Lokhorst en Wieringa komen met parkeergarageplan boven Meerplein en Spoorsingel Ziekenomroep in St. Jozef kreeg professionele studio voor team Omgeving Huiderlaan werd Gesprek met gemeente lang aan t lijntje gehouden nu weer op gang b.v. Agrariërs ongerust over positie amateur- Ongekende mogelijk- heden burgerlijke stand veilingen beverwijk J 'A/Z Ku 171 MUM Eigen studio Huisomroep Bankvergadering De Vrijheid ten onder ■M 6 BFVFRW! 'K HFFMSKFPir DECEMBER 19 7 8 2 ZATERDAG LERLIJsj 0 j HEEMSKERK iedereen leest de krant altijd en overal. iedereen leest de krant altijd en overal. tapijtreiniging, vaste vloerbedekking losse kleden bankstellen o ikhandel i£. 11® 4.90 sven. 16,90 1 delen) GEBOREN: ONDERTROUWD: GEHUWD: 5 R. M. Zillig en M. O. Schilder. J. A. Koper en Tr. Postma, E. J. A. Oosterman en O. K. I. Hondema, S. J. Smit en C. J. M. Rumping. J. Vos en G. Munniksma, N. A. Limmen en W. E M. Boon. J E G. Ramaak- ers en E. C. Wenning. Rob van Wienen. Arjan Sierhuis. Janne- ke de Vries, Michael Petrus Henneman. Daniël Nicolaas Groot. J. C. Welboren en C. G Steeman. A. F. M. Hes en A. Marquenie. BEVERWIJK. De ingevallen winter heeft aan de groentenveiling diverse pro- dukten duurder gemaakt, terwijl andere produkten geheel van het veilinggebeu- ren verdwenen. BEVERWIJK. Bouw-en aannemings bedrijf Lokhorst B.V. en de Heemskerkse architect P. Wieringa hebben een plan ontwikkeld voor de bouw van een par keergarage en een hotel op het Meerplein. De parkeergarage, ruimte biedend aan 650 auto’s, is gedeeltelijk gesitueerd boven het Meerplein en zal de Spoorsingel ter hoogte van het tunneltje onder de Rijks weg overkoepelen Het bouwwerk is 120 meter lang en 35 meter diep. De garage telt vier verdiepingen. Hoeveel miljoenen guldens de parkeer garage zal gaan kosten is niet bekend Volgens directeur J. Lokhorst verkeert het nlan nog in een pril stadium Woensdag j 1 is wethouder Hienkens van het plan op de hoogte gesteld. De gemeente zou wel iets voor het plan voelen, maar wil, alvorens het sein op groen te zetten, de parkeerpro- blematiek in het centrum aan een nader onderzoek willen onderwerpen de en gewaardeerd, dat het aantal zenduren vrij snel werd uitgebreid, maar steeds onder technisch vrij primitieve omstandigheden In het Lokhorst-Wieringaplan is ook een hotel opgenomen, dat met de eerste verdie ping van de parkeergarage in verbinding staat. Het restaurantgedeelte hebben de ontwerpers voor een klein deel over de Spoorsingel gekraagd. Over dit hotelplan toonde de wethouder weinig enthousias me. Lokhorst verwacht over anderhalf jaar meer te weten over het al of niet doorgaan van het garageplan Met de RUAZ worden op het ogenblik goede relaties onderhouden en de zieken- huisomroep is nu ook aangesloten op de Z O N. de landelijke vereniging van zie ken-, bejaarden- en andere huisomroepen, die cursussen verzorgt en op alle mogelij ke terreinen adviezen kan geven, een lan delijke fonotheek beheert, de contacten tussen de zo’n kleine tweehonderd aange sloten leden-omroepen bevordert en die op nog veel meer terreinen bijstand kan ver lenen om kwaliteitsverbetering te berei ken. Met de nieuwe mogelijkheden die de Uitgevers 50 Voor Ook levering nieuwe vloerbedekking en gordijnstoffen Zijl weg 286, Haarlem. Tel.: 023-313289 HEEMSKERK. De Algemene Verga dering van de Coöperatieve Raiffeisen- /Boerenleenbank wordt maandagavond 18 december in café-restaurant Nijman gehouden. De vergadering begint om 20 uur. De agende vermeldt o.a. de verkiezing van een lid van bestuur. Aftredend is de heer J. Vosselman Bosch, die zich herkies baar stelt. H. J. van Duivenvoorde is als lid van de Raad van Toezicht eveneens aftre dend. Ook hij stelt zich herkiesbaar. oot ,90 (ookboek Uitgevers 50 lardwick 4,50 n beeld. irboek 1978 cent van de buurtbewoners kon worden benaderd en datzelfde hoge percentage sprak zich uit voor een gesloten speeltuin. In dat jaar is de speeltuin door de buurtbe woners zoveel als mogelijk was opge knapt. Het ledental is gestegen van vijftig tot honderdvijftig gezinnen, van vandalis me is nauwelijks meer sprake geweest, kortom de speeltuin heeft goed voldaan. De handtekeningenlijst is deze week aan geboden aan wethouder Bodewes. Die heeft in een gesprek met een afvaardiging van de buurtbewoners en de Speeltuincen trale toegezegd, dat het buurtplan nu toch eens serieus bekeken zal worden Het wachten zou tot nu toe geweest zijn op de in de aanhef genoemde nota. De heer Bo dewes wil het buurtplan nu los daarvan bezien en in de betreffende raadscommis sie bespreken Voor de tijd van het jaar komt er mo menteel behoorlijk aanbod van koude grond andijvie. Vrijdag werd er 11.000 kilo aangevoerd die tot 124 per kilo door de handelaren werd gekocht. Prei werd duur en ging naar de 125 cent per kilo met een aanbod van 13.000 kilo. Uien, de koploper voor wat de aanvoer betreft, noteerden van 13 tot 14 cent met een aanvoer van 22.000 kilo. De prijzen waren vrijdag, andijvie 75- 124, boerenkool 25-57, selderie 32-84. breekpeen 11-24, groene kool 34-37, bloe- mendaalse gele 145, knolseldery 35-67, prei 88-124, peterselie 20-34, radijs 26-34, rode kool 10-17, sla 35-43, spruiten 85-92, uien 13-42, waspeen 45-51. In de gemeente Beverwijk is al zeer lang een discussie gaande over de vraag of men in het algemeen naar open of gesloten speeltuinen toe wil. Onder een gesloten speeltuin wordt dan verstaan een speel tuin onder toezicht, veiliger voor de kinde ren. minder onderhevig aan het vandalis me van de grotere jeugd, geen overlast van honden en poezen. Die discussie moet uit monden in een nota aan de raad In 1976 werd echter door speeltuinvereniging „Kindervreugd" een westgroep uit de buurt een plan bij de gemeente ingediend voor renovatie van de bestaande, gesloten speeltuin (fase 1), in richting van een parkachtig terrein met een rolschaatsbaan, een trapveldje, paden en banken daarachter (fase 2) en aanpas sing van de straten in de omgeving (fase 3). zodat met dit totaalplan een aapzienlijke buurtvereniging kan worden bereikt. Een jaar lang hoorde men na de indie ning van dit plan niets van de gemeente. Daarom startte men vorige maand met een handtekeningenaktie. Vijfennegentig per- Op 12 decembei- heeft hij weer een ge sprek met de buurtbewoners om het gehe le plan nog eens door te praten. Voor het speeltuinwerk staat er jaarlijks een be drag van 55.000,- op de gemeentelijke begroting en de buurt hoopt, dat op z’n minst een groot deel daarvan nu eens kan worden besteed aan het vernieuwen van de speeltuin aan de Huiderlaan en dat nu het gesprek met de gemeente op gang kan komen over fase 2. Wethouder Bodewes toonde veel waardering voor het geen de buurt via de werkgroep en de speeltuinvereniging tot nu toe zelf heeft gedaan. BEVERWIJK. Tijdens de deze week gehouden ledenvergadering van de afde ling IJpolders van de Hollandse Maat schappij van Landbouw hebben de leden hun bezorgdheid uitgesproken over het ontwerp-streekplan Amsterdam-Noord- zeekanaalgebied. De leden ervaren het ontwerp-streekplan als een bedreiging voor de honderd agrariërs die rond het Noordzeekanaal te Velsen en Beverwijk hun beroep uitoefenen. In de bloemenhoek is het rustig; er komen wat chrysanten, anjers, rozen en bolbloemen en daar houdt het dan ook mee op. De meeste kwekers zijn bezig met de tulpen voor de kerst uit te broeien, zodat men de volgende week weer een geheel ander veilingbeeld kan krijgen. De prijzen waren in grote lijnen gelijk aan die van de vorige week. De narcissen trokken in het midden van de week wat in prijs aan en noteerden beste prijzen: Yellow Sun van 20 tot 26 cent per stuk Hyacinten zijn niet duur en volgens de handel ook nog moei lijk te verkopen. De prijzen komen moei zaam tot de 60 cent per stuk. In het begin van de week moest er voor een doos met violen zes gulden betaald-worden. Bij de potplanten kwamen de cyclamens tot tien gulden per stuk en de kerststerren tot twee gulden per stuk De uitzendingen kunnen vanuit de recreatiezaal op de derde verdieping nu ook rechtstreeks worden uitgezonden. Vanuit de studio worden alle programma's tijdens de zenduren nu rechtstreeks uitge zonden in het St. Jozefziekenhuis en van uit die nieuwe studio wordt nu ook het St. Jozef-verpleegtehuis aan de Kerkstraat bediend.,De Ziekenomroep „IJmond” ver zorgt alleen de uitzendingen in het zieken huis en in dit verpleegtehuis. De andere tehuizen en ziekenhuizen in de IJmond worden bediend door de andere ziekenom roep, namelijk de RUAZ. De eigen omroep van het St. Jozefzie- kenhuis en -verpleegtehuis, waarvoor de programma's worden samengesteld en ge presenteerd door zeventien vrijwilligers- (sters), kan door het in verhouding tot de RUAZ kleinere bereik, een veel nauwer en frequenter contact met de patiënten on derhouden als eigen huisomroep. Tot nu toe gebeurde dat via bandopna men vanuit een zelf ingerichte studio van de vereniging aan de IJsselstraat en nog niet zo lang geleden— de omroep bestaat pas sinds 1965 reed men dan eindeloos met bandjes, vaak op de fiets, heen en weer. In 1965 begon men met één uitzen ding per week op de vrijdagavond, alleen in het ziekenhuis en daar waren dan zeven vrijwilligers druk mee. De speciale uitzen dingen van de ziekenomroep werden zo (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. In het nieuwe St. Jo zefziekenhuis heeft de Ziekenomroep ..IJ mond’’ een nieuwe studio in mogen rich ten die op zaterdagmiddag 9 december omstreeks drie uur officieel zal worden geopend door de oud-Ajunktdirectrice van het ziekenhuis Zuster Anthonia-Ma- ria, die daarvoor speciaal overkomt uit Brussel. Zij is op het ogenblik generaal- overste van haar orde voor Nederland. België en Frankrijk. De ziekenomroep heeft de beschikking gekregen over drie lokalen in het zieken huis; de bijna professioneel ingerichte stu dio met alle benodigde apparatuur en een speciaal gebouwde, voor 95 percent abso luut geluidsdichte omroepcel; een verga- derlokaaltje voor voorbereiding van de programma’s, besprekingen en ontspan ning, alsmede een magazijnruimte met rui me stellingen voor het opslaan van allerlei materialen en apparatuur. ziekenomroep in Heemskerk nu heeft is er ook weer de mogelijkheid om meer men sen in te schakelen die zelf programma's kunnen en willen maken voor dit doel en daartoe in het teamverband willen worden opgenomen. De belangrijkste voorwaar den daarvoor zijn een goede stem, veel vrije tijd en enthousiasme. Óp 9 december wordt van half elf tot twaalf uur open huis gehouden in de nieu we studio, in de eerste plaats voor de ziekenhuisgemeenschap, maar speciaal geïnteresseerden van buitenaf zijn dan ook welkom. Er wordt dan rechtstreeks -uitgezonden Die 24-uurs banden, die men in het zie kenhuis altijd kan beluisteren als er niet rechtstreeks wordt uitgezonden blijken vooral ook van groot belang te zijn voor mensen die ’s nachts niet kunnen slapen Zuster Anthonia-Maria is speciaal voor de opening uitgenodigd, omdat zij van het begin af een zeer positieve en intensieve belangstelling voor de ziekenomroep heeft gehad en veel tot de ontwikkeling daarvan heeft bijgedragen. De leden vroegen zich af of de aanleg van de Wijkertunnel een ruilverkaveling in de Wijkermeerpolder nodig zou maken Voorzitter A Schaap stond uitvoerig stil bij de gang van zaken in 1978. Zowel de landbouwers als de veehouders hebben niet te klagen gehad over de oogst. De .veehouders hadden gras voldoende en de landbouwers toonden zich tevreden over de kwaliteit van de landbouwprodukten. Vooral de bieten in de Wijkermeerpolder gaven een uitstekend suikergehalte te zien. In het bestuur deed zich een wijziging voor. De heer J. Schipper moest wegens verhuizing uit het bestuur stappen. Hij werd opgevolgd door de heer J. van Amersfoort. Ook secretaris M. Markerink legde zijn functie neer, maar blijft in het bestuur. Zijn zoon Thijs is hem als secreta ris opgevolgd. De Markerinken uit Velsen- zuid maken nu meer dan een halve eeuw deel uit van het bestuur van de afdeling. Oud-secretaris Markerink kreeg een fruit mand aangeboden. HEEMSKERK. Schietvereniging De Vrijheid heeft de eerste uitwedstrijd tegen Abbekerk als onderdeel van het zeskamp- toernooi door een slechte opkomst van de lederi verloren! Heemskerkse schutters schoten 813 punten bij elkaar, Abbekerk daarentegen haalde 840 punten. In de onderlinge competitie deden de leden van De Vrijheid het heel wat beter. De tien best schutters haalden daar 871 punten. (ADVERTENTIE) De ziekenomroep heeft zich in de jaren daarna zó waar gemaakt, dat. na een reeks vruchteloze pogingen om elders studio- ruimte te vinden, de directie van het zie kenhuis het aanbod deed om in het zieken huis zelf een studio in te richten Ook de gloednieuwe apparatuur heeft men van het ziekenhuis gekregen en dat biedt onge kende nieuwe mogelijkheden. Voor het eerst kunnen nu alle programma’s recht streeks worden uitgezonden, ook ten be hoeve van het verpleegtehuis, zodra de PTT gereed is met de verbindingen. Via de ziekenomroep kan men via een speciale band vierentwintig uur per dag muziek via het ziekennet produceren. Op één band staan zevenhonderd instumentale melo dieën. die men onder meer kan beluisteren tijdens het wachten in de polikliniek en uiteraard vanuit de ziekenhuisbedden. De „echte” uitzendingen, de reportages, enzo voort vanuit de studio of de recreatiezaal worden 's avonds gepresenteerd met ten slotte de dagsluiting. De maandagavond heeft het omroepteam nodig voor het on derhoud van de zeer kostbare studio en de kapitale apparatuur. Ondanks de professionele mogelijkheden blijft het al lemaal onbetaald vrijwilligerswerk van keihard werkende amateurs die zelf een grote voldoening vinden in deze hobby, uiteraard ook vooral door de grote en dankbare respons van de patiënten Voor de zaterdagmorgen wordt er een speciaal kinderprogramma samengesteld en zon dagsmorgens is er weer een groepje in de weer voor de rechtstreekse uitzending van de kerkdienst in het ziekenhuis, die zo’n half uur van tevoren al wordt ingeleid met passende muziek (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Na een aktie lijkt de speeltuinvereniging „Kindervreugd” meer gehoor bij het gemeentebestuur te vinden voor de plannen, die volledig wor den ondersteund door de buurtbewoners in de omgeving van de Huiderlaan. Wet houder C. Bodewes zou hun pleitbezorger moeten worden. ir Wethouder C. Bodewes kreeg een lijstje met 530 handtekeningen waaruit het standpunt van de buurtbewoners eensluidend bleek vóór een gesloten speeltuin.

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 7