot 600-216; griet 319-148; kabeljauw één 150-114; kabeljauw twee 184-140; kabeljauw drie 110-94; kabeljauw vier 104-92; kabeljauw vijf 94-72; schol één 152-124; schol twee 140-120: schol drie 124- 108; schol vier 124-84; wijting drie 76-34; schar 94-50; schelvis vier 122-112; steen bolk 36-24; rode poon twee 126; bot 38-26; krab 35. Per stuk: 33,39 De besommingen waren: KW 55 ƒ48.800,-; KW 206 ƒ16.300,-; UK 17 UK 18 ƒ10.200,-; UK 18 UK 20 ƒ9.100,-; UK 23 UK 89 ƒ16.400,-: UK 135 UK 145 12.500,-; UK 218 UK 236 12.400,-; WR 51 70 ƒ3.880,-; Verder waren er 7 Texelaars met f 108.000,- en 3 Volendam- mers met 14.000,- aan besomming. Tijdens de uitvoerige discussies die ont stonden rond het onderwerp ..renovatie" werd duidelijk dat het college niets voelt voor de suggestie van het Wijkcomité om de adviezen van de ambtelijke werkgroep via zowel college als wijkcomité te laten lopen. Het college wenst die adviezen die onbruikbaar zijn terzijde te schuiven. Het bruikbare materiaal waarover te discus siëren valt zal het wijkcomité ter hand worden gesteld. Overigens werd niet ge heel duidelijk of de bruikbare adviezen dan eerst nog door het college zullen wor den „bewerkt”. Deze procedure geldt spe ciaal voor beleidsadviezen. Technische ge gevens leken het college nauwelijks enig probleem op te leveren. Dat laatste overi gens geheel in tegenspraak met de grote mate' van geheimzinnigheid die door het college en meer speciaal door wethou der Bijl wordt gehanteerd bij de kwali- teitbeoordelingsrapporten. Stukken die tot op dit moment voor het wijkcomité taboe zijn gebleven „Ik heb te maken met de privacy van de bewoners”, aldus Bijl’s zwakke toelichtingen waarmee hij direct al een precedent schiep inzake de toege zegde bereidheid tot het vrijgeven van technische adviezen. Zijn collega’s Th. C. Witte en H. J. Scheeper moesten overigens nogal eens inspringen bij de discussie over punten waarvoor Bijl gebruik moest ma ken van de ontsnappingsmogelijkheid „dat zoeken we op”. Ook over de wenselijkheid van een ge spreksleider bij de discussies tussen wijk comité en college waren de meningen ver deeld. Beide partijen gaan zich hierover intern opnieuw beraden. Bij monde van wethouder Witte is het college van mening dat zowel college als wijkcomité voldoen de capaciteit heeft om afwisselend die besprekingen te leiden stuk sociale woningbouw te betreuren. „Niet in de eerste plaats voor ons bedrijf maar veeleer voor een gemeente waar zo veel woningzoekenden zijn". rf- De heer Th. Calf (links) neemt' breeduit lachend de beloning in ontvangst voor zijn idee dat Van Gelder eerder dit jaa aanzienlijke besparing opleverde. VELSEN. Stadsbeiaardier H de Ligt zal hedenmiddag tussen 4 en 5 uur de volgende melodieën op het stadhuiscapil- lon ten gehore brenge: 1. Koekoek preludium M. van den Gheijn; 2. Passepied - W. Pijper; 3. Sonati ne voor beiaard - W Paap a. allegro giocoso, b. andante sostenuto, c. allfegretto anabile; 4. 3 Sinterklaasliedjes - bewer king H. de Ligt; 5. Suite voor beiaard - S. Nees a voorspel, b. volkslied, c. ballade, d. Vlaamse dans; 6. 3 Sinterklaasliedjes - bewerking H. de Ligt: 7. Toccatine, adagio en scherzo - L 't Hart; 8. Rondine - J. H. Kersbergen; 9. Improvisatie - H. de Ligt VELSEN. Het IJmuidense Bethle hemkoor voert zondagochtend tijdens de dienst van tien uur twee klassieke koor werken uit in de Bethlehemkerk aan het Gijzenveltplantsoen bij gelegenheid van het vierde lustrum dat afgelopen donder dag al in besloten kring werd gevierd. Uitgevoerd worden de koorwerken King All-Glorious van George M. Vail en Jesu meine Freude van Dietrich Buxtehude. Hierin zingen de koorleden J. van Loo (bas) en mevrouw Borst-Hqmburg (so praan) de solopartijen. Voor Be muzikale begeleiding zorgen Rhea Bergisch en Frans Bakker (viool), Joop de Veen (cello), Jacob Haringa (clavecimbel) en Hilga Schaap (piano). Het jubilerende koor werd in 1958 opgericht als vaste zanggroep voor de Bethlehemkerk en telt thans veer tig leden. De jubileumviering wordt zon dag besloten met een gezellig samenzijn na de kerkdienst in het hervormde wijkge- bouw aan de Radarstraat.

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 5